efkola

Νέο Suzuki V-strom 650

129 μηνύματα σε αυτό το θέμα

BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

@r3negade:laugh::laugh::laugh:. Εντελώς κατά τύχη, έπεσα χτες πάνω σε ένα βιντεάκι του Βέρσυς και μου έκαναν 3 πράγματα εντύπωση:

1) Για τα γούστα μου, έχει τα πιο ωραία όργανα της κατηγορίας

2) Φαίνεται τρελά ποιοτικό

3) Έχει τόσο άσχημη ουρά που είναι αμαρτία

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

@r3negade:laugh::laugh::laugh:. Εντελώς κατά τύχη, έπεσα χτες πάνω σε ένα βιντεάκι του Βέρσυς και μου έκαναν 3 πράγματα εντύπωση:

1) Για τα γούστα μου, έχει τα πιο ωραία όργανα της κατηγορίας

2) Φαίνεται τρελά ποιοτικό

3) Έχει τόσο άσχημη ουρά που είναι αμαρτία

Eιναι αρκετα ποιοτικο και το αμεσως προηγουμενο μοντελο ειχε και πιο ωραια μουτρα για εμενα! Αυτο που προσπαθησαν να βαλουν και μια αρχη ρυγχους απο κατω ειναι λες και το παρατησαν στην μεση σχεδιαστικα. Η ουρα ασχολιαστη πραγματικα, λες και ξεμεινε απο αλλο μοντελο.

Ειναι ομως πολυ ωραιο στην οδηγηση, εχει γκαζι που, ενω δεν του φαινεται, ταιριαζει στο στυλ της μηχανης και αξιοπρεπη εξοπλισμο απο την μανα του.

Δυστυχως δεν εχω οδηγησει το Multi ή το S1000XR για να συγκρινω, αλλα σε γενικες γραμμες, ενω ειχα πολυ χαμηλες προσδοκιες, με αφησε με πολυ θετικες εντυπωσεις!

Αλλα οχι και να παραδιδει μαθηματα σχεδιασμου!!! :blink:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 λεπτό, το μέλος r3negade έγραψε:

Δυστυχως δεν εχω οδηγησει το Multi 

Κανόνισε κανέναν καφέ μωρέ και θα το πάρεις βόλτα και με το σωστό γρανάζωμα πλέον :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 22 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Κανόνισε κανέναν καφέ μωρέ και θα το πάρεις βόλτα και με το σωστό γρανάζωμα πλέον :laugh:

Ανα γεια σου, γιατι δεν ηθελα να το παρω με το λαθος γραναζωμα και αποκτησω λαθος εντυπωση!  :tooth:

Στον καφε θα κανουμε τραμπα το ταξιδοσκουτερ σου με την χιλιομετροφαγοπαπαρα μου για να δουμε διαφορες στα 0-100 και στις ρεΜΠριζ!

Τροποποιήθηκε από τον r3negade
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Benelli BN 251 (250cc) Triumph Bonneville T120 (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Το V-Strom εξακολουθεί να είναι πολύ καλή μοτοσυκλέτα αλλά τα πράγματα άλλαξαν στην Ελλάδα. Πλέον είναι ακριβή, δεν είναι προσιτή όπως ήταν παλιά - που αυτός ήταν από τους βασικούς λόγους για τους οποίους πούλησε τόσο καλά.

Εδώ δεν πουλάει το πολύ value for money SV 650 (πλέον συμφέρει περισσότερο από το MT 07), τι να λέμε τώρα;

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF (998cc) Arai ViperGT Lefas 900

My 2cents για το design και τα χρωματα.

Πολλες επιφανειες, πολλες γραμμες που συγχεονται και αλληλοκαλυπτονται/μπλεκονται η μια με την αλλη.

Επισης πολλα και ανακατεμενα χρωματα, οχι παντα αρμονικα ταιριασμενα.

Λειπει η απλοτητα, η συνεχεια των γραμμών, η "καθαροτητα" στην σχεδίαση 

Too complex...

Ισως γι'αυτό το νεο στρωμα μου φαινεται συμπαθητικο στο ολομαυρο, που ειδα σε εικονα πιο πανω.

Κατι που ποτε δεν μου αρεσε σε καμμια μοτα.αν κρυβει ομως ολο το συνοθυλευμα των επιφανειων και ακμων και το κανει πιο ενιαίο και αρμονικο , για μενα ειναι συν.

Το γενικοτερο σχημα του το βρισκω αρκετα ωραίο και βέβαια θεωρω πως ειναι ικανοτατη μοτα στον τομεα της.

Ψηλοτιμονο all around onoff που στην εκδοση ΧΤ με ενα σετ τακούνια θα πηγαινει πολυ πολυ καλα ακομα και στον χαλασμενο χωματοδρομο για τον μεσο αναβατη.

Αυτο για τα δικα μου ματια παντα.

Τα του design δεν ειναι αποκλειστικα για το στρωμα, αλλα και για το Versys που αναφερθηκε πριν

Τροποποιήθηκε από τον peterpan

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Vstrom DL-650A AGV RC5 Pro

Έχω του 08με ένσυμα στα μηχανάκια απ το 88. Το μηχανάκι έχει να κάνει αποκλειστικά με την ηλικία σου. Αν είσαι κάτω των 30 απλά ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για σένa. Εγώ 45 πλέον σε ότι κι άν έκατσα δεν με βόλεψε εκτός το 1000,  το καινούριο το tiger το μεγάλο  και το multistrada. Είναι αξιόπιστο τα φρένα του σπέσιαλ για μένα που έμαθα σε κάτι ΧΤ που έδινες κλοτσιά το ταμπούρο να ξεκολίσει. Εσεις οι μονδερνοι οι μίμου απτου και κάνγκουρες ίσως να τα βλέπετε υποδιέστερα. Με πήγε Βουλγαρία, Τουρκία Κωνσταντινούπολη μια χαρά. Απ το 08 μόνο λάδι βενζίνες και μπαταρίες αλάζω. Το ΜΤ09 δοκίμασα αλλά κουράστικα μόνο που έκατσα. Με πόνεσε στα μπούτια και μ αρέσει το ριμάδι. Αν ήμουν κάτω των 30 δεν θα το κοιτούσα καν το στρωμα.

Τροποποιήθηκε από τον chdimis
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

πριν 14 ώρες, το μέλος TKM έγραψε:

Το V-Strom εξακολουθεί να είναι πολύ καλή μοτοσυκλέτα αλλά τα πράγματα άλλαξαν στην Ελλάδα. Πλέον είναι ακριβή, δεν είναι προσιτή όπως ήταν παλιά - που αυτός ήταν από τους βασικούς λόγους για τους οποίους πούλησε τόσο καλά.

Εδώ δεν πουλάει το πολύ value for money SV 650 (πλέον συμφέρει περισσότερο από το MT 07), τι να λέμε τώρα;

1.εμείς πτωχεύσαμε φίλε γιαυτό και τα λοξά βλέματα προς κίνα ινδία

2.απο την αλλη οι δασμοί απο ιαπωνία είναι ακόμη υψηλοί γιαυτό και οι τιμές στις εισαγωγες δεν μπορούν να πεσουν. 

3.Συγκριτικά έχει την καλύτερη ποιότητα υλικών και κατασκευή συνολικά όπως και ακριβότερο σε κατασκευή μοτερ + του ότι κατασκευάζεται ιαπωνία απο τον ανταγωνισμό tracer700/nc750x/versys650

4. οι μικρόμεσαίες ιαπωνικές ονοφ 250-300 κοστολογούνται απο 5500-6500 δεν είναι λογικό να κοστίζει 2/2.5 παραπάνω ένα μεσαίο ονοφ την στιγμη που τα μεγάλα μαστόδοντα απέχουν απο 5k και πάνω σε σχέση αμέσως μικρότερη κατηγορία  

5. ως το '08 το vstrom κοστολογόταν χωρίς εξτρά 7800(με abs), όμως το σημερινό μοντέλο έχει πληθώρα ηλεκτρονικού εξοπλισμού πιο εξελιγμένο μοτερ και οικονομικό μοτέρ με καλύτερο μπροστινό (φρένο-ανάρτηση) κάνει λογική την αύξηση βάση της αναβάθμισης   

ο αγοραστής της προηγούμενης δεκαετίας που αγόραζε vstrom650 στην ελλάδα σήμερα αγοράζει cb500x και συνεχίζουμε την φθίνουσα πορεία γιατί σε λίγο δεν θα μπορεί να αγοράσει ουτε το 500ρι 

ο αγοραστής του tdm900(10-11k ευρώ '06) αγοράζει tracer700 

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 ώρες, το μέλος chdimis έγραψε:

Έχω του 08με ένσυμα στα μηχανάκια απ το 88. Το μηχανάκι έχει να κάνει αποκλειστικά με την ηλικία σου. Αν είσαι κάτω των 30 απλά ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για σένa. Εγώ 45 πλέον σε ότι κι άν έκατσα δεν με βόλεψε εκτός το 1000,  το καινούριο το tiger το μεγάλο  και το multistrada. Είναι αξιόπιστο τα φρένα του σπέσιαλ για μένα που έμαθα σε κάτι ΧΤ που έδινες κλοτσιά το ταμπούρο να ξεκολίσει. Εσεις οι μονδερνοι οι μίμου απτου και κάνγκουρες ίσως να τα βλέπετε υποδιέστερα. Με πήγε Βουλγαρία, Τουρκία Κωνσταντινούπολη μια χαρά. Απ το 08 μόνο λάδι βενζίνες και μπαταρίες αλάζω. Το ΜΤ09 δοκίμασα αλλά κουράστικα μόνο που έκατσα. Με πόνεσε στα μπούτια και μ αρέσει το ριμάδι. Αν ήμουν κάτω των 30 δεν θα το κοιτούσα καν το στρωμα.

Σωστός! :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Benelli BN 251 (250cc) Triumph Bonneville T120 (1200cc)

doctoras9 δεν έγραψα ότι... η Suzuki φταίει που το V-Strom είναι πλέον ακριβό. Εμείς καταντήσαμε όπως καταντήσαμε! Συμφωνώ με όλα αυτά που λες. Να πω, όμως, ότι η τιμή των 7.800 που κόστιζε το X-Strom το 2008 δεν ίσχυε πάντα! Πολλές φορές η Suzuki έκανε προσφορές και πολλοί επωφελήθηκαν από αυτές! Ένας απ' αυτούς ήμουν κι εγώ... το είχα πάρει το 2009 καινούριο στα 6.500!

Τροποποιήθηκε από τον TKM

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@doctoras9 σκατά στην Χόντα αλλά νομίζω πως και το NC750X κατασκευάζεται στην Ιαπωνία

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

πριν 15 λεπτά, το μέλος TKM έγραψε:

doctoras9 δεν έγραψα ότι... η Suzuki φταίει που το V-Strom είναι πλέον ακριβό. Εμείς καταντήσαμε όπως καταντήσαμε! Συμφωνώ με όλα αυτά που λες. Να πω, όμως, ότι η τιμή των 7.800 που κόστιζε το X-Strom το 2008 δεν ίσχυε πάντα! Πολλές φορές η Suzuki έκανε προσφορές και πολλοί επωφελήθηκαν από αυτές! Ένας απ' αυτούς ήμουν κι εγώ... το είχα πάρει το 2009 καινούριο στα 6.500!

Ναι καταλαβα πως το εννοούσες απλως ηθελα να συμπληρώσω στα συμπεράσματα.

Οσο για τις προσφορες της σουζουκι το κάνει εξ ανέκαθεν γιαυτο εχει και το πιο τιμιο ονομα στην αγορα ποιος θα ξεχασει το gsf1250 bandit στα 6000 ευρω μόνο! Αγοραζες 2 

Ομως εμεις για να συγκρινουμε κανοντας αναγωγή στην εποχή μιλαμε για τιμη καταλόγου οχι προσφορών συγκεκριμένης περιοδου 

:cheers:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

To nc ειναι τζαπαν, το versys ταιλανδη απο το 2010 και το tracer δεν ξερω. (Για το mt07 η wiki βγαζει assembly japan)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800xr (800cc) Honda Transalp (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγω παντα θα απορω , μεταξυ σοβαρου και αστειου, πως αγοραζει σημερα ο κοσμος (οποιαδηποτε) καινουργια μηχανη >500cc στην Ελλαδα....

10.000€+ ειναι μεγαλη υποθεση για την συντριπτικη πλειοψηφια του κοσμου σημερα....

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki VSTROM+TRACER! (650850cc)

Δημοσιεύτηκε

Αγοραζουν καινουριες μηχανες και αυτοκινητα πλεον οσοι πραγματικα μπορουν να αγορασουν... Οσοι εχουν πορους σημερα ή εχουν κασερι μαζεμενο απο παλια.

Εσπασε αυτη η τεραστια φουσκα με τα καταναλωτικα δανεια και δινονται πλεον με το σταγονομετρο. Υπηρχαν ατομα χωρις περιουσιακα στοιχεια που ειχαν παρει π.χ. 10 χιλιαρικα καταναλωτικα απο 6 τραπεζες =60000 και δεν πληρωσαν τιποτα, ή τα ξεπληρωνουν τωρα με 12000 !!! (ξερω περιπτωση). Εδιναν δανεια σε ατομα με μισθους 600 ευρω το μηνα να παρουν τζιπ.

Θυμαστε προ κρισης ποσα mercedes, bmw βλεπατε?? Σε καθε γωνια...

Σε καθε λεωφορο ποσα Καγιεν βλεπατε? Τωρα πουντες?

Οι γονεις μας παλια σπιτι και αμαξι αγοραζαν μονο οταν μαζευαν λεφτα...  με το υστερημα τους... ξαναγυριζουμε εκει, δυστυχως με ενα βιαιο τροπο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

Την 15/12/2018 at 3:14 ΠΜ, το μέλος chdimis έγραψε:

Έχω του 08με ένσυμα στα μηχανάκια απ το 88. Το μηχανάκι έχει να κάνει αποκλειστικά με την ηλικία σου. Αν είσαι κάτω των 30 απλά ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για σένa. Εγώ 45 πλέον σε ότι κι άν έκατσα δεν με βόλεψε εκτός το 1000,  το καινούριο το tiger το μεγάλο  και το multistrada. Είναι αξιόπιστο τα φρένα του σπέσιαλ ιιιιιιιιιιιιιιιιι, έζησα για να το διαβάσω κι αυτό! :laugh: :tongue:για μένα που έμαθα σε κάτι ΧΤ που έδινες κλοτσιά το ταμπούρο να ξεκολλήσει. Ντάξ, αν είχες εμπειρία φρένων από ΧΤ-550 (ταμπουράτο μπρος-πίσω!!!), σε νοιώθω απόλυτα...  Εσεις οι μονδερνοι οι μίμου απτου και κάνγκουρες ίσως να τα βλέπετε υποδιέστερα. Με πήγε Βουλγαρία, Τουρκία Κωνσταντινούπολη μια χαρά. Απ το 08 μόνο λάδι βενζίνες και μπαταρίες αλλάζωεγώ ούτε αυτό ακόμα...... :laugh: 11 χρόνια μετά!!! :crazy: Το ΜΤ09 δοκίμασα αλλά κουράστικα μόνο που έκατσα. Με πόνεσε στα μπούτια και μ αρέσει το ριμάδι. Αν ήμουν κάτω των 30 δεν θα το κοιτούσα καν το στρωμα.

:smile:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Νέα χρώματα για το 2020.

B_v-strom-650-my2020-1-.jpg

B_dl650x-mo-black.jpg

B_v-strom-650xt-my2020-3-.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki VSTROM+TRACER! (650850cc)

Δημοσιεύτηκε

H suzuki πρεπει να κανει καποιες σοβαρες αλλαγες, με βασικοτερη τον κινητηρα, ο οποιος κλεινει 20 χρονια ζωης. Καλος και αξιοπιστος, αλλα δε μπορω να παω να αγορασω μηχανακι με τον ιδιο κινητηρα που αγορασα πριν 15 χρονια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

πριν 46 λεπτά, το μέλος furious99 έγραψε:

H suzuki πρεπει να κανει καποιες σοβαρες αλλαγες, με βασικοτερη τον κινητηρα, ο οποιος κλεινει 20 χρονια ζωης. Καλος και αξιοπιστος, αλλα δε μπορω να παω να αγορασω μηχανακι με τον ιδιο κινητηρα που αγορασα πριν 15 χρονια.

#crossrunner :ph34r:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

Δεν θα ήθελα να κάνει αλλαγή στον κινητήρα του vstrom η suzuki διότι είναι μια εταιρία που συνήθως δίνει ποιοτικές και budget λύσεις, στην προκειμένη φάση μιλάμε για καλή λύση απόδοσης / οικονομίας / απόκτησης / αξιοπιστίας για τους πάντες λίγο πολύ και αυτό δεν χάνει στον χρόνο. Αυτό που θα έπρεπε να είχε αλλαχτεί ειδικά από το τελευταίο facelift και μετά ήταν τα φρένα!!! Να μην έμπαινε traction control και να έμπαιναν φρένα ( στην τιμή που έχει τώρα! ) γιατί εκεί υστερεί υπερβολικά. Ακόμη να δούνε πάλι το κομμάτι σχεδιασμός / εμφάνιση.... Βλέπεις έναν κώλο και πλαϊνά λες και δεν έχεις δέσει ακόμη όλο το μηχανάκι.

Από την άλλη το crossrunner είναι :wub:. Κάπως ακριβό όμως για την μεσαία κατηγορίας και την οικονομική δυνατότητα της εποχής μας, καθώς  με τα ίδια σχεδόν λεφτά παίρνεις το vstrom 1000. Εννοείται δεν έχουν σχεδόν ΤΙΠΟΤΑ κοινό αλλά ελπίζω να καταλαβαίνεται πως το λέω. Μακάρι να είχαμε όλοι την οικονομική άνεση και δυνατότητα να επιλέγουμε καθαρά με τα θέλω.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW f650gs (800cc) Bell M4R BMW f800gs (800cc)

λέγανε ότι το 20 θα επέστρεφε ο δρ. μπίγκουλας και θα έβγαινε στη θέση του 1000αριού vstrom αλλά μάλλον μιλάμε για φήμες.:_unsure:

Τροποποιήθηκε από τον Stratos 650

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

πριν 1 ώρα, το μέλος Stratos 650 έγραψε:

λέγανε ότι το 20 θα επέστρεφε ο δρ. μπίγκουλας και θα έβγαινε στη θέση του 1000αριού vstrom αλλά μάλλον μιλάμε για φήμες.:_unsure:

Ακριβώς! Όπως είχαν βγει φήμες και φωτογραφίες που έδειχναν το sv του 2020 με 4πιστονες tokico με την τιμή να παραμένει ίδια με τις προηγούμενες γενιές.

Αντί αυτής της αλλαγής έβγαλαν κάτι περίεργα χρώματα στο πλαίσιο που για εμένα είναι απλά χάλια ! ( και σκέψου πως είμαι και λίγο suzukifanboy ). Γενικά πιστεύω πως η suzuki έχει μείνει αρκετά πίσω από το 2015-2016 και μετά ( δεν μιλάω για την τα gsxr διότι δεν γνωρίζω απολύτως τίποτα καθώς δεν με ενδιαφέρει καθόλου αυτή η κατηγορία ) 

Τροποποιήθηκε από τον BlackDiamond
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

η suzuki είναι πιο παραδοσιακή εταιρεία με συγκεκριμμένες αξίες και φιλοσοφία, δε ρισκάρει εύκολα.

Απορίας άξιο γιατί δε τόλμησε ακόμη να παράγει (την φασοναρία που επικρατεί) δικύλινδρο εν σειρά για τα μεσαία μοντέλα της. Φυσικά και ο δικύλινδρος V 90ο που διαθέτει συνολικά είναι καλύτερος συγκριτικά με αυτούς, όμως ένα θέμα ειναι οτι δεν μπορεί να παιξει σε πιο κομπακτ διαστάσεις σε ονοφ της βγαίνει μαστόδοντο και οφείλεται στο μήκος του V2    

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Ο συγκεκριμένος V2 είναι από τους πιο αξιοπιστους και πολυδιάστατους κινητήρες έβερ,φοριέται με επιτυχία σε πολλά μοντέλα (sv 650 & 1000,tl 1000) και η τεχνολογία του καλυπτει ακόμα τις σημερινες ανάγκες,και μόνο το διαφορετικό σύστημα -εν σχέσει με τους άλλους-στην κινηση των εκκεντροφόρων να δει κανείς,το επικροτεί.

Διαβάζουμε κατά καιρους φήμες για το νέο big,τι ακριβώς θα φέρει ΑΝ έρθει? Μονοκυλινδρος αλλα παλαιά? δενομιζωΤακη.Νεα διάταξη κυλινδρων? Μπα,ανοίγει νέα κεφάλαι και δυσκολα μονοπάτια που δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα της βγουν.

Για μενα το μοτιβο ειναι V2 οσο πουλάει + συνεχείς βελτιωσεις.

ΥΓ δοκτορ ο v2 ειναι ο ορισμός του compact σε πλάτος εννοείται,που ειναι το μαστόδοντο?

Τροποποιήθηκε από τον karellen

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος doctoras9 έγραψε:

όμως ένα θέμα ειναι οτι δεν μπορεί να παιξει σε πιο κομπακτ διαστάσεις σε ονοφ της βγαίνει μαστόδοντο και οφείλεται στο μήκος του V2    

πριν 4 ώρες, το μέλος karellen έγραψε:

ΥΓ δοκτορ ο v2 ειναι ο ορισμός του compact σε πλάτος εννοείται,που ειναι το μαστόδοντο?

στο μήκος φίλε όχι στο πλάτος 

ενδεικτικά wheelbase vestrom 650: 1560, tracer700: 1450,  versys 650: 1415

το μήκος του μεταξονίου για 1000cc είναι καλό, όμως για 650midweight all around είναι πολύ, όταν ο ανταγωνισμός σήμερα όχι το 2002 (που βγήκε το πλαίσιο) γίνεται όλο και πιο συμπαγής σε διαστάσεις και ελαφρύς σε βάρος.   

όμως φυσικά έχει τα καλά του που είναι ξεκάθαρα η τουριστική χρήση, εκεί παίζει μονο του. Εντάξει το vstrom 650 νομιζω ακομη και έτσι που πουλάει περισσότερα κομμάτια στην κατηγορία αλλά η απόσταση που χωρίζει είναι αναπνοής 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα