barticiani

Πειθαρχικός έλεγχος για τον υπάλληλο που έκλεισε τη Λέσχη Φιλίας

95 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Peugeot Scooter εργάτης (Γ.Τ.Π.cc) Nolan N84 Harley Davidson V-Rod (1247cc)

Δημοσιεύτηκε

Διαδικασία αναζήτησης πειθαρχικών ευθυνών κινεί ο Δήμος Αθηναίων για δημοτικό υπάλληλο, ο οποίος έκλεισε τη Λέσχη Φιλίας, που λειτουργούσε ως θερμαινόμενος χώρος για τους άστεγους, το βράδυ της Δευτέρας, επικαλούμενος λήξη του ωραρίου του

Επικαλούμενος τη λήξη του ωραρίου του, δημοτικός υπάλληλος της Αθήνας έκλεισε τη Λέσχη Φιλίας στην Πανόρμου, το βράδυ της Δευτέρας, ενώ φιλοξενούντο άστεγοι και είχε προγραμματιστεί να παραμείνει ανοικτή για την προστασία τους από τη χιονόπτωση.

Η διοίκηση του δήμου Αθηναίων ανήγγειλε ότι ξεκίνησε διαδικασία πειθαρχικού ελέγχου ώστε να αποδοθούν ευθύνες σε βάρος του υπαλλήλου.Σύμφωνα με πληροφορίες, ο συνάδελφός του που επρόκειτο να τον αντικαταστήσει, ειδοποίησε ότι δεν μπορεί να πάει στην εργασία του.

Ο ίδιος, αρνούμενος να παραμείνει, αντί να ενημερώσει τους αρμόδιους προϊσταμένους του για να αναζητηθεί αντικαταστάτης, σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, προέβη στο κλείσιμο της Λέσχης Φιλίας, με αποτέλεσμα να βρεθούν εκτεθειμένοι στη χιονόπτωση και το δριμύ ψύχος όσοι άστεγοι βρίσκονταν στη λέσχη.

Σημειώνεται ότι μόλις γνωστοποιήθηκε το κλείσιμο της Λέσχης Φιλίας εστάλη άλλος υπάλληλος και ο θερμαινόμενος χώρος ξανάνοιξε μετά από 1-1,5 ώρα.

Είδηση

και το βραβείο του "ανερχόμενου υπαλλήλου" 2017 goes to...

TWEET%2BBLOG%2BLAUGHING%2BSO%2BHARD.gif 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

Μην βιάζεσαι να κρίνεις γνωρίζοντας την μια πλευρά του νομίσματος

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Peugeot Scooter εργάτης (Γ.Τ.Π.cc) Nolan N84 Harley Davidson V-Rod (1247cc)

Δημοσιεύτηκε

Μην βιάζεσαι να κρίνεις γνωρίζοντας την μια πλευρά του νομίσματος

σωστά, όλοι είναι αθώοι μέχρι αποδείξεως του εναντίον

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki SV 1000S (1000cc) LS2 Aroww

Δημοσιεύτηκε

Καλά σοβαρά ποια άλλη πλευρά του νομίσματος? Ωραία τα λέμε μπροστά απο τον Η/Υ στο γραφειάκι μας με τη ζέστη. Μιλάμε για ανθρώπους που βγήκαν στο κρύο έτσι? Δεν είναι ζώα. Δεν τους έβγαλε έξω τον Ιούλιο (που πάλι θα ήταν ανεπίτρεπτο). Χιόνιζε κ είχε μείον. Και όλα αυτά γίνονται τώρα επειδή ένας ΑΝΘΡΩΠΟΣ τους έκανε βούκινο αλλιώς όλα θα ήταν καλά κ δεν θα το μάθαινε ποτέ κανένας. Να είμαστε λίγο λογικοί παρακαλώ κ ας μην πετάμε την παπάρα μας έτσι για να πούμε κτ.

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Να είμαστε λίγο λογικοί παρακαλώ κ ας μην πετάμε την παπάρα μας έτσι για να πούμε κτ.

Να μας συγχωρείς μέγιστε σκεπτόμενε. Πάω να ανοίξω ένα θέμα ανώτερου προβληματισμού, που μου την λένε που κάνω φασαρία με την γκομενά μου.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Jetpack

Δημοσιεύτηκε

Ένας δημοσιογράφος του lifo ήταν εκεί και έγραψε γι αυτό που ήταν μπροστά, δεν βρίσκω το άρθρο τώρα, όταν το βρω θα το ποστάρω.

Εν ολίγοις έλεγε ότι ο υπάλληλος έκλεισε γιατί ήταν από τις 1500 εκεί, ο επόμενος ήταν άρρωστος και δεν ήρθε και είχε πάει 2200-2300 η ώρα, "κουράστηκε" όπως είπε και έκλεισε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Να μας συγχωρείς μέγιστε σκεπτόμενε. Πάω να ανοίξω ένα θέμα ανώτερου προβληματισμού, που μου την λένε που κάνω φασαρία με την γκομενά μου.

Καλά Flying πέραν του οτι είσαι υπερμέγιστος περίεργος (για να μην σε χαρακτηρίσω αλλιώς) και δεν θα χαραμίσω το χρόνο μου όπως κάνανε κ άλλοι εδω μέσα μαζί σου κ τλκ σε αποφεύγουνε για να μην τους τα κάνεις τσουρέκια χαίρομαι που δεν δουλεύεις κ εσύ εκεί γτ ξέρουμε απο τώρα τι θα έκανες.

Παρόλα αυτά το αρθρο που διάβασα εγώ μαζί με το vid είναι αυτο. Τα συμπεράσματα δικά σας.

http://www.e-radio.gr/post/73133/h-odysseia-enos-astegoy-sth-xionismenh-athhna-pics-video

ΥΓ: Flying επειδή βλέπω οτι σ ενδιαφέρει εντάξει το έλυσα το προβλημα. Έτσι για να μην σου μείνει κ η απορία

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος scooter (150cc) arai Αλλος (15000cc)

Δημοσιεύτηκε

Σ αυτόν τον τόπο η δημόσιοι υπάλληλοι στην πλειοψηφία τους ,ζουνε εις βάρος των υπόλοιπων,....

Δεν μπορώ να καταλάβω τον διαχωρισμό που γίνεται σε μισθούς συντάξεις κτλπ ,σε ιδιωτικο τομέα και δημόσιο...:thumbsdown:

ΑΡΣΗ ΤΗΣ ΜΟΝΙΜΌΤΗΤΑΣ & ΚΑΙ. ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥΣ , είσαι καλός δουλεύεις οκ ...

Δεν αποδίδει  ...εισαι ανεύθυνος και μη παραγωγικος άντε σπίτι σου ...αγορι μου γιατί δεν μπορείς να ζεις εις βάρος των άλλων...:yes:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki z Kawasaki h2 mach iv (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Το μόνο που μου βγαίνει  να πω είναι ότι τελικά εχουμε χάσει την ανθρωπιά μας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Εκτιμηση Νο1: ό,τι κι αν λενε/γράφουν τα media, IMO τελικά θα του κλάσουν ένα @

Εκτίμηση Νο2: κανονικά θα έπρεπε να φωνάξουν και τον άλλο υπάλληλο που δήλωσε αρρώστια ½ ώρα πριν τη βάρδια του και να τον εξετάσουν αν είναι άρρωστος γιατί, πάλι ΙΜΟ, η όλη φάση μου κάνει κάτι σε "πού να τρέχω τώρα με το ψολόκρυο, δηλώνω ασθένεια και να παει να γαμηθεί αυτός που πρέπει να σκατζάρω". Τους άστεγους φυσικά ούτε που τους θυμόταν.

Κατά τα άλλα τώρα, ο δημόσιος υπάλληλος δεν έκανε τίποτα λιγότερο ή περισσότερο από αυτό που θα έκανε σχεδόν κάθε υπάλληλος: τελείωσε τη βάρδια του και σηκώθηκε και έφυγε. Απλά, όπως λέει ο φίλος από πάνω, λόγω του ότι η ανθρωπιά συμβαδίζει με τη θερμοκρασία (υπό του 0) ο τύπος σου λέει δε γαμιέστε και εσείς, εγώ έκανα το 8ωρο μου πάω σπίτι μου. Εσείς ψοφήστε.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Το έχω πει και θα το ξαναπώ χιλιάδες φορές το 80-90% των δημοσίων υπαλλήλων ειναι κοπριτες..!!!

Τροποποιήθηκε από τον nikos.t
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Jetpack

Δημοσιεύτηκε

Το βρήκα το άρθρο:

http://www.lifo.gr/articles/mikropragmata/128507

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Το έχω πει και θα το ξαναπώ χιλιάδες φορές το 80-90% των δημοσίων υπαλλήλων ειναι κοπριτες..!!!

Και το 80-90% οσων εχουν σκουτερ επισης.

Ετσι,αφου τσουβαλιαζουμε αβερτα.

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Jetpack

Δημοσιεύτηκε

Ε, ε, λίγα για τα σφούτερ μην γίνει μεταναστευτικό εδώ μέσα :tooth:

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

:tooth::scooter::tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki καζερ Ducati 1098

Δημοσιεύτηκε

Καλά σοβαρά ποια άλλη πλευρά του νομίσματος? 

πως από τη μία οι δημοσιογράφοι είναι τρομολαγνοι ,μνημονιακοι ,συστημικοί και αναξιόπιστοι και από την άλλη περναμε στο άλλο άκρο και καταδικάζουμε τον οποιοδήποτε βάση των στοιχείων που οι δημοσιογράφοι μας δίνουν?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πως από τη μία οι δημοσιογράφοι είναι τρομολαγνοι ,μνημονιακοι ,συστημικοί και αναξιόπιστοι και από την άλλη περναμε στο άλλο άκρο και καταδικάζουμε τον οποιοδήποτε βάση των στοιχείων που οι δημοσιογράφοι μας δίνουν?

Δλδ θες να πεις οτι τι? Οι δημοσιογραφοι συμφωνω οτι παραπληροφορουν σε αρκετα πραγματα. Αλλα η σταση του εργαζομενου εκει δεν παυει να ειναι απαραδεκτη κ αυτο δεν εχει να κανει με καμια παραπληροφοριση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ετσι,αφου τσουβαλιαζουμε αβερτα.

δεν  τσουβαλιάζω  κανέναν απλά βλέπω τι γίνεται γύρω μου , και ειδικά όταν μπαίνω σε μια δημοσια υπηρεσία , ...αν δεν το βλέπεις εσύ η αν δεν θέλεις να το δεις για ευκολονόητους λόγους ,δικο σου θέμα...

Χ@στηκα για τα σκούτερ εγώ έχω μοτοσυκλέτα....

ΑΡΣΗ ΤΗΣ ΜΟΝΙΜΌΤΗΤΑΣ.  &. ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΩΝ. ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΉΛΩΝ.....

ΚΑΙ. ΟΣΟΙ ΚΡΙΘΟΥΝ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΣ  ...ΣΟΥΤ ...!!!!!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki

Δημοσιεύτηκε

Εδω που τα λεμε... αυτοι με τα σκουτερ, μακριά απο εμάς ! 

Να ρωτήσω κατι, ο άστεγος κσέρουμε ΑΝ ειναι Ελληνας ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Πω πω μλκες, με σκουτερ και μηχανη ηδη νιωθω σαν τον Μουστακα στον Ροζ Γατο :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Jetpack

Δημοσιεύτηκε

ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΥΤΟΜΑΤΩΝ ΡΕ ΑΛΗΤΕΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ

64VfFBD.png

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δλδ θες να πεις οτι τι? Οι δημοσιογραφοι συμφωνω οτι παραπληροφορουν σε αρκετα πραγματα. Αλλα η σταση του εργαζομενου εκει δεν παυει να ειναι απαραδεκτη κ αυτο δεν εχει να κανει με καμια παραπληροφοριση

θελω να πω αυτο που σου ειπε ο flying ... ακου και την αλλη πλευρα του νομισματος πρωτου καταδικασεις ...οσο για τα περι ανθρωπιας ,αρχιζω να καταλαβαινω οτι αυτη ερχεται σε περιορισμενα αποθεματα και οσο περναει ο καιρος που διανυουμε αυτα εξαντλουνται ...οποιος πιστευει οτι εχει ανεξαντλητα , υπαρχει και ο εθελοντισμος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW r1200gs

Δημοσιεύτηκε

:tooth::scooter::tooth:

τι γελας ρε κοπριτη...?:wub::winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

θελω να πω αυτο που σου ειπε ο flying ... ακου και την αλλη πλευρα του νομισματος πρωτου καταδικασεις ...οσο για τα περι ανθρωπιας ,αρχιζω να καταλαβαινω οτι αυτη ερχεται σε περιορισμενα αποθεματα και οσο περναει ο καιρος που διανυουμε αυτα εξαντλουνται ...οποιος πιστευει οτι εχει ανεξαντλητα , υπαρχει και ο εθελοντισμος

Συγνωμη Νικο ισως εγω δεν καταλαβαινω. Ποια ειναι η αλλη πλευρα του νομισματος? Δεν τους πεταξε εξω οταν τελειωσε την βαρδια του? Φυγανε μονοι τους εθελοντικα για να τον αφησουν να παει σπιτι του?

Κι αφου εγω δεν ξερω την αλλη πλευρα του νομισματος εγω λεω κ κρινω αυτο που βλεπω. Οποιος εχει απτες αποδηξεις οτι δεν εγινε ετσι ας μας το πει κ εμας που τρωμε κουτοχορτο. Δεν βλεπω κανενα λογο να θελει καποιος απο εμπαθεια να κατηγορησει τον προηγουμενο ή τον επομενο εργαζομενο που δεν πηγε. Ή την Κυβερνηση αν το παμε πολιτικα. Αν θελουμε να αρχισουμε τις θεωριες συνομωσιας εχω κ εγω να πω διαφορα. Κρινω το αποτελεσμα κ ξαναλεω οποιος ξερει κτ αλλο ας το πει κ ευχαριστως να τον ακουσω. Αλλιως δεν χρειαζεται να πεταμε ανακριβειες για το ετσι.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τον ίδιο τον εργαζόμενο τον ακουσες; και να σου φερω και ενα ακραίο παράδειγμα, αν για τα επόμενα δυο 24ώρα,  οπου οι καιρικές συνθήκες εξακολουθούσαν να ειναι δύσκολες, δεν εμφανιζόταν αντικαταστάτης...ποια θα ηταν η συμπεριφορά του υπαλλήλου που εμείς σαν Ιερά εξέταση θα δικαιολογουσαμε; 

Να μην παρεξηγηθω... απλά δεν έχω καταλάβει πιο ειναι το έγκλημα του ακόμα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα