ziki

Φθηνοτερο full face

18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Εχω κρανος καλο αγωνιστικο και ακριβο, αλλα οταν κανω δουλειες και για κοντινες διαδρομες θελω κατι φθηνο να μπορω να το βαζω-βγαζω ευκολα και να μη με νοιαζει να το πεταω σε παγκους, πατωματα, μπαγκαζιερες.

Βλεπω κατι citystar με 35 ευρω στο ιντερνετ. Και πιο φθηνο αν ξερετε με 25-30 πειτε μου να παρω κανενα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Aprilia SΧ 125 (124,8cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν θες κάτι φθηνό να το έχεις για καθημερινό κοίτα τα MT. Είπαμε να είναι φθηνό και να μην σε πολυνοιάζει, όμως να παρέχει προστασία για το κεφάλι σου. Τα κράνη < 50 ευρώ παρέχουν κυριολεκτικά προστασία κουβά. Μην το ρισκάρεις.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Κυριολεκτικα ψαχνω για καπελο. Κατι να ξεγλιστρα ευκολα στο κεφαλι μου. Το καλοκαιρι χρησιμοποιω jet κρανος οταν κανω κοντινες αποστασεις αλλα χειμωνα με τον αερα μπουκωνει η μυτη μου και θελω full face. Φοραω ασταματητα απο οταν ξεκινησε το φθινοπωρο και τις προαλλες σταματαω λιγο στα hondos, και μετα ηθελα να παω σε ενα μαγαζακι λιγο πιο κατω. Λεω που να βαζω τωρα κρανος θα σφινωνει θα μου διπλωνει τα αυτια (εχω βαλει ακουστικα για ενδοεπικοινωνια και με τον εξτρα ογκο και το σφιχτο μαξιλαρι στενευει πολυ). Λοιπον Για μια διαδρομη 3 λεπτων με γραψανε και ετυχε να ναι η πρωτη φορα ακρανωτος φετος

Τροποποιήθηκε από τον ziki

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Για να λέμε και το σωστό, που και που,

Κυριολεκτικά, σημαίνει αυτό ακριβώς που λέει η λέξη.

Κυριολεκτικά ψάχνω για καπέλο , σημαίνει ότι ψάχνεις για κανονικό καπέλο.

Όταν δεν λέμε αυτό ακριβώς που είναι η λέξη, αλλά κάτι που κατά κάποιο τρόπο μοιάζει με αυτό σε κάτι, τότε χρησιμοποιούμε το ''μεταφορικά'.

Προφανώς εσύ λοιπόν, μεταφορικά ψάχνεις για καπέλο, δλδ για ένα κράνος που μπαινοβγαίνει εύκολα σαν καπέλο.

Βρίθει η αγορά σε φτηνά&χαλαρά κράνη, μια βόλτα σε μαγαζιά να κάνεις, θα βρεις αυτό που ζητάς.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Για να λέμε και το σωστό, που και που,

Κυριολεκτικά, σημαίνει αυτό ακριβώς που λέει η λέξη.

Κυριολεκτικά ψάχνω για καπέλο , σημαίνει ότι ψάχνεις για κανονικό καπέλο.

Όταν δεν λέμε αυτό ακριβώς που είναι η λέξη, αλλά κάτι που κατά κάποιο τρόπο μοιάζει με αυτό σε κάτι, τότε χρησιμοποιούμε το ''μεταφορικά'.

Προφανώς εσύ λοιπόν, μεταφορικά ψάχνεις για καπέλο, δλδ για ένα κράνος που μπαινοβγαίνει εύκολα σαν καπέλο.

Βρίθει η αγορά σε φτηνά&χαλαρά κράνη, μια βόλτα σε μαγαζιά να κάνεις, θα βρεις αυτό που ζητάς.

Επειδη κατεβαινω διημερα Αθηνα (απο νησι) και εχω στενα περιθωρια χρονου, αν εχει παρει πουθενα το ματι σου κανα απο αυτα τα μεταφορικα καπελα, Θα με εξυπηρετουσες, γλιτωνοντας με απο ψαξιμο λογω ελλειψης χρονου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κι ο Τόγελος που πηγαίνω έχει, και ο Stelpet έχει, και τα μοτομάγαζα της Καλλιρόης έχουν... 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα ξεκινησω απο αυτα τοτε την ερευνα μου που ειναι και επωνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Φιλαρακι δεν πεταγεσε μεχρι τα praktiker που εχουνε βγαλει κατι καλες γλαστρες σε προσφορα?

ΥΓ Πριν μου πεταξεις καμμια απαντηση του στυλ "εγω εκανα μια σοβαρη ερωτηση και εσυ με ειρωνευεσαι", θα σε παρακαλεσω να μην το κανεις,μιας και δεν εχω καμμια διαθεση να σε ειρωνευτω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

γενικα σου κανει οτιδηποτε στρογγυλο: γλαστρα, κατσαρολα, καπακι κατσαρολας, βαρελι κτλ... αν θες να γλυστραει βαλε μπολικη βαζελινη...

ενα καλουτσικο-αξιοπιστο κρανος κοστιζει 80-100ε (πχ mt revenge). αν παρεις το σωστο νουμερο δε θα σε σφιγγει και δε θα γλυστραει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

Δημοσιεύτηκε

παρε ενα mt με 80 να χεις και μια ασφαλεια κεφαλι ειναι και ειναι ενα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν δε βρω φθηνο στη τιμη που θελω, κατω απο 100 υπαρχει κατι καλυτερο απο το MT Revenge

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

οχι, το mt revenge ειναι το πιο vfm κρανος :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Περσυ δε πηρα τελικα κατι, και αρχιζω παλι να ξανακοιταω. Εχω κρατησει το revenge αλλα τωρα ειδα και αυτο

https://www.skroutz.gr/s/11254724/Bell-Qualifier-Momentum-Black-Matt.html?from=drop

Ειναι δυνατον να παιζει bell στο κατοσταρικο? Και το βασικο μου κρανος Bell ειναι (Indy Carbon M4r)

Αξιζει να ζεγαρωσω με Momentum λετε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

ανετα πας στο bell, καλυτερο εμφανησιακα σε σχεση με το mt για μενα:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλα σιγουρα καλυτερο σε εμφανιση, για τη ποιοτητα και τη κατασκευη με ενδιαφερει ομως

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
now_PCX125 (125cc) Bell Qualifier who knows?

Δημοσιεύτηκε

Μια χαρά , κανένα πρόβλημα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

Δημοσιεύτηκε

στ 120 ειναι στα 100 εχει μονο xs

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

και xl επισης, αλλα τις προηγουμενες μερες ειχε και τα αλλα μεγεθη. Αν ξαναστοκαρει και πετυχω αυτη τη τιμη θα το παρω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα