nikos_pc

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΟΖΗΣ μια χριστουγεννιάτικη ιστορία.

44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Τransalp 700 Shark Speed R Honda Africa 2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Πως άρχισε η ιστορία…..

Τον προηγούμενο Δεκέμβριο θέλησε ο πατέρας μου να αγοράσει ένα καινούργιο παπί από το παραπάνω μαγαζί. Το παπί υπήρχε στην ιστοσελίδα αλλά όχι στο κατάστημα, μετά από επίσκεψη είπε ότι σε μια εβδομάδα το πολύ δυο λόγο Χριστουγέννων θα το είχαμε παραλάβει, η υπόθεση βρόμισε πολύ όταν ζήτησε μπροστά όλο το ποσό αλλά ο πατέρας μου ξυνόταν να χάσει λεφτά και έτσι τα έδωσε. Η εβδομάδες πέρασαν αλλά το παπί εξαφανίστηκε. Μετά από 2 μήνες γεμάτους από λόγια και δικαιολογίες και ακόμα το μηχανάκι πουθενά, ζητήσαμε τα λεφτά πίσω αλλά δυστυχώς και αλλά λόγια και έτσι αποφασίσαμε να πάρουμε ένα μεταχειρισμένο σκούτερ από το κατάστημα, όταν με το καλό αποφασίσαμε και πήγαμε να το πάρουμε μας είπε ότι το είχε πουλήσει σε άλλον και ότι θα μας επέστρεφε τα λεφτά. Από τότε έχουν περάσει ακόμα 3 μήνες και έχουμε πάρει μονό το ¼ των χρημάτων μας πίσω, δυστυχώς μηχανάκι πλέον δεν θέλουμε ειδικά από αυτόν. Μετά από ερώτηση μας σε αστυνομία και δικηγόρο είναι να τα βρούμε εξωδικαστικά γιατί με τα δικαστήρια στην Ελλάδα δεν μπλέκει ούτε ο Θεός. Ο νόμος δεν είναι με το δίκαιο, είναι με το χρήμα όπως και πολλά άλλα σε αυτήν την χώρα.

Γραφώ όλα τα παραπάνω όχι για συμβουλές και όχι για συμπαράσταση αλλά για να μην την πατήσει κανένας άλλος σαν και εμάς. ΠΑΝΤΑ να ψάχνετε στο διαδίκτυο για  τις “ επιχειρήσεις “ που πρόκειται να τα δώσετε τα καλά σας τα λεφτάκια.

Και σιγά σιγά τελειώνει κάθε ιστορία…

Δοκιμάσαμε με δικηγόρο και το αποτέλεσμα ήταν άλλα 90 ευρώ για εξώδικο πεταμένα στα σκουπίδια, μιας και το εξώδικο είναι μόνο ξόδεμα από ότι κατάλαβα.

Πριν ενάμιση μήνα αποφασίσαμε να το τελειώσουμε μιας και λεφτά δεν βλέπαμε, αγοράσαμε τελικά ένα μηχανάκι, ότι μας έκατσε στο μάτι από εκεί και πέρα ξέραμε ότι χαμένοι θα ήμασταν όπως και να είχαν τα πράγματα. Είδαμε ένα Beverly 250 αρκετά καλό, αλλά πολύ φαγωμένο από αλάτι, μάλλον ο Ιταλός το είχε κάπου παραλιακά παρατημένο. Το πήραμε πήγαμε σπίτι και προχθές τελειώσαμε και με τα χαρτιά. Το σκούτερ θέλει άλλαγμα λάστιχα που είναι του 2007 αλλά σε καλή κατάσταση όπως μας είπαν. Έχει κάτι θέματα με το κοντέρ  αλλά μηχανικά προς το παρόν φαίνετε να είναι οκ. Επίσης το αγοράσαμε σαν μοντέλο του 2008 και η άδεια λέει σαν ημερομηνία πρώτης άδειας το 2004 άντε τρέχα βρες τι γίνετε. Ο καιρός θα δείξει για τα περεταίρω.

Το σύνολο αυτής της αγοράς ήταν 1 χρόνος χαμένος γεμάτος άγχος και νεύρα, οικονομικά πέρα από τα 2300 που δεν αξίζει με τίποτα αυτό το σκούτερ έχουμε και την δικηγόρο συν τα ψυχοφάρμακα και τις βενζίνες.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Καλές γιορτές σε όλους μας και καλές αγορές από εδώ και πέρα.

Τροποποιήθηκε από τον nikos_pc
Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda VFR 800 VTEC (800cc) HJC RPHA 10 Plus Vespa PX 200 (200cc)

Δημοσιεύτηκε

Απο αυτο το μαγαζι ουτε απ'εξω δεν περνουσα. Δεν εχω προσωπικη ιστορια με τον τυπο ουτε καποιος δικος μου επισης, αλλα και μονο που περνουσες πλησιζες το μαγαζι σου μυριζε λαμογια.

Ασε που υπηρχαν χρονια στην πολη οι φημες οτι ειναι καραγκιοζης και κομπιναδορος.

Γενικα μακρια και ευχομαι το μηχανακι που πηρατε να σας βγει αστερι και να ληξει η ταλαιπωρια σας.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-09 Tracer (850cc) HJC FG-17 Shinra hD-92 (1160cccc)

Δημοσιεύτηκε

Περαστικά και μακάρι να πάρεις τα λεφτά σου πίσω και στο μέλλον να μείνεις μακριά από λαμόγια

Επίσης
http://www.mybike.gr/forums/topic/78333-μοτο-κοζησ/

Εδώ θέλω να ενημερώσω τα μέλη του forum για τον άλλον Κοζις, που δεν είναι λαμόγιο αλλά είναι super.
http://www.kozis.com/
Μιλάμε για αχτύπητο μαγαζί

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Μετα την εξωδικη ειδοποιηση, η οποια τον καλει σε ενα μηνα απο την παραλαβη της ,να επιστρεψει χωρις αγωγη τα χρηματα επεται η αγωγη απαιτησης επιστροφης του ποσου που καταβαλες και μαλιστα εντοκως απο την ημερομηνια καταθεσης της αγωγης. .Αυτη ειναι η νομικη  διαδικασια για να αποζημιωθεις και δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να μην το πετυχεις Ο απατεωνας δε ,εκτος απο την εντοκη επιστροφη  του ολου  ποσου που θα κληθει να πληρωσει,θα καταδικαστει για αυτη την υπεξαιρεση και θα πληρωσει και τα εξοδα της δικης.Και εαν βρισκεται σε περιοδο αναστολης  απο προηγουμενη καταδικαστικη αποφαση ,πραγμα διολου ασυνηθες για τετοιους τυπους  ,θα παριστανει με την μια το πουλακι στο κλουβακι. Νομιμως δεν υπαρχει να κανεις τιποτα αλλο .Το μονο που δεν ειναι λογικο να κανεις ειναι αυτο που κανεις.Να προχωρησης σε ειδοποιηση εξωδικως και μετα να μην προχωρησης σε απαιτηση ενδικως.Εγω δεν βγαζω κανενα νοημα με την λογικη του ''που να τρεχω τωρα ''που δικαιωνει οριστικα τον καταχραστη.

Τροποποιήθηκε από τον ΩΡΙΩΝ
Αρέσει σε 8 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki z Kawasaki h2 mach iv (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Θα συμφωνήσω με τον Ωρίων, υπάρχουν τόσες καταγγελίες για αυτό το κατάστημα που πραγματικά απορώ πως συνεχίζει και λειτουργεί. Η λογική  που να μπλέκω τώρα με δικαστήρια δυστυχώς συντηρεί τέτοιες καταστάσεις και σε λίγο καιρό θα βρεθεί ακόμα ενας εξαπατημένος πελάτης να ανοίγει θέμα και να γράφει για το πάθημά του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι εχω ξαναδιαβασει την ιστορια αυτη, απο εσενα μαλιστα?

dejavu?:_unsure:

Αρέσει σε 12 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

Κρίμα ρε συ Νικολή, :_hrm: λυπάμαι πραγματικά για το πάθημά σου και οργίζομαι ταυτόχρονα με τα όποια λαμόγια. :mad:

Έχω όμως μια απορία. Πάντα ακούμε τη φράση "η Θεσσαλονίκη είναι σαν χωριό, ο ένας γνωρίζει τον άλλον". Εντάξει, λίγο υπερβολή, αλλά θέλει να δείξει ότι μαθαίνονται όλα τελικά. Και ήθελα νά 'ξερα, πώς γίνεται να μην έχει γίνει γνωστό σε ΟΛΗ την πόλη τί καπνό φουμάρει κάποιος "έμπορος", και συνεχίζει πάντα να βρίσκει θύματα? Κανονικά θα έπρεπε να έχει μαθευτεί στην πιάτσα και να έχει κλείσει από...... αναδουλειές. Σε ακόμα μικρότερες πόλεις θα το θεωρούσα εντελώς παράλογο να μην γίνονται ευρέως γνωστά κάτι τέτοια.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ωρίων πάρα πολύ ωραία όλα αυτά που έγραψες, αλλά αν η δικηγόρος δεν μου τα πει εγώ δεν μπορώ να τα ξέρω. Ηλία την είχα ξανά ανεβάσει αλλά όχι ολόκληρη. Κώστα θύματα βρίσκει γιατί πολλοί δεν ψάχνονται η δεν την έχουν πάθει ακόμα για να μάθουν.

Ήμουν μάρτυρας σε δίκη κατά του, και παρότι  έχασε την δίκη και βρέθηκε τελείως παράνομος για την μη έκδοση τιμολογίου ακόμη συνεχίζει και λειτούργει. Δεν ξέρω και πολλά για το νομικό και δικαστικό μας σύστημα αλλά μάλλον έχει πολύ μεγάλα παράθυρα για να δουλεύουν ακόμα πολλά τέτοια καταστήματα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι εχω ξαναδιαβασει την ιστορια αυτη, απο εσενα μαλιστα?

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ?

deja_vu.jpg

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

δεν είναι ντεζαβού το πόνο του λέει από την εξέλιξη που είχε αναφέρει εδώ μέσα πριν 2 χρόνια για το παπί που δε πηρε ποτέ και οτι τελικά υπέκυψε και πήγε και αγόρασε αλλο μηχανάκι απο αλλού γιατί δε έβγαλε άκρη

νικόλα χωρίς να ξέρω νομικά στην θεση σου το σίγουρο είναι οτι δε θα του τα χάριζα, έμπλεξες μάλλον με άμπαλο δικηγόρο και μια περίπτωση που θα έπρεπε να είχε πάρει τον δρόμο της μέχρι την δικαίωση σου που είναι αν μη τι άλλο να αποζημιωθείς για τα λεφτά που προκατέβαλες εσείς ακόμη είστε στην αρχή..

ψάξου & ενημερώσου και ξεκίνα ουσιαστικά, κρίμα είναι 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ωρίων πάρα πολύ ωραία όλα αυτά που έγραψες, αλλά αν η δικηγόρος δεν μου τα πει εγώ δεν μπορώ να τα ξέρω. Ηλία την είχα ξανά ανεβάσει αλλά όχι ολόκληρη. Κώστα θύματα βρίσκει γιατί πολλοί δεν ψάχνονται η δεν την έχουν πάθει ακόμα για να μάθουν.

Ήμουν μάρτυρας σε δίκη κατά του, και παρότι  έχασε την δίκη και βρέθηκε τελείως παράνομος για την μη έκδοση τιμολογίου ακόμη συνεχίζει και λειτούργει. Δεν ξέρω και πολλά για το νομικό και δικαστικό μας σύστημα αλλά μάλλον έχει πολύ μεγάλα παράθυρα για να δουλεύουν ακόμα πολλά τέτοια καταστήματα.

Το 50 % των επιχειρησεων τραβιωνται σε δικες για μη εκδοση τιμολογιων καιτο αλλο 50 για ακαλυπτες επιταγες. Η ποινες που αντιμετωπιζουν δεν επιβαλουν και την στερηση της αδειας λειτουργιας τους.

Εν πασει περιπτωσει ,εαν εδω και ενα χρονο περιπου ειχατε υποβαλει αγωγη στον Κοζη ,σημερα ηδη θα μετραγαν τοκοι υπερημεριας στο διεκδικουμενο ποσο ,περισσοτεροι απο τοκους ταμιευτηριου.Αν εκδικαζοταν τελικα η υποθεση με τις απαραιτητες αναβολες ,κατα το 2019,το παπι θα του εβγαινε VFR 1200 ,το αυτοματο μη σου πω.Και τωρα ομως δεν ειναι αργα.Γαμα την λερα στεγνα πρωτου προλαβουν αλλοι.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τωρα πειρα στο σκουτερ και εσκασα, μιας και θελω την ησυχια μου πλεον.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Κανονικα παντως θα επρεπε να σε εχει ενηνερωσει σωστα η δικηγορος.

Πως γινεται να ενημερωθουν περισσοτεροι θεσ/κεις να μην πατανε σε αυτον? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγώ ότι μπόρεσα έκανα για να μην τραβήξει άλλος αυτά που τραβήξαμε εμείς.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Νικο επετρεψε μου μια επισημανση που μπορει να ενδιαφερει και αλλους παθοντες η μη.

Η καταθεση μιας αγωγης, εχει διαφορες πιθανοτατες εξελιξης.Πρωτα απ' ολα ,η ιδια η αγωγη ,πρωτου καν δικαστει ,αποτελει αριστο εργαλειο πιεσης.Οταν παει στο παληκαρι που σου εφαγε τα λεφτα ,ο κλητηρας με την κλητευση της δικασιμης ,το παληκαρι θα αλαξει προσωπειο και θα κανει την παρουσια του ετοιμος για εξωδικαστικους συμβιβσμους και παζαρεματα κυριως γιατι κινδυνευει με φυλακη για υπεξαιρεση χρηματων.Εαν βεβαια χρωσταει της Μιχαλους οπως ολοι οι καλοι επιχειρηματιες σημερα και τον τραβολογανε τραπεζες-εφοριες-ταμεια-ιδιωτες ,δεν θα φοβηθει το δικο σου πιτσιλισμα.Την οικονομικη του κατασταση εν μερει την πληροφορεισαι και απο την μικρη αγορα της Θεσσαλονικης και απο την εικονα του μαγαζιου του.Τζιραρει;εχει στοκαρισμενο εμπορευμα ;εχει το ιδιο προσωπικο με περυσι ; εν ολιγοις κινειται η εχει πιασει αραχνες;.Μελετησε την κατασταση της επιχειρησης  και εαν δεν διαπιστωσεις σκοταδια ,ψαχτην με αλλο δικηγορο γιατι ο πρωτος παιζει πολυ να σε πουλησε ,γιατι τετοιες υποθεσεις ειναι λουκουμια για τους χασοδικες και τις αρπαζουνε απο τα μαλλια ,δεν τις παρατανε ετσι στο γενικο και στο αοριστο..

Μια ματια στην υπεξαιρεση χρηματων

Είμαι κάτοικος εξωτερικού και θέλω να αγοράσω στην Ελλάδα σπίτι, σκάφος ή αυτοκίνητο, έρχομαι σε επαφή με έναν ¨Ελληνα και του στέλνω τα χρήματα για την αγορά. Μετά από ένα διάστημα ρωτώ αν έγινε η αγορά, εκείνος μου απαντά αρνητικά και όταν ζητώ πίσω τα λεφτά μου, ..εξαφανίζεται ή μου λέει ωμά ότι τα έφαγε στο καζίνο : υπεξαίρεση !! 

Στη βασική της μορφή, η υπεξαίρεση είναι πλημμέλημα, που τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι 2 ετών

http://nomikisimvouli.blogspot.gr/2012/01/blog-post_06.html

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 09 Tracer (847cc) HJC RPHA 10 Plus Aquilo Yamaha MT-09 Tracer (847cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιατι το εχεις ξαναδιαβασει οπως πολλοι αλλωστε.
Εγω να ρωτησω (ρητορικα) κατι που παιζει να ρωτησα και τοτε: Καλα βρε συ ο πατερας σου του εδωσε ΟΛΟ το ποσο της μηχανης;;;
Ειναι δυνατον;
Παντως συγγνωμη, αλλα οχι μονο θα τον κυνηγουσα, αλλα θα το πηγαινα και μεχρι τελους.
Ενας απο τους λογους που συνεχιζουν να κανουν κατι λαμογια αυτα που κανουν ειναι οτι (σχεδον) κανεις δεν τους πηγαινει δικαστικα μεχρι τελους.
Ας καταδικαστει και ας πρεπει να πληρωσει αποζημειωσεις συν δικαστικα εξοδα κτλ και τα ξαναλεμε αν συνεχισει να κανει τετοια.
Υγ: Για το θεμα της πληρης πληρωμης απο τον πατερα σου, δεν ειμαι επικριτικος, αλλα πιο πολυ μου προκαλεσε εντυπωση...

Περαστικα, και το παθημα να γινει μαθημα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha fazer s2 Suzuki /GSX-S/BusaGen2

Δημοσιεύτηκε

Ερωτηση...Εαν εχω σαδομαζοχιστικες τασεις και θελω να αγορασω απο αυτον με την συμφωνια να πληρωσω ολο το ποσο κατα την παραλαβη του διτροχου παιζει να με πιασει κοροιδο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki gsx650f Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ?

deja_vu.jpg

ειναι το ιδιο κειμενο απλα προσθεσε και την τελικη φαση. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF1000FA (1000cc) SHOEI GT-AIR Δίας edition Honda CB1000R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ?

deja_vu.jpg

ειναι το ιδιο κειμενο απλα προσθεσε και την τελικη φράση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

deja_vu.jpg

ειναι το ιδιο κειμενο απλα προσθεσε και την τελικη φαση.  

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha fjr 1300 Shark RSX

Δημοσιεύτηκε

Ο φιλος αν πηγαινε δικαστικως, θα δικαιωνοταν, αλλα δεν θα επαιρνε φραγκο απο το λαμογιο, συν οτι θα πληρωνε τους δικηγορους και τα δικαστικα εξοδα, πρωτοδικα και στο εφετειο, με τουλαχιστον τρεις αναβολες στον καθε βαθμο, κανα δυχιλιαρο ακομη. Καλα εκανε λοιπον και πηρε το σκουτερ και εσωσε ενα μερος των χρηματων του...........Ο νομος ειναι με το μερος του θυματος αλλα η πραγματικοτητα ειναι με το μερος του λαμογιου......

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 1199 Panigale

Δημοσιεύτηκε

η δικηγορος μηπως βαριοτανε η δεν ηξερε? φενεται πολυ περιεργη η σταση της.

υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να δικαιωθεις αν πας δικαστικα. αυτο βεβαια σημαινει πως θα ξοδεψεις παρα πολυ χρονο και αρκετα λεφτα, αλλα τι διαολο δε θα παρεις αποζημιωση μετα απο 2-4-6 χρονια που θα γινει το δικαστηριο? στην τελικη μιλαμε για 2κ ευρω τα οποια δεν ειναι και λιγα.

πιστευω το σκουτερ να βγει καλο και να μην εχεις επιπλεων προβληματα νικο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μετά από μερική περιποίηση, λάστιχα και συναγερμό. Αυτό το νέο μοτορι.

20161221_141321.jpgupload gifs

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda vfr Shoei XR 1000 Honda Africa twin 650 (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Λοιπον επειδη την εχω πατησει κι εγω απο τον συγκεκριμενο Κοζη με τα δικαστηρια δεν θα κερδισεις τιποτα ,τουλαχιστον εγω το μονο που καταφερα ειναι να φαει 15 μηνες με αναστολη .Ο τυπος ειναι εξω και περναει ζωη και κοτα και απ οτι βλεπω συνεχιζει να κανει τα ιδια.Η καλυτερη λυση για μενα πλεον ειναι να πας με 10 ατομα εκει μεσα και να του το κανεις λαμπογιαλο ετσι ωστε να βγαλεις το αχτι σου.Να φανταστεις ουτε στις δικες δεν εμφανιστηκε και η ποινη ειναι ερημην του.Αφοτου εκανε την πουστια σε μενα την ειχε κανει και σε αλλους 10 και δεν τον βαλανε μεσα και εγραψε το μαγαζι στον γιο του και αυτος δεν εχει τιποτα στο ονομα του για να του παρω.Η κορη του να φανταστεις ειναι δικηγορος.Το περιστατικο εγω το επαθα το 2008 και τα δικαστηρια ληξανε το 2012 μετα απο αναβολες κτλ.Το ποσο που υπεξαιρεσε σε μενα ηταν 5700εμεσω δανειου που εγω παροτι εξηγησα στην τραπεζα οτι δεν ελαβα καμια μοτοσυκλετα επρεπε να πληρωνω το δανειο μεχρι την ληξη του .το συνολο βγηκε στα 8500 περιπου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα