BurningBeard

Βοήθεια σε μοτολέσχη από Ρωσία που ψάχνει να νοικιάσει μηχανάκια

26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda FMX 650

Δημοσιεύτηκε

Μόλις με πληροφόρησε φίλος που σπουδάζει στη σχολή του ρωσικού διπλωματικού σώματος στη Μόσχα, ότι οι Night Wolves της συγκεκριμένης πόλης θα έρθουν Ελλάδα την άλλη βδομάδα και θέλουν βοήθεια για ενοικίαση μοτοσυκλετών.

Όπως μου τα είπε στο μήνυμά του:

Οι night Wolfs της Μόσχας έρχονται Ελλάδα την άλλη βδομάδα. Λόγω γραφειοκρατειας θα έρθουν με απευθείας πτήση Θεσσαλονίκη και μετά για 9 μέρες θα διασχισουν την Ελλάδα. Δυστυχώς δεν υπάρχει γραφείο ενοικιάσεων μηχανών στην Θεσσαλονίκη και θέλω την βοήθεια σου. Δίνουν 400 με 500 ευρώ για 9 μέρες για κάθε μηχανή. Μπορούμε να κάνουμε ότι υπεύθυνη δήλωση θέλετε, επίσης θα χαρούν πάρα πολύ να ακολουθήσετε όσοι επιθυμούν στο ταξίδι. Το θέμα θα είναι επίσημο με δημοσιογράφους, πρεσβεις, πολιτικούς κτλ

Ξέρει κανείς τίποτα; Έχουμε καμιά άκρη; Προσωπικά ξέρω μια μόνο εταιρία που κάνει ενοικιάσεις και οργανωμένα ταξίδια, αλλά είναι στην Αθήνα. Από όσο καταλαβαίνω, αυτοί θέλουν να παραλάβουν τα νοικιασμένα μηχανάκια από Θεσσαλονίκη και να κόβουν βόλτες μετά. Θα μπορούσαν να τους ανεβάσουν μηχανάκια με φορτωτική;

Από όσο μου λέει το φιλαράκι μου, είναι διατεθειμένοι να νοικιάσουν ακόμα και μηχανάκια ιδιωτών και θα υπογράψουν ότι χαρτιά χρειάζεται, απλά δε νομίζω ότι εμείς έχουμε το απαιτούμενο νομικό καθεστώς για κάτι τέτοιο.

Για πείτε γνώμες.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda cbr (250cc) MT Blade SV Race Line

Δημοσιεύτηκε

Δεν μπορώ να βοηθήσω όσο αφορά την απόκτηση των μηχανών αλλά αναρωτιέμαι γιατί κυβισμό ενδιαφέρονται; Αν τελικά πραγματοποιηθεί η βόλτα θα μπορούν να ακολουθήσουν και σχετικά μικρές μηχανές;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν θες κάνε μία ερώτηση σε αυτούς...http://www.motorcycle-tours.gr/

από βόρεια Ελλάδα είναι, κάνουν οργανωμένες εκδρομές, ίσως να ενοικιάζουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shoei GT-AIR

Δημοσιεύτηκε

Φιλε μου το εχεις βαλει σε λαθος ενοτητα.Εδω ειναι συναντησεις μελων για βολτες, καφεδες κλπ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE (250cc) cafe racer

Δημοσιεύτηκε

Για μεγάλες μηχανές πολύ δύσκολο να βρουν.

Τα περισσότερα ενοικιαζόμενα πλέον έχουν μόνο σκουτεράκια και άντε απο κάνα xt,dt,virago.

Και σε τουριστικούς προορισμούς,για μηχανές Θεσ/νίκη πολύ δύσκολο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μόλις με πληροφόρησε φίλος που σπουδάζει στη σχολή του ρωσικού διπλωματικού σώματος στη Μόσχα, ότι οι Night Wolves της συγκεκριμένης πόλης θα έρθουν Ελλάδα την άλλη βδομάδα και θέλουν βοήθεια για ενοικίαση μοτοσυκλετών.

Όπως μου τα είπε στο μήνυμά του:

Οι night Wolfs της Μόσχας έρχονται Ελλάδα την άλλη βδομάδα. Λόγω γραφειοκρατειας θα έρθουν με απευθείας πτήση Θεσσαλονίκη και μετά για 9 μέρες θα διασχισουν την Ελλάδα. Δυστυχώς δεν υπάρχει γραφείο ενοικιάσεων μηχανών στην Θεσσαλονίκη και θέλω την βοήθεια σου. Δίνουν 400 με 500 ευρώ για 9 μέρες για κάθε μηχανή. Μπορούμε να κάνουμε ότι υπεύθυνη δήλωση θέλετε, επίσης θα χαρούν πάρα πολύ να ακολουθήσετε όσοι επιθυμούν στο ταξίδι. Το θέμα θα είναι επίσημο με δημοσιογράφους, πρεσβεις, πολιτικούς κτλ

Ξέρει κανείς τίποτα; Έχουμε καμιά άκρη; Προσωπικά ξέρω μια μόνο εταιρία που κάνει ενοικιάσεις και οργανωμένα ταξίδια, αλλά είναι στην Αθήνα. Από όσο καταλαβαίνω, αυτοί θέλουν να παραλάβουν τα νοικιασμένα μηχανάκια από Θεσσαλονίκη και να κόβουν βόλτες μετά. Θα μπορούσαν να τους ανεβάσουν μηχανάκια με φορτωτική;

Από όσο μου λέει το φιλαράκι μου, είναι διατεθειμένοι να νοικιάσουν ακόμα και μηχανάκια ιδιωτών και θα υπογράψουν ότι χαρτιά χρειάζεται, απλά δε νομίζω ότι εμείς έχουμε το απαιτούμενο νομικό καθεστώς για κάτι τέτοιο.

Για πείτε γνώμες.

Συγνώμη ρε φίλε.... Ολόκληρη λέσχη με επίσημη συνοδεία από δημοσιογράφους/πρέσβεις/μπαμπούσκες και μία (1) εβδομάδα πριν, καταλαβαίνουν ότι ΔΕΝ μπορούν να φέρουν τις δικές τους μοτοσυκλέτες και ψάχνουν για ενοικίαση?!?!? από ιδιώτες?!?!? με 500e για 9 ημέρες?!?!? (δλδ πόσο θα πλήρωναν για κανονική ενοικίαση?!?!? λιγότερα?!?!?).. .ερασιτέχνες είναι, μην μπλέξεις

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

ειναι και "καλοπαιδα" οι συγκεκριμενοι...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda FMX 650

Δημοσιεύτηκε

Παιδιά ευχαριστώ για τη βοήθεια. Αν θέλει κάποιος διαχειριστής ας το μετακινήσει και στη σωστή ενότητα.

Όσο για τα υπόλοιπα, κι εμένα μου φαίνεται περίεργο που τρέχουν τελευταία στιγμή, αλλά δεν είναι μπλέξιμο για μένα. Απλά του έστειλα πληροφορίες για το παραπάνω γραφείο ενοικιάσεων και ένα ακόμα που είναι στην ΑΘήνα, ώστε να τα προωθήσει σε αυτούς και να μιλήσουν οι ίδιοι να συνεννοηθούν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

πολύ μούφα ακούγεται ρε φίλε clutch, 

το έχω κάνει στην αγγλία, προπλήρωσα το πόσό συμπεριλαμβανόταν και η ασφάλιση μου(μηχανής+αναβατών)για τις μέρες που θα καβαλούσα + ποσό μπροστάντζα για το έαν έκανα μικροζημιά γρατζουνίσματα κλπ  και θα τα έπαιρνα πίσω εάν το επέστρεφα καθαρό.

ποιος οτιναναι τύπος βγαίνει με στυλ "πόσο κάνει να το αγοράσω" ?? να πανε να απαυτωθούν.. Ας ΨΑΞΟΥΝ όπως κάνει ο καθείς που θέλει οδοιπορικό

εχω δει ρώσους σε οδοιπορικά με υποτυπώδη δίκυκλα να διασχίζουν σιβηρίες και όχι μόνο και αυτά τα γατιά με δημοσιογραφική κάλυψη δεν κάνουν την απόσταση ρωσία-ελλάδα? σίγα την απόσταση   

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Peugeot Scooter εργάτης (Γ.Τ.Π.cc) Nolan N84 Harley Davidson V-Rod (1247cc)

Δημοσιεύτηκε

Άμα τελειώσετε με τους Ρώσους, έχω και ένα Νιγηριανό πρίγκιπα που θέλει βοήθεια για κάτι.

Αρέσει σε 13 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Husqvarna sm (125cc) airoh s5+Twist κατι δικο μου (∞cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Χαχα ο  αρχηγός τους είναι καλός φίλος με τον Putin , αλλά δεν μπορούν να βρουν moto να νοικιασουν .. 

night-wolves.jpg

Τροποποιήθηκε από τον thanos dan
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC29 (399cc) AGV K3 πριονωτό Honda για κρατητήριο (>600cc)

Δημοσιεύτηκε

Νοικιάζω εγώ το παπί αμα θένε, ενα 500ρικο αλλά το θέλω πίσω πλυμένο και γεμισμένο, idi nahui 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R1200 GS MV Agusta Turismo Veloce (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Οι συγκεκριμενοι δεν πανε πουθενα χωρις της δικες τους μηχανες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (1000cc) Shark Race -R Pro Honda NC1000X

Δημοσιεύτηκε

Χαχα ο  αρχηγός τους είναι καλός φίλος με τον Putin , αλλά δεν μπορούν να βρουν moto να νοικιασουν .. 

night-wolves.jpg

Ρώσοι,φίλοι του Πούτιν,ψάχνουν μοτο στην Θεσσαλονίκη?μισό λεπτό............................

.............

..........

..........

Εντάξει! Μόλις επικοινώνησα με τον κατάλληλο άνθρωπο και μου είπε 《άστο πάνω μου!》να και η φωτογραφία αν δεν με πιστεύετε!hqdefault.jpg

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB300R (287cc)

Δημοσιεύτηκε

Αυτό το υπογράφουν ότι χαρτιά χρειάζονται είναι επικό :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Husqvarna sm (125cc) airoh s5+Twist κατι δικο μου (∞cc)

Δημοσιεύτηκε

Χαχαχαχα μα πως λεγεται αυτος τον ειχα βρει στο YT και τον ακουγα και ειχα πεθανει '' ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ , ΕΔΩ ΦΟΒΕΡΗ ΠΡΟΣΡΟΦΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΤΙΝΑ , ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΟΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΧΑΜΜΕΝΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!'' χαχα και μετα '' Καμερα σε εμενα , δειξε λιγο τον θεο τον Πουτιν'' 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Χαχαχαχα μα πως λεγεται αυτος τον ειχα βρει στο YT και τον ακουγα και ειχα πεθανει '' ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ , ΕΔΩ ΦΟΒΕΡΗ ΠΡΟΣΡΟΦΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΤΙΝΑ , ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΟΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΧΑΜΜΕΝΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!'' χαχα και μετα '' Καμερα σε εμενα , δειξε λιγο τον θεο τον Πουτιν'' 

ντροπή σου και πάλι ντροπή σου που δεν ξέρεις τον έναν και μοναδικό Λιακόπουλο! φήμες λένε πως ο Πούτιν τον φωνάζει και Λιακό.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF1000FA (1000cc) SHOEI GT-AIR Δίας edition Αλλος Natane MONO 1 (>0cc)

Δημοσιεύτηκε

ντροπή σου και πάλι ντροπή σου που δεν ξέρεις τον έναν και μοναδικό Λιακόπουλο! φήμες λένε πως ο Πούτιν τον φωνάζει και Λιακό.

Μη λέτε πολλάααα... Είναι ωραίο site το MB κρίμα να το κλείσει και αυτό..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μη λέτε πολλάααα... Είναι ωραίο site το MB κρίμα να το κλείσει και αυτό..

ζητω συγνώμη..Ελλάς Ρωσία Ορθοδοξία!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda FMX 650

Δημοσιεύτηκε

Χαχαχαχαχ, οργιάσατε βλέπω :laugh:

Τι να σας πω, μου ζήτησε ένα φίλος αν ξέρω κανα γραφείο ενοικίασης, του έστειλα ότι πληροφορίες βρήκα, τώρα τι έγινε και τι θα κάνουν αυτοί δεν ξέρω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ΤΑ 700 transalp (700cc) Kbc BMW f800gs

http://m.news247.gr/eidiseis/kosmos/news/poutin/oi-lukoi-ths-nuxtas-toy-poutin-marsaroyn-gia-to-agio-oros.4059530.html

Τελικά ισχύει...

Τροποποιήθηκε από τον giorgosiraklio

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda FMX 650

Καταρχήν, μερικοί είστε είρωνες και αντιπρόσωποι αλλά δε θα το παίξω "i told you so" τύπος, γιατί και γω απλά μια πληροφορία είχα, δεν το είχα δεμένο κόμπο. :laugh:

Ενδιαφέρον το παρακάτω απόσπασμα του άρθρου, που δείχνει ότι τελικά όντως δεν τα είχαν και πολύ κανονισμένα.

Ανέφερε ότι η λέσχη τους ιδρύθηκε το 1989, ότι έχει 6.000 μέλη σε όλη την Ευρώπη και ότι στη συγκεκριμένη αποστολή τελικά κατάφεραν να φτάσουν 25 από τους αρχικά 160 δηλωθέντες. Οι εκπρόσωποι της αποστολής αναφέρθηκαν στα προβλήματα που συνάντησαν, π.χ. με τη διέλευση της αποστολής από την Πολωνία, και εξήγησαν γιατί τελικά -παρότι «μηχανόβιοι»- θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσουν αυτοκίνητα για τις επισκέψεις τους σε χώρους λατρείας στην Ελλάδα.

Για όποιον έχει λίγο επαφή με τη νοοτροπία τους και ξέρει κόσμο από εκεί δεν είναι πολύ περίεργο. Σε πολλά μας μοιάζουν, απλά είναι λίγο πιο brutal, λιγομίλητοι και με μεγαλύτερη αντοχή στο αλκοόλ, οπότε το "Ελα μωρέ, δε θα βρούμε να νοικιάσουμε εκεί τίποτα; Γιατί να τρέχουμε από 3 μήνες πριν να το οργανώσουμε;" μου ακούγεται εντελώς φυσιολογικό :laugh:

Τροποποιήθηκε από τον BurningBeard

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μια εξήγηση τι σημαίνει ''ειστε αντιπρόσωποι'' παρακαλώ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR F4i (600cc) AGV K-4 Honda CBF (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Προέκυψε από εδώ:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ωρε μάναααααααααααααααααα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις