BabisStinson

TCX S-Speed WP vs Alpinestars S-MX 6 vs SIDI Fusion Rain vs ?

15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha MT-07 (689cc) Shoei NXR Husqvarna 701 Rally (690cc)

Δημοσιεύτηκε

Γεια σας παιδιά, ότι λέει και ο τίτλος! Ψάχνω μπότες μιας και ακόμα δεν έχω πάρει  και τις χρειάζομαι για τις βόλτες εκτός Αθηνών που κάνουμε με την παρέα. (Έρχονται και τα γενέθλια σύντομα, να μου κάνω ένα καλό δώρο..!) Χάζεψα λίγο στο net, διάβασα και μερικά Θέματα εδώ και είδα τις 3 που μου αρέσουν αρκετά και είναι στο budget μου, εκεί στα 200 ευρώ χοντρικά:

- TCX S-Speed WP: http://www.tcxboots.com/eng/prodotti-dettaglio.php?prodotto=87 Μάλλον αυτές που μου αρέσουν περισσότερο!

lqbak8.jpg?resize(1100x800)

Alpinestars S-MX 6, σε μαύρο-κίτρινο φλούο: http://www.alpinestars.com/s-mx-6-boots?#.VglrIROqqko

2223014_black-yellow_1_1_1.jpg

SIDI Fusion Rain: http://www.sidisport.com/eng/scheda.php?&id=18&lng_riv=&macro=2

40_screen_fusionrain-black.jpg

Για πείτε λοιπόν σχόλια, review κλπ. Alpinestars πιστεύω στην Μοτοδυναμική θα βρω, SIDI θα περάσω από τον Τζωρτζόπουλο θα έχει, αλλά τις TCX θα τις έχει άραγε κανείς διαθέσιμες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki καζερ Ducati 1098

Δημοσιεύτηκε

tcx ισως στη colori

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (1000cc) Shoei XR 1100 Honda

Δημοσιεύτηκε

Θα σου προτεινα να κάνεις αυτο που κανουμε και με το κράνος.

Δοκιμή πρωτα απ'όλα!

Στα λεφτα που ψάχνεις υπάρχουν πολλά αξιολογα. Δες τι παιζει απο κοντά ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τι νουμερο φορας..?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αθλητικά 46, δεν έχω ξαναπάρει μοτοσικλετιστικές μπότες. Λογικά το ίδιο θα θέλω και σε αυτές?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

1 νουμερο μικροτερο παντα επαιρνα σε μποτες(dainese,sidi...) και φοραω 46 σε αθλητικα και εγω αλλα σιγουρα πρεπει να τις δοκιμασεις πρωτα καιμην ξεχνας δεν πας για τρεξιμο για οδηγηση ειναι τετοιου τυπου μποτες και ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Shiver AGV GP Pro Ducati Streetfighter S

Δημοσιεύτηκε

Γουστάρο TCX .....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW r1200gs

Δημοσιεύτηκε

οι αλπαιν να ξερεις ειναι οι πιο ζεστες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple R (675cc) Shoei NXR

Δημοσιεύτηκε

πας σε οποιο μαγαζι φερνει το αντιστοιχο προιον,δοκιμαζεις μια μποτα τησ μαρκας να δεις τη γραμμη χρησιμποιει κ παραγγελνεις απο νετ αμα δεν εχει το συγκεκριμενο μοντελο που θες εκει.

υγ οι αλπαιν ειναι γαματες εμφανισιακα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τις alpinestars τις έχω για χειμώνα. Την Gore-TEX έκδοση που δεν είναι διάτρητες. Πολύ ζεστές, πολύ στεγνές, δοκιμασμένες και στις προτείνω.
Για τις άλλες δεν έχω γνώμη ΑΛΛΑ:

TCX είχα παλιότερα και παρατήρησα πως η εσωτερική τους πλευρά, εκεί που έχει αυτόν τον πλαστικό μηχανισμό, σκαλώνει στα rearsets όταν μετακινείς το πόδι σου εμπρός πίσω (για φρένο, ανεβοκατεβάσματα ταχύτητες κλπ), οπότε δεν τις ξαναπροτίμησα.

Οι SMX-6 όπως βλέπεις δεν έχουν τέτοια προβλήματα και όπως φαίνεται, το ίδιο και οι SIDI. Σου προτείνω να δοκιμάσεις και να επιλέξεις ανάμεσα σε alpine και sidi.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας παιδιά. Θα κάνω την βόλτα μου το Σάββατο μάλλον να δοκιμάσω και βλέπουμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW r1200gs

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας παιδιά. Θα κάνω την βόλτα μου το Σάββατο μάλλον να δοκιμάσω και βλέπουμε.

να προσεξεις να μην ειναι πολυ σφιχτες,οι μποτες ανοιγουν λιγο κ θα σε κουραζουν

σε dainese εγω πηρα ενα νουμερο πανω,στι sidi που ειχα κ ηταν το νουμερο μου μετα το 2ωρο δεν αντεχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστώ για την συμβουλή, αυτά θέλω να προλάβω, γιατί μπορεί στο 5λεπτο που θα τις φορέσεις στο μαγαζί να είναι οκ, μετά την πρώτη ώρα είναι το θέμα πώς νιώθεις..

Άρα καλύτερα ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτό που θα είναι ακριβώς στο πόδι έως και ελαφρά σφιχτό?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Daytona (675cc) AGV GT Veloce

Δημοσιεύτηκε

Επειδή ψάχνω και εγώ μποτάκια με τα ίδια κριτήρια πάνω κάτω τελικά αγόρασες?

Έχω δει και κάποια της Forma αλλά ακόμα το ψάχνω , θα πάω την βόλτα μου στην Καλλιρόης από βδομάδα για να κάνω την αγορά και να δω τι άλλο μπορεί να βρω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Επειδή ψάχνω και εγώ μποτάκια με τα ίδια κριτήρια πάνω κάτω τελικά αγόρασες?

Έχω δει και κάποια της Forma αλλά ακόμα το ψάχνω , θα πάω την βόλτα μου στην Καλλιρόης από βδομάδα για να κάνω την αγορά και να δω τι άλλο μπορεί να βρω.

Δεν πήρα τίποτα ακόμα, γιατί πέσανε ένα σωρό άλλα έξοδα (κλασσικά τέλος του χρόνου..), από Μάρτη τώρα..

Αν δεις καμιά καλή της Forma γράψε κανένα σχόλιο κι εδώ..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα