LovemygiXXer

Δυστυχως...

110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Triumph Daytona

Δημοσιεύτηκε

Αυτη τη μερα μην την ξεχασεις. Αυτη θα ειναι η βαση σου απο δω και περα. Τα θεμελια της μοτοσυκλετιστικης σου γνωσης. Γιατι τωρα αποκτας.

Φιλικα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

πωωω ρε παλικαρε, τι λες τωρα!!! εγινε ετσι το μηχανακι και εσυ εισαι αγρατσουνιστος? μονο ως θαυμα θα μπορουσα να το χαρακτηρισω, τα οποια γινονται μια φορα!!!

θα σε στεναχωρησω, αλλα με 1000ευρω δε το κοβω να γινει μηχανακι. εκει δεν εχει μεινει τιποτα εκτος απο μουρη, πλαισιο και μοτερ.

γυρω στο 1000αρικο μου βγηκε εμενα το οποιο ειχε μονο εμφανησιακη ζημια (κλιπ ον, υποπλαισιο, ουρα ηταν αθικτα).

το σωστο ειναι να το λυσεις ολο και να το τσεκαρεις, ολο ομως. πιθανων να σε συφερει περισσοτερο να το σπασεις σε ανταλλακτικα.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki gsxr k7 (599cc) agv k5 Arctic Cat xionanthropos (25cc)

Δημοσιεύτηκε

πωωω ρε παλικαρε, τι λες τωρα!!! εγινε ετσι το μηχανακι και εσυ εισαι αγρατσουνιστος? μονο ως θαυμα θα μπορουσα να το χαρακτηρισω, τα οποια γινονται μια φορα!!!

θα σε στεναχωρησω, αλλα με 1000ευρω δε το κοβω να γινει μηχανακι. εκει δεν εχει μεινει τιποτα εκτος απο μουρη, πλαισιο και μοτερ.

γυρω στο 1000αρικο μου βγηκε εμενα το οποιο ειχε μονο εμφανησιακη ζημια (κλιπ ον, υποπλαισιο, ουρα ηταν αθικτα).

το σωστο ειναι να το λυσεις ολο και να το τσεκαρεις, ολο ομως. πιθανων να σε συφερει περισσοτερο να το σπασεις σε ανταλλακτικα.

Δεν ξερω ρε συ αλλα δεν μου παει να το κοματιασω και να φυγει για πουλημα...Εγω δεν υπολογιζω μαστορα ουτε φερινγκς γνησια...Αν ολα καλα μοτερικα εχω

καπακι βολαν μαρσπιε κλιπ ον υποπλαισιο τεποζιτο..Αυτα για να βγει στον δρομο...Εχω δρομο αλλα δεν θα βιαστω...Οταν θα χω κανα μιριο στην ακρη θα ξεκινησω 

απτα απαραιτητα να δω λειτουργια μοτερ...Εσυ πηρες γνησια ανταλακτικα και σου πηγε τοσο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Παιδια να πω μια ιδεα, μπορει να ειναι και μαλακια δεν ξερω...

Απο μηχανολογικα δε σκαμπαζω πολλα, αλλα οπως τα λετε τα κοστολογια εσεις που ξερετε, μηπως θα συνεφερε καλυτερα να βρει κανενα gixxer με ζημια στο μοτερ και να κανει ετσι τη δουλεια του; Αν υποθεσουμε πως το μοτερ του φιλου δεν εχει θεμα τελικα, να παρει ας πουμε κατι τετοιο και να βαλει επανω το δικο του μοτερ. Δε θα βγει πολυ πιο φτηνα η δουλεια; Μετα πουλαει και ο,τι του εχει μεινει σιγα-σιγα ως ανταλλακτικα (αναρτησεις, οργανα, κτλ) και στο τελος πιστευω θα βγει λιγοτερο χαμενος. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

δεν αγορασα κανενα ανταλλακτικο ουτε γνησιο ουτε μεταχειρισμενο (εκτος απο κολαρα και φλατζες), επισκευασα αυτα που ειχα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

+1299! Εννοείται συμφέρει! Παίρνει ότι χρειάζεται και από τα 2 κρατάει τον καλύτερο σκελετό, τα ενώνει και έτοιμος ο φρανκενσταιν! Τα υπόλοιπα για ανταλλακτικά και βγαζει και λίγο από τα σπασμένα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Παιδια να πω μια ιδεα, μπορει να ειναι και μαλακια δεν ξερω...

Απο μηχανολογικα δε σκαμπαζω πολλα, αλλα οπως τα λετε τα κοστολογια εσεις που ξερετε, μηπως θα συνεφερε καλυτερα να βρει κανενα gixxer με ζημια στο μοτερ και να κανει ετσι τη δουλεια του; Αν υποθεσουμε πως το μοτερ του φιλου δεν εχει θεμα τελικα, να παρει ας πουμε κατι τετοιο και να βαλει επανω το δικο του μοτερ. Δε θα βγει πολυ πιο φτηνα η δουλεια; Μετα πουλαει και ο,τι του εχει μεινει σιγα-σιγα ως ανταλλακτικα (αναρτησεις, οργανα, κτλ) και στο τελος πιστευω θα βγει λιγοτερο χαμενος. 

Πέτρο, δεν είναι μαλακία.

Το είπα στον Κώστα εδώ και δύο σελίδες πίσω, όταν έπαθα το πρώτο σοκ βλέποντας τις φωτογραφίες από το μηχανάκι!

Είναι σωστή λύση και συνολικά θα του βγει φθηνότερα (και θα του μείνουν και ανταλλακτικά)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Το είπα στον Κώστα εδώ και δύο σελίδες πίσω, όταν έπαθα το πρώτο σοκ βλέποντας τις φωτογραφίες από το μηχανάκι!

Είναι σωστή λύση και συνολικά θα του βγει φθηνότερα (και θα του μείνουν και ανταλλακτικά)

Μου διεφυγε το σχολιο σου. :oops:

Μαλλον κι εγω ειχα σοκαριστει απο τις φωτογραφιες που ηταν λιγο πιο πανω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εντάξει ας γίνει όπως πρέπει...θα το αφήσω λίγο καιρό να χαλαρώσω και όταν θα μαι άνετος μιλάω με το κοπέλι που εμπιστεύομαι σαν μηχανικό κ προχωράμε..

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο.. δουλεύει καλύτερα ανοικτό.. Και μένα τώρα που είμαι στη φάση να περνάνε διαφορά είναι λουκέτο... Πίσω στην πρώτη αγάπη το ιννοβακι

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Να προτείνω εναλλακτική λύση;

Κάνε μια ΣΩΣΤΗ εκτίμηση, πόσο κοστίζει να ξαναγίνει στην κατάσταση που το πήρες 5000 ευρώ. Π.χ. θέλει 3000. Αφαίρεσε το ποσό από τα 5000 που έδωσες, και βάλτο αγγελία για ανταλλακτικά (για 2000 στο παράδειγμα). Κάνε κι ένα σκόντο 30% κάτω να δελέασεις τον υποψήφιο αγοραστή, και ρευστοποίησε αυτό που έχεις.

Με αυτόν τον τρόπο 1) θα φύγει να μην το βλέπεις 2) θα σώσεις ΚΑΤΙ από τα 5000, χωρίς επιπλέον κόπο (να τρέξεις εσύ να ψάξεις ανταλλακτικά, μαστόρους, έρευνα κ.ο.κ.)

Το σημαντικό για να πετύχει το παραπάνω είναι να καταλάβεις ότι ισχύει το ''οτι έχασα, έχασα, πάμε να βγάλω κάτι από ότι απέμεινε''.

Με ένα ποσό χρημάτων που θα πάρεις, και μερικά ακόμα που θα μαζέψεις, παίρνεις μια ΠΙΟ ΣΟΦΗ επιλογή π.χ. ένα SV650 ή ένα ER6 και ξεκινάς την μοτοσυκλετιστική σου καρριέρα όπως θα έπρεπε.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream
Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Gts 300 f4 (300cc) HJC RPHA 10+ Yamaha Tracer (850cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν ξέρω αν είμαι σωστός αλλά όσο το αφήνεις χωρίς το καπάκι του βολάν θα παίρνει αέρα και θα σκουριάσει ή μηχανή μέσα....

Και πάλι δεν αξίζει να το φτιαξεις,θέλει πολλά €

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ξέρω αν είμαι σωστός αλλά όσο το αφήνεις χωρίς το καπάκι του βολάν θα παίρνει αέρα και θα σκουριάσει ή μηχανή μέσα....

Και πάλι δεν αξίζει να το φτιαξεις,θέλει πολλά €

Oταν θα το φτιαξω θα σου πω ποσα μου πηγε...Γενικα βρισκω μεταχειρισμενα ανταλακτικα σε καλες τιμες και δεν συμφωνω με τα υπερογγια ποσα που ακουγοντε παραπανω 2-3 χιλ...Με 5 μαραφετια οδηγιεται κανονικα στο δρομο...Που δεν κανουν πανω απο 500..Την δουλεια μου θα κανω δεν παω γνησια απο σουζουκι...

Το καπακι ειναι ακομα κλειστο εχει απλως ραγισματα..

Τροποποιήθηκε από τον Kotsaris

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke II (640cc) AGV KTM SM (690cc)

Δημοσιεύτηκε

Το καπάκι ας πούμε μπορεί να στο επισκευάσει ο Motonio στο Ιλιον αμα εισαι απο Αθηνα και κανει καταπληκτικη δουλεια 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το καπάκι ας πούμε μπορεί να στο επισκευάσει ο Motonio στο Ιλιον αμα εισαι απο Αθηνα και κανει καταπληκτικη δουλεια 

Κρητη ειμαι αδερφε και εχει γινει θρυβαλο..Οποτε παω για μεταχειρισμενο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Απο την ημερα που πρωτοδιαβασα τα γραπτα σου στο φορουμ θυμαμαι πως μου εβγαζες μια καλοσυνη και μια ευγενεια γι αυτο και παιρνω το θαρρος να σου πω να το πουλησεις χωρις δευτερες σκεψεις. Επισης σκεψου το κατα ποσο θες πραγματικα να καβαλας δυο ροδες αλλα να εισαι ειλικρινης με τον εαυτο σου. Αν η απαντηση ειναι θετικη αγορασε ενα versys 650 που ειναι πιο συμβατο και με τον σωματοτυπο σου αλλα και με την εμπειρια σου και ΕΠΕΝΔΥΣΕ στον εαυτο σου. Βαλε καλα λαστιχα, εχε σωστα συντηρημενο μοτο , κανε σχολεια ξανα και ξανα και ξανα και θα δεις πως ολα θα ερθουν πιο φυσιολογικα. Δεν γινεται να συζηταμε για 500 ευρω ζημια οταν για το τζιξερ θες 300 ευρω σε λαστιχα καθε τρεις και λιγο. Μην κανεις το ιδιο λαθος ξανα. Θα δεις πως με τα λιγοτερα αλογα , την καρατιμονα και το 2κ μοτερ θα γινεις πολυ πολυ γρηγοροτερα σωστοτερος οδηγος αλλα και μοτοσυκλετιστης αφου θα εχεις ενα οχημα που θα βγαζεις ολων των ειδων τα γουστα οικονομικα και με ασφαλεια. 

Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με 500 ευρώ θα το κανεις λειτουργικο... μάλιστα...

θες υποπλαίσιο ( ή θα κολλήσεις το σπασμένο; ), ντεπόζιτο, κλιπον, πλαστικα ουράς (εκτός κι αν θα το κυκλοφοράς σα BMW GS), καπάκι μοτέρ, θες κάτι να γίνει και στα ''φαγώματα'' στο πλαίσιο και βλέπω και μια άσπρη γραμμή κατά μήκος της κόλλησης στην κεντρική δοκό, υποθέτω είναι απλά μια γραμμή και όχι σπάσιμο της κόλλησης ε;

Θα τα κάνεις αυτά με 500 ευρώ; Για να δούμε.... Και άιντε και τα έκανες, και λειτουργεί. Μετά καρνάβαλο θα το έχεις σαν μηχανάκι, σαν κάτι που ξεπέσανε σε Αλβανούς πιτσιρικάδες;

Εγώ που σου γράφω προσωπικά, που ασχολούμαι ο ίδιος και πιάνουν τα χέρια μου, έχοντας δουλέψει σε συνεργείο, γνωρίζοντας ως ένα βαθμό αγορά και προμηθευτές, έχοντας ''πρόσωπο'' δυο συνεργεία πίσω μου με τιμές χοντρικές συνεργείου καλυτερες από του ιδιώτη, για ένα 500ρικο να λειτουργήσει.... δεν ξέρω! Σκέψου τώρα εσύ, που δεν ξέρεις να μαστορεύεις, θα τρέχεις στους μάστορες, και θα εμφανιστείς στην αγορά σαν νέος ''γεια σας ήρθα θέλω ένα τάδε'' τι μάδημα έχεις να φας.

Μακάρι να σου πάει 500ρικο το να κυκλοφορήσει, τι να πω.

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ,

ΔΩΣΤΟ ΧΘΕΣ, σου τα έδειξε τα σημάδια το σύμπαν, μόνος σου τα έγραψες. ΔΕΝ ΣΟΥ πάει το μοτό αυτό, σε ξεφορτώθηκε μάνι-μάνι. Και δεν είναι αυτό. Δεν σε ξέρω και ψυχολόγος δεν είμαι, αλλά σε βλέπω πως γράφεις και πως -δεν- σκέφτεσαι, και ένα πράγμα το καταλαβαίνω: ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΔΕΡΦΕ, τουλάχιστον όχι ακόμα. Σου λέγαμε για παράδειγμα, για τον ρεγουλατόρο της ντίζας και πήγαινες και πείραζες την ρύθμιση της γωνίας της μανέτας, και ξαναρχόσουν και έλεγες το ρύθμισα και δεν βλέπω διαφορά. Αυτά δεν μαθαίνονται, ή τάχεις σαν αντίληψη από κύταρο και τα πιάνεις από μόνος σου (ή σχεδόν μόνος σου) ή δεν τάχεις και ίσως δεν θα τα έχεις ποτέ. Δεν είναι ντροπή, δεν κάνουν όλοι για όλα, κάποια πράγματα ένας άνθρωπος τάχει, κάποια άλλα όχι. Το να συνεχίσεις να το κυνηγάς το όνειρο του GSXR, σε αυτή την φάση που είσαι, είναι σαν γκόμενα που την γουστάρεις γιατί είναι τρελλό καυλάκι και σου φαίνεται αδιανόητο να μην την κάνεις δική σου, σε πιάνει τρέλλλλλα, σου παγώνουν τα μάτια όταν την βλέπεις και σου σταματάει το μυαλό όταν της μιλάς, αλλά αυτή ούτε να σε βλέπει δεν θέλει και λέει από μέσα της ''τι θέλει πάλι αυτός ο ενοχλητικός'' . Θα χάσεις χρόνο-χρήμα για μια ιδέα, που στο μυαλό σου φαίνεται καλή και φιλική, που στην πραγματικότητα όμως είναι απόλυτα εχθρική, δεν θα γίνει ποτέ φιλική για εσένα, θα είναι για πάντα μια άδοξη σπατάλη χώρου-χρόνου-χρήματος-κόπου.

Πάρε ένα πιο ήπιο μοτό, πιο στα μέτρα σου, να χαρείς τις βόλτες σου, να χαρείς τις εκδρομούλες σου, τα ταξίδια σου, να κάνεις παρέες μέσω αυτής, να κάνεις και την μετακίνησή σου την καθημερινή.Κι αργότερα, αν σου κάνει ακόμα κλικ το θέμα, βλέπεις και για κάτι πιο σέξυ. Το GSXR, εσένα, τώρα, δεν σου πάει για αυτά.

ΔΩΣΤΟ.

Απο την ημερα που πρωτοδιαβασα τα γραπτα σου στο φορουμ θυμαμαι πως μου εβγαζες μια καλοσυνη και μια ευγενεια γι αυτο και παιρνω το θαρρος να σου πω να το πουλησεις χωρις δευτερες σκεψεις. Επισης σκεψου το κατα ποσο θες πραγματικα να καβαλας δυο ροδες αλλα να εισαι ειλικρινης με τον εαυτο σου. Αν η απαντηση ειναι θετικη αγορασε ενα versys 650 που ειναι πιο συμβατο και με τον σωματοτυπο σου αλλα και με την εμπειρια σου και ΕΠΕΝΔΥΣΕ στον εαυτο σου. Βαλε καλα λαστιχα, εχε σωστα συντηρημενο μοτο , κανε σχολεια ξανα και ξανα και ξανα και θα δεις πως ολα θα ερθουν πιο φυσιολογικα. Δεν γινεται να συζηταμε για 500 ευρω ζημια οταν για το τζιξερ θες 300 ευρω σε λαστιχα καθε τρεις και λιγο. Μην κανεις το ιδιο λαθος ξανα. Θα δεις πως με τα λιγοτερα αλογα , την καρατιμονα και το 2κ μοτερ θα γινεις πολυ πολυ γρηγοροτερα σωστοτερος οδηγος αλλα και μοτοσυκλετιστης αφου θα εχεις ενα οχημα που θα βγαζεις ολων των ειδων τα γουστα οικονομικα και με ασφαλεια. 

Βλεποντας και κανοντας...Να στε καλα για τις συμβουλες σας ,ειναι απολυτα λογικες...Ας περασει στα παλια το θεμα οτι εγινε εγινε προχωραμε...

Δεν θα πω ψεματα δεν ξερω τι θα κανω και πως και τι μηχανη θα ξαναοδηγησω...

Παντως για να κλεισει το θεμα δεν εφταιγε το τυπου ss για την φετα...

6 μηνες το οδηγησα και ελαχιστες φορες ενιωσα κατι σαν φοβο...

Σημειωστε οτι επεφτα με οτιδηποτε μηχανη 50 αλογα και πανω guaranteed...

Τετοιου τυπου φετα δεν κανει διακριση σε gsxr ,nsr ,z750 κ.ο.κ

Αλλα δεν σημαινει πως με δικαιολογει το οτι το ειχα σε συντελεστη με την εμπειρια μου...Την αληθεια??Στην καθημερινοτητα δεν με φοβιζε καθολου γιατι ηξερα να το πηγαινω

μεχρι εκει που αισθανομουν ασφαλης...Την τελευταια μερα τα δεδομενα αλλαξαν...

Οτι μηχανη και να χεις στον κοσμο δεν παιζεις γκαζιες σε πρωτοβροχια...

Αυτα...Τωρα αν δεν συνεβαινε αυτο θα λεγαμε στον τετοιο μου λουλουδια αλλα μου ως τετελεσμενο μου δωσε μια εικονα στον εγκεφαλο αυτο το συμβαν που πιστεψτε με

δεν προκειται να το αναιρεσω στο κεφαλι μου...

Και ειτε συνεχισω η οχι με αυτο...Θα το θυμαμαι παντα μαγκες...Εδω να μαστε να τα λεμε!!

Και παλι ευχαριστω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

Δημοσιεύτηκε

ο φιλος δικιο εχει ανεβασμεες στροφες η συμπλεξιες σε βροχη η γλιντζα και με 250 μη πω και με νευρικο διχρονο 125 παλι θα τρωγε τα μουτρα του

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (125cc) HJC Rpha 11 Honda Africa (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν ειναι ετσι Αντρεα! Με το GSXR 10000rpm με πρωτη εχεις 80χλμ μεσα κ με το 250-500 εχεις 45χλμ! Καμια σχεση η μια στουκα με την αλλη! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fz6 S2 ABS Shark RSI

Συμφωνώ με τον Κότσαρη στο τελευταίο. Εδώ με το er σε αποτυχημένο revmatch το πίσω μου μπάνταρε τρελά. Σίγουρα είναι και η μηχανή ένας από τους παράγοντές, αλλά δεν είναι ο μόνος (οδόστρωμα, βροχή, υπερεκτίμηση ικανοτήτων την αποφράδα ώρα...)

Απλά η ίδια στούκα με το νιντζάκι θα κόστιζε πολύυυυ λιγότερο.

Τροποποιήθηκε από τον Σεκ Σαπίλ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb1 + cbr600f (399cc) Shoei NXR BMW R51 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

κτ μικροτερο μπορει και να κατορθωνε να το συμαζευε και απλα να του μαθαινε κτ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

+599 στον flyinginadream! 

kotsaris, ειχα πολυ μικροτερη ζημια απο σενα και κοστισε κατι λιγοτερο απο 1000ε με τρεξιμο και λιγη προσωπικη δουλεια. 

εσυ που δεν εχεις τις γνωσεις και τα εργαλεια για να ασχοληθεις μονος σου εστω με τα ψιλα, η απλα να κουμπωνεις τα ανταλλακτικα πανω, 

αρκετοι μηχανικοι θα σε σκισουν. ειδικα αν πας σε αυτον που πηγαινες μεχρι σημερα παρε βαζελινη-baby oil-wd40 η δε ξερω τι αλλο, μαζι σου.

πολυυυυ ομως, μη τσιγκουνευτεις, θα σου χρειαστει:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

+599 στον flyinginadream! 

kotsaris, ειχα πολυ μικροτερη ζημια απο σενα και κοστισε κατι λιγοτερο απο 1000ε με τρεξιμο και λιγη προσωπικη δουλεια. 

εσυ που δεν εχεις τις γνωσεις και τα εργαλεια για να ασχοληθεις μονος σου εστω με τα ψιλα, η απλα να κουμπωνεις τα ανταλλακτικα πανω, 

αρκετοι μηχανικοι θα σε σκισουν. ειδικα αν πας σε αυτον που πηγαινες μεχρι σημερα παρε βαζελινη-baby oil-wd40 η δε ξερω τι αλλο, μαζι σου.

πολυυυυ ομως, μη τσιγκουνευτεις, θα σου χρειαστει:winking:

Tσ τσ τσ τι κακος ...

Εργαλεια οσα θες...Δυναμη μου...Και γνωση ερχεται...Ορεξη και μερακι...Ηδη ελυσα υποπλαισιο (4 βιδες τριχες δηλαδη) και ελυσα

καπακι βολαν με κομπλερ μιζας να βγαινει πρωτο...Και αποσυνδεσα εννοειται πηνεια απο τη φυσα...Περασα απτο σταδιο να δινω στα συνεργεια..Εχω φαει τετοια κουτουλια..

Πχ θερμοστατης ,tps 200 Ε...Και δεν συμαζευεται...Αν θυμασαι δηλαδη οταν τα ανεβαζα με θεματα θερμοκρασιας κλπ...Αυτα με βαλαν να ψαχτω μεχρι αηδιας και τωρα με την στουκα σχεδον εχω λυσει τα σπασμενα...Δουλευω και σε τεχνικο επαγγελμα και τα χερια μου εχουν γινει hammers :bash:Η αντλεια βενζινας θα βγει μολις ερθει το νεο τεποζιτο ...Το τεποζιτο ηδη εχει βγει αλλα αυτη κουμπομενη...Οταν μπω να παραγγειλω πλαστικα θα ψαχτω για τα κουμπωματα του κοινος κοπιτσες...Αλλα αυτο θα ναι σαν τελευταιο σταδιο...Ισως χρειαστω τον μαστορα μου για

καποιες συνδεσεις πισω φωτα αν και νομιζω οτι αυτο επειδη θα ναι τελευταιο θα ναι κλαιν..Εγινα καλυτερος ?? :shades:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600s

Δημοσιεύτηκε

Δεν ειναι ετσι Αντρεα! Με το GSXR 10000rpm με πρωτη εχεις 80χλμ μεσα κ με το 250-500 εχεις 45χλμ! Καμια σχεση η μια στουκα με την αλλη! 

Μόλις είδα βίντεο με GSXR 1000 και η 1η στις 10.000στρ. είναι στα 120χλμ.... Και επειδή το έψαξα λίγο, όντως η 1η φτάνει μέχρι τα ~160χλμ....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Μόλις είδα βίντεο με GSXR 1000 και η 1η στις 10.000στρ. είναι στα 120χλμ.... Και επειδή το έψαξα λίγο, όντως η 1η φτάνει μέχρι τα ~160χλμ....

Για ψαξ'το λιγο και για το GSXR 600 τωρα. :yes:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.