puntix

Γαντια για θερμοκρασίες 0 εως 5 celcius..

48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

καλησπέρα μπαινω αμεσως στο θέμα, χρειάζομαι επειγόντως γάντια χειμερινά μεχρι 150ευρώ , γαντια ισοθερμικα, πατεντες λατεξ κτλ αποκλείοντε

•  Θερμοκρασίες που παίζουν στην περιοχή αυτο τον καιρό και γενικά τους επόμενους μηνες 0 με 10 βαθμούς 
  • Γενικά δεν κρυώνω ευκολα και είμαι ανθεκτικός αλλα προχτές που κατέβηκα με τα neopren με 1c τον δάγκωσα και εχω και χούφτες στην μηχανή..
  • Θελω να εχουν κορδονάκι για εύκολο σφιξιμο όπως κατι παλιά sidi που είχα 
  • διαφοροποίηση οπωσδήποτε 
  • Να είναι ανετο και να εχει καλές ραφές! 
  • να μην εχουν εξτρα προστασίες κοκκαλα karbon fiber και τετοια

Μεχρι στιγμής εχω βρεί καποια γαντάκια που με ενδιαφέρουν και ταπαραθετω  να τα δείτε και εσείς! 

Τροποποιήθηκε από τον puntix

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

για τοσο κρυο εχω ακουσει οτι τα rukka ειναι κορυφη φυσικα ειναι αρκετα ακριβα αλλα στο μπατζετ σου πχ http://www.fc-moto.de/Rukka-Cosmo-GORE-TEX-Glove http://www.fc-moto.de/Rukka-Lobster-GORE-TEX-Glove

και review https://www.youtube.com/watch?v=TuYWHvYDqoo αυτα ειναι οτι πρεπει για αυτα που ζητας

Τροποποιήθηκε από τον ktm power
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

για τοσο κρυο εχω ακουσει οτι τα rukka ειναι κορυφη φυσικα ειναι αρκετα ακριβα αλλα στο μπατζετ σου πχ http://www.fc-moto.de/Rukka-Cosmo-GORE-TEX-Glove http://www.fc-moto.de/Rukka-Lobster-GORE-TEX-Glove

και review https://www.youtube.com/watch?v=TuYWHvYDqoo αυτα ειναι οτι πρεπει για αυτα που ζητας

ωραια γαντακια! όσο αφορά τον υαλοκαθαριστήρα που εχει στο αριστερό χερι βολευει ρε παιδιά, σπάει το δάχτυλο ή να το αποφυγω; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

Δημοσιεύτηκε

τα γαντια που φοραω εχουν,τα προηγουμενα που ειχα δεν ειχαν για μενα δεν παιζει κανενα ρολο αλλα ειναι ενα + οπως και να εχει δεν ενοχλει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Inazuma 250 AGV K3 Ducati Monster 796

Δημοσιεύτηκε

Για τα πολυ κρυα εγω φοραω γαντια για snowboard δεν νοιωθεις τιποτα...αλλα τιποτα ομως ουτε τα χειριστηρια..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 09 Tracer

Δημοσιεύτηκε

Σε παιρνει απο budget να πας σε ηλεκτρικα θερμαινόμενα γάντια? Πρεπει να κάνουν φοβερή δουλειά στο κρυο αν κρινω απο τα θερμαινόμενα grip!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Γαμαουα τα Ρουκα αλλα ποσο ευκολα μπλεκεις με μια μαρκα που δεν εισαγεται στην Ελλαδα; Δες και τα revit bastion

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDR 2YK (250cc) Nolan X-Lite X-602 Yamaha TDR 500....

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Rukka-Cosmo-GORE-TEX-Glove/SubProducts/Rukka-Cosmo-GORE-TEX-Glove-0002

Αυτά τα γάντια έχω τώρα, μιας και αναφέρθηκαν και πριν απ' αυτά είχα πάλι rukka κάποιο άλλο παλιότερο μοντέλο χωρίς σκληρές προστασίες. Είτε με προστασίες είτε όχι, η αίσθηση ως προς την κάλυψη (από το κρύο)  ή την εργονομία είναι η ίδια. Καλή για χειμερινό γάντι. 

Η λεπίδα στο δάχτυλο (καθαριστήρας) δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα στο λύγισμα του δάχτυλου π.χ. και ούτε που καταλαβαίνεις ότι έχει κάτι τέτοιο όταν τα φοράς , αλλά μικρό ρόλο παίζει ως προς την χρήση του. Για τις θερμοκρασίες που τα θέλεις κάνουν δουλειά και με το παραπάνω. Εγώ τα χρησιμοποιώ και σε πολύ χαμηλότερες.

Το μόνο περίεργο με τη rukka είναι στην επιλογή μεγέθους. Θέλει ένα νούμερο μεγαλύτερο. Δηλαδή το μέγεθος μου είναι "medium" αλλά και στα δύο μοντέλα rukka, που έχω ή είχα στο παρελθόν πήρα το "large" και όλα καλά. Αυτό βολεύει (το ένα νούμερο πάνω) στην περίπτωση που φορέσεις και κάποιο ισοθερμικό γάντι (μεταξωτό κατά προτίμηση) από μέσα, όσον αφορά το χειροπιάσιμο του γκριπ.

Γαμαουα τα Ρουκα αλλα ποσο ευκολα μπλεκεις με μια μαρκα που δεν εισαγεται στην Ελλαδα; Δες και τα revit bastion

rukka στην Ελλάδα εδώ http://motogiga.gr/categories/839/heimerina-patiste-edώ-

Πολύ καλά και τα revit bastion (μπορώ να πω εφάμιλλα). Τα έχει ο κουμπάρος μου :biggrin:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@aimikass φιλε ποτε εγινε αυτο;;; Ηξερα οτι ηρθε η Klim αλλα για Rukka δεν ειχα ακουσει τιποτα. Ο Αι Βασιλης τουλαχιστον το ξερει; Μην τα ζητησω τσαμπα:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@aimikass φιλε ποτε εγινε αυτο;;; Ηξερα οτι ηρθε η Klim αλλα για Rukka δεν ειχα ακουσει τιποτα. Ο Αι Βασιλης τουλαχιστον το ξερει; Μην τα ζητησω τσαμπα:laugh:

Δεν σε καταλαβαίνω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Σε παιρνει απο budget να πας σε ηλεκτρικα θερμαινόμενα γάντια? Πρεπει να κάνουν φοβερή δουλειά στο κρυο αν κρινω απο τα θερμαινόμενα grip!

ε όχι είπαμε..  :) 

ε όχι είπαμε..  :) 

που μπορώ να βρω τα  revit bastion ελλαδα? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν σε καταλαβαίνω...

Εννοω πως πρεπει να ειναι προσφατη η διαθεση της rukka στην Ελλαδα. Στο επιση μο site τους πριν λιγο καιρο δεν υπηρχε διανομεας τους στην χωρα μας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εννοω πως πρεπει να ειναι προσφατη η διαθεση της rukka στην Ελλαδα. Στο επιση μο site τους πριν λιγο καιρο δεν υπηρχε διανομεας τους στην χωρα μας

Το συγκεκριμένο κατάστημα (motogiga.eu/Αυστραλίας 111/Πάτρα/26130 16710) υπάρχει εδώ και αρκετά χρόνια και έχει προιόντα της εταιρείας που αναφέρουμε. Αν είναι επίσημος ή ανεπίσημος εισαγωγέας δεν το ξέρω. Ξέρω ότι έχει τη συγκεκριμένη φίρμα εδώ και χρόνια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν το ηξερα φιλε καθολου. Να σαι καλα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν το ηξερα φιλε καθολου. Να σαι καλα

:cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

τελικά παιδιά παρηγγειλα μόλις τώρα τα  Revit Bastion Gore-Tex!!! 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

τελικά παιδιά παρηγγειλα μόλις τώρα τα  Revit Bastion Gore-Tex!!! 

Τα δοκιμασες πρωτα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea Honda cb (1100cc)

Καλησπερα! απο ποιο καταστημα τα παρηγγειλες? 

@Gouky7 τα εχεις δοκιμασει φιλε ?

αγορασα προσφατα revit μπουφαν και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και σκεφτομαι και την αγορα γαντιων απο την εταιρια αυτη.

Εχει βεβαια πολλα μοντελα αλλα υποθετω πανω κατω ολα τα ιδια ειναι αφου παιζουν  και στην τιμη των 70-80 ευρω. 

Αυτα που προτεινες ομως δεν τα βρισκω σε καποιο καταστημα εντος Ελλαδας.

Τροποποιήθηκε από τον dimkat23

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγω εχω δοκιμασει προσωπικα τα taurus και τα borealis. Δεν πηρα κανενα απο τα 2 διοτι μου ηταν μεγαλα αλλα μου φανηκαν εξαιρετικα. Τα bastion τα ειχε παλικαρι απο προσφατη βολτα σε εξαιρετικα χαμηλες θερμοκρασιες και τα πηγαν περιφημα για τις δεδομενες συνθηκες. Θες να ρωτησω τι και πως;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τα δοκιμασες πρωτα;

Που να τα δοκιμάσω, δυστηχώς επαρχία ζω.., απλά ξερω το μεγεθος σε γάντια medium φοράω και τα προηγούμενα μου και τα τωρινά άλλα και τα λατέξ που φοράω καμιά φορά όλα M είναι , από το motogiga έκανα την παραγγελία ελπίζω να μου είναι άνετα! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγω εχω δοκιμασει προσωπικα τα taurus και τα borealis. Δεν πηρα κανενα απο τα 2 διοτι μου ηταν μεγαλα αλλα μου φανηκαν εξαιρετικα. Τα bastion τα ειχε παλικαρι απο προσφατη βολτα σε εξαιρετικα χαμηλες θερμοκρασιες και τα πηγαν περιφημα για τις δεδομενες συνθηκες. Θες να ρωτησω τι και πως;

φιλε μου σου στειλα μνμ γ να μην χαλασουμε το θεμα του παιδιου ρωτοντας καποια πραγματακια για τα γαντια αλλα δεν εχω ιδεα αν εχουν σταλθει. Ελεγε παντως πως σταλθηκαν επιτυχως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν εχει ερθει κατι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εστειλα ενα δοκιμαστικο μνμ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 09 Tracer (847cc) HJC RPHA 10 Plus Aquilo Yamaha MT-09 Tracer (847cc)

Δημοσιεύτηκε

Εφοσον το παιδι τα πηρε (με γεια btw!) θελω να κανω μια ερωτηση. Εχθες εβγαλα απο την ντουλαπα για τη βολτα κατι παλια χοντρα για το κρυο Κολορι που ειχα.
Ε δεν μπορουσα να καταλαβω τιποτα με τα γαντια σε θεμα αισθησης χειριστηριων. Τα εβγαλα, το εβαλα κατω απο την μασχαλη, γυρισα σπιτι και αναγκαστικα να κανω βολτα με τα καλοκαιρινα μου. Καλυτερα να κρυωνω παρα να μην μπορω να καταλαβω αν πατησα το κουμπι για το φλας.
Και δεν ειναι λαθος μεγεθος, μου κανουν τελεια. Απλα εχουν τοσο υλικο που ειναι σαν να εχει μεγαλωσει το χερι σου.
Ειχα δοκιμασει και αλλα χειμερινα γαντια τοτε, και ειχε το ιδιο θεμα.
Εσεις ρε παιδια πως το αντιμετωπιζεται αυτο...;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα