GeorStrat

Αγορά ποδηλάτου εως 500ε.

53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Για να μην ανοιγω νεο θεμα.....

Θελω να παρω ενα ποδηλατο για βολτες και ως κυριο μεσο αθλησης γιατι λογω δουλειας ειναι δυσκολο να αθλουμαι τις ωρες που εχω ελευθερο χρονο.

Δεν θελω να κανω αλματα και αλλα τετοια υπερβολικα.....απλη χρηση στο δρομο.

Θα ηθελα οι πιο εμπειροι στο θεμα αυτο να μου προτεινετε καποιο ποδηλατο που δεν ξεφευγει απο τα 500 ευρω, 29αρι ,να εχει δισκοφρενα (αλλοι λενε καλυτερα δισκοι με συρματοσχοινο ως πιο αξιοπιστο απο τα υδραυλικα) και μπροστινη αναρτηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Αλλος Daytona DY50 rs Kawasaki zzr (1400cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Γιαννης κρητη και γω το ίδιο έχω.πολύ ακριβά το πήρες. Εγώ έβαλα και υδραυλικά δισκόφρενα shimano  brm γτ εκανα συχνή χρήση σε χώμα και τα μηχανικά δεν είναι τόσο αποτελεσματικά μετά από πολύ ώρα .

GeorStrat για μένα το καλύτερο είναι το ideal megisto είναι ότι καλύτερο. Τα υδραυλικά είναι μακράν καλύτερα από μηχανικά δισκόφρενα ,αλλά για μέσα στην πόλη ένα καλό ζευγάρι τακάκια είναι οικοικανοποιητικα.το 29αρι (που έχω εγώ) είναι πιο άνετο για μεγάλες ταχύτητες και γενικώς για κατηφόρες που δεν κανείς πεντάλ .το 26αρι είναι πολύ πιο ευκίνητο για μέσα στην πόλη.μην πάρεις μεταχειρισμένο γιατί δεν πρόκειται να καταλάβεις τι ζημιές μπαλωσε ο προηγούμενος.καλά σασμαν να έχει (για την χρήση που το θες ,πιο σημαντικό από μία καλή ανάρτηση) και προπαντώς όχι πλαστικά πηδάλια που βάζουν για οικονομία οι εταιρίες

Τροποποιήθηκε από τον papasouzas98

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

βάλε άλλα 4500 και παρε ενα ktm duke 990 ασε τα αυτά :P :mB_kalo_e::mB_kalo_e:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia SΧ 125 (124,8cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

Πιστεύω ένα trekking είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεσαι. Πάντως, να ξέρεις στο 500άρικο ειδικά αν κοιτάς σε καινούριο (π.χ. Κλικ ) να ξέρεις ότι δεν πρόκειται να βρεις κάτι τρομερό σε απόδοση ανάρτησης και λογικά μετά από 1-1,5 χρόνο θα έχει γίνει λιγάκι πέτρα. Επίσης, αν κοιτάς σε καινούριο (ειδικά IDEAL) ψάξε για κάποιο μοντέλο στοκ 2012 περίπου γιατί τα πιο καινούρια παρά το γεγονός ότι έχουν μεγαλύτερη τιμή από τα στοκ, έχουν και κατώτερα περιφερειακά λόγω κρίσης και περικοπής κοστών.

Α ναι, όσον αφορά τα υδραυλικά είναι ανώτερα σε αίσθηση από τα μηχανικά χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ένα καλό σετ μηχανικά δεν έχει την ίδια απόδοση ( βλέπε εδώ ). Η μεγαλύτερη τους διαφορά ( κατά την γνώμη μου μιας και χρησιμοποιώ τα φθηνότερα υδραυλικά της Shimano ) είναι στην συντήρηση. Εκεί που τα υδραυλικά τα βάζεις και ανησυχείς μόνο για μια εξαέρωση και τακάκια περίπου μια φορά τον χρόνο, τα μηχανικά χρειάζονται πιο πολύ "fiddling around" ώστε να είναι πάντα up to the task. Ζυγίζεις και διαλέγεις ανάλογα με τα θέλω σου λοιπόν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW f650gs (800cc) Bell M4R BMW f800gs (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Στην ίδια φάση βρισκόμουν και εγώ το 2012 και κατέληξα στο ideal zig zag με υδραυλικά φρένα. Έβαλα και σλικ ελαστικά και πήγαινα σφαίρα παντού.

a497774a04e2067ca3bf9ef3bc008bd410a543b5

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE 500 (499cc) Nivea Styling Gel Suzuki BANDIT (1250cc)

Για να μην ανοιγω νεο θεμα.....

Θελω να παρω ενα ποδηλατο για βολτες και ως κυριο μεσο αθλησης γιατι λογω δουλειας ειναι δυσκολο να αθλουμαι τις ωρες που εχω ελευθερο χρονο.

Δεν θελω να κανω αλματα και αλλα τετοια υπερβολικα.....απλη χρηση στο δρομο.

Θα ηθελα οι πιο εμπειροι στο θεμα αυτο να μου προτεινετε καποιο ποδηλατο που δεν ξεφευγει απο τα 500 ευρω, 29αρι ,να εχει δισκοφρενα (αλλοι λενε καλυτερα δισκοι με συρματοσχοινο ως πιο αξιοπιστο απο τα υδραυλικα) και μπροστινη αναρτηση.

Όποιος στο είπε αυτό καλύτερα να το αφήσει το άθλημα και να φτιάξει καμία σαλάτα...
Λοιπόν στο θέμα μας τώρα, άσε τα treking,τα city και τις ιστορίες για αγρίους και τσέκαρε αυτό (με τα ρέστα τσιμπάς και ένα ζευγάρι ασφάλτινα λάστιχα). Μεγάλη προσοχή να δώσεις στο μέγεθος του ποδηλάτου. Έχει κανονικά SMALL, MEDIUM κλπ όπως τα ρούχα με μόνη παράμετρο που καθορίζει το μέγεθος του σκελετού να είναι το ύψος σου..

Τροποποιήθηκε από τον strokt up
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βλακεια δηλαδη αυτο που μου ειπαν σχετικα με τα μηχανικα δισκοφρενα ε?

Η αληθεια ειναι οτι ουτε εμενα μου αρεσουν τα trekking και τα city.....θελω mtb.

Απ'οσα ειδα μου αρεσουν πιο πολυ τα merida....και ειδικα αυτο .

Υψος 1.75 αρα παμε για large?

Τροποποιήθηκε από τον GeorStrat

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πατίνι

Δημοσιεύτηκε

στο ποδηλατο για να κανεις τις βολτες σου μεσα στην πολη δεν χρειαζονται ουτε δισκοφρενα, ουτε αναρτήσεις παρε ενα απλο σε σωστω μεγεθος με τα παντα ολα της Shimano θα σαι 100% κομπλε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki SV650A (650cc) HJC IS-17

Merida Big Nine 20D μοντέλο του 2014 στα 438€. Το μοντέλο του 2016 κοστίζει 569 και αλλάζουν μόνο τα χρώματα, όπως και στο δικό μου! Τσίμπα το είναι τίμιο ποδήλατο και θα σου περισσέψουν και χρήματα! Σε ποδήλατο άλλωστε δεν μας ενδιαφέρει αν είναι περσινό ή προπέρσινο μοντέλο! Έχει τροχούς 29 ιντσών και υδραυλικά δισκόφρενα, 100ρα ανάρτηση και 24 ταχύτητες! Εγώ πάντως έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος με το μοντέλο Matts 20V του 2011 με τις διαφορές ανάμεσα στα δύο μοντέλα είναι πως έχει απλά φρένα και 26 ιντσών ζάντες, δεν έχω προβλήματα μέχρι τώρα και μάλιστα το έχω πιέσει αρκετά στο βουνό!

zoom-bike-picture-bfaf7885e732f65f69ca41

Τροποποιήθηκε από τον Chris1981

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF (998cc) Arai ViperGT Lefas 900

Δημοσιεύτηκε

Χρήση αποκλειστικά πόλη και αγορά mountain?!?!

Μαζοχισμός τουλάχιστον! 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp 600 (600cc) Triumph Bonneville T120 (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Από ποδήλατα δεν ξέρω πολλά.

Επειδή όμως είμαι νοσταλγός αυτής της μάρκας γιατί μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια και κατασυγκινήθηκα όταν είδα πρόσφατα ένα ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ στο δρόμο και έμαθα ότι ξαναήρθαν στην Ελλάδα, δες αυτή την ιστοσελίδα μήπως πάρεις κάποια ιδέα!

Απ' ό,τι μου είπε εκείνος που είχε το ποδήλατο που είδα, το είχε αγοράσει 350 ευρώ, δηλαδή σε νορμάλ τιμή. Για περισσότερα...ρώτα αν θέλεις!

http://raleigh.gr/Raleigh_Greece/Welcome.html

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Βλακεια δηλαδη αυτο που μου ειπαν σχετικα με τα μηχανικα δισκοφρενα ε?

Η αληθεια ειναι οτι ουτε εμενα μου αρεσουν τα trekking και τα city.....θελω mtb.

Απ'οσα ειδα μου αρεσουν πιο πολυ τα merida....και ειδικα αυτο .

Υψος 1.75 αρα παμε για large?

Οχι απαραίτητα. Τα μεγέθη απο μοντέλο σε μοντέλο τα μεγέθη αλλάζουν λόγω διαφορετικής σχεδίασης του κάθε σκελετου. Σε κάποιο ποδήλατο μπορεί να χρειάζεσαι medium σε κάποιο άλλο large. 

Χρήση αποκλειστικά πόλη και αγορά mountain?!?!

Μαζοχισμός τουλάχιστον! 

Βάζει 2 λάστιχα ασφαλτινα κουρσατα με 40€, κλειδωνει και την ανάρτηαη και εινα άρχοντας  κ αν κάποια στιγμή σκεφτεί και για χώμα βάζει τα εργοστασιακα λάστιχα και παει..

στο ποδηλατο για να κανεις τις βολτες σου μεσα στην πολη δεν χρειαζονται ουτε δισκοφρενα, ουτε αναρτήσεις παρε ενα απλο σε σωστω μεγεθος με τα παντα ολα της Shimano θα σαι 100% κομπλε

Μία μπροστινή ανάρτηση θα ήταν ευπροσδεκτη για κοντινες αποστάσεις μέσα στην πόλη. Για τα shimano θα συμφωνήσω, για το οτι δεν χρειάζονται δισκόφρενα θα διαφωνήσω ομως. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Daytona DY50 rs Kawasaki zzr (1400cc)

Το zig zag το έχει ο κολλητός μου.πολύ αξιόπιστο ,με τρομερή ανάρτηση και φρένα. Αρκετά πιο άνετο για μέσα στην πόλη από ένα 29αρι.

Γενικώς προτίμησε ideal ,ελληνική μάρκα με πολύ καλά περιφερειακά σε χαμηλές τιμές σε σχέση με ktm cube specialized που έχουν φόρους εισαγωγής και αναγκαστικά χαμηλότερης ποιότητας περιφερειακά.

Αν θες καθαρά για βόλτες πόλης μην πάρεις cross country bike (όλα όσα είπαμε παραπάνω δεν είναι mtb ,διορθωστε με αν κάνω λάθος ).χρησιμοποιουσα 3 χρόνια 29αρι "mtb" μέσα στην πόλη .δεν λέω ήταν και γαμω ,ανεβοκατεβαινα πεζοδρόμια ,δεν φοβόμουν λακούβες και πήγαινα και χώμα οπότε γουσταρα .όταν όμως δεν έχεις σκοπό να δεις χώμα στα λάστιχα ,προτίμησε treeking ,μπορεί να θες "mtb" γτ όσο να ναι σου γεμίζουν πιο πολύ το μάτι με τα χοντρά τραχτερωτα λάστιχα και τα δισκόφρενα ,πιο επιβλητικά.δεν συγκρίνονται όμως με ένα ποδήλατο πόλης σε θέματα άνεσης .εκτός αν πάρεις ένα ζευγάρι slick λάστιχα και να τα αλλάζεις οπότε θες στο χωμάτινο σου(δεν είναι τίποτα δύσκολο να βγει η ρόδα όταν έχεις δισκόφρενα)

Απλά για πληροφόρηση ,το specialized μου το είχα πάρει 550 .το zig zag ο κολλητός 400 η 450 δεν θυμάμαι ακριβώς .σας πληροφορω ότι αυτός είχε ανάρτηση μεγαλύτερης διαδρομής,καλύτερα σασμαν και υδραυλικά δισκόφρενα (εγώ είχα μηχανικά ,αλλά με 60€ έβαλα ένα τα brm της shimano που είναι πολύ καλά .αλλαξα και δισκοβραχιονα έβαλα suntour για καλύτερα). Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση ήταν τα πηδάλια .όλα τα εισαγωγήςεισαγωγής(μέχρι καποια φράγκα φυσικά) πλαστικά ενώ τα ideal μεταλλικά

Για να υπολογισεις σωστά το μέγεθος σου ,θα σηκωσεις την σέλα στο ύψος που να πατάς κάτω με τις μύτες ( το σωστό για να μην δημιουργηθεί πρόβλημα στα γόνατα) και θα βαλεις το χέρι σε 90° ώστε ο τρικέφαλος να ακουμπά στην μύτη της σελας και ο αγκώνας στον σκελετό .η μπουνιά σου σε αυτή την θέση καλό είναι να μην έχει μεγάλη απόσταση από τον λαιμό ,αν ακουμπας είναι κοντο-τσιμα τσιμα αν έχεις μεγάλο κενό η εσύ είσαι κοντός η το ποδήλατο μεγάλο :p

Τροποποιήθηκε από τον papasouzas98
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard (939 SPcc)

Δημοσιεύτηκε

Καταλαβαίνω πως θες να πάρεις κάτι ποιοτικό και αξιόπιστο,αλλά γιατί να δώσεις τόσα λεφτά για ένα εξαιρετικό ποδήλατο,το οποίο θα χρησιμοποιείται στο 30% του; Παλαιότερα είχαν φίλοι και το zig zag της ideal,αλλά και ktm(δεν γνωρίζω μοντέλο) και ήταν ποιοτικότατα,με γλυκές αναρτήσεις και ωραία φρένα.Δεν νομίζω να χρειάζεσαι παραπάνω από ένα απλό ποδηλατάκι με τα shimano του,με τις 26/28άρες ζάντες του και τις αναρτησούλες του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Γενικώς προτίμησε ideal ,ελληνική μάρκα με πολύ καλά περιφερειακά σε χαμηλές τιμές σε σχέση με ktm cube specialized που έχουν φόρους εισαγωγής και αναγκαστικά χαμηλότερης ποιότητας περιφερειακά.

Ελληνική συναρμολόγηση μόνο δυστυχώς...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Το ζικ ζακ εχω κι εγω κι ειναι μια χαρα ποδηλατακι. Το πηρα κουτα πριν 3 χρονια, που ημουν νεος, 580€.

Ξαδερφος πηρε απο καρ.γρ μεταχειρο ποδηλατο κιγο μετα απο μενα, σπεσιαλαιζντ, με ενα σκασμο προικα προς 500€ και συμβιβαστηκε με καποια μικροχτυπηματα/γδαρσιματα. Θελω να πω πως με τη λιγουρα που εχει πεσει, στα χρηματα του καινουργιου παιρνεις πολυ καλα μεταχειρο ποδηλατα, με καποιες υποχωρησεις. Εχε το στο νου σου....

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Μεταχειρισμενο ειναι πολυ καλυτερη επιλογη φιλτατε.

Παιζουν αποιρα που ειναι σαν καινουργια επειδη τα πηραν και τα βαρεθηκαν.

Επισης με παζαρι κανεις θαυματα. Εχω καταφερει να ριξω ποδηλατο στη μιση του τιμη.
Τα εχουν παρατημενα οποτε για τους περισσοτερους ειναι απλα τζαμπα χρημα αυτο που τους δινεις.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα ριξω καμμια ματια και σε μεταχειρισμενα.......αλλα η αληθεια ειναι τα φοβαμαι λιγο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Γιωργο κανε εναν καλο ελεγχο σε πιστονια, βαλβιδες και καρμπυρατερ πριν παρεις μεταχειρο! :tooth:

Ελα βρε τρελε μου, δεν ειναι δα και τοσο πολυπλοκη μηχανη το ποδηλατο και, σε καθε περιπτωση, αν βρεις καποιο μεταχειρο που σου κανει κλικ πας να το δεις με καποιον εμπειρο παρεα. Επισης, τα σαραβαλα κανουν μπαμ απο το χιλιομετρο αφενος και αφετερου τα κοστη επισκευης ειναι ασυγκριτα μικροτερα σε σχεση με τα λεφτα που γλιτωνεις.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Ακριβως. Το κοιτας λιγο εξωτερικα για πραγματα που κανουν μπαμ.
Τι ειναι γδαρμενο, τι ειναι χτυπημενο, τι ειναι στραβο, τι ειναι σπασμενο.

Μετα το κανεις μια βολτα. Φρεναρει σωστα? Αλλαζει ταχυτητες σωστα? Τριζει τιποτα?

Και στην τελικη για να 'σαι σιγουρος το πας και απο ενα μαστορα να του ριξει μια ματια, να σου πει αν χρειαζεται κατι και ποσο κοστιζει ο,τι χρειαζεται και τελος.

Η ταλαιπωρια και η κακη χρηση/συντηρηση φαινονται. Μοτερ να κρυβει πραγματα δεν υπαρχει, οποτε συνηθως ο,τι βλεπεις ισχυει.

Επισης ειδικα αφου τα φοβασαι, αν δεις κατι που δεν ειναι αριστο, απλα δεν το παιρνεις και ολα καλα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πατίνι

Δημοσιεύτηκε

Οχι απαραίτητα. Τα μεγέθη απο μοντέλο σε μοντέλο τα μεγέθη αλλάζουν λόγω διαφορετικής σχεδίασης του κάθε σκελετου. Σε κάποιο ποδήλατο μπορεί να χρειάζεσαι medium σε κάποιο άλλο large. 

Βάζει 2 λάστιχα ασφαλτινα κουρσατα με 40€, κλειδωνει και την ανάρτηαη και εινα άρχοντας  κ αν κάποια στιγμή σκεφτεί και για χώμα βάζει τα εργοστασιακα λάστιχα και παει..

Μία μπροστινή ανάρτηση θα ήταν ευπροσδεκτη για κοντινες αποστάσεις μέσα στην πόλη. Για τα shimano θα συμφωνήσω, για το οτι δεν χρειάζονται δισκόφρενα θα διαφωνήσω ομως. 

Tι αναρτηση και δισκοφρενα θα χει ποδιλατο 500ων ευρω? της πλακας....τοτε για ποιο λογο να τα πληρωσει αφου μπορει να κανει την δουλει του χωρις αυτα.....στο κατω κατω για την πολη το θελει οχι για καταβασεις...... ειναι σαν να του λεμε να παρει CRF για να κατεβαινει κεντρο κ οχι το CITYCOM

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Versys (650cc) HJC Rpha 10+ MV Agusta Veloce (800cc)

Δημοσιεύτηκε

500 ευρώ για να πηγαίνεις στο δρόμο.....???? σαν πολλά δεν είναι? Σίγα την καταπόνεση που θα τραβάει

Βρες κάνα μεταχείρο με κάνα 200άρι και θα σαι άρχοντας. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δε ξερω σε τι πολη ζεις ziaba, αλλα εγω 1-2 φορες κλειδωσα αναρτηση στο mountain και μου κοπηκε η μεση στα δυο απο τις καραλακουβες και τρυπες και λοιπες ανωμαλιες που εχουν οι δρομοι, ειδικα στη δεξια λωριδα.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κατ'αρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για τις συμβουλές και προτάσεις σας.

Θέλω το ποδήλατο για βόλτες όπως είπα και στην αρχή αλλά το καλόκαιρι θα το εχω στο εξοχικο για περιπλανησεις εκτός δρομου ( όχι τίποτα ιδιαιρερο) αλλά καλό είναι να έχει μια ανάρτηση μπροστά η οποία θα βοηθήσει και στους δρόμους μας που είναι χαλια.

Θεωρώ ότι ένα ποδήλατο σε αυτά τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω δεν θα είναι της πλακας.....Ίσως κάποιο αντίστοιχο από ένα πολυκαταστημα να είναι μέτριο. .....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Θεωρώ ότι ένα ποδήλατο σε αυτά τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω δεν θα είναι της πλακας.....Ίσως κάποιο αντίστοιχο από ένα πολυκαταστημα να είναι μέτριο. .....

Τρομερο ποδηλατο βρισκεις με τοσα λεφτα και με υδραυλικα δισκοφρενα(που δεν ειναι απαραιτητα αλλα οκ).

Ειδκα σε μεταχειρισμενο, δεν το συζητω καν.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα