cantona

Καράβια για Ιταλία.....

20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda CBF FA (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Σκέφτομαι το καλοκαιρινό ταξίδι κατά Ιταλία μεριά για πρώτη φορά και θέλω να μάθω ινφο για καμπίνες,αν αξίζει το έξτρα κόστος;

Τα δρομολόγια θα είναι από Πάτρα-Ανκόνα με SUPERFAST XI και από Βενετία-Πάτρα με F/B ASTERION και θα είμαστε 3 ή 4.

Όσοι έχετε ταξιδέψει τουλάχιστον με το πρώτο,γιατί το δεύτερο τώρα βγήκε στην γραμμή της Ιταλίας,οι καμπίνες είναι τρύπες(για 4κλινη εσωτερική) θα την παλέψουμε ή καλύτερα να πιάσουμε καμιά γωνιά σε κανένα σαλόνι(επιτρέπετε;;;) ; :_unsure:

Ότι tips έχετε ευπρόσδεκτο,αφού πρέπει να αποφασίσουμε μέχρι την Παρασκευή για να προλάβουμε το early booking,αλλιώς θα προχωρήσουμε στο plan B....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Piaggio XEvo (250cc) Nolan N91 EVO Piaggio X10 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

Τα συγκεκριμένα πλοία δεν τα γνωρίζω, δεν έτυχε να ταξιδέψω ποτέ με τη superfast. Ιταλία όσες φορές πήγα και ήρθα Ηγουμενίτσα-Βενετία ήταν με Minoan. Αξιοπρεπέστατες οι καμπίνες, 4κλινες. Στο εσωτερικό ταξιδεύω με Hellenic Seaways και Blue Star. Στης Hellenic έμεινα και σε καμπίνα παλιού πλοίου και ήταν αξιοπρεπέστατη και αυτή, 4κλινη εξωτερική. Σε blue star ακόμα δεν έτυχε να μείνω σε καμπίνα, αλλά είναι εταιρεία κλάσης ανώτερη από τη Hellenic σε όλα και ειδικά σε καθαριότητα, λόγω λαθρομεταναστών που τα κάνουν όλα σκουπιδότοπο-ασφυξία-αίσχος... :puke: Και στα σαλόνια μια χαρά τη βγάζεις υπό κανονικές συνθήκες. Απαγορεύεται στα χαρτιά, αλλά δε θα σε πυροβολήσουν κιόλας... Ο περισσότερος κόσμος το κάνει συστηματικά. Παίζει ρόλο το πόσο γεμάτο είναι το βαπόρι και το πόσο καλή θέση θα προλάβεις.

Εγώ που συνήθως ταξιδεύω Χίο-Πειραιά, δεινοπαθώ. Γεμίζει το βαπόρι λαθροπρόσφυγες, που δεν έχουν ιδέα από τρόπους, πολιτισμό, ευγένεια, ευγνωμοσύνη, καθαριότητα, κανονισμούς, σεβασμό, κατανόηση. Το μόνο που κοιτάνε είναι να χωθούν σε αυτό το τεράστιο πράμα από λαμαρίνα, να την ξαπλάρουν όπου είναι άνετα και να κατέβουν στον Πειραιά, που τους περιμένουν οι άλλοι. Πάνω στο πλοίο θα καταστρέψουν τις κοινόχρηστες τουαλέτες, θα πιάσουν όλους τους κοινόχρηστους χώρους και τα αριθμημένα καθίσματα. Εκεί που είναι συγκεντρωμένοι πολλοί, θα είναι γκέτο και δε μπορείς να αναπνεύσεις από την ευωδιά. Σκουπίδια παντού, ειδικά στη θάλασσα. Δε διστάζουν να πατήσουν πάνω σου, αν είσαι ξαπλωμένος στο δρόμο τους, δε διστάζουν να σε πάρουν σβάρνα, αν το πέρασμα είναι στενό, δε διστάζουν να κοιμηθούν πάνω σου, αν δε βρουν μέρος και δε διστάζουν να αφήσουν πάνω σου τα πράγματα τους, αν δεν έχουν αλλού να τα αφήσουν. Το μόνο σημείο που φυλάγουν τα μέλη του πληρώματος με το σπαθί τους, είναι το σαλόνι της πρώτης θέσης. Μετά από λίγες ώρες, ο έλεγχος χαλαρώνει και μπορώ να τρυπώσω. Αν και με παίρνουν πρέφα, δε με διώχνουν, μάλλον καταλαβαίνουν οι άνθρωποι. Είναι το μόνο μέρος που δεν είναι σκουπιδότοπος-ασφυξία-αίσχος, όλο το υπόλοιπο βαπόρι είναι Ισλαμαμπάντ. Θέλει ιδιαίτερη προσοχή να μη βρεθείς στριμωγμένος ανάμεσα τους σε συνωστισμό. Θα πεθάνεις από ασφυξία, θα παίζουν μπάλα μαζί σου σπρώχνοντας σε ο ένας πάνω στον άλλο χαζογελώντας, μέχρι να τους κοιτάξεις δολοφονικά και θα βήχουν όλοι σε στυλ "ξερνάω τα έντερα μου" από όλες τις μεριές. Μπόνους, θα τρίβονται πάνω σου, αφού προηγουμένως θα έχουν ξαπλώσει σε Συρία, Αφγανιστάν, Ιράκ, Ιράν, Τουρκία, Χίο και πολλά άλλα μέρη, μαζεύοντας από παντού κάθε είδους βρωμιά και έντομα...

Στο γυρισμό τα πράγματα είναι καλύτερα. Βρίσκεις μία κενή αριθμημένη και την αράζεις εκεί, εφόσον υποφέρεται η ευωδιά και είναι σχετικά καθαρά. Αλλιώς ή βάζεις φίλτρο ένα κασκόλ πχ στη μύτη σου ή την κάνεις. Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι και στο γυρισμό έχει λαθροπρόσφυγες... Το να πάνε από τη Χίο στον Πειραιά για να μεταβούν στο εξωτερικό, το καταλαβαίνω. Αλλά από τον Πειραιά να πάνε Χίο, αυτό δε μπορώ να το καταλάβω...

Απ'όσο γνωρίζω η γραμμή της Ιταλίας δεν αντιμετωπίζει τέτοιου είδους προβλήματα... 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth S2Tech Titanium Kawasaki H2 SX

Δημοσιεύτηκε

Σκέφτομαι το καλοκαιρινό ταξίδι κατά Ιταλία μεριά για πρώτη φορά και θέλω να μάθω ινφο για καμπίνες,αν αξίζει το έξτρα κόστος;

Τα δρομολόγια θα είναι από Πάτρα-Ανκόνα με SUPERFAST XI και από Βενετία-Πάτρα με F/B ASTERION και θα είμαστε 3 ή 4.

Όσοι έχετε ταξιδέψει τουλάχιστον με το πρώτο,γιατί το δεύτερο τώρα βγήκε στην γραμμή της Ιταλίας,οι καμπίνες είναι τρύπες(για 4κλινη εσωτερική) θα την παλέψουμε ή καλύτερα να πιάσουμε καμιά γωνιά σε κανένα σαλόνι(επιτρέπετε;;;) ; :_unsure:

Ότι tips έχετε ευπρόσδεκτο,αφού πρέπει να αποφασίσουμε μέχρι την Παρασκευή για να προλάβουμε το early booking,αλλιώς θα προχωρήσουμε στο plan B....

Πριν 2 εβδομάδες σχεδόν ταξίδεψα με SUPERFAST II Ηγουμενίτσα - Bari. Ηγουμενίτσα - Βενετία μου είχαν πει πως είναι 27 ώρες να πας και 27 να έρθεις οπότε θα την χρειαστείς σίγουρα την καμπίνα ( αλλιώς όταν φτάσεις εκεί δεν θα μπορείς να πιάσεις τιμόνι :D ) οπότε το Πάτρα - Αγκόνα να είναι μεγαλύτερο ταξίδι κατά 2-3 ώρες ( πιστεύω ) . Υπήρχε ένας χώρος κοντά στο σαλόνι όπως ήταν αεροπορικά καθίσματα εκεί είδα πως πήγαιναν πολλά άτομα για να κοιμηθούν και να δουν τηλεόραση. Αν δεν έχει και πολύ κύμα στην διαδρομή πιστεύω πως μπορείς να κοιμηθείς εκεί . Σχετικά με τις καμπίνες, είναι τετράκλινες αλλά δεν φανταστείς τίποτα το ιδιαίτερο! Αυτή η καμπίνα είναι "μεγάλη" http://prntscr.com/a6fl4r . Ελπίζω να σε βοήθησα :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Να πάρεις καμπίνα, μην το συζητάς. Το ταξίδι είναι αρκετές ώρες και καλό θα είναι να ξεκουραστείτε πριν βγείτε να οδηγήσετε. 

Επίσης, έχε υπόψιν σου, ότι σε αυτά τα καράβια, ισχύει στο ακέραιο το "το πλήρωσα βαπορίσιο".  Από νερά και καφέ, μέχρι το φαγητό είναι ακριβό. Γύφτος δεν είμαι, αλλά σε ένα ζευγάρι, 2 γευματα κι ένα καφέ-νερό, θες στην καλύτερη 50€. Μόνο για το πήγαινε.  Πάρε απ'εξω καλύτερα φαγητό, κάτι που κρατάει και κάνε το 50€ βενζίνες.

Τιμές εστιατορίου στο σπόιλερ από περισυνό ταξίδι.

http://oi65.tinypic.com/14jxdon.jpg
Τροποποιήθηκε από τον Moustardas
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph tiger Bimota DB 8

Δημοσιεύτηκε

Μιας και οι τιμες για ανκονα ειναι φωτια θα σας προτεινα να δειτε τιμες και δρομολογια απο Δυρραχειο για Μπαρι.....ειναι τιμες πολυ καλες...εταιριες VENTOURIS και GNV (grandi navi veloci) ...τωρα για τα βαπορια της πατρας ολα ειναι καλα αλλα τα superfast ενα και δυο ειναι  για φορτηγα περισσοτερο δηλαδη δεν εχουν πολλες ανεσεις ομοιως και το ΑΣΤΕΡΙΟΝ......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Keeway Fact Evo (50cc) Nolan N64 Stoner Replica Honda

Δημοσιεύτηκε

Να πάρεις καμπίνα, μην το συζητάς. Το ταξίδι είναι αρκετές ώρες και καλό θα είναι να ξεκουραστείτε πριν βγείτε να οδηγήσετε. 

Επίσης, έχε υπόψιν σου, ότι σε αυτά τα καράβια, ισχύει στο ακέραιο το "το πλήρωσα βαπορίσιο".  Από νερά και καφέ, μέχρι το φαγητό είναι ακριβό. Γύφτος δεν είμαι, αλλά σε ένα ζευγάρι, 2 γευματα κι ένα καφέ-νερό, θες στην καλύτερη 50€. Μόνο για το πήγαινε.  Πάρε απ'εξω καλύτερα φαγητό, κάτι που κρατάει και κάνε το 50€ βενζίνες.

Τιμές εστιατορίου στο σπόιλερ από περισυνό ταξίδι.

Κρυμμένο περιεχόμενο

Με ένα ψωμί 0,70 και λίγο τυράκι με τοματούλα από το σπίτι και είσαι άρχοντας :pimp::tooth:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Strada Triumph Tiger (1050cc)

Δημοσιεύτηκε

Τα συγκεκριμένα πλοία δεν τα γνωρίζω, δεν έτυχε να ταξιδέψω ποτέ με τη superfast. Ιταλία όσες φορές πήγα και ήρθα Ηγουμενίτσα-Βενετία ήταν με Minoan. Αξιοπρεπέστατες οι καμπίνες, 4κλινες. Στο εσωτερικό ταξιδεύω με Hellenic Seaways και Blue Star. Στης Hellenic έμεινα και σε καμπίνα παλιού πλοίου και ήταν αξιοπρεπέστατη και αυτή, 4κλινη εξωτερική. Σε blue star ακόμα δεν έτυχε να μείνω σε καμπίνα, αλλά είναι εταιρεία κλάσης ανώτερη από τη Hellenic σε όλα και ειδικά σε καθαριότητα, λόγω λαθρομεταναστών που τα κάνουν όλα σκουπιδότοπο-ασφυξία-αίσχος... :puke: Και στα σαλόνια μια χαρά τη βγάζεις υπό κανονικές συνθήκες. Απαγορεύεται στα χαρτιά, αλλά δε θα σε πυροβολήσουν κιόλας... Ο περισσότερος κόσμος το κάνει συστηματικά. Παίζει ρόλο το πόσο γεμάτο είναι το βαπόρι και το πόσο καλή θέση θα προλάβεις.

Κρυμμένο περιεχόμενο

Απ'όσο γνωρίζω η γραμμή της Ιταλίας δεν αντιμετωπίζει τέτοιου είδους προβλήματα... 

Που να δείς τι λένε οι δύτικοί "πολιτισμένοι" για τους τους φωνακλάδες και διαχυτικούς Έλληνες. Ο ρατσισμός είναι κύκλος και κάποια στιγμή θα σου χτυπήσει την πλάτη κατάλαβες κύριε "πολιτισμένε"? Βέβαια και να μην κατάλαβες δεν μου κάνει καμία εντύπωση γιατι όπως είναι γνωστό ο ρατσισμός είναι η κουλτούρα και ο πολιτισμός των ηλιθίων.

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Που να δείς τι λένε οι δύτικοί "πολιτισμένοι" για τους τους φωνακλάδες και διαχυτικούς Έλληνες. Ο ρατσισμός είναι κύκλος και κάποια στιγμή θα σου χτυπήσει την πλάτη κατάλαβες κύριε "πολιτισμένε"? Βέβαια και να μην κατάλαβες δεν μου κάνει καμία εντύπωση γιατι όπως είναι γνωστό ο ρατσισμός είναι η κουλτούρα και ο πολιτισμός των ηλιθίων.

Εδώ ταιριάζει γάντι το "έξω από το χορό πολλά τραγούδια ακούγονται"... Από τα 500 χιλιόμετρα το παίζω και εγώ αλληλέγγυος... Όταν όμως είναι ένα καθημερινό πρόβλημα που αντιμετωπίζεις και αλλάζει τον τρόπο ζωής σου, δε σε παίρνει να κελαηδάς...

@kpapageo

1)Δε με αφορά με ποιους ξερνάς. Δεν είναι δικό μου πρόβλημα... 

2) Τα αεροπορικά έχουν 5πλάσια τιμή. Πλήρωσε τα μου και πάω αεροπορικώς. Ή ας πάνε αυτοί αεροπορικώς...

3) :offtopic:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ideal Freeder HJC R-Pha 10+ Ducati MTS Tricolore (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Εδώ ταιριάζει γάντι το "έξω από το χορό πολλά τραγούδια ακούγονται"... Από τα 500 χιλιόμετρα το παίζω και εγώ αλληλέγγυος... Όταν όμως είναι ένα καθημερινό πρόβλημα που αντιμετωπίζεις και αλλάζει τον τρόπο ζωής σου, δε σε παίρνει να κελαηδάς...

@kpapageo

1)Δε με αφορά με ποιους ξερνάς. Δεν είναι δικό μου πρόβλημα... 

2) Τα αεροπορικά έχουν 5πλάσια τιμή. Πλήρωσε τα μου και πάω αεροπορικώς. Ή ας πάνε αυτοί αεροπορικώς...

3) :offtopic:

Μπήκες σε ένα thread που ρωτάει κάποιος για συγκεκριμένη γραμμή και συγκεκριμένα καράβια. Ξεκινάς λέγοντας ότι δεν έχεις πάει με αυτά που αναφέρει (και άρα δεν έχεις κάτι να πεις επί της ουσίας) και συνεχίζεις γράφοντας ένα off topic κατεβατό μίσους και απέχθειας. Ποιος είναι off topic λοιπόν?

Αυτοί γιατί να πάνε αεροπορικώς? Εσύ έχεις πρόβλημα μαζί τους όχι αυτοί.

Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μπήκες σε ένα thread που ρωτάει κάποιος για συγκεκριμένη γραμμή και συγκεκριμένα καράβια. Ξεκινάς λέγοντας ότι δεν έχεις πάει με αυτά που αναφέρει (και άρα δεν έχεις κάτι να πεις επί της ουσίας) και συνεχίζεις γράφοντας ένα off topic κατεβατό μίσους και απέχθειας. Ποιος είναι off topic λοιπόν?

Αυτοί γιατί να πάνε αεροπορικώς? Εσύ έχεις πρόβλημα μαζί τους όχι αυτοί.

Ενώ εσύ είσαι πολύ σχετικός. Από την άνεση της Σαλονίκης κρίνεις εμένα που τους έχω παντού γύρω μου. Δε μίλησες καν για βαπόρια. Μόνο με κρίνεις. Όταν γίνουμε Σουηδία σε λίγα χρόνια, τα ξαναλέμε... Όταν πλημμυρίσει και η Σαλονίκη και καταλάβεις ποιους υπερασπίζεσαι...

Κάνεις λάθος ότι δεν έχουν πρόβλημα μαζί μου. Και μαζί μου έχουν και μαζί σου έχουν και μαζί με όλους μας. Γιατί είμαστε οι άπιστοι και αυτοί είναι οι κατακτητές... Μας ονειρεύονται αποκεφαλισμένους...

Και πληροφοριακά, από τα 1.000 άτομα που είναι εδώ, τα 900 είναι μαντράχαλοι, τα 90 γυναίκες και τα 10 παιδιά. Αλλά οι δημοσιογράφοι κάνουν καλά τη δουλειά τους...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova (144cc) Kawasaki ZX10R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Έχω ταξιδέψει εγώ με το Superfast, αλλά δε θυμάμαι αν ήταν το XI ή το XII. 
Χωρίς καμπίνα δεν παλεύεται, είναι ταλαιπωρία. Η καμπίνα η 4αρα μη φανταστείς ότι είναι κανένα γήπεδο, 2 κουκέτες και ένα μπάνιο ισα ισα. Επίσης σε φωτογραφία που ανέβηκε πιο πάνω, η καμπίνα είναι εξωτερική όχι εσωτερική. 

Αυτά θυμάμαι μόνο. Α και ότι πληρώνεις το Internet -_-

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έχω ταξιδέψει εγώ με το Superfast, αλλά δε θυμάμαι αν ήταν το XI ή το XII. 
Χωρίς καμπίνα δεν παλεύεται, είναι ταλαιπωρία. Η καμπίνα η 4αρα μη φανταστείς ότι είναι κανένα γήπεδο, 2 κουκέτες και ένα μπάνιο ισα ισα. Επίσης σε φωτογραφία που ανέβηκε πιο πάνω, η καμπίνα είναι εξωτερική όχι εσωτερική. 

Αυτά θυμάμαι μόνο. Α και ότι πληρώνεις το Internet -_-

Και το πλαστικό φαγητό το πληρώνεις για 5 αστέρων... Πάρε 2 πιτόγυρα από έξω και όλοι γύρω θα :dribble:... :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha (689cc) RX7 corsair

Δημοσιεύτηκε

αμα δεν αντεχετε deck 23 ωρες τι τα θετε τα ταξιδια με τη μηχανη στην ευρωπη?

και μιλαμε για κυριλατο ντεκ τωρα,οχι πλεμπα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF FA (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Όπως ανέφερα τα δρομολόγια είναι τα συγκεκριμένα και θα είμαστε 2 ζευγάρια με ότι συνεπάγεται αυτό,οπότε ευχαριστώ όσους φίλους έδωσαν χρήσιμες πληροφορίες επί του θέματος.

Η παραγγελιά δόθηκε για 4κλινη εσωτερική καμπίνα και στα 2 δρομολόγια,αφού εκτός από την όποια ξεκούραση κερδίσουμε θα μπορέσουμε να έχουμε ένα χώρο για τα πράγματα μας και να κάνουμε κανένα ντουζάκι.

Από τιμοκατάλογο μέσα στο πλοίο γνωρίζω από πρώτο χέρι και έχουμε προνοήσει για πριν αλλά και κατά την διάρκεια του ταξιδιού.

Κάτι τελευταίο.

Επειδή τα εισιτήρια πιθανότατα θα τα παραλάβουμε από το λιμάνι της Πάτρας,πόση ώρα πριν την αναχώρηση πρέπει να είμαστε στην επιβίβαση,κανονικά και το αργότερο;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Λόγω της εφαρμογής του κώδικα ISPS (International Ship and Port Security Code) και των επιταγών ασφαλείας που επιβάλλει, το επιβατικό κοινό παρακαλείται για την έγκαιρη προσέλευσή του στο χώρο επιβίβασης, το αργότερο 2 ώρες πριν την προγραμματισμένη ώρα αναχώρησης.

Το απόσπασμα είναι από τη σελίδα http://www.superfast.com/adriatiki/el/εμπιστευτικότητα/γενικοί-όροι-για-επιβάτες.html παράγραφος ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ /ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΒΙΒΑΣΗΣ. 

(Σε περίπτωση που χρειαστείς να ψάξεις και κάτι άλλο)

Δεν ξέρω τι γίνεται στο λιμάνι της Πάτρας από κόσμο. Πάντως στον Πειραιά έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο να μαζεύονται οι μισοί επιβάτες έξω από τα πρακτορεία της εταιρείας, το βαπόρι να φορτώνει και αυτοί ακόμα να περιμένουν στην ουρά. Έχει τύχει ακόμα και να κοντεύει η ώρα να φύγει και ο υπάλληλος στα γραφεία ήρθε τελευταία στιγμή. Απλά για να λάβεις γνώση...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

Όπως ανέφερα τα δρομολόγια είναι τα συγκεκριμένα και θα είμαστε 2 ζευγάρια με ότι συνεπάγεται αυτό,οπότε ευχαριστώ όσους φίλους έδωσαν χρήσιμες πληροφορίες επί του θέματος.

Η παραγγελιά δόθηκε για 4κλινη εσωτερική καμπίνα και στα 2 δρομολόγια,αφού εκτός από την όποια ξεκούραση κερδίσουμε θα μπορέσουμε να έχουμε ένα χώρο για τα πράγματα μας και να κάνουμε κανένα ντουζάκι.

Από τιμοκατάλογο μέσα στο πλοίο γνωρίζω από πρώτο χέρι και έχουμε προνοήσει για πριν αλλά και κατά την διάρκεια του ταξιδιού.

Κάτι τελευταίο.

Επειδή τα εισιτήρια πιθανότατα θα τα παραλάβουμε από το λιμάνι της Πάτρας,πόση ώρα πριν την αναχώρηση πρέπει να είμαστε στην επιβίβαση,κανονικά και το αργότερο;

η τετράκλινη εσωτερική είναι ουσιαστικά δίκλινα χωριστά που το καθένα απο τον πάνω μέρος τους φέρουν αντίστοιχο κρεββάτι πτυσσόμενο, μια χαρά είναι. Δεν νομίζω να σε ενδιαφέρει το μέγεθος του δωματίου που επαναλαμβάνω τηρουμένων των αναλογιών μια χαρά είναι 

χρόνια δε προυπολόγιζα το εξτρά κόστος της καμπίνας και την έπεφτα κάπου στο κατάστρωμα μαζί με τους υπόλοιπους αλιάδες, την τελευταία φορά όμως που δοκίμασα καμπίνα ενθουσιαστικά! καταρχάς μπορείς να κάνεις μπανάκι-ντουζάκι και βγεις βόλτα για καφέ! Αυτό στο κατάστρωμα όχι μονο δε ήταν εφικτό αλλά είτε έπρεπε να κουβαλάς πάντα μαζί σου τα προσωπικά σου αντικείμενα, είτε έπρεπε να τα φόρτωνες σε κάποιον "σκοπό" να στα φυλάει να πας μια τουαλέτα...

αξία ανεκτίμητη!

τα σουπερφαστ είναι η πιο σύγχρονη και γρήγορη εταιρία, εγώ το ηγουμενίτσα-ανκόνα το έκανα σε 13 ώρες ξεκινούσε 8 το βράδυ και έβγαινε περίπου 9-10 το πρωί      

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW r1200gs

Δημοσιεύτηκε

Λόγω της εφαρμογής του κώδικα ISPS (International Ship and Port Security Code) και των επιταγών ασφαλείας που επιβάλλει, το επιβατικό κοινό παρακαλείται για την έγκαιρη προσέλευσή του στο χώρο επιβίβασης, το αργότερο 2 ώρες πριν την προγραμματισμένη ώρα αναχώρησης.

Το απόσπασμα είναι από τη σελίδα http://www.superfast.com/adriatiki/el/εμπιστευτικότητα/γενικοί-όροι-για-επιβάτες.html παράγραφος ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ /ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΒΙΒΑΣΗΣ. 

(Σε περίπτωση που χρειαστείς να ψάξεις και κάτι άλλο)

Δεν ξέρω τι γίνεται στο λιμάνι της Πάτρας από κόσμο. Πάντως στον Πειραιά έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο να μαζεύονται οι μισοί επιβάτες έξω από τα πρακτορεία της εταιρείας, το βαπόρι να φορτώνει και αυτοί ακόμα να περιμένουν στην ουρά. Έχει τύχει ακόμα και να κοντεύει η ώρα να φύγει και ο υπάλληλος στα γραφεία ήρθε τελευταία στιγμή. Απλά για να λάβεις γνώση...

ρε μεγαλε εκτος απο ρατσιστης εισαι κ ασχετος,για πατρα ρωταει ο ανθρωπος...

1.5 ωρα πριν εισαι κομπλε

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ρε μεγαλε εκτος απο ρατσιστης εισαι κ ασχετος,για πατρα ρωταει ο ανθρωπος...

Το λινκ είναι για τη γραμμή της Ιταλίας. Αδριατική είναι η θάλασσα που μας χωρίζει από την Ιταλία. Και το Αδριατική φαίνεται στο λινκ ξεκάθαρα. Εκτός από λαθρολάγνος, είσαι και στραβός... :thumbsup1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Την 2/22/2016 at 0:56 ΠΜ, το μέλος cantona έγραψε:

Καλησπέρα σας. Γενικά υπάρχουν πολλά site που θα μπορούσατε να ψάξετε για ακτοπλοικα προς Ιταλία. Εγώ τις δύο τελευταίες φορές που πήγα -  χρησιμοποιησα το zaplous κι επιλέγεις το λιμάνι της πάτρας με προορισμό ανκόνα https://www.zaplous.gr/ 

Την 2/22/2016 at 0:56 ΠΜ, το μέλος cantona έγραψε:

Τροποποιήθηκε από τον Σθδξδξδ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα