Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
xStefanosx

Αλλαγή ελαστικών σε triumph (street triple)

19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Triumph Street Triple (675cc) Hjc Rpha 11

Δημοσιεύτηκε

Το λοιπόν παίδες...πάνω που ήμουν έτοιμος να βάλω σε λαστιχάδικο τα s21 στην Θεσσαλονίκη έναντι των 280 ευρώ τα βρήκα σε λαστιχάδικο στην Αθήνα 250 ευρώ !! Σκέφτηκα λοιπόν εφόσον σε 5 μέρες κατεβαίνω Βόλο στο πατρικό μου για καλοκαίρι τα παραγγέλνω τα στέλνω Βόλο τα βάζω εκεί και γλυτώνω και τα 200-250 χλμ χαζής εθνικής σε φρέσκο λάστιχο και ίσως γλυτώσω και κανά δεκαευράκι....!! Έβαλα τον πατέρα μου λοιπόν να ρωτήσει τιμές για περαστικά στο Βόλο σε γνωστούς του λαστιχάδες και ένας από όλους τον ρωτάει τη μάρκα είναι η μηχανή ακούει ότι είναι triumph και του λέει ότι δεν τα αναλαμβάνει γιατί του λείπει ένας αντάπτορας που χρειάζονται τα triumph !! Έχω ακούσει ότι για τα μονόμπρατσα  χρειάζεσαι κάποιο ειδικό εργαλείο δεν το έχω ξανακούσε για άλλο μηχανάκι !! Όποτε ο μάστορας έχει μπερδέψει το street με το speed ή όντως υπάρχει περίπτωση να το πάω σε λαστιχά και να μου πει μεγάλε λυπάμαι...??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CB1000R (1000cc) SHOEI NXR

Δημοσιεύτηκε

Εχεις ενα παρα πολυ καλο και ακριβο μηχανακι. Θ κανεις ολοκληρη ιστορια για να κερδισεις 10-20 ευρω και θα βαλει το χερι του καποιος που πιθανον δεν ξερει. Εγω θα το σκευτομουν........Πηγαινε σε ενα μεγαλο μαγαζι ,επαγγελματια να σε εχει σε 20 λεπτα ετοιμο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

1ον ο στόχος δεν είναι να κερδίσω τα 10-20 ευρώ είναι κατα κύριο λόγο να μην τρέχω πριν φύγω να αλλάζω λάστιχα συν ότι αν κάποιος δεν τα έχει stock στην θεσσαλονίκη παίζει μέχρι τετάρτη έτσι και αλλιώς να μην έχω μπορέσει να τα αλλάξω 

2ον αν όντως ισχύει αυτό με τον αντάπτορα τι είναι ο αντάπτορας τι κάνει ?? συν ότι θα πρέπει και εδώ εκεί που θέλω να τα βάλω να ρωτήσω αν μπορούν να το κάνουν !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Βρες ενα λαστιχαδικο που εξειδικευεται σε ελαστικα μοτοσυκλετων και μεχρι να πιεις ενα καφε (ισως και γρηγοροτερα θα εχεις τελειωσει).

Εμενα παντως οταν τα αλλαξα δεν ειδα να χρησιμοποιει καποιο ειδικο εργαλειο........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Βρες ενα λαστιχαδικο που εξειδικευεται σε ελαστικα μοτοσυκλετων και μεχρι να πιεις ενα καφε (ισως και γρηγοροτερα θα εχεις τελειωσει).

Εμενα παντως οταν τα αλλαξα δεν ειδα να χρησιμοποιει καποιο ειδικο εργαλειο........

Το μαγαζί στο οποίο ειπώθηκε αυτό δουλεύει αποκλειστικά με μηχανές και αυτό ήταν που μου έκανε εντύπωση αν ήταν κάποιος άλλος θα έλεγα οκ whatever... 

Άπλα δεν θέλω να πάρω τα λάστιχα και να μου μείνουν στο χέρι θέλω να μαι σίγουρος πριν κάνω κίνηση 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB1000R (1000cc) SHOEI NXR

Δημοσιεύτηκε

Μηπως σαν ανταπτορα εννοει το μπουλονι του σταντ για μονομπρατσο που κανει για το δικο σου μηχανακι?

Δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν έχει μονομπρατσο το μηχανάκι μου , εμένα πήγε το μυαλό μου σε κάτι για την ζυγοστάθμιση αλλά ούτε ααυτό βγάζει πολύ νόημα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Βρε συ μάστορα. Προσπερνάμε αυτά που σου είπαν ήδη....

Ρωτάς σε ένα φόρουμ, να σου βρει, να μαντέψει, να μυρίζει τις κάλτσες του, να διαβάσει τα παιδάκια, τι εννοούσε κάποιος που σου είπε κάτι;

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕ;;;;;;;;;;

Δλδ πόσο σκέψη χρειάζεται; Μετά με λέτε κακό μερικοί....

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν ρωτάω κανέναν να μαντέψει στο forum υπάρχουν 5 6 παιδιά τα οποία έχουν δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα με triple οπότε λαστιχάκια έχουν αλλάξει οπότε είναι πολύ εύκολο να απαντηθεί η ερώτηση . Ο άλλος είπε δεν το αναλαμβάνει για αυτόν και για αυτόν τον λόγο να τον πάρω να τον ρωτήσω τι παραπάνω ας πούμε ?! 

Και εν κατακλείδι οκ δέχομαι ότι εν μέρει η ερώτηση έιναι λίχο χαζή , όντως το δέχομαι δεν στο λέω έτσι , αλλά εντάξει γενικά είναι μία τεχνικού θέματος ερώτηση οκ δεν είναι τόσο παράλογο κάποιος να μην ξέρει που παν τα 4 σε ένα τέτοιο θέμα...τόσα και τόσα διαβάζουμε εδώ κοντεύουμαι να κάνουμε χειρουργεία σε άτομα που πέσαν μέσα από το mybike θα έλεγα ότι ήταν λίγο απρόκλητη αυτή η αντίδραση σου αλλά οκ  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova R (675cc) Suomy SR Sport Aprilia RSV4R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Τιποτα δεν θελει. Ειναι πιο ευκολο κ απο παπι. Ουτε καν κλειδι για κοντρα δεν χρειαζεται.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Combiz (125cc) Hjc r-pha 11

Δημοσιεύτηκε

Εγω θα σου προτεινα να μην περασεις ουτε απ`εξω απο το συγκεκριμενο βουλκανιζατερ γιατι ο ανθρωπος προφανως ή δεν ξερει τι του γινεται ή λεει παπατζιλικια.

Να το θεσω και λιγο διαφορετικα, εισαι ή τουλαχιστον θελεις να λεγεσαι επαγγελματιας οκ ολα καλα.

Σου φερνω το μηχανακι μου να μου αλλαξεις λαστιχα και μου απαντας δεν το αναλαμβανω γιατι χρειαζεται ''ειδικο'' εργαλειο.

Στα π@π@ρια μου ρε μεγαλε τι χρειαζεται, τραβα και παρ`το το ειδικο εργαλειο εισαι υποχρεωμενος απο την στιγμη που αυτη ειναι η δουλεια σου, ειδαλλως βαλε φωτια και καψτο το μπ@υρδελομαγαζο σου, μηχανακι σου εφερα δεν σου εφερα διαστημοπλοιο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple R (675cc) Shoei NXR

Δημοσιεύτηκε

θα πηδηχτω απ το παραθυρο και θα παρω μαζι μου και το ειδικο εργαλειο

το καρυδακι

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγω θα σου προτεινα να μην περασεις ουτε απ`εξω απο το συγκεκριμενο βουλκανιζατερ γιατι ο ανθρωπος προφανως ή δεν ξερει τι του γινεται ή λεει παπατζιλικια.

Να το θεσω και λιγο διαφορετικα, εισαι ή τουλαχιστον θελεις να λεγεσαι επαγγελματιας οκ ολα καλα.

Σου φερνω το μηχανακι μου να μου αλλαξεις λαστιχα και μου απαντας δεν το αναλαμβανω γιατι χρειαζεται ''ειδικο'' εργαλειο.

Στα π@π@ρια μου ρε μεγαλε τι χρειαζεται, τραβα και παρ`το το ειδικο εργαλειο εισαι υποχρεωμενος απο την στιγμη που αυτη ειναι η δουλεια σου, ειδαλλως βαλε φωτια και καψτο το μπ@υρδελομαγαζο σου, μηχανακι σου εφερα δεν σου εφερα διαστημοπλοιο.

Κάλα το ότι δεν θα το πάω σε αυτόν εννοείται 

Απλά ήθελα να βεβαιωθώ ότι δεν παίζει κάτι περίεργο just that...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova R (675cc) Suomy SR Sport Aprilia RSV4R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Πήγαινε σε κανά σοβαρό βουλκανιζατέρ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Μόνο στη σκέψη ότι παίζει να κάνει χάλια τις ζάντες λόγω ασχετοσύνης φρικάρω. Ξέρεις, γρατζουνιές κλπ!

Είχα την ηλίθια σκέψη μια μέρα να πάω σε έναν εδώ στη γειτονιά να αλλάξω σαμπρέλα στο παπί και τους είδα να προσπαθούν να βάλουν το λάστιχο με το πόδι, άρχισα να ζαλίζομαι:laugh:

Κοτζαμ Βόλος δεν παίζει να μην έχει σοβαρότερο επαγγελματία.

Τροποποιήθηκε από τον kouler
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Daytona

Δημοσιεύτηκε

αστα αυτα και βαλε dunlop

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

αστα αυτα και βαλε dunlop

To σκεφτεί για gp racer κάνω χιλιόμετρα όμως και πόλη και εθνική όποτε πολύ φοβάμαι ότι θα τα τετραγωνίζω στο μπαμ χωρίς λόγο !! Τώρα έχω qualifier 2 και μου έχουν αφήσει πολύ κακές εντυπώσεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Daytona

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

τα σπορτμαξ βαλε

αν και σαν τα gpracer δεν εχει...........

Τροποποιήθηκε από τον koukou
αν και σαν τα gpracer δεν εχει...........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Inazuma 250 AGV K3 Ducati Monster 796

Δημοσιεύτηκε

Δηλαδη οσοι εχουν triumph στον Βολο βαζουν λαστιχα στην Λαρισα?? Για παρε ενα τηλ τον Πολυζο 2421 023622  που τα φερνει και ρωτα τον να σου προτεινει λαστιχά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSΧR Triumph Daytona 6755R

Δημοσιεύτηκε

Το πιο πιθανο ειναι να καταλαβε το speed με το μονομπρατσο...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα