Στέργιος Βήχος

Το τόπικ των σύντομων απαντήσεων vol. 3

796 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Innova i (125cc)

Δημοσιεύτηκε

Ερώτηση τώρα που εβαλα τα λάστιχα στο παπι. Ο τύπος που τα έβαλε μου εβαλε και μου πρότεινε 30psi μπρος και 40psi πισω. Το 40ρι πισω καπως υπερβολικό δεν ειναι η εμενα μονο μ φαίνεται?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki Kaze-R Kawasaki Ζ (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

αν δεν εισαι πανω απο απο 130 κιλα η μονιμα δικαβαλο με 30-32 εισαι οκ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLR (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Έχει κανείς να προτείνει καλό λαστιχάδικο για αγορά (ή και τοποθέτηση) στη Θεσσαλονίκη ή να προτιμήσω αγορά από eshop και τοποθέτηση μόνος μου???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Μαγαζι δεν γνωριζω αλλα καλυτερα πανε βαλτα εκει.  

Θα παιδευτεις μονος σου παρα πολυ και παιζει να τα παρατησεις και να πας στο βουλκανιζατερ ετσι και αλλιως. 

Ειδικα αν εχεις μεγαλη μηχανη και οχι κανενα παπι κλπ. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLR (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Η διαφορά δεν είναι αμελητέα βέβαια... 50-60€ περίπου υπολογίζω τα περαστικά, κοντά μισό μεροκάματο (μπορεί και παραπάνω), αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν αξίζει και το παίδεμα ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ούτε καν. Βαριά ένα 20άρικο.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Εννοείται ότι θα πας τις ζάντες μόνες τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Νίκο και   μηχανάκι που πήγα με λάστιχα από ιντερνετομάγαζο τόσο έδωσα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 11 λεπτά, το μέλος Canardo έγραψε:

Η διαφορά δεν είναι αμελητέα βέβαια... 50-60€ περίπου υπολογίζω τα περαστικά, κοντά μισό μεροκάματο (μπορεί και παραπάνω), αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν αξίζει και το παίδεμα ...

Μην ασχοληθείς με κανέναν , στα αλλάζω εγώ με 40:laugh:. Χωρίς πλάκα, ό,τι σου είπε ο Γιώργος. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLR (650cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Μην ασχοληθείς με κανέναν , στα αλλάζω εγώ με 40:laugh:. Χωρίς πλάκα, ό,τι σου είπε ο Γιώργος. 

Εσένα ρε φίλε σε κερνάω και τον καφέ, γιατί 'σσσσ' ωραίος...:worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

πριν 4 ώρες, το μέλος Canardo έγραψε:

Έχει κανείς να προτείνει καλό λαστιχάδικο για αγορά (ή και τοποθέτηση) στη Θεσσαλονίκη ή να προτιμήσω αγορά από eshop και τοποθέτηση μόνος μου???

ok wheel

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Ξερουμε αν υπαρχουν οροι και προϋποθεσεις σχετικα με τη δωλωθεισα αξια της μηχανης κατα τη μεταβιβαση; Εφοσον η συναλλαγη γινει με μετρητα και δεν υπαρχει καταθεση ποσου, υπαρχει θεμα αν δηλωθει πολυ μικροτερη αξια απο την πραγματικη; Πχ μια μηχανη που η εμπορικη της αξια ειναι 10000€ μπορει να δηλωθει οτι πουληθηκε για 1000€;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν υπάρχει τρόπος να σε ελέγξει το κράτος, δεν σε ελέγχει ούτως ή αλλως για μοτοσυκλέτες, δεν ασχολειται ακόμα κι αν δεν δηλώσεις τίποτα απολύτως. Εδώ δηλώνεις ότι θέλεις για ακίνητα στο Ε9 κ περνάει, εσύ ψάχνεις τις μοτοσυκλέτες...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 20 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Δεν υπάρχει τρόπος να σε ελέγξει το κράτος, δεν σε ελέγχει ούτως ή αλλως για μοτοσυκλέτες, δεν ασχολειται ακόμα κι αν δεν δηλώσεις τίποτα απολύτως. Εδώ δηλώνεις ότι θέλεις για ακίνητα στο Ε9 κ περνάει, εσύ ψάχνεις τις μοτοσυκλέτες...

Η ερωτηση μου εχει να κανει με το τυπικο του θεματος. Το τι γινεται στο Ελλαντα απο τον καθενα το ξερουμε καλα και δεν ειναι αυτο που ρωταω. Αλλος οδηγαει χωρις διπλωμα, αλλος εχει μαγαζι ανοιχτο και δεν κοβει ουτε μια αποδειξη κτλ. Νομικα, υπαρχει καποια προβλεψη, καποια ελαχιστη αντικειμενικη αξια; Αυτο θα ηθελα να μαθω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Όχι Πέτρο.

Σε κάθε μηχανοκίνητο ισχύει.

Πχ ακόμα και σε έλεγχο απλά λες πως «το αγόρασα με χτυπημένο μοτέρ» ή «τρακαρισμένο» κοκ

Υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις που κάποιος αγόρασε όχημα των 20Κ€ καινούριο, σε όνομα συγγενή/φίλου που κάλυπτε το πόθεν έσχες και μετά από 3 μέρες το μεταβίβαζε στο όνομά του στα 1000€!!!!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Οκ, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 11 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

Η ερωτηση μου εχει να κανει με το τυπικο του θεματος. Το τι γινεται στο Ελλαντα απο τον καθενα το ξερουμε καλα και δεν ειναι αυτο που ρωταω. Αλλος οδηγαει χωρις διπλωμα, αλλος εχει μαγαζι ανοιχτο και δεν κοβει ουτε μια αποδειξη κτλ. Νομικα, υπαρχει καποια προβλεψη, καποια ελαχιστη αντικειμενικη αξια; Αυτο θα ηθελα να μαθω.

Ο λόγος που δεν ασχολείται το κράτος, είναι επειδή με τις μοτοσυκλέτες στο 99.99% των περιπτώσεων δηλώσεις-δεν δηλώσεις, ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ να πληρώσεις. Οπότε η δήλωση που κάνεις στα έξοδα, είναι εντελώς τυπική, γιατι το κράτος δεν χάνει έσοδα αν δεν δηλώσεις, οπότε και δεν ασχολείται.

Μόνο οι λογιστές ασχολούνται για να σου παίρνουν το 50ρι πιο δικαιολογημένα.

Για το παντελώς απίθανο που θα γίνει κάποια επαλήθευση, το μόνο που έχει σημασία, είναι να δηλώσετε το ίδιο ποσό, πωλητής και αγοραστής. Κι αυτό δλδ πιο πιθανό είναι να αποκτήσει σεληνιακή βάση η Ελλάδα, παρά να γίνει επαλήθευση.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Εγω εκανα τη μλκια και δηλωσα την αγορα(1μισι χιλιαρικο) επειδη τη δηλωσε και ο αλλος και φοβηθηκα μη γινει μλκια και εξ' αιτιας αυτου χασαμε οικογενειακως 500 ευρω κοινωνικο μερισμα που χρειαζομασταν. Στην ουσία δηλαδη πληρωσα πολλαπλασια λεφτά του οποιου προστιμου ιιιιισως ετρωγα και εκανα ζημια στην οικογενεια, επειδη ημουν τυπικος.

Ολο αυτο για μηχανη που πηρα με δοσεις στην ουσια και τη ξεχρεωνα ενα χρονο. Παρασιτα με τις μλκιες τους.

Το εμαθα το μαθημα μου. Ο,τι αλλο θελει το μπουρδελοκρατος απο εμενα.. μολων λαβε.. 

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Μαγκες θα ειναι κανεις αυριο στο track day στα Μεγαρα; 

@stamatisx μηπως;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Daytona '14 (675cc) BELL PRO STAR

Δημοσιεύτηκε

πριν 20 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

Μαγκες θα ειναι κανεις αυριο στο track day στα Μεγαρα; 

@stamatisx μηπως;

Δυστυχώς δε μπόρεσα να πάω γιατί είχα ένα γάμο στα Τρίκαλα... Το επόμενο ΣΚ αν έχει καλό καιρό θα πάω στο Ride Day του California.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800 XC (800cc) Shark Speed R Honda Africa 2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Για Piaggio Carnaby 200 τι λάστιχα προτείνετε, είναι για τον εργάτη της δουλειάς μου και θέλω απλά να κρατάνε παντού και πάντα έστω και ας βγάλουν μόνο ένα χρόνο. Μέχρι τώρα είμαστε με τα city grip το οποίο μετά απο μερικές χιλιάδες χλμ. ειναι για πέταμα. Οπότε ακούω προτάσεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα