Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
The Dread Rider

Σκέψεις του Royal Jordanian να αποσυρθεί από το YouTube και τα social media γενικότερα

14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Aprilia Sx 125 (125cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

Μόλις το πήρε το μάτι μου και η αλήθεια είναι ότι με στενοχώρησε αρκετά. Προσωπικά θεωρώ τον RJ έναν από τους πιο "αγνούς" YouTubers του κόσμου της μοτοσυκλέτας και θα είναι πραγματικά κρίμα αν αποφασίσει να σταματήσει. Εφόσον, όμως, τίθεται ζήτημα προστασίας της ιδιωτικής του ζωής, τότε δεν μου πέφτει λόγος.

320705f6fe9548a7a7e415cad12a790b.png

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
k8 600 1199 Panigale

Δημοσιεύτηκε

που να ξερεις ποιος ειναι ο πραγματικος λογος που σταματαει, μπορει και να βαρεθηκε.

το κατιτις του το βγαζει παντως απο αυτο. εχει παρα πολλους subs και ειναι πολυ γνωστος.

στην αρχη καλα το πηγαινε, απο τη μεση και μετα καπου το γ****σε ομως. δε ξερω παραειναι καλος μερικες φορες.

βεβαια μπορει να ειναι οντως καλος ανθρωπος γενικα, αλλα μπορει να το κανει και για να ανεβει.

αυτοι που ειναι πολυ γνωστοι εχουν προβλημα με την "ιδιοτικοτητα" τους. κινδυνευουν να κλεψουν τους ιδιους (μιλαμε για χιλιαδες ευρω σε εξοπλισμο αναβατη) αλλα και τα μηχανακια τους. νομιζω τον chaseontwowheels του ειχανε κλεψει το r6 2 η 3 φορες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Africa Twin Arai Tour X-3 KTM SMT (990cc)

Δημοσιεύτηκε

Royal Jordanian.

"Royal", το ονομα τα λεει ολα.

Πλουσιος και κατα πασα πιθανοτητα γονος βασιλικης οικογενειας απο Ιορδανια που ζει στο Λονδινο τρωγοντας απο τα ετοιμα. Προσπαθει να διατηρησει την μυστικοτητα/ιδιωτικοτητα του κανοντας παρουσιασεις/κριτικες για μοτοσυκλετες που εχει ή δοκιμαζει σε μοναχικα παρκα και παιδικες χαρες οπου ακομα και εκει παρουσιαζει φοροντας το κρανος του. Δεν θα ξεχασω μια φορα πριν απο κανα 1-2 χρονια οπου κατεβασε ενα βιντεο γιατι φαινοταν τα ματια, μεσα απο το κρανος του σαν αντανακλαση στα πλαστικα της μοτοσυκλετας και το ξανασηκωσε "θολωνοντας" τις αντανακλασεις που φαινοταν....τα ματια του. Επαναλαμβανω...τα ματια του!!

Γουσταρει την δημοτικοτητα, αλλα στην περιπτωση του η δημοτικοτητα φερει και τους κινδυνους της μιας και καλλιστα μπορει να βρεθει στο πισω μερος απο κανενα βανακι και να ζητηνται απο την οικογενεια του μύρια για λυτρα τα οποια κατα πασα πιθανοτητα...τα εχουν.  Καπου εδω πρεπει να αποφασισει ομως. Η' παπας-παπας, ή ζευγάς-ζευγάς. Δεν μπορω να πω οτι θα μου λειψει, μιας και δεν μου εδινε κατι που θα μου χρησιμευε ever.

Παντως συμφωνω με την "αγνοτητα" που προανεφερε ο @The Dread Rider η οποια ομως ειναι αποτελεσμα του οτι δεν χρησιμοποιει το youtube για βιοποριστικούς λογους οπως το 99% οπως των αλλων vlogger-motovloger οποτε δεν χρειαζεται να ειναι fancy ουτε να ξεπεφτει σε clickbaiting τιτλους και thumbs για να προσελκυσει προβολες.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia TUONO V4R ABS (999cc) καποτε...

Δημοσιεύτηκε

Πραγματικά ότι mοltovlog έχω δει ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ο ντόρος. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι βλέπει και τι κάνει στην καθημερινότητα του ο κάθε τύπος και όλοι όσοι έχω δει και έχουν καλά μηχανάκια κάνουν απλά commuting χωρίς να αξιοποιούν στο ελάχιστο τις δυνατότητες από τα μηχανάκια τους.

Πότε δεν κατάλαβα πως κάποιος εκφέρει άποψη για το πόσο καλό είναι ένα sd 1290 η ένα tuono v4r κάνοντας απλά μια βόλτα στο Λονδίνο η στους πηγμενους δρόμους των ηνωμενων πολιτειών.

Τέλος πάντων καλά να είναι ο άνθρωπος απλά για μένα σαν κανάλι στο YouTube ήταν παντελώς άχρηστο πάρα τις προσπάθειες που έκανα να τον δω κάποιες φορές.

Αρέσει σε 8 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

Δημοσιεύτηκε

Θα συμφωνήσω και εγω εν μέρη με τους προλαλήσαντες.
Καταλαβαίνω γιατί πουλάνε κάποια κανάλια με motovloggers αλλά το κανάλι του royal jordanian δεν κατάλαβα ποτέ γιατί έγινε δημοφιλές. Ο τύπος έπαιρνε απλά μια μηχανή και έκανε μια απίστευτη βαρετή βόλτα μέσα στην κίνηση. Ούτε editting υπήρχε στα βιντεο του, ούτε τίποτα το ενδιαφέρον απο περιβάλλον, ή οδηγικές ικανότητες. Το απόλυτο κενό. Απλά είχε λεφτά και πέρναγαν απο τα χέρια του ακριβές μηχανές. Τι το ενδιαφέρον έχει όμως να δω ένα 20λεπτο βίντεο με κάποιον να οδηγάει το 701 μέσα στην κίνηση πηγαίνοντας με 40χλμ?
Απο το σύνολο της παρουσίας του πάντως, το περιεχόμενο των βίντεο του, το πως μιλάει, τις επιλογές του θα υποθέσω οτι...ε.. τα θεματάκια του τα έχει σαν άνθρωπος. Όχι οτι αυτό ειναι απαραίτητα κακό βέβαια, αλλά προσωπικά όποτε είδα κάποιο βίντεο του και τον άκουσα κιόλας μετά να μιλάει, φανταζόμουν κάποιον δημόσιο υπάλληλο με τον χαρτοφύλακα και το σκαρπίνι, σφιχτοκώλη και φορμαρισμένο μέχρι αηδίας (ακούγεται στη φωνή του και στο πως μιλάει), που απλά είχε λεφτά και πήρε μια μηχανή που κάνει μπαμ για να κάνει μια βόλτα μέσα στο κέντρο της πόλης, και όλο αυτό δεν μου φαίνεται ενδιαφέρον στο παραμικρό.
Ακόμα με στοιχειώνει το βίντεο εκείνο με το 701 που το οδηγούσε όπως μεσήλικας κάποιο cbf.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Cbf (125cc) Mt Revenge Limited Evo Ducati Hypermotard Evo (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγώ πιστεύω ότι αυτή η μετριότητα είναι που τον έχει κάνει δημοφιλή.Ότι δηλαδή παίζει πολύ safe,ανεβάζει συχνά βίντεο και έχει πολλές μηχανές και εμπειρίες να προσφέρει.Επίσης,σίγουρα το pov factor,ότι και καλά σου δίνει την ευκαιρία να δεις μέσω των ματιών του τους δρόμους του λονδίνου και την γενικότερη κίνηση και ζωή εκεί.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ER6N (650cc) Loreal MT09

Δημοσιεύτηκε

αν ειναι να σπαταλήσεις χρόνο για να δεις βίντεο με κάποιον άλλον να οδηγάει μηχανή, βρίσκω προτιμότερους τους φιλανδούς/σουηδούς που πάνε στη μια τα sm και κάτι βραζιλιάνους με τις 1000ρες χωρις άυριο. η εστω τρακ ντέη της dream bike σε πίστα motogp κλπ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Cbf (125cc) Mt Revenge Limited Evo Ducati Hypermotard Evo (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Εε δεν έχουν όλοι τα δικά σου κριτήρια.Ξεκάθαρο και σίγουρο αυτό.Πολλοί προτιμούν να δούν RJ,αλλιώς δεν θα ήταν δημοφιλής.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

οχι ρε γμτ...!

εχω χασει τον υπνο μου απ οταν το εμαθα..

ολα τα προβληματα μου,περασαν σε δευτερη μοιρα,μετα απο αυτο το μαντατο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Cygnus X (125cc) Honda CB500X (500cc)

Δημοσιεύτηκε

ασχετο αλλά οταν βλέπω τετοιες στιγμες...

σκάω ενα χαμογελο!!!

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Africa Twin Arai Tour X-3 KTM SMT (990cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος -TRANE- έγραψε:

ασχετο αλλά οταν βλέπω τετοιες στιγμες...

σκάω ενα χαμογελο!!!

Να τυχεις σε κανενα κακομαθημενο μπασταρδο και να στο παει στον κοφτη και να το κρατησει εκει κανα 5ρι δευτερολεπτα να δουμε τι χαμογελο θα σκασεις...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 1199 Panigale

Δημοσιεύτηκε

Την 4/6/2017 at 11:48 ΠΜ, το μέλος seatcowl έγραψε:

Ακόμα με στοιχειώνει το βίντεο εκείνο με το 701 που το οδηγούσε όπως μεσήλικας κάποιο cbf.

ναι ρε φιλε! απο τοτε σταματησα να τον βλεπω (οχι οτι τον παρακολουθουσα φανατικα, αλλα λεμε τωρα). 

μα ποιος οδηγει sm και το παει σα συνταξιουχος? ακομα και η μανα μου θα το εσπαγε :laugh:

γενικα κατα τη γνωμη μου δεν εχουν ενδιαφερων τετοια καναλια (εκτος αν εισαι εισοδηματιας και εχεις απειρο ελευθερο χρονο να τους βλεπεις). 

χιλιες φορες να βλεπω τους αληταραδες με τα sm που κανουν παντιλικια και σουζες, η αυτους με τα sbk που πανε διχως αυριο σε δημοσιο δρομο, αντε και της σουηδεζες με τα βυζγια :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Με το smr 511 εχει 1-2 πιο καγκουρικα βιντεο, που περιεχουν και κανα περιστασιακο power wheelie.

Παντως οσο και αν ειμαι ο πρωτος που θα κραξει λαθος χρηση καγκουρομηχανηματων, ακομα και 'γω ο ιδιος δε ξερω τι θα εκανα αν ζουσα μεσα στο Λονδινο που ειναι τοσο ασφυκτικα αυστηρη η κατασταση.

Περα απο αυτο σιγουρα δεν ειναι για ολα τα γουστα και σιγουρα δεν ειναι για καθε μερα, αλλα εχει καποια πολυ βασικα καλα που δεν εχει νοημα να αναλυσω.
Θα ειναι απωλεια κατα τη γνωμη μου το να σταματησει και ας εχω να βαλω να δω βιντεο του μηνες.
Οταν ομως μου ερχεται να δω ειναι ωραια φαση.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

Update για την υπόθεση, sort of.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις