o_xlapatsas

Track day της ΛΕΜΟΤ για οικονομική ενίσχυση της πίστας Μεγάρων...

114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki καζερ Ducati 1098

Δημοσιεύτηκε

διότι είναιν πολύ μικρή, δεν έχει καλή άσφαλτο και πάντα είναι λερωμένη

σε σενα απανταω μονο και μονο επειδη μου εκανες πασσα , γιατι κατα τα αλλα τα ξερεις ολα ...

παμε παρακατω ... χωραφι ξεκινησε να αποκαλειται απο τις εξης δυο κατηγοριες αναβατων , προερχομενοι κυριως απο τα σπλαχνα του bikenet ...

αυτους που καποια στιγμη στις αρχες του 2000 ξεκινησε να τους ενοχλει η μεταβαση απο το σχεδον τσαμπα , στο αναγκαζομαστε να πληρωσουμε ...πραγμα που το απεδειξαν τρανα , οταν ενω σαμποταραν τη πιστα με οποιο τροπο μπορουσαν , σε δωρεαν ρακντευ οπως της μισελεν ερχοντουσαν χωρις προβλημα ...

και απο μια δευτερη μεριδα αναβατων , οπου ενω νομιζαν οτι με το χιλιαρι τους πανε τεζα μπαλαντεζα , στα λιμανακια και στο μπραλο και δεν τους πιανει ουτε ο ανεμος , μπηκαν στο ''χωραφι''  και επειδη η ματαιοδοξια παμε παρεα με το χρονομετρο , αντι να διασκεδασουν ,μετρουσαν δευτερολεπτα... και τα δευτερολεπτα ηταν ΠΟΛΛΑ ... 10 και 16 δευτερολπετα επι του λεπτου ... και επειδη ενας υπεροπτης αναβατης , με μηχανακι 170 αλογα , τουμπανο , δεν μπορει να δεχτει οτι φταει αυτος 

-εφοσων το μηχανακι αποδεδειγμενα γαμαει - ,τοτε τι μενει να κατηγορησουμε την πιστα ... ειναι μικρη , λερωμενη , με χαλια ασφαλεια , μηδεν εξοδους διαφυγης ...

αρχιδια καλαβρεζεκα ... δεν θα παισω τους αγωνιζομενους ... θα πιασω ερασιτεχνες... οταν ερασιτχνης γυρναει στο 1,01 και δεν γλιστραει , εσυ στο 1,20 πως γλιστρας? οταν στους ιδιους ερασιτεχνες γυρναει pantah 30ετηας στο 1,14 με λαστιχα παπιου και δεν γλιστραει  εσυ στο 1,14 με χιλιαρι 5ετιας και κρ , πως γλυστρας??

οποτε οταν εχουμε ακομα να διανυσουμε ενα χρονικο περιθωριο τουλαχιστον 10 δευτερολεπτων μπροστα μας , η πιστα δεν ειναι τοσο μικρη και η ασφαλτο σιγουρα κραταει ...

το οτι δεν ειναι μεγαλη σαν πιστα να το δεχτω ...οταν ομως θες να περασεις καλα , αυτο δεν ειναι εμποδιο ...οταν θες να μαθεις σε μια απο τις πιο τεχνικες πιστες που υπαρχουν , αυτο επισης δεν ειναι εμποδιο ...εμποδιο εινααι μονο οταν θες να κανεις φιγουρα και οι χρονοι δεν σε αφηνουν ...

το μονο που μπορω να δεχτω , σαν πραγματικοτητα , ειναι οτι δεν ειναι σε αψογη κατασταση ...αλλα και για αυτο τους αναβατες θα κατηγορησω ...γιατι ονλαιν , ολοι εξαπολυουν κατηγοριες ... αλλα κανεις δεν εχει πιασει face too face ,ουτε το χαλαρη , ουτε το σοφουλη ουτε το ζαφειροπουλο , να του τα πουνε...απο κοντα ειναι ολοι φιλοι και κολλητοι ...και ξερουν οι διοργανωτες , οτι οσοι σαμποταρουν τα μεγαρα , ειναι πελατακια για της σερρες ...οποτε win win ...σαμποταζ δεν θελουν τα μεγαρα ...οι διοργανωτες θελουν ....

αυτα ...

τωρα το θεμα με το ασθεενοφορο ,το προσπερναω ...ειναι αστειο 

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda cbr 954 (954cc) Kabuto FF-5V Honda VTR 1000 SP2 (998cccc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

σε σενα απανταω μονο και μονο επειδη μου εκανες πασσα , γιατι κατα τα αλλα τα ξερεις ολα ...

παμε παρακατω ... χωραφι ξεκινησε να αποκαλειται απο τις εξης δυο κατηγοριες αναβατων , προερχομενοι κυριως απο τα σπλαχνα του bikenet ...

αυτους που καποια στιγμη στις αρχες του 2000 ξεκινησε να τους ενοχλει η μεταβαση απο το σχεδον τσαμπα , στο αναγκαζομαστε να πληρωσουμε ...πραγμα που το απεδειξαν τρανα , οταν ενω σαμποταραν τη πιστα με οποιο τροπο μπορουσαν , σε δωρεαν ρακντευ οπως της μισελεν ερχοντουσαν χωρις προβλημα ...

και απο μια δευτερη μεριδα αναβατων , οπου ενω νομιζαν οτι με το χιλιαρι τους πανε τεζα μπαλαντεζα , στα λιμανακια και στο μπραλο και δεν τους πιανει ουτε ο ανεμος , μπηκαν στο ''χωραφι''  και επειδη η ματαιοδοξια παμε παρεα με το χρονομετρο , αντι να διασκεδασουν ,μετρουσαν δευτερολεπτα... και τα δευτερολεπτα ηταν ΠΟΛΛΑ ... 10 και 16 δευτερολπετα επι του λεπτου ... και επειδη ενας υπεροπτης αναβατης , με μηχανακι 170 αλογα , τουμπανο , δεν μπορει να δεχτει οτι φταει αυτος 

-εφοσων το μηχανακι αποδεδειγμενα γαμαει - ,τοτε τι μενει να κατηγορησουμε την πιστα ... ειναι μικρη , λερωμενη , με χαλια ασφαλεια , μηδεν εξοδους διαφυγης ...

αρχιδια καλαβρεζεκα ... δεν θα παισω τους αγωνιζομενους ... θα πιασω ερασιτεχνες... οταν ερασιτχνης γυρναει στο 1,01 και δεν γλιστραει , εσυ στο 1,20 πως γλιστρας? οταν στους ιδιους ερασιτεχνες γυρναει pantah 30ετηας στο 1,14 με λαστιχα παπιου και δεν γλιστραει  εσυ στο 1,14 με χιλιαρι 5ετιας και κρ , πως γλυστρας??

οποτε οταν εχουμε ακομα να διανυσουμε ενα χρονικο περιθωριο τουλαχιστον 10 δευτερολεπτων μπροστα μας , η πιστα δεν ειναι τοσο μικρη και η ασφαλτο σιγουρα κραταει ...

το οτι δεν ειναι μεγαλη σαν πιστα να το δεχτω ...οταν ομως θες να περασεις καλα , αυτο δεν ειναι εμποδιο ...οταν θες να μαθεις σε μια απο τις πιο τεχνικες πιστες που υπαρχουν , αυτο επισης δεν ειναι εμποδιο ...εμποδιο εινααι μονο οταν θες να κανεις φιγουρα και οι χρονοι δεν σε αφηνουν ...

το μονο που μπορω να δεχτω , σαν πραγματικοτητα , ειναι οτι δεν ειναι σε αψογη κατασταση ...αλλα και για αυτο τους αναβατες θα κατηγορησω ...γιατι ονλαιν , ολοι εξαπολυουν κατηγοριες ... αλλα κανεις δεν εχει πιασει face too face ,ουτε το χαλαρη , ουτε το σοφουλη ουτε το ζαφειροπουλο , να του τα πουνε...απο κοντα ειναι ολοι φιλοι και κολλητοι ...και ξερουν οι διοργανωτες , οτι οσοι σαμποταρουν τα μεγαρα , ειναι πελατακια για της σερρες ...οποτε win win ...σαμποταζ δεν θελουν τα μεγαρα ...οι διοργανωτες θελουν ....

αυτα ...

Μετά τον θάνατο του παιδιού είχαν πιάσει τον Σοφούλη αν θυμάμαι καλά και τον ιδιοκτήτη της πίστας και τους είχαν μιλήσει.Δεν υλοποιήθηκε τίποτα απ αυτά που συζητήθηκαν.

Ο Σοφούλης και ο Χάλαρης και ο οποιοσδήποτε(μην κολλάμε σε ονόματα), αν ενδιαφέρονται για όλους εμας και δεν μας βλέπουν σαν κινούμενο ευρώ,θα έπρεπε να μην διοργανώνουν τίποτα στα Μέγαρα μέχρι να υλοποιηθούν οι απαιτούμενες ενέργειες προκειμένουν τα Μέγαρα να μπορούν να φιλοξενουν αγώνες.Να πιέσουν και αυτοί και εμείς με το μοναδικό όπλο που έχουμε,την αποχή.

Και αφού έχουμε φτάσει στο σήμειο μετα απο θάνατο παιδιού να χρειαζεται να πιάσουμε τον κάθε διοργανώτη ώστε να τον πείσουμε να γίνουν βελτιωτικές εργασίες τότε τα πράγματα είναι δύσκολα.

Είναι κρίμα η πίστα των Μεγάρων να μπορεί να γίνει να ασφαλής και καλύτερη και να μην γίνονται οι απαραίτητες ενεργείες που θα στοχεύουν προς την κατεύθυνση αυτή.Πραγματικά κρίμα...

ΥΓ.Ο ιδιοκτήτης της πίστας ΟΦΕΙΛΕΙ να έχει ασθενοφόρο επανδρωμένο με το κατάλληλο προσωπικό.

Τροποποιήθηκε από τον warhol
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

..................

ΥΓ.Ο ιδιοκτήτης της πίστας ΟΦΕΙΛΕΙ να έχει ασθενοφόρο επανδρωμένο με το κατάλληλο προσωπικό.

Είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ όμως ότι ουδεμία επίπτωση έχει αν δεν υπάρχει (κανείς δεν ελέγχει και δεν εφαρμόζει τους νόμους), αλλά και ουδεμία ευθύνη δεν του επιρρίπτεται και μετά από τυχόν ατύχημα, αφού τα πάντα κουκουλώνονται στην Ελλάδα της διαφθοράς του Μπάρμπα απ' την Κορώνη, και της κρίσης πλέον......

Διαφορετικά κάποιοι θα έπρεπε να είχαν ίσως τιμωρηθεί και η πίστα να είναι κλειστή μέχρι να φτιαχτεί όπως πρέπει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

-εφοσων τομηχανακι αποδεδειγμενα γαμαει - ,τοτε τι μενει να κατηγορησουμε την πιστα ... ειναι μικρη , λερωμενη , με χαλια ασφαλεια , μηδεν εξοδους διαφυγης ...

αυτα ...

μια εμπαθεια διακρινω.

που εγραψα εγω οτι δεν περναω καλα μεσα στα μεγαρα; 

δεν δικαιουμαι να χαρακτηρισω χωραφι μια πιστα που εχει νερα στις γραμμες και κινδυνευω να φυγω ακομα και με τα τερατωδη αλογα του ninja 250;

Στα @@ μου τι χρονο κανει ο καθενας εκει μεσα, για ποιο λογο ειναι η πιστα χωραφι για τον καθενα, και αν ο καθε κουλος που μπηκε του φταιξε η πιστα. αυτα ειναι προβληματα ΑΛΛΟΝΩΝ, εγω μιλησα για μενα, για το τομαρι μου. Προσεβληθης; 

και για εξηγησε μου λιγο το "τα ξερεις ολα"...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

μια εμπαθεια διακρινω.

που εγραψα εγω οτι δεν περναω καλα μεσα στα μεγαρα; 

δεν δικαιουμαι να χαρακτηρισω χωραφι μια πιστα που εχει νερα στις γραμμες και κινδυνευω να φυγω ακομα και με τα τερατωδη αλογα του ninja 250;

Στα @@ μου τι χρονο κανει ο καθενας εκει μεσα, για ποιο λογο ειναι η πιστα χωραφι για τον καθενα, και αν ο καθε κουλος που μπηκε του φταιξε η πιστα. αυτα ειναι προβληματα ΑΛΛΟΝΩΝ, εγω μιλησα για μενα, για το τομαρι μου. Προσεβληθης; 

και για εξηγησε μου λιγο το "τα ξερεις ολα"...

δεν υπαρχει εμπαθεια προς το προσωπο σου ... χρησιμοποιησα ξαναλεω τη παραθεση σου μονο ως πασα ...κατα τα αλλα αγνοω το προσωπο σου και τις αποψεις σου ...κατα συνεπεια δεν προσβαλομαι ...

τωρα για το ξερολας...ξερεις ...

Ο Σοφούλης και ο Χάλαρης και ο οποιοσδήποτε(μην κολλάμε σε ονόματα),

το να μην κολλαμε σε ονοματα , μας εφερε στην κατασταση που ειμαστε ... τα ονοματα που προανεφερα ειναι υπευθυνα για την λειτουργικη κατασταση της πιστας ...τελος ...

και για αυτο διαχωριζω την λειτουργικη κατασταση της πιστας , απο την πιστα αυη καθε αυτη και εναντιωνομαι στο χαρακτηρισμο χωραφι 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

επιχειρηματα. 

not found. 

δε με αγνοεις, διοτι δε θα ασχολιοσουν. 

τα φιλια μου. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR RR (600cc) Arai Ducati Panigale S (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Θα ήθελα να προσθέσω και γω την προσωπική μου άποψη. Βλέπω να γράφετε ότι η πίστα είναι χωράφι, απαράδεκτη και δεν έχει τα σωστά και απαραίτητα μέτρα ασφαλείας, και σε κάποια από αυτά συμφωνώ. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν άλλες επιλογές εκτός από τις Σέρρες που γι αυτούς που μένουν στην Αθήνα είναι πολύ δύσκολο και λόγω πολύ μεγαλύτερου κόστους, αλλά και λόγω περισσότερου χρόνου. Και αντί να λέμε ότι πρέπει να πιέσουμε να επιτρέψουν την δημιουργία καινούργιων πιστών προσπαθούμε να κλείσουμε και τις ελάχιστες που υπάρχουν. Εγώ προτιμώ να πάω σε μια πίστα με μικρή ασφάλεια, παρά να μην έχω καθόλου την επιλογή της πίστας. Και δεν νομίζω πως έχουμε μεγαλύτερη ασφάλεια στους δρόμους που τρέχουμε. 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cbr 954 (954cc) Kabuto FF-5V Honda VTR 1000 SP2 (998cccc)

δεν υπαρχει εμπαθεια προς το προσωπο σου ... χρησιμοποιησα ξαναλεω τη παραθεση σου μονο ως πασα ...κατα τα αλλα αγνοω το προσωπο σου και τις αποψεις σου ...κατα συνεπεια δεν προσβαλομαι ...

τωρα για το ξερολας...ξερεις ...

το να μην κολλαμε σε ονοματα , μας εφερε στην κατασταση που ειμαστε ... τα ονοματα που προανεφερα ειναι υπευθυνα για την λειτουργικη κατασταση της πιστας ...τελος ...

και για αυτο διαχωριζω την λειτουργικη κατασταση της πιστας , απο την πιστα αυη καθε αυτη και εναντιωνομαι στο χαρακτηρισμο χωραφι 

ΟΛΟΙ οι διοργανωτές χρησιμοποιούν την πίστα των Μεγάρων.

Χρησιμοποιείται απο ΟΛΑ τα σχολεία ασφαλούς οδήγησης καθώς και για τους αγώνες του Π.Π.Τ.

Εγραψα να μην κολλάμε σε ονόματα  επειδή ακριβώς δεν υπάρχει διοργανωτής που να μην την χρησιμοποιεί.

Το θέμα είναι ότι ο ιδιοκτήτης δεν θέλει να δώσει χρήματα για τις απαραίτητες εργασίες αναβάθμισης.

Μέχρι να γίνουν αυτές οι εργασίες η πίστα των Μεγάρων δεν ειναι ασφαλές και ελεγχόμενο περιβάλλον κατάλληλο για αγώνες, τρακ ντευ,σχολεία οδήγησης και είναι πραγματικά κρίμα.

Τροποποιήθηκε από τον warhol

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

επιχειρηματα. 

not found. 

δε με αγνοεις, διοτι δε θα ασχολιοσουν. 

τα φιλια μου. 

?  ξεκινησα το διαλογο μου και τις παραθεσεις μου οσον αφορα την πιστα με το χαρακτηρισμο χωραφι σε καποιον αλλον ...

επειδη εσυ τα ξερεις ολα , πεταχτηκες και απαντησες στην ερωτηση χωραφι ...  και μετα εκανα εναν ουσιαστικα μονολογο ,ε ενα σεντονακι , οπου και εσυ δεν βρηκες επιχειρηματα εκει μεσα...

και μετα ξεκινησε αυτο το εγωκεντρικο πιτσιρκιστικο παραληρημα σου 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Το ποιος το λεει χωραφι και απο που ξεκινησε,δε μας ενδιαφερει.

Για εμας που μπαινουμε να κανουμε τη πλακα μας με ασφαλεια ,ειτε κανουμε 1.01 ειτε 2.01,ειναι χωραφι.

Γιατι δεν εχει εξοδους,γιατι περα απο τη στενη αγωνιστικη γραμμη ειναι χαλικοδρομος,γιατι εχει μπαλωματα με τσιμεντο πανω στις στροφες και γιατι εχει μπαριερες που κανεις πεταγματα αντι να σε προστατευουν.

Και πληρωνεις για αυτα παραπανω απο τις σερρες.

Τωρα τα υπολοιπα τα ακουμε βερεσε.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Μην πηγαινετε ρε παιδια.....απλα τα πραγματα.

Αφου δεν σας καλυπτει και δεν ειναι ανταξια των χρηματων που δινετε και συναμα ειναι ανασφαλης δεν ξαναπατατε........

Το να τα λεμε εδω και να συνεχισουμε-τε να πηγαινουμε στα τρακντει ειναι δωρον αδωρον.

Ο nikolakhss εχει δικιο οσον αφορα τους χαρακτηρισμους χωραφι κτλ. γιατι φαινεται οτι ξερει την κατασταση.

Επισης.....οταν μπαινω εγω στην πιστα και μοστραρω το μοτορι μου και τις ικανοντητες μου ειναι καλη.....και δες το σωμα .....και δες το γονατο.....και δες τα Κ......οταν ομως γινει κατι,αρχιζουμε....το χωραφι ,το ποταμι ,το νταμαρι.......

Φυσικα και δεν ειμαι υπερ της κινησης αυτης του τρακ ντει για την αγορα του ασθενοφορου αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μην πηγαινετε ρε παιδια.....απλα τα πραγματα.

Αφου δεν σας καλυπτει και δεν ειναι ανταξια των χρηματων που δινετε και συναμα ειναι ανασφαλης δεν ξαναπατατε........

...........................

Επισης.....οταν μπαινω εγω στην πιστα και μοστραρω το μοτορι μου και τις ικανοντητες μου ειναι καλη.....και δες το σωμα .....και δες το γονατο.....και δες τα Κ......οταν ομως γινει κατι, αρχιζουμε....το χωραφι, το ποταμι, το νταμαρι.......

...........................

:thumbsup1:

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο πηγαίνοντάς το ένα βήμα παρακάτω?

Εσείς που πηγαίνετε και βάζετε τη ζωή σας σε ρίσκο (καθόλου υπερβολή πλέον) με τις συγκεκριμένες συνθήκες, έχετε κάνει ποτέ καταγγελία στις αρχές για τη μη ύπαρξη ασθενοφόρου και γιατρού, αλλά και για τις ελλείψεις υποδομών?

Διότι αν τα περνάμε όλα στο ντούκου και στο "δε βαριέσαι", μην περιμένουμε να φτιαχτεί τίποτα στον αυτόματο, ούτε φυσικά να το κάνει "κάποιος άλλος".

Γιατί τα λέω αυτά? Διότι είμαι σίγουρος ότι ΑΝ ασχολιόμουν με αυτές τις πίστες και όχι με αυτές, :tooth: σίγουρα θα είχα αηδιάσει και οι καταγγελίες θα φεύγανε βροχή προς όλες τις κατευθύνσεις. Ανεξαρτήτως αποτελέσματος (λόγω Elladistan), τουλάχιστον θα τα είχα καλά με τον εαυτό μου ότι έπραξα αυτό που έπρεπε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

επειδη εσυ τα ξερεις ολα , πεταχτηκες και απαντησες στην ερωτηση χωραφι 

θα σε ρωτησω ρε ψηλε;

σε φορουμ ειμαστε, οχι στην ταξη να ζηταμε αδεια. 

πιες κανα καφε να στρωσεις

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χωραφι ξεκινησε να αποκαλειται απο τις εξης δυο κατηγοριες αναβατων[...]

αρχιδια καλαβρεζεκα ... δεν θα παισω τους αγωνιζομενους ... θα πιασω ερασιτεχνες... οταν ερασιτχνης γυρναει στο 1,01 και δεν γλιστραει , εσυ στο 1,20 πως γλιστρας?[...]

Διαφωνώ. Η ασφάλεια μιας πίστας δεν έχει σχέση με το χρονόμετρο.

Η οποιαδήποτε «κουλομαρία» που γυρνάει στο 1.20, αλλά προσπαθεί να βελτιωθεί, έχει δικαίωμα να το κάνει σε ασφαλές περιβάλλον.
Λόγω των λαθών που κάνει ο κάθε αργός αναβάτης, αυξάνει και τις πιθανότητες πτώσης του, αλλά εκεί έρχεται η ασφαλής πίστα να παίξει τον ρόλο της και να προσφέρει ευνοϊκότερο περιβάλλον απ' τον δρόμο.

Τα Μέγαρα προσφέρουν απλώς έναν δρόμο χωρίς διασταυρώσεις και φανάρια.

Τροποποιήθηκε από τον Dimitrismaxrpm
Αρέσει σε 8 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Σωστόσ ο dimitris. 

"οταν ερασιτχνης γυρναει στο 1,01 και δεν γλιστραει , εσυ στο 1,20 πως γλιστρας?"

Επειδή είμαι άσχετος, τόσο απλά.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB300R (287cc)

Δημοσιεύτηκε

Ναι βέβαια το πρόβλημα των Μεγάρων είναι ότι οι κουλομαρίες τα κακολογούν επειδή δεν πάνε γρήγορα.

Επίσης το επιχείρημα ότι "αυτό είναι και σε όποιον αρέσει" ισχύει μέχρι ένα βαθμό μόνο. Ναι δεν σε υποχρεώνει κανείς να πας αφού ξέρεις ότι είναι χωράφι (ναι είναι) αλλά από την άλλη όταν πουλάς κάτι σαν πίστα προϋποθέτει να έχει και κάποιες ελάχιστες προδιαγραφές.

Αν είναι έτσι χύμα όλα ας μας πουλάνε ξέρω γω και μοτοσυκλέτες χωρίς φρένα και "σε όποιον αρέσει".

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο το σε οποιον αρεσει ,λεγεται και αλλιως ωχαδερφισμος.

Μη το παμε κει το θεμα ομως ε.

Γιατι και εγω παω του θανατα στο δρομο και λεω εξισου ευκολα,σε οποιον αρεσει.

Και μετα ανοιγετε 100 θεματα και γκρινιαζετε.

Δε παει ετσι και το ξερετε.

Τα δινουμε τα λεφτα,γιατι δε μπορουμε αλλιως.Αυτο δε σημαινει οτι δε προσπαθουμε για κατι καλυτερο.αλλιως ας μεινουμε μια ζωη με τα μεγαρα ετσι.

και σε οποιον αρεσει.

Τροποποιήθηκε από τον Dant3
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZX10R Nolan X802

Δημοσιεύτηκε

τα Μεγαρα σε σχεση με τις Σερρες ειναι χωραφι...δεν υπαρχουν εξοδοι διαφυγης κλπ κλπ

εν γνωση μου εχω μπει εκει, και στην στραβη δεν θα ζητουσα τα ρεστα απο κανεναν...

αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι χωραφι και οτι δεν ειναι υποχρεωμενος ο ιδιοκτητης (και οχι

οι διοργανωτες) να φτιαξει καποια στραβα που υπαρχουν...απο την αλλη οπως ειπα, σε

οποιον αρεσει μπαινει γιατι ο ιδιοκτητης αυτο προσφερει και δεν θα του κανει κουμαντο

κανεις τι κανει στην επιχειρηση του...μονη λυση η αποχη και τιποτε αλλο...το μονο που

μπορουμε να κανουμε ολοι μας (αναβατες και διοργανωτες) ειναι καποια πιεση για να

φτιαχτουν τα στραβα που υπαρχουν...η μονη πιεση που θα καταλαβει ο ιδιοκτητης ειναι

η αποχη, κατι που δεν συμβαινει απο τους διοργανωτες αλλα μπορει να γινει απο εμας.

εγω παντως μετα τη γνωριμια μου με τις Σερρες, δυσκολα θα ξαναμπω στο χωραφι...

χωραφι

χωραφι

χωραφι

το ειπα πολλες φορες, λες να φαω προστιμο ή να με πουν κουλο? στ' @ρχιδια μου κιολας :tooth:

Γιατι και εγω παω του θανατα στο δρομο και λεω εξισου ευκολα,σε οποιον αρεσει.

Και μετα ανοιγετε 100 θεματα και γκρινιαζετε.

Δε παει ετσι και το ξερετε.

απο το στομα μου το πηρες :thumbsup1:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

:thumbsup1:

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο πηγαίνοντάς το ένα βήμα παρακάτω?

Εσείς που πηγαίνετε και βάζετε τη ζωή σας σε ρίσκο (καθόλου υπερβολή πλέον) με τις συγκεκριμένες συνθήκες, έχετε κάνει ποτέ καταγγελία στις αρχές για τη μη ύπαρξη ασθενοφόρου και γιατρού, αλλά και για τις ελλείψεις υποδομών?

Διότι αν τα περνάμε όλα στο ντούκου και στο "δε βαριέσαι", μην περιμένουμε να φτιαχτεί τίποτα στον αυτόματο, ούτε φυσικά να το κάνει "κάποιος άλλος".

Γιατί τα λέω αυτά? Διότι είμαι σίγουρος ότι ΑΝ ασχολιόμουν με αυτές τις πίστες και όχι με αυτές, :tooth: σίγουρα θα είχα αηδιάσει και οι καταγγελίες θα φεύγανε βροχή προς όλες τις κατευθύνσεις. Ανεξαρτήτως αποτελέσματος (λόγω Elladistan), τουλάχιστον θα τα είχα καλά με τον εαυτό μου ότι έπραξα αυτό που έπρεπε.

εγκατελειψα το σπορ χρονια τωρα... μονο χωμα ... αλλα ημουν καθετος στο ΠΟΙΟΣ μου εφταιγε και οχι ΤΙ μου εφταιγε... και αυτοι που μου φταινε κανουν κουμαντο και εδω και επανω , οποτε οφφ ...

απο εκει και μετα , η φραση ''βαζεις τη ζωη σου σε κινδυνο''  βασιζομενος σε ενα και μονο πολυ ατυχες περιστατικο , ειναι πιο κακεντρεχες και ασχετο , απο την ατακα της μανας μου ''προσεξε μην σου ριξουν κατι στο ποτο ''

οι χρονοι στους οποιους ολοι δεν παιζουν καποιο ρολο ...σαφως και παιζουν ...απλη φυσικη ειναι ... οσο πιο γρηγορα πας , τοσο πιο μακρυα θα φτασεις αν πεσεις ...και δεν πας τοσο γρηγορα για να φτασεις τοσο μακρυα ...

και τα περι χαλικοδρομου και αγωνιστικης γραμμης , ειναι αστεια ... δλδ ειδικα οταν προτεινεται σαν εναλλαχτικη οι σερρες , απο ανθρωπους που προφανως δεν την εχουν δει ουτε ζωγραφιστη και θεωρουν οτι 365 ειναι κατω γυαλοχαρτο ... και εκει παιδια ειναι χαλικοδρομος και γλιστραει αρχες σεζον  ... και οσο βλεπουν οτι τα πελατακια τα χαμενα εδω τα κερδιζουν εκει ... οι διοργανωτες δεν αλλαζουν ... 

οι πιοστες ομως σαν πιστες ειναι μια χαρα 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

ολο ...σαφως και παιζουν ...απλη φυσικη ειναι ... οσο πιο γρηγορα πας , τοσο πιο μακρυα θα φτασεις αν πεσεις ...και δεν πας τοσο γρηγορα για να φτασεις τοσο μακρυα ...

Δεν ξέρω σε ποιόν απαντάς αλλά εγώ αυτό που εννοούσα είναι πως επειδή δεν πέφτει ο 1.01 δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να πέσει ο 1.20.

Αλλιώς χειρίζεται την μηχανή και το γλύστριμα ο χεράς, αλλιώς ο κουλός.

Και φυσικά μια χαρά το ίδιο γρήγορα μπορεί να πηγαίνουμε στην είσοδο της στροφής όπου αυτός θα φρενάρει με το κεφάλι στον μπροστά τροχό ενώ εγώ με την ψυχή στο στόμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν ειπα οτι περιμενω 365 να ειναι γυαλοχαρτο κατω.

Αλλα οχι και να εχει νερα σε σημεια η να μην εχει καθαριστει ποτε.

Δεν υπαρχουν μονο τα ακρα.

Η πιστα σαν πιστα δηλαδη στα Μεγαρα ειναι μια χαρα?

Αρα υποθετω οτι φταιει ο οδηγος που πατησε στη Κ1(αν θυμαμαι καλα εκει ηταν) το μπαλωμα με το τσιμεντο και γλυστρησε και επεσε?

Φταιει ο Γερασιμος που ανοιγοντας γκαζι επεσε πανω στην αλλαγη του οδοστρωματος και εφαγε high.

Και στη Κ1 ,ξερεις πως ειναι το μπαλωμα πιστευω,μιας και εμπαινες.

Το οτι συμβιβαζομαστε επειδη δε γουσταρουμε να τρωμε τα 50Ε της συμμετοχης σε βενζινες για να κανουμε την Επιδαυρο η το Πορτο Γερμενο πανω κατω,δε σημαινει οτι το αποδεχομαστε και hands down.

Προφανως εαν μπορουσα θα εκανα αποχη και θα πηγαινα Σερρες και εαν κερδιζα το τζοκερ θα παιρνα και σας μαζι μου.

Καταλαβε τη διαφορα.

Αλλα εσυ εφοσον το αφησες,μιλας εκ του ασφαλους αφου προφανως δε σε ενδιαφερει.

Εξω απο το χορο,πολλα τραγουδια λενε.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki SV650A (650cc) HJC IS-17

Δημοσιεύτηκε

Ορίστε μας; Θέλουν να βγάλουν λεφτά από τον κόσμο, για να παρέχουν κάτι το οποίο είναι αυτονόητο; Έχουν πολύ θράσος! Ιδιαίτερα απο τη στιγμή που έχει σκοτωθεί άνθρωπος εκεί! Ντροπή τους!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Στην Ελλαδα ολα πεθαινουν και ολα σαπιζουν.
Πολλα απο αυτα δεν ηταν ποτε σωστα ουτως η αλλως.

Αποδεχτειτε το παιδες.
Εχει καποια λιγα καλα αυτος ο τοπος που δε τα βρισκεις αλλου.
Ολα τα αλλα ομως, ειναι απλα για τα ματια του κοσμου.

Οσοι μπορεσουμε ας φυγουμε μπας και δουμε προκοπη.
Εδω σε οχι παρα πολλα χρονια θα μοιαζουμε παρα πολυ με λατινικη Αμερικη..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...............

απο εκει και μετα , η φραση ''βαζεις τη ζωη σου σε κινδυνο''  βασιζομενος σε ενα και μονο πολυ ατυχες περιστατικο , ειναι πιο κακεντρεχες και ασχετο, απο την ατακα της μανας μου ''προσεξε μην σου ριξουν κατι στο ποτο ''

...............

Υπερβολικότατο σε βρίσκω και με ατυχή χαρακτηρισμό. :yeahright:

Το "κακεντρεχές" φίλτατε, σημαίνει ότι λέγεται κάτι με κακία, και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πού βλέπεις εσύ την κακία σε αυτό που λέω. Θα σου άρεσε καλύτερα αν έλεγα?  "Μπείτε ρε. Και να χτυπήσετε σκορδοκαϊλα μου, αφού εγώ δεν πατάω". Αυτό θα ήταν κακεντρεχές, για να ξέρουμε και τί λέμε.  :winking:

Επειδή ΔΕΝ μιλάω ποτέ στον αέρα, και για να μην κάθομαι και γράφω κατεβατά χιλιοειπωμένα, ρίξε διάβασμα.....

http://www.mybike.gr/forums/topic/67982-ατύχημα-στα-μέγαρα/?page=1

Track Day είχε.

Και δυστυχώς κουτσουρεμένο highside στην Κ9, απόπειρα να το κράτήσει, κλείδωμα γκαζιού και κάρφωμα με τη μηχανή στα τσιμέντα/συρματόπλεγμα.

Διασωληνομένο το παιδί στο νοσοκομείο τα τελευταία νέα.

το παιδι δεν την βγαζει.Το κρανος ανοιξε σαν πεπονι πισω απο το κοπανημα στο τσιμεντο Φταιμε ολοι που ανεχομαστε και χρησιμοποιουμε τα σταφιδοχωραφα για πιστες ,λες και ειμαστε τριτης κατηγοριας αθλητες ερασιτεχνες η επαγγελματιες .Ανυπαρκτες προδιαγραφες με νομιμες αδεις λειτουργιας να χαροκαινε οικογενειες.Τα τσεπωνουν με ενα << δεν βαριεσαι >> στ,α@χιδια μας η ζωη του μοτοσυκλετιστη και μας βαζουν να υπογραψουμε αποποιουμενοι ευθυνες και εμεις μεσα στην καυλα ,υπογραφουμε.Ετσι υπογραψε και το παιδακι που χαροπαλευει. Και στην θεση της αμμοπαγιδας η ενος παλιου λαστιχου ,το κεφαλι του χτυπησε το τσιμεντο .Τζαμπα ζωη ..

Δωράκι κι αυτό και μάντε ποιός το είχε γράψει. 

Και ξέρετε ποιά είναι η μεγαλύτερη παγίδα σ' αυτές τις περιπτώσεις?

Ο χρόνος που περνάει. Ο χρόνος που φέρνει τη λήθη, που μαλακώνει τη δικαιολογημένη οργή των θυμάτων. Και όλο αυτό βολεύει μόνο τα κάθε λογής καθίκια.

Σ' ένα χρόνο κανείς δε θα θυμάται τίποτα. Σ' ένα χρόνο κανείς δε θά 'χει τη διάθεση να κάνει κάτι.

Εδώ είσαστε, εδώ είμαστε......

..................

απο εκει και μετα , η φραση ''βαζεις τη ζωη σου σε κινδυνο''  βασιζομενος σε ενα και μονο πολυ ατυχες περιστατικο , ειναι πιο κακεντρεχες και ασχετο , απο την ατακα της μανας μου ''προσεξε μην σου ριξουν κατι στο ποτο ''

..................

Ένα?

Δωράκι...... http://www.mybike.gr/forums/topic/70482-νεο-ατυχημα-σε-πιστα-ελληνικο-ενας-νεκρος/?page=1

http://now24.gr/dragster/

Αν οι υπεύθυνοι της λέσχης , τηρούσαν τους κανονισμούς δεν θα είχε συμβεί το μοιραίο.
Δύο παιδιά – αυτό έχει σημασία- έχασαν τη ζωή τους γιατί κάποιοι άλλοι δεν φρόντισαν να τηρήσουν τους κανονισμούς ασφαλείας.

Άλλος μεν ο λόγος του ατυχήματος, αλλά και πάλι είναι η μη τήρηση κανόνων ασφαλείας.....

Υ.Γ. Ιδίαν πείραν δεν έχω καθώς δεν έχω μπει να οδηγήσω, αλλά μου φτάνουν για να σχηματίσω άποψη οι γνώμες σοβαρών ανθρώπων των οποίων τη γνώμη μετράω πολύ κι ας μην τους ξέρω κάποιους καν, παρά μόνο απ' όσα γράφουν.

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

επιμενω στους χαρακτηρισμους μου ... 

και για να τα πιαοσυμε ενα ενα ... το ελληνικο ΔΕΝ ειναι πιστα ... δεν μπορεις να μπλεκεις πεπονια με πορτοκαλια ... πιστα ΔΕΝ θεωρω ουτε το auto festival , οπου και εκει ειχαμε θανατηφορο ατυχημα θεατων ...

και επειδη καθε φορα αυτη η κουβεντα κουραζει ... ΟΤΑΝ αποκτησεις ο ιδιος εμπειρια , απο συμβαντα και καταστασεις ας ξαναμιλησουμε ... μου ποσταρεις ενα θεμα , που δεν εζησες ΟΥΤΕ επιφανειακα , παρα μονο πισω απο ενα πληκτρολογιο για να μου παρουσιασεις μια αποψη , που εχεις σχηματισει απο γνωμες και εμπειριες τριτων ... περισσοτερη αποσταση απο την πραγματικοτητα επι του θεματος θα ειχες μονο αν ζουσες σε αλλη χωρα ... 

για αυτο για να το ληξουμε ... σε καθε αθλητικο χωρο , εχουμε βιωσει ασχημα , σταναχωρα και δυσβασταχτα περιστατικα ... ειναι ομως τουλαχιστον αδικο , να μην αναγνωρισουμε και τις ζωες που εχει σωσει αυτο το ''χωραφι''   ...

το καθε τρακντευ με το μινιμουν 40 συμμετοχων , αν δεν γινοταν , ειναι 40 καβλωμενοι στο δρομο ...40 θυματα του ρωσσου η της επιδαυρου ...

για αυτο οταν χρησιμοποιεις ενα περιστατικο , ατυχες ξαναλεω , για να καταφερεις να επιδειξεις τη βαρυτητα της ''και καλα'' αποψης σου ...τοτε σε θεωρω κακεντρεχη ...

αυτα απο μενα ...κουραστηκα να αναφερομαι στα προφανη ...βαλτε γομες και παρτε τα χιλιαρια σας και χρονομετρημενα μεχρι το στορκ ...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.