Στέργιος Βήχος

Το τόπικ των σύντομων απαντήσεων vol. 3

579 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda innova injecion (125cc) mt limited evo τιι? (...cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 30 λεπτά, το μέλος karellen έγραψε:

Το έχω καταλάβει το πρόβλημα,ίσως δεν ήμουν εγώ σαφής.

Κουμπώνεις ταχύτητα και έχοντας ρελαντί προσπαθείς να κάνεις πίσω αλλά δεν σ' αφήνει.

Όταν είμαστε στο ρελαντί ένα παπί δεν κάνει μπροστά παρότι έχουμε κουμπώσει πρώτη ,πρέπει να δώσουμε γκάζι ώστε να συμπλέξει το φυγοκεντρικό και να φύγει η μοτο.Όμως τα συμπτώματά σου δείχνουν ότι ακόμα και στο ρελαντί υπάρχει μια ελαφρά σύμπλεξη η οποία δεν έχει αρκετή δύναμη να σε πάει μπροστά αλλά ούτε και σε αφήνει να πας πίσω!

Μήπως παρατήρησες περισσότερο θόρυβο στο κούμπωμα 1ης ή να πέφτουν λίγο οι στροφές του κινητήρα?

Γενικά όταν έχω ρελαντί με 1η και το σπρώξω πάει κανονικα μέχρι 4 5 χλμ. 

Τα συμπτώματα αυτά Όχι δεν τα πρόσεξα.. 

Έκανα και μια δοκιμή με σβηστό τότε όσο έκανε το πρόβλημα. Με νεκρά κατέβασα μανιβελα. Πατάω 1η. Και ξεκινάω να κάνω πίσω. Όσο έκανα πίσω μου ανέβαζε την μανιβελα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

@achilleasv εχεις λιγο ανεβασμενο ρελαντι. ρελαντι με 1η μεσα δε πρεπει να ξεκινανει μονο του. κανε βολτα ζεστανε το, σταματα βαλε 1η και κατεβασε το ρελαντι ισα ισα να με ξεκιναει μονο του:winking:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova injecion (125cc) mt limited evo τιι? (...cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος noodles έγραψε:

@achilleasv εχεις λιγο ανεβασμενο ρελαντι. ρελαντι με 1η μεσα δε πρεπει να ξεκινανει μονο του. κανε βολτα ζεστανε το, σταματα βαλε 1η και κατεβασε το ρελαντι ισα ισα να με ξεκιναει μονο του:winking:

Μα δεν προχωράει μόνο του. Λέω ότι όταν ανάψω τον κινητήρα και βάλω 1η, αν το σπρώξω με τα χέρια θα ξεκινήσει. Σε όλα τα μηχανάκια που έχω οδηγήσει αυτό γίνεται. Δεν είπα ότι με το που βάλω μπροστά και 1η προχωράει χωρίς γκάζι. 

Ναι μεν δεν ξαναέκανε κάτι αλλά με τρώει να δω τι ήταν και γιατί το έκανε... Παρόλο την καθησύχαση από τον μηχανικό.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800 XC (800cc) Shark Speed R Honda Africa 2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Σε χθεσινή βόλτα παρατήρησα στην νέα παραλία στην Θεσσαλονίκη ενα crossrunner με αριθμο πινακίδας ΝΝΗ 77 μαύρο να μοιάζει σαν παρατημένο μήπως το ψάχνει κανείς?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα