mpampisRC390

new με προβλημα

49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM rc 390 (390cc)

Δημοσιεύτηκε

γεια σας!κατοχος rc390 με οχι πολλες απλος τις βασικες γνωσεις για μηχανες! 

αγορασα κουτα το ktm rc 390 στις 9/9/2016 αυτη την στιγμη εχει 1600 χιλιομετρα και ειναι σε εξουδιοδοτημενο συνεργειο :)

το ιστορικο του προβληματος!

στα 500 χιλιομετρα περιπου αναβει ενδειξη χαμηλη πιεση λαδιων,ημουν στην εθνικη ευτυχως κοντα στον προορισμο μου.επικοινωνω με το συνεργειο pro bike στην θεσσαλονικη,με λενε να το στειλω εκει χωρις να το κινησω...οποτε το μηχανακι εφυγε με μεταφορικη για θεσσαλονικη(με δικα μου εξοδα φυσικα) μετα απο 3 βδομαδες με ενημερωνουν οτι το μηχανακι ηταν ετοιμο.ειχαν καει δυο τσιμουχες και περασε νερο στα λαδια,(((εδω να επισημανω οτι οι κυριοι οταν αλλαξαν λαδια και φιλιτρο λαδιου και εβλεπαν οτι το λαμπακι δεν αναβε ηθελαν να με το περασουν σαν σερβις αν και ηταν στα 500 χιλιομετρα ωστε να τσεπωσουν τα λεφτα))) εκει βεβαια ημουν καθετως οτι το σερβις θα γινει στα 1000 και οχι ετσι ξεκαρφωτα.οποτε επικοινωνισαν με αθηνα και εκεινοι τους ειπαν να κοιταξουν τσιμουχες ....μονο απογοητευση απο αυτο το συνεργειο...τελος παντων το μηχανακι με το παραδιδουν εφτασε η ωρα του σερβις .γινεται κανονικα.πριν περιπου 2 βδομαδες το μηχανακι ανεβασε θερμοκρασια..και με κανε να κοιταξω το ψυγειο.ΑΔΕΙΟ. δεν ειχε ιχνος παραφλου μεσα.γεμιζω παραφλου ,μεσα σε 5 λεπτα το ειχε καψει ολο εν κινηση.αυτη την φορα πηγα σε δικο μου μαστορα ο ανθρωπος εκανε τις ιδιες ακριβως ενεργειες ,αλλαγη καμενων τσιμουχων(βεβαια διαπιστωσε οτι ηταν του εμποριου και οχι γνησιες),επιπλεον διαπιστωσε οτι ο θερμοστατης ηταν κολλημενος.γινετε αλλαγη σε ολα αυτα με δικα μου εξοδα.καμια τυχη.ωσπου ηρθε η ωρα να το παω σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο στην λαρισα και περιμενω να με πει τη ζημια εχει το μηχανακι.

δυο ερωτησεις

επειδη εχω ξενερωσει σε αρκετο βαθμο και εχω χασει την εμπιστοσυνη μου απεναντι στο εργαλειο.

πρωτον σκοπευω να ζητησω αντικατασταση μηχανης η αν δεν το πετυχω παραταση της εγκυησης για δυο χρονια.με δικηγορο φυσικα.ποια η γνωμη σας?

δευτερον εκανα συχνα μεσα σε αυτο το διαστημα που το μηχανακι δεν ηταν σε συνεργεια δρομολογια θεσσαλονικη βολο,με πατημενα σταθερα 160 υπαρχει περιπτωση να πιεσα το μηχανακι και να μην αντεχει τετοιες ταχυτητες σταθερα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Αν σου είναι εύκολο

Βάλε μερικές φωτο το μηχανάκι.θέλω να δω κάτι.

Τροποποιήθηκε από τον karellen
Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM rc 390 (390cc)

Δημοσιεύτηκε

Βάλε μερικές φωτο το μηχανάκι.Το μηχανακι ειναι συνεργειο οποτε αδυνατο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Νικο μυριζει ντεζαβου????????????? 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW r1200gs

Δημοσιεύτηκε

αυτο με παραφλου ειναι γνωστο θεμα

βαλε καλο παραφλου και ψαξε για αλλο βεντιλατερ

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple (675cc) Hjc Rpha 11

Η τρολάρεις και μάλιστα άπειρα η έχεις μπλεχτεί πολύ (και δεν εννοώ με τα συνεργεία)

Θεσσαλονίκη Βόλος κέντρο κέντρο είναι 500χλμ πήγαινε έλα !! Έχεις λες 1600 χλμ με το μηχανάκι και το κάνεις συχνά...

Τι εννοείς συχνά ?? Επίσης σε μονοκύλινδρο 350cc έχεις κάνει 1000+ (κατά τα λεγόμενα σου) από τα 1600 που έχεις κάνει συνολικά με 160 καρφωμένα και έχεις ξενερώσει με το εργαλείο...??

Που να δεις πόσο έχει ξενερώσει αυτό μαζί σου 

Τροποποιήθηκε από τον xStefanosx
Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

:popcorn:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT09 TRACER (850cc) hjc rpha 10 plus MV Agusta f3

Δημοσιεύτηκε

δευτερον εκανα συχνα μεσα σε αυτο το διαστημα που το μηχανακι δεν ηταν σε συνεργεια δρομολογια θεσσαλονικη βολο,με πατημενα σταθερα 160 υπαρχει περιπτωση να πιεσα το μηχανακι και να μην αντεχει τετοιες ταχυτητες σταθερα?

Ελπιζω να κανεις πλακα οτι πηρες μονοκυλινδρο μηχανακι και πηγαινες σταθερα 160 ....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSF Bandit SA (650cc) Ducati Monster (620cc)

Δημοσιεύτηκε

350cc !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM rc 390 (390cc)

Δημοσιεύτηκε

αρχικα δεν τρολλαρω!εγραψα για μια δευτερη γνωμη.συγνωμη ρε παιδια!τι μου λετε οτι το εκαψα?οταν το πηρα δεν με ειπε καποιος οτι δεν θελει ζωρισμα και να φτανω μεχρι 140

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple (675cc) Airoh T600 Triumph Speed Triple R (1050cc)

Δημοσιεύτηκε

ανεβασε καμια φωτο να το δουμε ρε αδερφε κιολας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia SΧ 125 (124,8cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

That smelly smell...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ΑΝ ,λέω ΑΝ , έχεις κάνει όντως αυτά που λες και να μην το έχεις κάψει εσύ θα το κάνεις σύντομα και θα φταις εσύ όχι το μηχανάκι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb1 + cbr600f (399cc) Shoei NXR BMW R51 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

δηλαδη εγω που ημουν κανα 3ωρο κοντα στα κοκκινα με το cb1 να μην παραπονιεμε ε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

δηλαδη εγω που ημουν κανα 3ωρο κοντα στα κοκκινα με το cb1 να μην παραπονιεμε ε?

Μονοκυλινδρο vs τετρακυλινδρο. Τι συγκριση πας να κανεις ακριβως..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το cb είναι τετρακύλινδρο (διόρθωσε με αν κάνω λάθος , και ακόμα και αν κάνω θα είναι δικύλινδρο) ! Τελείως διαφορετική υπόθεση

Με το μονοκύλινδρο αν κάτσεις δυόμιση ώρες κόκκινα θα πάρουν φωτιά οι κοχόνες σου...κανονική όχι μεταφορικά...ανεξαρτήτως κυβισμού αλόγων χρονολογίας εταιρίας πολεμικού πολίτικου κλπ κλπ κλπ 

Επίσης το μηχανάκι αν δεν τρολλάρει το παιδί δεν έκανε απλά 3 ώρες κόκκινα έκανε σχεδόν το 70% των χιλιομέτρων του άστρωτο κόκκινα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM rc 390 (390cc)

Δημοσιεύτηκε

οπα οπα το μηχανακι αφου στρωθηκε ανεβηκε πανω απο τα 130 km/h και ενοειτε οχι κοκκινα το μηχανακι δουλευει σε ψηλες στροφες ,

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple (675cc) Airoh T600 Triumph Speed Triple R (1050cc)

Δημοσιεύτηκε

Το cb είναι τετρακύλινδρο (διόρθωσε με αν κάνω λάθος , και ακόμα και αν κάνω θα είναι δικύλινδρο) ! Τελείως διαφορετική υπόθεση

Με το μονοκύλινδρο αν κάτσεις δυόμιση ώρες κόκκινα θα πάρουν φωτιά οι κοχόνες σου...κανονική όχι μεταφορικά...ανεξαρτήτως κυβισμού αλόγων χρονολογίας εταιρίας πολεμικού πολίτικου κλπ κλπ κλπ 

Επίσης το μηχανάκι αν δεν τρολλάρει το παιδί δεν έκανε απλά 3 ώρες κόκκινα έκανε σχεδόν το 70% των χιλιομέτρων του άστρωτο κόκκινα...

Aπλως ειναι για πεταμα τα ktm φιλε...ολα... μη το ψαχνεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

οπα οπα το μηχανακι αφου στρωθηκε ανεβηκε πανω απο τα 130 km/h και ενοειτε οχι κοκκινα το μηχανακι δουλευει σε ψηλες στροφες ,

Ρε φίλε αλήθεια θέλω να πιστέψω οτί δεν τρολλάρεις αλλά δεν μου το επιτρέπεις πραγματικά !! Εκτός αν δεν τρολλάρεις απλά δεν μπορείς να γράψεις αυτό που θες δεν ξέρω !!

Έχεις 1600 (χίλια εξακόσια να το γράψω και με γράμματα ) χιλιόμετρα και έχεις κάνει αρκετές φορές το Θεσσαλονίκη Βόλος (ακόμα δεν μας είπες τι εννοείς αρκετές...) με 160 σταθερά τα οποία έγιναν μετά το στρώσιμο (το στρώσιμο ήταν 15 χλμ ?? Αντιπροσωπεία σπίτι ?? ) και με μονοκύλινδρο 370 κυβικών μας λες ότι τα 160 δεν είναι κόκκινα είναι ψηλές στροφές...!! που στο triple μου τρικύλινδρο 675 κυβικών τα 160 είναι 8- χιλιάδες στροφές με κόκκινα στις 11-12...

Δεν ξέρω ρε φίλε τι να σου πω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard (939 SPcc)

Δημοσιεύτηκε

με 1000 χλμ στρώσιμο μας μένουν 600 χλμ πορεία,θεσσαλονίκη βόλος είναι 200 χλμ,τι εννοείς συχνά λοιπόν; 

και επίσης,το'χεις τόσους μήνες το εργαλείο και είναι και ωραίο,μια φωτογραφία δεν το'βγαλες;

ρε συ αν είναι να έρθεις να μας καβλαντίσεις τουλάχιστον καν'το σωστά

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νικο μυριζει ντεζαβου????????????? 

Γιώργο τον θυμάσαι τον Dtk? 

Με το σπασμένο πιστόνι στο rc 125.

Τροποποιήθηκε από τον karellen
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

ktm πηρες τι περιμενες :popcorn:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

εμ δεν πηρες χοντα ...κουτουτσικο

Τροποποιήθηκε από τον ktm power
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Γιώργο τον θυμάσαι τον Dtk? 

Με το σπασμένο πιστόνι στο rc 125.

Τωρα είδα το ποστ του Γιάννη gouky πιο πάνω!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα