Kostakis88

Οδηγός ταξί - Αξίζει?

34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha Cygnus 2003 (125cc) Street 250-900

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Το δούλευα πρίν δυο χρόνια, το είχα ολόκληρο με ενοίκιο χωρίς καμιά βοήθεια απο taxiplon, taxibeat, ή ραδιοταξί γιατί είχα παλιό αμάξι και δεν το δεχόντουσαν, παρόλα αυτά έβγαζα 15-20 ευρώ... καθαρά μεχρι που το σταμάτησα τέλος Μαρτιού, οπου είδα οτι δεν τραβάει...
Τώρα σκέφτομαι να το ξαναπάρω με ένα καλύτερο αμάξι, αλλα έχω απορίες.
Το taxiplon και το taxibeat κατα πόσο θα με βοηθήσουν?
Το να το έχω μισό με έναν άγνωστο, μπορεί να έχω μπέλάδες και κολλήματα? Γιατί δεν έχω ολο τον χρονο διαθέσημο για ολόκληρο
Λέω να το κρατήσω μονο για τον χειμώνα... ή αξίζει και το καλαοκαίρι?
Η μήπως ολόκληρο, μόνο για τα Σαβατοκύριακα?
Και μήν προσπαθήσετε να με ψαρώσετε οι γνώστες γιατί έχω μια μικρή εμπειρία...
Αν θέλετε στηλτε μου και πρωσοπικό μύνημα

Τροποποιήθηκε από τον Kostakis88

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki GSXR (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Για δες..... κάνουν και τέτοια οι ταξιτζήδες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Για δες..... κάνουν και τέτοια οι ταξιτζήδες?

Για ποιό πράγμα λές?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
MV Agusta brutale (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Sorry αλλά τι ενοίκιο σου ζητάνε οι ιδιοκτήτες και σου μένει μεροκάματο μόνο 15-20 ευρώ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Sorry αλλά τι ενοίκιο σου ζητάνε οι ιδιοκτήτες και σου μένει μεροκάματο μόνο 15-20 ευρώ?

50 ευρώ ενοίκιο για 24 ώρες (και παραπάνω αν ειναι σχετικά καινούριο αμάξι), μετα έχεις ΙΚΑ , ΦΠΑ, καυσιμα και πρέπει να βγάζεις τουλάσχιστον 100ευρώ την ημέρα για να σου μείνουν 20ευρώ, θεωρητικά δεν υπάρχει οριο σε αυτά που μπορείς να βγάλεις αλλα ειναι δουλειά χρονοβόρα...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Φίλε μου ειλικρινά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.  Εγώ πάντως για 15€ δεν έμπαινα στους δρόμους 10-12 ώρες την μέρα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Φίλε μου ειλικρινά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.  Εγώ πάντως για 15€ δεν έμπαινα στους δρόμους 10-12 ώρες την μέρα. 

Γι αυτο τα ρωτάω όλα αυτά στην αρχή, μήπως μπορώ να το δουλέυω πιο αποδοτικά.... Γνώστης κάποιος?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Versys (650cc) HJC Rpha 10+ MV Agusta Veloce (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Γι αυτο τα ρωτάω όλα αυτά στην αρχή, μήπως μπορώ να το δουλέυω πιο αποδοτικά.... Γνώστης κάποιος?

Αδερφέ το ταξί έχει πέσει πολύ.....γενικά λεφτά δεν αποδίδει όπως παλιότερα. 

Ο πατέρας μου ήταν χρόνια ταρίφουν τα τελευταία 5-6 χρόνια έπαιζε με ραδιοταξί αλλά και πάλι ήταν δύσκολα. Απλά γλίτωνε χρήματα με το να γυρίζει γύρω γύρω για τον πελάτη και του έδινε έτοιμα δρομολόγια το κέντρο. 

Για τις εταιρίες δεν ξέρω τι παίζει. 

Αν εισαι νέος άνθρωπος και αντέχεις....ψάξε για κάτι άλλο

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αδερφέ το ταξί έχει πέσει πολύ.....γενικά λεφτά δεν αποδίδει όπως παλιότερα. 

Ο πατέρας μου ήταν χρόνια ταρίφουν τα τελευταία 5-6 χρόνια έπαιζε με ραδιοταξί αλλά και πάλι ήταν δύσκολα. Απλά γλίτωνε χρήματα με το να γυρίζει γύρω γύρω για τον πελάτη και του έδινε έτοιμα δρομολόγια το κέντρο. 

Για τις εταιρίες δεν ξέρω τι παίζει. 

Αν εισαι νέος άνθρωπος και αντέχεις....ψάξε για κάτι άλλο

Επειδή εχώ ηδη μια δουλίτσα, δεν με απασχολούν τόσο τα λεφτά, αλλα με ενδιαφέρουν περισσότερο τα ένσημα, επειδή μπήκα αργά στην αγορά εργασίας θέλω να μαζέυω όσο πιο πολλά γίνεται... θα το ψάξω και καλύτερα αυτή τη φορά...

Επειδή είμαι ψείρας πήγα σήμερα Κυριακή απόγευμα στην γειτονιά μου και έβλεπα τα ταξί στην πιάτσα να φεύγουν κατα μέσο όρο κάθε 8 λεπτά, περίπου με κάθε ερχομό του ηλετρικού... είναι περίπου ώπος πριν 2 χρόνια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Daytona DY50 rs Kawasaki zzr (1400cc)

Δημοσιεύτηκε

Με την μέρα το ενοίκιο? Σε ποια πόλη μενεις αν επιτρέπεται? 

Εμείς έχουμε ολόκληρη άδεια. Πρόσφατα ρωτησα τον μπαμπα για το πως πάει η ενοικίαση (δεν έχουμε οδηγό, δουλεύει μονο ο πατέρας κ η μάνα μ)  και μου είπε οτι είναι με τα χλμ που γράφει το αμάξι, ενω παλιότερα είναι με την βδομάδα. Πάντως όταν ειχαμε οδηγό, τράκαρε με 16χρονο που οδηγούσε v storm και το παιδι συγχωρέθηκε κ το αυτοκίνητο ολική. Θέλω να πω οτι αν το εχεις απο μισο με κάποιον άλλο, υπάρχει κ αυτή η περίπτωσή του ατυχήματος, οπου θεωρητικά πρεπει να πληρωσει μόνο ο ιδιοκτήτης που οδηγούσε, αλλά αμα ο άλλος είναι στραβος και μ*λ*κ*ςς?? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εμείς έχουμε ολόκληρη άδεια. Πρόσφατα ρωτησα τον μπαμπα για το πως πάει η ενοικίαση (δεν έχουμε οδηγό, δουλεύει μονο ο πατέρας κ η μάνα μ)  και μου είπε οτι είναι με τα χλμ που γράφει το αμάξι, ενω παλιότερα είναι με την βδομάδα. Πάντως όταν ειχαμε οδηγό, τράκαρε με 16χρονο που οδηγούσε v storm και το παιδι συγχωρέθηκε κ το αυτοκίνητο ολική. Θέλω να πω οτι αν το εχεις απο μισο με κάποιον άλλο, υπάρχει κ αυτή η περίπτωσή του ατυχήματος, οπου θεωρητικά πρεπει να πληρωσει μόνο ο ιδιοκτήτης που οδηγούσε, αλλά αμα ο άλλος είναι στραβος και μ*λ*κ*ςς?? 

Για αυτό δίνεις ένα σκασμό στην ασφάλεια....επαγγελματικό όχημα ειναι που κινήται 24/7......λογικό είναι να εμπλακεί σε πολλαπλά ατυχύματα. 

Και πέρα από αυτό κατά την ενοικίαση βάζεις και κανόνες. Πολλές φορές έχει τύχει να τα πληρώσει πχ ο πατέρας μου επειδή εφταιγε αυτός. Αν φταίει ο άλλος..οκ το φτιάχνεις και τα παίρνεις μετά από την ασφάλεια. 

Πρώτη φορά το ακούω με τα χλμ πάντως......Το πιο σύνηθες είναι με την μέρα και άνα βάρδια. Πχ 30 ευρώ μισό και άν το έχεις όλο συνήθως σου κάνει και κάνα σκόντο ο ιδιοκτήτης στα 50 αντί για 60 ευρώ. Και οι οδηγοί τα δινουν μαζεμένα ανα μήνα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγώ το είχα την ημέρα 50 ευρώ ολόκληρο και ανεξαρτήτως χιλιομέτρων...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Daytona DY50 rs Kawasaki zzr (1400cc)

Δημοσιεύτηκε

:what:Θα ξαναρωτησω μήπως εγώ θυμάμαι λάθος ρε μάγκες. 

Σε ποια πόλη ζειτε και πόσα ταξί υπάρχουν? Ραδιοταξι μιλάμε παντα έτσι 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν είναι να δουλεύεις για να πεις ότι δουλεύεις τότε μάμησε το.   Το θέμα είναι να βγάζεις και κάτι ώστε να μπορείς να πεις ότι έχεις ένα αξιοπρεπές μεροκάματο.

Τα ένσημα μην τα σκέφτεσαι και τόσο.  Οσο και να δουλέψεις, σύνταξη θα πάρεις στα 67  και από λεφτά θα είναι περίπου τα ίδια με τους υπόλοιπους. Γενικά, το βρίσκω λίγο άκυρο για έναν νέο άνθρωπο να σκέφτεται την σύνταξη από τώρα.  Είναι σαν να είσαι φαντάρος και να μετράς τις μέρες με το που μπεις. Δύσκολα θα την παλέψεις μέχρι το τέλος.

Για μενα, κοίτα για κάτι άλλο.   Ξέρω ότι δεν είναι και εύκολο διότι δεν υπάρχουν δουλειές αλλά το να προσφέρεις δουλεία και όχι εργασία,  μόνο κακό κάνει.  Και σε σενα και στους υπόλοιπους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:what:Θα ξαναρωτησω μήπως εγώ θυμάμαι λάθος ρε μάγκες. 

Σε ποια πόλη ζειτε και πόσα ταξί υπάρχουν? Ραδιοταξι μιλάμε παντα έτσι 

Αθήνα, ραδιοταξί πολλά, Πολλοί ίσως περισσότεροι πλεον έχουν taxiplon και taxibeat, εχω μπει σαν επιβάτης και πολλές οι κλήσεις των εφαρμογών.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν είναι να δουλεύεις για να πεις ότι δουλεύεις τότε μάμησε το.   Το θέμα είναι να βγάζεις και κάτι ώστε να μπορείς να πεις ότι έχεις ένα αξιοπρεπές μεροκάματο.

Τα ένσημα μην τα σκέφτεσαι και τόσο.  Οσο και να δουλέψεις, σύνταξη θα πάρεις στα 67  και από λεφτά θα είναι περίπου τα ίδια με τους υπόλοιπους. Γενικά, το βρίσκω λίγο άκυρο για έναν νέο άνθρωπο να σκέφτεται την σύνταξη από τώρα.  Είναι σαν να είσαι φαντάρος και να μετράς τις μέρες με το που μπεις. Δύσκολα θα την παλέψεις μέχρι το τέλος.

Για μενα, κοίτα για κάτι άλλο.   Ξέρω ότι δεν είναι και εύκολο διότι δεν υπάρχουν δουλειές αλλά το να προσφέρεις δουλεία και όχι εργασία,  μόνο κακό κάνει.  Και σε σενα και στους υπόλοιπους.

Είσαι λίγο λαθος ρε μαν...τι σημαινει είναι νέος κλαιν τα ένσημα? Καλά κάνει το παλικάρι...ειδκά έτσι όπως εχει γινει η ιστορία τωρα. 

Καλύτερα να τα έχεις παρά να φτάσει η ώρα και για 500 ενσημα να μην σου βγαίνει η σύνταξη που λέει ο λογος και να τρέχεις και να μην φτάνεις. 

Τώρα για τα χρήματα.....ανάλογα την φάση....για 20 ευρώ μεροκάματο άλλοι φιλάνε κώλους...άλλοι δεν ασχολούνται καν. Σημερα δεν θεωρειται "κακό" το 30αρι (Μ.Ο) μεροκάματου ταξί) πάντως όταν οι περισσότερες δουλειες ειναι 450ευρω καθαρά χωρίς ωράριο....(μην πω 450 χωρις ωράριο και ένσημα) 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν λέω ότι δεν κάνει καλά που επιδιώκει τα ενσημα. Εκείνο που λέω είναι ότι δεν πρέπει να γίνεται αυτοσκοπός. Ακούω πολλους νέους να το λένε και και με παραξενευει.

Ειδικά όταν βλέπω ανθρώπους να δουλεύουν και η αμοιβη τους να είναι μόρια ή ενσημα.  Αυτό εμένα μου φαίνεται σαν οικειοθελής δουλεία πράγμα το οποίο συμφερει μία κλειστή κάστα και όχι το συνολο.  Όσο πιο συχνά συμβαίνει , τόσο περισσότερο θα βολευει κάποιους. 

Άποψη μου.  Μην είσαι λοιπόν τόσο απόλυτος με τα " είσαι λάθος". Έχω δει ότι το αναφέρεις συχνά.  Εκτός κι αν τα ξέρεις όλα , οπότε πάω πάσο. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Άποψη μου.  Μην είσαι λοιπόν τόσο απόλυτος με τα " είσαι λάθος". Έχω δει ότι το αναφέρεις συχνά.  Εκτός κι αν τα ξέρεις όλα , οπότε πάω πάσο. 

Την άποψη μου εκφέρω.....ούτε απόλυτος είμαι ουτε είπα ότι τα ξέρω όλα...anyway, έχεις ακούσει το "άμα δεν μπαζώσεις δεν χτίζεις"? 

Ο γαμπρός μου έφαγε σκατό 4-5 χρόνια για να μαζέψει μόρια έτσι ώστε να μπορέσει να δουλεύει κοντά στο σπίτι του στο μέλλον, πράγμα που το κατάφερε και τώρα ειναι άρχοντας.

Ο πατέρας μου κυνδινεύει να μην βγει στην σύνταξη γιατι έχασε τις καρτέλες των ενσήμων του 71' & 72' και στο ενδιάμεσο κατούρησε και το ΙΚΑ λίγο....Δουλεύει από τα 16 του....ειναι 64 και ίσως να μην πάρει σύνταξη (την κανονική τουλάχιστον) γιατί ψόλαρε κάποια χρόνια όσον αφορά τα ένσημα και έχασε και μια 500αρα από τις 2 καρτέλες. 

Εγω επειδή μια 4ετία την έκανα έξω για δουλειά (ενσημα γιοκ...κα δεν μου έκοψε του μπαγλαμα να πληρώσω κανένα γνωστό να με έχει στα χαρτια σαν έργαζόμενο) και βάλε και άνετα 2 χρόνια μαύρος (που δεν ήταν επιλογή μου αλλα το δέχτηκα γιατί τα λεφτά ειναι λεφτά) συν  ένα-2 χρόνια συνολικής ανεργίας....στα 33 μου έχω χάσει ήδη 1200+600+600......χονδρικά 2500 ένσημα....στα 4500 καθιερώνεις το δικαίωμα της χαμηλότερης δυνατής σύνταξης. Οπότε καταλαβαίνεις ότι μεγαλώνοντας αρχίζει να σε νοιαζει και να σε κόφτει το σενάριο συνταξιοδότησης. Μιλαμε για χασούρα 7 ετών.....δεν το λες και λίγο, δεν το λες και το τέλος του κόσμου.....αλλά δεν ειναι αμελειτέο νούμερο...και όντας 70άρης έχει τεράστια σημασία αν η συνταξη σου θα ειναι 500 ευρω ή 700 ή 800+. 

Τεσπά, απλα αν θες δες το λίγο πιο σφαιρικά και πιο ρεαλιστικά το ζήτημα. Όπως ειπα στην αρχή...αμά δεν μπαζώσεις δεν χτίζεις. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ξέρω τι δουλειά κάνει ο γαμπρός σου αλλα όπως προείπα , το να δουλεύεις και να αμείβεσαι μόνο με μόρια ή ένσημα είναι μεγάλη μακακία! Τους λόγους τους ανέφερα πιο πάνω.  Και μιας και μιλάμε για συντάξεις,  να σου πω ότι ο πατέρας μου έχει φτάσει να παίρνει τα ίδια λέφτά με συνταξιούχους κατώτερης ασφαλιστικής κλίμακας.   Παρότι πλήρωνε σαν μακάκας 35 χρόνια την ανώτερη κλίμακα. Μέσα σε 5 χρόνια έχει χάσει περίπου ένα χιλιάρικο και πλέον είναι στα ίδια με αυτόν που βγήκε με  ένσημα 25 ετών.

Ξαναλέω λοιπόν ότι σαφώς και πρέπει να σκεφτόμαστε  τα ένσημα και να τα απαιτούμε από τον εργοδότη.  Αρκεί βέβαια αυτό να συνοδευέται και από έναν κανονικό μισθό. Νομίζω ότι προέχει αυτό!     Ζούμε σε εποχές όπου το μέλλον της χώρας είναι υποθηκευμένο για τουλάχιστον 20 χρόνια και η εκμετάλλευση στην αγορά εργασίας είναι στο φούλ. Ασε που αν εφαρμοστούν αυτά που σχεδιάζουν για το ασφαλιστικό, όλοι τα ίδια λεφτά θα πάιρνουν.  Αν και όποτε βγουν στη σύνταξη!      

Η συναίνεση επομένως του ίδιου του εργαζόμενου στην εκμετάλλευση, διογκώνει το πρόβλημα ακόμα περισσότερο.  Για παράδειγμα, όσο θα βρίσκονται  οδηγοί με 15 ευρώ μεροκάματο τόσο θα οικονομάει ο ιδιοκτήτης του ταξί ή οι εταιρίες.  Οταν είσαι 10-12 ώρες στο τιμόνι δικαιούσαι αρκετά περισσότερα. Αν δεν τα απαιτήσεις δεν θα τα πάρεις ποτέ!    Οσο όμως λες οκ  στα 15 ευρώ δεν κάνεις τίποτα.

Τροποποιήθηκε από τον Roadrash890
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Η συναίνεση επομένως του ίδιου του εργαζόμενου στην εκμετάλλευση, διογκώνει το πρόβλημα ακόμα περισσότερο.  Για παράδειγμα, όσο θα βρίσκονται  οδηγοί με 15 ευρώ μεροκάματο τόσο θα οικονομάει ο ιδιοκτήτης του ταξί ή οι εταιρίες.  Οταν είσαι 10-12 ώρες στο τιμόνι δικαιούσαι αρκετά περισσότερα. Αν δεν τα απαιτήσεις δεν θα τα πάρεις ποτέ!    Οσο όμως λες οκ  στα 15 ευρώ δεν κάνεις τίποτα.

Μέσο όρο βγάζει παραπάνω το ταξί, το 25αρακι το έχει άνετα αν το τρέξεις λίγο το έργο και δεν ψολάρεις σε πιάτσες πίνοντας μπύρες και καφέδες με τα υπόλοιπα ταριφούν. 

Παίζει μια μέρα να πιάσεις και 100αρικο παιζει και να βγάλεις τα έξοδα μόνο. Αλλά 15 ευρώ μέσος όρος ειναι λίγα για ένα ταξί που ξαναλέω δουλεύει...

BTW δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις και τι ηλικία έχεις αλλά πλέον ο βασικός ειναι 480 με συνθήκες γάματα....αν εισαι τυχερός και παίρνεις 30 ευρω μεροκάματο (30Χ25=750) δεν είναι άσχημα για την εποχή μας. Δεν ειναι όπως παλιά που και πιάτα να επλενες εβγαζες το 40αρι την μέρα. Δεν λέω ότι ειναι καλο ή ιδανικό, αλλά αυτό είναι προς το παρόν και πρέπει να συμβιβαστούμε εως ενα βαθμο.  

Αν μπορείς (γνώσεις, εμπειρία, θεση στην δουλεια)  και σε παιρνει (εξτρα εισοδήματα και μπορείς να μείνεις χωρίς δουλεια) να απαιτήσεις (λάθος λέξη...γιατί τωρα που βλέπω άτομα για δουλεια και τα περνάω από interview και μου λένε κάτι τσουρομπίλια εγώ κάτω απο 800 δεν παίρνω απλά γελάω)

Και εγώ όταν έμεινα πριν 4-5 μήνες απο δουλεια και είχα ανάγκη δεν κοίταγα πόσα θα πάρω αλλά απλά να πάρω γιατί αλλιώς δεν τσούλαγε. (άλλο που μου βγήκε σε καλο και παιρνω καλούτσικα χρήματα στο τέλος)

Πρόπερσυ ήμουν πιο κλαιν και εμπαινα και ζήταγα αυτά που θεωρούσα ότι πρέπει να πάρω και περίμενα μέχρι να βρω κατι που με ικανοποιεί. 

Εν ολίγης όταν είσαι στην ανάγκη θα κάνεις τον σκόντο....και με την ανεργία να βαράει 50αρια + %.......ε χέσε με ρε φίλε...δεν ειναι καιρός για απαιτήσεις είναι καιρός για τα κεφάλια μέσα. Θα έχω πχ παιδί στο σπίτι, και θα λέω δεν πιάνω σκατά...γιατί εεεεε με σκατά θα δουλεύω τώρα και το παιδί θα τρώει τα πόδια μου....και σκατα θα πιάσω και θα τα φάω γιατι οι ευθυνες και οι αναγκες μου το απαιτούν. Καταλαβαίνεις το σκεπτικό μου νομίζω. 

Τώρα το πλουτίζει το αφεντικο κτλ...βερεσε τα ακούω...όποιος έχει τα λεφτα βαράει το ντέφι και οι υπόλοιποι απλά χορεύουμε.  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κύριοι καλησπέρα. Αν γνωρίζετε θα νοικιασω την άδεια για ταξι και θα έχω δικό μου όχημα με συντήρησης ασφάλεια κλπ. Το όχημα θα είναι στο όνομα μου η θα περαστεί στον ιδιοκτήτη της άδειας. Ευχαριστώ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke II (640cc) AGV KTM SM (690cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος Παπαγιαννης Δημήτρης έγραψε:

Κύριοι καλησπέρα. Αν γνωρίζετε θα νοικιασω την άδεια για ταξι και θα έχω δικό μου όχημα με συντήρησης ασφάλεια κλπ. Το όχημα θα είναι στο όνομα μου η θα περαστεί στον ιδιοκτήτη της άδειας. Ευχαριστώ 

Πλεον με την Uber για αντιπαλο,δεν θα σου το συνηστούσα,χάσιμο χρόνου και χρημάτων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος Παπαγιαννης Δημήτρης έγραψε:

Στο ονομα σου θα ειναι αλλα δεν ξερω αν σε συμφερει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT66OR

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας είμαι άσχετος από ταξί

σκέφτομαι να νοικιάσω ταξί μπας και κάνω κάνα μεροκάματο αφού δουλειά δεν μπορώ να βρω  με τίποτα εδώ και καιρό 

Αξίζει παιδιά το κάνει κανείς? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha fazer s2 Suzuki /GSX-S/BusaGen2

Eαν δεχεσαι να δουλευεις ολη την εβδομαδα 12-14 ωρες τοτε ναι αξιζει! 

Τροποποιήθηκε από τον Peiraiwths

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα