o_xlapatsas

Track day της ΛΕΜΟΤ για οικονομική ενίσχυση της πίστας Μεγάρων...

114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο,όταν ένα συνηθισμένο τρακ ντέυ κοστίζει 60-70 ευρώ,το 40ρι που ζητάνε για το συγκεκριμένο είναι καλή τιμή, θα το δίναμε ούτως ή άλλως.

Όμως,εφ' όσον εδώ υπάρχει μια ανταποδοτικότητα,το πού πάνε τα λεφτά δεν με ενδιαφέρει,μπαίνεις,κάνεις τις βόλτες σου,πληρώνεις και φεύγεις,καθαρά πράγματα,ΔΕΝ είναι καν σαν την περίπτωση του άλλου που ζήταγε λεφτά-αέρα για να φτιάξει το μηχανάκι του που του 'πεσε από το τρέιλερ! 

Τώρα όσο για τον 'εκπρόσωπο', τα είπε ο Κυριάκος και πολύ καλά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Ρε κορυφαίε, κατ'αρχάς και ως εισαγωγή να ξεκαθαρίσω πως δεν είμαι επαγγελματίας ούτε πτυχιούχος, ό,τι κάνω το κάνω κατά λάθος και με καλή διάθεση και γελάμε που και που. Απλά για να ξέρεις πως δεν έιμαστε επί ίσοις όροις καθώς προφανώς έχεις μεταπτυχιακό στο καραγκιοζηλίκι, την τσιρκολελέτα και το General Clowning.

α) Για κοντές ψωλές, τι να σου πω ειλικρινά δεν έχω διαβάσει αρκετή φιλοσοφία οπότε το επίπεδο του διαλόγου με ξεπερνά.

β) Πραγματικά καραμέλα το έχεις κάνει το "Άσχετος". Pro-tip, δεν είναι ούτε φοβερό επιχείρημα ούτε φοβερή προσβολή σε αυτόν που λέει "ναι είμαι άσχετος, γι'αυτό ρωτάω". Εάν ΔΕΝ ήμουν άσχετος απ'ό,τι φαίνεται δεν θα ρωτούσα, θα σε έλουζα όπως έκαναν άλλοι σε αυτό το thread.

γ) Χέστηκα τι θα κάνει η λέσχη γι'αυτό αλλά από την παρουσία που έχετε στο ίντερνετ μπορώ να υποθέσω πως: Θα πάει να δει το ΜΟΤΟ GTP μετά για κοψίδια μετά βόλτα στην Χαλκίδα και τέλος στην Μπανελλήνια για μπάντηλα και ξεκρανουά καγκουριλίκια πριν αποσυρθεί στα διαμερίσματα της για να κράξει άσχετους στο ίντερνετ. Από Δευτέρα οι μισοί επιστροφή στην δουλειά και οι άλλοι μισοί στα ΚΑΠΗ. Άσχετος είμαι, από αυτά που βλέπω, αυτό περνάτε.

δ) Πραγματικά έγραψα τα παραπάνω και ένα δάκρυ κύλησε που είμαι στην απ'έξω από αυτό το μοναδικό μοτοσυκλετιστικό πόλο έλξης, αυτή την μέκκα της μοτοσυκλετιστικής αλληλεγγύης, μακριά από τα αδέρφια που δεν γνώρισα αλλά πάντα ονειρευόμουν μεγαλώνοντας. Πραγματικά Αβρικάνε να ξέρεις δεν είναι εύκολος αυτός ο χωρισμός, που με αναγκάζει να απαρνηθώ κάτι που πάντα αναζητούσα, δηλαδή ένα φιλαράκι μια παρέα, να πάμε μαζί πίστα και να ρωτάω εγώ "ρε παιδιά επειδή δεν ξέρω" και να μου λένε γλυκά "'ΣΧΕΤΕ σ'ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΣΧΕΤΕ ΒΛΑΚΑ ΑΣΧΕΤΕ 75 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΕΛΗ ΡΕ 75 ΜΕΤΡΑ ΤΑ 1-2-3...ΕΕΕΕ....ΤΕΣΠΑ ΕΔΒΟΜΗΝΤΑΠΕΝΤΕΣ ΣΧΙΛΙΑΔΕΣ"

Να μπω που, για να μετράει η γνώμη μου, στη λέσχη που με το καλημέρα με μπινελικώνει? Ευχαριστώ, κινούμαι καθημερινά στους δρόμους οι συνάδελφοι αυτοκινητιστές μου το προσφέρουν αυτό και με το παραπάνω δεν θα πάρω.

Και ξέρεις τι? Ναι είμαι άσχετος, ναι μπορεί να μην έχω σωστή εικόνα για ένα σωρό πράγματα. Εσύ τι κάνεις γι'αυτό? Αφού μπήκες μπροστάρης στην ενέργεια αυτή όπου η ΛΕΜΟΤ για κάποιο λόγο κάνει έρανο για ιδιώτη, τι κάνεις για να στηρίξεις τη λέσχη σου και την ενέργεια αυτή πέρα από το να δημιουργείς την χείριστη εικόνα για την ΛΕΜΟΤ και να αποτρέπεις κόσμο από το να ασχοληθεί μαζί σας? Επειδή από τα μπλαμπλά φαίνεται η πρώτη σου μέριμνα είναι να εκπροσωπείς τους μοτοσυκλετιστές, δεν θα έπρεπε να θέλεις να φέρεις κόσμο στην ΛΕΜΟΤ και να προάγεις αυτό που θεωρείς σωστή εικόνα μοτοσυκλετισμού? 

Οι πράξεις σου δεν δίνουν τέτοια εικόνα, εγώ βλέπω ένα κλαμπάκι που καβατζώθηκαν οι παλιοί και πουλάνε μούρη στους "άσχετους" και από τέτοια όπως είπα, έχω χορτάσει.

Καλή πίστα, στο τέλος του event μιας και είσαι επίσημος εκπρόσωπος δώσε μια και τα νούμερα, πόσα βγήκαν πόσα μπήκαν τι πήγε που. Έτσι για τον χαβαλέ.

Λυπάμαι για όσους μπορεί να είναι αξιοπρεπέστατα άτομα εκεί μέσα, και καταλήγουν να χαρακτηρίζονται από τους εκπροσώπους τους. Εάν αυτή είναι η ΛΕΜΟΤ, 1000 φορές καλύτερα μόνος.

Αρέσει σε 14 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZ (250cc) Airoh Aviator 2.1 Husqvarna sm 570r (576cc)

Δημοσιεύτηκε

προφανώς έχεις μεταπτυχιακό στο καραγκιοζηλίκι, την τσιρκολελέτα και το General Clowning.

:tooth::2funny::2funny::2funny::2funny:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

................................

δ) Πραγματικά έγραψα τα παραπάνω και ένα δάκρυ κύλησε που είμαι στην απ'έξω από αυτό το μοναδικό μοτοσυκλετιστικό πόλο έλξης, αυτή την μέκκα της μοτοσυκλετιστικής αλληλεγγύης, μακριά από τα αδέρφια που δεν γνώρισα αλλά πάντα ονειρευόμουν μεγαλώνοντας. Πραγματικά Αβρικάνε να ξέρεις δεν είναι εύκολος αυτός ο χωρισμός, που με αναγκάζει να απαρνηθώ κάτι που πάντα αναζητούσα, δηλαδή ένα φιλαράκι μια παρέα, ...................

..............................

:2funny::rotfl: 

Μ' αρέσεις όταν γίνεσαι απολαυστικός. :respekt:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ER6N (650cc) Loreal MT09

Δημοσιεύτηκε

ε που ντος αυτο ηταν;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki σε νάρκη Shoei αραχνιασμένο εκπτούται

Δημοσιεύτηκε

...και το κερασάκι:

"Σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία, ναι μεν οι ιδιωτικές δομές Υγείας (θεραπευτήρια, διαγνωστικά κέντρα, ιδιωτικές ασφαλιστικές εταιρίες, αναρρωτήρια, κ.α.) επιτρέπεται να διαθέτουν τον δικό τους στόλο ασθενοφόρων, όπως ορίζεται από την υπουργική απόφαση Α2/29542/5347/91 [«περί χορήγησης αδειών κυκλοφορίας ΦΙΧ (ασθενοφόρων) του Ν.1959/91], αλλά για απλές διακομιδές. Τα επείγοντα και οξέα περιστατικά, βάσει νόμου, διακομίζονται μόνον από ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ, επανδρωμένα με εκπαιδευμένο προσωπικό και έχοντα τον κατάλληλο εξοπλισμό για την παροχή πρώτων βοηθειών. "

Πηγή:http://news.in.gr/greece/article/?aid=1500034688

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

Πορεία του τόπικ, μια μέρα μετά το προγραμματισμένο track day, μία εβδομάδα μετά το άνοιγμα του τόπικ.

1) Ο αντιπρόεδρος της ΛΕΜΟΤ περνάει σαν κομήτης μιλώντας μας για ψωλές και ασχετίλες χωρίς κανένα επιχείρημα ή επίσημη τοποθέτηση.

2) Δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση απο καμία πλευρά. Ούτε της πίστας, ούτε της ΛΕΜΟΤ, ούτε κανενός

3) Κανένα νέο αν τελικά έγινε και τι;

4) Κανείς που να ξέρει αν το θέμα συζητήθηκε σε γειτονικά φόρουμ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki z Kawasaki h2 mach iv (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε παιδιά έλεος, μην κράζετε γιατι θα το πάρουν ότι τους θαυμάζουμε και ποιος τους πιάνει μετα .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Ναι αμέ υπάρχει κουβέντα στο moto.gr που πέφτει και εκεί κράξιμο. ΘΕς ένα ρεζουμε?

"Το παράδοξο και αστείο ταυτόχρονα της υπόθεσης είναι οτι κανένας της ΛΕΜΟΤ δεν έχει απαντήσει σε αυτό το θέμα..έτσι ευθαρσώς βρε παιδί μου για να βάλει τα πράγματα στη θέση τους...να λύσει μερικές απορίες...να κλείσει μερικά στόματα βρε αδερφέ...! Ακόμα και στο σαϊτ ή στο fb της ΛΕΜΟΤ δεν υπάρχει κάποια σχετική ανακοίνωση που να διευκρινίζει την κατάσταση και να απαντάει στα διάφορα που ακούγονται...
Μόνο σε αντίστοιχη κουβέντα στο mybike βγήκε κάποιος να απαντήσει επίσημα και απλά τους ανέβαζε όλους άσχετους το έπαιξε λίγο ο γκουρού της μοτο-κοινότητας στην Ελλάδα και επι της ουσίας δεν είπε τίποτα...

Πολύ το θελα ενα τρακ ντει την Κυριακή αλλά δε θα κάνω το κορόιδο.."

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

Πάλι καλά που δεν είμαι ο μόνος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μια που έπεσε το βράδυ, θα σας φτιάξω με drinking game.

1. Μπαίνετε στο περιεχόμενο του africanou.

2. Σε κάθε "ΑΣΧΕΤΕ!11!" κατεβάζετε σφηνάκι.

3. Αύριο μπαίνετε mybike και αναφέρετε μέχρι ποια σελίδα αντέξατε.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

προφανώς έχεις μεταπτυχιακό στο καραγκιοζηλίκι, την τσιρκολελέτα και το General Clowning.

:rotfl::rotfl::rotfl:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSXR 1000 Aprilia RSV4 (1000cccc)

Δημοσιεύτηκε

πάντως μου αρέσει που τόση ώρα μιλάμε για ψωλές, αλλά το δικό μου post ήταν το προσβλητικό που διαφράφηκε... Νάις! :worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

πάντως μου αρέσει που τόση ώρα μιλάμε για ψωλές, αλλά το δικό μου post ήταν το προσβλητικό που διαφράφηκε... Νάις! :worshippy:

Αναμενομενο, να νιωσεις ''αδικημενος''...

ΤΩΡΑ λοιπον θα διαγραφουν ΚΑΙ τα υπόλοιπα.

Good ?

Μία (1) αναφορά ΔΕΝ ηρθε καν. Ουτε μία...

ΑΝ δεχεστε ότι ειναι ΑΥΤΟΣ τροπος συνομιλιας στο ΜΒ, ειστε σε λαθος φορουμ.

ΑΝ νομιζετε / υποθετετε / νιωθετε σιγουροι, οτι οι εγχρωμοι ειμαστε 24/7/365 απανω απο καθε τοπικ, παλι ειστε σε λαθος φορουμ.

Το φορουμ, ειναι τα μελη του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.