hayabusas

Μία όχι και τοσο ευχάριστη περιπέτεια............

90 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Έλα τώρα που το ζήτημα είναι πως δεν μίλησαν με τον σωστό τόνο για να σε διορθώσουν και να σε διδάξουν, την στιγμή που γράφεις "το κάνω για να κάνω πιο άνετες τις παρανομίες μου, και δεν σας πέφτει και λόγος", κοροϊδευόμαστε νομίζω και είναι κρίμα, κολλητά με λόγια περί "αληθινού και ειλικρινή".

Δεν περίμενες κράξιμο, έφαγες κράξιμο, πάμε παρακάτω. Ξεκίνησες "γιόλο στα παπάρια μου" και τώρα τι ασχολείσαι να το μαζέψεις, άστο πέρασε.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha MT-09 Tracer (850cc) HJC FG-17 Shinra hD-92 (1160cccc)

Δημοσιεύτηκε

καλα τον ανθρωπα τον κραζετε για την πινακιδα και οχι που εκανε 70 χιλιομετρα με λαμπακι στη βροχη ενω την ειχε ξαναπατησει?

Αυτό!

Κανονικα επρεπε να τον κραζουμε που πηρε gs, αλλα τεσπα.... :tooth:

Και κυρίως αυτό.

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Οι δικαστές του ΜΒ ξαναχτυπούν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZ (250cc) Airoh Aviator 2.1 Husqvarna sm 570r (576cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Μα δεν το πιασατε. Η περιπετεια που λεει ο τιτλος ειναι το thread το ιδιο και η προσπαθεια του hayabusa να κανει τα ατομα να επικεντωθουν στο θεμα του τοπικ αντι να πεσει κραξιμο ως συνηθως γιατι κανει κατι παρανομο και ειναι αλητης και δεν σεβεται τιποτα και δεν ειναι σωστο και μετα απο αυτο τι τον σταματαει να γινει κλεφτης και δολοφονος αφου δεν εχει αρχες και στο μπαγκλαντες ειναι καλυτεροι και κανουν αυτο και... Ωπα! Το Μπαγκλαντες που κολλαει ρε μαγκες? :2funny:  

Τροποποιήθηκε από τον Νικολακης_Husq
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Στο πρώτο μου ποστ δε γράφω "τα λάθη μου" και μέσα στη λίστα υπάρχει και το ότι δεν είχα πινακίδα στο μηχανάκι. Άρα ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ οτι έσφαλα και αντί να ρωτήσει κανείς εκ των δικαστών Ντρεντ "οκ ρε μεγάλε, διόρθωσες το λάθος σου?" έγραψαν τις θεωρείες τους (κατασχέσεις, IQ και δε συμμαζέυεται) 

Ξέρεις τι πιστεύω; Ότι δε στην πέσανε για την πινακίδα, αλλά γιατί δεν είπες πώς τη γλύτωσες και γιατί δεν το σηκώσανε το μηχανάκι τελικά. :popcorn::popcorn:

Τροποποιήθηκε από τον telixristos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Africa Twin Arai Tour X-3 KTM SMT (990cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγω παλι δεν θα πω για πινακιδες και μηχανες.

Θα πω για μια γκομενα, μια παλια περιπετεια.

Μια γκομενα που ηταν πολυ εξω απο το target group μου, πολυ εξω απο τα νερα μου. Γκομενα με μυαλο και μουναρος συγχρονως.

Anyway, μετα απο ενα bedroom session :smoke:και ενω ειχαμε "ξυσει γονατα και αγκωνες" χαλαροι καναμε κουβεντα και προσπαθουσα να βγαλω ακρη τι παιζει.

Μου ελεγε ποσο χορτατη ηταν απο ζωη γενικως και συγκεκριμενα για κατι πολυημερες διακοπες που ειχε κανει με εναν πρωην της και αλλο ενα ζευγαρι σε ιδωτικο κοτερο στο Αιγιο και τοτε πεταω την ερωτηση με την απιστευτη χαλαροτητα του μεταγαμηθεντος...

-"Παρτουζες φανταζομαι επαιξαν εεε?" με ενα χαμογελο καπως ετσι...:winking:

Και τοτε σπαει ενα χαμογελο και μου πεταει την απαντηση..

-"Τι να σου πω? Αυτα δεν λεγονται..."

Δεν με πειραξε που δεν επιβεβαιωσα το εμφανες...απλα αλλαξα κουβεντα, και συνεχιστηκε η ζωη για αρκετους μηνες ακομα ωσπου χαθηκε το ενδιαφερον και τα σπασαμε. Και εζησε αυτη καλα και εγω...εγω καταλαβα οτι υπαρχουν οντως καποια πραγματα που οσο και εμφανη να ειναι, οσο και να τα εχει καταλαβει ο αλλος, απλως ΔΕΝ λεγονται και οταν τα πεις πρεπει να εισαι προετοιμασμενος να αντιμετωπισεις την αλλαγη της οπτικης γωνιας που θα σε δει ο αλλος ακομα και την (δικαιη) επικριση του.

Ετσι απλα.

Αρέσει σε 10 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Και πινακίδα δεν είχε,

και την παράτησε τη μηχανή και έφυγε,

και δεν τον γράψανε,

και δεν του την φορτώσανε,

και στο mybike μπήκε και το έγραψε,

και τα διαδικτυακά του φιλαράκια τον υπερασπίστηκαν,

και τους επικριτές του έκραξε...

Είχε πρόγραμμα!

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Με όλο το σεβασμό σε όλους σας θα ήθελα πραγματικά να μας έβλεπα για μια ωρα οδηγούς

για παράδειγμα στους ΙΤΑΛΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ  και μετά να το ξανακουβεντιαζαμε.......:_hi:

Σωστότατη παρατήρηση. Αυτό σκεφτόμουν στις φώτο με τα ΑΜΕΑ. Νιώθω πολύ καλά με τον εαυτό μου που όσες φορές έχω οδηγήσει εκτός συνόρων έχω ακριβώς την ίδια συμπεριφορά. Δηλαδή έχω μαζέψει κλήση από Σλοβενία για 280άρα στην εθνική με το Κ , έχω σφάξει ελεγχόμενα δύο κόκκινα στην Ιταλία για να προλάβω το καράβι , με έχουν σταματήσει στην Βουλγαρία για προσπέραση σε δρόμο με μονή συνεχόμενη διαγράμμιση και πάει λέγοντας. Από την άλλη κι εκεί περιμένω πίσω από τα αμάξια στα διόδια να έρθει η σειρά μου , πάντα τηρώ τα όρια των κατοικημένων περιοχών, ποτέ δεν παρεμποδίζω τον γρηγορότερο κάθοντας μπάστακας στην αριστερή λωρίδα, πάντα φοράω εξοπλισμό κοκ.

Στο θέμα μας τώρα κι επειδή η κουβέντα πάει να πάρει μια τροπή εντελώς άκυρη  θα επαναλάβω αυτό που είπα στο πρώτο μου ποστ. Κανείς δεν μπορεί να μου στερήσει το δικαίωμα να υπάρξει αυτόπτης μάρτυρας σε περίπτωση ατυχήματος / δυστυχήματος. Άλλο πράγμα το << Τζι Ες παρέσυρε πεζό κι έφυγε >> και άλλο το << Τζι Ες με αριθμό κυκλοφορίας τάδε παρέσυρε πεζό κι έφυγε >>

Από εκεί και πέρα ισχύει ό,τι ακριβώς έγραψα. Εγώ σε 4-5 ώρες θα φύγω από την δουλειά μου με το μηχανάκι μου και θα κατηφορίσω προς το σπίτι μου. Το αν θα συνυπάρξω με τον Γιώργο στον ίδιο δρόμο δεν με γεμίζει με κανενός είδους ανασφάλεια λόγω της αφαίρεσης της πινακίδας του. Βασικά μακάρι να συναντούσα μόνο τέτοιους τύπους όλη την ώρα. Αυτό είναι προσωπική εκτίμηση και προκύπτει από τα όσα εγώ έχω αποκομίσει από τα γραπτά του παιδιού εδώ μέσα. Επίσης, μιλάμε για μια πράξη που δεν επιφέρει καμία ζημιά στους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου. Δεν έγραψε πως οδηγεί πιωμένος ούτε πως τρέχει με 300. Την κωλοπινακίδα του δεν φορούσε και έσφαξε και πέντε - δέκα διόδια έτσι. Ε , στα @@ μου πραγματικά. Όπως θα δεχόμουν να πάω βόλτα με κάποιους που δεν πληρώνουν διόδια έτσι " δέχομαι " και την μαλακία του Γιώργου διότι πολύ απλά δεν μπορεί να με επηρεάσει κάπως. Ας υπήρχε κράτος να κάνει καλά την δουλειά του κι ας του έκοβε τον κώλο. 

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Και πινακίδα δεν είχε,

και την παράτησε τη μηχανή και έφυγε,

και δεν τον γράψανε,

και δεν του την φορτώσανε,

και στο mybike μπήκε και το έγραψε,

και τα διαδικτυακά του φιλαράκια τον υπερασπίστηκαν,

και τους επικριτές του έκραξε...

Είχε πρόγραμμα!

εμενα παντως με τρελαινει η αμαθεια αυτων που του ειπαν θα σου δωσουμε κληση για παρακωλυση..........

κατα τα αλλα μια κλασικη ελληνικη μερα στους ελληνικους δρομους της ελληνικης φιλοσοφιας που ολοι λιγο πολυ εχουμε. 

who cares? :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda africa HJC FS-10

Δημοσιεύτηκε

με την πινακιδα του θα ασχοληθουμε; να γιατι δεν προκειτε να παρω ΠΟΤΕ bmw. αξονας και μετρητης βενζινης πφφφφφφ....

εγω παντως μεχρι στιγμης ειμαι τυχερος, οσες φορες εχω ξεμεινη απο βενζινη σβηστος και με την φορα εμπαινα στο βενζιναδικο και εβαζα. ειμαι στην πεμπτη φορα. να δω ποσο θα κρατησει η τυχη μου!!!!!!

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγω παλι δεν θα πω για πινακιδες και μηχανες.

Θα πω για μια γκομενα, μια παλια περιπετεια.

Μια γκομενα που ηταν πολυ εξω απο το target group μου, πολυ εξω απο τα νερα μου. Γκομενα με μυαλο και μουναρος συγχρονως.

Anyway, μετα απο ενα bedroom session :smoke:και ενω ειχαμε "ξυσει γονατα και αγκωνες" χαλαροι καναμε κουβεντα και προσπαθουσα να βγαλω ακρη τι παιζει.

Μου ελεγε ποσο χορτατη ηταν απο ζωη γενικως και συγκεκριμενα για κατι πολυημερες διακοπες που ειχε κανει με εναν πρωην της και αλλο ενα ζευγαρι σε ιδωτικο κοτερο στο Αιγιο και τοτε πεταω την ερωτηση με την απιστευτη χαλαροτητα του μεταγαμηθεντος...

-"Παρτουζες φανταζομαι επαιξαν εεε?" με ενα χαμογελο καπως ετσι...:winking:

Και τοτε σπαει ενα χαμογελο και μου πεταει την απαντηση..

-"Τι να σου πω? Αυτα δεν λεγονται..."

Δεν με πειραξε που δεν επιβεβαιωσα το εμφανες...απλα αλλαξα κουβεντα, και συνεχιστηκε η ζωη για αρκετους μηνες ακομα ωσπου χαθηκε το ενδιαφερον και τα σπασαμε. Και εζησε αυτη καλα και εγω...εγω καταλαβα οτι υπαρχουν οντως καποια πραγματα που οσο και εμφανη να ειναι, οσο και να τα εχει καταλαβει ο αλλος, απλως ΔΕΝ λεγονται και οταν τα πεις πρεπει να εισαι προετοιμασμενος να αντιμετωπισεις την αλλαγη της οπτικης γωνιας που θα σε δει ο αλλος ακομα και την (δικαιη) επικριση του.

Ετσι απλα.

χορτάτη από ζωή, μάλιστα. . . και συνέχισες, ε τα θελε ο κώλος σου

και ο δικός μου φυσικά, την ίδια μαλακία έκανα, πήγα και έμπλεξα με γκόμενα χορτάτη από ζωή.

μόνο που στη δικιά μου περίπτωση δε μου είχε δώσει αφορμές απλώς στις πρώτες 2-3 εβδομάδες, στα χαλαρά, την είχα ψιλιαστεί τη δουλειά και έπεσαν οι ερωτήσεις για παρτούζες και λεσβιακά. την παρτούζα μου την επιβεβαίωσε αυτή, το λεσβιακό το επιβεβαίωσα μόνος μου μήνες μετά.

όχι δεν ξαναμπλέκω με τέτοια γκόμενα και ας έκανε το καλύτερο κρεβάτι έβερ. πλέον το διαλύσαμε αλλά ακόμα βρισκόμαστε (τα συμπεράσματα δικά σας)

θα έλεγα πως ακόμα μάλλον δεν έχει χορτάσει :P :P

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

photos or it didnt happen :biggrin:

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-09 HJC Rpha 10+ Yamaha

Δημοσιεύτηκε

Αγαπητο κοσμοπολιταν..

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

:offtopic:

σε ενα φορουμ που αποτελειται απο εκατονταδες ατομα ( :_shifty: ) λογικο ειναι να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις.

αλιμονο αν ταυτιζομασταν ολοι με ολους.

οποτε οποιοσδηποτε ανοιγει καποιο θεμα λογικο ειναι να ακουσει ενα τσουβαλι διαφορετικες γνωμες, αποψεις , ιδεες.

αρα δεν υπαρχει λογος να οδηγουμαστε σε <<φραστικη βια>> (:laugh:) .

βεβαια το οτι ο αλλος δεν ειναι face to face αυτο βοηθαει στο να λεμε ο καθενας το μακρυ και το κοντο του αλλα καλως η κακως αυτο ειναι το ιντερνετ, 

γι αυτο keep calm buy japan bikes :_zeppelin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Jetpack

Δημοσιεύτηκε

δεν υπαρχει λογος να οδηγουμαστε σε <<φραστικη βια>> (:laugh:

Αυτό είναι ανήκουστο στο ΜΒ. Σε άλλα forums μπορεί. Εδώ είμαστε ευγενικοί όλοι και μιλάμε με σεβασμό στον έκαστο συνομιλητή. Πως σου ήρθε αυτό;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα