HLIAS

MLS κινητα

52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Εχουμε αποψη για τα mls.?

Ενδιαφερομαι για ενα κινητο της ταξης των 150-180 €

Θελω να δοκιμασω τα mls που ειναι και ελληνικά, εχουν και χαρτες..

Αν δεν παρω λεω να κοιταξω παλι samsung kai lg.

Αλλα οποιος εχει γνωμη για τα mls θελω να μου ανοιξει τα ματια

Ευχαριστω ομορφοπαιδα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

Κινέζικα θες να πει είναι με ελληνικό brand name.

Aσχημα δε τα λες,αλλα αν θες ευθεία σύγκριση είναι σαν τα TurboX του Πλαισίου(αν δεν είναι και 100%ίδια δλδ).

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail Pegasos ADV

Δημοσιεύτηκε

το hardware είναι κινέζικο υπο την έννοια ότι ακριβώς το ίδιο το βρίσκεις στα μισά λεφτά σε κινέζο brand. τωρα αν το λογισμικό τους αξίζει τόσο που να δικαιολογεί την διπλή τιμή για το ίδιο hardware δεν το γνωρίζω.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ναι ε? Κινα κινα?

Ή ελληνικης μελετης και απλα κατασκευασμενα στην κινα οπως και τα σαμσουνκ και lg ?

Το οτι τα συγκρινες ομως με τα turbo x με χαλασε ομολογω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κίνα,κίνα Ηλία.

Κοίτα εμένα έχει ο πατέρας μου ένα tamplet mls για το ταξί,μια χαρά του έχει βγει.Βέβαια δεν είναι και σκληροπυρινικός user,αλλά για gps,navi 3g, και τα σχετικά που το θέλει είναι μια χαρά.

Απλά έχουν υψηλή τιμή λόγο mls destinator,τίποτα άλλο σπουδαίο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Bandit SA (650cc) HJC R-PHA10 Kawasaki Z1000SX (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Λιάκο μακριά κι αλάργα... Δεν αξίζει τον κόπο. Έφερα από Κίνα στα 80€ αυτό για τη Μαίρη και ΠΕΤΑΕΙ (Το νου σου να είναι το pro μόνο). Εκ των υστέρων είδα ότι έρχεται και αντιπροσωπεύεται στην Ελλάδα. Πάρτο με κλειστά τα μάτια και τα υπόλοιπα φράγκα κάντα πίτσες και σουβλάκια...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Λιακο κινα κινα κινα ειναι.

Το μονο που κανουν ειναι να περνανε το gps τους και υποστηριξη για φωνητικα στα ελληνικα.

Εαν σε ενδιαφερουν αυτα τοτε οκ,αλλα ακομα και η τεχνικη υποστηριξη τους ειναι χαλια,εαν παθει κατι το κινητο.

Τελευταια βαβουρα εχει γινει με το mls diamond που το πουλανε 380Ε και απο κινα το ιδιο ακριβως το παιρνεις 130Ε.

Μιλαμε για 3πλασια τιμη μονο και μονο για αυτα που ανεφερα παραπανω.

Θες οπωσδηποτε απο Ελλαδα?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλα ε με ξενερωσατε παρα πολυ....

Ναι θελω απο ελλαδα. Πιο πολυ για το αμεσο της ιστοριας και οτι δεν το κατεχω να αγοράζω απ εξω.... αν ζητησω και αλλη χαρη απο τον αλαρμιο θα πρεπει να δωσω κ#λο.....:laugh:

Αλεξ.. το τσαινα που λες εχει κανονικο ανδροιντ ε?

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

http://www.skroutz.gr/s/5462883/Lenovo-Golden-Warrior-A8-A806-16GB.html?keyphrase=a806

ΥΓ.

Εχω παραγγειλει και εγω για τη κοπελια το Χ5 το απλο ομως.

Το προ το εχουν γυρω στα 100Ε εδω.Αξιζει.

Αλλιως δες αυτο που σου εβαλα.

Τουμπανοκινητο.

100Ε απο κινα αλλα εφοσον το θες αμεσα το εχει και ελλαδα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ηλία,αυτές τις μερες τα Public και ο Κοτσόβολος έχουν σε προσφορά πολλά Lenovo.

Ρίξε μια ματιά,είναι αρκετά αξιόμαχα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Bandit SA (650cc) HJC R-PHA10 Kawasaki Z1000SX (1000cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ρε το Doogee έχει Android 5.1, είναι 64bit, οθόνη 720p (πολύ καλής ποιότητας), dual sim, 2Gb Ram και 30αρίζει στο Antutu (αν και δεν είναι και τρελό μέτρο σύγκρισης). Στα πολύ καλά του η μπαταρία που αν και είναι στη 2η φόρτιση ακομα, κρατάει ΓΕΜΑΤΕΣ 2 μέρες με πολλές κλήσεις, data, sms κλπ κλπ.

Κανονικό android έχει Ηλία. Και χωρίς bloatware... Στα συν του επίσης η υποστήριξη από τη μαμά. Μόλις το άνοιξα πήρε ενημέρωση OTA...

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Τροποποιήθηκε από τον Surveyor
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οπως σου ειπαν ,δεν υπαρχει ελληνικο κινητο ,ειναι κινεζικο. 
Samsung Και lg ? wtf! 
Κινα κινα κινα. Ή τουλαχιστον προτιμησε καμια σοβαρη εταιρια. Το κινητο ειναι κινεζικο αλλα μην πεταξεις τα λεφτα σου στην MLS
Εγω πηρα ενα lenovo p1m προσφατα .Δεν το πηρα απο μεγαλη αλυσιδα. Εχει 720p οθονη και 3900 Mah μπαταρια. Κραταει εναν αιωνα η μπαταρια του. Πιο πριν ειχα ενα 535 με 540p οθονη με 1900 mah μπαταρια και πιο πριν τον βασιλια του android και το καλυτερο κινητο πανω σε αυτο το λογισμικο ενα nexus 5 με 1080p και 2300 mah. 
H μπαταρια του ειναι ολα τα λεφτα! 

Ακου σαμσουνγκ . :laugh:

Τροποποιήθηκε από τον mario27
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
MV Agusta brutale (800cc)

Παίδες αυτές τις μέρες παίζει σε προσφορά στα media markt  με  145 ευρω   το Huawei honor 4c!   

Οκταπύρηνο,  2 gb ram,  οθόνη hd   και κάμερες 13mp η πίσω  και 5mp η μπροστινή.  Θα πάρει και marshmallow.   Γιατί να πάς λοιπόν σε mls? :winking:

Τροποποιήθηκε από τον Roadrash890
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XSR

Δημοσιεύτηκε

Αγαπητέ Ηλία,

Έχω το mls s8.

Το έχω 5 μήνες. Το κινητό πετάει γιατί είναι 8πύρηνο. Από μενού κτλ είναι ένα κλασικό android. Έχει κάμερα sony 13 μεγκαπίξελ πίσω και 5 μπροστά. Έχει πολύ καλά γραφικά και 5άρα οθόνη. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Η μπαταρία του κρατάει διπλάσια από iphone4s με την ίδια χρήση (μην πετάξει κανείς καμιά εξυπνάδα. Ήταν το προηγούμενο κινητό μου και έκανα ακριβώς τα ίδια).

Είναι ελαφρύ και λεπτό. Εγώ το πήρα 240, τώρα νομίζω κάνει 200.

Η MAIC που έχει, είναι και γαμώ τις γκόμενες. Σε καταλαβαίνει μια χαρά σε ότι λες, εκτός αν λες παπαριές. Λες αναζήτηση Ηλίας ο όμορφος, και βγάζει αμέσως τη φωτογραφία σου.

Ο πλοηγός του είναι πολύ ενημερωμένος και με έχει βοηθήσει μέσα στην Αθήνα και σε κάτι κουτσοχώρια εδώ πάνω.

Πάρτο τυφλά!

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XSR

Δημοσιεύτηκε

Οπως σου ειπαν ,δεν υπαρχει ελληνικο κινητο ,ειναι κινεζικο. 
Samsung Και lg ? wtf! 
Κινα κινα κινα. Ή τουλαχιστον προτιμησε καμια σοβαρη εταιρια. Το κινητο ειναι κινεζικο αλλα μην πεταξεις τα λεφτα σου στην MLS
Εγω πηρα ενα lenovo p1m προσφατα .Δεν το πηρα απο μεγαλη αλυσιδα. Εχει 720p οθονη και 3900 Mah μπαταρια. Κραταει εναν αιωνα η μπαταρια του. Πιο πριν ειχα ενα 535 με 540p οθονη με 1900 mah μπαταρια και πιο πριν τον βασιλια του android και το καλυτερο κινητο πανω σε αυτο το λογισμικο ενα nexus 5 με 1080p και 2300 mah. 
H μπαταρια του ειναι ολα τα λεφτα! 

και τα iphone μια που το αναφέραμε, στην Κίνα φτιάχνονται

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Combiz (125cc) Hjc r-pha 11

Δημοσιεύτηκε

Εγω θα σου ελεγα να παρεις το microsoft lumia 640 ,που το πηρα κι`εγω και ειναι γαμω τα κινητακια.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγω θα σου ελεγα να παρεις το microsoft lumia 640 ,που το πηρα κι`εγω και ειναι γαμω τα κινητακια.

Προφανώς,αλλά είναι και τι ζητάει ο καθένας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και τα iphone μια που το αναφέραμε, στην Κίνα φτιάχνονται

Δεν ειχα ποτε iphone και δε ξερω αλλα δεν καταλαβα το σκεπτικο σου. Τα περρισοτερα κινητα απο μη-κινεζικες εταιριες φτιαχνονται εκει. Το θεμα ειναι η εταιρεια. Μιλαμε για εξοικονομησης κοστους για αγορα απο απο Κινα (κινεζικη εταιρια) και οχι να πληρωσω τις διαφημισεις , το μαρκετινγκ, κτλ. και να ανεβει η τιμη στο κινητο απο 20 εως 50%.

Τροποποιήθηκε από τον mario27

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Combiz (125cc) Hjc r-pha 11

Δημοσιεύτηκε

Προφανώς,αλλά είναι και τι ζητάει ο καθένας.

Τι διαφορετικη απαιτηση πρεπει να εχεις δηλαδη για να διαλεξεις το mls αντι του lumia?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

To λουμια 640 το εχω και αυτο υπόψη μιας και το εχω δουλέψει λιγο αλλα δεν μ αρεσει που ειναι windows.

Δεν ξερω ρε γμτο.... ενω γνωριζω οτι τα κινεζικα ειναι αξιοπιστα, κατι με αποτρεπει στο να τα αγορασω....

Και οχι δεν κολλάω στις φιρμες κλπ...

Σκαλωμα του μυαλου μου, καθαρα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Σκάλωμα του ποιου σου;:biggrin:

Χρησιμοποιεί αρκετός κόσμος κινέζικα τηλέφωνα, αγόρι!Ούτε εγώ έχω πάρει ακόμα αλλά είναι "προκλητική" η αναλογία κόστους-specs. Μπες και στο myphone να ρίξεις μια ματιά, έχει πολλά σχετικά θέματα! 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τι διαφορετικη απαιτηση πρεπει να εχεις δηλαδη για να διαλεξεις το mls αντι του lumia?

εγώ το 640 εχω.αλλα θέλω και ενα android για τις εφαρμογές κυρίως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Super Sherpa (250cc)

Αν είναι για εσένα, θα έλεγα να κοιτάξεις να βρεις κάτι πιο ποιοτικό από Κινεζιά Android.

Aντίστοιχο Lumia στα λεφτά αυτά είναι προτιμότερο για ένα απλό χρήστη σαν εσένα.

Kαλύτερα Windows, παρά κακοφτιαγμένα Linux-άκια.

Κανείς δε λέει το όποιο Android δευτεροκλασάτο τι κάνει μετά από ένα χρόνο.

Ποιότητα κατασκευής?

Φτηνά τα κινέζικα αυτά, αλλά ποιότητα μηδεν. Ίσως αυτοί που τα παίρνουν αλλάζουν κάθε χρόνο, ή/και ψάχνουν επιδόσεις και Benchmarks, Antutu και δε συμαζεύεται!

Ούτε Root, ούτε πολλά Apps, απλή καθημερινή χρήση με ένα καλό GPS (Here Drive), καμερούλα...τα βασικά. Παίρνεις κι ένα Brand με εγγύηση στο Ελάντα, μπας και...

Τι του λέτε του παιδιού, ρε σεις!?

Λιάκο, αν θες, πάντως, ψάχνω για σενα και μεταχείρω άριστο. Έχω ψάξει για τη κουτσή Μαρία τελευταία. Εσένα ....?

Ενα Lumia 730 εγώ θα έπαιρνα, στη θέση σου

Τροποποιήθηκε από τον okourkoulos
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati Multistrada S (1200cc) HJC RPHA 10 Plus Vespa PX 200 (200cc)

Δημοσιεύτηκε

Τα παντα φτιαχνονται στην Κινα την σημερον ημερα, απο το κινητο των 20Ε μεχρι το τελευταιο iPhone και Galaxy των 1000Ε. Δεν ειναι κριτηριο αυτο για την αγορα.

Το ερωτημα ειναι αν θελεις να πληρωσεις αμερικανικο R&D + support (βλεπε apple), κορεατικο (Samsung, LG) , Ελληνικο (MLS) η καθολου (βλεπε Xiaomi, Doggee, Μοτζυ, καμποτζυ κτλ κτλ) Και εκ των εσω γνωριζω οτι η MLS εχει ενα πολυ καλο R&D τμημα και δεν βγαινει κινητο στην αγορα αν δεν τεσταρηστει και δεν πληρει ποιοτικα χαρακτηρηστικα και σαν κατασκευη αλλα και σαν εκτελεση λογισμικου/κωδικα (το κινητο του Φρανκι το εστειλαν 8 φορες πισω στους κινεζους ζητωντας βελτιωμενη εκδοση γιατι δεν ετρεχε σωστα και δεν πληρουσε τις προϋποθεσεις που ζητουσαν). Φυσικα και η MLS ειναι μια σκατουλα εταιρεια μπροστα στους κολλοσους και εχει πολυ δρομο να διανυσει αλλα κανει πολυ καλες και φιλοτιμες προσπαθειες και αξιζει να την στηριξουμε, προσπαθοντας να ειναι leader και οχι αλλος ενας κλεφτοκοτας (οπως τα περισσοτερα κινεζικα brands)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Πεζο 2 Yamaha Tenere (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν και γενικα ....οσων αφορα την υποστυριξη ...ισχυει οτι εγραψε ο steven_04 ....εγω εξεπλαγειν πολυ θετικα με την ελληνικη αντιπροσωπευση της doggee. To κινητο για τα λεφτα του (90€) .......εχει πολυ σουπερ συμπεριφορα.......και οταν το εσπασα (οθονη).....με 20 € σε μια εβδομαδα ηταν ετοιμο. Και οταν ειδα οτι μου το εστειλαν σπασμενο στο "σωμα" του κινητου.......... τους περνω τηλ και χωρις μα μου σου του το εφτιαξαν δωρεαν οι ανθρωποι!

Βεβαια Doggee θα προτεινα μονο εαν δεν θελεις να δωσεις πανω απο 90€..............στα 180€ προτεινω το Lenovo A7000 :

i) Dual sim

ii) Extra micro sd card

iii) 4G ( με διαθεσιμη την μπαντα 20 στα 800 Mhz, αλλα το 4G  διαθεσιμο μονο στην SIM 1)

iv) 2 Giga Ram

v) True Octa-core cpu

vi) 5.5 inches 720p display

vii) 2900mAh μπαταρια............με απλη χρηση κραταει 2 μερες  .......με σοβαρη την βγαζει την μια μερα

viii) Καμερες ....αποδεκτές

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα