LovemygiXXer

Δυστυχως...

110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Suzuki gsxr k7 (599cc) agv k5 Arctic Cat xionanthropos (25cc)

Δημοσιεύτηκε

Kαλησπερα παιδες με καποιον ηθελα να το μοιραστω...

200 μετρα πριν το σπιτι μου επεσα με την μηχανη εβρεχε γλιστρησα επεσα συρθηκα χαμο την εβγαλα με μερικα ραματα στο πισω μερος του ποδιου που συρθηκα...

Η μηχανη δεξια αθικτη αριστερα εσπασαν πλαστικα πηρε και καπακι πηνειου και πατητηρας...Αυτα...Εγω ειμαι καλα...

Απλως ακομα δεν το μπορω να το χονεψω και επισης κοπος μηνων για το μαζεμα χρηματων ,1,5 μηνας στα συνεργεια μετα την αγορα...Την χαρικα λιγο και τωρα τελος...

Δεν ειμαι ψυχολογικα και οικονομικα ετοιμος να την φτιαξω ουτε να ασχοληθω με το σπορ αντιστοιχα και ισως δεν ασχοληθω ξανα....

Ενας αρχαριος πατησε λιγο γκαζι σε βρεγμενο δρομο με κακο οδοστρωμα...Δεν χτυπησα κανεναν δεν τρακαρα τιποτα...Ευχαριστω γιατι σε καποιον 

ηθελα να το μοιραστω...Τωρα γυρισα απο νοσοκομειο... @ksino1100 δεν ακουσα και επαθα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
KTM

Δημοσιεύτηκε

εσυ να εισαι καλα πανω απολα κ οι υλικες ζημιες μην σε απασχολουν .

τα πιο πολλα περιστατικα συμβαινουν κοντα εκει που μενουμε κ κινουμαστε συνηθως καθως χωρις να το καταλαβαινουμε χαλαρωνουμε την προσοχη μας.

περαστικα ευχομαι . παντα να σκεφτεσαι οτι θα μπορουσαν να ειναι 10 φορες χειροτερα τα πραγματα. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (390cc) HJC is-17

Δημοσιεύτηκε

Περαστικά μαν.Μην ξενερώνεις,ολοι έχουμε πέσει και έχουμε πάθει τα ίδια και χειρότερα.

Σιγά σιγά θα την ξαναφέρεις στην κατάσταση που ήταν,εσύ να είσαι καλά.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλημέρα και περαστικά (σωματικά κ ψυχικά).

Και ποτέ ξανά!!

Δεν ήρθε κ το τέλος του κόσμου. Μην αγχώνεσαι.

Οι ζημιές θα είναι λογικά περισσότερες (δες αριστερό καθρέπτη+φλας, κλιπ ον+αντίβαρο+μανέτα, λεβιέ ταχυτήτων κοκ) αλλά έχεις μηχανάκι που πουλήθηκε πολύ, οπότε με λίγη υπομονή θα βγάλεις άκρη και με νορμάλ κόστος.

Όμως....

Σκέψου πως η φάση έπαιξε με χαμηλή ταχύτητα, δεν τραυματίστηκες ουσιαστικά (οπότε μπορείς σχετικά άμεσα να πας για δουλειά, φαντάσου να είχες χτυπήσει περισσότερο), δε χτύπησες κάποιον πεζό.

Συνεπώς την έβγαλες πολύ απαλά.

Υπομονή.

Μέσα από τα λάθη μας γινόμαστε καλύτεροι και πιο δυνατοί.

Καλημέρα και περαστικά

Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Περαστικά μαν.Μην ξενερώνεις,ολοι έχουμε πέσει και έχουμε πάθει τα ίδια και χειρότερα.

Σιγά σιγά θα την ξαναφέρεις στην κατάσταση που ήταν,εσύ να είσαι καλά.

Καταλαβαινεις πως ειναι ετσι???Ο κοπος σου και η ταλαιπωρια που τραβηξες να εχεις κατι πηγε χαραμι εν μερη...Και παντα σε πιανει οικονομικα απροετοιμαστο...

Καλημέρα και περαστικά (σωματικά κ ψυχικά).

Και ποτέ ξανά!!

Δεν ήρθε κ το τέλος του κόσμου. Μην αγχώνεσαι.

Οι ζημιές θα είναι λογικά περισσότερες (δες αριστερό καθρέπτη+φλας, κλιπ ον+αντίβαρο+μανέτα, λεβιέ ταχυτήτων κοκ) αλλά έχεις μηχανάκι που πουλήθηκε πολύ, οπότε με λίγη υπομονή θα βγάλεις άκρη και με νορμάλ κόστος.

Όμως....

Σκέψου πως η φάση έπαιξε με χαμηλή ταχύτητα, δεν τραυματίστηκες ουσιαστικά (οπότε μπορείς σχετικά άμεσα να πας για δουλειά, φαντάσου να είχες χτυπήσει περισσότερο), δε χτύπησες κάποιον πεζό.

Συνεπώς την έβγαλες πολύ απαλά.

Υπομονή.

Μέσα από τα λάθη μας γινόμαστε καλύτεροι και πιο δυνατοί.

Καλημέρα και περαστικά

Δυστυχως ειναι:τεποζιτο,σπασμενο δεξι κλιπ ον σπασμενος καθρεπτης,μανετα,πατητηρας,καπακι βολαν,πλαστικα αριστερα ,ουρα...Ενταξει αφου ειμαι καλα

τα σιδερα φτιαχνουν, εμεις ομως...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Ενταξει αφου ειμαι καλα τα σιδερα φτιαχνουν, εμεις ομως...

Αυτό δεν το κατάλαβα, για να είμαι ελικρινής. 

Εν πάση περιπτώσει, όπως σου είπαν ήδη οι τούμπες είναι μέσα στο πρόγραμμα. Την έβγαλες ανώδυνα γιατί δε χτύπησες. Αν (φτου κακα) είχες σπάσει τίποτα και ήσουν κανένα δίμηνο ξάπλα, το μηχανάκι ούτε που θα το σκεφτόσουν. 

Τσούζει και πονάει να βλέπεις τους κόπους κάποιων μηνών (ή και χρόνων) από τη μια στιγμή στην άλλη να γίνονται σκατέ ολέ, αλλά ΟΛΑ ΑΥΤΑ ειναι αναλώσιμα στο φινάλε. 

Περαστικά (σωματικά και ψυχικά) και συν τω χρόνω θα τα δεις όλα με άλλο μάτι και καλύτερα. 

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Ολα καλα φιλε! Αφου δεν επαθες τπτ σοβαρο, ολα καλα. Σε λιγο καιρο θα δεις οτι δε θα σε απασχολει και τοσο πολυ. 

Προσωπικα οταν ειχα το 636 ειχα πει στον εαυτο μου πως ετσι και ειχα καμια χυμα θα το εκανα streetfighter. Να μην ειχα αλλο και το αγχος με τα φερινγκ.

Για δες το μηπως ειναι ευακιρια για κανα μινι προτζεκτ. Θα μπορεσεις να εχεις τη μηχανη πολυ πιο γρηγορα χρηστικη λογω μικροτερου κοστους. Βαζεις και ενα ωραιο τιμονι, κατεβαζεις και ενα δοντι το μπροστα γραναζι και ποιος σε πιανει!  :winking:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

Περαστικά φίλε και μην σε παίρνει από κάτω. Λίγο πολύ όλοι τα περάσαμε αυτά και ξαναασχοληθήκαμε :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Kαλησπερα παιδες με καποιον ηθελα να το μοιραστω...

200 μετρα πριν το σπιτι μου επεσα με την μηχανη εβρεχε γλιστρησα επεσα συρθηκα χαμο την εβγαλα με μερικα ραματα στο πισω μερος του ποδιου που συρθηκα...

Η μηχανη δεξια αθικτη αριστερα εσπασαν πλαστικα πηρε και καπακι πηνειου και πατητηρας...Αυτα...Εγω ειμαι καλα...

Απλως ακομα δεν το μπορω να το χονεψω και επισης κοπος μηνων για το μαζεμα χρηματων ,1,5 μηνας στα συνεργεια μετα την αγορα...Την χαρικα λιγο και τωρα τελος...

Δεν ειμαι ψυχολογικα και οικονομικα ετοιμος να την φτιαξω ουτε να ασχοληθω με το σπορ αντιστοιχα και ισως δεν ασχοληθω ξανα....

Ενας αρχαριος πατησε λιγο γκαζι σε βρεγμενο δρομο με κακο οδοστρωμα...Δεν χτυπησα κανεναν δεν τρακαρα τιποτα...Ευχαριστω γιατι σε καποιον 

ηθελα να το μοιραστω...Τωρα γυρισα απο νοσοκομειο... @ksino1100 δεν ακουσα και επαθα...

Προσπάθησε να μαθαίνεις από τα λάθη σου. Ανέπτυξε δική σου λογική και κρίση. Μην βασίζεσαι σε ότι διαβάζεις στο ιντερνετ. Βρες τις δικές σου ρυθμίσεις και ισορροπίες.

Λίγο που σε έχω διαβάσει, βλέπω ότι δεν το κάνεις.

Ανέπτυξε κρίση δική σου. Μάθε τεχνικές γνώσεις. Μάθε που βρήσκεσαι εσύ σε σχέση με την μοτοσυκλέτα σου.

Και για τα γραντζουνισμένα πλαστικά, μην ανχώνεσαι ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ, για την ώρα η μηχανή κινείται και δουλεύει, έτσι δεν είναι; Με ένα πατάκι, που θα το βρεις εύκολα, κινείσαι. Την κάνεις την δουλειά σου. Δεν καταστράφηκε.

Αρχάριοι με μεγάλη μηχανή, η πιθανότητα πεσίματος είναι μεγάλη. Σχεδόν βεβαιότητα. Εσύ την έβγαλες με πταίσματα. Τυχερός μέσα στην ατυχία σου.

Συμβουλή μου επισης, πιο μεγάλη από το θέμα της μοτοσυκλέτας: Ποτέ μην δείχνεις την ήττα σου. Έπεσες με την μηχανή, και το κάνεις δημόσιο θέμα ''για να το μοιραστείς''. Μέγα λάθος. Ποτέ δεν πρόκειται να κερδίσεις κάτι από αυτό. Στην καλύτερη περίπτωση, απλά δεν γίνεται τίποτα. Οι κακοί χαίρονται που έπαθες κάτι κακό, οι καλοί απλά δίνουν μια ευχή και σε λυπούνται. Λεφτά και βοήθεια δεν θα σου δώσει ποτέ κανείς. Κι αν σου δώσει, θα νοιώθει ανώτερός σου μετά, πράγμα που επίσης δεν είναι καλό. Μην δείχνεις ποτέ την συντριβή σου στον κόσμο. ΠΟΤΕ.

Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Προσπάθησε να μαθαίνεις από τα λάθη σου. Ανέπτυξε δική σου λογική και κρίση. Μην βασίζεσαι σε ότι διαβάζεις στο ιντερνετ. Βρες τις δικές σου ρυθμίσεις και ισορροπίες.

Λίγο που σε έχω διαβάσει, βλέπω ότι δεν το κάνεις.

Ανέπτυξε κρίση δική σου. Μάθε τεχνικές γνώσεις. Μάθε που βρήσκεσαι εσύ σε σχέση με την μοτοσυκλέτα σου.

Και για τα γραντζουνισμένα πλαστικά, μην ανχώνεσαι ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ, για την ώρα η μηχανή κινείται και δουλεύει, έτσι δεν είναι; Με ένα πατάκι, που θα το βρεις εύκολα, κινείσαι. Την κάνεις την δουλειά σου. Δεν καταστράφηκε.

Αρχάριοι με μεγάλη μηχανή, η πιθανότητα πεσίματος είναι μεγάλη. Σχεδόν βεβαιότητα. Εσύ την έβγαλες με πταίσματα. Τυχερός μέσα στην ατυχία σου.

Συμβουλή μου επισης, πιο μεγάλη από το θέμα της μοτοσυκλέτας: Ποτέ μην δείχνεις την ήττα σου. Έπεσες με την μηχανή, και το κάνεις δημόσιο θέμα ''για να το μοιραστείς''. Μέγα λάθος. Ποτέ δεν πρόκειται να κερδίσεις κάτι από αυτό. Στην καλύτερη περίπτωση, απλά δεν γίνεται τίποτα. Οι κακοί χαίρονται που έπαθες κάτι κακό, οι καλοί απλά δίνουν μια ευχή και σε λυπούνται. Λεφτά και βοήθεια δεν θα σου δώσει ποτέ κανείς. Κι αν σου δώσει, θα νοιώθει ανώτερός σου μετά, πράγμα που επίσης δεν είναι καλό. Μην δείχνεις ποτέ την συντριβή σου στον κόσμο. ΠΟΤΕ.

Ειναι σκληρος ο κοσμος εκει εξω και γω οπως καταλαβαινεις ειμαι αισθηματιας....Πηγα σημερα και ειδα το δεντρο που εξησα...Ο Θεος με φυλαξε...

Το τεποζιτο εγινε κονσερβα και σπασανε πολλα απο αριστερα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Kotsaris. Οτι ειχε αρχισει να ξεθωριαζει η καυλα απο το θανατικο στην ε.ο με την πορσε ,πεφτεις εσυ και μου φτιαχνεις την ημερα.Σπασμενα πλαστικα; (γουσταρω..) Τεποζιτο κονσερβα (τρελαινομαι...) .Ραμματα στο ποδι; ( πεσμου κι'αλλα μανα μου...) Ξημεροβραδιαζομαι εδω μεσα τρελαμενος μεσα στην παρανοια ετοιμος να ειρωνευτω να το παιξω φωτεινος δασκαλος και παραξενος ταξιδιωτης. 

Και μια συμβουλη πιο μεγαλη και απο την τρελα μου.

Τους φιλους να εχεις για κακο ,τους συγγενεις για ξυλο..

και φολα ριξε ζουμερη στου γειτονα το σκυλο

Τροποποιήθηκε από τον ΩΡΙΩΝ
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki VSTROM+TRACER! (650850cc)

Δημοσιεύτηκε

Εκπαιδευτικες πτωσεις ειναι αυτες. Αλλη φορα θα εισαι πιο προσεκτικος ;-)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καθε εμποδιο σε καλο φιλε μου...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Kotsaris. Οτι ειχε αρχισει να ξεθωριαζει η καυλα απο το θανατικο στην ε.ο με την πορσε ,πεφτεις εσυ και μου φτιαχνεις την ημερα.Σπασμενα πλαστικα; (γουσταρω..) Τεποζιτο κονσερβα (τρελαινομαι...) .Ραμματα στο ποδι; ( πεσμου κι'αλλα μανα μου...) Ξημεροβραδιαζομαι εδω μεσα τρελαμενος μεσα στην παρανοια ετοιμος να ειρωνευτω να το παιξω φωτεινος δασκαλος και παραξενος ταξιδιωτης. 

Και μια συμβουλη πιο μεγαλη και απο την τρελα μου.

Τους φιλους να εχεις για κακο ,τους συγγενεις για ξυλο..

και φολα ριξε ζουμερη στου γειτονα το σκυλο

Δεν σε πιανω πολυ καλα γιατι ταξιδευω αυτη τη στιγμη σε κλασματα να γυρναγα σε αυτην την ευθεια....Φλασιες με χτυπανε αλεπαλληλα...Στασου δεν μπορει??

Και μετα που επιβεβαιωνεις το ριαλιτι ,σωπαζεις ξεφυσας και σε πιανουν κομποι στο στομαχι...Ειμαι "μικρος" και βουτηξα αποτομα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλαρακι μη ξενερωνεις, εφαγα τα μουτρα μου με καινουριο παπακι φιλου οταν μαθαινα να οδηγαω στα 16 μου. πηρα παπι δικο μου, μετα πηρα σκουτερ εφαγα παλι τα μουτρα μου καθως εβρεχε και ενας εβγαινε απο στοπ και πηγα να τον αποφυγω και εφαγα φετα, μετα πηρα μηχανη την πουλησα πηρα αλλη. μη χαλιεσαι και ειδικα για υλικες ζημιες απο τη στιγμη που θα βγεις στο δρομο οι πιθανοτητες να πεσεις η να τρακαρεις δυστυχως ειναι μεγαλες. μηπως δε σε γεμισε η κατηγορια μηχανης που ειχες και με το πεσιμο ξενερωσες ακομα πιο πολυ;

Τροποποιήθηκε από τον some1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλαρακι μη ξενερωνεις, εφαγα τα μουτρα μου με καινουριο παπακι φιλου οταν μαθαινα να οδηγαω στα 16 μου. πηρα παπι δικο μου, μετα πηρα σκουτερ εφαγα παλι τα μουτρα μου καθως εβρεχε και ενας εβγαινε απο στοπ και πηγα να τον αποφυγω και εφαγα φετα, μετα πηρα μηχανη την πουλησα πηρα αλλη. μη χαλιεσαι και ειδικα για υλικες ζημιες απο τη στιγμη που θα βγεις στο δρομο οι πιθανοτητες να πεσεις η να τρακαρεις δυστυχως ειναι μεγαλες. μηπως δε σε γεμισε η κατηγορια μηχανης που ειχες και με το πεσιμο ξενερωσες ακομα πιο πολυ;

Γιαυτο ανεφερα ειμαι μικρος...Πηγα απο παπι σε supersport με κλιπ ον και λαστιχο για στεγνο δρομο...Τη ηθελα τη γκαζια στο βρεγμενο να κανω μοστρα λεει στον μηχανοβιο που ηταν μπροστα μου...Καταλαβαινεις ομως τι ειναι να εχεις ριξει τοσο κοπο και ξαφνικα τελος..Ακομα και την στιγμη

που ξαπλωνα ειχα ηδη ξενερωσει...Λεω οχι ρε γαμωτο...Μολις σταματησα να σερνομε σηκωθηκα να δω την μηχανη τι επαθε...Μετα ανακαλυψα

οτι ειχα μια τρυπα απο πισω στο δερμα...Και σαν φιναλε δεν βρεθηκε η πινακιδα ενω ηταν με δεματικα πανω στην βαση οταν την σηκωσαμε γυρνωντας

απο νοσοκομειο ελειπε...Σημερα δηλωσα απολεση...Η τροχαια μου λεει πως λειπει ο αξιωματικος που ηρθε στο συμβαν αλλα δεν βρηκα πινακιδα 

στα συρταρια τους...Διπλος μπελας...Πηρα το χαρτι απολεσης και παω αυριο μηχανολογικο να καταθεσω αν μπορω ετσι...

Τροποποιήθηκε από τον Kotsaris

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έχουν πάθει και χειρότερα αρχάριοι, μην μασάς. Το ντεπόζιτο δεν μας τόπες από την αρχή, αλλά κι αυτό, με ένα κόπο παραπάνω θα το φτιάξεις.

Ευκαιρία να κάτσεις να το φιλοσοφήσεις λίγο αυτόν τον καιρό, τι έκανες λάθος. Σε καλό θα σου βγει τελικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Z (1000cc) MV Agusta F3

Δημοσιεύτηκε

Αδερφε σημερα το ακουσα εδω στα Χανια. Μην μασας! Οχι δεν ειμαι χανιωτης, και οχι δεν θα σε κρινω, ολοι τα περασαμε. Σημασια εχει που εισαι καλα!

Και για να νιωσεις καλυτερα, Σπουδαζα 4 χρονια Χανια και τωρα ειμαι φανταρος Χανια. ειμαι 25 και απο τα 20 οδηγω Z1000...Ειτε οδηγας ενα μηνα ειτε 5 χρονια μία στιγμη μπορει να σου αλλαξει τη ζωη. Πριν 1 μηνα που λες επεσα και εγω στην Ακρωτηριου. Δεν ξερω αν ακουσες για ενα πορτοκαλι Ζ . Εφαγα στουκο με αμαξι που εστριψε αριστερα και μετα εκανα check In για κοντινη πτηση... Η μηχανη ακομα στο συνεργειο και εγω βρεθηκα με ενα σπασιμο σκαφουδους στο χερι και στραμπουληγμα στο ποδι (ναναι καλα οι προστασιες). Μην σε παιρνει απο κατω. Σε καταλαβαινω απολυτα, αλλα μιας και εισαι εσυ καλα ΟΛΑ τα αλλα φτιαχνονται. Και καταλαβαινω το Σοκ σου να παρατησεις το αθλημα αλλά δυστηχως ή ευτυχως παντα γυρναμε.! Περαστικα σου και αν θες καφε παρηγοριας στειλε μηνυμα να βγουμε παρεα οι αναπηροι!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αδερφε σημερα το ακουσα εδω στα Χανια. Μην μασας! Οχι δεν ειμαι χανιωτης, και οχι δεν θα σε κρινω, ολοι τα περασαμε. Σημασια εχει που εισαι καλα!

Και για να νιωσεις καλυτερα, Σπουδαζα 4 χρονια Χανια και τωρα ειμαι φανταρος Χανια. ειμαι 25 και απο τα 20 οδηγω Z1000...Ειτε οδηγας ενα μηνα ειτε 5 χρονια μία στιγμη μπορει να σου αλλαξει τη ζωη. Πριν 1 μηνα που λες επεσα και εγω στην Ακρωτηριου. Δεν ξερω αν ακουσες για ενα πορτοκαλι Ζ . Εφαγα στουκο με αμαξι που εστριψε αριστερα και μετα εκανα check In για κοντινη πτηση... Η μηχανη ακομα στο συνεργειο και εγω βρεθηκα με ενα σπασιμο σκαφουδους στο χερι και στραμπουληγμα στο ποδι (ναναι καλα οι προστασιες). Μην σε παιρνει απο κατω. Σε καταλαβαινω απολυτα, αλλα μιας και εισαι εσυ καλα ΟΛΑ τα αλλα φτιαχνονται. Και καταλαβαινω το Σοκ σου να παρατησεις το αθλημα αλλά δυστηχως ή ευτυχως παντα γυρναμε.! Περαστικα σου και αν θες καφε παρηγοριας στειλε μηνυμα να βγουμε παρεα οι αναπηροι!

Ειναι αυτη στο pitlane που εχουνε χωρις μασκα??? :winking:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Νταγιάνγκ (120cc) ZONTES über (Allescc)

Δημοσιεύτηκε

Δυστυχώς στους "δρόμους" μας γλιστράς ακόμα και σε στεγνό με (δυνατό) 50αρι και  θα μπορούσες να πάθεις το ίδιο και με πολύ μικρότερο μηχανάκι . Εφόσον (ευτυχώς) είσαι καλά και δεν τραυματίστηκες σοβαρά ηρέμησε και  μάθε από τα λάθη σου όπως γράφει και ο flying παραπάνω  .

Άλλοι είχαμε και καταγμα(τα) στην πρώτη (ηλίθια) πτώση οπότε φτήνα τη γλίτωσες. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ειναι αυτη στο pitlane που εχουνε χωρις μασκα??? :winking:

Ναι αυτο ειναι το μωρο μου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

καταρχην περαστικα και ποτε ξανα! το σημαντικοτερο ειναι πως δε χτυπησες. εισαι καλα και μπορεις να δουλεψεις για να το ξαναφτιαξεις.

ηρεμισε και περιμενε να περασουν λιγες μερες (βδομαδες ισως) μεχρι να εχεις καθαρο μυαλο και να δεις τι θα κανεις με το μηχανακι.

ειχα και εγω ατυχημα με χοντρη ζημια στο οποιο δε εφταιγα καθολου (ευτυχως ουτε γρατσουνια πανω μου). χρονο θελει η υποθεση και θα περασει...

ειδες με το δυσκολο τροπο πως τα ςς δε συγχωρουν το παραμικρο λαθακι. μηπως δεν ησουν ετοιμος για αυτο το μοτο απο τη αρχη? μπορει ναι μπορει οχι.

εχεις αρκετο χρονο πλεων (μια και δε θα καβαλας μοτο) για να ψαξεις για 1002 πραγματα: μηχανικα, θεωριτικα, τεχνικες οδηγησης κτλ. στο χερι σου ειναι ολα.

αν ειναι εκπαιδευτικη πτωση να χουφτωσεις ατσαλα το γκαζι στο βρεγμενο? χμμμ ε προφανως και δεν ειναι.

υποθετω πως δεν ειχες μανηταρια σωστα? θα ειχανε προστατεψει αρκετα το μηχανακι με τοσα λιγα χλμ. εχω πεσει με ςς με λιγα χλμ γιατι γλυστρησε ο πισω τροχος σε ατσαλο κατεβασμα απο 2η σε 1η και το μοτο δεν επαθε τιποτα (αντιβαρο, μανετα, μανηταρι, λιγακι ξυμενη ουρα).

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Αφου εισαι εσυ καλα,ολα τα αλλα εχουν μικροτερη σημασια....δυστυχως εμαθες με λιγο επωδυνο τροπο οτι τα μηχανηματα αυτα απαιτουν τον πληρη σεβασμο μας και ευτυχως που ο τροπος αυτος αρκειται μονο σε υλικες ζημιες.

Ποτε ξανα και με μεγαλυτερη προσοχη απο εδω και περα....

Δες τι σου ελεγα πριν κατι μηνες οταν το αγορασες.

Δημοσιεύτηκε 3 Oct 2016 ·

Καλοταξιδο και παντα ορθιος.....

Αν θες την γνωμη μου μιας κι εγω εκανα ενα παρομοιο βημα πριν δυο χρονια,απο παπι σε 600.......οταν θα φτασεις στο διμηνο τριμηνο και πεις μεσα σου "το'χω ρε δεν ηταν τιποτα τελικα που ολοι με εκραζαν".....τοτε θελει την πιο μεγαλη προσοχη.

Καλα χιλιομετρα και υπομονη.....ολα θα ερθουν μονα τους.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

καταρχην περαστικα και ποτε ξανα! το σημαντικοτερο ειναι πως δε χτυπησες. εισαι καλα και μπορεις να δουλεψεις για να το ξαναφτιαξεις.

ηρεμισε και περιμενε να περασουν λιγες μερες (βδομαδες ισως) μεχρι να εχεις καθαρο μυαλο και να δεις τι θα κανεις με το μηχανακι.

ειχα και εγω ατυχημα με χοντρη ζημια στο οποιο δε εφταιγα καθολου (ευτυχως ουτε γρατσουνια πανω μου). χρονο θελει η υποθεση και θα περασει...

ειδες με το δυσκολο τροπο πως τα ςς δε συγχωρουν το παραμικρο λαθακι. μηπως δεν ησουν ετοιμος για αυτο το μοτο απο τη αρχη? μπορει ναι μπορει οχι.

εχεις αρκετο χρονο πλεων (μια και δε θα καβαλας μοτο) για να ψαξεις για 1002 πραγματα: μηχανικα, θεωριτικα, τεχνικες οδηγησης κτλ. στο χερι σου ειναι ολα.

αν ειναι εκπαιδευτικη πτωση να χουφτωσεις ατσαλα το γκαζι στο βρεγμενο? χμμμ ε προφανως και δεν ειναι.

υποθετω πως δεν ειχες μανηταρια σωστα? θα ειχανε προστατεψει αρκετα το μηχανακι με τοσα λιγα χλμ. εχω πεσει με ςς με λιγα χλμ γιατι γλυστρησε ο πισω τροχος σε ατσαλο κατεβασμα απο 2η σε 1η και το μοτο δεν επαθε τιποτα (αντιβαρο, μανετα, μανηταρι, λιγακι ξυμενη ουρα).

Αρα Βαγγ προχθες βαφτιστηκα και γω με την πρωτη σαβουρα...Τωρα ειμαι τελειως καλα λιγο τα ραματα ενοχλουν...

Σιγα σιγα θα την μαζεψω χθες βρηκα ολα τα ανταλακτικα σχεδον στο καρ...Οποτε χρονος,ορεξη και μερακη...Και ποτε ξανα το ιδιο λαθος..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αρα Βαγγ προχθες βαφτιστηκα και γω με την πρωτη σαβουρα...Τωρα ειμαι τελειως καλα λιγο τα ραματα ενοχλουν...

Σιγα σιγα θα την μαζεψω χθες βρηκα ολα τα ανταλακτικα σχεδον στο καρ...Οποτε χρονος,ορεξη και μερακη...Και ποτε ξανα το ιδιο λαθος..

Αυτη ειναι διαθεση, ελα να ανεβαινουμε σιγα σιγα!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα