Αναστασία Αμήν

Βοήθεια;

29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Παιδιά θέλω βοήθεια και γνώμη!

Είμαι 16 και λέω να πάρω enduro είμαι αναμεσα σε KTM exc 125,KTM sx 125,Honda crf 125,Kawasaki kx 125. 

Έχω σκαλωσει άσχημα με την KTM για το στυλ και το γκαζι αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα οποίος έχει όρεξη ας στείλει ☺

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha YZ (250cc) Airoh Aviator 2.1 Husqvarna sm 570r (576cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλως ηρθες! Εχεις καποια προηγουμενη εμπειρια απο μηχανακια, εχεις καποια σχεση με μηχανες γενικα? 

Το διπλωμα στα 16 χρονων δεν σου επιτρεπει να κυκλοφορησεις με τετοιο μηχανακι. Αν το θες μονο για enduro, απο τα παραπανω μονο το exc ειναι εντουρο. Τα υπολοιπα ειναι motocross, και η διαφορα ειναι μεγαλη, οποτε το exc κοιτα. Τα μηχανακια που κοιτας επισης εχουν αγωνιστικη (=απαιτητικη συντηρηση) αν δεν το γνωριζεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 450 EXC-R (449cc) Fox V3 KTM SMC-R (690cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλώς ήρθες, έλα να πάρεις βόλτα το δικό μου δεν δαγκώνει  :spiteful:. Η φάση θα είναι KTM and chill...

Πέρα από την πλάκα τώρα -ας πέσω στην παγίδα του potentially καλού τρολ- ένα 125 exc δεν είναι άσχημο για αρχάριους αλλά καλύτερα θα ήταν ένα φθηνό ψευτοεντούρο τύπου dt που δεν θα το λυπάσαι αν πέφτει, που θα πέφτει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Γυπας Alert. :tooth:

Ναι κι αυτη ειναι μια καλη αποψη, ξεκινας με κατι φθηνοτερο στην αγορα και στη συντηρηση, μαθαινεις τα βασικα και μετα πας στο ανωτερο αλλα και πιο δυσκολο ΚΤΜακι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλως ηρθες! Εχεις καποια προηγουμενη εμπειρια απο μηχανακια, εχεις καποια σχεση με μηχανες γενικα? 

Το διπλωμα στα 16 χρονων δεν σου επιτρεπει να κυκλοφορησεις με τετοιο μηχανακι. Αν το θες μονο για enduro, απο τα παραπανω μονο το exc ειναι εντουρο. Τα υπολοιπα ειναι motocross, και η διαφορα ειναι μεγαλη, οποτε το exc κοιτα. Τα μηχανακια που κοιτας επισης εχουν αγωνιστικη (=απαιτητικη συντηρηση) αν δεν το γνωριζεις.

Ναι εχω πάρει yamaha z crytpon x και Yamaha dt όσο για το δίπλωμα το γνωρίζω απλα ο πατέρας μου έχει άκρες και με συμφέρει.

Μου ειπαν πως η KTM χαλάει εύκολα και θέλει αλλαγή απο μέσα κυρίως για την six days 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
HJC R-Pha 10+ Ducati MTS Tricolore (1200cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ωχ...

Γυναικείο όνομα και φωτό σε μοτοφόρουμ. Το βλέπω το θέμα κάπως έτσι.

giphy.gif

Τροποποιήθηκε από τον kpapageo
Αρέσει σε 10 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ναι εχω πάρει yamaha z crytpon x και Yamaha dt όσο για το δίπλωμα το γνωρίζω απλα ο πατέρας μου έχει άκρες και με συμφέρει.

Μου ειπαν πως η KTM χαλάει εύκολα και θέλει αλλαγή απο μέσα κυρίως για την six days 

Μια χαρα ειναι τα ΚΤΜακια. Μια χαρα αξιοπιστα ειναι, αρκει να μην παρεις κανενα πιωμενο και ταλαιπωρημενο, και τηρεις την απαραιτητη συντηρηση. 

Οτι θελουν αλλαγη τα σωθικα τους μετα απο καποιες ωρες λειτουργειας ισχυει για ολα τα καθαροαιμα μηχανακια, αυτο ενοουσα οταν ειπα απαιτητικη συντηρηση. 
Το απλο exc με το six days δεν εχουν καμια διαφορα στην ουσια, το ιδιο μηχανακι ειναι με καποιες μικροαλλαγες στα περιφερειακα αν θυμαμαι καλα.

Οσο για τις ακρες του πατερα σου, πιστεψε με αν χτυπα ξυλο εμπλακεις σε κανα ατυχημα με τετοιο μηχανακι χωρις διπλωμα και ανασφαλιστη δεν σε σωζουν ουτε οι ακρες ουτε τιποτα, δεν αξιζει να ρισκαρεις τετοια πραγματα, αν παρεις τετοιο μηχανακι, παρτο μονο για το βουνο, αυτη ειναι και η χρηση του αλωστε και στον δρομο θα ταλαιπωρηθει και θα ταλαιπωρησει και την τσεπη σου. Αν θες να κυκλοφορησεις στον δρομο παρε κατι αλλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SD990

Δημοσιεύτηκε

Νικολακη οσο κυριος και να το παιζεις ξεπροβαλει ο αληθινος σου εαυτος,δειξε τις προθεσεις σου στο κοριτσι.... :rotfl::rotfl:

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μια χαρα ειναι τα ΚΤΜακια. Μια χαρα αξιοπιστα ειναι, αρκει να μην παρεις κανενα πιωμενο και ταλαιπωρημενο, και τηρεις την απαραιτητη συντηρηση. 
Οτι θελουν αλλαγη τα σωθικα τους μετα απο καποιες ωρες λειτουργειας ισχυει για ολα τα καθαροαιμα μηχανακια, αυτο ενοουσα οταν ειπα απαιτητικη συντηρηση. 
Το απλο exc με το six days δεν εχουν καμια διαφορα στην ουσια, το ιδιο μηχανακι ειναι με καποιες μικροαλλαγες στα περιφερειακα αν θυμαμαι καλα.

Οσο για τις ακρες του πατερα σου, πιστεψε με αν χτυπα ξυλο εμπλακεις σε κανα ατυχημα με τετοιο μηχανακι χωρις διπλωμα και ανασφαλιστη δεν σε σωζουν ουτε οι ακρες ουτε τιποτα, δεν αξιζει να ρισκαρεις τετοια πραγματα, αν παρεις τετοιο μηχανακι, παρτο μονο για το βουνο, αυτη ειναι και η χρηση του αλωστε και στον δρομο θα ταλαιπωρηθει και θα ταλαιπωρησει και την τσεπη σου. Αν θες να κυκλοφορησεις στον δρομο παρε κατι αλλο.

Ειναι αστυνόμος να σου το πω με λιγα λογια και έχουμε μονο ενα τμήμα διότι είμαι σε χωριό.

Περισότερο για βουνο το θέλω εκτός αν παιχτει καμια βολτα,έγινε ευχαριστώ πολύ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Νικολακη οσο κυριος και να το παιζεις ξεπροβαλει ο αληθινος σου εαυτος,δειξε τις προθεσεις σου στο κοριτσι.... :rotfl::rotfl:

χαχαχα που ειναι το κλαρκ να φορτωσωωωωω! :2funny:

Ειναι αστυνόμος να σου το πω με λιγα λογια και έχουμε μονο ενα τμήμα διότι είμαι σε χωριό.

Περισότερο για βουνο το θέλω εκτός αν παιχτει καμια βολτα,έγινε ευχαριστώ πολύ!

Το καταλαβα, εχουνε δει τα ματια μας πολλα ομως γι'αυτο σου λεω. Για βουνο να το παρεις, ειναι οτι πρεπει!

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SD990

Δημοσιεύτηκε

Αναστασια μου γλυκια μου το Νικολακη μην τον ακους θελει να σε στειλει στα βουνα να σε φανε οι λυκοι

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
MV Agusta brutale (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Aν και το troll alert χτυπάει σαν τρελό, ας σου απαντήσω γιατί θέλω να δω και τη συνέχεια... :_whistling:

Το λοιπόν, ο βασιλιάς του βουνού έχει πορτοκαλί χρώμα... 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SD990

Δημοσιεύτηκε

Θελεις να γινεις κ εσυ μπατσινα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θελεις να γινεις κ εσυ μπατσινα?

για κανένα λογο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 450 EXC-R (449cc) Fox V3 KTM SMC-R (690cc)

Δημοσιεύτηκε

Βασικά δεν έχεις σχολείο αύριο (σήμερα) ?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple R (675cc) Shoei NXR

Δημοσιεύτηκε

Ειναι κλειστα αυριο τα σχολεια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έχω σχολείο αυτό που κολλάει;

Δεν κοιμάμαι το βράδυ μονο 5-6 ώρες το μεσημέρι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SD990

Δημοσιεύτηκε

Έχω σχολείο

Καλο αυτο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δοκίμασε το

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SD990

Δημοσιεύτηκε

Δοκίμασε το

Θες να σε παω σχολειο?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θες να σε παω σχολειο?

με την μηχανη; :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Γιωργο αντεπιθεση τωρα και φορτωσες! :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SD990

Δημοσιεύτηκε

με την μηχανη; :winking:

Ναι κοριτσαρα μου...Με το ΚΤΜ

ktm-bike.jpg

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έγινες αστείος 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM duke

Δημοσιεύτηκε

Ναι κοριτσαρα μου...Με το ΚΤΜ

ktm-bike.jpg

συμφωνώ

Εφόσον είσαι σε μικρη ηλικία καλύτερα να παρεις κάτι που αρμόζει σε αυτήν. (Βλεπε φωτο) Άραγε ποιο είναι αυτό το χωριό που τα 16χρονα κυκλοφορούν άνευ προστασίας γονέων...Που πληρώνονται δήθεν για την τάξη και ασφάλεια γτ όπως προειπες ο μπαμπάς σου είναι αστυνομικός.!!!

Τουλάχιστον να φοράς πάντα κράνος και να θυμάσαι όταν κάτι έρχεται στον καιρό του, έχει μεγαλύτερη γλύκα. 

Με Αγάπη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.