ChristoforosVer

Ναι είσαι μισογύνης

81 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Triumph Street Triple (675cc) Ducati Monster (620cc)

Δημοσιεύτηκε

1. Το σεξ πρέπει να είναι μια μακρινή ανάμνηση γι αυτες.   2.  Λυπάμαι τους κακόμοιρους τους άντρες τους....

Εκείνο όμως που ευχαριστήθηκα δεόντως από το βίντεο ήταν η κλωτσοπατινάδα που έφαγε εκείνος ο μ@#νόδουλος που πήγε να τις υπερασπιστεί!  Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό μερικοί.  

Καλημέρα παιδιά, 

Δεν σχολιάσα τίποτα εγώ γιατί έπηζα στη δουλειά μέχρι πολύ αργά.

Αρχικά, διαφωνώ με όλους που λέτε, θα την αρχιζα στα χαστούκια / θα της έδειχνα εγώ / πάλι καλά που δεν ήμουν εγώ εκεί.
Σιγά ρε μάγκες δλδ. 

Και για το φίλο που θα πεταχτεί να πει ότι είμαι μο-νόδουλος. Τι ακριβώς εννοείς, θες να μας εξηγήσεις λίγο; (βλέπεις συνεχίζουμε να διαφωνούμε και εδώ :P) 
που το ευχαριστήθηκες κιόλας.

Όσο για τα 1 και 2, αυτό είναι μισογυνισμός. Να λες ότι συμπεριφέρεται έτσι γιατι είναι αγ-μητη, ή γιατί έχει περίοδο, και να λες ότι "λυπάσαι" τους άντρες τους.

Παιδιά, θα μπορούσε να ήταν ο αδερφός σας ο τύπος που πήγε να κατευνάσει τα πνεύματα, δεν ήταν υπεράσπιση, δεν είπε καλά σας έκανε, δεν σιγόνταρε τις κυρίες.
Και για την λύπηση των αντρών των, θα μπορούσε να είναι ο θείος σας ο άντρας.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CBR F4i '03 Κοτσιδα Primatrike

Δημοσιεύτηκε

Ε ρε φιλαρακι και να σου παταγε κλανιδι η χοντρη, να μη προλαβαινες ουτε να σηκωθεις.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-09 Tracer (850cc) HJC FG-17 Shinra hD-92 (1160cccc)

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
sprinter i cbs (125cc) KTM smc (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Αυτα ειναι :tongue:

Εδω δεν φαινονται παντως θυματα, με πια κριτηρια ειναι αυτος ο τυπος μισογυνης?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εσύ τι έχεις να πεις για αυτό; πέρα από το λινκ :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki SV 1000S (1000cc) LS2 Aroww

Δημοσιεύτηκε

Ωραιος τιτλος. Σε τετοιες περιπτωσεις ναι πρεπει να εισαι μισογυνης. Προφανως δεν θα πρεπει να σηκωσεις χερι γτ σωματικα εχεις την υπεροχη (στις περσσοτερες των περιπτωσεων) αλλα απο την αλλη μην τρελαθουμε κιολας.

Παντως ο τυπος που την εμασε στο τελος του βιντεο ηταν πολυ τυχερος γτ με τα νευρα που φανταζομαι οτι ειχε εκεινη την ωρα ο ταριφας θα μαζευε της χρονιας του.

Α κ αγαπητε Χριστοφορε. Το ποιος θα μπορουσε να ειναι σ αυτες τις θεσεις που ανεφερες(θειος-αδερφος κλπ) νομιζω οτι δεν αλαζει κτ. Κ παλι θα τους λυπομουνα...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εσύ τι έχεις να πεις για αυτό; πέρα από το λινκ :P

Η τύπισσα ήταν λάντζα και αν και δεν βαράω προσωπικά γυναίκες άμα ο ταξιτζής την έπιανε από τα μαλλιά δε θα επέβαινα.
Ο ταρίφας είναι ταρίφας, by default για μένα έχει άδικο γιατί και νόμιμός να ήταν μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά δυστυχώς.
Ο για πιο πολλές μάπες είναι ο ιππότης που πούλησε τσαμπουκά μετά, γιατί δεν πήγε να τους χωρίσει, πήγε να πουλήσει τσαμπουκά και μάλιστα σε ένα σημείο της ιστορίας που είδη το περιστατικό είχε αφοπλιστεί σχετικά ειρηνικά.

Τέτοια βίντεο είναι η απόδειξη του συνολικού επιπέδου μας, και γιατί το ότι υποστηρίζουν οι διάφοροι αναρχικοί είναι προς το παρών ουτοπικές μαλακίες.

Ωραία θα ήταν να ερχόταν ένας αστυνόμος, να μάζευε την λάτζα για επίθεση, παράνομο παρκάρισμα και διατάραξη δημοσίας τάξης, μετά να μάζευε τον ταρίφα για εξύβριση παράνομη στάση και διατάραξη δημοσίας τάξης, και τον καραγκιόζη στο τέλος για επίθεση  και διατάραξη δημοσίας τάξης, ξυλοκόπημα όλοι από τους χωροφύλακες να φύγει η πολύ μαγκιά, φούντο μέσα στο μπλε βανάκι για τον ανακριτή.

%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%85%CF%87%CF%89%CF%

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ

Υ.Γ. Στο κείμενο υπάρχουν 34 λάθει ορθογραφίας σύνταξης και γραμματικής, οποίος τα βρει όλα κερδίζει την αυτοϊκανοποίηση του και τίποτα άλλο.

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

νομιζω οτι δεν αλαζει κτ. Κ παλι θα τους λυπομουνα...

το ότι λυπάσαι κάποιον λοιπόν, αν όντως υπάρχει μέσα σου σαν σκέψη, και δεν είσαι συναισθηματικός (άλλη αντίδραση αν αφορά συγγενή , άλλη αν δεν αφορά) πρέπει να μας βάλει να σκεφτούμε αν για μας λέει κάποιος ότι μας λυπάται.

Να δει την γυναίκα μου λοιπόν στο αμάξι να μιλάει στο κινητό, να τη βρίσει, και μετά από κάποια καρέ να πει απο μέσα σου, ή και από απέξω του, "τον άντρα σου λυπάμαι".

Αν λοιπόν, όντως λυπούμαστε κάποιους ανθρώπους για συμπεριφορές των οικείων τους, τότε:

- Είναι παράλογο
- Δεν έχει καμμία πραγματική ανθρωπιστική υπόσταση / δεν κάνει κάποιο καλό στον κόσμο δηλαδή / δεν λυπάσαι πραγματικά, δεν θες να κλάψεις
- Αντιθέτως ενέχει δόση ειρωνίας και καυστικότητας
- Συνεχίζει να είναι ένα είδος βρισιάς
- Βρισιά που απευθύνεται σε κάποιον άλλο, συχνά απών 
- Είναι συχνά η ατάκα για "την τελευταία κουβέντα"

Και συνεχίζω.

Πόσο μας απασχολεί αν μας λυπούνται οι άλλοι; 

Νομίζω αν ρωτήσω every single one of όσους συμφωνούν με την ατάκα, θα πουν ότι δεν τους απασχολεί αν κάποιος πει ότι τους λυπάται.
Πόσο μάλλον και να είναι και μακριά.

Άρα, αν λάβουμε και τα δύο υπόψη, η ατάκα "τον άντρα σου λυπάμαι" ή μια ατάκα που χέστηκες αν κάποιος την πει για σένα, (δεν είπε και για την μάνα σου), ξέρεις ότι είναι ειρωνικό και δεν σε πολυνοιάζει γιατί ξέρεις ότι προσπαθεί να θίξει όχι το πρώτο πρόσωπο στον καυγά αλλά ένα απόν.

Άρα την λες γιατί ξέρεις ότι ισχύουν τα ίδια και στον άλλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
MV Agusta brutale (800cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

1.  Και για το φίλο που θα πεταχτεί να πει ότι είμαι μο-νόδουλος. Τι ακριβώς εννοείς, θες να μας εξηγήσεις λίγο; (βλέπεις συνεχίζουμε να διαφωνούμε και εδώ :P) 

που το ευχαριστήθηκες κιόλας.

2.  Όσο για τα 1 και 2, αυτό είναι μισογυνισμός. Να λες ότι συμπεριφέρεται έτσι γιατι είναι αγ-μητη, ή γιατί έχει περίοδο, και να λες ότι "λυπάσαι" τους άντρες τους.

Παιδιά, θα μπορούσε να ήταν ο αδερφός σας ο τύπος που πήγε να κατευνάσει τα πνεύματα, δεν ήταν υπεράσπιση, δεν είπε καλά σας έκανε, δεν σιγόνταρε τις κυρίες.
Και για την λύπηση των αντρών των, θα μπορούσε να είναι ο θείος σας ο άντρας.

1. Eίναι αυτός που συμφωνεί και δίνει πάντα δίκιο στις γυναίκες ακόμα και όταν έχουν άδικο ξεκάθαρα, επειδή την έχει δει ιππότης της στρογγυλής τραπέζης.   Στη συγκεκριμένη περίπτωση, ο τύπος πήγε στους ταρίφες και τους έκανε τσαμπουκά προς υπεράσπιση των "κυριών"   χωρίς καν να έχει δει τι ακριβώς παίχτηκε.  Αλλά κυριως χωρίς καν να έχουν απλώσει χέρι στις συγκεκριμένες γυναίκες.  Ξαναλέω λοιπόν, ναι,  το ευχαριστήθηκα γιατί πήγε να κάνει τον ξύπνιο και τον φρυδάτο αλλά μόλις έφαγε την πρώτη σπρωξιά, κλώσαγε αυγά!

2. Κατ΄ αρχάς βάλε λίγο χιούμορ στη ζωή σου. Καλό κάνει.    Επίσης μάθε τι είναι ο μισογυνισμός.     Αν μιλάνε και συμπεριφερονται έτσι εξω, τα ίδια θα κάνουν και στο σπίτι τους. Η πλάκα είναι που γυρνάει σε κάποια φάση  και του λέει η μια " Ρε έτσι μιλάς στη γυναίκα σου?"   ενώ τον έχουν στολίσει κανονικότατα.    Μάντεψε λοιπόν στο σπίτι τους ποιος την πληρώνει...    Εγώ τουλάχιστον δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση του άντρα της. 

Μου αρέσει πάντως που ανεβάζεις αυτό το θέμα, γράφεις " περιμένω τις γνώμες σας"    και μόλις μια γνώμη δεν σου αρέσει,  θίγεσαι! Τι να πω...  

Υ.Γ  Αυτό που του είπε η ευτραφής " κύρία" μπαίνοντας στο αμάξι  ( Βαλε φουστάνια αδερφή)  πώς σου φάνηκε?   

Τροποποιήθηκε από τον Roadrash890

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Υ.Γ  Αυτό που του είπε η ευτραφής " κύρία" μπαίνοντας στο αμάξι  ( Βαλε φουστάνια αδερφή)  πώς σου φάνηκε?   

Ρε συ, μη με ρωτάς τα αυτονόητα. 

Άμα το κάνεις αυτό, περιμένεις επιβεβαίωση; 

"Ναι αλλά για την Marfin δεν λέτε τιποτα"; Τέτοια φάση; 

Να πω δλδ ότι είναι λάθος που τον έβρισε; Αν το πω αυτό τι; Και να πω ότι εννοείται, πάλι χαζό είναι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
sprinter i cbs (125cc) KTM smc (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Νομιζω πως ο ταριφας εδω εχει πολυ περισσοτερη παιδεια απο τις κυριες και πως αυτου του τυπου συμπεριφορες ειναι παιδια του ακραιου φεμινισμου που θελει τους αντρες ευνουχισμενους και μαπες

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Jetpack

Δημοσιεύτηκε

Ρε πάρτε χαμπάρι, σήμερα οι "αδύναμοι" είναι οι άντρες. [στρείτ και μη έγχρωμοι (χωρίς να λέω κάτι από αυτά ρατσιστικά)]. Δύναμη κοινωνικά και νομικά έχουν πια οι παλιές "μειονότητες".

Για να έσπρωχνε ο ταρίφας την κυράτσα από κει που καθόταν, της πόπης θα είχε γίνει τώρα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει με το 9gag σήμερα,

http://9gag.com/gag/aZp9qYW

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
MV Agusta brutale (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε συ, μη με ρωτάς τα αυτονόητα.

Mάλλον δεν κατάλαβες.  Εννοούσα ότι με τα σημερινά δεδομένα το " βάλε φουστάνια αδερφή"  είναι  ομοφοβικό. Right?  Στο λέω, γιατί μιλάς για μισογυνισμό...

Πριν βγεις λοιπόν προς υπεράσπιση τους, λάβε υπόψην σου πρώτα  όλες τις πτυχές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki SV 1000S (1000cc) LS2 Aroww

Δημοσιεύτηκε

το ότι λυπάσαι κάποιον λοιπόν, αν όντως υπάρχει μέσα σου σαν σκέψη, και δεν είσαι συναισθηματικός (άλλη αντίδραση αν αφορά συγγενή , άλλη αν δεν αφορά) πρέπει να μας βάλει να σκεφτούμε αν για μας λέει κάποιος ότι μας λυπάται.

Να δει την γυναίκα μου λοιπόν στο αμάξι να μιλάει στο κινητό, να τη βρίσει, και μετά από κάποια καρέ να πει απο μέσα σου, ή και από απέξω του, "τον άντρα σου λυπάμαι".

Αν λοιπόν, όντως λυπούμαστε κάποιους ανθρώπους για συμπεριφορές των οικείων τους, τότε:

- Είναι παράλογο
- Δεν έχει καμμία πραγματική ανθρωπιστική υπόσταση / δεν κάνει κάποιο καλό στον κόσμο δηλαδή / δεν λυπάσαι πραγματικά, δεν θες να κλάψεις

Και συνεχίζω.

Νομίζω αν ρωτήσω every single one of όσους συμφωνούν με την ατάκα, θα πουν ότι δεν τους απασχολεί αν κάποιος πει ότι τους λυπάται.

Άρα, αν λάβουμε και τα δύο υπόψη, η ατάκα "τον άντρα σου λυπάμαι" ή μια ατάκα που χέστηκες αν κάποιος την πει για σένα, (δεν είπε και για την μάνα σου), ξέρεις ότι είναι ειρωνικό και δεν σε πολυνοιάζει γιατί ξέρεις ότι προσπαθεί να θίξει όχι το πρώτο πρόσωπο στον καυγά αλλά ένα απόν.

Άρα την λες γιατί ξέρεις ότι ισχύουν τα ίδια και στον άλλ

Χριστοφορε θα το συνέχιζα αλλά βλέπω οτι θες να συμφωνήσουμε μαζί σου οπότε δεν βλέπω λόγο περετερο συζήτησης. 

Επιπλέον αν δεν σε πειράζει να σε λυπούνται τότε είσαι όντως για λύπηση οπότε εμένα με πειράζει.

- Είναι παράλογο

Και συνεχίζω.

Άρα την λες γιατί ξέρεις ότι ισχύουν τα ίδια και στον άλλ

Χριστοφορε θα το συνέχιζα αλλά βλέπω οτι θες να συμφωνήσουμε μαζί σου οπότε δεν βλέπω λόγο περετερο συζήτησης. 

Επιπλέον αν δεν σε πειράζει να σε λυπούνται τότε είσαι όντως για λύπηση οπότε εμένα με πειράζει.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

RKO ηθελε η τυπισσα να ησυχασει μια και καλη.
Το ιδιο και ο καραγκιοζης που χωθηκε αργοτερα.

Ολα τα αλλα ειναι να 'χαμε να 'λεγαμε.

Ζωα.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ενώ αν έλεγα "εχετε δίκιο, καλά της έκανε, και λίγα της έκανε, έπρεπε να την λιποθυμήσει με χαστούκι ανάποδο και να της κάνει και κλειτοριδεκτομή, θα υπήρχε λόγος συζήτησης.

Εσένα σε πειράζει να σε λυπούνται; Ε τότε να ξέρει ο κόσμος, ότι αν κάποιος θέλει να σε φέρει εκτός εαυτού πρέπει να σου πει "σε λυπάμαι"¨.

Mάλλον δεν κατάλαβες.  Εννοούσα ότι με τα σημερινά δεδομένα το " βάλε φουστάνια αδερφή"  είναι  ομοφοβικό.

Είναι σα να σε πουν εσένα "μαύρο", ενώ δεν είσαι. (υποθέτω :) )

Το point μου εδώ, που πέσατε όλοι να με φάτε για το αυτονόητο, είναι ότι όπως δεν θα ξεκινήσεις τους κοκορισμούς σε έναν του MMA.  ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙ, 
έτσι δεν θα έπρεπε όταν και ο άλλος είναι πιο αδύναμος.

Το να ρίξει μπουνιά δηλαδή ο ταρίφας στη γυναίκα, θα μπορούσε να την ρίξει αναίσθητη.

Το αντίθετο, μάλλον όχι.

Αυτό λοιπόν λέει κάτι - Αν θες να αποδείξεις τον ανδρισμό σου, ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ, κρατάς την ψυχραιμία σου κύριοι.

Αυτό είναι όχι ανδρισμός βέβαια, αλλά ένδειξη πολιτισμού. Αλλά μπας και σας πείσω. Που τώρα με αυτό που είπα δεν πρόκειται.

Ολα τα άλλα που λέτε είναι κανόνες ζούγκλας.

Ολοι κάνουμε λάθη στο δρόμο. Πρέπει να κατέβει το ντούκι από το αμάξι, και σε τουλουπιάσει;

Πρέπει; 

Αλήθεια ρωτάω;

Και πιο on topic - 

ο τίτλος ειναι από το ομόνυμο γκρουπ του fb, με μια χλευαστική διάθεση.

ΟΜΩΣ. οι αντιδράσεις, "άστες έχουν περιόδο, ειναι αγάμητες" κλπ, είναι σεξιστικά σχόλια.

Αν δεν μπορείτε να το καταλάβετε, ένας φοιτητής νομικής μπορεί να το επιβεβαιώσει.

Και για να το πάρουμε και λίγο πιο ανάποδα.

Αν βγει κάποιος εδώ μέσα στο νήμα, και πει, έπρεπε να την σκοτώσει στο ξύλο που τον είπε αδερφή.

Θα λέγαμε , "ε, υπερβολικός"¨;

Αν ναι, τότε ποιο είναι το όριο της βιαιπραγίας;

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sportcity (250cc) HJC RPHA 70 Honda CRF 1000L (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν ξερω τι προηγηθηκε του ¨λαντζα" , αλλα δεν θα το ελεγε ο ταριφ σε κανενα διμετρο ντουκι, ετσι;

Αρα και αυτος πονταρε οτι εχει γυναικα απεναντι του και σε συμπλοκη εχει πλεονεκτημα.

Οποτε δεν τον χαλασε που και αυτη πονταρε στο φυλλο της και τον εσπρωξε.

Ας προσεχε.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki καζερ Ducati 1098

Δημοσιεύτηκε

χριστοφορε ,ετσι και συνοδευες την κοπελα,με οποια ιδιοτητα πιστευεις διευκολυνει την ροη της κουβεντας, ποιες πιστευεις θα ηταν οι αντιδρασεις σου ,βλεπωντας το ξεσπασμα της ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ο μικρός Sledgehammer ανέρχεται στον κόσμο τις Ελληνικής ναυτιλίας.Ακολουθούν άλλες κοινότυπες Ελληνοποιημένες λέξεις να λες στους συναδέλφους σου να τους εντυπωσιάζεις:
ρέλια
τσιμινιέρα

πιτσικόμης
βίντσι
κρένι
στόρια
ιβιλάι (το αγαπημένο μου γιατί ούτε καν φέρνει στο νου το heaving line και μου θυμίζει evil eye που είναι το μάτιασμα)

Το λοιπό σκηνικό δεν μου κάνει εντύπωση,

Έναν φουκαρά ενθυμούμε μόνο στο κέντρο που τον παρακολουθούσα μέσα από το 608 και ενώ έκανε να βγει από το άσπρο βανακι του να τρομάξει την κυράτσα που είχε βγει από το αμάξι της και του κλότσαγε το όχημα, αυτή άρχισε να του κλεινή την πόρτα πανό στο πόδι (καλάμι)
το σκηνικό σταμάτησε όταν βγήκε έντρομος άλλως τυπάς από αμάξι την σταμάτησε τραβώντας την και λέγοντας τις "τι κάνεις, θα των αφήσεις ανάπηρο".
Εκεί θα ήταν δικαιολογημένος ο τυπάς να τις περάσει το παμπριζ της κολάρο (δεν ξέρω τι είχε γίνει πιο πριν και ποιος έφταιγε για την αρχή του τσακωμού)

Από την άλλη τυπάς βιάστηκε να αρχίσει τα σεξιστικά σχόλια "που πας μωρή μαλακο, πως σας δίνουν τα διπλώματα" στην κοπέλα μου (προ), πριν δει ότι είμαι στο αμάξι,
(ξάπλα κάθισμα εγώ και ύπνος) όταν αυτή δεν σταμάτησε το μανουβράρισμα του παρκαρίσματος της (κοιμόμουν δεν ξέρω αν προσπαθούσε να παρκάρει κανά τεταρτάκι στην ίδια θέση κάνοντας μπρος-πίσω μέσα-έξω) για να περάσει με αποτέλεσμα σχεδόν να πέσει πάνω της και τραγικός να με ξυπνήσει με την κόρνα του.
Αφού με είδε και σταμάτησε το βρίσιμο, ξυπνάω και των ρωτάω τι έγινε (ήρεμα γιατί κοιμόμουν) και κάθετε και μου εξηγεί ότι πήγε να περάσει και πετάχτηκε η δικιά μου στη μέση, των ρώτησε αν είδε alarm και μου λέει "ναι και τι με αυτό",  (το αμάξι να απέχει μισό μέτρο από το πεζοδρόμιο)
Του είπα να ζητήσει συγνώμη και να μάθει να οδηγάει άμα δεν μπορεί να καταλάβει ότι δεν χωνόμαστε σε κολόστενο ανάμεσα σε αμάξι που παρκάρει, ιδικά όταν παρκάρει γυναίκα και με κοίταγε σαν μαλάκας. Έφυγε μετά χωρίς να πει τίποτα, γιατί άλλο να βρίζεις ένα κοριτσάκι 1.65 52 κιλά και άλλο μαντράχαλο 1.90 και 90 κιλά.

Αλλά έτσι είναι.

Έτσι, πίσω στο δωμάτιο του μαρκόνη για διάβασμα.

Ελπίζω να έχουμε καταλάβει όλοι πως το "δεν χτυπάς γυναίκες" είναι μια γενίκευση που προκύπτει από το "δεν χτυπάς υπέρμετρα αδύναμους". Δεν είναι ζήτημα φύλου, απλά οι γυναίκες συνήθως είναι και πιο αδύναμες και πιο ευαίσθητες.

Κανείς δεν θα σε κατηγορήσει εάν σε αρχίσει στις σφαλιάρες πρωταθλήτρια πυγμαχίας, όπως και κανείς δεν θα πει "οκ άνδρας μωρέ" εάν αρχίσεις στις μάπες άνθρωπο σε αναπηρικό καροτσάκι.

Τέλος, για το άχτι   ΑΝΤΕ ΡΕ ΤΑΡΙΦΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΕΡΓΟΛΑΒΙΑ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΔΕΞΙΕΣ ΛΩΡΙΔΕΣ ΤΟΥ ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟΥ!

ΥΓ: κλασσικά υπάρχει μια μερίδα ανδρών που πορώνεται με την ιδέα να χτυπήσει γυναίκα ντε και καλά. Τι να πει κανείς...

ΥΓ2: Μαγκιά και δύναμη και αυτοέλεγχος και ακομπλεξάριστη αντίδραση όταν σε "στολίζουν" είναι να γελάσεις και να μην χαλάσεις τη ζαχαρένια σου, ΕΙΔΙΚΑ όταν είναι άνθρωπος που δεν αποτελεί καμία απειλή για εσένα. Το να θες να "εκδικηθείς" αδύναμους και να φαντασιώνεσαι κιόλας πωπω τι θα της έκανα της κάριας, πηγάζει από προσωπική ανασφάλεια κατά την ταπεινή μου άποψη.

Wow θα έδερνες μια γυναίκα που της ρίχνεις δεν ξέρω και γω πόσο σε δύναμη, εντυπωσιακό! :D

Τροποποιήθηκε από τον Le Flwr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia SΧ 125 (124,8cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

Φίλε 9gag for life και συ; Διαβάζω το θέμα, μου έρχεται φλασιά το gif με το RKO, πάω να το ανεβάσω και με έχεις ήδη προλάβει! :tooth: 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

χριστοφορε ,ετσι και συνοδευες την κοπελα,με οποια ιδιοτητα πιστευεις διευκολυνει την ροη της κουβεντας, ποιες πιστευεις θα ηταν οι αντιδρασεις σου ,βλεπωντας το ξεσπασμα της ?

Τώρα αυτό δεν είναι ερώτηση σαν την άλλη με το "φουστάνι αδερφή";

Και να πω πάλι "εννοείται";

Εγώ αυτό που φαντάζομαι είναι, της λέω ξεκόλλα παμε φύγουμε, κουλ, και την τελευταία στιγμή θα πει την ατάκα του ο ταρίφας.
Ισα για να τον ακούσουν οι γύρω του ότι το είπε, όχι απαραίτητα τόσο δυνατά να το ακούσω εγώ και γυρίσω κα ισυνεχιστεί η φάση, αλλά μπορεί και λίιιιγο δυνατά να παίξει με τις πιθανότητες.

Γιατί υπάρχει η ζυγαριά:

[ το λέω δυνατά, δε φοβάμαι τίποτα, να δείτε με ///  το λέω σιγά για να έχω πει την τελευταία κουβέντα εγώ, μην το ακούσει και συνεχιστεί - άλλωστε υποχώρησε ] 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έτσι, πίσω στο δωμάτιο του μαρκόνη για διάβασμα.
Μαρκονιστες δεν υπάρχουν πια :( μόνο εγώ να συντηρώ τα μηχανήματα που χαλάνε οι καπεταναίοι.

Ελπίζω να έχουμε καταλάβει όλοι πως το "δεν χτυπάς γυναίκες" είναι μια γενίκευση που προκύπτει από το "δεν χτυπάς υπέρμετρα αδύναμους". Δεν είναι ζήτημα φύλου, απλά οι γυναίκες συνήθως είναι και πιο αδύναμες και πιο ευαίσθητες.

Αυτό

Κανείς δεν θα σε κατηγορήσει εάν σε αρχίσει στις σφαλιάρες πρωταθλήτρια πυγμαχίας, όπως και κανείς δεν θα πει "οκ άνδρας μωρέ"

Jackass - Ryan Dunn (R.I.P.) vs Women's Muai Thay Champion

Τέλος, για το άχτι   ΑΝΤΕ ΡΕ ΤΑΡΙΦΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΕΡΓΟΛΑΒΙΑ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΔΕΞΙΕΣ ΛΩΡΙΔΕΣ ΤΟΥ ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟΥ!

ΥΓ: κλασσικά υπάρχει μια μερίδα ανδρών που πορώνεται με την ιδέα να χτυπήσει γυναίκα ντε και καλά. Τι να πει κανείς...

Υπάρχει κόσμος που έχει φετίχ με την κινούμενη άμμο, ανώμαλους, έχουμε γεμίσει.

ΥΓ2: Μαγκιά και δύναμη και αυτοέλεγχος και ακομπλεξάριστη αντίδραση όταν σε "στολίζουν" είναι να γελάσεις και να μην χαλάσεις τη ζαχαρένια σου, ΕΙΔΙΚΑ όταν είναι άνθρωπος που δεν αποτελεί καμία απειλή για εσένα.

Αυτό λέγετε passive aggression

Είμαι ένας οχετός άχρηστων pop culture γνώσεων

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος scooter (150cc) arai Αλλος (15000cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλό  ειναι την επόμενη  που θα τσακωθεί μια  δικιά μας γυναίκα να σκεφτούμε  αν εχει δίκιο η ειναι μια σαν αυτές  ??

Και  σίγουρα το λιγότερο που θα μπορούσε να της κάνει ο ταρίφα ειναι μια καλή σπρώξει σαν την δική της..

Όταν  σε μια κοινωνία  χάνονται οι ρολλοι και σεβασμός   αυτά συμβαίνουν...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Μαρκόνηδες, και δεν υπάρχουν μεν, το δωματιάκι τους όμως μια χαρά υπάρχει ακόμα. Τέσπα δεν είχα πρόχειρη άλλη έκφραση πέραν του σπερατζή που μόλις μου ήρθε!

ΟΚ αφού ξέρεις και τους N-Carkade τι να πω ρε...

Όχι passive aggression είναι άλλο φρούτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα