LovemygiXXer

Δυστυχως...

110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Triumph Street Triple (675cc) Hjc Rpha 11

Δημοσιεύτηκε

Για ψαξ'το λιγο και για το GSXR 600 τωρα. :yes:

86 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

Tσ τσ τσ τι κακος ...

Εργαλεια οσα θες...Δυναμη μου...Και γνωση ερχεται...Ορεξη και μερακι...Ηδη ελυσα υποπλαισιο (4 βιδες τριχες δηλαδη) και ελυσα

καπακι βολαν με κομπλερ μιζας να βγαινει πρωτο...Και αποσυνδεσα εννοειται πηνεια απο τη φυσα...Περασα απτο σταδιο να δινω στα συνεργεια..Εχω φαει τετοια κουτουλια..

Πχ θερμοστατης ,tps 200 Ε...Και δεν συμαζευεται...Αν θυμασαι δηλαδη οταν τα ανεβαζα με θεματα θερμοκρασιας κλπ...Αυτα με βαλαν να ψαχτω μεχρι αηδιας και τωρα με την στουκα σχεδον εχω λυσει τα σπασμενα...Δουλευω και σε τεχνικο επαγγελμα και τα χερια μου εχουν γινει hammers :bash:Η αντλεια βενζινας θα βγει μολις ερθει το νεο τεποζιτο ...Το τεποζιτο ηδη εχει βγει αλλα αυτη κουμπομενη...Οταν μπω να παραγγειλω πλαστικα θα ψαχτω για τα κουμπωματα του κοινος κοπιτσες...Αλλα αυτο θα ναι σαν τελευταιο σταδιο...Ισως χρειαστω τον μαστορα μου για

καποιες συνδεσεις πισω φωτα αν και νομιζω οτι αυτο επειδη θα ναι τελευταιο θα ναι κλαιν..Εγινα καλυτερος ?? :shades:

δε τα γραφω απο κακια, αν ειναι δυνατον.

καποιοι μπορει να γνωριζουν κατι περισσοτερο απο σενα και να εχουν ζησει κατι πολυ πριν το ζησεις εσυ και θελουν να βοηθησουν.

αν εσυ παρεις στα σοβαρα τη γνωμη τους η οχι ειναι δικο σου θεμα.

δικο σου ειναι ρε σι στην τελικη, εσυ αποφασιζεις τι θα κανεις μ'αυτο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki gsxr k7 (599cc) agv k5 Arctic Cat xionanthropos (25cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα παιδες ηθελα να παραθεσω μερικες φωτο απτα λυσιματα και μια παρατηριση στα πηνεια...

Σημερα ειχα λιγο χρονο να ασχοληθω γιατι τωρα ενα μηνα σχολναγα βραδυ και δεν εμενε χρονος...

Εχουμε 

20170411_192332.jpg

Ευτυχως απτο στραβωμα τεποζιτου δεν εσπασε η αντλεια...

20170411_194015.jpg

Λυνοντας σιγα σιγα ολα τα σπασμενα...

20170411_194728.jpg

Eιναι δυνατον πηνεια με εγγυηση μετα απο 1.5 μηνα περιεληξης να ναι τα μισα ψηλομαυρα...??Η ιδεα μου ειναι οτι χαλανε και πανε??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

Δημοσιεύτηκε

86 

Μονο? θα ορκιζομουν πως το r6 που ειχα ανετα 100αριζε... 

On topic, καπου ειδα να συζητατε για 500ε για να το συνεφερεις? Τωρα ειδα και τις φώτο, και εχω να πω οτι μαλλον χανεις τον χρόνο σου. Δεν ειναι παπακι.... Θα τα πληρωσεις τσουχτερα, εκτος αν θες να καταληξεις με frankenstein μηχανη και μετα να μην μπορείς να την πουλησεις κιολας αν τελικα αποφασισεις να μην συνεχίσεις με αυτη, καθως οι αγοραστες σιγουρα θα φευγουν με μεγαλυτερη τελικη απο την πρωτη του gsxr. 

Και δεν είναι μόνο το αισθητικο κομματι. Θες να γλυτωσεις φραγκα κ να την μαστορεψεις μονος...? το πλαισιο σου πχ θα το τσεκάρεις? αφου ή πριν αρχισεις επισκευες και δωσεις λεφτα για ανταλλακτικα? Η θα αγορασεις ντεποζιτο, καπακι βολαν κλπ θα το βαλεις μπροστα και μετααααα θα συνειδητοποιησεις οτι τραβαει στο πλαι σα μεθυσμενος μπαρμπας? 

Πιστευω θα βγεις περισσότερο χαμενος απο οτι υπολογιζεις με το πλανο που έχεις. 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

καμμενα φενονται τα πηνεια, σιγουρα τα ειχε αλλαξει? δουλευε σωστα το μηχανακι τοσο καιρο? :think:

εχει προβλημα με τον ανορθωτη το συγκεκριμενο μοντελο. τον αλλαξες θεση? ελεγθηκε το κυκλωμα οτι δουλευει σωστα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

καμμενα φενονται τα πηνεια, σιγουρα τα ειχε αλλαξει? δουλευε σωστα το μηχανακι τοσο καιρο? :think:

εχει προβλημα με τον ανορθωτη το συγκεκριμενο μοντελο. τον αλλαξες θεση? ελεγθηκε το κυκλωμα οτι δουλευει σωστα?

Ναι Βαγγο μου στειλε και φωτο κατακοκκινα ομορφα και ωραια..Εχει και εγγυηση με το ονομα μου και την μηχανη...Μπηκε παραλληλα νεος ανορθωτης made in japan....Τι να σου πω ρε φιλε οταν λεω ΟΤΑΝ το βγαλω τελικα στον δρομο θα περασω απτον μηχανικο

που τελευταια τραβουσα που εχει το χαρτι της εγγυησης να του δειξω και βλεπουμε

Μονο? θα ορκιζομουν πως το r6 που ειχα ανετα 100αριζε... 

On topic, καπου ειδα να συζητατε για 500ε για να το συνεφερεις? Τωρα ειδα και τις φώτο, και εχω να πω οτι μαλλον χανεις τον χρόνο σου. Δεν ειναι παπακι.... Θα τα πληρωσεις τσουχτερα, εκτος αν θες να καταληξεις με frankenstein μηχανη και μετα να μην μπορείς να την πουλησεις κιολας αν τελικα αποφασισεις να μην συνεχίσεις με αυτη, καθως οι αγοραστες σιγουρα θα φευγουν με μεγαλυτερη τελικη απο την πρωτη του gsxr. 

Και δεν είναι μόνο το αισθητικο κομματι. Θες να γλυτωσεις φραγκα κ να την μαστορεψεις μονος...? το πλαισιο σου πχ θα το τσεκάρεις? αφου ή πριν αρχισεις επισκευες και δωσεις λεφτα για ανταλλακτικα? Η θα αγορασεις ντεποζιτο, καπακι βολαν κλπ θα το βαλεις μπροστα και μετααααα θα συνειδητοποιησεις οτι τραβαει στο πλαι σα μεθυσμενος μπαρμπας? 

Πιστευω θα βγεις περισσότερο χαμενος απο οτι υπολογιζεις με το πλανο που έχεις. 

Καλο Πασχα φιλε seatcowl....

Εδω κατι πινεται μερικοι χωρις παρεξηγηση αλλα καλαμπουριζω..Αλλα λεει ο ενας αλλα καταλαβαινει ο αλλος...

Τεσπα επι τουτου επειδη εγιναν ολα τοσο γρηγορα εδωσα πολλα και πηρα τον που** καποια πραγματα απλως τα κανεις χωρις να σκεφτεσαι πως και τι...Ενταξει αν ειμαι τοσο ατυχος

και γερνει δεξια τι να πω ρε φιλε...Παντως εκει που εφαγε σφαλιαρα στο τεποζιτο δηλαδη δεν δειχνει ο κορμος κατι ανησυχητικο...

Εχουμε λιγο καιρο...Εγω και 1000 αρικο και πανω θα σκασω αν γουσταρω...Απλως χοντρα χοντρα χωρις πλαστικα με ανταλακτικα στο καρ λεμε για ενα τετοιο ποσο...

Βλεποντας και κανοντας

Τροποποιήθηκε από τον Kotsaris

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

Δημοσιεύτηκε

Το νόημα αυτού που είπα δεν ήταν το αν είναι στραβό το πλαίσιο σου ή οχι. Ήταν ένα παράδειγμα για να εκφράσω το ότι εφόσον μαστορεύεις μόνος σου, χωρίς τις καλύτερες των γνώσεων, δεν πιστεύεις οτι θα σου ξεφύγουν πράγματα που δεν είχες υπολογίσει πιο πριν?
Και ίσως ξεκινήσεις έχοντας στο μυαλό "θα φτιάξω αυτά τα 3 και θα είμαι κομπλε" αλλά στην ουσία είναι 13, γιατί δεν υπολόγισες αρκετά άλλα... Και θα πληρώνεις ανταλλακτικά φτιάχνοντας το λίγο λίγο με το ρίσκο να φτάσεις σε ένα σημείο όπου θα έχεις ξοδέψει περισσότερα απο όσα θα ήταν φρόνιμο. Ή μήπως αν φτάσεις σε τέτοιο σημείο θα σταματήσεις? Και ότι θα έχεις κάνει μέχρι τότε τι θα το κάνεις? θα πουλήσεις πχ καπάκι βολάν για καινούριο και θα πάρεις τα χρήματα σου πίσω?
Σε έναν μηχανικό θα μπορούσες να ζητήσεις έναν συνολικό έλεγχο και ένα κοστολόγιο, για να ξέρεις τι προβλήματα υπάρχουν ουσιαστικά, όχι αυτά που βλέπει το μάτι σου, κάτι που δεν μπορείς να κάνεις εσύ τώρα.

Τέλος πάντων... ο κάθε ένας έχει τη λογική του.
Καλή συνέχεια.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600F (600 cccc) ARAI Mc COY Slide King

Δημοσιεύτηκε

Φιλε μου στο εγραψαν απο πανω , μην το φτιαξεις γιατι δεν ξερεις τι αλλο θα σου βγει.

Για τα πηνεια δεν ξερω τι σου εφτιαξαν αλλα ειναι off , ελπιζω να μην εχεις και δισκοπλακες γιατι εκει θα πονεσεις αρκετα απο θεμα κοστους.

Αστο να παει στο καλο , ακομα σχετικα με το πλαισιο το τι βλεπεις εσυ με το ματι δεν παιζει ρολο.

Σκεφου να τα φτιαξεις ολα και να σου τραβαει το μηχανακι , μετα τι θα κανεις ?

Αυτα και απο μενα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Φιλε μου στο εγραψαν απο πανω , μην το φτιαξεις γιατι δεν ξερεις τι αλλο θα σου βγει.

Για τα πηνεια δεν ξερω τι σου εφτιαξαν αλλα ειναι off , ελπιζω να μην εχεις και δισκοπλακες γιατι εκει θα πονεσεις αρκετα απο θεμα κοστους.

Αστο να παει στο καλο , ακομα σχετικα με το πλαισιο το τι βλεπεις εσυ με το ματι δεν παιζει ρολο.

Σκεφου να τα φτιαξεις ολα και να σου τραβαει το μηχανακι , μετα τι θα κανεις ?

Αυτα και απο μενα

Ωραια να σας πω το λεπος ενα πλανο που ειχα...Ενα κλιπ ον ,καπακι βολαν,φορτισμα μπαταριας λαδια και στον δρομο οπως ειναι να δω αν πηγαινει ισια...Και μετα θα πηγαινα

σε πλαστικα και φινιρισματα...

Εγω σαν αρχη ελεγα να βαλω ενα καπακι βολαν με τεποζιτο και λαδια να δω οτι περνει μπρος...Αν περνει μπρος παω σε τεποζιτο κλιπ ον και το βγαζω στο δρομο να δω αν γερνει

ταδε εφη ...Και τελος το θεμα φωτα,πλαστικα,καποτες :thumbsup:

Το νόημα αυτού που είπα δεν ήταν το αν είναι στραβό το πλαίσιο σου ή οχι. Ήταν ένα παράδειγμα για να εκφράσω το ότι εφόσον μαστορεύεις μόνος σου, χωρίς τις καλύτερες των γνώσεων, δεν πιστεύεις οτι θα σου ξεφύγουν πράγματα που δεν είχες υπολογίσει πιο πριν?
Και ίσως ξεκινήσεις έχοντας στο μυαλό "θα φτιάξω αυτά τα 3 και θα είμαι κομπλε" αλλά στην ουσία είναι 13, γιατί δεν υπολόγισες αρκετά άλλα... Και θα πληρώνεις ανταλλακτικά φτιάχνοντας το λίγο λίγο με το ρίσκο να φτάσεις σε ένα σημείο όπου θα έχεις ξοδέψει περισσότερα απο όσα θα ήταν φρόνιμο. Ή μήπως αν φτάσεις σε τέτοιο σημείο θα σταματήσεις? Και ότι θα έχεις κάνει μέχρι τότε τι θα το κάνεις? θα πουλήσεις πχ καπάκι βολάν για καινούριο και θα πάρεις τα χρήματα σου πίσω?
Σε έναν μηχανικό θα μπορούσες να ζητήσεις έναν συνολικό έλεγχο και ένα κοστολόγιο, για να ξέρεις τι προβλήματα υπάρχουν ουσιαστικά, όχι αυτά που βλέπει το μάτι σου, κάτι που δεν μπορείς να κάνεις εσύ τώρα.

Τέλος πάντων... ο κάθε ένας έχει τη λογική του.
Καλή συνέχεια.

Δεν καταλαβαινω γιατι τα κανεις τοσο δυσκολα φιλε seatcowl...Να σου πω κατι?Εγω που εχω τοσο ορεξη να το ξαναβγαλω μηχανακι στα @@@ μου αν βγαλει 200-300 Ε παραπανω μερεμετι...Χωρις παρεξηγηση αλλα δεν γαμ***ται η ολα η τιποτα...Εδω που εφτασε το φτυσα να το παρω και να το καβαλησω και τωρα αρνουμαι να το δωσω

για ανταλακτικα και για σιδερα...Δεν ειπα θα βιαστω θα μελετησω καθε κινηση πριν κανω την επομενη ...Σιγα σιγα...Η ζημια ειναι σε βολαν τεποζιτο κλιπ ον για να λειτουργησει...

Τα υπολοιπα 10 που λες ειναι τα οπως ηταν πριν..Πλαστικα ,φωτα ,μοτα κλπ...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke II (640cc) AGV KTM SM (690cc)

Δημοσιεύτηκε

Ωραια να σας πω το λεπος ενα πλανο που ειχα...Ενα κλιπ ον ,καπακι βολαν,φορτισμα μπαταριας λαδια και στον δρομο οπως ειναι να δω αν πηγαινει ισια...Και μετα θα πηγαινα

σε πλαστικα και φινιρισματα...

Εγω σαν αρχη ελεγα να βαλω ενα καπακι βολαν με τεποζιτο και λαδια να δω οτι περνει μπρος...Αν περνει μπρος παω σε τεποζιτο κλιπ ον και το βγαζω στο δρομο να δω αν γερνει

ταδε εφη ...Και τελος το θεμα φωτα,πλαστικα,καποτες :thumbsup:

Δεν καταλαβαινω γιατι τα κανεις τοσο δυσκολα φιλε seatcowl...Να σου πω κατι?Εγω που εχω τοσο ορεξη να το ξαναβγαλω μηχανακι στα @@@ μου αν βγαλει 200-300 Ε παραπανω μερεμετι...Χωρις παρεξηγηση αλλα δεν γαμ***ται η ολα η τιποτα...Εδω που εφτασε το φτυσα να το παρω και να το καβαλησω και τωρα αρνουμαι να το δωσω

για ανταλακτικα και για σιδερα...Δεν ειπα θα βιαστω θα μελετησω καθε κινηση πριν κανω την επομενη ...Σιγα σιγα...Η ζημια ειναι σε βολαν τεποζιτο κλιπ ον για να λειτουργησει...

Τα υπολοιπα 10 που λες ειναι τα οπως ηταν πριν..Πλαστικα ,φωτα ,μοτα κλπ...

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ!!! Δωσε πονο δικε μου μαρεσεις,βγαλτο κουκλα και ευχαριστήσου την!! :yahoo:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα