Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
Neku

Με εριξε πακετας

37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki Neo Max 100

Δημοσιεύτηκε

Πριν περιπου 1 εβδομαδα ειχα ενα ατυχημα. Εγινε χωρις να το περιμενω - να σημειωσω οτι δεν ξερω εαν ειχα κανει κατι διαφορετικα αν θα μπορουσα να το αποφυγω - Οποτε αυτο που συνεβει με ταραξε και καταλαβα οτι οσο σωστος και να ειναι κανεις δεν μπορει να τη γλυτωνει παντα.

Οσοι ειναι απο δυτικα στη Θεσσαλονικη θα το ξερουν το σημειο. Λοιπον, ειμαι Λαγκαδα μετα τον Φαρο (βενζιναδικο), προσπαθω να στριψω δεξια για Νεαπολη εκει που εχει ενα γωνιακο περιπτερο. Ειμαι δεξια λωριδα, βλεπω μπροστα απο το περιπτερο κλασικα σταματημενο αμαξι με αλαρμ πριν τη στροφη ακριβως(καθε μερα τα ιδια, ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ), κανω την κλασικη κινηση αλαρμ αριστερα και προχωραω πλεον με δεξι αλαρμ για να παρω την στροφη μετα απο το αυτοκινητο που μπλοκαρει τη δεξια λωριδα στη στροφη. Οταν φτανω πλεον στη στροφη βλεπω καθρεπτη καλου κακου και παω να στριψω (απο συνηθεια πιο πολυ, μπας και ξεκινουσε αυτος με το αλαρμ και μου εδινε καμια) , ακουω ενα ΩΠΑ ΩΠΑ και ειμαι στον αερα, το μηχανακι 10 μετρα εφυγε και εγω 3-4.  Σταματησαν και αλλοι με μηχανες και με βοηθησαν να σηκωθω, ευτυχως δεν επαθα τιποτα, εχω κατι χτυπηματα στα ποδια γονατα χερια, ακομα ποναω λιγο, αλλα κατα τα αλλα καλα ειμαι, χτυπησα και το κεφαλι αλλα φυσικα ειχα κρανος οποτε δεν επαθα τιποτα. Το μηχανακι στραβωσε τιμονι/καθρεπτης, τα εφτιαξα μονος. Αυτο που ειχε γινει λοιπον ειναι οτι ενας πακετας θεωρησε σωστο να με προσπερασει απο το κενο αναμεσα απο το αλαρμαρισμενο αυτοκινητο απο τα ΔΕΞΙΑ μου (δηλαδη ενα κενο 1 με 1.5 μετρο?) χωρις να κοιταξει καν αν εχω φλας και με μεγαλη ταχυτητα αφου εγω στον καθρεπτη δεν το ειχα δει, λογικα θα ηταν απο τα αριστερα μου η θα βγηκε πισω απο κανενα αμαξι.

Τον αφησα να φυγει, του ειπα να προσεχει με τις μαλακιες που κανει, δεν αξιζει το 15ευρω που παιρνει απο το αφεντικο που του την λεει με καθε ευκαιρια.

Και σημερα παραλιγο να περασει απο πανω μου ενας παππους με ενα 250αρι σκουτερ (ειμαι αριστερη λωριδα με 60 σταθερα, στη μεση της λωριδας, με κανει προσπεραση απο την ιδια λωριδα απο τα αριστερα πολυ κοντα απο εμενα με διπλασια περιπου ταχυτητα την ιδια στιγμη που ενα αστικο εμπαινε σιγα σιγα στην λωριδα μας απο μπροστα μου οποτε δεν παιζει να μην ειχε δει ο γερος το αστικο, δηλαδη στα δεξια μου το αστικο να μπαινει στη λωριδα μου και στα αριστερα αυτος, πηγα τον εφτασα στο φαναρι και του ειπα 2 λογια, αν αυτος ο κωλογερος πεσει 1 φορα εχει πεθανει στανταρ, του το ειπα στα ισα, και αν θελει να πεθανει να προσεχει μη παρει και κανεναν νεαρο μαζι του, δεν του φταιμε σε τιποτα) . Οτι ναναι, πλεον φοβαμαι να οδηγαω.

Πολυ προσοχη παιδια, ειδικα Λαγκαδα που ειναι μπουρδελο και δεν "υπαρχει" οριο ταχυτητας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki vstrom (650cc)

Δημοσιεύτηκε

και δεν ειναι μονο εκει στο λαγκαδα..σε ολες τις πολεις η κατασταση ειναι γτπ καβαλα. .

Ποιο πολλες φορες εχει κατσει να παει να με πεταξει μηχανακι αλλο παρα αμαξι.Τι θες απο προσπερασεις στο 1nm απο την μπροστινη μου ροδα , τυπους κολιμενους στο χιλιστο απο πισω αναμεσα απο αμαξια που πανε περα δωθε σαν βαρκες στον φουρτουνιασμενο καβο ντορο , ολο μαλακιες ρε φιλε ασε...

Εδω την αλλη φορα παω να στριψω στο τυχαιο στενο να παω δουλεια , πισω μου ενας με ενα sv ,νομιζω, εχω φλασ αριστερο και παω σχεδον τερμα αριστερα..Και τι κανει ο Μ Α Λ Α Κ Α Σ : παει και γκαζωνει να περασει αναμεσα...του κανω "εεεε"...αφου τον αφηνω τον ιλιθιο να περασει πριν φαει κλεισιμο πανω στα αμαξια..Σταματαει και μου λεει "τι ε.." σε φαση με φιμε ζελατινα κλειστη ουτε την ανοιξε κ καλα ρομποκοπ. "ρε ψηλε του λεω θα πεσουμε και οι 2 μονοι μας , θα γελαει ο κοσμος..".. δε μιλισε.. απλα κοιταγε κ καλα να ψαρωσω..

αντε γαμισου ,,, εφυγα.. 

τουλαχιστον εσυ εισαι ηρεμος ,,, ζεν μιλαμε...στην καλυτερη θα πηγαινε για ακουστικο βαρυκοΙας απο τα γαμωσταυριδια σε 180dB που θα ακουγε..τιποτα ρε φορα τα παντα εκει ακομα κ το καλοκαιρι , σωζεσαι απο τετοιες μαλακιτσες τουμπες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800 XC (800cc) Shark Speed R Triumph Tiger Explorer (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Δουλεύοντας δυτικά και κυκλοφορώντας με το σκούτερ της δουλειάς στο κέντρο αυτά που λες είναι ιστορίες καθημερινής τρέλας, δυστυχώς αυτά γίνονται συνεχεία. Προσπαθείς με όποιον τρόπο μπορείς να προστατεύεις  και άσε τους άλλους στην τρέλα τους. Αυτό είναι ένα μεγάλο αρνητικό αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cbf (1000cc) Yamaha vmax (2000cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

δεν υπαρχει σωτηρια κυριοι.. πηγαινεις κυριος με την μηχανη σου που θεωρητικα εχεις ενα καλο επιπεδο προσφυσης κ φρενων και βλεπεις να σε περνανε κατι παπια διχως αυριο. 

που πατε ρε καραμητραιοι. ηρεμηστε λιγο. θα σκοτωθειτε εσεις . θα σκοτωσετε κ μας. μετα τα αυτοκινητα. αλλα ανωμαλια απο εκει.. και αν τους πεις κ τιποτα σου λενε ενταξει ρε μεγαλε. κ τι εγινε???

μαγκιααααα.....

Τροποποιήθηκε από τον giannis cbf1000

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Πηγαινεις με 60 στην αριστερη και σου φαινεται περιεργο που σε περνανε απο πανω?

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW f gs (650cc) Triumph Street triple

Δημοσιεύτηκε

Βουλιαγμένης 3 λωρίδες σταματημενος σε φανάρι στη δεξιά σχεδόν κέντρο.  Κεντρική λωρίδα αμάξι που πατα την διαχωριστική. Ανάβει πράσινο και επειδη ήμουν στραβά στρίβω λίγο το τιμόνι να ισιωσω. Περνά ανάμεσα από εμένα και το αμάξι κλασικός φουσκωτος ηλίθιος ακρανωτος με καποια 70 χλμ και το τιμόνι του ακουμπά στο δικό μου.

Σταματά και μου λέει..μαθε ισορροπία.

Ηθικόν δίδαγμα.  είτε αμαξι ειτε μηχανή η έλλειψη παιδείας είναι εμφανής.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Οι ντελιβεραδες 90% των περιπτωσεων ειναι επικινδυνα αμορφωτα κωλοπαιδα.Μου εχουν κανει προσπεραση απειρες φορες απο αποσταση μισου μετρου με αμαξι στην αντιθετη λωριδα.Θα σκοτωσεις κοσμο για να φτασεις 2 λεπτα νωριτερα?

Οι γεροι/γριες ακομα χειροτεροι γιατι εχεις ενα ατομο που δεν εχει αντακλαστικα,οραση,ακοη,και οδηγαει κανονικα νομιζοντας οτι τα εχει αυτα.Δεν κοιτανε σε διασταυρωσεις και κυριως ειναι σε ηλικια που δεν τους ενδιαφερει ο συνανθρωπος και αν σκοτωσουν καποιον δεν θα ενοχληθουν καν.Αλλα εκει φταινε οι γιατροι και η ελλειψη εξετασεων που τους ανανεωνουν την αδεια.

Παντως για το δευτερο που ειπες,εν μερει και δικο σου λαθος.Ποτε αριστερη λωριδα εκτος αν κανεις προσπεραση η βλεπεις οτι το δεξιο ρευμα σε μπλοκαρει.Δηλαδη καποιος που θελει να παει πανω απο 60 τι θα κανει ,θα σε περασει απο δεξια? Σταματηστε να πηγαινετε αριστερα χωρις λογο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Versys650(2007) (649cc) HJC C-70 TROKY Kawasaki Versys 650 (649cc)

Δημοσιεύτηκε

και δεν ειναι μονο εκει στο λαγκαδα

Στην οδό Λαγκαδά εννοεί ο φίλος αλλά δεν πειράζει.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Deauville Caberg Modus Ducati Multistrada (950cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγω σήμερα 3 φορές πηγα να την πατήσω απο ποδηλάτες που σφάζανε κόκκινα μέσα στον βόλο...  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki vstrom (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Στην οδό Λαγκαδά εννοεί ο φίλος αλλά δεν πειράζει.

χασχασχασχα πωω οντως.. γκαβουλιακας χαχα

ελλααααα μωρε λεπτομερειες τωρα χαχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB1000R (1000cc) SHOEI NXR

Δημοσιεύτηκε

Αραγε αυτο το (Τον αφησα να φυγει, του ειπα να προσεχει με τις μαλακιες που κανει, δεν αξιζει το 15ευρω που παιρνει απο το αφεντικο που του την λεει με καθε ευκαιρια) ποσοι θα το εκαναν για σενα? Τροφη για σκεψη. Καλησπερα σε ολους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Neo Max 100

Δημοσιεύτηκε

Παιδια αυτο που λετε για την αριστερη λωριδα δεν το καταλαβαινω, μεσα στην πολη ειμαστε με οριο τα 60, γιατι να πηγαινουν πιο γρηγορα? Επισης ο λογος που ειμουν αριστερα ηταν επειδη ειχε σταματησει λεωφοριο στην δεξια λωριδα, αλλιως στην δεξια οδηγαω κανονικα. Απλα μου φανηκε παραξενο να το θεωρειτε αυτονοητο οτι μεσα σε πολη σε κατοικημενη περιοχη τα 60 χλμ ειναι λιγα. Οποιος παει πανω απο 60 απλα ειναι παρανομος, και ειδικα ο παπους που πηγαινε με 100 τουλαχιστον.

Οσο για τον delivery ισως να μην το εκανε κανενας για εμενα, αλλα επειδη εχω δουλεψει delivery ξερω την κατασταση γενικα και ειδικα την ψυχολογικη κατασταση των πακεταδων που κατα πασα πιθανοτητα κανουν 2-3 δουλειες για να τα βγαλουν περα. Εγω ενα καλο το εκανα, ισως το βρω μπροστα μου καποια μερα, ποιος ξερει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FJR (1300cc) Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Παιδια αυτο που λετε για την αριστερη λωριδα δεν το καταλαβαινω, μεσα στην πολη ειμαστε με οριο τα 60, γιατι να πηγαινουν πιο γρηγορα?

Εντελώς πληροφοριακά θα στην λύσω εγώ την απορία σου!

Μπορεί να είναι παράνομος αυτός που αναπτύσσει ταχύτητα πάνω από το όριο αλλά δεν είπε κανείς ότι επειδή είναι παράνομος δεν πρέπει να το κάνει! Θέλει και το κάνει γιατί έχει κάλο στον εγκέφαλο! Ο ΚΟΚ δεν σου λέει να μην το κάνεις, σου λέει απλά ότι ΑΝ το κάνεις θα υποστείς κυρώσεις!

Ο ΚΟΚ σου λέει ότι εσύ θα πρέπει να οδηγείς στην δεξιά πάντα λωρίδα! Η κάθε αριστερή λωρίδα θα είναι για προσπέραση! Μπορεί ο άλλος να πηγαίνει μαλλιοκούβαρα, θα πρέπει να τον αφήσεις να περάσει! :smile:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Xciting R Honda Integra (700cccc)

Δημοσιεύτηκε

Οι ντελιβεραδες 90% των περιπτωσεων ειναι επικινδυνα αμορφωτα κωλοπαιδα.Μου εχουν κανει προσπεραση απειρες φορες απο αποσταση μισου μετρου με αμαξι στην αντιθετη λωριδα.Θα σκοτωσεις κοσμο για να φτασεις 2 λεπτα νωριτερα?

Οι γεροι/γριες ακομα χειροτεροι γιατι εχεις ενα ατομο που δεν εχει αντακλαστικα,οραση,ακοη,και οδηγαει κανονικα νομιζοντας οτι τα εχει αυτα.Δεν κοιτανε σε διασταυρωσεις και κυριως ειναι σε ηλικια που δεν τους ενδιαφερει ο συνανθρωπος και αν σκοτωσουν καποιον δεν θα ενοχληθουν καν.Αλλα εκει φταινε οι γιατροι και η ελλειψη εξετασεων που τους ανανεωνουν την αδεια.

Παντως για το δευτερο που ειπες,εν μερει και δικο σου λαθος.Ποτε αριστερη λωριδα εκτος αν κανεις προσπεραση η βλεπεις οτι το δεξιο ρευμα σε μπλοκαρει.Δηλαδη καποιος που θελει να παει πανω απο 60 τι θα κανει ,θα σε περασει απο δεξια? Σταματηστε να πηγαινετε αριστερα χωρις λογο

Ώπα μεγάλε μαζέψου.. Εργασία είναι και αυτή και γίνεται από κάθε έναν απλό πολίτη, που πολλές φορές είναι και πτυχιούχοι άνεργοι!!

Εσύ να υποθέσω του Χάρβαρντ μοτοσυκλετιστής Ε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha thunderace

Δημοσιεύτηκε

μπορει να εχεις βγαλει  ΚΑΙ το Χαρβαντ και παλι να εισαι "αμορφωτος".

Aυτο μαλλον θελει να πει.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ώπα μεγάλε μαζέψου.. Εργασία είναι και αυτή και γίνεται από κάθε έναν απλό πολίτη, που πολλές φορές είναι και πτυχιούχοι άνεργοι!!

Εσύ να υποθέσω του Χάρβαρντ μοτοσυκλετιστής Ε;

Δεν το εννοω απο αποψη του τι σχολη εχεις τελειωσει

Εννοω το κατα ποσο καταλαβαινεις τους κινδυνους του δρομου.Μαλλον αμορφωτος δεν ειναι η σωστη λεξη.Και εγω εχω δουλεψει μισο χρονο ντελιβερας και χωρις να εχω πτυχιο,αλλα οταν εβλεπα αμαξι να κανει προσπεραση και να ερχεται και αλλο απο το αντιθετο ρευμα,ελεγα ας περιμενει ο καφες 1 λεπτο και εμενα πισω,οχι "νταξει μωρε θα χωρεσω απο εδω"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

σε μιά περιοχή που συχνάζω ένα σουβλατζίδηκο με 2 παιδιά με κριπτονάκια που κάνουν σέρβις. το μαγαζί σε μεγάλη ευθεια.... τα παιδιά σούζες μπάντες θόριβο κόκκινα φανάρια φρεναρίσματα..... και όλα αυτά με την κούτα πίσω. μεγάλος κύνδηνος, αντιεπαγγελματικό και δέν θέλω να σκεύτομαι πώς θα φτάνουν τα σουβλάκια στα σπίτια..... όποτε με βλέπουν με το κατέμ με προσπερνάνε με τέρμα γκάζια και εγώ πολλές φορές σε προσπέραση παραλίγω να τους εκτοπίσω....τα κόκκινα για αυτούς δέν ειπάρχουν ... το ίδιο και τα στοπ. 3 φορές παραλίγω να τρακάρουμε..... καταβάση οι ντελιβεράδες είναι σαν τα ταξί... βαριούνται όλη μέραδρόμο, νιώθουν ότι είναι το σπίτι τους ο δρόμος πέρνουν θάρος κάνουν ότι θέλουν και τρέχουν να τελιώνουνε με τις παραγγελίες που έχουν μαζευτεί βουνό....

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Daytona 675 (675cc) Kawasaki ZX10R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Βγαλαμε συμπερασμα για ενα επαγγελμα απο το σουβλατζιδικο στην περιοχη του Ηρακλη. 

Να στο θεσω αλλιως, χθες ειδα 2 αδερφες να καβαλανε 640. Οσοι εχετε 640 δηλαδη, την καιτε την βατα

Το τσουβαλιασμα δεν ειναι καλο. Συμφωνω οτι υπαρχουν Rx: ντελιβεραδες εκει εξω και προσωπικα δε με νοιαζει αν τους λετε ολους το ιδιο, "περαστικος" ειμαι απο αυτη τη δουλεια, δε με θιγει. Αλλα κριμα να μιλατε ετσι για μια δουλεια που κανουν αρκετα παιδια απο εδω για να τα βγαλουν περα. Αναφερομαι στο "αμορφωτα κωλοπαιδα".

Αρέσει σε 10 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Να στο θεσω αλλιως, χθες ειδα 2 αδερφες να καβαλανε 640. Οσοι εχετε 640 δηλαδη, την καιτε την βατα

Αχ καλε κοιτα τι λεει το τσοκαρο για μας Ηρακλη.

Αμα σε πετυχω πουθενα θα μαλλιοτραβηχτουμε να το ξερεις. :lac:

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FJR (1300cc) Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
MV Agusta brutale (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Πριν κατηγορησετε τον πακετα, σκεφτείτε ότι πίσω από αυτόν μπορει να υπάρχει ένας μακακας ιδιοκτήτης που του λέει " μέχρι την τάδε ώρα να είσαι πίσω." Όλα αυτά βέβαια για 15€ μεροκάματο.  Κι εγώ εκνευριζομαι καμία φορα με τις μακακιες που κάνουν στους δρόμους αλλά μετά σκέφτομαι τι πίεση μπορεί να τρώει για να πηγαίνει έτσι. 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Βγαλαμε συμπερασμα για ενα επαγγελμα απο το σουβλατζιδικο στην περιοχη του Ηρακλη. 

Το τσουβαλιασμα δεν ειναι καλο. Συμφωνω οτι υπαρχουν Rx: ντελιβεραδες εκει εξω και προσωπικα δε με νοιαζει αν τους λετε ολους το ιδιο, "περαστικος" ειμαι απο αυτη τη δουλεια, δε με θιγει. Αλλα κριμα να μιλατε ετσι για μια δουλεια που κανουν αρκετα παιδια απο εδω για να τα βγαλουν περα. Αναφερομαι στο "αμορφωτα κωλοπαιδα".

δέν έβγαλε κανέις συμπέρασμα για τίποτα.... είναι το πρότο πόστ που έκανα μέσα σε αυτό το θέμα και δέν είδα να βγάζει κάνεις συμπέρασμα ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΣΤ. δέν με νιάζει άλλωστε την γνώμη μου λέω. εγώ δέν κατοιγόρισα κανέναν, μίλισα πολύ συγκεκριμένα για στγκεκριμένο γεγονός που έχω δεί. δέν είπα ότι όλοι οι ντελιβεράδες είναι ίδιοι, αυτό εσυ το συμπερανες με την δικιά σου αντίλιψη. εγω ξεκαθαρα αναφερω κάτι που έχω δεί, το έχω ζήσει πολλές φορές και συμβαίνει, πράμα που δεν μπορεί κανείς να αμφηβάλει που βγαίνει στον δρόμο με το μηχανάκι του. Έχω κάνει αυτην την δουλεια και γιαυτό αναφέρω πως ''κατα βάση οι ντελιβεράδες είναι σαν τα ταξί... βαριούνται όλη μέραδρόμο, νιώθουν ότι είναι το σπίτι τους ο δρόμος πέρνουν θάρος κάνουν ότι θέλουν και τρέχουν να τελιώνουνε με τις παραγγελίες που έχουν μαζευτεί βουνό....''

αν λοιπόν έδινες βάση στο τί λεω,απο το να βγεί απο μέσα σου ο μπρουταλ ο άντρας και να μας κράξεις εμάς με 640 και να μας βρίσεις ώς ''αδερφές'' που δέν είναι βρισιά η λέξη αλλα ο τρόπος σου καθαυτός είναι προσβλιτηκότατος, θα καταλάβενες πώς ακόμα και εν μέρη την συμπεριφορά των ντειβεράδων την ΔΙΚΙΟΛΟΓΩ! καθώς αναφέρω ότι η πολύ δουλεία τους αναγκάζει να παρανομούν.....

πρωσοπικά δέν προκαλώ παπιά με το κτμ, αντιθέτος αυτοί με προκαλούν χωρίς να ανταποκρίνομαι βέβαια.... αν αυτό σε πείραξε εσένα.....

επίσης εγώ δέν είπα τίποτα για αμόρφοτα κολόπαιδα.

Πριν κατηγορησετε τον πακετα, σκεφτείτε ότι πίσω από αυτόν μπορει να υπάρχει ένας μακακας ιδιοκτήτης που του λέει " μέχρι την τάδε ώρα να είσαι πίσω." Όλα αυτά βέβαια για 15€ μεροκάματο.  Κι εγώ εκνευριζομαι καμία φορα με τις μακακιες που κάνουν στους δρόμους αλλά μετά σκέφτομαι τι πίεση μπορεί να τρώει για να πηγαίνει έτσι. 

ότι είπα και ποιό πάνω. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΏ εν μέροι αυτά τα παιδιά.... αλλα σε ροτώ πότε θα περάσει κάποιος φανάρι κόκκινο επιδή τον πιέζει το αφεντικό και εγώ ή εσυ θα περνάμε με κάποια ταχύτητα τον δρόμο με πράσινο και απο την διασταύρωση που δεν έχεις ορατότητα θα σκάσεις πάνω του και θα γίνεται σμπαράλια? Θέλω να δώ τότε πόσω ανεκτικός θα είσαι, γιατί εγώ είμαι πολύ και ξαναλέω την έχω κάνει την δουλειά αυτή παλιότερα και ξέρω πώς είναι , και έφυγα γιατί αργούσα και αργούσα γιατί δέν μπορούσα να τρέχω με το παπί τότε και νέος κιόλας οδηγός

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Στηνω μονοπωλειο στο popcorn απο τωρα.
:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:

:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:
Ολοι οι υπολοιποι δινετε λογαριασμο σε 'μενα :pimp:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSXR 1000 Aprilia RSV4 (1000cccc)

Δημοσιεύτηκε

Οι ντελιβεραδες 90% των περιπτωσεων ειναι επικινδυνα αμορφωτα κωλοπαιδα.

έχει πολλούς deliverάδες το forum, και περιμένω πόλεμο σε λίγο :2guns::shoot:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Deauville Caberg Modus Ducati Multistrada (950cc)

Δημοσιεύτηκε

Ξερετε τι θα ηθελα να δώ καποια στιγμή? μια γαμ(τιμημένη) νομοθεσία που να υποχρεώνει τον ιδιοκτήτη της επιχείρησης του delivery να προμηθεύει ενα μπουφάν γάντια και κράνος στα παιδιά αυτά... που κατα πλειοψηφία είναι ο,τι νά ναι... και απο την άλλη έλεγχος απο την ίδια την επειχήρηση για τον αν φοράνε τον απαραίτητο εξοπλισμο..

και το λέω αυτό γιατι δυστιχώς σκοτώθηκε ντελιβεράς που πήγαινε παραγγελία σε επιχείρηση φίλου μου και ακόμα τρέχει... και σκοτώθηκε γιατι απλά είχε το κράνος οχι δεμένο (σημείωση ο συγκεκριμένος άτυχος υπάλληλος ήταν πατέρας με 2 παιδιά)

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα