GeOx

Αποψεις για νεο κρανος

9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki ER6-N Aprilia Shiver GT (750cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλησπερα συντροχοι,

μετα απο αυτο εχω ξεμεινει με ενα παλιο AGV K3 που προστατευει μονο απο προστιμο και τη βροχη!

Πρεπει συντομα να προχωρησω σε αγορα νεου. Δυστυχως το μπατζετ ειναι χαμηλο και μαξ στα 250 €.

Εκανα την ερευνα μου, και εχω καποιες επιλογες σε αυτα τα λεφτα αλλα εχω εστιασει σε 2 μοντελα. Η εσωτερικη ζελατινα ειναι μαστ. Εχω καταληξει λοιπον στο HJC IS 17 (εδω) και στο SHARK SKWAL (εδω)

Και τα δυο εχουν εσωτερκη ζελατινα , και τα δυο τα εχω φορεσει και ειμαι στο small τους παροτι ειμαι medium στην μεζουρα, και τα δυο θελω να τα παρω απο ελλαδα επειδη βιαζομαι και για να μπορω να τα πιασω-δω-γκρινιαξω-αλλαξω. Το shark εχει λεντακια -για το οποια δεν τρελαινομαι αλλα δεν με χαλανε κιολας- αλλα δεν με ευχαριστει η υφη του εσωτερικου του -διαβασα οτι ειναι απο babboo και θελει συνηθεια. Το HJC ειναι παρομοι με αυτο που μου εκλεψαν οποτε ειναι γνωριμη η ποιοτητα και η υφη του, ενω διαβαζω εξαιρετικα σχολια.

Εσεις τι λετε? εχετε καποια ενσταση σε αυτα? Το υλικο τους με απασχολει αν και βαθμολογουνται με 4 * Sharp. Δεν ξερω....

Να πω την αμαρτια κοιταγα για κρανη μιας κατηγοριας πανω και συγκεκριμενα τα SHARK SPEED R και HJC RPHA 10 ST. αλλα βγαινουν και τα δυο στα 300 ευρω με μεταφορικα και μονο απο το εξωτερικο. Ξερω ειναι καλυτερες επιλογες αλλα δεδομενου των συνθηκων οχι αμεσα ρεαλιστικες και πραγματοποιησιμες....

Τροποποιήθηκε από τον GeOx

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Peugeot Scooter εργάτης (Γ.Τ.Π.cc) Nolan N84 Harley Davidson V-Rod (1247cc)

Δημοσιεύτηκε

Πως δεν το χα πάρει πρέφα αυτο με τα Leds? υπάρχει και άλλο με αυτο το χαρακτηριστικό;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

το is-17 δεν το συνιστω για γυμνο.

http://www.mybike.gr/forums/topic/79728-hjc-is-17-ένα-πολύ-καλό-προβληματικό-κράνος/

Πρεπει συμπληρωσω μερικα νεα απο τοτε που πηρα το cb στο θεμα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πως δεν το χα πάρει πρέφα αυτο με τα Leds? υπάρχει και άλλο με αυτο το χαρακτηριστικό;

Οχι, ειναι το πρωτο με leds. Υπαρχουν και αλλα απο αλλους κατασκευαστες με ανακλλαστικες βαφες και ταινιες αλλα πρωτη φορα κρανος με λεντς. Θα κανω και γνωριμιες στα φαναρια !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC750X DCT 2014

Δημοσιεύτηκε

δες εδω εχει πολλές φορές φοβερες προσφορές

http://www.lidsdirect.co.uk/helmets

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF (125cc) Suomy Vandal Ducati Monster 796 (803cc)

Δημοσιεύτηκε

Εφόσον είχες το K3 μπορείς να δεις και το AGV K5. Έχει εσωτερική ζελατίνα και είναι λίγο πάνω απ' το budget σου. Δεν έχω άποψη για την ποιότητά του, απλά το αναφέρω μήπως σου είχε διαφύγει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Cbr 600 f4i Mt blade sv BMW hp4 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Επισης μπορεις να παιξεις σε mt blade sv που ειναι φθηνο, να κανεις την δουλεια σου κι αργοτερα που θα εχεις μαζεψει το budget που θες χτυπας αυτο που θες και θα εχεις κι ενα καλο 2ο κρανος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εφόσον είχες το K3 μπορείς να δεις και το AGV K5. Έχει εσωτερική ζελατίνα και είναι λίγο πάνω απ' το budget σου. Δεν έχω άποψη για την ποιότητά του, απλά το αναφέρω μήπως σου είχε διαφύγει.

Φευγει απο το μπατζετ το Κ5 και να σου πω και την αληθεια δεν με ενθουσιασε. Τα 250 ειναι ταβανι, δεν μπορω να κοψω απο αλλου, ηταν μη αναμμενομενο εξοδο για τη στιγμη αυτη!

Επισης μπορεις να παιξεις σε mt blade sv που ειναι φθηνο, να κανεις την δουλεια σου κι αργοτερα που θα εχεις μαζεψει το budget που θες χτυπας αυτο που θες και θα εχεις κι ενα καλο 2ο κρανος.

Τα εχω δει και τα ΜΤ, ειναι οντως καλα για τα λεφτα τους αλλα επειδη αυτο το "αργοτερα που θα εχεις μαζεψει¨" ειναι εξαιρετικα επιφοβο , θελω να τελειωνω τωρα!

Πηγα και ξαναειδα το SHARK και μου αρεσε αρκετα, μαλλον απο εβδομαδα θα το χτυπησω και βλεπουμε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZR7(S) (750cc) Αλλος ποιος ξερει

Δημοσιεύτηκε

(ωραια τα λεντάκια, ποιος θα τα φορτίζει βεβαια, αλλα πολυ καλο! ) 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα