MudBandit

Αγνώστου Τύπου Μηχανή

44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda C50 (50cc) BMW G 650GS (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα! Είμαι πολύ ευτυχισμένος καθώς αυτό εδώ το κουκλί θα περαστεί στο όνομα μου. Το μόνο που γνωρίζω είναι πως η μάρκα του είναι BMW (δε κόβω και φλέβα μα έτσι μου είπαν). Θα το εκτιμούσα αφάνταστα κάθε ενημέρωση για το τι μοντέλο, κυβικά κλπ είναι. Η μηχανή βρίσκεται στο εξωτερικό και δεν έχω πρόσβαση στα έγγραφα της για να γνωρίζω. Έψαξα ένα ένα όλα τα μοντέλα της BMW μα δε βρήκα κάτι
.13624536_660800140738583_1377954068_n.jp13649527_660800154071915_499054636_n.jpg

Υ.Γ αν δεν είμαι στην σωστή ενότητα παρακαλώ να αναφερθεί και να αλλαχθεί από τους συντονιστές

@hraklis Τσα! :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki Xf 650 Freewind Marushin Husaberg fe (509?cc)

Δημοσιεύτηκε

r80?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Λες; Ας το ψάξω. Η βλακεία ξέρεις ποια είναι; Ότι το λευκό αυτό χρώμα είναι μπογιά για τοίχους με υπογραφή του πατέρα :thumbsdown:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ωπα! α ρε φίλε τι μου@@κι τσιμισες.... .αυτο το μηχανακι αν το περιπιηθεις θα εισαι ραιντερ ον δε στορμ μεσα στο στυλ... τρομερο μηχανακι..... θα το χαρεις θα δεις..... ελπιζω μηχανικα να ειναι ενταξυ ομως....

το μηχανακι δεν μπορω να καταλαβω 100% να σου πω την αληθεια τι μηχανακι ειναι, μιαζει πολυ με bmw εχει χαρακτηριστηκο μοτερ.... απο bmw .... ομως μην αποκλιεις να ειναι και ζουνταπ....... παντως οπως και να εχει καλο ειναι να σου στυλουνε τα χαρτια να δεις τι μηχανακι ειναι να προετοιμαστεις απο τωρα να ξερεις τι να αρχισεις να ψαχνεις για να το φτιαξεις 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Keeway Fact Evo (50cc) Nolan N64 Stoner Replica Honda

Δημοσιεύτηκε

Αν σου πω ότι παίζει και να βρήκα ακριβώς το μοντέλο τη κερδίζω??? :tooth::tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF1000FA (1000cc) SHOEI GT-AIR Δίας edition Αλλος Natane MONO 1 (>0cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

r513.jpg

R51/3 του 1954?

Τροποποιήθηκε από τον spyrosk42

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Εμένα πάλι γιατί πάει το μυαλό μου σε DKW 250 του '58,δίχρονη?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ωπα! α ρε φίλε τι μου@@κι τσιμισες.... .αυτο το μηχανακι αν το περιπιηθεις θα εισαι ραιντερ ον δε στορμ μεσα στο στυλ... τρομερο μηχανακι..... θα το χαρεις θα δεις..... ελπιζω μηχανικα να ειναι ενταξυ ομως....

το μηχανακι δεν μπορω να καταλαβω 100% να σου πω την αληθεια τι μηχανακι ειναι, μιαζει πολυ με bmw εχει χαρακτηριστηκο μοτερ.... απο bmw .... ομως μην αποκλιεις να ειναι και ζουνταπ....... παντως οπως και να εχει καλο ειναι να σου στυλουνε τα χαρτια να δεις τι μηχανακι ειναι να προετοιμαστεις απο τωρα να ξερεις τι να αρχισεις να ψαχνεις για να το φτιαξεις 

Ηρακλη ησουν απο τα πρωτα ατομα που σκεφτηκα οταν μου το παν! xD BMW του παππου!Ειχε αγορασει ολα τα ανταλλακτικα (τα οποια πρεπει να ψαξω να βρω γτ δε ξερουμε ακριβως που ειναι...εχω να παω και 6 χρονια!) αλλα πεθανε πριν προλαβει να τη φτιαξει. Του χρονου το καλοκαιρι θα την εχω αγκαλια και μακαρι να σας ανεβαζω  φωτο καθως την αναπαλαιωνω! Θα το φτιαξω μα θα το κυκλοφορω εννοειται! Δε ξερω μη το φερω και Ελλαδα :thumbsup:

Αν σου πω ότι παίζει και να βρήκα ακριβώς το μοντέλο τη κερδίζω??? :tooth::tooth:

Οτι θελεις φιλε!Και δικιβαλια με το καλο, στο απώτερο μελλον :yahoo:

R51/3 του 1954?

Ξερεις κατι ρε φιλε...βλεπω καποιες μικρο διαφορες στο μοτερ και την αναρτηση πισω.Καπου εκει πρεπει να ναι ομως.Μοιαζει και με την 1965 R50/2

Εμένα πάλι γιατί πάει το μυαλό μου σε DKW 250 του '58,δίχρονη?

Μοιαζει παρα πολυ φιλε μου! Ποτε δεν ειχα σκεφτει να παρω διχρονο,ελπιζω να μη μου κατσε xD 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XLR 250 Baja (250cc) Honda VFR400Z

Δημοσιεύτηκε

BMW ή EMW R35 πρέπει να είναι.Υπ'όψιν ότι η ανακατασκευή μιας παλιάς BMW απαιτεί αρκετές χιλιάδες ευρώ για να γίνει σωστά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM (Μπραπcc) agv Αλλος καμια 25αρια

Δημοσιεύτηκε

Δεν βλεπω βυζια στο μηχανακι οποτε δεν μου κανει για μπεμπα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

φιλε μου αν ταχεις κανε το καινουργιο... τετοια μηχανακια τα αξιζουν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

BMW ή EMW R35 πρέπει να είναι.Υπ'όψιν ότι η ανακατασκευή μιας παλιάς BMW απαιτεί αρκετές χιλιάδες ευρώ για να γίνει σωστά.

Πραγματικα ρε φιλε δε μπορω να βρω ακρη,ολα μοιαζουν τοσο πολυ μεταξυ τους!.Ευχαριστω ομως!Τα ανταλλακιτκα υπαρχουν.Θελω να κανω οτι μπορω μονος.Δενεσαι ετσι με τη μηχανη και εχει και συναισθηματικη αξια καθως θα κανω αυτο που δεν προλαβε ο παππους μου

Δεν βλεπω βυζια στο μηχανακι οποτε δεν μου κανει για μπεμπα.

Χαχαχα για να δουμε ρε φιλε...Που θα καταληξουμε μ αυτο το θεμα;!

φιλε μου αν ταχεις κανε το καινουργιο... τετοια μηχανακια τα αξιζουν

Μεχρι του χρονου το καλοκαιρι με το στρογγυλο θα μαι xD

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@MudBandit και να ανακαλυψεις λεει οτι ειναι κανα κινεζικο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγώ τελικά πρέπει να έπεσα έξω , μου έκανε για την BWM R35 αλλά τελικά πιο κοντά δείχνει για την R51/3 του 1954 όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω . Άρα άκυρη η βόλτα για δικαβαλιά :cry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XLR 250 Baja (250cc) Honda VFR400Z

Δημοσιεύτηκε

Δεν είναι boxer ρε παλικάρια το μοτέρ για να είναι R51,μονοκύλινδρο είναι.Κατα 90% είναι R35 αρχών δεκαετίας '50,φαίνεται από το πλαίσιο απο πρεσαριστό ατσάλι και το καπάκι του κινητήρα.Δεν ξέρω αν είναι BMW ή ανατολικογερμανική EMW,έχουν μικρές διαφορές που δε μπορώ να τις διακρίνω απο τη φωτογραφία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (1000cc) shoei xr 1100 ταξιδιάρα

Δημοσιεύτηκε

Δεν μου μοιάζει για BMW... εν τω μεταξύ λείπει το αριστερό πίσω αμορτισέρ στο οποίο στην μέση περνάει ο άξονας του πίσω τροχού. Επίσης ο λεβιές ταχυτήτων δεν βγαίνει έτσι σε κανένα bmw. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εγω παντος θα το ξαναπω , μπορει να ειναι και ζουνταπ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (1000cc) shoei xr 1100 ταξιδιάρα

Δεν είναι boxer ρε παλικάρια το μοτέρ για να είναι R51,μονοκύλινδρο είναι.Κατα 90% είναι R35 αρχών δεκαετίας '50,φαίνεται από το πλαίσιο απο πρεσαριστό ατσάλι και το καπάκι του κινητήρα.Δεν ξέρω αν είναι BMW ή ανατολικογερμανική EMW,έχουν μικρές διαφορές που δε μπορώ να τις διακρίνω απο τη φωτογραφία.

Πρέπει να είναι η  EMW R35 του 1954

emw-r35-1986162_l_393044ffc1ae199b.jpg

Τροποποιήθηκε από τον Coyote Z750s
Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF1000FA (1000cc) SHOEI GT-AIR Δίας edition Αλλος Natane MONO 1 (>0cc)

Δημοσιεύτηκε

Bing! Nαι πολύ πιο κοντά από την R51 που είπα εγώ, κινητήρας, βάση κ πίσω λασπωτήρας, ντεπόζιτο ταιριάζουν πολύ καλύτερα.

Μπύρες στον Nippon και Coyote που το βρήκαν!

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia strada (650cc) MZ

Δημοσιεύτηκε

O πίσω πάντως μια μικρή ανασφάλεια πρέπει να την έχει... :2funny:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

O πίσω πάντως μια μικρή ανασφάλεια πρέπει να την έχει... :2funny:

σιγα... με τα σκαρτα 35 αλογα που θα βγαζει θα ποιανετε απο το σαμαρακι κα ιθα ειναι μια χαρα :P

edit: 25 αλογα :P

Τροποποιήθηκε από τον hraklis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@MudBandit και να ανακαλυψεις λεει οτι ειναι κανα κινεζικο

Χαχαχαχα το φανταζεσαι;

Εγώ τελικά πρέπει να έπεσα έξω , μου έκανε για την BWM R35 αλλά τελικά πιο κοντά δείχνει για την R51/3 του 1954 όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω . Άρα άκυρη η βόλτα για δικαβαλιά :cry:

Χαχαχα δεν πειραζει ρε φιλε!Εγω το μονο που θελω ειναι την αποψη σας.Δε κρεμαω κανενα και τη βολτα μη την αποκλειεις! xD Απο που εισαι πλακα πλακα;

Εχεις πολυ δικιο.Ειδα αρκετα βιντεακια αυτες τις μερες.Το μοντελο ειναι το ΠΟΛΥ μεχρι τις αρχες 50 γιατι αν θυμαμαι καλα το 54 αρχισαν να βγαινουν με αναρτηση πισω(που εμενα δεν εχει)!Με τις EMW μοιαζει πολυ περισσοτερο.Αυτες ειναι οι μονες φωτο που εχω δυστυχως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Από Καλαμάτα :tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παιδια ξερετε τι βλεπω;Οτι στη δικη μου (εκει που βλεπετε οι αλλες να χουν αναρτηση πισω) υπαρχουν τρυπες,σαν υποδοχες για αναρτηση αρα πρεπει οντως να ναι η  EMW R35 του 1954

Από Καλαμάτα :tongue:

Κοντα ειμαστε!Απο πατρα ειμαι αλλα τις εχουμε τις διασυνδεσεις εκει xD

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Benelli BN 251 (250cc) Triumph Bonneville T120 (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγώ γιατί δεν βλέπω την εικόνα του αρχικού μηνύματος και βλέπω μόνο κάτι αριθμούς;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα