skiritis

Εξόρμηση της Τροχαίας Αττικής για βεβαίωση παραβάσεων

130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kymco Jetix (125cc) MT Synchrony Steel Αλλος Λιγο απολα (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Έλα δεν μπορεί πλάκα μας κάνεις.... Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλαψω με αυτά που διαβάζω

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Βάγγο, οτι ηταν να ειπωθει, εχει ηδη ειπωθει απο τους υπόλοιπους (μαζι και η δικη σου θεση).

Δύο επισημάνσεις απο μέρους μου.

α. Η θρησκεία, ας μείνει εκτός τόπικ, εκτος συζήτησης.  Σε όλα τα εμπορικά σάιτ που εχουν κρανη/εξοπλισμό. δεν θα βρεις καμμία αναφορά/εμπλοκή θρησκείας/πίστης σχετικά με μοτο/προιόντα. 

β. Οταν η μπάλα βγει κόρνερ, ειναι κόρνερ. Εστω και για λίγο, ΕΙΝΑΙ κόρνερ. Οσα ''μειονεκτήματα'' κι αν εντοπίσεις σε κράνος, τελικά ΘΑ το φοράς.

My2c.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

δεν πειραζει φιλε μου,εγω εχω καθαρη και ηρεμη τη συνειδηση μου γιατι δεν γυρισα να βρισω,να ειρωνευτω,η να πω κατι με κακια προς κανεναν εδω ουτε να επιβαλω τη γνωμη μου με το ετσι θελω.Την αποψη μου ειπα και την υποστηριξα.εδω σταυρωσανε ολοκληρο Χριστο δεν θα σταυρωσουν εμενα?...(μη γινει παρομιοση ελεος)
Αλιμονο σε οποιον σας παει κοντρα....η πει μια αληθεια που δεν σας συμφαιρει.

μα εδω και πόσες σελίδες φίλε μου αυτό που δε λες να καταλάβεις είναι πως υπερασπίζεσαι (με ποικίλη επιχειρηματολογία, μέχρι και θρησκευτικές προεκτάσεις) κάτι που αντικειμενικά είναι λάθος: τη μη χρήση κράνους. 

Σου γράφω ότι όσο πας το κάνεις και χειρότερο και δεν καταλαβαίνεις ότι δεν είναι ειρωνεία αυτό αλλά η πραγματικότητα: λες "φοραω κρανος τους τελευταιους 3 μηνες και το κανω καθαρα και μονο επειδη το να εισαι καλος χριστιανος σημαινει και το να υπακους στους νομους"  και παρουσιάζεις έναν τρόπο σκέψης λες και πέρασες το μυαλό σου από το μπλέντερ. 

Σε τόσα ποστ κανείς δεν ειρωνεύτηκε ούτε τις θρησκευτικές σου πεποιθήσεις ούτε προσπάθησε να σου επιβάλει τη γνώμη του. Σου λένε "άνοιξε τα μάτια σου και κοίτα γύρω σου την πραγματικότητα, τι σημαίνει ατύχημα με μηχανή" και εσύ αραδιάζεις διάφορες παιδικές δικαιολογίες τυπου "με προστατεύει ο θεός, το κράνος μου κόβει ορατότητα" κλπ κλπ κλπ. 

Τελευταίο μου ποστ στο θέμα, απλά για να μη νομίζεις ότι έγραψες και κάτι βαθυστόχαστο: "Αλιμονο σε οποιον σας παει κοντρα....η πει μια αληθεια που δεν σας συμφαιρει." ποια ακριβώς είναι η κόντρα? και ποια ακριβώς είναι η αλήθεια που δε μας συμφέρει???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Νταξ μιλάμε με έναν άνθρωπο που μας λέει να φορέσουμε κράνος ΜΕΣΑ στο σπίτι , να βάλουμε να παίζει ένα ξένο τραγουδάκι κι αν δεν ακούσουμε τους στίχους να οδηγηθούμε στο πολύ λογικό γι αυτόν συμπέρασμα πως το κράνος έχει μειονεκτήματα ήχου. Ο άνθρωπος προφανώς δεν έχει καν αντίληψη του χώρου που κινείται και του οχήματος που καβαλάει (;) αφού στην εξίσωση δεν βάζει καν την εξάτμιση και τον αέρα. Πανικοβάλλομαι και μόνο στην ιδέα πως δεν τρολλάρει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (390cc) HJC is-17

Δημοσιεύτηκε

http://www.iefimerida.gr/news/423732/se-mia-imera-i-trohaia-pire-223-pinakides-kai-237-diplomata-odigon-poy-miloysan-sto

Θα έπρεπε να γίνονται καθημερινη έλεγχοι παντού, ελπίζω να συνεχιστεί και σε άλλες πόλεις.

Ευκαιρία να γεμίσουν και τα ταμεία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα