kpapageo

Versys Χαλασάκι Βέρσις - Ιστορία για αγρίους Versys broken valve

140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda CBF1000FA (1000cc) SHOEI GT-AIR Δίας edition Αλλος Natane MONO 1 (>0cc)

Δημοσιεύτηκε

Πω ρε Κώστα τι να πω.. Σου έκατσε το λαχείο.

Πάντως μπράβο σου για την υπομονή και τον χαρακτήρα σου και πάλι καλά δεν είχες χειρότερα (τραυματισμό).

Τουλάχιστον είδες κάποια πράγματα για το πως αντιμετωπίζουν τους πελάτες τους (όχι πως άλλοι είναι καλύτεροι, απλώς εδώ είναι μεγάλο το foul από τον αντιπρόσωπο και την ίδια τη Kawasaki) και ευτυχώς πρόλαβες και το ταξίδι (σκέψου να σου είχε γίνει αυτό στις αρχές).

Πολύ κρίμα, δυστυχώς συμβαίνουν και αυτά, εις ανώτερα τώρα εύχομαι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Οι εταιρείες πάντα ψάχνουν να βρουν "την αιτία του κακού" έξω από τα δικά τους χωράφια έτσι ώστε α) να μην αξιώσει κανείς αποζημίωση και β) να παραμείνει καθαρό το όνομά τους. 

Στο φίλο "πάτησαν" στο ότι δεν έκανε σέρβις (κανείς φυσικά δε δέχεται το "έκανα σέρβις μόνος μου" - δουλειά ποιοτικά ανώτερη συνήθως από αυτήν των συνεργείων αλλά μη αποδείξιμη) οπότε case closed. 

Κρίμα για ότι συνέβη και για τη στιγμή που συνέβη, αλλά τουλάχιστον δεν είχε συνέπειες στην υγεία σου (φτου κακά πτώση). Γερός να είσαι και να πας για άλλα. :biggrin:

Τροποποιήθηκε από τον hayabusas
Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Ειναι κριμα για μηχανακια που εχουν συντηρηθει σωστα και με περισσοτερη φροντιδα  να βγαζουν τετοιες ζημιες...το θετικο της ολης υποθεσης ειναι το σκηνικο εγινε ρολαροντας στην εθνικη και οχι σε κανα επαρχιακο ενω ευχαριστιοσουν το τοπιο και τις στροφες γιατι εκει θα ηταν ακομα μεγαλυτερα τα προβληματα.

Για την αντιμετωπιση των εδω....δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πω κατι παραπανω αλλα η σταση της Ολλανδιας δειχνει οτι καπου το εχουν χασει στο after sales.

Με το καλο να ερθει το επομενο και να τελειωσεις το ταξιδιωτικο σου οπως το ειχες φανταστει.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
HJC R-Pha 10+ Ducati MTS Tricolore (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 ώρες, το μέλος hayabusas έγραψε:

Στο φίλο "πάτησαν" στο ότι δεν έκανε σέρβις (κανείς φυσικά δε δέχεται το "έκανα σέρβις μόνος μου" - δουλειά ποιοτικά ανώτερη συνήθως από αυτήν των συνεργείων αλλά μη αποδείξιμη) οπότε case closed. 

Το θέμα είναι ότι ποτέ δεν είπα στην αντιπροσωπεία ότι έκανα τα service μόνος μου. Μόνο για τα χοντρά (βαλβίδες κλπ) συζητήσαμε, τα οποία όντως έγιναν σε μηχανικό και ήταν γραμμένα στο βιβλίο service. Μηχανικός ο οποίος βρίσκεται στα 100 μέτρα από την αντιπροσωπεία και γνωρίζονται πάρα πολύ καλά. Τον έβγαλε όμως άχρηστο και αυτόν. Επίσης ποτέ κανείς δεν μου είπε "ξέρεις κάτι, φέρε το βιβλίο service να το δούμε". Προφανώς είχαν αποφασίσει από πριν τι στάση θα κρατήσουν.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph daytona 675r (675cc)

Χίλια συγνωμμη που επεμβαίνω είναι η πρώτη φορά που γράφω κάτι άσχετο από την μηχανή μου αλλά το κάνω γιατί έχουμε γνωριστεί από κοντά με τον παθών και ελπίζω να μην με παρεξηγήσει....

Γιατι το βλέπετε ότι έπρεπε να κάνει κάτι η καβασακι σε ένα μηχανακι 3-4 χρόνων ίσως και παραπάνω το οποίο είχε 55 χιλιάδες χιλιόμετρα; Τέτοια συμβαίνουν, ατυχία τις στιγμής αστοχία υλικού; Ότι και να ήταν σωστά έπραξαν. Δεν έκαναν τπτ. Είναι σαν να μου λες εμένα τώρα που έχει γεμίσει το ιντερνετ πραγματικά από χαλασμένες exup ( ας βγει ένας κατοχος που να μην το έχει πάθει) να μου πληρώσει η triumph τις ντιζες. Ε όχι δεν θα μου τις πληρώσει. Θα σκάσω 80 ευρώ γιατί είναι εκτός εγγύησης και δεν θα έχω και καμία έκπτωση. Αλλά νούμερα αλλα μεγέθη. Δεν είναι το ίδιο αλλά το νόημα είναι ακριβώς το ίδιο για μένα.

Το θέμα είναι ότι ήταν αγενέστατοι  κατά τα λεγόμενα σου. Αυτό είναι που με πειράζει και όχι ότι έσπασαν 1-5 -10 -100 από τα χιλιάδες που κυκλοφορούν παγκόσμια. Θα μπορούσαν απλά να πουν δυστυχώς δεν γίνετε και τέλος... και το άλλο είναι η αδιαφορία τις ολλανδιας. «Ξέρεις κάτι, σε θέλω για πελάτη παρε μια έκπτωση 10-20% για να το φτιάξεις». Έτσι σε κρατάει και είναι όλοι ευχαριστημένοι πιστεύω.

Αν κάνω κάπου λάθος δεν το έκανα επίτηδες αυτή είναι η άποψη μου πάντα καλοπροαίρετα!!!!

φιλε σε θυμάμαι από τότε στο Ρύσιο και είμαι σίγουρος ότι θα έχεις καινούργιο εργαλείο σύντομα!!!!!

* τώρα ειδα ότι σου έδωσαν ήδη 30% όποτε για μένα η αντιμετώπιση ήταν 100% σωστη στις πράξεις βέβαια γιατί στα λόγια ήταν από ότι διάβασα ότι ναναι...

Τροποποιήθηκε από τον giorgos.boun
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

φίλε καλοπροαίρετα κάνεις λάθος 

υπάρχουν versys που δουλεύουν επαγγελματικά καθημερινά διανύοντας 350k είτε 500k χλμ και δεν κάναν κιχ και αμφιβάλω εάν οι αναβάτες τους είναι τυπικοί με την ρύθμιση βαλβίδων 

υπάρχει και το versys του φίλου με σχολαστική συντήρηση έσπασε μοτέρ(οχι κοπηκε ντίζα) σε μολις 55k χλμ ότι και να έχει γίνει το γεγονός αποτελεί δυσφήμιση για την εταιρεία εφόσον ο αναβάτης δεν το χρησιμοποιόύσε σε ακραίες χρήσης τύπου σκληροπυρινικά track-day ή extreme offraod και η εταιρεία μέσω τυχάρπαστων δεν ανταποκρίθηκε αλλά πιθανολογώ ούτε έμαθε για το πρόβλημα.  Έτσι έγραψε η ιστορία 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

@giorgos.boun νομίζω το βλέπεις λίγο επιφανειακά το θέμα. Ξεκινάμε από το ότι τα 3-4 χρόνια και τα 55κ χλμ είναι αστεία νούμερα όσον αφορά την παλαιότητα/χρήση μιας μηχανής εκτός πια αν δεχόμαστε ως καταναλωτές πως δίνουμε τα χρήματά μας σε τόσο σάπια προϊόντα με τόσο κοντινή ημερομηνία λήξεως. Δεύτερον , μιλάμε για ένα πρόβλημα που είναι άσχετο ως προς την φυσιολογική φθορά στην πάροδο του χρόνου. Δεν του ξέβαψαν τα πλαστικά του ανθρώπου ξέρω γω. Τρίτον , η ζημιά κοστίζει 2,5 με 3,5 χιλιάδες ευρώ με την έκπτωση του 30%. Εγώ δεν σου λέω να μπει μέσα η Καβασάκι οικονομικά γιατί κι εγώ είμαι θιασώτης του "shit happens" και δεν μ αρέσει να στήνω τον άλλον στα τρία μέτρα όποιος κι αν είναι αυτός. Δεν θα ήταν πιο έντιμο να του δώσουν σε τιμή κόστους ό,τι ανταλλακτικό χρειαζόταν; Από που κι ως που να βγάλει κέρδος η κάθε Καβασάκι από μια ζημιά που δεν θα έπρεπε να είχε προκληθεί ποτέ; Πόσο να κοστίζει άραγε στο εργοστάσιο η ζημιά που για τον τελικό καταναλωτή κοστολογείται στα 3500;

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Νταγιάνγκ (120cc) ZONTES über (Allescc)

Δημοσιεύτηκε

Οι καταναλωτές πλέον έχουν γίνει beta testers είτε μιλάμε μοτοσικλέτες είτε για ηλεκτρονικά κλπ και το έχουμε αποδεχτεί εκεί είναι το πρόβλημα. 

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος Gouky7 έγραψε:

@giorgos.boun νομίζω το βλέπεις λίγο επιφανειακά το θέμα. Ξεκινάμε από το ότι τα 3-4 χρόνια και τα 55κ χλμ είναι αστεία νούμερα όσον αφορά την παλαιότητα/χρήση μιας μηχανής εκτός πια αν δεχόμαστε ως καταναλωτές πως δίνουμε τα χρήματά μας σε τόσο σάπια προϊόντα με τόσο κοντινή ημερομηνία λήξεως. Δεύτερον , μιλάμε για ένα πρόβλημα που είναι άσχετο ως προς την φυσιολογική φθορά στην πάροδο του χρόνου. Δεν του ξέβαψαν τα πλαστικά του ανθρώπου ξέρω γω. Τρίτον , η ζημιά κοστίζει 2,5 με 3,5 χιλιάδες ευρώ με την έκπτωση του 30%. Εγώ δεν σου λέω να μπει μέσα η Καβασάκι οικονομικά γιατί κι εγώ είμαι θιασώτης του "shit happens" και δεν μ αρέσει να στήνω τον άλλον στα τρία μέτρα όποιος κι αν είναι αυτός. Δεν θα ήταν πιο έντιμο να του δώσουν σε τιμή κόστους ό,τι ανταλλακτικό χρειαζόταν; Από που κι ως που να βγάλει κέρδος η κάθε Καβασάκι από μια ζημιά που δεν θα έπρεπε να είχε προκληθεί ποτέ; Πόσο να κοστίζει άραγε στο εργοστάσιο η ζημιά που για τον τελικό καταναλωτή κοστολογείται στα 3500;

Μπορεί να κάνω και λάθος και όντως να το βλεπω επιφανειακά. 

Ως προς την ερώτηση σου όμως εσυ ποσό λες να στοιχίζει στον εδώ αντιπρόσωπο όμως; Μήπως το κέρδος του είναι πάνω κάτω 30%; Όποτε και του το έδωσε; Δηλαδή μια αντιπροσωπεία στην Ελλάδα ποσό ποσοστό του ανταλλακτικού βγαζει; Δεν ξερω πραγματικά γιαυτο και ρωτάω. Δηλαδή σε ένα ανταλλακτικό από τον κινητήρα η κάθε αντιπροσωπεία έχει παραπάνω από 30% κέρδος; Δεν ξερω πραγματικά δεν είμαι στον κλάδο εγώ εμπόριο ελιάς κάνω και αυτό το κέρδος έχω ίσως και λιγότερο...

Τελος παντων εγώ μια σκέψη μου είπα και όχι για ρίξω λάδι στην φωτιά!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@giorgos.boun Γιώργο δεν χρειάζεται να απολογείσαι, για αυτό άνοιξα το θέμα, για να κάνουμε συζήτηση. Επί τη ευκαιρία, να χαίρεσαι το καινούριο σου μοτόρι, να πιούμε και κάνα καφέ να το χαζέψω από κοντά.

Κατά τα άλλα ο @Gouky7 με κάλυψε πλήρως με την απάντηση του. Θα ήθελα να σταθώ σε κάτι ακόμα όμως.

Μιλάμε για ένα πρόβλημα που υπάρχει ακόμα και στα πρώτα μοντέλα ('07). Δεν είναι κάτι μεμονωμένο. Ως τέτοιο, δεν ξέρω αν πρόκειται για αστοχία υλικού ή κάτι άλλο. Οι αναφορές είναι πολλές, τόσο στα Versys όσο και στα ER. Κάθε μέρα όλο και κάποιος σε Fb και άλλα φόρουμ θα μου πει "το είχα πάθει και εγώ". Και είναι πολλοί εκείνοι οι οποίοι δεν είπαν τίποτα γιατί το έφτιαξαν και το πούλησαν στα μουλωχτά.

Τι δείχνει αυτό? Ότι η Kawasaki είναι σίγουρα ενήμερη για το θέμα αλλά για σχεδόν μια 10ετία δεν έχει κάνει κάτι. Περιμένω να δω αν θα εμφανιστεί το πρόβλημα και στα 3rd gen. Η BMW πχ με τα καλάμια των GS άργησε αλλά έκανε ανάκληση.

Το άλλο είναι ότι, όπως ανέφερα στο αρχικό post, η Kawasaki Μαλαισίας αναγνώρισε το πρόβλημα, έστω και άτυπα χωρίς επίσημη ανάκληση. Υπάρχουν δηλαδή 2 μέτρα και 2 σταθμά ανάλογα με την εκάστοτε χώρα? Αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 λεπτά, το μέλος giorgos.boun έγραψε:

Μπορεί να κάνω και λάθος και όντως να το βλεπω επιφανειακά. 

Ως προς την ερώτηση σου όμως εσυ ποσό λες να στοιχίζει στον εδώ αντιπρόσωπο όμως; Μήπως το κέρδος του είναι πάνω κάτω 30%; Όποτε και του το έδωσε; Δηλαδή μια αντιπροσωπεία στην Ελλάδα ποσό ποσοστό του ανταλλακτικού βγαζει; Δεν ξερω πραγματικά γιαυτο και ρωτάω. Δηλαδή σε ένα ανταλλακτικό από τον κινητήρα η κάθε αντιπροσωπεία έχει παραπάνω από 30% κέρδος; Δεν ξερω πραγματικά δεν είμαι στον κλάδο εγώ εμπόριο ελιάς κάνω και αυτό το κέρδος έχω ίσως και λιγότερο...

Τελος παντων εγώ μια σκέψη μου είπα και όχι για ρίξω λάδι στην φωτιά!!!

Βρε εννοείται πως δεν ρίχνεις λάδι στην φωτιά , πολιτισμένα γράφεις και σωστά παραθέτεις και την άλλη πλευρά του νομίσματος.  Εγώ δεν μίλησα για κέρδος αντιπροσώπου αλλά για κέρδος εργοστασίου. Εγώ θα ήμουν ένας "ευχαριστημένος" πελάτης αν μου δινόντουσαν σε τιμές κόστους εργοστασίου τα ανταλλακτικά και πλήρωνα και από την τσέπη μου κανονικά τις εργατοώρες των παιδιών στο συνεργείο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 38 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Βρε εννοείται πως δεν ρίχνεις λάδι στην φωτιά , πολιτισμένα γράφεις και σωστά παραθέτεις και την άλλη πλευρά του νομίσματος.  Εγώ δεν μίλησα για κέρδος αντιπροσώπου αλλά για κέρδος εργοστασίου. Εγώ θα ήμουν ένας "ευχαριστημένος" πελάτης αν μου δινόντουσαν σε τιμές κόστους εργοστασίου τα ανταλλακτικά και πλήρωνα και από την τσέπη μου κανονικά τις εργατοώρες των παιδιών στο συνεργείο.

Συγνωμμη δλδ εσυ έχεις πάρει ποτέ έκπτωση σε ανταλλακτικό; Γιατί εγώ όχι. Πάντα τα πληρώνω σε τιμή καταλόγου. Δεν θα ήσουν «ευχαριστημένος» πελάτης αν επερνες; Εγώ ναι!!! 

Το ότι η μια είναι τεράστια ζημιά και η άλλη είναι μικρή για μένα δεν παίζει ρόλο. ( στην περίπτωση του φίλου Κώστα παίζει γιατί είναι γνωστός και δεν θέλω να έχουν ατυχίες οι γύρω μου). Ζημιά η μια, ζημιά και η άλλη αν το δεις ωμά χωρίς το συναίσθημα του οικείου. Ανταλλακτικά παίρνεις στην μεγάλη,ανταλλακτικό και στην άλλη. 

Το ότι δεν απάντησε η Ολλανδία ασχετος πια θα ήταν, για μένα είναι λάθος μην πω τιποτα χειρότερο. Μου δείχνει αδιαφορία  ακόμη και να ήταν ηλιθιο χαζο βλακεία αυτό που έλεγα έπρεπε να απαντήσει πελάτης τις είμαι. 

Το ότι το αναγνώρισε η μαλαισιανη για μένα είναι ύποπτο αν όντως το έκανε. Πως μπορούμε να το ξέρουμε αν δεν είναι κάπου επίσημα; Πως το έκανε; Χωρίς την συγκατάθεση της μαμά εταιρίας; Το κόστος ποιος το ανέλαβε; 

Ασχετο σχετικό αλλά και ένα παλικάρι πάλι από εδώ το διάβαζα είχε πάθει περίπου το ίδιο τέλος παντων σε tiger 1050. Δεν έχουν σπάσει αλλά τέτοια; Έπρεπε η εταιρία να αναλάβει και το κόστος; Και μιλάμε για αναλογία που αν έσπασαν 100 tiger στο versys πρέπει να είναι χίλια. Για τέτοια αναλογία πωλήσεων μιλάμε ίσως και παραπάνω.

Ετσι έπρεπε κάθε εταιρία αν έβγαζαν οτιδήποτε  πάνω από 2-3 ανάλογα πάντα με τον όγκο πωλήσεων να κάνει ανάκληση όλα τα αλλά και να αναλαμβάνει την ζημιά. Ας βάλουν τότε δια βίου εγγύηση εγώ και η τσέπη μου συμφωνεί απόλυτα. 

Φιλε Κώστα σε ευχαριστώ πολύ εννοείτε θα κανονισουμε να πάμε και στο Ρύσιο να το πάρεις να δεις τι πιστόλι είναι!!!!

Κώστα δεν θέλω να παρεξηγηθείς από τα γραφόμενα μου πραγματικά έτσι όπως θα στα έλεγα από κοντά τα λεω και τώρα. Αν ναι το κόβουμε εδώ και δεν ξαναλέω τπτ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Adventure 990 (1000cc) Schuberth S2 Sport KTM RC 390 (374cc)

Δημοσιεύτηκε

Έχετε δει τα νούμερα πωλήσεων μοτοσυκλετών σε αυτές τις χώρες; Νομίζω δικαιολογημένα οι κατασκευαστές νοιάζονται περισσότερο για εκείνες τις αγορές παρά την Ευρώπη.

Honda, Suzuki, Kawasaki, KTM, BMW, και δεκάδες άλλοι μικρότεροι πολεμάνε για τα μερίδια σε αυτές τις χώρες. Η Ευρώπη εμπρός είναι ένα κλάσμα και η Ελλάδα ένα τίποτα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος giorgos.boun έγραψε:

Συγνωμμη δλδ εσυ έχεις πάρει ποτέ έκπτωση σε ανταλλακτικό; Γιατί εγώ όχι. Πάντα τα πληρώνω σε τιμή καταλόγου. Δεν θα ήσουν «ευχαριστημένος» πελάτης αν επερνες; Εγώ ναι!!!  Ρε Τζώρτζ, να είμαι ευχαριστημένος αν πάρω έκπτωση επειδή πήρα το μοτέρ στα χέρια στα 55κ χιλιόμετρα χωρίς να φταίω σε κάτι; 

Το ότι η μια είναι τεράστια ζημιά και η άλλη είναι μικρή για μένα δεν παίζει ρόλο. ( στην περίπτωση του φίλου Κώστα παίζει γιατί είναι γνωστός και δεν θέλω να έχουν ατυχίες οι γύρω μου). Ζημιά η μια, ζημιά και η άλλη αν το δεις ωμά χωρίς το συναίσθημα του οικείου. Ανταλλακτικά παίρνεις στην μεγάλη,ανταλλακτικό και στην άλλη. Άρα : Ζημιά 3,5 χιλιάδων ευρώ + επαναπατρισμός μοτοσυκλέτας + χαμένα εισιτήρια ακτοπλοϊκών,ξενοδοχείων,μουσείων = exup;

Ασχετο σχετικό αλλά και ένα παλικάρι πάλι από εδώ το διάβαζα είχε πάθει περίπου το ίδιο τέλος παντων σε tiger 1050. Δεν έχουν σπάσει αλλά τέτοια; Έπρεπε η εταιρία να αναλάβει και το κόστος; Και μιλάμε για αναλογία που αν έσπασαν 100 tiger στο versys πρέπει να είναι χίλια. Για τέτοια αναλογία πωλήσεων μιλάμε ίσως και παραπάνω. Ήταν παγκόσμιο ή Ελληνικό το φαινόμενο των σπασμένων Tiger; Ρωτάω επειδή αν θυμάμαι καλά ο @Schumi σε ένα του ταξίδι στο εξωτερικό και μετά από επαφή που ήρθε με την εκεί Τ είχε πάρει την απάντηση πως αγνοούσαν πλήρως την ύπαρξη κάποιου προβλήματος.

Ετσι έπρεπε κάθε εταιρία αν έβγαζαν οτιδήποτε  πάνω από 2-3 ανάλογα πάντα με τον όγκο πωλήσεων να κάνει ανάκληση όλα τα αλλά και να αναλαμβάνει την ζημιά. Ας βάλουν τότε δια βίου εγγύηση εγώ και η τσέπη μου συμφωνεί απόλυτα. Γιατί τα βλέπεις τα πράγματα μόνο από την οπτική γωνία της εταιρείας; Οι καταναλωτές δηλαδή δεν πληρώνουν εξουσιοδοτημένα συνεργεία; Δεν πληρώνουν γνήσια ανταλλακτικά; Δεν πηγαίνουν για σέρβις στην ώρα τους; Γιατί τα κάνουν όλα αυτά; Για να κληθούν να πληρώσουν μισό ετήσιο εισόδημα στα 55κ χιλιόμετρα για μια βλάβη που ουδέποτε θα έπρεπε να έχει δημιουργηθεί;

.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 45 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Εγώ γενικά μίλησα σαν φαινόμενο για οποιοδήποτε ανταλακτικο αν πάρεις έκπτωση δεν θα είσαι ευχαριστημένος;

προς θεού εννοείτε πως δεν είναι το ίδιο χρηματικά. Και πάλι δεν μίλησα συγκεκριμένα. Απλά αν το δεις τελείως ψυχρά για μένα είναι το ίδιο. Exup+ Μοτέρ ολόκληρο+ Ανορθωτης + πηνεια+Κιβώτιο+ Το μηχανακι ολόκληρο κομμάτι κομμάτι = ανταλλακτικό. Το πόσο κάνουν δεν το σχολιάζω έχουν τεράστια διαφορά. Τα αλλά όλα όντως έχεις δικιο είναι κρίμα...

Το 1050 το έφερα σαν παράδειγμα γιατί ήταν από τα τελευταία που διάβασα. Μπορεί να είναι και άτοπο....

Στο τελευταίο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου δεν έπρεπε να συμβαίνουν τέλος. Δυστυχώς όμως στην μηχανολογία έτσι είναι λάθη (από την μεριά του ενός ή του άλλου) ή αστοχίες υλικών γίνονται και δεν ξερω αν θα σταματήσει ποτέ αυτό...

Παντως δεν τα βλεπω από την μεριά τις εταιρίας. Γιατί πολύ απλά δεν έχω τέτοια εταιρία, μακάρι να είχα. Αν θες να σου πω πως το σκέφτεται μια εταιρία από τον τομέα τις ελιάς και του λαδιού πολύ ευχαρίστως!!!!!:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE (250cc) cafe racer

Δημοσιεύτηκε

Πραγματικά λυπάμαι για την μλκια που σε έκατσε αλλα χαίρομαι απτον τρόπο που το πήρες και που κράτησες θετικά όλη την εμπειρία του ταξιδιού και παρόλη την στεναχώρια και ταλαιπωρία δεν έμεινες σε αυτό αλλα το άφησες πίσω.

Αυτό είναι γνωστό πρόβλημα στα 2ης γενιάς προς Ταϊλάνδη μεριά και όπως είπες η εκεί καβα τα επισκευάζει,δεν είχα ακούσει κάτι για Ευρώπη ή Ελλάδα και νόμιζα οτι είναι συγκεκριμένο πρόβλημα με παρτίδες που πουλήθηκαν εκεί ή λόγω της χειρότερης βενζίνης που έχουν που φαίνεται οτι δεν ισχύει,κάτι σαν τις π@π@ριες που έλεγε η τραιμφ για τα tiger στην Ελλάδα και τα προγράμματα που έβαζε για να δουλεύουν με λιγότερα οκτάνια.  

Δυστυχώς ήσουν εσύ ο άτυχος και συνέβη κάτι που ήταν ανεπίτρεπτο να γίνει σε καινούργιο μηχανάκι με αυτή την χρήση και συντήρηση που είχε.Και πάλι δυστυχώς ούτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος που παθαίνει κάτι παρόμοιο,όπως σε ένα tiger απο εδώ που έβγαλε ίδιο πρόβλημα ή παιδί με το gs που έπαθε και αυτός χοντρή ζημιά αλπά νομίζω είχε πάρει και αυτός μια έκπτωση απο την bmw,το δεν σπάει δεν χαλάει δυστυχώς δεν υπάρχει σε καμία εταιρία πλέον,όχι οτι δικαιολογώ την καβασάκι,και εγώ που είναι η αγαπημένη μου και όταν πουλήσω το τράιμφ κατα 90% θα πάω σε βέρσις είτε το μικρό είτε το μεγάλο, αν είχα πάρει τέτοια συμπεριφορά ούτε που θα ξαναπάταγα στην ίδια εταιρία,απλά όπως έβγαλε ζημιά το ένα έτσι ξέρω και εγώ πως στο δικό μου κάθε φορά που πάω να το πάρω μπορεί να γίνουν τα πηνία κάρβουνο ή το τάιγκερ που ήθελα φοβόμουν οτι αν γεννήσει θα έπρεπε να το πετάξω ή το ντόρσο να είχα πάλι θέματα με ηλεκτρικά ή χόνδα όπως και το είχα πάθει που μου κάηκαν πηνία στις 8500χλμ πάλι θα βγάλουν τέτοια θέματα ή στο bmw σπάνε καλάμια κ.ο.κ...

Κρίμα που έκατσε στο δικό σου με τέτοια χρήση που είχε,ευτυχώς δεν το πήρες τόσο άσχημα,με το καλό να έρθει το επόμενο και να ξαναξεκινήσουν τα ταξίδια.

Ίσως να μπορείς να επικοινωνήσεις με το τμήμα μοτοσυκλετών της Ιαπωνίας απτον σύνδεσμο κάτω,όχι οτι έχει καμια σημασία για σένα πλέον απλα ας γίνει λίγο πιο γνωστό το θέμα και η συμπεριφορά των δικών μας.http://www.kawasaki-cp.khi.co.jp/inquiry/explanation_e.html

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@giorgos.boun Τι να παρεξηγηθώ ρε συ, απλά η οπτική γωνία που τα βλέπεις είναι διαφορετική. Για μένα δεν νοείται καινούρια μηχανή (3 χρόνια κυκλοφορούσε στον δρόμο) να βγαίνει off, είτε αυτό είναι από μοτέρ, είτε από καλάμια είτε από πλαίσιο πχ. Δεν είναι τοστιέρα, είναι ακριβό σπορ.

Αυτό που λέει ο @skritikos έχει νόημα, αλλά είναι ακόμα πιο εξοργιστικό. Οκ, welcome to capitalism.

@Joe15 Παλιά ακόμα και καμμένος ανορθωτής μου φαινόταν βλάβη. Στην επόμενη, αν έρθει με το καλό, με οτιδήποτε λιγότερο από σπασμένο μοτέρ και πλαίσιο θα είμαι ευτυχισμένος :tooth:

Το link που έβαλες το είχα δει αλλά σε παραπέμπει σε μια φόρμα που αν δεις γράφει ότι δεν είναι για βλάβες κλπ. Τώρα που τελείωσε η ιστορία, θα στείλω για το γαμώτο σαν complaint.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Versys 650 '08 HJC FG-ST Bolt MC10 Ducati Hypermotard (796cc)

Δημοσιεύτηκε

Ω μαλακία... Μαλακία που έσπασε το Versys... Μαλακία και που έσπασε εκεί που έσπασε... Και μαλακία και για την αντιπροσωπεία...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα αφήσω αυτό εδώ..

https://ermidis-moto.car.gr/bikes/view/12012001/

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 37 λεπτά, το μέλος kpapageo έγραψε:

Θα αφήσω αυτό εδώ..

Και μετα περνιεσαι εσυ για χιλιομετροφαγος:laugh:

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ρε λες να πήγαινα με την όπισθεν από πέρυσι και να μην το θυμάμαι?

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC750X (750cc) AGV Enfield Himalayan

Δημοσιεύτηκε

Έλα ρε φίλε τώρα...πλάκα κάνεις; Το δικό σου είναι;

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Στο νήμα με τις ενδιαφέρουσες αγγελίες έχω πει ότι δεν υπάρχουν ευκαιρίες από εμπόρους. Τελεία και παύλα. 

Αρέσει σε 8 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος kpapageo έγραψε:

Θα αφήσω αυτό εδώ..

πότε πρόλαβε και το επισκεύασε ο σκύλος??μάλλον δεν του κόστισε 2500 σκάρτα χιλιάρικα 

εφόσον έγινε όπως έγινε, καλό κουράγιο, φρόντισε να το ξεχάσεις όσο δυνατό συντομότερο βάζοντας τα σχέδια για το επόμενο  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Μου κάνει εντύπωση που είστε τόσο επιεικείς μ'αυτόν τον απατεώνα.Μα τι αδιανόητο θράσος έχουν...Όχι ότι είναι η πρώτη (ούτε η τελευταία, φυσικά) φορά που παρατηρούμε κάτι αντίστοιχο..

Είναι κ εξουσιοδοτημένος ο ξεφτίλας;

Αν ναι,δε σκέφτεσαι να στείλεις μια επιστολή στην εταιρεία (όχι μόνο στο ελληνικό τμήμα)για να τους εξηγήσεις τι μπουμπούκια εμπόρους έχουν;

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα