Καλαμαρης

Πρωτο τρακαρισμα

60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Fmx (650cc) Ducati

Δημοσιεύτηκε

Γεια σας,  δυστυχως χειροτερα δεν γινετε να μου παει αλλα τα θελα και τα παθα.:cry:

Εχω εδω κι ενα μηνα τη πρωτη μου μηχανη fmx 650 και για κακο του κεφαλιου μου οδηγαω χωρις διπλωμα η ασφαλεια. Λοιπον εκει που εμπαινα σε στενακι στο μοναστηρακι σταματαει μπροστα μου ενα τζιπακι χωρις φλας ,σταματαω κι εγω πισω του γιατι δεν ειχε χωρο να περασω και ξαφνικα αρχισε να κανει οπισθεν. Εγω το μονο που προλαβα να κανω ηταν να του βαρεσω κορνες. Μην τα πολυλογω μου εσπασε το φτερο. Ο κυριος πολυ καλος κι ευγενικος του εξηγησα πως δεν εχω ασφαλεια και μου εδωσε τα στοιχεια του. Α! ειχε και καμερα απο πισω! Τωρα πια να ειναι η επομενη μου κινηση? Να την ασφαλισω σε καποιον με διπλωμα? Αξιζει ο κοπος για αυτη τη ζημια?Δεν εχω ιδεα. Συγγνωμη για το κειμενο. Ευχαριστω προκαταβοληκα. :yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Derbi mulhacen Morini corsaro 1200 (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Να βγαλεις κανα διπλωμα και να ασφαλιστεις πιστευω οτι ειναι γαματη ιδεα!

Και να μην κυκλοφορεις χωρις διπλωμα και ασφαλεια ακομα καλυτερη.

Αλλο κακο να μη σε βρει.

Καταρχάς ό,τι ακριβώς είπε ο Verbal.

Κατά δεύτερο ανοίγει παρένθεση.

Όσο και να έχει χιλιοαναλυθεί το θέμα, αυτό που δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω είναι το εξής: αδιαφορείτε παντελώς για εμάς τους υπόλοιπους, σχεδόν σαδιστικά θέλετε, εκτός απο το δικό σας, και το δικό μας κακό και μόλις κάτσει στραβή ζητάτε και συμβουλές.

Κλείνει παρένθεση.

Στο ζητούμενο, δεν έχω καταλάβει την ερώτηση για το επόμενο βήμα γιατί δεν ξεκαθαρίζεις τι θέλεις. Να σου πληρώσει τη ζημιά? Να γλυτώσεις μπλεξίματα - πρόστιμα? Να μην τον πληρώσεις εσύ? Ξεκαθάρισέ το μπάς και σε βοηθήσει κάποιος.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν έχεις δίπλωμα και ασφάλεια και ακόμα ο τύπος που σε χτύπησε ασχολείται μαζί σου;;; Τυχερός είσαι! Ειλικρινά απορώ με ανθρώπους της φιλοσοφίας σου. Δεν βγάζω δίπλωμα, δεν βγάζω ασφάλεια, τους γράφω όλους στα @@ μου και η ζωή συνεχίζεται! 

Αλήθεια, στην περίπτωση που χτυπήσεις κάποιον σοβαρά, έναν πεζό για παράδειγμα και του προκαλέσεις σοβαρές βλάβες, πως υπολογίζεις να αποζημειωθεί  αυτός ο άνθρωπος και να αντιμετωπίσει όλα τα προβλήματα που θα του προκύψουν εξαιτίας σου;;; Απο το διαλυμένο επικουρικό ταμείο το οποίο το πληρώνουν οι υπόλοιποι μαλάκες που δεν είναι ασυνείδητοι σαν του λόγου σου;

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Αλήθεια, στην περίπτωση που χτυπήσεις κάποιον σοβαρά, έναν πεζό για παράδειγμα και του προκαλέσεις σοβαρές βλάβες, πως υπολογίζεις να αποζημειωθεί  αυτός ο άνθρωπος και να αντιμετωπίσει όλα τα προβλήματα που θα του προκύψουν εξαιτίας σου;;; 

εύκολα: τον χτυπάς και φεύγεις! :worshippy: :tooth: 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

εύκολα: τον χτυπάς και φεύγεις! :worshippy: :tooth: 

Γι' αυτό ακριβώς έχουν αυξηθεί κατακόρυφα οι εγκαταλείψεις.......:thumbsdown:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Deauville Caberg Modus Ducati Multistrada (950cc)

Δημοσιεύτηκε

Troll mode on:

Εμένα με εγκατέλειψε η γκόμενα.... ανασφάλιστη θα'ταν!

Troll mode off:

Το επόμενη βήμα είναι κάθεσαι στα αυγά σου και γίνεσαι ΝΟΜΙΜΟΣ! διότι το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού! 

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Υπόψην και δίπλωμα και ασφάλεια να είχες, πάλι φταίς για το ατύχημα (ο πίσω οφείλει να έχει αποστάσεις, ναι ακόμα κι αν ο μπροστά κάνει όπισθεν), οπότε το φτερό θα το πλήρωνες έτσι κι αλλοιώς.

Μην κυκλοφοράς ΚΑΘΟΛΟΥ μέχρι να βγάλεις δίπλωμα και ασφαλιστείς. Όταν τα κάνεις αυτά, πλήρωσε κι ένα φτερό, δεν χάλασε κι ο κόσμος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Troll mode on:

Εμένα με εγκατέλειψε η γκόμενα.... ανασφάλιστη θα'ταν!

Troll mode off:

................

:2funny::rotfl:  :worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Υπόψην και δίπλωμα και ασφάλεια να είχες, πάλι φταίς για το ατύχημα (ο πίσω οφείλει να έχει αποστάσεις, ναι ακόμα κι αν ο μπροστά κάνει όπισθεν), οπότε το φτερό θα το πλήρωνες έτσι κι αλλοιώς.

Μην κυκλοφοράς ΚΑΘΟΛΟΥ μέχρι να βγάλεις δίπλωμα και ασφαλιστείς. Όταν τα κάνεις αυτά, πλήρωσε κι ένα φτερό, δεν χάλασε κι ο κόσμος.

εάν εισαι σταματημένος και έρθει ο άλλος και σε χτυπήσει ΔΕΝ φταις...

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Γι' αυτό ακριβώς έχουν αυξηθεί κατακόρυφα οι εγκαταλείψεις.......:thumbsdown:

ακριβώς..... 

Το θέμα είναι ότι είμαστε αυτής της φιλοσοφίας γενικώς. 

Συν βέβαια τα πιο απίθανα που με αρέσκει πολλάν να διαβάζω: βεβαιώνει αβέρτα παραβάσεις η τροχαία? Μαζεύουν λεφτά, άδεια τα ταμεία. Δεν ασχολείται κανείς με τα παρανόμως κινούμενα οχήματα? Αδιαφορία της αστυνομίας έλλειψη κρατικού μηχανισμού κοκ.

Κι όταν φάμε κλήση, φιλάμε κατουρημένες ποδιές να μην την πληρώσουμε.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Η επόμενη κίνηση είναι gsxr 1000. Ξεκάθαρα.

Αρέσει σε 12 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

εάν εισαι σταματημένος και έρθει ο άλλος και σε χτυπήσει ΔΕΝ φταις...

Φταις, δεν ξέρεις εσυ!!! :tooth:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

ακριβώς..... 

Το θέμα είναι ότι είμαστε αυτής της φιλοσοφίας γενικώς. 

Συν βέβαια τα πιο απίθανα που με αρέσκει πολλάν να διαβάζω: βεβαιώνει αβέρτα παραβάσεις η τροχαία? Μαζεύουν λεφτά, άδεια τα ταμεία. Δεν ασχολείται κανείς με τα παρανόμως κινούμενα οχήματα? Αδιαφορία της αστυνομίας έλλειψη κρατικού μηχανισμού κοκ.

Κι όταν φάμε κλήση, φιλάμε κατουρημένες ποδιές να μην την πληρώσουμε.

Μια και το αναφέρεις.

Δυστυχώς οι βεβαιώσεις παραβάσεων με τη μορφή μπλόκων, γίνονται με τη μορφή "εργολαβίας". Δηλ. στο στυλ "παιδιά, σήμερα βγαίνουμε να γράψουμε πχ για κράνος ή δακτύλιο, ή ζώνες, ή κάτι άλλο, αλλά μόνο αυτό". :crazy::fool:

Και βλέπεις δίπλα να περνάνε γκόμενες με 2 κινητά στο χέρι, σμαρτάκηδες που πάνε σαν τον Χάρο, έξυπνοι που κυκλοφοράνε προκλητικά χωρίς πινακίδες (συνήθως είναι μπατσάκια για να μην αφήνουν τα ίχνη τους ό,τι κι αν προκαλέσουν), :whistling: γύφτοι με υπερφορτωμένα ερείπια, φορτηγά που βγάζουν περισσότερη αιθαλομίχλη κι από εργοστάσιο χημικών, κλπ όμορφα. Και περνάνε δίπλα στα στρουμφάκια, αλλά αυτοί έχουν άλλες οδηγίες....... :wallbash::wallbash:

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια και το αναφέρεις.

Δυστυχώς οι βεβειώσεις παραβάσεων με τη μορφή μπλόκων, γίνονται με τη μορφή "εργολαβίας". Δηλ. στο στυλ "παιδιά, σήμερα βγαίνουμε να γράψουμε για κράνος ή δακτύλιο, ή ζώνες, τίποτ' άλλο". :crazy::fool:

Και βλέπεις δίπλα να περνάνε γκόμενες με 2 κινητά στο χέρι, σμαρτάκηδες που πάνε σαν τον Χάρο, έξυπνοι που κυκλοφοράνε προκλητικά χωρίς πινακίδες (συνήθως είναι μπατσάκια για να μην αφήνουν τα ίχνη τους ό,τι κι αν προκαλέσουν), :whistling: γύφτοι με υπερφορτωμένα ερείπια, φορτηγά που βγάζουν περισσότερη αιθαλομίχλη κι από εργοστάσιο χημικών, κλπ όμορφα. Και περνάνε δίπλα στα στρουμφάκια, αλλά αυτοί έχουν άλλες οδηγίες....... :wallbash::wallbash:

Ξέχασες εμενα με το Ντωβίλ με την εξάτμα την Dominator ξετάπωτη που λόγω βλαμμένης Pair valve πετάει φλογίδια κτλ!

Τροποποιήθηκε από τον Le Tavernier
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Μια και το αναφέρεις.

Δυστυχώς οι βεβειώσεις παραβάσεων με τη μορφή μπλόκων, γίνονται με τη μορφή "εργολαβίας". Δηλ. στο στυλ "παιδιά, σήμερα βγαίνουμε να γράψουμε για κράνος ή δακτύλιο, ή ζώνες, τίποτ' άλλο". :crazy::fool:

συμφωνούμε/ διαφωνούμε στο παραπάνω δεν έχει σημασία. 

προσωπικά προτιμώ να είναι αμολυτοί και να βεβαιώνουν παραβάσεις, έστω και υπό το καθεστώς που αναφέρεις, παρά μία φορά το μήνα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Αφησε το να περασει, πανε και αγορασε ενα φτερο και κανε οτι σου ειπαν οι απο πανω, ή βγαλε διπλωμα και ασφαλεια ή μην κυκλοφορεις.

Εγω αν ημουν στη θεση του τζιπάκια θα φωναζα τροχαια οχι για τη ζημια αλλα για παραδειγματισμο σου, απο την αλλη κυκλοφωρειτε εσεις οι εξυπνοι χωρις τιποτα και εγω πληρωνω τελη κυκλοφοριας και ασφαλεια για ενα μηχανακι εντουρο που το βγαζω πραγματικα 3 ωρες το μηνα και αυτο σε χωματοδρομο και μονοπατια.

Βαλτε μυαλο οσο προλαβαινετε πριν συμβει κατι χειροτερο.

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli
Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ξέχασες εμενα με το Ντωβίλ με την εξάτμα την Dominator ξετάπωτη που λόγω βλαμμένης Pair valve πετάει φλογίδια κτλ!

Μπήκα και το διόρθωσα, γιατί φαντάστηκα ότι θα βρεθεί κάποιος να γράψει, "ξέχασες αυτό κι εκείνο". :laugh:

Ρε σας έχω γεννήσει λέμε. :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Γεια σας,  δυστυχως χειροτερα δεν γινετε να μου παει αλλα τα θελα και τα παθα.:cry:

Αχ και να'ξερες ποσο πολυ χειροτερα μπορουσε να σου παει φιλε...  Λαμπαδα στο μποι σου θα αναβες που την εβγαλες μονο με ενα φτερο.

Κατσε στα αβγα σου τωρα και να δοξαζεις τον Υψιστο που επεσες σε καλο ανθρωπο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αχ και να'ξερες ποσο πολυ χειροτερα μπορουσε να σου παει φιλε...  Λαμπαδα στο μποι σου θα αναβες που την εβγαλες μονο με ενα φτερο.

Κατσε στα αβγα σου τωρα και να δοξαζεις τον Υψιστο που επεσες σε καλο ανθρωπο.

Χωράει μεγάλη κουβέντα το συγκεκριμένο. Αν στο επόμενο στενό ο άλλος παρέσυρε κάποιο παιδάκι τότε θα ήταν καλός άνθρωπος ή συνένοχος;

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

συμφωνούμε/ διαφωνούμε στο παραπάνω δεν έχει σημασία. 

προσωπικά προτιμώ να είναι αμολυτοί και να βεβαιώνουν παραβάσεις, έστω και υπό το καθεστώς που αναφέρεις, παρά μία φορά το μήνα. 

Ναι, σίγουρα είναι καλύτερο απ' το τίποτα, αλλά ρε συ Γιάννη, όταν βλέπεις πχ να γράφουν αποκλειστικά για δακτύλιο - που δεν προκαλεί τροχαία ατυχήματα - και περνάνε πχ δίπλα οι γκόμενες με το i-phone στα μούτρα τους και πάνε σαν τους μεθυσμένους ή σαν τα καβούρια και κινδυνεύει ο κόσμος γύρω τους, εγώ τί να δικαιολογήσω? Sorry αλλά δεν τους δικαιολογώ με τίποτα.

Αυτή είναι η ένστασή μου στα "μπλόκα". Δεν είναι δυνατόν να γίνονται τα αίσχη στο δρόμο κι εσύ μπατσάκι να γράφεις τα..... παρκαρισμένα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Ναι, σίγουρα είναι καλύτερο απ' το τίποτα, αλλά ρε συ Γιάννη, όταν βλέπεις πχ να γράφουν αποκλειστικά για δακτύλιο - που δεν προκαλεί τροχαία ατυχήματα - και περνάνε πχ δίπλα οι γκόμενες με το i-phone στα μούτρα τους και πάνε σαν τους μεθυσμένους ή σαν τα καβούρια και κινδυνεύει ο κόσμος γύρω τους, εγώ τί να δικαιολογήσω? Sorry αλλά δεν τους δικαιολογώ με τίποτα.

Αυτή είναι η ένστασή μου στα "μπλόκα". Δεν είναι δυνατόν να γίνονται τα αίσχη στο δρόμο κι εσύ μπατσάκι να γράφεις τα..... παρκαρισμένα!

κοίτα να δεις Αντρέα δακτύλιο δεν μπαίνω και όταν μπω βγάζω τις πινακίδες. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

κοίτα να δεις Αντρέα δακτύλιο δεν μπαίνω και όταν μπω βγάζω τις πινακίδες. 

Πολάκι μου....... :knuppel2: είχα ξεχάσει τη δήλωσή σου προ καιρού.:detective:

:police::ph34r::police:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Πολάκι μου....... :knuppel2: είχα ξεχάσει τη δήλωσή σου προ καιρού.:detective:

:police::ph34r::police:

αν μπορέσεις να διαβάσεις τι είχα γράψει τότε δεν είχα πινακίδα στο μηχανάκι γενικώς Αντρέα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ποιος είναι ο Αντρέας ρε παιδιά ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού