lost_gravity

AGV k5

60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM 990 sm

Δημοσιεύτηκε

Εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο μοντελο?Γνωριζουμε αν αξιζει τα λεφτα του?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CBF (125cc) Suomy Vandal Ducati Monster 796 (803cc)

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Honda

Δημοσιεύτηκε

Και ελεγα χτες να ρωτησω να μαθω...

Για να δουμε....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R nine T

Δημοσιεύτηκε

Και γω ενδιαφέρομαι για το K5 η και για το καινούργιο K3 που από ότι κατάλαβα είναι ίδιο με το K5 με διαφορά στα υλικά?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova R (675cc) AGV K4 Aprilia RSV4R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν το έχω-είχα αλλά πήγα και το είδα από κοντά!

Προσωπικά μέχρι αυτά τα χρήματα θα πήγαινα καρφί σε r-pha 10+.

Δεν μου γέμισε το μάτι το Κ5 ποιοτικά. Το εσωτερικό του θα το ήθελα πιο "γεμάτο" και γενικά, θα το ήθελα λίγο πιο "τούμπανο" σε αίσθηση.

Να το δεις από κοντά οπωσδήποτε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Πολλά

Δημοσιεύτηκε

Η όποια εμπειρία μου με την AGV μου έχει δείξει ένα πράγμα.Παρά τον πολύ όμορφο σχεδιασμό στα κοψίματα του κράνους,την ωραία βαφή,τα χρώματα Rossi(είμαι λίγο ροσσικός τι να κάνουμε) κτλ κτλ..

Έχει τα χειρότερα μαξιλαράκια.ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.Δεν  πα να είναι υποαλλεργικά ή ότι άλλο..Σε 3 με 5 μήνες θα θες καινούρια.."ξεφουσκώνουν" και το κράνος είναι σαν ένα νούμερο μεγαλύτερο στα μάγουλα..

Αν δεν είχαν αυτό το θέμα θα είχα σίγουρα AGV(παρόλο που είναι σχετικά ακριβά μερικά μοντέλα σε σχέση με το υλικό κατασκευής τους αν κατηγορία σε σχέση με άλλες εταιρίες) γιατί μου κάνουν πολύ καλά στο κεφάλι..Σε αυτά τα λεφτά παίζουν καλύτερα κράνη ποιοτικά και ισάξια ή καλύτερα σε ενεργητική και παθητική ασφάλεια από εξωτερικό.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R nine T

Δημοσιεύτηκε

Ναι συμφωνώ ότι σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις καλύτερα η πολύ καλύτερα αν κυνηγήσεις προσφορές, είναι όμως πλέον τα ομορφότερα σε κόψιμο όπως είπες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSX x-lite 702gt Suzuki GSX 650F (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Η όποια εμπειρία μου με την AGV μου έχει δείξει ένα πράγμα.Παρά τον πολύ όμορφο σχεδιασμό στα κοψίματα του κράνους,την ωραία βαφή,τα χρώματα Rossi(είμαι λίγο ροσσικός τι να κάνουμε) κτλ κτλ..

Έχει τα χειρότερα μαξιλαράκια.ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.Δεν  πα να είναι υποαλλεργικά ή ότι άλλο..Σε 3 με 5 μήνες θα θες καινούρια.."ξεφουσκώνουν" και το κράνος είναι σαν ένα νούμερο μεγαλύτερο στα μάγουλα..

Αν δεν είχαν αυτό το θέμα θα είχα σίγουρα AGV(παρόλο που είναι σχετικά ακριβά μερικά μοντέλα σε σχέση με το υλικό κατασκευής τους αν κατηγορία σε σχέση με άλλες εταιρίες) γιατί μου κάνουν πολύ καλά στο κεφάλι..Σε αυτά τα λεφτά παίζουν καλύτερα κράνη ποιοτικά και ισάξια ή καλύτερα σε ενεργητική και παθητική ασφάλεια από εξωτερικό.

Ειχα και εχω AGV και μαλιστα ειχα ατυχημα με αυτο το κρανος. Την δουλεια του την εκανε παρα πολυ καλα ενοιοσα οτι μου εσφηξε το κεφαλι ομοιομορφα η ζελατινα δεν βγηκε απο την θεση της και το δεσιμο επισεις δεν λυθιηκε αλλα ουτε και  με τραυματισε τελος οταν βγηκε το απο το κεφαλι μου τα μαξιλαρακια ηταν ακομα στην θεση τους ως επρεπε να ηταν. Την δουλεια του την εκανε αριστα....τουλαχιστον στην περιπτωση μου η γενικη αισθηση που ειχα ηταν κατα την συγκρουση λυτουργησε σαν βεντουζα σαν να με αγγαλιασε χταποδι στο κεφαλι δεν μπορω να το περιγραψω αλλοιως..

Αυτο το προβλημα με τα μαξιλαρακια δεν το ειχα η αλοιθεια ειναι.  

Ναι εχει τρομερο σχεδιασμο γραφικα κτλ. 

Οταν το χρειαστικα την δουλεια του την εκανε πολυ καλα.

απο εκει και μετα στπμ φιλο μας Lost_Gravity εχω να πω πως αυτο που με ενοχλει σε αυτην την εταιρια ειναι ο θορυβος.... Πολυ θορυβοδες και πολυ καλα αεριζομενο ο.τι πρεπει για το Ελληνικο καλοκαιρι (οχι το Γερμανικο) ...αλλα τον χειμωνα? Πολυ καλο για την πιστα η για καθε μερα αλλα τι γινετε με τον τουρισμο??? Εκει ο θορυβος για ωρες πολλες ενοχλει και σου φτιαχνει ενα κεφαλι καζανι ....αλλα δεν ενοχλει καθολου ο πολυ καλος αερισμος...

Σε αυτην την φαση ψαχνω και εγω για κρανος αφου το AGV την δουλεια του την εκανε και αχρηστευτικε αν με ρωτας σε αυτα τα χρηματα που δεινεις για το  Κ5 εγω θα παρω καποιο XLITE που κατα γενικη ομολογια ειναι ποιο τουριστικα κρανοι με ο.τι αυτο συνεπαγετε. 

Τα ζυγιζεις και ψονιζεις...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Πολλά

Δημοσιεύτηκε

@lost_angel Ποιό μοντέλο είχες? Μήπως οι ακριβότερες σειρές έχουν καλύτερα μαξιλαράκια.. Επίσης τί χρήση του έκανες? Καθημερινή?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Εχω το K3 το ειχα παρει πριν 5 χρονια +-280 ευρω.   Η χρηση που το εκανα ηταν  τα 3 πρωτα χρονια σχεδον καθημερινη + πολλα ταξιδια.... τα τελευταια 2 χρονια (κατοικος Γερμανιας γαρ) μονο ανοιξη καλοκαιρι και λιγο φθινοπορο καθημερινα + πολυημερα ταξιδια  Γενικως τα λευτα του τα εβγαλε με τον καλητερο τροπο αλλα το μονο παραπονο που ειχα ηταν ο θορυβος στα μεγαλα και πολυημερα ταξιδια.

τα μαξιλαρακια μπηκαν στο πληντυριο 5 χρονια επι +-3 φροες τον χρονο =+-15 φορες

Τροποποιήθηκε από τον lost_angel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Πολλά

Δημοσιεύτηκε

Τι να πω..? Μπορεί να μου έκατσαν εμένα και του κολλητού μου αστοχίες υλικών..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Τι να πω..? Μπορεί να μου έκατσαν εμένα και του κολλητού μου αστοχίες υλικών..

Μπορει διαφορετικες "φουρνιες" και χιλιοι δυο αλλοι παραγοντες παραγωγης αλλα και χρησης

Τροποποιήθηκε από τον lost_angel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda agv k3 Honda

Δημοσιεύτηκε

Ρε παιδιά και έχω το Κ3 πολύ θόρυβο Κ εμένα που δεν έχω κάνει ακόμα μεγάλο ταξίδι αλλά το τραβάω το γκαζάκι της μηχανής μου όταν μου δίνετε η ευκαιρία..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tiger & Ninja HJC RPHA-10+ Waiting 4 it...

Δημοσιεύτηκε

Όποιος πάντως ενδιαφέρεται για το K3, ας ρίξει μια ματιά στο παρακάτω:

Link

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Honda

Δημοσιεύτηκε

Δεν το εχει κανεις απο εδω μεσα? :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF (125cc) Suomy Vandal Ducati Monster 796 (803cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν το εχει κανεις απο εδω μεσα? :P

Το έχει σίγουρα ένας. Δες το θέμα που έβαλα στην πρώτη απάντηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εχω το K3 το ειχα παρει πριν 5 χρονια +-280 ευρω.

Πόσο;;

πριν 4 χρόνια το είχα πάρει 170 ευρώ στα χρώματα του ρόσσι κιόλας.

Καλό κράνος αλλά όχι για πολλά.Θόρυβος και 0 σταθερότητα.Σε γυμνό τουλάχιστον.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Deauville Caberg Modus Ducati Multistrada (950cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγώ πάντως για επόμενο  κράνος κοιτάω  το Caberg  Drift  Carbon . .. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Γραψε λαθος 180 ηθελα να πω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

είπα και γω..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R nine T

Δημοσιεύτηκε

Τελικά το χτύπησα! Όμορφο και ελαφρύ κάπου στα 1300  γραμμάρια με εσωτερικά γυαλιά στο S που μου κάθησε κουτί ενώ φορουσα Μ στο shoei. Μετά το pista και το corsa ουσιαστικά αναγεννήθηκε η agv. Έβγαλε και το Κ5 για αυτούς που δεν είναι με SS μηχανές. Μαύρο ματ να ταιριάζει με το ματ 09. Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν ένα πραγματικά σπορ κράνος, ελαφρύ με εσωτερικά γυαλιά ηλίου. 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Πολλά

Δημοσιεύτηκε

Για πες παραπάνω πράγματα..Πως τα πάει με τα πολλά χιλιόμετρα σε γυμνό μηχανάκι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R nine T

Δημοσιεύτηκε

Αεροδυναμικά είναι άψογο, θέλει σκυφτή θέση οδήγησης δεν κουράζει ούτε κουνάει με 200 τόσα. Δεν θα το πρότεινα για τουριστικά η σχετικά όρθια μηχανάκια. Είναι σπόρ, δηλαδή σχετικά θορυβώδες με καλό αερισμό , θα είναι κρύο τον χειμώνα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ninja (250cc) agv k4 Ducati hypermotard (821cc)

Δημοσιεύτηκε

δλδ μεχρι ταχυτητες 150-170 δε κουναει??   σε ss απ οτι κτλβαινω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Πολλά

Δημοσιεύτηκε

Το K5 βγαίνει μόνο με εσωτερική ζελατίνα ή και χωρίς αυτή? 

Γιατί ενώ ξέρω ότι με τα λιιιιγα παραπάνω χρήματα αγοράζεις πολλά άλλα κράνη,οπως είπαμε και πιο πάνω,πραγματικά τα κοψίματα της AGV είναι ίσως τα πιο όμορφα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα