Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
Nikosrs

Γνωμες

72 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Arai Aprilia Rsv4 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Χαιρετω ολο το φορουμ. Ονομαζομαι Νικος και ειμαι 16 ετων και σκεφτομαι να παρω το daytona 50 cc μιας και τοσο μου επιτρεπει ο νομος.Μετατροπες δεν γουσταρω ουτε εχω ορεξη για καγκουριες μιας και τις απεχθανομαι.Για εξοπλισμο εχω φροντισει αρκετα παραπανω απο τη μηχανη και γνωριζω αν και θα ηθελα να παρω καποιες γνωμες. Μηχανικα ειμαι ασχετος,το παπι το θελω καινουριο και για μεταφορες μεχρι σχολειο καφετερια σπιτι και πολυ μικρες βολτες.Εχω διαβασει και εδω και εχω ακουσει διαφορα, οποτε θα ηθελα μια κατατοπιστικη και σιγουρη γνωμη. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα Νικο και καλως ορισες στο MyBike, με το καλο να μπεις και στον ¨κοσμο¨ των δυο τροχων, θελεις να ακουσεις αποψεις σχετικα με το μηχανακι που επελεξες ή για τον εξοπλισμο που θελεις να αγορασεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστω για την απαντηση.Θα ηθελα και για τα δυο αν ειναι εφικτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

καλως ηρθες. αν το παρεις καινουριο το παπι και του κανεις σερβις οταν πρεπει δε θα παθει τιποτα. το σωστο ζεσταμα (δηλ ξεκινας ηρεμα και δουλευεις στροφες και ταχυτητες για 10 λεπτα να ζεσταθει και μετα το σπας) ειναι το Α και το Ω για τη μακροζωια του μοτερ.

πες ποσα λεφτα θες να διαθεσεις για εξοπλισμο να σου προτεινουμε διαφορα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Για εξοπλισμο διαθετω εως 1.500 με 2000

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

αδερφε μηπως εισαι τρολ και μαλιστα καλο? :laugh:

2κ για εξοπλισμο μοτοσυκλετας? τοσο κανει ολο το παπι :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Γιατι αν καποιος διαθετει καποια χρηματα σημαινει πως ειναι τρολ;Εγω ηρθα απλα νεος στον χωρο της μοτοσυκλετας για γνωμες,και εσεις απαντατε ετσι;Τα χρηματα που διαθετω ειναι δικο μου θεμα,και τοσο θεωρω πως πρεπει να κοστολογησω τη ζωη μου και το κεφαλι μου.Στραφηκα σε παπι μιας και η μεγαλη λατρεια που ηταν το ρς 50 δεν αξιζε,οχι επειδη ηθελα κατι πιο οικονομικο αλλα κατι στο οποιο δεν ηθελα να πεταξω τα λεφτα μου

Τροποποιήθηκε από τον Nikosrs
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb1 + cbr600f (399cc) Shoei NXR BMW R51 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

πρεπει να εχω δωσει πανω απο 3000 € σε εξοπλισμο και ακομη μου λοιπουν πραγματα , τι το προγκατε το παιδι ωρε

αναλογα την χρηση που το θες μπορεις να παρεις και πιο φτηνα πραγματα δεν θα κατσεις να παρει ολοσωμη φορμα για να πηγαινεις καφετερια με το παπι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επιτελους μια λογικη απαντηση.Ευχαριστω πολυ, δεν εννοουσα την ολοσωμη φορμα ομως μπουφαν παντελονι μποτες κρανος γαντια και ολα αυτα εννοειται με προστατευτικα.Ομως, ειχα δει και το μπουφαν της dainese με αεροσακο και το σκεφτηκα ως απαραιτητο και καλυτερο απο τα υπολοιπα,βεβαια δεν γνωριζω αν εχει ερθει Ελλαδα γι'αυτο και θελω να με βοηθησετε σε καλης ποιοτητας εξοπλισμο με προστατευτικα.Τον εξοπλισμο ουτως η αλλως θα τον κρατησω και για τις μετεπειτα μηχανες μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Μακάρι να μην τρολαρεις  και να τα εννοείς.  

Αν όντως τα εννοείς  απλά μπράβο και μακάρι η νέα γενιά να έχει μάθει κάτι και να ξεκινάει με σωστές βάσεις και όχι όπως εμείς οι μεγαλύτεροι.  

Στο θέμα σου.  Γιατί θεωρείς την αγορά ενός rs50 πεταμένα λεφτά ενώ για παπί όχι;  

Όσο για τον εξοπλισμό ποσταρε μας τι έχεις βρει από εξοπλισμό για να σου πούμε την γνώμη μας.   Αλλιώς όλοι έχουν να προτείνουμε  100 κράνη 100μπουφαν 50 γάντια κλπ.  

Στο θέμα του εξοπλισμόυ,  να σου πω εγώ θα έπαιρνα ένα καλό κράνος με Μαξ, 250-350€ από εκεί και πάνω πληρώνεις μόνο γραφικά και ανέσεις που δεν θα τις καταλάβεις  με ένα 50αρι. Είτε παπί είτε μοτοσυκλετακι. 

Και μην αποκλείεις μπουφάν  150€ πχ.  

Για να καταλήξω.  Ξεκίνα με νορμάλ μπατζετ  και σιγά σιγά βελτιώνεις τον εξοπλισμό σου.  

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πληρως κατατοπιστικη η απαντηση σας.Οχι δεν τρολαρω τα εννοω διαφερω απο τους υπολοιπους της ηλικιας μου στη συμπεριφορα και με τετοιου ειδους νοοτροπια κινουμαι στη ζωη μου.Τωρα δεν θεωρω καθολου αχρηστη την αγορα του ρς 50-απεναντιας το λατρευω-,απλα δεν θελω να δωσω τεσσερα χιλιαρικα για πενηνταρι και δεν μπορω να βρω μια αγγελια με μεταχειρισμενο που να φαινεται αξιολογη,εκτος αν κανω λαθος.Παρακατω,πριν ποσταρω τον εξοπλισμο που εχω βρει θα ηθελα να  ρωτησω αν εχει ερθει στην Ελλαδα το μπουφαν της dainese με τον αεροσακο,γιατι θα ηταν το σιγουρο τζακετ που θα επαιρνα.Τωρα ο εξοπλισμος:το μπουφαν http://www.dainese.com/row/en/mugello-leather-jacket/201533794.html?dwvar_201533794_color=BLACK%2FBLACK%2FWHITE&cgid=motorbike-jackets#start=1, το παντελονι http://www.dainese.com/row/en/misano-leather/201553697.html?dwvar_201553697_color=BLACK%2FBLACK%2FANTHRACITE&cgid=motorbike-pants-leather#start=1 τα γαντια http://www.dainese.com/row/en/race-pro-in-gloves/201815679.html?dwvar_201815679_color=BLACK%2FBLACK%2FBLACK&cgid=motorbike-gloves-leather#start=2 τις μποτες δεν με αφηνει να τις κανω copy paste αλλα ειναι της dainese οι nightwalk d1 gore tex, και τελος το κρανος (που ουτε εδω με αφηνει να κανω copy paste ειναι το arai rebel plain.Εδω απλα να πω οτι γνωριζω την αξια του χρηματος(γι'αυτο και ολα αυτα τα χρηματα τα μαζευω απο μικρος  με μικρη βοηθεια των γονιων μου),και ελπιζω να μην φαινομαι σπαταλος απλα στην περιπτωση ατυχηματος θελω  να ειμαι οσο καλυτερα προστατευμενος μπορω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 52 λεπτά, το μέλος Nikosrs έγραψε:

Πληρως κατατοπιστικη η απαντηση σας.Οχι δεν τρολαρω τα εννοω διαφερω απο τους υπολοιπους της ηλικιας μου στη συμπεριφορα και με τετοιου ειδους νοοτροπια κινουμαι στη ζωη μου.Τωρα δεν θεωρω καθολου αχρηστη την αγορα του ρς 50-απεναντιας το λατρευω-,απλα δεν θελω να δωσω τεσσερα χιλιαρικα για πενηνταρι και δεν μπορω να βρω μια αγγελια με μεταχειρισμενο που να φαινεται αξιολογη,εκτος αν κανω λαθος.Παρακατω,πριν ποσταρω τον εξοπλισμο που εχω βρει θα ηθελα να  ρωτησω αν εχει ερθει στην Ελλαδα το μπουφαν της dainese με τον αεροσακο,γιατι θα ηταν το σιγουρο τζακετ που θα επαιρνα.Τωρα ο εξοπλισμος:το μπουφαν http://www.dainese.com/row/en/mugello-leather-jacket/201533794.html?dwvar_201533794_color=BLACK%2FBLACK%2FWHITE&cgid=motorbike-jackets#start=1, το παντελονι http://www.dainese.com/row/en/misano-leather/201553697.html?dwvar_201553697_color=BLACK%2FBLACK%2FANTHRACITE&cgid=motorbike-pants-leather#start=1 τα γαντια http://www.dainese.com/row/en/race-pro-in-gloves/201815679.html?dwvar_201815679_color=BLACK%2FBLACK%2FBLACK&cgid=motorbike-gloves-leather#start=2 τις μποτες δεν με αφηνει να τις κανω copy paste αλλα ειναι της dainese οι nightwalk d1 gore tex, και τελος το κρανος (που ουτε εδω με αφηνει να κανω copy paste ειναι το arai rebel plain.Εδω απλα να πω οτι γνωριζω την αξια του χρηματος(γι'αυτο και ολα αυτα τα χρηματα τα μαζευω απο μικρος  με μικρη βοηθεια των γονιων μου),και ελπιζω να μην φαινομαι σπαταλος απλα στην περιπτωση ατυχηματος θελω  να ειμαι οσο καλυτερα προστατευμενος μπορω.

Νικο καλησπερα και καλη αρχη στο διτροχο κοσμο. 

Κανεις πολυ καλα που θες να επενδυσεις χρηματα σε εξοπλισμο. Αν θελεις τη γνωμη μου, αυτα που εβαλες ειναι εξαιρετικα ΑΛΛΑ... Μπορεις να βρεις εξισου καλα η κ καλυτερα για τη δουλεια που θελεις με λιγοτερα χρηματα.  Επισης θα χρειαστεις σιγουρα καλοκαιρινα ρουχα. Ψαξου λιγο παραπανω ωστε να παρεις με τα χρηματα σου οσο πιο ασφαλεστερο/ανετοτερο/βολικοτερο εξοπλισμο και εχε κατα νου πως μπορεις να βρεις καταπληκτικες ευκαιριες στις μερες μας. Δες και την αγορα μεταχειρισμενων, ενω για αεροσακο ψαξου για εταιριες που φτιαχνουν γιλεκα οπως η hitair. Καλη τυχη και ο, τι περισσοτερο θελεις εδω ειμαστε

Τροποποιήθηκε από τον mike_4

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση.Οταν λετε μεταχειρισμενο τι εννοειτε;Επισης,θελω παντα να φοραω εξοπλισμο οποτε αν σας ειναι εφικτο μπορειτε να μου προτεινετε τετοιον εξοπλισμο οπως αυτον που χαρακτηριζετε παραπανω(εννοω δηλαδη τον ασφαλη-οικονομικο-ανετο-βολικο);Και τελος,μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι να μην παρω εναν καλο εξοπλισμο τωρα,αφου θα μπορω να τον χρησιμοποιησω και αργοτερα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 35 λεπτά, το μέλος Nikosrs έγραψε:

,αφου θα μπορω να τον χρησιμοποιησω και αργοτερα;

2 γρήγορα που μου έρχονται στο μυαλό.... 

1)Μεγαλώνεις, παχαινεις , ψηλωνεις.... 

2) τελικά καταλαβαίνεις ότι δεν σε βολεύει...  Δεν κάθεται καλά ρε παιδί μου πάνω σου...  

Πχ εγώ έχω ένα μπουφάν χειμερινό της colori....  Μόνο σφαίρα το περνάει....  Αλλά από εφαρμογή είναι σαν να φοραω  σακι  οικοδομής.. 

Το πιάνεις; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το πιανω,μηπως ομως μπορειτε και εσεις να μου προτεινετε κατι γιατι δεν ξερω τι ακριβως να ψαξω;Παντως, κρανος πρεπει να παρω κατι καλο,συνεπως ακριβο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE (250cc) cafe racer

Δημοσιεύτηκε

Καλως ήρθες και με το καλό το καινούργιο μηχανάκι.

Για εξοπλισμό ψάξτο λίγο περισσότερο.Δεν χρειάζεται να χρυσοπληρώσεις τα αγωνιστικά δέρματα της dainese με το καλημέρα.

Απο κράνος δοκίμασε μερικά μοντέλα γνωστών εταιρειών και ανάλογα ποιο θα σε κάτσει καλύτετρα στο κεφάλι πάνε εκεί,δεν χρειάζεται να πας στα πιο racing μοντέλα μιας και δεν έχουν μεγάλη διαφορά στην προστασία,περισσότερο πληρώνεις αεραγωγούς,σχέδια,όνομα κλπ,με μέχρι 300 € βρίσκεις κράνη απο καλά υλικά γνωστών εταιρειών που θα είναι μια χαρά.

Για μπουφαν για μενα καλύτερα πάρε μια κορντούρα για χειμώνα και ένα καλοκαιρινό,αν βέβαια σαρέσει το δερμάτινο τότε πάρτο για την καυλα σου απλα επειδή ακόμα είσαι δε ηλικία που αλλάζει το σώμα μην δίνεις τα 400ρια έτσι απλα.

Το δερματινο παντελόνι που κοιτάς μην το πάρεις.Δεν προκειται να το φορέσεις καθόλου.

Αντι για μπότες πάρε ένα μποτάκι να μπορείς να το φοράς καθημερινά.

Γάντια πάρε όποιο σαρέσει αλλα και πάλι μην κοιτας τα πολύ αγωνιστικά,είναι ωραία και γεμάτα προστατευτικά αλλά δεν είναι πολύ βολικά για κάθε μέρα,κοίτα κάποιο καλό με προστασίες αλλα όχι πολύ εξτρίμ.

Με το καλό το μηχανάκι και οι αγορές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Το παντελονι σιγουρα θα το φοραω γιατι με ξερω και αν γινει η στραβη θελω να εχω οσο καλυτερα προστατευμενα τα ποδια μου.Τωρα το ιδιο ισχυει και για τις μποτες και τα γαντια,οσο περισσοτερα και καλυτερα τα προστατευτικα τοσο καλυτερη και η προστασια σε περιπτωση ατυχηματος.Κατανοω και θεωρω σωστο να μην δωσω τοσα χρηματα για εξοπλισμο,αλλα εχετε να μου προτεινετε κατι καλο που θεωρειτε πως ειναι καταλληλο για τα δεδομενα μου;Γιατι πραγματικα δεν ξερω που να στραφω.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Edit:πχ κατι τετοιο:http://www.motoraid.eu/jackets/4-season-jackets/revit-tornado-2-jacket-sand-black για μπουφαν, μετα για παντελονι http://www.motoraid.eu/pants/4-seasons-pants/difi-desert-ride-pants-grey-black-orange γαντια http://www.motoraid.eu/gloves/waterproof-gloves/spidi-voyager-gloves-black μποτες http://www.motoraid.eu/boots/sport-touring/xpd-x-ultra-wrs-black αλλα κρανος δεν ξερω που να στραφω περα απο arai

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE (250cc) cafe racer

Δημοσιεύτηκε

Για μπουφάν πάρε ένα χειμερινό και όχι 4ων εποχών.Όλες οι εταιρίες έχουν καλα μοντέλα,εγω έχω ένα dainese τεμπερκάτι λέγεται,κάπου στα 2κατοστάρικα παίζει και είναι μια χαρά.Όλες οι εταιρίες έχουν καλές κορντούρες,πάνε μια βόλτα απο μαγαζιά,δες τα απο κοντά και ότι σε αρέσει το παίρνεις.

Και την άνοιξη παίρνεις και ένα καλοκαιρινό,επίσης μεγάλη ποικιλία,προσωπικά θα σου πρότεινα να δεις προς ρεβιτ,νταινεζ,αλπίνεσταρς κλπ,για καλοκαιρινό δεν έχει και μεγάλη διαφορά αλλα καλό είναι να πας σε κάτι πιο ανοιχτόχρωμο.

Μποτάκια έχω τα alpinestars faster που έχουν καλές προστασίες και είναι αδιάβροχα,βολικά για καθεμέρα αλλα επειδή είναι αδιάβροχα στις ζέστες δεν κάνουν.δες επίσης της tcx τα προτιμούν αρκετοί.

Παντελόνι για μένα μην πάρεις τώρα,είτε κορντούρα είτε δερμάτινο δεν πρόκειτε να το φορέσεις με το παπί μεσα στην πόλη,καλύτερα πάρε κανα τζιν με προστασίες.

Κράνος πανε απο τα μαγαζια και δοκίμαστα,δεν χρειάζεται να πάρεις το pista ή το rx7,πιο μπάτζετ μοντέλα απο γνωστές μάρκες θα σε καλύψουν,έτσι και αλλιώς μέχρι να έρθει η ώρα που θα θες το κάτι παραπάνω απο το κράνος για ανάλογη χρήση αυτό που θα πάρεις τώρα θα είναι για αλλαγή.

Είναι ωραίο με το που πάρεις μηχανάκι να ανέβεις πάνω με τον γυαλιστερό καινούργιο εξοπλισμό αλλα λόγω ηλικίας(όχι σταθερά νούμερα) και χρήσης μηχανής δεν χρειάζεται να δώσεις πολλά,ίδια προστασία θα έχεις και με ένα πιο νορμάλ μπάτζετ,οπότε πάνε απο μαγαζιά,ψάξε στο ίντερνετ και κάνε τις αγορές σου χωρίς βιασύνη.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλα σιγουρα δεν βιαζομαι,θα το ψαξω αρκετα.Μια αλλη ερωτηση,μιας και εχω διαβασει αρκετα θεματα και εδω αλλα και σε αλλα φορουμ, τα πλαστικα του daytona που τριζουν,πως αντιμετωπιζεται αυτο το θεμα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κοίτα κακά τα ψέματα.  Παντελόνι μηχανής με παπί δεν χρειάζεσαι.  Και τι εννοώ.  

Δεν μπορείς να το φοράς 24ωρες το 24ωρο....  

Και γενικά κάνεις  μοτοσυκλέτιστης δεν φοράει παντελόνι μηχανής συνέχεια.  Στα ταξίδια και αν....  

Οπότε το θεωρώ λίγο υπερβολικό να αγοράσεις  και να πετάξεις τσάμπα χρήματα.  Κράνος μπουφάν γάντια θες.  Αντε και κανένα καθημερινινμποτακι μηχανής 

Είσαι κ@υλωμενος και καλά κάνεις απλά κάπου υπερβολές και θα χαλάσεις χρήματα που θα κλαις μετά από έναν μηνα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος HLIAS έγραψε:

Κοίτα κακά τα ψέματα.  Παντελόνι μηχανής με παπί δεν χρειάζεσαι.  Και τι εννοώ.  

Δεν μπορείς να το φοράς 24ωρες το 24ωρο....  

Και γενικά κάνεις  μοτοσυκλέτιστης δεν φοράει παντελόνι μηχανής συνέχεια.  Στα ταξίδια και αν....  

Οπότε το θεωρώ λίγο υπερβολικό να αγοράσεις  και να πετάξεις τσάμπα χρήματα.  Κράνος μπουφάν γάντια θες.  Αντε και κανένα καθημερινινμποτακι μηχανής 

Είσαι κ@υλωμενος και καλά κάνεις απλά κάπου υπερβολές και θα χαλάσεις χρήματα που θα κλαις μετά από έναν μηνα

Μονο κ@υλωμενος δεν ειμαι.Απλα δεν θελω αμα χτυπησω,να λεω τι μακακας που ημουν που δεν φορουσα παντελονι και εσπασε το γονατο πχ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος Nikosrs έγραψε:

Μονο κ@υλωμενος δεν ειμαι.Απλα δεν θελω αμα χτυπησω,να λεω τι μακακας που ημουν που δεν φορουσα παντελονι και εσπασε το γονατο πχ

ορθά σκέφτεσαι, εάν έχεις την δυνατότητα να επενδύσεις στα αυτά που πρότεινες παραπάνω θα σε καλύψουν μια ζωή (είτε εσένα είτε στον επόμενο που θα τα παραχωρήσεις σε περίπτωση αλλαγή size), διαφορετικά υπάρχουν και με χαμηλότερο κόστος. Όμως επειδή τώρα μπαίνεις στον χώρο καλύτερα κατευθύνσου σε μαγαζί που θα δοκιμάσεις και θα βρεις το νούμερο σου πάρτα όλα μαζι και απαιτησε καλύτερη τιμη   

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Το παντελονι δεν θα σε προστατεψει απο σπασιμο, μονο απο εκδορες και εγκαυματα, για τα σπασιματα μπορεις να παρεις προστασιες καλαμιών που πιανουν και το γονατο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 1 ώρα, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Το παντελονι δεν θα σε προστατεψει απο σπασιμο, μονο απο εκδορες και εγκαυματα, για τα σπασιματα μπορεις να παρεις προστασιες καλαμιών που πιανουν και το γονατο.

Α οκ ευχαριστω δεν το ηξερα

πριν 1 ώρα, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki zx10r Kawasaki zx10r

Δημοσιεύτηκε

Μπραβο σου καταρχην που σκεφτεσαι και υπολογιζεις τον εξοπλισμο πριν παρεις μηχανακι. Αν θες τη γνωμη μου 2000ευρω(?!) σε εξοπλισμο για παπι 50αρι ειναι υπερβολη. Οπως επισης και η φορμα της Dainese με τον αεροσακο...... Το οτι κατι ειναι ακριβο δεν σημαινει οτι ειναι το καλυτερο για τη χρηση που το θες εσυ, μπορεις να βρεις πραγματα που θα σου δωσουν την ιδια ακριβως προστασια στο 1/3 της τιμης να ξερεις. Ποσο μαλλον αφου εισαι ακομα μικρος και μπορει σε μερικα χρονια να μη σου κανουν ή σε περιπτωση που δεν κολλησεις με το μηχανακι και αργοτερα θες αμαξι. Αμα μπορεις να διαθεσεις τοσα λεφτα για εξοπλισμο παρε τουλαχιστον πιο φτηνα πραγματα αλλα παρε και καλοκαιρινα και χειμονιατικα, γιατι αν βγεις μεσημερι καλοκαιριατικα με τα δερματα της dainese που μας λες πιο πανω θα υποφερεις τοσο απο τη ζεστη που δε θα ευχαριστιεσαι και τις βολτες σου

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα