makisr

Σκατόψυχοι ελληναράδες οδηγοί

33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Το κακο ειναι οτι πολλοι ισως να μην εχουν καν πυροσβεστηρα ή να εχουν τον μονοκιλο που ειναι για τα ματια, εγω εχω τρικιλο πυροσβεστηρα αλλα και παλι δεν φτανει, τον ειχα χρησημοποιησει οταν επιασε φωτια η καμιναδα απο το τζακι μου, για μενα ειναι μια δαπανη 20-25 ευρω που μπορει να σε γλυτωσει ή να γλυτωσει καποιον αλλο απο πολλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
DT125X

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

υπάρχουν 2 τινά σε αυτήν την υπόθεση

δεν είναι όπως τους χαρακτήρισες αλλά απαθείς και για να ανταποκριθούν πρέπει να ταρακουνήθούν όπως δηλαδή κάποιος απο εσάς που ανταποκριθήκατε να έκοβε την κυκλοφορία τότε θα απαντούσαν άμεσα και με ζήλο μάλιστα   

δεύτερον συνειδητοποιώ και εγώ, οτι έχω τις πλάκας πυροσβεστήρες που ενδεχομένως να μη λειτουργήσουν όταν χρειαστεί και όχι να κάνουν δουλειά τόσα στο αυτοκίνητο όσο και στο σπίτι    

καλό πάσχα και προσοχή στους δρόμους 

Τροποποιήθηκε από τον doctoras9

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki er-5 Laverda sf750 (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Ο καθε λαος αξιζει την τυχη του,γιαυτο και βρισκομαστε σ αυτο το σημειο.Τιποτα δεν ειναι τυχαιο σ αυτη την ζωη,αυτο ειμαστε σαν λαος αυτο αξιζουμε αυτην την ιστορικη περιοδο που περναμε.Καποτε φεραμε το φως,τωρα δεν μας αξιζει παρα μονον το ημιφως.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ο καθε λαος αξιζει την τυχη του,γιαυτο και βρισκομαστε σ αυτο το σημειο.Τιποτα δεν ειναι τυχαιο σ αυτη την ζωη,αυτο ειμαστε σαν λαος αυτο αξιζουμε αυτην την ιστορικη περιοδο που περναμε.Καποτε φεραμε το φως,τωρα δεν μας αξιζει παρα μονον το ημιφως.

Ο καθένας ας κάνει κατι απο μόνος του, δεν χρειάζεται πάντα να μας καθοδηγεί κάποιος, δεν το λέω με επιθετική διάθεση αλλα πες μας προσωπικά εσύ τι έχεις κάνει που θα μπορούσες σε κάποια φάση να βοηθήσεις για ενα έκτακτο περιστατικό?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

Δημοσιεύτηκε

και ειναι και αγιες μερες ρε πουστη μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (390cc) HJC is-17

Δημοσιεύτηκε

Δυστυχώς με την νοοτροπία που μεγαλώνει η γενιά μάς τα παιδιά μόνο χειρότερα βλέπω να έρχονται, κρίμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki er-5 Laverda sf750 (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Ο καθένας ας κάνει κατι απο μόνος του, δεν χρειάζεται πάντα να μας καθοδηγεί κάποιος, δεν το λέω με επιθετική διάθεση αλλα πες μας προσωπικά εσύ τι έχεις κάνει που θα μπορούσες σε κάποια φάση να βοηθήσεις για ενα έκτακτο περιστατικό?

σμα σου πω θα αλλαξει κατι? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

σμα σου πω θα αλλαξει κατι? 

Εγω δεν καιγομαι να μαθω για σενα προσωπικα, πιο πολυ το ερωτημα το εθεσα για να κανει ο καθενας την αυτοκριτικη του, και να μη βριζει τον ¨σκατοψυχο Ελληναρα¨, εγω π.χ. αν γινοταν κατι τετοιο πριν 2 χρονια ισως να αντιδρουσα οπως ο κοσμος στο αρχικο δημοσιευμα, ομως διεθεσα ενα μερος του προσωπικου μου χρονου ωστε να πρακολουθησω το σχολειο του Ε.Ε.Σ. και να ειμαι σε θεση να αντιδρασω σε οτι συμβει.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

περαστικα στο παιδι... 

και να σταματουσανε τα αυτοκινητα ποσοι νομιζεις θα ειχανε πυροσβεστηρα? 1/10? χμμμ

το εχω ξαναπει, εχουμ ολα οσα μας αξιζουν, αλλα το κακο ειναι πως ενα μικρο ποσοστο δε το αξιζει και τους παιρνει η μπαλα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki V-Strom K9 Ducati MultiStrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλοκαίρι, γυρίζω από Ριο προς Πατρα και ανεβαίνω τότε από τις προβλήτες προς τα πάνω.

Καποιο βλήμα είχε πετάξει τσιγάρο, η ότι αλλο και είχε πιάσει φωτιά ο δρόμος που είχε σύνορο με ενα χώρο γεμάτο δέντρα. Σταματάω άκρη, βγάζω πυροσβεστήρα και ρίχνω στη βάση.

Μετα από 1' ήρθε ένας ακόμη με το δικό του. Μέχρι να έρθει η πυροσβεστική 4-5' , δεν σταμάτησε κανένας άλλος και εμείς οι μαλακες σβήναμε τη φωτιά με τα κλαδιά.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

εδω 9 στους 10 δεν ξερουνε τι σημαινει Λ.Ε.Α. και για ποιο λογο υπαρχει,λετε να σκοτιζονται για πυροσβεστηρα?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 1000rr (1000cc) RPHA 10+ γαιδουρι (1299cc)

Δημοσιεύτηκε

ας  ειναι περαστικα στο παληκαρι,για το συμβαν τι να πω δεν ξερω οσο για την λ.ε.α χθες γυρνοντας απο το πασχα απο το καστρο εως αθηνα ερχομασταν σημειωτον και σε καποια σημεια αντε μεχρι 70 χλμ και μαντεψτε...............η λ.ε.α ηταν γεματη απο αυτοκινητα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

εγω ειδα, απο Αθηνα μεχρι Κορινθο,περνουσαν τα περιπολικα απο τη ΛΕΑ με φαρους και την αδειαζαν,και 100 μετρα παραπισω οι πονηροι ξαναεμπεναν κανονικα αφου την εβρισκαν και αδεια..η καλυτερη τους.

ο αμορφωτος και απαιδευτος κοσμος δυστυχως υπερεχει σημαντικα σε αριθμους.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

εγω ειδα, απο Αθηνα μεχρι Κορινθο,περνουσαν τα περιπολικα απο τη ΛΕΑ με φαρους και την αδειαζαν,και 100 μετρα παραπισω οι πονηροι ξαναεμπεναν κανονικα αφου την εβρισκαν και αδεια..η καλυτερη τους.

ο αμορφωτος και απαιδευτος κοσμος δυστυχως υπερεχει σημαντικα σε αριθμους.

Εδώ υπάρχουν "έξυπνοι" που ακολουθούν περιπολικά ή ασθενοφόρα μέσα στην κίνηση, τι ψάχνετε?

Αν ήμουν αστυνομικός, όλους αυτούς θα τους ρήμαζα. (ΛΕΑ, προσπέραση από δεξιά για να έρθεις πρώτος σε φανάρι κλπ κλπ κλπ)

Τεσπα, αυτό που έχω καταλήξει πλέον είναι ότι η έλλειψη παιδείας είναι τόσο μεγάλη που ακόμα κι αν εξηγήσεις (ή τσακωθείς) με έναν μαλάκα αυτής της ποικιλίας, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χαλάσεις την ψυχική σου ηρεμία. Όπερ σημαίνει, προστιθέμενη αξία: 0 (μηδέν :tooth:

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Jetpack

Δημοσιεύτηκε

Εδώ υπάρχουν "έξυπνοι" που ακολουθούν περιπολικά ή ασθενοφόρα μέσα στην κίνηση, τι ψάχνετε?

Αν ήμουν αστυνομικός, όλους αυτούς θα τους ρήμαζα. (ΛΕΑ, προσπέραση από δεξιά για να έρθεις πρώτος σε φανάρι κλπ κλπ κλπ)

Τεσπα, αυτό που έχω καταλήξει πλέον είναι ότι η έλλειψη παιδείας είναι τόσο μεγάλη που ακόμα κι αν εξηγήσεις (ή τσακωθείς) με έναν μαλάκα αυτής της ποικιλίας, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χαλάσεις την ψυχική σου ηρεμία. Όπερ σημαίνει, προστιθέμενη αξία: 0 (μηδέν :tooth:

Δεν είναι μόνο η έλλειψη παιδείας. Είναι και η Έλλειψη βούρδουλα. Ας είχαν τροχαίους σε κάθε φανάρι/διασταύρωση που να έκαναν σωστά τι δουλειά τους και είτε θα ξεχρεώναμε είτε θα είχαμε πολύ καλύτερη οδική συμπεριφορά...

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Inazuma 250 AGV K3 Ducati Monster 796

Δημοσιεύτηκε

Ο μικρος πυροσβεστηρας ισοδυναμει με 4 ποτηρια νερο απλα για γελια...Ομως αυτο δεν ειναι δικαιολογια για να μην τον δωσει καποιος σε εγκλωβισμενο ανθρωπο που ικετευει..

Οσοι δεν σταματησαν να πανε να γαμ=€×%× αντε πασχαλιατικα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail Pegasos ADV

Δημοσιεύτηκε

Αυτοί ειναι οι καλοί Χριστιανοί που πήγαιναν με κατάνυξη να κάνουν το θείο πάσχα και να ερθει φώς στην ψυχή τους...και όχι για τα αρνια και τα κοκορέτσια.

και αν πείς τίποτα για το θείο φως και τα εξοδα του αεροπλάνου θα πεσουν πανω σου να σε φάνε.την ίδια στιγμή που ο συνάθρωπος κινδυνεύει λιγα μετρα πιο περα.

Αυτοί είμαστε.

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν αυριο το πρωι μας ελεγαν πως θα μπουν καμερες σε ολους τους δρομους που θα λειτουργουν κανονικοτατα και τα μπιλιετακια θα στελνονται σε ολους τους παραβατες θα ξεσηκωνομασταν για στερηση της ελευθεριας μας ναι η οχι ;

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

και εκει κολλαει το θεμα της ρημαδας της παιδειας..που αν την ειχαμε απο το σχολειο και το σπιτι μας,δε θα χρειαζοταν ουτε καμερες ουτε μπατσοι καθε 100 μετρα.

επισης οι καμερες της τροχαιας εχουν μπει χρονια τωρα που υποτιθεται οτι και θα λειτουργουσαν και δεν ακουστικε το παραμικρο τοτε,παρα μονο γκρινια απο τους "ατυχους" που αρπαξαν μπιλετακι απο καμερα,οποτε δε νομιζω να γινοταν και κανας κοινωνικος ξεσηκωμος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sportcity (250cc) HJC RPHA 70 Honda CRF 1000L (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ολες οι ΕΟ εχουν καμερες ελεγχου κυκλοφοριας, ας τις χρησιμοποιησουν απο την τροχαια για βεβαιωση τετοιων παραβασεων.

Ας βγαλουν συμβατικα αυτοκινητα με καμερες που να φωτογραφιζουν κινηση στην ΛΕΑ και να στελνουν μπιλιετακια στους παραβατες.

Ας κανει μια ανακοινωση η τροχαια οτι θα καταγραφονται με τετοιο τροπο οι παραβασεις και στην επομενη εξοδο θα ειναι σαφως λιγοτεροι οι "καβαλλαρηδες της ΛΕΑ"  :tooth:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSX x-lite 702gt Suzuki GSX 650F (650cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

ας  ειναι περαστικα στο παληκαρι,για το συμβαν τι να πω δεν ξερω οσο για την λ.ε.α χθες γυρνοντας απο το πασχα απο το καστρο εως αθηνα ερχομασταν σημειωτον και σε καποια σημεια αντε μεχρι 70 χλμ και μαντεψτε...............η λ.ε.α ηταν γεματη απο αυτοκινητα

Δεν ειναι μονο Ελληνικο φαινομενο αυτο!!!!!!!!! σε μερικες "μεγαλες" ευρωπαικες χωρες οι οδηγοι δημιουργουν λοριδες οχι μονο στην ΛΕΑ αλλα και παραεξω απο αυτη!!!!!!! Οχι ασθενοφορο!!!! καρφιτσα δεν χωραει!! Η βλακεια ο εγωισμος και η αδιαφορια ειναι παγκοσμιο φαινομενο δεν ειναι μονο  ελληνικο!!!! 

Αυτο με την ΛΕΑ συμβαινει στην Ελλαδα Πασχα και χριστουγεννα αντε και του αγιου πνευματος......στις χωρες που αναφερομαι γινετα καθε μερα και με την πρωτη ευκαιρια

Τροποποιήθηκε από τον lost_angel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

@lost_angel πχ ; Σε ποιες χωρες αναφερεσαι; Γνωριζω πως ζεις στο εξωτερικο και πως εχεις πολυ μεγαλυτερη εμπειρια απο εμας που βγαινουμε περιστασιακα εξω αλλα εχω βρεθει μερικες φορες σε μποτιλιαρισμενες εθνικες τοσο σε βαλκανια και κεντρικη ευρωπη οσο και πιο βορεια και αν εξαιρεσεις 5-10 μηχανες που πατησαν ΛΕΑ  με αλαρμ και ταχυτητες περιπου στα 30-40 χλμ δεν υπηρχε ουτε υποψια οχηματος στην λωριδα αυτη. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος sprinter (125cc) KTM duke (640cc)

Δημοσιεύτηκε

εγω παντως στον καγκουρα που βαραγε κοφτες εχθες στις γεφυρες στην παλια εθνικη οδο εξω απο την κορινθο, με αποτελεσμα το μωρο να πεταγεται στον αερα, θα του εριχνα βενζινη αν εβγαζε τπτ σπιθες το μοτερ του..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSX x-lite 702gt Suzuki GSX 650F (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Πρωτοι και καλητεροι οι Ιταλοι! Οχι μονο δουλευουν τις ΛΕΑ σαν κανονικες λωριδες αλλα δημιουργουν και δικια τους με καινουρια χαραξη αμα γουσταρουν!! Ακολουθουν Ολες οι βαλκανιοσλαβικες χωρες κατι κροατιες κατι ουγκαριες κτλ.

Κετρικη ευρωπη τα πραγματα ειναι καλητερα σαν την ελλαδα και λιγο χειρωτερα και αυτο γιατι στην Ελλαδα δεν ξερουμε τι θα πει μποντιλιαρισμα!!!! Ο ατυπος και παρανομος  κανονας στην Γερμανια  λεει πως ολες οι μοτο τις δουλευουν τις ΛΕΑ σε περιπτωση μποταλιαρισματος στην εθνικη. Και αυτοκινητα σε περιπτωση προοπτικης εξοδοΥ απο την εθνικη!!!! Το ιδιο εχω δει και στη γαλλια χωρεις να το ζω καθημερινα ομως

Εχει μποντιλιαρισμα?? ανεξαρτητος ιχ η μοτο Υπαρχει προοπτικη εξοδου απο την εθνικη πχ στα 5 χιλιομετρα???? Τοτε χωνεσε ΛΕΑ!!!

Βεβαια μονο και μονο που μπενει ενας δυο που πραγματικα ειναι να βγουνε πλακονουν και οι υπολοιποι εξυπνοι και γεμιζει και η ΛΕΑ η απλα γιατι εχει μπουκωσει και η εξοδος. Το βλεπω και το ζω καθημερινα στον Α8 αυριο μπορω να το φωτογραφισω εαν θες!!!!

Μετα υπαρχουν ΛΕΑ που ανοιγουν δυναμικα σε ιχ και φορτηγα πχ  ηλεκτρονικο φαναρι και ηλεκτρονικη συμανση σε συγγεκριμενα σημεια εξω απο μεγαλουπολης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα