InTheEnd

Όταν το κυνηγάς αυτά παθαίνεις!

91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM Duke II (640cc) AGV KTM SM (690cc)

Δημοσιεύτηκε

Σήμερα έπεσα με το μηχανάκι,καλά έχω πέσει κι άλλες φορές αλλά δεν έχω ξαναγίνει τόσο σκατά και απλά ένιωσα ότι πρέπει να τα βγάλω από μέσα μου κάπου και ήρθε και η ώρα μου και μένα δυστυχώς,δεν θέλω να αναφερθώ στο που έπεσα η τη οδηγούσα,απλά έκανα σούζα και τσάκωσα καπάκι με πολλά χιλιόμετρα,φυσικά δεν φορούσα τίποτα με βερμούδα αθλητικό και Τ-Shirt κατάληψη? να σηκώνομαι να έχω γεμίσει εγκαύματα σε πόδια χέρια στον λαιμό στο αυτί και να μου έχει ανοίξει το κεφάλι,το αίμα έσταζε κάργα και εγώ "γέλαγα" ενώ μέσα μου έλεγα τι έγινε τώρα,με βοήθησαν φυσικά φώναξαν ασθενοφόρο μου έδωσαν νερό κτλπ κτλπ,σε τελική κατάληξη απλά έφαγα το κεφάλι μου χωρίς να υπήρχε κάποιος λόγος,δεν λέω φυσικά ότι δεν θα τα ξανακάνω γιατί μυαλό δεν βάζουμε δυστυχώς,αλλά θα παίρνω τα μέτρα μου από εδώ και πέρα... Το μηχανάκι έχει γίνει τσίρκο,έχουν σπάσει μασπιέδες σχεδον όλα τα πλαστικά η εξάτμιση έχει γεμίσει γρατζουνιές και απλά το άφησα εκεί που έπεσα το πήρε ένας στο μαγαζί του και θα πάω αύριο να εκτιμήσω τα υπόλοιπα.... 

Αυτο που θελω να πω και να καταλληξω είναι οτι επειδή είναι πολύ πιτσιρικάδες εδώ μέσα και πάνω στην καύλα τους,γιατι το λεγόμενο αν δεν τα κανεις τωρα ποτε θα τα κανεις... Απλα προσπαθηστε να φορατε το κρανος σας γιατι και εγώ σήμερα κατάλαβα ότι θα μπορούσα να έχω γλυτώσει μερικά από αυτά που με ταλαιπωρούνε ... και τωρα που την "επαθα" καταλαβα γιατι φωναζουνε φορα κρανος και φορα κρανος,και το γελειο ειναι οτι πριν 1 βδομαδα εφαγα κληση για κρανος.... Αυτά από εμένα εγώ το κυνηγούσα και το έπαθα και καλά να πάθω !!! Και θα παραθεσω μια φωτογραφια φευγοντας που μου εστειλε ο πατερας μου που εφυγε για δουλεια και του προξενισα αλλον εναν πονοκεφαλο!!

i3hjJL4.jpg

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki DL650-LO Zundapp KS 750

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

........................απλά έκανα σούζα και τσάκωσα καπάκι με πολλά χιλιόμετρα,φυσικά δεν φορούσα τίποτα με βερμούδα αθλητικό και Τ-Shirt κατάληψη? να σηκώνομαι να έχω γεμίσει εγκαύματα σε πόδια χέρια στον λαιμό στο αυτί και να μου έχει ανοίξει το κεφάλι,το αίμα έσταζε κάργα και εγώ "γέλαγα" ενώ μέσα μου έλεγα τι έγινε τώρα,με βοήθησαν φυσικά φώναξαν ασθενοφόρο μου έδωσαν νερό κτλπ κτλπ,σε τελική κατάληξη απλά έφαγα το κεφάλι μου χωρίς να υπήρχε κάποιος λόγος,δεν λέω φυσικά ότι δεν θα τα ξανακάνω γιατί μυαλό δεν βάζουμε δυστυχώς.........

Aπο εμένα...μπράβο σου,έκανες τέλεια.Και φυσικά να το ξανακάνεις,άμεσα κιόλας,να μας γράψεις και την νέα σου εμπειρία,αν βέβαια θα μπορέσεις!!!

Τροποποιήθηκε από τον moto99
Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Combiz (125cc) Hjc r-pha 11

Δημοσιεύτηκε

Καταρχην περαστικα και γρηγορη αναρρωση.

Τωρα ακου, το κρανος ειναι το ελαχιστο μετρο προστασιας που μπορεις να παρεις.

Γιατι δεν βαζεις στο μυαλο σου οτι πρεπει να φορας και κανα τζηνακι ή και κανα μπουφανακι ωστε οταν ξαναπεσεις να γλυτωσεις τουλαχιστον τα εγκαυματα.

Στην τελικη αμα ζεσταινεσαι κανε σουζες τον χειμωνα.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

τι οδηγουσες ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Περαστικά και καλά κάνεις και το αναφέρεις εδώ μέσα για να τα ακούμε όλοι καί εμείς που ανοιχτά το λέμε οτι κάνουμε σούζες και για άλλους που δεν το παραδέχονται ότι τα κάνουν και ότι και καλά μόνο σαν επαγγελματίες οδηγανε να πούμε  και για άλλους που δεν φοράνε καν κράνος στου οποίους άνηκες και εσύ αλλά μετά από το βαπτισμα του πυρός στην άσφαλτο κατάλαβες γιατί όλοι λέμε ΒΆΛΤΕ ΚΡΑΝΟΣ. Θα μπορουσε να ήταν χειρότερα τα πράματα και να μην εισουν τώρα εδώ να μας γράφεις.  Ελπίζω το πάθημα να σου γίνει μάθημα και να προνοισεις την επόμενη φορά , και το λέω με την καλύτερη ενια του όρου και με αγάπη, εγώ ένας αναβατης που τις κάνω τις σούζες μου και από προστασία μόνο κράνος ΑΛΛΆ ΠΆΝΤΑ ΚΡΆΝΟΣ ακόμα καί μέχρι τον βενζινάδικο... αναρωσε,  και ναι ξανακανε τα αν θες, αλλά πλέον τα σημάδια στο σώμα σου να τα βλέπεις και να θυμάσε τι γλυτωσες... και προσεκτηκοτερα κάθε φορά.  Συνήθως μετά από ταπες οι περισσότεροι δεν το ξανασυκωνουν από φόβο αλλά αν μπορείς οκ. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καταρχάς ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να διαβάσουν τον πόνο μου,δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν θα ξανακάνω τα ίδια και χειρότερα εχω εθισμό στο γκαζι η πικρή αληθεια ότι δεν το έκλεινα πουθενά δεν το λεω για μαγκιά η κάτι τέτοιο δικές μου μαλακιες πληρώνω γιατι το κυνήγαγα παρά πολυ να πέσω , απλά στεναχωρήθηκα ιδιαίτερα όταν άκουσα την φωνή του πατέρα μου να μου λεει τι μαλακια εκανα και φυσικά του είπα,είπα εντάξει τέλος θα τα κόψω ... Για το παιδι που ρώτησε τι μηχανάκι οδηγούσα ενα Innova μαύρο αλλα το καπάκι το τσάκωσα με 4η γιαυτο εχω γίνει σκατα ... Δεν μετανιώνω για αυτο που εκανα δικιά μου μαλακια αλλα θα προσπαθησω να βάλω μυαλό απο εδω και πέρα και να εχω πάντα το κράνος ... Το μηχανάκι οχι δεν το φοβάμαι ούτε θα το φοβηθώ αλλα θα προσπαθησω να φύγω απο το σκεπτικό του καγκουρα πιτσιρικά γιατι πλέον μπαίνω στα 20 και δεν αξίζει για την δικιά μου καυλα να με κλαίει η μανα μου και ο πατέρας μου

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Περαστικά στον πόνο σου. Σωματικό και ψυχολογικό.

Ομοίως για τα ψυχολογικά των δικών σου.

Δε θα σου πω τι θα κάνεις, είσαι σε ηλικία να κρίνεις καλύτερα.

Απλά θωρακίσου. Το κράνος δεν αρκεί. Βάλε και μπουφάν με ενισχύσεις, γάντια, μπότες (πέρα από το κράνος).

Το μηχανάκι σπάσ' το, άλλαξέ του τα φώτα.

Αν είσαι καλά σωματικά, θα βρεις χρήμα και όρεξη να το αντικαταστήσεις.

Αν πάθεις ζημιά εσύ, κλάφ' τα χαράλαμπε!!!!!!!!!

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova R (675cc) Suomy SR Sport Aprilia RSV4R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Πως διάολο έκανες σούζα με το innova με 4η?

Περαστικά φίλος και μυαλό από εδώ και πέρα. Φθηνά τη γλύτωσες τώρα να ξέρεις.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki FX (125cc) HJC RPHA 10+ furia red Peugeot Deux (2cc)

Δημοσιεύτηκε

Καμιά φορά λέμε οτι πρέπει να πάθεις για να μάθεις. Αυτο μάλλον ισχύει και στην περίπτωση σου!

Να θυμασαι βέβαια οτι το καλυτερο ειναι να μαθαινουμε απο τα λάθη των άλλων ώστε να μην χρειαστεί να τα κάνουμε και εμεις..

Περαστικα σου φιλε μου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Είναι πειραγμένο το μηχανάκι στα 160κυβικα και απλά έβαλα 4η και έπεσα δεν το σήκωσα με 4η ... Ναι εχετε δίκιο για το κράνος και τον εξοπλισμό δεν μπορώ να δικαιολογηθω όλοι κάνουμε λαθοι και απο αυτα μαθαίνουμε για τον κύριο που είπε ότι δεν ειμαι για τα δίτροχα καλώς η κακώς ετσι ειναι η παιδιά στο Ελλαδιστάν αυτα βλέπεις αυτα κανεις και αν δεν την πάθεις για να μάθεις θα κανεις τα ίδια ξανα και ξανα ... Τωρα το μονο που πληρώνω ειναι οι αϋπνίες απο τους ανυπόφορος πόνους απο τα εγκαύματα ... Μήπως εχει κάποιος καμια συμβουλή να μου δώσει ? εχω τεράστια εγκαύματα και στα πόδι (δεξί) και στο χερι (δεξί) οι πόνοι ειναι ανυπόφοροι βάζω συνέχεια Pulvo και ειμαι με το κλιματιστικό ημίγυμνος για να δροσίζονται οι πληγές και να ανακουφίζονται δεν ξερω πως θα περάσει η νύχτα πονάω σε τόσα σημεία και δεν ξερω τι να πρώτο βάλω βρήκα μια αλοιφή γερμανική σαν Bebanthol και έβαλα λίγο στο πόδι που ειναι πολυ ζόρικο ... Πήρα και γάζες με πεταντιν αλλα η ηλίθια μου εδωσε κάτι γαζακια παρά πολυ μικρά δεν κάνουν για τιποτα και εχω τελειώσει το 3ο Pulvo απο της 7 το απόγευμα που γύρισα απο το Νοσοκομειο η ώρα ειναι 5:30 και κανενας πόνος εγκαύματος δεν εχει σταματήσει και δεν συγκινείται εχω γεμίσει και την μπανιέρα με κρύο νερό βούτηξα το πόδι μια μεσα το σκούπισα και έβαλα αυτη την αλοιφή που ειναι σαν Bebanthol και τωρα με καίει αρκετά ... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Πεζο 2 Yamaha Tenere (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Στο Νοσοκομειο τι σου ειπαν??

Τα τραυματα/εγκαυματα τα αφησαν ανοιχτα χωρις οδηγιες για αποφυγη πιθανης μολυνσης??

Θα πρεπει να κανεις υπομονη.........ή να ξαναπας στο νοσοκομειο αν δεν αντεχεις τον πονο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τις πληγές δεν μου της είδαν όταν έπεσα δεν δέχτηκα να παω Νοσοκομειο και πήγα σπιτι έβαλα Οξυζενέ και Pulvo και λεω εντάξει θα περάσει αλλα ξάπλωσα και γέμισα το μαξιλάρι με αίματα και πήγα να δω τι θα γίνει το μονο που μου είπαν ειναι ότι ήθελα 2 ράμματα στο κεφάλι τις πληγές δεν τις κοίταξαν ... Δεν ξερω οι πληγές πονάνε σε συνεχόμενο βαθμό χωρις να τις ανακουφίζει τιποτα πλέον !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Παράτα το ιντερνετ, και πηγαινε σε Νοσ/μειο.

Σημερα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πήγα χθες στο Γενικό Κρατικό Νίκαιας χωρις να μου δώσουνε ιδιαίτερη σημασία ,απλά ψάχνω κάτι για να μου ανακουφίσει λίγο τον πόνο να κοιμηθώ,δεν εχω κοιμηθεί καθόλου   ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Πεζο 2 Yamaha Tenere (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Οχι απλα σημερα........τωρα πηγαινε......

Δες ποιο εφημερευει.........αν ειναι καμια Βουλα στα νοτια προαστια εισαι τυχερος......εχουν μεγαλη εμπειρια σε τροχαια.

Πες οτι ειχες ατυχημα με το μηχανακι σου και οτι αρχικα θεωρησες οτι δεν χρειαζεσαι περιθαλψη αλλα τωρα πονας αφορητα (αληθεια δλδ) ...θα σου δωσουν κατι για τον πονο.

Αν θελεις να σε δει χειρουργος (να αποκλισει το ενδεχομενο εσωτ. τραυματος) και να κανεις αξονικες ....πραγμα που επρεπε να γινει απο την αρχη δλδ ....πες οτι ζαλιζεσαι και πονας στην κοιλια.

Ακομα και ανασφαλιστος να εισαι θα σε δουνε........

Περαστικα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF1000FA (1000cc) SHOEI GT-AIR Δίας edition Αλλος Natane MONO 1 (>0cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

όταν έπεσα δεν δέχτηκα να παω Νοσοκομειο 

Συγγνώμη κιόλας αλλά είσαι ανίκητος ρε φίλε.. Είσαι μέσα στα αίματα και δεν δέχεσαι να πας νοσοκομείο;

πήγα να δω τι θα γίνει το μονο που μου είπαν ειναι ότι ήθελα 2 ράμματα στο κεφάλι τις πληγές δεν τις κοίταξαν 

Πήγα χθες στο Γενικό Κρατικό Νίκαιας χωρις να μου δώσουνε ιδιαίτερη σημασία 

Άλλοι ανίκητοι και αυτοί, να πας τώρα σε κάποιο άλλο να σε κοιτάξουν, και να επιμείνεις.

Περαστικά και μακάρι να σου γίνει μάθημα.

Τροποποιήθηκε από τον spyrosk42
Ευχές

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Όχι φίλε μου δεν έχω καμία δύναμη να μπω σε ένα Forum που το παρακολουθώ κάποια χρόνια και να τρολλαρω παίζοντας το χτυπημένος...

Ελπίζω η παρακάτω φωτογραφίες να σας δώσουν μια εικόνα...

pF3p7Nr.jpg

YDBQ3of.jpg

OWzRRL7.jpg

Παρόμοιο έγκαυμα έχω και πίσω από το αυτί,η αλήθεια είναι ότι θέλω να ξαναπάω Νοσοκομείο αλλά δεν είχα πάει ποτέ και με φόβησαν σήμερα εκεί που με πασπατευαν λες και ήμουνα τσιμέντο και δεν ένιωθα πόνο,οπότε αν φοβόμουν μια στην αρχή τώρα παραπάνω....

Απλά τώρα μέχρι να σχολάσει κανένας φίλος μου με αμάξι από την δουλεία του δεν μπορώ να μετακινηθώ ούτε θέλω να ανησυχήσω άλλο την μάνα μου... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-09 Tracer Shoei GT-Air

Δημοσιεύτηκε

Πήγαινε άμεσα, τρέχοντας, στο νοσοκομειο με ταξί και ασε τις μακακιες για να σου κάνουν φουλ εξετάσεις. Η μάνα σου θα ανησυχήσει πολύ περισσσότερο αργότερα, αν αποδειχτεί ότι έχεις κάποιο εσωτερικό αιμάτωμα.  Αν δεν μπορεις καθόλου καλέστε ασθενοφορο.Η ανευθυνότητα σου σπάει κόκκαλα (και στο λέω με κάθε καλή πρόθεση)..

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki er-5 Laverda sf750 (750cc)

Δημοσιεύτηκε

εισαι αρκετα μεγαλος -αφου ψηφιζεις κι ολας-για να ξερεις τι να κανεις

εξ αλλου οπως ελεγε η γιαγια μου μεχρι να παντρευτεις θα γιαννει:yes:

οποτε οτι σου κατεβασει η κουτρα σου κανε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

Άραξε σπίτι, και όταν κάνουν γάγγραινα τα εγκαύματα, πας και στα κόβουν τα πόδια, δεν τρέχει τίποτα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki K3 (1000cc) Schuberth SR1 Technology

Δημοσιεύτηκε

Καλημέρα, το γεγονός ότι έμεινες ζωντανός μετά την πτώση σου χωρίς προστασίες είναι αξιοθαύμαστο, και μην το αφήσεις να πάει "χαμένο" μελλοντικά.

Το να συνειδητοποιείς "τα λάθη" είναι ένα βήμα παραπέρα, και από εμένα έχεις μπράβο! Ας την έπαθες και ας έγινε ό,τι έγινε, εκμεταλλεύσου αυτό το γεγονός ως μάθημα. Προφανώς κανείς μας δεν είπε "παρατάω τις μηχανές λόγω μιας κακιάς στιγμής ή λόγω μιας μαλακίας". Όταν αγαπάς κάτι ή σου αρέσει πάρα πολύ ό,τι και να γίνει δεν το αφήνεις έτσι απλά, και καλά θα κάνεις να συνεχίσεις να οδηγάς αφού αναρρώσεις, άσχετο που μερικοί μπαίνουν για να το παίξουν κύριοι ενώ παίζει να έχουν κάνει χειρότερα από εσένα. Θέλει πολύ θάρρος να παραδεχθείς δημόσια τα λάθη σου γιατί δεν θα ακούσεις μόνο χρήσιμα σχόλια δυστυχώς. Καταλαβαίνω απόλυτα την ανάγκη που είχες να μιλήσεις σε κάποιον για το συμβάν σου, την ίδια είχα και εγώ. Απλά αγνόησε μερικά άτομα, δες το σαν να μην σχολίασαν ποτέ. Δεν χρειάζεται να κάθεσαι και να αποδεικνύεις το κάθε τι, επειδή δεν σε πιστεύει κάποιος.

Ξέρεις, ο εξοπλισμός του αναβάτη θα σε είχε προστατέψει από όλα αυτά που έπαθες (το γνωρίζεις ήδη, απλά το αναφέρω να σου μπει καλά στο μυαλό!), αλλά δεν είναι εγγύηση πως θα σου σώζει την ζωή και θα είσαι πάντα σώος και αβλαβής, πρέπει να προσέχεις και εσύ λιγάκι! Δες εμένα, έπαθα ό,τι έπαθα και φορούσα εξοπλισμό, πραγματικά χαίρομαι που είσαι "καλά" και δεν έχεις κάτι σοβαρό.

Στο νοσοκομείο κακώς δεν πήγες από την πρώτη στιγμή, γιατί μπορεί να είχες τραυματίσει κανένα όργανο εσωτερικά και δεν είναι να παίζεις με αυτά. Γενικά αυτήν την νοοτροπία του "δεν πάω νοσοκομείο, είμαι καλά θα πάω σπίτι" κόψτε την όσοι την έχετε. Το νοσοκομείο δεν είναι μόνο για όταν μας κρέμονται τα έντερα έξω... Υπάρχει για περίθαλψη και πίστεψε με αν είχες πάει, θα ήξερες τι γίνεται με τον οργανισμό σου εξ αρχής.

Και αν βλέπεις ότι "δεν σου δίνουν σημασία" κάνε τους εσύ να σε προσέξουν, δεν κατάλαβα, ο καθένας μας έχει Χ Ψ προβλήματα υγείας και ΠΡΕΠΕΙ να έχει σωστή ιατρική περίθαλψη. Αλλιώς ας διαλέξουμε από ένα γραφείο τελετών που μας αρέσει και απλά ας ξαπλώσουμε μέσα στο φέρετρο επειδή κάποιος στο νοσοκομείο είναι ανίκανος να περιθάλψει έναν τραυματία.

Πάντως χαίρομαι πραγματικά που μπορείς και γράφεις εδώ. Είμαι σίγουρη πως θα βοηθήσεις αρκετά άτομα με την εμπειρία που είχες, απλά πρόσεχε... Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha (689cc) RX7 corsair

Δημοσιεύτηκε

εφυγες ψηλε!

πρωτες βοηθειες αμεσα!

τις θεωριες αστες για μετα

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB400 SuperFour (399cc)

Δημοσιεύτηκε

Άραξε σπίτι, και όταν κάνουν γάγγραινα τα εγκαύματα, πας και στα κόβουν τα πόδια, δεν τρέχει τίποτα.

σιγα μην παθει και τακαμουρι. 

Ενημερωτικα, τα εγκαυματα θα πιασουν αυτο το "κουκουδι" και αν τα ξυνει επειδη σιγουρα θα τον φαγουριζουν αργοτερα, θα βγαζει πίον.
(προσωπική εμπειρια)

Ινδεεντ πηγαινε κανε τουλαχιστον τα ραμματα που σου ειπανε 

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia TUONO 06 (1000cc) MV Agusta F4 TAMBURINI

Δημοσιεύτηκε

Καμία ελπίδα δυστυχώς .:cry:

Περαστικα σου νεαρέ και μη χειρότερα . 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα