Silentz0o

ΤΜ en250

αξίζει η αγορά?   4 ψήφοι

1. 1. αξίζει η αγορά?

• Ναι
      4
    • Οχι
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki Kx250 (250cc) O`neil

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλησπέρα και πάλι, σε διαρκή αναζήτηση-συζήτηση περί ανέμων και υδάτων, ένας φίλος πουλάει το Tm en250 2t του 04 ή 05, έχει ohlins μπρος πίσω κι έχω την εντύπωση ότι το 04 το έβγαζε με paioli και το 05 με ohlins  μπροστά διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά η Tm πάντα είχε σαν εξτρά εξοπλισμό και είδη βελτίωσης οπότε μπορεί απλά να είναι μια βελτιωμένη παραγγελία του 04. 

Το μηχανάκι είναι σε εξαιρετικά καλή κατάσταση και έρχεται από άνθρωπο (φραγκατο) ο οποίος πιο πολύ του αρέσει να έχει μηχανές (έχει 7-8) παρά να τις καβαλάει (είναι γνώστης του σπορ) κι απλά επειδή πλέον δε το κουνάει καθόλου το δίνει (θέλει να το δώσει σε φίλο για να πιάσουν τόπο τα λεφτά που έριξε να το φτιάξει) και το δίνει 1500ευρώ (ίσως κ λιγότερο) 

Ημουν σε αναζήτηση 4 χρονου εντούρο για διάφορους λόγους αλλά η περίπτωση αυτή με προβήμάτισε, (οι εργασίας θα γίνονται από εμένα κι ένα φίλο που είναι μηχανικός)

1. δε ξέρω και δε βρίσκω πολλά να διαβάσω για το μοντέλο 

2. ανταλλακτικά μιας και είμαι απο βορεια ελλαδα 

3. λειτουργία κινητηρα (δουλευει σαν 250 μχ ή σαν 300 exc)

Να σημειώσω ότι έχω τώρα ένα kx250 05 με rekluse, οπότε ενδιαφέρομαι για να βεlτιώσω λίγο την ποιότητα της βόλτας μου. κι εδώ έχω κι ένα ακόμα ερώτημα σε όποιον ξέρει , το κχ me to tm φοράνε ίδια δισκάκια συμπλέκτη? θα ταιριαζε το rekluse στο tm?

Παρακαλώ όχι φήμες και κουτσομπολιά αλλά σοβαρές και τεκμιριωμένες απόψεις  μιας και ο λόγος σας μετράει πολύ για την αγορά αυτή. ευχαριστώ

Τροποποιήθηκε από τον Silentz0o

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
DT125X

Δημοσιεύτηκε

Τα "EN" είναι μοντέλα κατηγορίας enduro, οπότε αντιστοίχως setαρισηκε και δουλευει  

http://www.tmracing.it/

στην θεσσαλονίκη τα υποστηρίζει ο παρακάτω

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Κουλουκάτσης Βασίλης
Περραιβού 24 - Άνω Τούμπα
2310 949724

το ελληνικό site

για το rekluse θα πρεπει να ρωτήσεις αυτούς που στο προμήθευσαν εάν είναι συμβατό και με άλλα μηχανάκια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αυτά τα έχω δει, επίσης σερρες αντιπρόσωπος είναι ο Γκεγκας, 

Είχε κανένας? εντυπώσεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZ (250cc) Airoh Aviator 2.1 Husqvarna sm 570r (576cc)

Δεν ξερω πως θα ειναι σε σχεση με το kx, ξερω οτι τα ΤΜ ειναι γερα και δυνατα μηχανακια με τουμπανα περιφερειακα! Αλλα σε σχεση με τα μηχανακια που συζητουσαμε στο αλλο θεμα που ειχες ανοιξει θα ειναι η μερα με τη νυχτα λογω χρονολογιας. Εγω πιστευω οτι το μονο που θα κερδισεις με την αλλαγη αυτη ειναι τα φωτα και η πινακιδα, μιας και το kx ειναι ηδη στημενο στα μετρα σου, με τα εξτρα που θελεις. Τα ΤΜ εχουν τη φημη οτι θυμιζουν λιγο mx στη λειτουργεια τους παντως.
Ανταλλακτικα νορμαλ τιμες, παιρνεις απο εξωτερικο η απο Αθηνα...
Οσο για το rekluse, στο site τους δεν δειχνει καν να βγαζουν για το ΤΜ εκεινης της χρονολογιας.

Υ.Γ. Δεν ειχα ποτε ΤΜ, δεν εχω οδηγησει ποτε ΤΜ, δεν εχει/ειχε κανενας γνωστος μου ΤΜ... 

Τροποποιήθηκε από τον Νικολακης_Husq

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οσο για το rekluse έστειλα μνμ στη rekluse κ στην tm hellas. θα πάρουμε απάντηση ελπίζω, πάντως έχω μια υποψία πως φοράνε ίδιο δισκάκια συμπλέκτη οποτε... 

Όσο για το άλλο ποστ, είδες μπέρδεμα που τρώμε καμια φορά ε? παμέ για 4τ κ σκάμε με Τμ χαχαχα, πάντως έχει τούμπανο περιφεριακά και 6η!!! αν ταιριάξει το rekluse στην ουσία θα έχω αναβαθμίσει περιφερειακα( δε συγκρίνονται οι αναρτήσεισ και τα φρένα με του ΚΧ), θα έχω κι 6η κ θα μου βγεί και φτηνα... κι όσο για ροπές χαμηλά... του φούστη... χειρότερο από το ΚΧ αποκλείεται ναναι

χμμμμ μπέρδεματαρα  Το μόνο σίγουρο ότι μπαίνει δαχτυλίδι!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki καζερ Ducati 1098

Δημοσιεύτηκε

Δισκάκια από χοντα +1 και δεν έχει 6

Σε ροπές σαν το Κχ . Το πάουερ δεν ρυθμίζεται για να το φέρεις. Μόνο αν παίξεις με κάναν αποστάτη στο ελατήριο. Και μπορείς να κερδίσεις λίγο αν αντί για το μαμά πιστόνι με το ένα ελατήριο βάλεις από άλλο με δύο . Νομιζω φοράει ίδιο με γκας γκας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου στέλνεις σε παρακαλώ που βρήκες αυτές τις πληροφορίες? δισκάκια από honda κοντεύουμε επικίνδυνα να ταιριάξουν δλδ... πόσα φοράει? Αν θυμάμαι καλα για να μπει το rekluse πρεπει να βγουν 3 δισκάκια κ 2 μεταλλικα, αν έχει λιγότερα απο 6 που είπες δε μπαίνει...  Πάντως όσο για τις ροπές θέλει δοκιμή

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki καζερ Ducati 1098

Δημοσιεύτηκε

παιρνει ολο το σετ δισκων του cr και θελει εναν ακομα ...νομιζω 11 εχει το cr , 12 to tm ...

το 6 πηγαινε στο κιβωτιο ...5 ταχυτητες εχει ,οχι 6

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Νικο που τις βρηκες αυτες τις πληροφοριες για τους δισκους απο cr? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ΚLX -R (300cc) LASER-M2R Kawasaki KXF MONSTER (450cc)

Δημοσιεύτηκε

Θα μπλέξεις .............πάρε ενα κανονικό μηχανάκι να βολτάρεις ευχάριστα............

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μη πετας τη φωτια κ φευγεις.. εξηγησου:laugh: 

Εχω ακουσει παρα πολλα για ΤΜ  οπως το σχολιο σου, αλλα τους μονους που μιλησα που τα ειχαν(ο ενας κ αγωνιζομενος) ειχαν να πουν μονο καλα λογια κ μικρες συμβουλες για καλυτερη συμβιωση, οπως να μην ακουμπησω καρμπιρατερ εκτος καθαρισμου κ παντα στις μαμα ρτθμισεις. Οτι ανταλακτικα δε εχει στο πςριπτερο γνωστο...

:mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα