TheSainOne

Ήρθε η ώρα να το πληρώσω?

28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Suzuki Xf 650 Freewind Marushin Husaberg fe (509?cc)

Δημοσιεύτηκε

Αγαπητοί συμφορουμίτες,

Εδω και 2 χρόνια ειμαι χρήστης...

ενος suzuki xf650 a.k.a. freewind

Το πήρα φτηνά και μετά από αρκετό ψάξιμο και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστιμενος. Το μηχανάκι με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο αρκετές φόρες ενώ δεν με έχει πουλήσει καμιά. Όσον άφορα την συντήρηση κάνω τα βασικά, λάδια ξίδια, άντε και ελιές. Πλέον όμως είμαι ξανά σε αναζητήσεις καθώς χρήματα για να πάρω ένα cbr600f4i που έχω διαλέξει ως επόμενο δεν θα υπάρχουν στο προβλεπόμενο μέλλον.  Έτσι λέω να το μαζέψω λίγο. Χρειαζόσαστε αρκετή δουλεια καθώς έχει 19 χρονιά στην πλάτη και 60000 χιλιόμετρα.  Αναλυτικά:

1. λάστιχα (έχω ανακη 2 πάνω πανάρχαια πολυμερισμού και με ελάχιστο πέλμα)
  2. μπροστά ανάρτηση, δακρύζει το δεξιά τσιμουχακι λάδι στον ήλιο.
  3. μπροστά δισκοπλακα, ειναι κοντά στο όριο, και δεν την χρησιμοποιώ πολύ.
  4. λάδια ξίδια μπουζί φίλτρο(5-6κ απο την προιγουμενη)
  5. πλαστικά, θέλουν λίγο κολημα σε διάφορα σημεία, βιδουλες που λείπουν κλπ.
  6. υποπλαισιο μασκας λιγο στραβό από πτώση
  7. τιμόνι λιγο στραβό
  8. ηλεκτρικά (μου κανει μπουκοματα/κοψιματα σε καθε διαδρομη, αλλα να το σβήσω ξεκινήσω ή αναβοσβήσω τα φώτα φτιαχνει.
  9.  κλειδαρια, λογο πτώσης κλειδωμένο εχει τσαβοθκαλευτει και δεν αναβει το πισω φως πορείας παρα σε συγκεκριμενεσ μοιρες του ον.

Με ενδιαφέρει να έχω μηχανάκι να κινείτε να παω στην δουλειά μου, πάω τραγικά φλωριών, και με ενδιαφέρει η ασφάλεια μου σε ενα βαθμό. Εσείς ως πιο έμπειροι τι θα φτιάχνατε πρώτο? Απο που θα παίρνατε ανταλακτικα για μικρο κόστος αλλα οχι και χαλια ποιότητα? Τι προιοντα προτείνεται? τι λέτε πως μπορω να φτιαξω μονος, σημειωτεον οτι πιανει σχετικά το χερι μου και είμαι σε ασχημη οικονομική κατάσταση.

Ευχαριστω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda NC700XD '12

Δημοσιεύτηκε

Τι να πρωτοφτιάξεις... Εγώ θα κοίταζα πρωτίστως ο,τι έχει να κάνει με την ασφάλεια, δηλ. αυτά που σε κρατάνε όρθιο, και σταματάνε το δίκυκλο. Αναρτήσεις, λάστιχα, δισκόπλακα (φρένα γενικώς) είναι τα πρώτα. (Χωρίς μπροστινό ΔΕΝ φρενάρεις).

Λάδια, ξίδια είναι τα εύκολα οπότε δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα παραπάνω. Βίδες και τέτοια επίσης, εκτός και αν σπάσει βάσεις κλπ οπότε μάλλον πας για πατέντες.

Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μια και απομακρυσμένη διάγνωση δεν γίνεται... Κάποια μπορεί να επιδέχονται ισιώματος, κάποια όχι. Θα πρέπει να τα δει μάστορας.

Για τις τιμές χρειάζεται έρευνα αγοράς ανά εξάρτημα, έστω και από Internet... Πάρε και προσφορές από μάστορες.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν είναι οτι δεν έχω μπροστινό, απλα αν το οριο ειναι 5 χιλιοστα εγω εχω 5,6. 

λάστιχα τι θα πρότεινες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZR7(S) (750cc) Αλλος ποιος ξερει

Δημοσιεύτηκε

Παντως, οπως τα λες εγω βλεπω ενα μηχανακι που θελει τα μαζεματα του με τα απο τοσα χρονια

Αλλα αν ειναι οντως 60.000 χλμ ειναι λιγα ακομη. 

Τα σπασμενα πλαστικα στα φτιαχνει καποιος ειδικευμενος φαναρτζης μια χαρα.. τα υπολοιπα που λες μαζευονται κι αυτα.. 

Απο λαστιχα εγω ειχα metzeler tourance που για την ηπια χρηση που εκανα εγω, ηταν μια χαρα . 

Τωρα αν πηγαινεις ασφαλτο, εχουν βγει και καλυτερα στην ασφαλτο, πχ michelin anakee 3  που ακουω καλα λογια και βλεπω να κυκλοφορουν πολυ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR F4i (600cc) AGV K-4 Honda CBF (250cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλό είναι να ορίσεις ένα budget, ώστε να μπουν προτεραιότητες στο τι θα γίνει πρώτο και  τι "ποιότητας" ανταλλακτικά θα επιλέξεις. Δεν έχει νόημα να σου προτείνονται ακριβότερα πχ λάστιχα αν όλος ο προϋπολογισμός είναι ~100€.

Τροποποιήθηκε από τον estebahn
Συμπλήρωση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλό είναι να ορίσεις ένα budget, ώστε να μπουν προτεραιότητες στο τι θα γίνει πρώτο και  τι "ποιότητας" ανταλλακτικά θα επιλέξεις. Δεν έχει νόημα να σου προτείνονται ακριβότερα πχ λάστιχα αν όλος ο προϋπολογισμός είναι ~100€.

έχεις δίκιο, για λάστιχα όμως η μεταχειρο με κανένα 100ρικο ή καινούργια με 250. εκτός αν δεν τα έχω ψάξει καλά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

λαστιχα - φρενα - αναρτήσεις - λαδολεμονο

με αυτη τη σειρα θε ξεκιναγα, πανω απολα η ασφαλεια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

λάστιχα λέτε να μείνω μακριά από ματαχειρισμενα? και σχετικά άγνωστες μάρκες?  να τα σκάσω για ανακι 3?

επισεις πόσα να θέλει ένας μάστορας ηλεκτρολόγος για να μου μετρήσει τα ρεύματα και να δει για τα μπουκοματα. Σκετη διαγνωση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θέλεις να το φτιάξεις για να το πουλήσεις; Θα μπείς μέσα, δεν πρόκειται να πάρεις τα λεφτά που θα ρίξεις. Βάλε μία αγγελία με μία λογική τιμή για την κατάσταση του και πούλα το. Και το μηχανάκι που θέλεις να πάρεις, να το πας σε έναν μηχανικό να το δει ΠΡΙΝ το αγοράσεις.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θέλεις να το φτιάξεις για να το πουλήσεις; Θα μπείς μέσα, δεν πρόκειται να πάρεις τα λεφτά που θα ρίξεις. Βάλε μία αγγελία με μία λογική τιμή για την κατάσταση του και πούλα το. Και το μηχανάκι που θέλεις να πάρεις, να το πας σε έναν μηχανικό να το δει ΠΡΙΝ το αγοράσεις.

οχι φιλτατε, θελω να το φτιαξω φτηνα ωστε να ειναι λιγο πιο ασφαλες/μαχιμο για να το καβαλαω, αν ηθελα να το στειλω θα συμφονουσα μαζι σου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν μπορούσα να δω τη μηχανή θα σου πρότεινα κάτι. Αλλά έτσι από μακρυά δεν γίνεται. Σίγουρα θέλει πολλά πράγματα από ότι λες, αλλά σε πόσο ταλαιπωρημένα είναι τα λάστιχα πχ, ή πόσο καιρό χάνει λάδια η μπουκάλα; τα έχει χάσει όλα; Για εμένα να πας σε έναν μηχανικό και να σου προτείνει αυτός τι επείγει να κάνεις βάσει της εμπειρίας του. Σημαντικό για εμένα είναι τα ηλεκτρικά. Με φαγωμένα λάστιχα και αφού ξέρεις πως είναι φαγωμένα και πας ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ, κινείται το μηχανάκι. Χωρίς ρεύμα όμως έμεινες. Σε ποιά περιοχή μένεις;

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
sprinter i cbs (125cc) KTM smc (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Ακριβως ετσι ειναι και του πατερα μου το xf, δακρυζει η δεξια και παλια εκανε αυτα τα κοψιματα που ειναι απο τον πολ/στη, οταν αναβε την μεγαλη σκαλα η ταση επεφτε στα 14v και ετσι συνεχιζει κανονικα, μετρα την ταση σου και αν ειναι πανω απο 14 θα ξερεις τι φταιει. Το συγκεκριμενο εχει 80.000 χιλιομετρα και δεν καιει λαδια. Η μπουκαλα δεν νομιζω πως θα σου βγει πολυ ακριβα σε εναν καλο μαστορα αν ημουν στην θεση θα κοιτουσα να αλλαξω πρωτα λαστιχα και μετα να κανω την αναρτηση και την δισκοπλακα για να μπορω να φρεναρω σε κατι επειγον

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Εκτος απο την τσιμουχα να σου τσεκαρει και το κουζινετο, αν εχει φθορα θα σου σκασει και την επομενη τσιμουχα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

1. λάστιχα (έχω ανακη 2 πάνω πανάρχαια πολυμερισμού και με ελάχιστο πέλμα)
  2. μπροστά ανάρτηση, δακρύζει το δεξιά τσιμουχακι λάδι στον ήλιο.
  3. μπροστά δισκοπλακα, ειναι κοντά στο όριο, και δεν την χρησιμοποιώ πολύ.
  4. λάδια ξίδια μπουζί φίλτρο(5-6κ απο την προιγουμενη)
  5. πλαστικά, θέλουν λίγο κολημα σε διάφορα σημεία, βιδουλες που λείπουν κλπ.
  6. υποπλαισιο μασκας λιγο στραβό από πτώση
  7. τιμόνι λιγο στραβό
  8. ηλεκτρικά (μου κανει μπουκοματα/κοψιματα σε καθε διαδρομη, αλλα να το σβήσω ξεκινήσω ή αναβοσβήσω τα φώτα φτιαχνει.
  9.  κλειδαρια, λογο πτώσης κλειδωμένο εχει τσαβοθκαλευτει και δεν αναβει το πισω φως πορείας παρα σε συγκεκριμενεσ μοιρες του ον.

εχουμε και λεμε

1. 280 ενα ζευγαρι καλο λαστοιχακι

2. 120 ευρω αναρτηση μπροστα να μαζευφτει

3. 40 ευρω δισκοπλακα

4.120 ευρω λαδια φιλτρα ξιδια

5.50 ευρω κολησεις και μικροβαψιματα σ.ξ.μ

6.νεο υποπλαισιο κανα 40ρι

7.αλαγη τιμονιου αν ειναι το φατμπαρ κανα 80ρι

8.τρεχα γυρευε, αν πας για πλεξουδα 100 ευρω για να τελιωνεις γιατι τα ηλεκτρικα ειναι πονος στο κολο

9.κλειδαρια κανα 50ρι

επιοικος οπως καταλαβενεις εισαι στα 880... πολυ εποιικος.... μπορει να πας και κοντα 920-940

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

120 ευρω λαδια? 280 ευρω λαστιχα? Με 130 πισω και 110 μπροστα τα 280 με τιποτα και με 2 λιτρα και κατι που παιρνει μαζι με το φιλτρο του πως θα παει στα 120? Με 12 ευρω το λιτρο 3χ12=36 και το φιλτρο να κανει κανα 10αρικο πηγες στα 46. Ο μαστορας θα σου παρει 76 ευρω για να σου αλλαξει λαδια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

120 ευρω λαδια? 280 ευρω λαστιχα? Με 130 πισω και 110 μπροστα τα 280 με τιποτα και με 2 λιτρα και κατι που παιρνει μαζι με το φιλτρο του πως θα παει στα 120? Με 12 ευρω το λιτρο 3χ12=36 και το φιλτρο να κανει κανα 10αρικο πηγες στα 46. Ο μαστορας θα σου παρει 76 ευρω για να σου αλλαξει λαδια?

120 ευρω καλα λαδια , φιλτρα, μπουζι, καθαρισμα φιλτρο αερα καθαρισμα καρμπ,βαβιδες,αλαγι φιλτρο βενζινης αν εχει, καταλαβα οτι ξιδια μιδια που λες ενοουσες σερβις, 280 ενα καλο ζευγαρι λαστοιχα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ετσι ναι, αλλα αν παρει τα michelin anakee 3 θα το βγει κοντα στο 200αρι. Αν μπορουσε να το κανει μονος θα ηθελε κανα 300αρι :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Με 880 το κανει καινουργιο όλο...τιμές  γράφεις από το μυαλό σου. Ούτε το σέρβις είναι τόσο ακριβό ούτε η ανάρτηση. Με 120 έκανα σέρβις πίσω ανάρτηση και καινούργιο ελατήριο. Μπροστινά κομπλέ συνήθως 60 με 70 παίζουν οι τιμές. Λάστιχα ανάλογα τη ποιότητα. 40 ευρώ δικόπλακα δεν παίρνεις ούτε από τα JUMBO.....

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εχουμε και λεμε

1. 280 ενα ζευγαρι καλο λαστοιχακι

2. 120 ευρω αναρτηση μπροστα να μαζευφτει

3. 40 ευρω δισκοπλακα

4.120 ευρω λαδια φιλτρα ξιδια

5.50 ευρω κολησεις και μικροβαψιματα σ.ξ.μ

6.νεο υποπλαισιο κανα 40ρι

7.αλαγη τιμονιου αν ειναι το φατμπαρ κανα 80ρι

8.τρεχα γυρευε, αν πας για πλεξουδα 100 ευρω για να τελιωνεις γιατι τα ηλεκτρικα ειναι πονος στο κολο

9.κλειδαρια κανα 50ρι

επιοικος οπως καταλαβενεις εισαι στα 880... πολυ εποιικος.... μπορει να πας και κοντα 920-940

1) λαστιχα κοιταγα και μεταχειρισμενα αλλα δεν ειδα πολυ καλλες τιμες

2)μαλλον θα την αφησω για την ωρα

3)δισκοπλακα με 40 παιζει στο καρ αλλα αμφιβολης ποιοτητας, το φτηνοτερο που εχω δει πλευστη ειναι 130

4)φιτλρο αερα και καρμπς τα κανω εγω, φιλτρο βενζινας δεν το χα σκευτει.

5)ναι

6) μονο?

7) ειναι ρενθαλ αν βοηθαει

8) στα ηλεκτικα το ξερω ειναι πακετα (μαλλον τα ξενον προκαλοθνε την μουφα, σε ανοιγοκλιμα φωτον φτιαχνει)

9)μαμα η κινα?

Με 880 το κανει καινουργιο όλο...τιμές  γράφεις από το μυαλό σου. Ούτε το σέρβις είναι τόσο ακριβό ούτε η ανάρτηση. Με 120 έκανα σέρβις πίσω ανάρτηση και καινούργιο ελατήριο. Μπροστινά κομπλέ συνήθως 60 με 70 παίζουν οι τιμές. Λάστιχα ανάλογα τη ποιότητα. 40 ευρώ δικόπλακα δεν παίρνεις ούτε από τα JUMBO.....

το πηρα πιο φτηνα, επισεις με 880 παιρνω ενα ακομα για ανταλλάχτηκα.

Ετσι ναι, αλλα αν παρει τα michelin anakee 3 θα το βγει κοντα στο 200αρι. Αν μπορουσε να το κανει μονος θα ηθελε κανα 300αρι :crazy:

ανακει 3 με 200 που?

Ακριβως ετσι ειναι και του πατερα μου το xf, δακρυζει η δεξια και παλια εκανε αυτα τα κοψιματα που ειναι απο τον πολ/στη, οταν αναβε την μεγαλη σκαλα η ταση επεφτε στα 14v και ετσι συνεχιζει κανονικα, μετρα την ταση σου και αν ειναι πανω απο 14 θα ξερεις τι φταιει. Το συγκεκριμενο εχει 80.000 χιλιομετρα και δεν καιει λαδια. Η μπουκαλα δεν νομιζω πως θα σου βγει πολυ ακριβα σε εναν καλο μαστορα αν ημουν στην θεση θα κοιτουσα να αλλαξω πρωτα λαστιχα και μετα να κανω την αναρτηση και την δισκοπλακα για να μπορω να φρεναρω σε κατι επειγον

τελικα πως λύθηκε το θεμα με τον πατερα σου και τον πολαπλασιαστη? συχώρα την αγνοια μου αλλα ποσο πανε και πως μοιαζουν? ειναι τα μπουζοκαλοδια στην ακρη? και που να το μετρησω?

Αν μπορούσα να δω τη μηχανή θα σου πρότεινα κάτι. Αλλά έτσι από μακρυά δεν γίνεται. Σίγουρα θέλει πολλά πράγματα από ότι λες, αλλά σε πόσο ταλαιπωρημένα είναι τα λάστιχα πχ, ή πόσο καιρό χάνει λάδια η μπουκάλα; τα έχει χάσει όλα; Για εμένα να πας σε έναν μηχανικό και να σου προτείνει αυτός τι επείγει να κάνεις βάσει της εμπειρίας του. Σημαντικό για εμένα είναι τα ηλεκτρικά. Με φαγωμένα λάστιχα και αφού ξέρεις πως είναι φαγωμένα και πας ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ, κινείται το μηχανάκι. Χωρίς ρεύμα όμως έμεινες. Σε ποιά περιοχή μένεις;

νεας σμυρνη-πατισια

τα λαστιχα ειναι ανακε εχουν πελμα 1-2 χιλιοστα, και εχουν πολυμερισει, η μπουκαλα χανει εδω και 5-6 μερες εχανε και περσυ το καλοκαιρι, δεν ξερω αν τα χει χασει ολα.  

Τροποποιήθηκε από τον TheSainOne
ετσι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

Τα συμπτώματα που σου κανουν τα ηλεκτρικά ειναι ανόρθωσης και οταν τον αλλάξεις πρεπει να υπολιγιςεις και σε μια καινούργια μπαταρια 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

http://www.fokas-tyres.gr/index.php/michelin-anakee-2-130-80-17-s.html

Χιλια συγνωμη εκανα ενα μεγαλο λαθος, εννοουσα ανορθωτη και ειχε αγορασει φτιαχτο απο ενα τυπο στην θεσσαλονικη με 60-70 ευρω δεν θυμαμαι. Για εμενα καλο ειναι να κανεις την ανρτηση γιατι αμα αρχιζει να τρεχει λαδια πανω στο φρενο δεν θα σταματαει σε εκτακτη αναγκη. Τα περισσοτερα ευκολα ειναι ακομα και οι αναρτησεις εαν δεις βιντεο και διαβασεις πραγματα ισως και να γλυτοσεις το 80αρι του μαστορα

Τροποποιήθηκε από τον propapias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

νεας σμυρνη-πατισια

τα λαστιχα ειναι ανακε εχουν πελμα 1-2 χιλιοστα, και εχουν πολυμερισει, η μπουκαλα χανει εδω και 5-6 μερες εχανε και περσυ το καλοκαιρι, δεν ξερω αν τα χει χασει ολα.  

Αν θέλεις έχω να σου προτείνω έναν μηχανικό στη Γλυφάδα. Αξιόπιστος και καλός. Αν σε ενδιαφέρει στείλε pm για να σου απαντήσω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Αν πας σε Fatbar υπολογιζε οτι θα χρειαστεις και καβαλετα, εγω το απλο τιμονι της renthal 7/8 το πηρα 70 ευρω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα συμπτώματα που σου κανουν τα ηλεκτρικά ειναι ανόρθωσης και οταν τον αλλάξεις πρεπει να υπολιγιςεις και σε μια καινούργια μπαταρια 

http://www.fokas-tyres.gr/index.php/michelin-anakee-2-130-80-17-s.html

Χιλια συγνωμη εκανα ενα μεγαλο λαθος, εννοουσα ανορθωτη και ειχε αγορασει φτιαχτο απο ενα τυπο στην θεσσαλονικη με 60-70 ευρω δεν θυμαμαι. Για εμενα καλο ειναι να κανεις την ανρτηση γιατι αμα αρχιζει να τρεχει λαδια πανω στο φρενο δεν θα σταματαει σε εκτακτη αναγκη. Τα περισσοτερα ευκολα ειναι ακομα και οι αναρτησεις εαν δεις βιντεο και διαβασεις πραγματα ισως και να γλυτοσεις το 80αρι του μαστορα

οχι πολλαπλασιαστη/μπουζοκαλοδιο? Ανορθωτης ειναι αυτο που μοιζει με ψυκτρά? Κοστιζει γυρο στα 100? το κουμπονο και κομπλε?

που να το μετρησω ξερεται? αναμενο με ποσες στροφες?

η μπαταρια μου ειναι σχετικα καινουργια, γιατι θελει αλαγη?

Τροποποιήθηκε από τον TheSainOne

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

http://tyreshop.gr/Product/2880/Page/624/el/

αυτα πως σου φαίνονται?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.