beter_1993

Διάλυση πρωτείνης whey

270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Sym Citycom S (300icc) Utax Triumph Bonneville NC (950cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπεραα! Η ερωτηση μου εχει ως εξης: Περνω πρωτεινη ορου γαλακτος μετα την προπονηση για μυικη αποκατασταση. Το σκουπ το διαλυω με 200ml απαχο γαλα γιατι με σκετο νερο δεν κατεβαινει με τιποτα! Την κανει πολυ βαρια και προσθετει περισσοτερες θερμιδες η ειναι μπουρδες; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha MT-09 HJC Rpha 10+ Yamaha

Δημοσιεύτηκε

Θερμιδες απο το νερο?
Και το απαχο γαλα δεν ειναι κακο, αλλα το νερο ειναι η καλυτερη περιπτωση για να την μεταβολισει πιο γρηγορα ο οργανισμος σου

Περιμενε να το δει ο μπλαντυ:laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα.Ποτε με γαλα μεταπροπονητικα φιλος.καθυστερει την απορροφηση λογω λιπους το γαλα(κι οχι μονο).

Σκετο νερο και ανακατεμα σεικερ.

Ps ποια whey παιρνεις?

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

ρει μην παιρνουτε καριολικια....:_whistling:

εγω τον μαιο επαιρνα αυτο

πρωτεινη ρυζιου

το επινα με νερο μιση δοση πριν μιση μετα αλλα πολυ λασπη. σαν να επινα αλευρι με νερο.....

δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα τοτε (τον μαιο) ειχα δει ανεβασμενη χοληστερινη (230 αν ειναι δυνατον , τον σεμπτεμβρη του 2014 ειχα 160) και την εκοψα.

τον αυγουστο που ξαναεκανα εξετασεις και ενω ολο το καλοκαιρι ειχα χεστει στις μπυρες και στις ποικιλιες ειχα 200.

σε κανα δυο βδομαδες θα παω να ξανακανω να δω που βρισκομαι αλλα γενικα παιζει ρολο η πρωτεινη στην χοληστερινη?

γιατι μου εκανε εντυπωση πως απο 160 πηγε μεσα σε 6 μηνες 230 (ενω εκανα γυμναστικη και προσεχα την διατροφη οσο μπορουσα) και μετα 2 μηνες επεσε παλι στο 200 χωρις να προσεχω τι τρωω (πιτσες κρεπες μπυρες κοκ)

ο γιατρος σοκαριστηκε λιγο μολις του ειπα οτι μου επεσε χωρις να κανω διατροφη.

Τροποποιήθηκε από τον spiros!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
AGV Kawasaki H2R

Δημοσιεύτηκε

εγώ με νεράκι μετά την προπόνηση μια χαρά κατέβαινε... γεύση βανίλια και ποτέ με κρύο νερό (όσο πιο -ζεστό- τόσο καλύτερη η γεύση)

έπαιρνα αυτήν...

554-660-large.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Προφανως προσθετοντας γαλα, παιρνεις και τα λιπαρα/θερμιδες/πρωτεϊνες του γαλακτος.
Αυτη ειναι η ουσιαστικη διαφορα.

Επισης θα μεταβολιστει πιο αργα αφου θα πρεπει να μεταβολισει και το γαλα μαζι.
Το αν θα δεις ποτε διαφορα στα αποτελεσματα σου εξαιτιας αυτου ειναι αλλο θεμα.

Εγω καποτε δοκιμασα διαφορες πρωτεϊνες επειδη ειναι ευχαριστο και καλο "γευμα".
Τωρα ουτε εχω λεφτα για τετοια, ουτε ειδα καμια διαφορα οταν επαιρνα, οποτε εκτος αν με κερασει κανας φιλος δεν ασχολουμαι.
Ο ψυχολογικος παραγοντας ειναι πολυ πιο δυνατος απο οτιδηποτε αλλο προσφερει.

Φυσικα οπου και να ρωτησεις θα σου πουνε οτι ειναι "παρα πολυ σημαντικο" συμπληρωμα.
Οκ, οπως τη βρισκει να αδειαζει τις τσεπες του ο καθενας.

Επισης μην παιρνετε ο,τι μαρκα βρειτε, διαβαστε και κανα ταμπελακι.
Και μακρια απο extreme stores. Δε θα πω παραπανω. Oποιος θελει ας το ψαξει.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Staker whey isolate 1.5 κιλο με γευση σοκολατα. Εχει ελαχιστη ζαχαρη-υδατανθρακα (1γραμαριο). Αρα με νερακι ε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κανά Winstrol κουμπώνετε;

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Προφανως προσθετοντας γαλα, παιρνεις και τα λιπαρα/θερμιδες/πρωτεϊνες του γαλακτος.
Αυτη ειναι η ουσιαστικη διαφορα.

Επισης θα μεταβολιστει πιο αργα αφου θα πρεπει να μεταβολισει και το γαλα μαζι.
Το αν θα δεις ποτε διαφορα στα αποτελεσματα σου εξαιτιας αυτου ειναι αλλο θεμα.

Εγω καποτε δοκιμασα διαφορες πρωτεϊνες επειδη ειναι ευχαριστο και καλο "γευμα".
Τωρα ουτε εχω λεφτα για τετοια, ουτε ειδα καμια διαφορα οταν επαιρνα, οποτε εκτος αν με κερασει κανας φιλος δεν ασχολουμαι.
Ο ψυχολογικος παραγοντας ειναι πολυ πιο δυνατος απο οτιδηποτε αλλο προσφερει.

Φυσικα οπου και να ρωτησεις θα σου πουνε οτι ειναι "παρα πολυ σημαντικο" συμπληρωμα.
Οκ, οπως τη βρισκει να αδειαζει τις τσεπες του ο καθενας.

Επισης μην παιρνετε ο,τι μαρκα βρειτε, διαβαστε και κανα ταμπελακι.
Και μακρια απο extreme stores. Δε θα πω παραπανω. Oποιος θελει ας το ψαξει.

Δεν περιμενω αποτελεσματα σε αυξηση ογκου απο την πρωτεινη. Αφου δεν εχει υδατανθρακες και ζαχαρη σε τεραστιες ποσοτητες. Κανω superset αυτο τον καιρο, απλα βαζω τα μεγιστα σε κιλα, και βαραωκαι αεροβιο 2 φορες την βδομαδα για καυσεις. Απλα δεν θελω να πεσω μυικα μαζι με το λιπος. Για αυτο περνω την πρωτεινη. Για να μενω στον ογκο που ειμαι ενω χανω λιπος. Θα το παρακολουθησω και με λιπομετρησεις. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εγω πλεον δεν παιρνω τιποτα. αραια και που καμια μπαρουλα.

βαραω τονο , η κοτοπουλο , η μπιφτεκακι κλπ. και ειμαι κομπλε.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κανά Winstrol κουμπώνετε;

Τι ειναι αυτο ; :-D

εγω πλεον δεν παιρνω τιποτα. αραια και που καμια μπαρουλα.

βαραω τονο , η κοτοπουλο , η μπιφτεκακι κλπ. και ειμαι κομπλε.

Ποσοστα λιπους και μυικης μαζας;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Aπ'τα κλασσικότερα καργιόλια,που λέει και ο Σπύρος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Aπ'τα κλασσικότερα καργιόλια,που λέει και ο Σπύρος.

Χαιρω πολυ:p Πιο συγκεκριμενα;

Απο οτι ειδα ειναι στεροειδες. Οποτε μπλεκουν τα πραγματα. Θεωρειται αναβολικο και οχι συμπληρωμα. Αν κανω λαθος βεβαια διορθωστε με!!

Τροποποιήθηκε από τον beter_1993

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Χαιρω πολυ:p Πιο συγκεκριμενα;

Στεροειδές αναβολικό,σε μεγαλύτερες δόσεις το χρησιμοποιούνε για αύξηση μυικής μάζας στην κτηνοτροφία.Το πόσο ασφαλές είναι,είναι αμφισβητίσιμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ποσοστα λιπους και μυικης μαζας;

δεν το εχω φτασει σε αυτο το επιπεδο. δεν κανω λιπομετρησεις ουτε τιποτα. απλα παω γυμναστηριο κανω τις ασκησουλες μου παω σπιτακι μου και τρωω κατι με πρωτεινη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

δεν το εχω φτασει σε αυτο το επιπεδο. δεν κανω λιπομετρησεις ουτε τιποτα. απλα παω γυμναστηριο κανω τις ασκησουλες μου παω σπιτακι μου και τρωω κατι με πρωτεινη.

Εχω θεσει ως στοχο μυικη αναπτυξη και ποσοστο λιπους 10-12%.  Τωρα ειμαι στο 20%. 

Στεροειδές αναβολικό,σε μεγαλύτερες δόσεις το χρησιμοποιούνε για αύξηση μυικής μάζας στην κτηνοτροφία.Το πόσο ασφαλές είναι,είναι αμφισβητίσιμο.

Στεροειδες και ασφαλες θεωρω πως δεν πανε μαζι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ποσα κιλα εισαι ?αν επιτρεπεται

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM 900 - R850R

Δημοσιεύτηκε

Αφηστε ρε τις γαζοτενεκες με τις πρωτεινες αμφιβολου ποιοτητας και φατε φαγητο! Φατε λιγο μοσχαρι και θα δειτε πρηξιμο που ουτε η κρεατινη δεν το κανει. Φατε αυγα. Φατε κοτοπουλο. Φατε τονο.

Μην βαζετε αγνωστου προελευσεως παπαριες στο στομα σας. Επειδη τις παιρνουν οι bodybuilders και τις προωθουν τα γυμναστηρια δεν σημαινει κανουν τη διαφορα σε σας. Marketing ειναι και μονο.

Καλησπεραα! Η ερωτηση μου εχει ως εξης: Περνω πρωτεινη ορου γαλακτος μετα την προπονηση για μυικη αποκατασταση. Το σκουπ το διαλυω με 200ml απαχο γαλα γιατι με σκετο νερο δεν κατεβαινει με τιποτα! Την κανει πολυ βαρια και προσθετει περισσοτερες θερμιδες η ειναι μπουρδες; 

για να χασεις λιπος, μεινε μακρια απο γαλακτοκομικα για μια περιοδο. Φουσκωνουν και πρηζουν (οχι τους μυες, τα υπολοιπα)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

το λιπος θελει προσπαθεια.

κοβεις πιτογυρα ποτα τηγανιτα σαλτσες πολλες τυρια αλλαντικα κοκ..

τρως στεγνα , στον ατμο η στην σχαρα. λαχανικα φρουτα κοκ. παραλληλα θελει αεροβια.

απο ολα τα παραπανω προς το παρων εχω περιορισει τα πιτογυρα και τα τηγανιτα και τα αλλαντικα.

απο διατροφη τρωω οτι μαγειρευεται στο σπιτι. αλλα δεν τρωω καθολου φρουτα και λαχανικα σπανια. απο πολυ μικρος αυτα.

οπως ειπε και ο απο πανω φιλος η πρωτεινη δεν θα σε κανει να δεις κατι. και φιλος που επαιρνε τιποτα δεν εκανε. αν θες κατι να δεις πιο πολυ απο το φυσιολογικο πρεπει να παρεις και κρεατινες τεστοστερονες κλπ.

γνωμη μου πας σε διατροφολογο (μαλλον το εχεις κανει ηδη) και με σωστη διατροφη και λιπος θα χανεις και μυικη μαζα θα παιρνεις. αυτο που μπορεις να παρεις, αν θες παραπανω τοτε θα πρεπει να παρεις καριολικια.

εγω θελω να φτασω στο μεγιστο βαθμο με βαση το σωμα μου. δεν θελω κατι παραπανω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Φατε λιγο μοσχαρι και θα δειτε πρηξιμο που ουτε η κρεατινη δεν το κανει.

Σε κανεναν κοσμο δε γινεται αυτο. Η κρεατινη ειναι το μονο ισως συμπληρωμα που εχει πραγματικα αποτελεσματα.
Σαν τα αναβολικα δεν ειναι προφανως αλλα κανει δουλεια κατα κοινη ομολογια.

Βεβαια θελει και αυτη μια καποια παρακολουθηση επειδη ειναι δυνητικα τοξικη, αναλογα με το ποιος την παιρνει, τι παιρνει και ποσο παιρνει.

Αφηστε ρε τις γαζοτενεκες με τις πρωτεινες αμφιβολου ποιοτητας

Οποιος θελει να ασχοληθει μπορει να βρει καλης ποιοτητας πρωτεϊνη.
Τωρα αυτος που απλα μπαινει στο extreme stores και ζηταει ο,τι υπαρχει ειναι χαμενος απο χερι.

Δεν περιμενω αποτελεσματα σε αυξηση ογκου απο την πρωτεινη. Αφου δεν εχει υδατανθρακες και ζαχαρη σε τεραστιες ποσοτητες. Κανω superset αυτο τον καιρο, απλα βαζω τα μεγιστα σε κιλα, και βαραωκαι αεροβιο 2 φορες την βδομαδα για καυσεις. Απλα δεν θελω να πεσω μυικα μαζι με το λιπος. Για αυτο περνω την πρωτεινη. Για να μενω στον ογκο που ειμαι ενω χανω λιπος. Θα το παρακολουθησω και με λιπομετρησεις. 

Τα εχεις μπερδεψει τα πραγματα φιλτατε. Απο τη μια τα εχεις μπερδεψει απο την αλλη τα εχεις υπεραπλοποιησει.

Αρχικα αεροβια 2 φορες τη βδομαδα δεν ειναι αρκετη. Η αεροβια πρεπει να γινεται συχνα και με συνεπεια αν θες να δεις τα πραγματικα αποτελεσματα της.
Υδατανθρακες και ζαχαρη μονο για ενεργεια και για να χαλας τα δοντια σου ειναι. Μυϊκη μαζα μεσα απο την πρωτεϊνη και τις παρεμφερεις ουσιες βαζεις.

Το αν θα πεσεις μυϊκα εξαρταται απ' τη διατροφη σου και τις ορμονικες ισορροπιες σου.
Αν δε γνωριζεις πως να παιξεις με αυτα, θα γινει απλα αυτο που ειναι να γινει.

Τελοσπαντων απ' οτι καταλαβαινω μολις τωρα αρχισες. Ψαξε και ενα αλλο θεματακι που δινω σε εναν αλλο φιλο πολλα καναλια youtube που εχουν παρα πολλες πληροφοριες μεσα. Με ψαξιμο, υπομονη, επιμονη, δουλεια και σκεψη θα καταφερεις αυτα που θες. Με συμπληρωματα ή χωρις.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM 900 - R850R

Δημοσιεύτηκε

Όσον αφορά την κρεατίνη, διαβάστε εδώ http://www.sciencetech.gr/arxeia/ARTHRA/NUTRITION/THEODOROU NEWSL 48 DIATROFI.pdf

Επιστημονικό άρθρο που περιγράφει ακριβώς τι κάνει η κρεατίνη.

Και στην πράξη το μόνο που κάνει είναι ότι για ένα μήνα είσαι μόνιμα πρησμένος και γεμάτος γαλακτικό οξύ. Ανεβαίνει ελαφρώς η δύναμη και η αντοχή. 

Μόλις την σταματήσεις....back to normal. Δεν προσφέρει απολύτως τίποτα πέρας της παροδικής αυτής ανόδου του σώματος.

Γιαυτό λέω για το μοσχαράκι, που έχει την υψηλότερη περιεκτικότητα σε κρεατίνη. Τρως λίγο και πρήζεσαι πολύ.

Επίσης, μυς μόνο με πρωτείνη, χωρίς υδατάνθρακα δεν μπορείς να βάλεις.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Και στην πράξη το μόνο που κάνει είναι ότι για ένα μήνα είσαι μόνιμα πρησμένος και γεμάτος γαλακτικό οξύ. Ανεβαίνει ελαφρώς η δύναμη και η αντοχή. 
Μόλις την σταματήσεις....back to normal. Δεν προσφέρει απολύτως τίποτα πέρας της παροδικής αυτής ανόδου του σώματος.

Δεν ειναι ετσι τα πραγματα φιλτατε. Κανει οντως δουλεια. Προφανως για να βλεπεις τα αποτελεσματα της πρεπει να τη συνεχιζεις.
Και μονο η αυξηση που δινει στην ενεργεια εχει σημασια.

Επίσης, μυς μόνο με πρωτείνη, χωρίς υδατάνθρακα δεν μπορείς να βάλεις.

Θες να μας το εξηγησεις λιγο αυτο?
Το οτι υπαρχει keto diet οπου παιζεις με 0 εως ελαχιστο υδατανθρακα το γνωριζεις?

Ναι δεν ειναι ιδανικη και χρησιμοποιειται κατα βαση για μειωση λοιπους, αλλα γινεται ακομα και ετσι να βαλεις μυς.
Και εδω δε μιλαμε για keto diet, μιλαμε απλα για το αν βαζεις μυς χωρις να μαμιεσαι στον υδατανθρακα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εμενα θα μου απαντησει καποιος.

περαν απο το συκωτι που θελει προσοχη η πρωτεινη μεσω σκευασματων μπορει να παιξει ρολο στην χοληστερινη? αν ξερετε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM 900 - R850R

Δεν μπορείς να τη συνεχίζεις επ' αόριστον. Κάνει ζημιά, και μετά από ένα σημείο δεν προσφέρει κάτι παραπάνω. Εξάλλου, οι οδηγίες λένε για 1 μήνα χρήση και μετά στοπ.

Το βρίσκεις λογικό να επιβαρύνεις τόσο πολύ νεφρά και συκώτι, για να είσαι λίγο πιο πρησμένος. Οδηγεί κάπου?

Όσον αφορά τον υδατάνθρακα η εξήγηση είναι εύκολη. Πριν στην παραθέσω σκέψου τον λόγο ύπαρξης πχ της 20άρας ή 40άρας πρωτείνης. Γιατί υπάρχει και δεν παίρνουν όλοι 90άρα?? Μα γιατί την χρησιμοποιούν, υποτίθεται, σε περίοδο όγκου διότι περιέχει μεγάλη περιεκτικότητα σε υδατάνθρακες (σκέτη ζάχαρη δλδ).

Η εξήγηση είναι ότι ο οργανισμός χρειάζεται καθημερινά συγκεκριμένη καύσιμη ύλη για να αποδώσει ο μυς κατά την προπόνηση. Πρέπει να γεμίζει γλυκογόνο με λίγα λόγια.

Εάν του στερήσεις το καύσιμο αυτό, θα στραφεί σε εναλλακτική πηγή ενέργειας και τότε ξέχνα την μυική αύξηση.

"Επίσης, σημαντικό πρόβλημα με την υψηλή πρόσληψη πρωτείνης αν δεν υπάρχει παράλληλη αύξηση της συνολικής πρόσληψης ενέργειας ( θερμίδων), είναι ότι μειώνεται η ποσότητα πρόσληψης των άλλων θρεπτικών ουσιών. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα την μειωμένη πρόσληψη των υδατανθράκων, των οποίων η κατανάλωση είναι εξίσου σημαντική με την κατανάλωση πρωτεϊνών για την μυική ανάπτυξη. Συμπερασματικά παρά τη δημοφιλή έμφαση στην πρόσληψη πρωτεϊνών απο αθλητές άρσης βαρών και αντιστάσεων, είναι σαφές ότι η ενεργειακή πρόσληψη είναι ο πιο σημαντικός παράγοντας διατροφής για τη μεγιστοποίηση της μυικής μάζας. Η παραγωγή ενέργειας μέσω της πρωτείνης είναι ενεργειακά μία δαπανηρή διαδικασία. Επομένως εάν καταναλώνεται επαρκής ποσότητα πρωτείνης αλλα μειωμένη ποσότητα συνολικής ενέργειας ( θερμίδων ) είναι σχεδόν αδύνατον να υπάρξει αύξηση της μυικής μάζας. Πιο συγκεκριμένα για να επιτευχθεί αύξηση της μυικής μάζας πρέπει να υπάρχει η απαραίτητη κατανάλωση πρωτείνης η οποία δεν θα ξεπερνά τα ανώτερα συνηστώμενα όρια σε συνδιασμό με θετικό ενεργειακό ισοζύγιο, δηλαδή οι ημερήσιες προσλαμβανόμενες θερμίδες πρέπει να είναι περισσότερες απο αυτές που δαπανόνται (καίγονται)."  http://www.diatrofi.gr/index.php/health/askisi/item/1226-πρωτεΐνη-και-αύξηση-μυϊκού-όγκου

"Η πρωτεΐνη αποτελεί το α' και το ώ της ανάπτυξης, τίποτε δεν γίνεται όμως χωρίς τη βοήθεια των υδατανθράκων. Οι υδατάνθρακες αποτελούν το βασικό καύσιμο του οργανισμού και συνεπώς τη κινητήρια δύναμη . Εάν το ημερήσιο διατροφολόγιο δεν περιέχει την κατάλληλη ποσότητα υδατάνθρακα, τότε ο οργανισμός θα ρίξει αρχικά στροφές και εν συνεχεία θα καταλήξει στην επιλογή εναλλακτικής καύσιμης ύλης. Εάν δεν θέλουμε να χάσουμε πρωτεΐνη στο ''φούρνο των υδατανθράκων'' θα πρέπει στο τραπέζι να βρίσκεται η κατάλληλη ποσότητα υδατάνθρακα. Στο σημείο αυτό θα πρέπει να τονίσουμε ότι κατάλληλη ποσότητα σημαίνει όσο ακριβώς θα χρειαστούμε, οτιδήποτε περισσότερο θα αποθηκευτεί κάτω από το δέρμα υπό μορφή λίπους."
http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/body/article1494424.ece

Γοογλαρε το όσο θες και θα δεις ότι έχω δίκιο. Μετρημένα κουκιά είναι.

Σκέτη πρωτείνη παίρνεις μόνο σε περίοδο γράμμωσης για να σώσεις ο,τι  μπορείς από τους μύες. Και αυτό δεν μπορεί να διαρκέσει για πολύ.

Τροποποιήθηκε από τον gkourmoul1
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (390cc) AGV K-5 MV Agusta F4

Φίλε spiros!!! γιατρός δεν είμαι αλλά από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι η γιατρός που με παρακολουθεί τα τελευταία 3 χρόνια (και λόγω χοληστερίνης) μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο και να μην ανησυχώ. Βέβαια εγώ από την άλλη καταναλώνω πρωτεΐνη μόνο τις μέρες των προπονήσεων και παρά τα διάφορα άλλα ..."πρόσθετα" που παίρνω, προσπαθώ να μην το παρακάνω. Όλα με μέτρο! :D

Τροποποιήθηκε από τον Priest

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα