Jeronimo.G

Νέο Battlax "S21" από την Bridgestone

580 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha MΤ-09 Tracer (847cc) AGV Gt-Veloce Ducati Multistrada S (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 7/7/2017 at 0:47 ΜΜ, το μέλος kemmotar έγραψε:

Δεν μου επιτρέπει να δω τις φωτογραφίες . Θέλει upgrade το account λέει και κάτι τέτοια ... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
KTM (1290cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 ώρες, το μέλος keleki έγραψε:

Δεν μου επιτρέπει να δω τις φωτογραφίες . Θέλει upgrade το account λέει και κάτι τέτοια ... 

απενεργοποιησε το αντ-μπλοκ αν το χεις. εμενα μετα μ αφησε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MΤ-09 Tracer (847cc) AGV Gt-Veloce Ducati Multistrada S (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 8 ώρες, το μέλος Αλομπαρ έγραψε:

απενεργοποιησε το αντ-μπλοκ αν το χεις. εμενα μετα μ αφησε.

Πάλι τα ίδια .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB 500 X (500cc) shoei gt-air

Δημοσιεύτηκε

να ρωτησω κατι? στο μηχανακι μου που ειναι σχετικα ελαφρυ και με μικρη υποδυναμη νομιζω οτι ειναι ανουσιο να μπει ενα s21. πιστευω ενα bt16-bt16pro θα με καλυψει για χρηση μεσα στην πολη σπιτι-δουλεια καθε μερα, βολτες και συχνες εκδρομες οχι μονο απο εθνικη αλλα και με επαρχιακο-στροφες. τι γνωμη εχετε γι'αυτο? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Φρενάροντας πριν την στροφή και πλαγιάζοντας μέσα στην στροφή, η ιπποδύναμη (και όχι υποδύναμη) δεν έχει καμία σημασία. Θέλεις την καλύτερη δυνατή πρόσφυση εκείνη την στιγμή. Και για αυτήν, έχει νόημα το S21 που λες.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 16 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Φρενάροντας πριν την στροφή και πλαγιάζοντας μέσα στην στροφή, η ιπποδύναμη (και όχι υποδύναμη) δεν έχει καμία σημασία. Θέλεις την καλύτερη δυνατή πρόσφυση εκείνη την στιγμή. Και για αυτήν, έχει νόημα το S21 που λες.

Από προσωπική εμπειρία/αίσθηση διαφωνώ μαζί σου. Η ιπποδύναμη έχει άμεση σχέση τόσο με τα φρένα πριν την στροφή όσο και με την ταχύτητα εισόδου σε αυτήν. Με άλλα χιλιόμετρα θα αρχίσω να φρενάρω εγώ και με άλλα το Cb500X όπως επίσης δεν αποκλείεται το Χόντα να μπει με περισσότερα απ ότι εγώ. Anyway , νομίζω πως το ερώτημα του Γιάννη έχει να κάνει με την χιλιομετρική απόδοση που θα έχουν τα λάστιχα και όχι με τα επίπεδα πρόσφυσης αυτών. Η διαφορά τιμής είναι χαοτική ανάμεσα σε bt16 και S21 pro και για άνθρωπο που το χρησιμοποιεί το μηχανάκι καθημερινά αλλά και σε ταξίδια θα κάνει την διαφορά μακροπρόθεσμα. Το bt16 νομίζω πως είναι ένα αρκετά τίμιο λάστιχο. Δεν γίνεται πριν λίγα χρόνια να θεωρούταν από τα τοπ ελαστικά για σπορ χρήση και σήμερα να το λέμε κακό για all around γυροβολιές. Εγώ θα το προχωρούσα.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia SΧ 125 (124,8cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

Πάντως ο @elprimerozen είχε πει πολύ καλά λόγια για τα 16άρια και ότι αποτελούν μια εξαιρετική - και παράλληλα οικονομική - επιλογή.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda SH (150cc) HJC RPHA 70 KTM SUPER ADVENTURE (1290cc)

Μια χαρά είναι τα ΒΤ16 προ νομίζω για την χρήση που τα θέλεις και λογικά θα σου βγάλουν χιλιομετράκια . Μην ξεχνάμε πως στην εποχή τους ήταν απ τα καλύτερα σπορ λάστιχα . Δες και τα s20 . Τα έβαλε φίλος σε er 6 n , ήρεμος οδηγός με νορμάλ μικτή χρήση και είναι ευχαριστημένος . Εγώ επιλέγω τα s21 λόγω αρκετά μεγάλης διαφοράς σε χιλιομετρική απόδοση καθώς εκτός των στριφτερών διαδρομών που κάνω στο μενού μου υπάρχει και μπόλικο ταξίδι + εθνική οδό ,ειδικά τους θερινούς μήνες του έτους και τα χιλιόμετρα που κάνω κατά 99% είναι λαστιχοφάγα χιλιόμετρα . Δεν πάω στην δουλειά μου με την μηχανή ούτε γράφω χιλιόμετρα μέσα στην πόλη όπου το λάστιχο έχει σχεδόν μηδαμινή φθορά λόγω γλιστερής ασφάλτου .  :winking:

Τροποποιήθηκε από τον xampos
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Για τη λογική χρήσης που αναφέρει ο Γιάννης, σε συνδυασμό με τη μέτρια ιπποδύναμη (και ροπή) του CB500X, πιστεύω πως η μεγάλη διαφορά τιμής των BT-016pro (σε σχέση με τα S) είναι καθοριστική, κρίνοντας την επιλογή τους ως απολύτως λογική.

Πολύ καλό λάστιχο γενικά, θα σε ικανοποιήσει απόλυτα. Χώρια που θα δεις τεράστια διαφορά σε σχέση με τα ελαστικά 1ης τοποθέτησης.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες! μπορει να μην διατυπωσα σωστα αυτο που ηθελα να πω αλλα ο @Gouky7 ειπε αυτο ακριβως που ηθελα να σας εκφρασω μιας και τα ειπαμε και απο κοντα :winking:. θελω να προσφερει κρατημα αλλα να βγαλει και μερικα χλμ παραπανω μιας και κανω και εκδρομες βαζοντας και το κοστος παντα σας εναν παραγοντα χωρις ομως τον πρωτο λογο. γι'αυτο και δεν κινηθηκα για το ποιο φθηνο χωρις τη γνωμη των εμπειροτερων πρωτα. 

σιγουρα το s21 θα προσφερει κατι παραπανω απο τα bt16 σε θεμα κρατηματος αλλα η διαφορα τιμης τους και οι απαιτησεις της μηχανης μου και της οδηγησης μου νομιζω οτι καλυπτονται απο το οικονομικοτερο bt16-bt16pro κατι που απο οτι καταλαβαινω απο τις απαντησεις σας ισχυει.

η διαφορα χιλιομετρικης αποδοσης που λετε υπερ των s21εναντι των bt16 ειναι πολυ μεγαλη? ή απλα μιλαμε για ενα ποσοστο που δεν καλυπτεται απο τη διαφορα τιμης σε βαθος χρονου? 

ευχαριστω και παλι!

υγ: καλα μια φορα οδηγησα το ιδιο μηχανακι με μενα με αλλα λαστιχα και επαθα πλακα ποσο δυσκολα στριβει το δικο μου με τα μαμα ελαστικα. τουλαχιστον αν μαθεις με τα δυσκολα μετα σου φαινεται πιο ευκολο:laugh:

Τροποποιήθηκε από τον johni41

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Yamaha Αλλος Ευρωπέ(αί)ος

Δημοσιεύτηκε

Τουλάχιστον 30% μεγαλύτερη χιλιομετρική απόδοση έχουν τα S21.Πιάνουν σε πολύ προσεγμένους - απαιτητικούς τα 12.000 και σε λιγότερο προσεγμένους - απαιτητικούς τα 15.000 χλμ.

Προσωπικά αυτά θα έβαζα μεταξύ των αναφερομένων. Εναλλακτικά θα σκεφτόμουν τα S20 για φθηνότερα. Το BT016 είναι αρκετά παλαιό λάστιχο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 8 λεπτά, το μέλος ΣΑΒΒΑΣ έγραψε:

Το BT016 είναι αρκετά παλαιό λάστιχο.

Αν δεν κανω λαθος εβγαινε το 2008 και ηταν λαστιχο τοποθετησης απο το gixxer. Απο την στιγμη που ακομα παραγεται απο την bridgestone και δεν παιζει θεμα του αν θα ειναι φρεσκο γιατι να μην το βαλει στο cb500x; Δηλαδη το 2008 καλυπτε τα 180 αλογα του σουτζουκι και το 2017 δεν καλυπτει τα 60 του cb; Χτες μαλιστα δοκιμαστηκαν απο πραγματικα γρηγορο αναβατη του φορουμ σε ασφαλτο μετριας προσφυσης και με εντελως λαθος πιεσεις και το λαστιχακι ηταν σουπερ απ οσο εμαθα κι ας εχει πανω του ηδη 5000 χλμ εθνικης και εξωτερικου. Εννοειται πως το s21 ειναι καλυτερο σε ολα αλλα δεν νομιζω πως θα εχει θεμα ο φιλος με το bt 16. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Αν δεν κανω λαθος εβγαινε το 2008 και ηταν λαστιχο τοποθετησης απο το gixxer. Απο την στιγμη που ακομα παραγεται απο την bridgestone και δεν παιζει θεμα του αν θα ειναι φρεσκο γιατι να μην το βαλει στο cb500x; Δηλαδη το 2008 καλυπτε τα 180 αλογα του σουτζουκι και το 2017 δεν καλυπτει τα 60 του cb; Χτες μαλιστα δοκιμαστηκαν απο πραγματικα γρηγορο αναβατη του φορουμ σε ασφαλτο μετριας προσφυσης και με εντελως λαθος πιεσεις και το λαστιχακι ηταν σουπερ απ οσο εμαθα κι ας εχει πανω του ηδη 5000 χλμ εθνικης και εξωτερικου. Εννοειται πως το s21 ειναι καλυτερο σε ολα αλλα δεν νομιζω πως θα εχει θεμα ο φιλος με το bt 16. 

Θέμα δεν έχεις με κανένα αντίστοιχο, Ποιο είναι το καλύτερο στην καλύτερη τιμή - απόδοση για μένα θάταν το ερώτημα. Μακροχρόνια ποιό θάναι καλύτερο εννοώ, γιαυτό για μένα S21.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Από προσωπική εμπειρία/αίσθηση διαφωνώ μαζί σου. Η ιπποδύναμη έχει άμεση σχέση τόσο με τα φρένα πριν την στροφή όσο και με την ταχύτητα εισόδου σε αυτήν. Με άλλα χιλιόμετρα θα αρχίσω να φρενάρω εγώ και με άλλα το Cb500X όπως επίσης δεν αποκλείεται το Χόντα να μπει με περισσότερα απ ότι εγώ. Anyway , νομίζω πως το ερώτημα του Γιάννη έχει να κάνει με την χιλιομετρική απόδοση που θα έχουν τα λάστιχα και όχι με τα επίπεδα πρόσφυσης αυτών. Η διαφορά τιμής είναι χαοτική ανάμεσα σε bt16 και S21 pro και για άνθρωπο που το χρησιμοποιεί το μηχανάκι καθημερινά αλλά και σε ταξίδια θα κάνει την διαφορά μακροπρόθεσμα. Το bt16 νομίζω πως είναι ένα αρκετά τίμιο λάστιχο. Δεν γίνεται πριν λίγα χρόνια να θεωρούταν από τα τοπ ελαστικά για σπορ χρήση και σήμερα να το λέμε κακό για all around γυροβολιές. Εγώ θα το προχωρούσα.

Η στροφή είναι η στροφή. Αν είναι στροφή που στρίβεται με 70, είτε έχεις 160 άλογα, είτε έχεις 60, μέσα στην στροφή 70 θα έχεις, και το μοτέρ εκείνη την στιγμή θα το έχεις στα 12 άλογα απόδοση. Άιντε το δυνατό όχημα να έχει πιο καλό στήσιμο και να έχει 75. Δεν είναι διαφορά αυτή.

Το έχω πιο πολύ ισχύ από το μικρό όχημα, έχει νόημα για τα λάστιχα, για στροφές που στρίβονται με χιλιόμετρα ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ της τελικής του μικρού οχήματος. Π.χ. η τάδε παρατεταμένη ανεβαίνοντας Τρίπολη, στρίβεται με 240, το δυνατό μπορεί να την στρίψει, το αδύνατο όχι γιατί απλά δεν πάει 240 έτσι κι αλλοιώς. Εκεί ναι μετράει προφανώς η διοαφορά στην ιπποδύναμη.

πριν 5 ώρες, το μέλος johni41 έγραψε:

...

Κλίμακα ταχύτητας θα κοιτάξεις να έχουν την κατάλληλη τα λάστιχα που θα βάλεις. Μην πας και βάλεις καμιά κλίμακα V ή W, για H είναι η ιπποδύναμη στο δικό σου.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@FlyingInADreamΜαλλον δεν καταλαβες τι θελω να πω. Στην θεωρια εχεις δικιο αλλα στην καθημερινοτητα σπανια εφαρμοζεται αυτο που λες. Μια στροφη που θες να την παρεις με 70 χλμ θα πρεπει κυριολεκτικα να πηγαινεις και με τοσα στην ευθεια ωστε να το επιτυχεις. Εμεις απλα ανοιγουμε το γκαζι οσο παει στην ευθεια ( αρα παιζει ρολο η ιπποδυναμη κατα το φρεναρισμα ), φρεναρουμε... καπου και μπαινουμε με καποια Χ χιλιομετρα. Επειδη λοιπον τα φρενα απο τα 220 χλμ της ευθειας στα 70χλμ εισοδου της στροφης ειναι απειρως δυσκολοτερη διαδικασια απο τα φρενα των 150 χλμ σε 70χλμ υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα λογω φοβου,απειριας,λαθος υπολογισμου αρχης φρεναρισματος κοκ το πιο αργο μηχανακι να εχει μεγαλυτερη ταχυτητα εισοδου (αρα κι εδω παιζει ρολο ΚΑΙ η ιπποδυναμη)

ΥΓ: Αν μου απαντησεις "εχεις δικιο" θα φας μπαν :laugh:

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

''έχεις δίκιο''

:laugh:

Σοβαρά τώρα, ναι στα φρένα κάνει διαφορά το δυνατό από το αδύναμο, αλλά και πάλι το πιο καλό λάστιχο, θα κάνει διαφορά και στο πιο αδύνατο.

Δλδ το CB500 που θα ερθει με 150 να φρενάρει στα 70, ε θα έρθει με 150. Δεν θα ερθει με 72, δεν θα ερθει με 84, δεν θα ερθει με 94. Κι αυτο θα ερθει με 150, ταχει τα 150 το CB500. Δεν είναι ΤΟΣΟ αδυναμο δλδ, που να μην κάνει διαφορά το καλύτερο λάστιχο.

Για το θέμα αντοχής στα χιλιόμετρα, ναι, ο καθένας επιλέγει αυτό που του πάει καλύτερα για την χρήση του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

''έχεις δίκιο''

:laugh:

Σοβαρά τώρα, ναι στα φρένα κάνει διαφορά το δυνατό από το αδύναμο, αλλά και πάλι το πιο καλό λάστιχο, θα κάνει διαφορά και στο πιο αδύνατο.

Δλδ το CB500 που θα ερθει με 150 να φρενάρει στα 70, ε θα έρθει με 150. Δεν θα ερθει με 72, δεν θα ερθει με 84, δεν θα ερθει με 94. Κι αυτο θα ερθει με 150, ταχει τα 150 το CB500. Δεν είναι ΤΟΣΟ αδυναμο δλδ, που να μην κάνει διαφορά το καλύτερο λάστιχο.

Για το θέμα αντοχής στα χιλιόμετρα, ναι, ο καθένας επιλέγει αυτό που του πάει καλύτερα για την χρήση του.

Δεν ειπα πουθενα πως δεν χρειαζεται καλο λαστιχο το cb500, ειπα μονο πως το bt16 που σχεδιαστηκε για φρενα απο τα 300 αποκλειεται να μην καλυψει το cb500. Βασικα γνωριζω προσωπικα τον κατοχο και το τι θελει να κανει με την μοτο του γι αυτο πηγαζει η σιγουρια μου για το bt16. Επισης τυχαινει να τα φοραει και ο Νικ στην τριπλαρα που ετσι και ηταν εστω και μετρια θα τα ειχε πεταξει μαζι με το ΤραιΜουφ του

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Daytona

Τα λάστιχα δεν ζεσταίνονται τόσο με πορεία η χιλιόμετρα. Θα ζεστάθουν καλά στην επιτάχυνση, τα φρένα και με πίεση.  Και εκεί το κάθε μηχανάκι κάνει διάφορα. 

Τροποποιήθηκε από τον koukou

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Η στροφή είναι η στροφή. Αν είναι στροφή που στρίβεται με 70, είτε έχεις 160 άλογα, είτε έχεις 60, μέσα στην στροφή 70 θα έχεις, και το μοτέρ εκείνη την στιγμή θα το έχεις στα 12 άλογα απόδοση. Άιντε το δυνατό όχημα να έχει πιο καλό στήσιμο και να έχει 75. Δεν είναι διαφορά αυτή.

Το έχω πιο πολύ ισχύ από το μικρό όχημα, έχει νόημα για τα λάστιχα, για στροφές που στρίβονται με χιλιόμετρα ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ της τελικής του μικρού οχήματος. Π.χ. η τάδε παρατεταμένη ανεβαίνοντας Τρίπολη, στρίβεται με 240, το δυνατό μπορεί να την στρίψει, το αδύνατο όχι γιατί απλά δεν πάει 240 έτσι κι αλλοιώς. Εκεί ναι μετράει προφανώς η διοαφορά στην ιπποδύναμη.

Κλίμακα ταχύτητας θα κοιτάξεις να έχουν την κατάλληλη τα λάστιχα που θα βάλεις. Μην πας και βάλεις καμιά κλίμακα V ή W, για H είναι η ιπποδύναμη στο δικό σου.

καταλαβαινω τι θες να πεις. δεν εχεις αδικο και προφανως εσυ επιλεγεις να χρησιμοποιεις και να προτεινεις το τοπ. απλα αν παμε στην πραξη και στην καθημερινοτητα και βαλουμε και τον παραγοντα κοστος τοτε μπλεκουμε σε τετοιες συζητησεις με σκοπο την βελτιστη επιλογη στους τομεις που θελουμε να μας ικανοποιει ενα λαστιχο. γι΄'αυτο και ισως τα bt16 φαινεται να ειναι μια λυση που καλυπτει καλυτερα ολο το πακετο (κρατημα,αποδοση σε χλμ, κοστος, χρηση της μηχανης κλπ) . 

εννοειται οτι θα μπει με τον καταλληλο δεικτη. να βαλω ενα λαστιχο για ταχυτητες που δεν προκειται να πιασει ουτε να το πεταξεις στο γκρεμο για να νιωθω γρηγορος? :laugh:

πριν 1 ώρα, το μέλος ΣΑΒΒΑΣ έγραψε:

Τουλάχιστον 30% μεγαλύτερη χιλιομετρική απόδοση έχουν τα S21.Πιάνουν σε πολύ προσεγμένους - απαιτητικούς τα 12.000 και σε λιγότερο προσεγμένους - απαιτητικούς τα 15.000 χλμ.

Προσωπικά αυτά θα έβαζα μεταξύ των αναφερομένων. Εναλλακτικά θα σκεφτόμουν τα S20 για φθηνότερα. Το BT016 είναι αρκετά παλαιό λάστιχο.

ειναι τοσο μεγαλη διαφορα? θα ξεκινησω ερευνα τιμων και για τα 3: bt16(pro) , s20, s21 και θα δω που θα καταληξω. για αρχη ειμαι στα πρωτα. δεν θα ρωτησω πολλα τους λαστιχαδες γιατι ο καθε ενας λεει για αυτα που θελει να σπρωξει. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εντιτ. Εχω το bt16 pro μπροστα μου , εχει 8κ χιλιομετρα πλεον χωρις να εχει προστατευθει το λαστιχο καθολου σε μηχανη με 110 ιππους και φαινεται σχεδον σιγουρα πως τα12κ χιλιομετρα που αναφερθηκε πιο πριν τα εχει σιγουρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

@telephoner

Τα bt-016pro τριετίας έχουν πρόσφυση κ κράτημα? Τι λες? :baby::_devil:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Daytona 675 (675cc) Kawasaki ZX10R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 9/16/2017 at 8:01 ΜΜ, το μέλος ksino1100 έγραψε:

@telephoner

Τα bt-016pro τριετίας έχουν πρόσφυση κ κράτημα? Τι λες? :baby::_devil:

Αν πω πολλα, θα "πεσεις" στα ματια οσων σε εχουν για υπερμεχο της συντηρητικης οδηγησης. Αλλα, εκεινη η σουζα με 3η σε σαπουνι ασφαλτο που πατας φρενο και επιταχυνει, αξεχαστη μου εμεινε... :baby: :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 15/9/2017 at 6:51 ΜΜ, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Χτες μαλιστα δοκιμαστηκαν απο πραγματικα γρηγορο αναβατη του φορουμ

:2funny::2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Υπάρχει κάποιος σύντροχος να μας ενημερώσει πόσα χλμ βγάλανε τα BT 016 PRO και σε τι συνθήκες οδηγήσεως ?

Δηλαδή σε πόλη? Έξω ? Εθνική ? Επαρχιακό? Μικτή χρήση ?

Υ.Γ. Δεν τίθεται θέμα περί της αποδόσεώς τους, στην διάρκειά τους τίθεται και προβληματίζομαι προσωπικά. Με ενδιαφέρει γιατί οσονούπω και εγώ είμαι για λάστιχα μιας και τα νυν έχουν γράψει 16.250. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati S2R

Δημοσιεύτηκε

Τα 16 προ τα φοράω εγώ. Έχω 6000 km και το πίσω αν και άρχισε να γλιστράει θα βγάλει και άλλα. Συνήθως πουλάω την μηχανή πριν συμπληρώσει 10.000km οπότε δεν ξέρω πόσα θα βγάλει το λάστιχο. Το μπροστά κρατεί σαν παλαβό, καλύτερα από gp racer στην γλιστερή άσφαλτο , ιδιαίτερα στα φρένα. Το πίσω γενικά δεν κρατεί και τόσο καλά. Ο Βίκτωρας που τα φορούσε και αυτός μπορεί να επιβεβαιώσει για του λόγου το αληθές, φυσικά και ο Χάμπος που τα έχει δει πως πάνε στο δεύτερο πόδι με την μηχανή από κάτω μου να σπαρταράει σαν να έχει κόψει πλαίσιο..:crazy:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα