xStefanosx

Τώρα που γνωριστήκαμε μεταξύ μας να σας γνωρίσω και εσάς τον Hulk...

52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Triumph Street Triple (675cc) Hjc Rpha 11

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

το στοκ τιμονι ειναι σα σωληνας καλοριφερ, φενεται πολυ ψευτικο.

Όντως φαίνεται λίγο μούφα αλλά είναι πραγματικά πολύ καλό 

οι μανετες ειναι ακριβως ιδιες με τις κινεζικες, με μια οπτικη διαφορα μονο. 

δε νομιζω οτι αξιζανε τα 80ευρω μονο και μονο γιατι πιθανων δε θα ξεβαψουν ουτε σε 10χρονια. 3 σετ κινεζου αλλαζες με τοσα λεφτα. 

Γενικά δεν έπαιζε να βάλω κινέζικες για δύο λόγους !! Πρώτον δεν εμπιστεύομαι τα κινέζικα προϊόντα καθόλου !! Είτε κινητά είτε για μηχανή είτε οτιδήποτε εμένα προσωπικά δεν με έχουν πείσει ακόμα ! Οπότε δεν έπαιζε να το ρισκάρω...! Θα μου πεις τι μπορεί να πάθουν ένα μεταλλικό κομματάκι είναι ?? ΕΕ δεν ξέρω αλλά πραγματικά δεν θέλω και να μάθω . Όλα δεν χαλάνε, μέχρι να χαλάσουν και να ψάχνεσαι πόσο μάλλον όταν μιλάμε για σύστημα που συνεργάζεται και με φρένα. Και δεύτερον θεωρώ λίγο "κρίμα" το να έχεις μηχανάκι και μάλιστα τόσο "ακριβό" (σε εισαγωγικά γιατί ακριβό είναι για την κατηγορία όχι γενικά προφανώς) και να βάζεις πράγματα κινέζικα και γενικά β διαλογής !! Στην τελική αν έχεις τόσο θέμα με το να πληρώσεις αυτό που θες είτε πάρε κάτι επώνυμο απλά μεταχειρισμένο (δεδομένου ότι θα το βρεις σε τουλάχιστον πολύ καλή κατάσταση αλλιώς πάλι fail ) είτε μην το κάνεις καθόλου άσε τις μαμά και το πολύ πολύ αλλάζεις με μία OEM την στραβή που έχεις/μπορεί να έχεις/είχα κλπ

Ξέρω την άποψη σου για τις κινέζικες μανέτες σε έχω διαβάσει σε άλλο θέμα που ήσουν πολύ ευχαριστημένος απλά εγώ δεν θα ένιωθα άνετα

(Ελπίζω να μην φανεί κάπως αυτό που γράφω γιατί έβαλα διάφορες "επικίνδυνες" λέξεις μέσα , απλά γράφω την προσωπική μου άποψη στο θέμα :cheers:) 

βαλε αντιβαρα στο τιμονι, μη το αφησεις ετσι.

Μέχρι το 11 τουλάχιστον κανένα triple δεν είχε αντίβαρα , ούτε τα street ούτε ta r ούτε τα speed , και το τιμόνι ακόμα και πάνω από τα 200 δεν κάνει κουνήματα , δεν κάνει τσαλιμάκια δεν κάνει τίποτα . Αν ποτέ ασχοληθώ να βάλω θα είναι καθαρά θέμα αισθητικής οπότε μπαίνει σίγουρα σε πολύ δεύτερη μοίρα 

Edit : Όσο έψαχνα για μανέτες πήρε το μάτι μου κάποιες two2wheels νομίζω λέγονταν οι κάτι τέτοιο που κυκλοφορούν και μέσο ebay και από ξεχωριστό site της εταιρίας . Στην αμερική υπήρξαν πολλά κρούσματα από μηχανάκια (όχι μόνο triumph) που με τους αντάπτορες (το μαύρο πλαστικό μεταξύ σίδερου και του υπόλοιπου συστήματος) ήταν ότι να ναι σε μέγεθος/λάθη σε σχήμα με αποτέλεσμα όχι απλά να καταλήγεις να το πειράζεις για να μπει αλλά σε κάποια μηχανάκια δεν μπήκαν καν...θα μου πεις πόσες ήταν οι ελαττωματικές σε σχέση με αυτές που δούλεψαν ?? Άγνωστο αλλά όπως είπα προτιμώ γενικά και να μην μάθω :laugh: 

Τροποποιήθηκε από τον xStefanosx
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.