Odin#9681

Επιλογη action cam

35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλησπέρα

Έχω μια μικρουλα 3188 και αν κ βολεύει ο μηδενικός της όγκος, ήρθε η ώρα για κάτι με παραπάνω δυνατότητες.

Ζητούμενα

-ως 150€

-απαραιτήτως πολύ καλό stabilizer

-επιθυμητό όχι brick design τυπου gopro

-επιθυμητό 1080 60 fps

-επιθυμητή οθόνη

Ειδα μεχρι στιγμης

-garmin vibr elite. Συνολικα καλη περιπτωση gps κτλ αλλα απο βιντεο που ειδα, καθολου καλή σταθεροποιηση.129€

-xiaomi yi. Πολυ φτηνη αλλα χωρις σταθεροποιηση κ τουβλακι.65€

-gitup 2 pro. Απιστευτο stabilizing καλο πακετο αλλα brick!!.150€

-Drift stealth2. Σχημα, βαρος, αυτονομια. Οχι stabilizing. 80κατι€.

-sony as20 καλη περίπτωση αλλα ακριβα ανταλλακτικα κ περιεργες βάσεις

-φτηνη gopro......129€

-sj4000????

Ευπρόσδεκτη κάθε γνώμη κ άλλη πρόταση.

ευχαριστώ

Τροποποιήθηκε από τον Odin#9681
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CB1000R (1000cc) SHOEI NXR

Καλησπερα. Πριν 10 μερες πηρα την gopro +lcd. Παρα πολυ ευχαριστημενος,πολυ καλη εικονα και ηχος στα 240 ευρω. Πιστευω αξιζει τα λεφτα της

Τροποποιήθηκε από τον Dimigiou

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Xgjao fit 110r (107cc) SHOEI NXR Gloss Black Aprilia RSV1000 Factory (998cc)

Στα 150 δεν τα βρισκεις ολα αυτα που θες. Μπορεις , οπως ειδες και εσυ , να βρεις καποια απο αυτα. Εγω εχω την stealth 2 και με εχει βολεψει το συστημα με τα tag που εχει οπως και το σχημα της. 

Αφου δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο θα σου προτεινω να προσεχεις ΠΑΡΑ πολυ σε κινεζικες που λενε 60fps ειδικα στις τιμες που ψαχνεις. Συνηθως (οι μαιμουδιες) αυτο που κανουν ειναι οτι τραβανε σε 30 και μετα διπλασιαζουν το καθε καρε ετσι ωστε στα χαρτια να ειναι 60fps αλλα στην πραγματικοτητα ειναι 30. Επισης καποιες αλλες μαιμουδιες τραβανε σε 720p60 και μετα κανουν upscale σε 1080 με αποτελεσμα να φαινεται ενα χαος ποιοτικα.

Καλη τυχη στην αναζητηση σου.

Τροποποιήθηκε από τον Roaf Beast
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Απο κούνημα πως παει η stealth?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha (689cc) RX7 corsair

Δημοσιεύτηκε

απο αυτες που γραφεις την xiaomi,τοπ βιντεο,κ δεν προκειται να δεις κουνηματα οτι κ αν κανεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R 1200 GS Shoei XR 1000 Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Δες και την SJ M10+ 

Να είναι σιγουρα η plus ομως. Κανει ολα αυτα που θες , στα λεφτά που θες. Σχημα gopro session, αλλα πιο μεγαλη, stabilizer, αληθινο 60fps, wifi και οθονη, εναλλαξιμες μπαταριες και φθηνες απειρες θηκες. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph TIGER 1050Sport HJC RPHA 11

Δημοσιεύτηκε

Εγω πηρα την eken H9 4K

Για τα λεφτα της ειναι παρα πολυ καλη. Μου εφτασε με ενα φορτιστη και 2 εξτρα μπαταριες στο υπερογκο ποσο των 50 ευρω.

Μπορεις να δεις διαφορα βιντεακια στο νετ και να δεις αν σου κανει

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (390cc) AGV K3 BMW S1000RR (999cc)

Δημοσιεύτηκε

εχω την drift stealth 2,προσωπικα για τα λεφτα που εδωσα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο ολες τις αποψεις...κοιταζα και εγω την gopro αλλα στη gopro δινεις τα 130 και μετα θες ενα 20αρικο για καθε βαση...ειχα και sj4000 και το πολυ θετικο της ηταν οι πολλες βασεις που ειχε μεσα στο πακετο...απο ποιοτητα ειναι αρκετα καλες και οι 2 ειδικα για τα λεφτα τους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki SV650A (650cc) HJC IS-17

Δημοσιεύτηκε

Xiaomi στα 100€ με όλα τα αξεσουάρ από ebay! Δοκιμασμένη!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις!!

Έχω χαθεί τελείως μες τα βιντεακια!!

Το λοιπον. Το μηχανακι εχει υψισυχνους κραδααμους και τη yi τη φοβαμαι. Στα βιντεο βλεπω κουνάει. Επισης διάβασα ότι κάποιες ειχαν θέμα με το φακό επρεπε να τις ανοιξεις κτλ παιζουνε με scripts κτλ. Αι γουιλ πας φρομ δις ουαν.

ο καινούριος παιχτης ειναι η firefly, επίσης με gyro stabilization.

eken θα κοιτάξω, και sj10 επισης.

κανένας γνώμη για sony as20? θέλω να γλιτώσω αν γίνεται το τουβλο.

Αν η stealth είχε σταθεροποίηση είχε κλείσει το θέμα

συνεχίζω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fazer S2 600 Πολλές!!!

Δημοσιεύτηκε

Την garmin virb elite την έχω εγώ, αν την σκέφτεσαι για κράνος μην την πάρεις, είναι βαριά πολύ και νομίζω ότι το αυτοκόλλητο-βάση που έχει μικρό σχετικά μέγεθος σε συνδυασμό με το βάρος μάλλον θα ξεκολλήσει,γενικά δεν εμπιστεύομαι το αυτοκόλλητο της σε συνδυασμό με το βάρος που έχει. Εγώ έχω κολλήσει το αυτοκόλλητο-βαση στην ζελατίνα της μηχανής μπροστά και με μία μικρή βιδούλα με παξιμαδάκι που εχω βάλει δεν φεύγει με τίποτα. Αν θές να δεις βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=1JvECdl27Cg εδώ ένα δικό μου. Πάντως εγώ θα κοιτούσα σοβαρά την git2 pro η αυτήν http://www.meimaris.com/product.asp?intProdID=4267&ref=1 που λογικά είναι οι ίδιες πάνω κάτω, ναι μεν δεν θες το σχήμα αυτό, όπως και εγώ αρχικά, αλλά το ότι έχουν υποδοχή για βάσεις όπως η gopro σημαίνει ότι βρίσκεις άπειρες βάσεις σε τσάμπα τιμές, σε αντίθεση πχ με την δικιά μου η κάποια άλλη που είναι ακριβές. Ακόμα πχ η δικιά μου η μπαταρία η έξτρα κάνει 35 ευρώ ενώ μία μπαταρία της git2 pro είναι τσάμπα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι προς το παρον η git ειναι το φαβορι

η virb απο κούνημα πως παει; Το βιντεο δείχνει μη διαθεσιμο.

ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Τροποποιήθηκε από τον Odin#9681

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

κανένας γνώμη για sony as20? θέλω να γλιτώσω αν γίνεται το τουβλο.

Έχω την AZ1VR και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος,  με κατάλληλη κάρτα μνήμης γράφει 1080p 60FPS στα 50 MBPS, το οποίο βέβαια, για να είμαστε ειλικρινής, δεν φαίνεται στα βίντεο youtube, αφού η κωδικοποίηση τα ισοπεδώνει όλα.  Μερικά βίντεο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600s

Δημοσιεύτηκε

Κι εγώ έχω την Garmin (την απλή) και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την εικόνα της. Την έχω στην κορυφή του κράνους, και δεν έχω κάνενα θέμα.

Εδώ ένα δικό μου βίντεο, το οποίο δείχνει πόσο καλά τραβάει το βράδυ. Σε κάποια σημεία είναι το απόλυτο σκοτάδι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tiger & Ninja HJC RPHA-10+ Waiting 4 it...

Έχω την Sony AS15 εδώ και μερικά χρόνια. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα video για την κατηγορία της, ωραία χρώματα (πιο κορεσμένα από την GoPro που τα κάνει πιο έντονα το οποίο εμένα μου αρέσει), καλή οξύτητα και πολύ καλή σταθεροποίηση. Τραβάω στα 1080p 60fps. Στα θετικά το λεπτό προφίλ της κάμερας ειδικά αν θες να την βάλεις στο κράνος. 

Τα αξεσουάρ της Sony είναι όντως πανάκριβα και δεν υπάρχει η ποικιλία της GoPro ΑΛΛΑ υπάρχει το ebay όπου μπορείς να βρεις τα πάντα σε τιμές φοβερές. Μέχρι τώρα εγώ τη βάζω στο πλάι του κράνος με αυτοκόλλητο χρατς της 3M. Κάνει πολύ καλή δουλειά, είναι το πιο διακριτικό από όλα και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα να ξεκολλήσει ή να φύγει (ασχέτως χιλιομέτρων). Επίσης θα χρειαστείς και ένα εξωτερικό μικρόφωνο (1-2$ από ebay) το οποίο δίνει πολύ καλύτερο ήχο από το ενσωματωμένο.

Για θέμα οθόνης, όταν θέλω να ελέγξω τι δείχνει, τρέχω την εφαρμογή της Sony στο android κινητό μου και βλέπω από εκεί. Μπορείς να αλλάξεις και ρυθμίσεις μέσα από αυτό.

Τροποποιήθηκε από τον blueninja

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple (675cc) AGV Horizon Scrape Black

Καλησπέρα φίλε μου.

Έν μέρει ήμουν έτοιμος να μην προτείνω την Git2 καθώς διάβασα τις απαιτήσεις σου αλλα σε παραπάνω ποστ λες οτι είναι φαβορί, άσχετα που δεν προτιμάς το σχήμα της.

Κατά την άποψη μου, αυτή την στιγμή η Git2 PRO είναι ίσως η καλύτερη VFM (value for money) action cam εκεί έξω. Άσχετα που την δικιά μου εδώ και 1 μήνα την εχω "ξεφτιλίσει" λόγο των Motovlogs που κάνω και την έχω βαλεί πραγματικά ΠΑΝΤΟΥ σε κράνος/μηχανή, δεν έχει κάνει κιχ και τραβάει πάρα πολύ καλό βίντεο. Έχει να ζηλέψει υπερβολικά λίγα πράγματα σε σχέση με μια GoPRO των 400+- ευρώ, πιστεύω.

Τα βασικά πλεονεκτήματα της σε σχέση με τις περισσότερες action cams σε αυτή την τιμή, Micro USB για εξωτερικό μικρόφωνο, πολύ καλό stabilizing, αληθινό 4Κ βίντεο (βέβαια οχι σε 60fps που μάλλον σε ενδιαφέρουν), ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιες διαστάσεις με GoPRO που σημαίνει με 30-40 ευρώ παίρνεις ενα σετ των 50-60 διαφορετικών αξεσουάρ (κινέζικα) και έκλεισες και τελευταίο αλλα πολύ σημαντικό που έχω παρατηρήσει 1 μήνα που την έχω, έχουν βγεί 3 διαφορετικά firmware updates! Διορθώνουν συνεχώς την κάμερα, βάζουν/βγάζουν ρυθμίσεις και γενικά συνέχεια προσπαθούν να την αναβαθμίσουν.

Το μοναδικό αρνητικό της (αναλόγος βέβαια) για εμένα είναι οτι ακόμα δεν εχουν βγάλει το application για κινητό αλλα υποτίθεται οτι πολύ σύντομα θα το έχουμε κι αυτό.

ΥΓ. Θα σου παραθέσω το συγκεκριμένο βίντεο για να μην λέμε και οτι θέλουμε.. Νομίζω δεν υπάρχει άλλο σημείο που θα μπορούσα να την στερεώσω και δεν το έκανα.. :blush:

ΥΓ#2. Τα RAW αρχεία απευθείας απο την κάμερα δεν έχουν Κ Α Μ Ι Α σχέση με την παρακάτω ανάλυση όπως φαντάζομαι γνωρίζουμε όλοι.. 5x φορές πιο καθαρή εικόνα..

Τροποποιήθηκε από τον Redux`

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE (250cc) cafe racer

Δημοσιεύτηκε

Την drift απο που την εχει στο 80ρι? Αν μπορεις βαλε λινκ.

Thanks!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

τη δικιά μου sj4000 την εχασα χθες. τωρα εξυσε σε καμμια στροφη η την πηρε ο αερας δεν ξερω. εσπαση η βαση που στηριζοταν στο ψαλιδι και ο ηληθιος το ειχα σκεφτει να της κανω ενα δεσιμο μη σπασει και τη χασω αλλα δε το εκανα.

το νου σας στις βασεις απο τις κινεζικες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Λεπονανε

οι φιναλιστ ειναι στο 120ρι.

- vibr elite 129

-git2 pro 120

-sony as20 123

Μουμπλε μουμπλε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple (675cc) AGV Horizon Scrape Black

Δημοσιεύτηκε

Λεπονανε

οι φιναλιστ ειναι στο 120ρι.

- vibr elite 129

-git2 pro 120

-sony as20 123

Μουμπλε μουμπλε...

Για να στο κάνω πιο εύκολο αν μπορώ, προσωπικά απο αυτες τις επιλογές, θα έβγαζα την Virb (1080p/30fps).. Μπορεί να είμαι εγώ πολύ "ψείρας" αλλά πιστεύω σε action footage, τα 60fps είναι must.. Και με 30fps κάνεις την δουλειά σου αλλά αν βάλεις υλικό 60 και 30fps δίπλα δίπλα, η διαφορά είναι αρκετά αισθητή, τουλάχιστον στο δικό μου μάτι. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν εχεις αδικο.. Την κραταω στο παιχνιδι λογω gps..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600s

Δημοσιεύτηκε

Στα 720p τραβάει 60fps, και μην μου πείτε οτι είναι χαώδης η διαφορά απο τα 1080p.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

OLYMPUS STYLUS TOUGH TG-TRACKER

Αλλα απο τιμη θα ερθει γυρω στα 350-380.Η μονη που εχει Σταθεροποίηση εικόνας 5 αξόνων και φυσικα !!!! Αναδιπλούμενη οθόνη LCD 1,5".lol

Τροποποιήθηκε από τον axl

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki SV650A (650cc) HJC IS-17

Δημοσιεύτηκε

Ο φίλος θέλει κάτι οικονομικό μέχρι 150€!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μας σκοτωσες ρε axl τι αργαλειο ειν τουτ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα