pavlosR1

νεα wanna-be αγάπη repsol '05

10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Σκεφτόμουν να κρατήσωτο ρενάκι μου κάνα χρόνο ακόμα αλλά τα χρόνια είχαν αρχίσει και έκαναν την εμφάνιση τους. σπασιμο ο ενας μασπιές, μετά ο άλλος, μετα ανορθωτής, μετά η μπαταρία, μετά το exup, σε κάθε βόλτα και ένα καινουργιο μυστήριο. έφτασε σε σημείο να θέλει τακάκια - λάστιχα - μπουζί και κατι αλλα ψευτομαζέματα που μαζί με τα πλαστικά που ήθελα να αλλάξω, έβγαινε ένα κουστούμι γύρω στο χιλιάρικο. Οπότε μια νύχτα την χαιρέτησα (και από τότε μιλάω κάθε 2 μέρες με τον νέο κάτοχο της πρώην μου να τον ρωτάω αν είναι καλά το κοριτσάκι μου και να του λέω να προσέχει και να την προσέχει)

w82Rdq1MQmmF64y2HKgl6Q.jpeg

-W0dkS-HSvyp6xfb2f9RFg.jpeg

Την επόμενη κιόλας μέρα (μια που πηγε 1 τη νυχτα όταν τελικά χωρίσαμε) πήρα τηλέφωνο τον πρώην (πλεον) κάτοχο της νέας μου γκόμενας. γειτονάκι αυτός, μερακλής, το ήξερα το μηχανάκι και μόνο εγώ ήξερα πως το πούλαγε (και αυτός για να πάρει άλλο, ντόμινο αγορών προκάλεσε το ρενάκι). επτασφράγγιστο μυστικό το κράταγα για κάνα μήνα το συγκεκριμένο μηχανάκι.

IKql-0elSKibBzA3vwoINw.jpeguw2tsKiVSqeTEA84cJvuTw.jpegQtVBYKtxQtKWWBqfU5Nvig.jpeg

δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίαζει όσο το ρενάκι μου αλλά σίγουρα η παντελής έλειψη προβλημάτων και το ότι δεν θέλει απολύτως Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α με κάνουν να ευχαριστιέμαι κάθε βόλτα. Έτσι για την ιστορία, την προηγούμενη της μεταβίβασης πήγε και μου έβαλε σωληνάκια υψηλής μπρος-πισω. όλα τα αναλώσιμα αλαγμένα και το μηχανάκι πάντα σε γκαράζ με κουκούλα, δεν έχει περάσει ποτέ τις 8000 στροφές και στις βολτές πάντα παρκαρισμένο υπο σκιάν!!!!

θέλει κανείς συγκριτικό μεταξύ ψεκαστού CBR και καρμπυρατεράτης R1νας?

Υ.Γ. εχει αλλαξει ο site, καλυτερο βεβαια απο το παλιο αλλα δεν το έχω συνηθίσει ακόμα για να μπαίνω όπως έμπαινα.

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Κορυφαία μηχανή η CBR αυτή! Καλορίζικο και καλές βόλτες!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 1000rr (1000cc) RPHA 10+ γαιδουρι (1299cc)

Δημοσιεύτηκε

καλοριζικο,φαινεται πεντακαθαρο μπραβο στον προηγουμενο.

με μια ματια βλεπω οτι ειναι γνησιο ρεπσολ και οτι το πισω λαστιχο μαλλον τα φαγε τα ψωμια του.

το μονο κακο σε αυτα ειναι οτι δεν πανε κατι που βελτιωσαν στα 06-07 αλλα μικρο το κακο.

εχω το 07 απο το 2012 και απο οτι φαινεται θα το εχω για πολυ ακομα,θα σου πω οτι του χω πιει το αιμα και δεν εχει κανει κιχ.

προσεχε το και δεν θα σου πει οχι πουθενα

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 12 λεπτά, το μέλος tuning έγραψε:

καλοριζικο,φαινεται πεντακαθαρο μπραβο στον προηγουμενο.

με μια ματια βλεπω οτι ειναι γνησιο ρεπσολ και οτι το πισω λαστιχο μαλλον τα φαγε τα ψωμια του.

το μονο κακο σε αυτα ειναι οτι δεν πανε κατι που βελτιωσαν στα 06-07 αλλα μικρο το κακο.

εχω το 07 απο το 2012 και απο οτι φαινεται θα το εχω για πολυ ακομα,θα σου πω οτι του χω πιει το αιμα και δεν εχει κανει κιχ.

προσεχε το και δεν θα σου πει οχι πουθενα

sthn τελευταια βολτα ο πρωην ιδιοκτητης εγραψε 600 χιλιομετρα (μου ειπε πα να βαλω σωληνακια υψηλης, να δω ενα μηχανακι και ερχομαι :P ). το πισω einai to conti sport attack, γομιττσα για 3000κμ, για γομα μια χαρα ειναι αλλα εχω και καβατζα λαστιχα να του περασω, δε θα χρειαστει να ματωσω ακομα :)

ειχα την αισθηση πως η ρενα ηταν πιο εκρηκτικη, αυτο ειανι πιο σταθερο. μια εξατμισουλα και ενα προγραμμα ισως καποια στιγμη, καταργηση και του φλαπερ και θα φτιαξει ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 1000rr (1000cc) RPHA 10+ γαιδουρι (1299cc)

Δημοσιεύτηκε

,ναι η ρενα ειναι πιο εκρηκτικη,το χοντα δεν σε τρομαζει πουθενα,εξαλου φημιζεται για την γραμμικοτητα που εχει.

επισης,καλυτερα φρενα και στησιμο.

οσο για προγραμμα και τετοια δυστυχως για τα λεφτα που θα δωσεις δεν θα δεις και πολλα,βαλε ενα τελικο και αστο ετσι

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 1199 Panigale

Δημοσιεύτηκε

ελα ρε τυπε...

πολυ ωραιο, μεγειες, καλοβολτο!

υστερει αρκετα απο γκαζι σε σχεση με τον ανταγωνισμο αλλα ειναι γραμμικο και δε σε τρομαζει. προσωπικα μου αρεσει πολυ. παιρνεις γκαζι πιο νωρις στη στροφη και δε κινδυνευεις να φυγεις με high...

αν βρεις κανενα yoshimura rs5 χωστο πανω. για προγραμμα τσαμπα λεφτα θα δωσεις:winking:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph S3R,astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Καλοταξιδο και να το ευχαριστηθεις οπως θες!!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Νικ, καλοτάξιδο και καλοπλαγιαστό!! :biggrin:

Δείχνει πολύ καθαρό, οπότε κάφρε, συγκρατήσου :tooth::grin:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Κούκλα το εργαλείο!

Καλές βόλτες ρε φίλε!! :cheers: 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Νικ, καλοτάξιδο και καλοπλαγιαστό!! :biggrin:

Δείχνει πολύ καθαρό, οπότε κάφρε, συγκρατήσου :tooth::grin:

η πλακα είναι πως δε μου αρεσει τοσο το γκάζι του και ήδη εχω αρχίσει να σκέφτομαι το dream bike σε 1-2 χρόνια, μόλις συμπληρώσω κάνα φράγκο και πουλήσω αυτό. θα προσπαθήσω να συγκρατηθώ για να το κρατήσω έτσι, μη χάσει πολύ αξία και μετά να χτυπήσω ένα τέτοιο (καλα να είμαστε)

img28165-1267099122-v580x435.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα