xStefanosx

Τώρα που γνωριστήκαμε μεταξύ μας να σας γνωρίσω και εσάς τον Hulk...

52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται....  Καλοτάξιδο το Street triple, το είχα 3 χρόνια :winking:

'Ενα μειονέκτημα να σου προσθέσω ακόμα, αν η κοπελιά πίσω δεν είναι αθλητική-μικροκακωμένη-ευλίγιστη, καυλάκι με μια λέξη :biggrin: , και είναι λίγο πιο μεγαλόσωμη, από μέσο όρο Ελληνίδας και πάνω δλδ, δεν θα βολευτεί στην θέση του συνεπιβάτη για πολύ.

Αλλά δεν σχεδιάστηκε για πολυθρόνα καλοταισμένων το street triple έτσι κι αλλοιώς :winking:

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream
Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Καλοταξιδος ο hulk και απο εδω....

Ειναι φανταστικο μηχανημα το S3......στην πολη και ειδικα στους επιτοπιους ελιγμους εχει λιγο θεμα λογω μικρου κοψιματος του τιμονιου αλλα γενικα ειναι οπως τα λες,ευκολοοδηγητο και σχετικα ανετο λογω των σφιχτων αναρτησεων.

Στην εθνικη μεχρι τα 140 εισαι μια χαρα,μετα εχει λιγο ξυλο.....το δυνατο του χαρτι  ομως ειναι ο επαρχιακος.....εκει καταλαβαινεις τι αγορασες.

Απο καταναλωση παιζω στα 6λ με τη νεα χαρτογραφηση.....πιο πριν επαιζα στα 5.5-5.7 αλλα ειχε το προγραμμα για τα δυο τελικα arrow ενω εγω εχω την ολοσωμη,πραγμα που διαπιστωσαμε στο προσφατο σερβις.

Να το χαρεις οπως θες με προσοχη και σεβασμο......

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πάρε και δύο τεχνικούλια που είχα γράψει παλιότερα στο forumtriumph, αχρείαστα ας είναι

Τοποθέτηση διακόπτη φώτων: http://www.forumtriumph.gr/viewtopic.php?f=56&t=2331#p26811

Τοποθέτηση πίσω αμορτισέρ από Daytona: http://www.forumtriumph.gr/viewtopic.php?f=17&t=3185#p38879

Θα σου έλεγα να περάσεις μια βόλτα και από το forumtriumph.gr αλλά έχει ψοφήσει πλέον , σταμάτησε να ασχολείται ο κόσμος και δεν έχει την κίνηση που είχε κάποτε...

Βάλε και καμιά φωτό ε;

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Α ξέχασα, service manual εδώ >>> http://www.torrkish.com/triumph/Workshop Manual.pdf

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM (1290cc)

Δημοσιεύτηκε

να συνεχισεις να το χαιρεσαι για πολλα ακομα χιλομετρα!!

:clapping2::clapping2:

:cheers:

ΥΓ Απ τις λιγες φορες που διαβαζω σεντονια αλλα το χα κανει και τοτε στα ευχαριστα γιατι τα λες καλα :)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple (675cc) Hjc Rpha 11

Δημοσιεύτηκε

Πάρε και δύο τεχνικούλια που είχα γράψει παλιότερα στο forumtriumph, αχρείαστα ας είναι

Τοποθέτηση διακόπτη φώτων: http://www.forumtriumph.gr/viewtopic.php?f=56&t=2331#p26811

Τοποθέτηση πίσω αμορτισέρ από Daytona: http://www.forumtriumph.gr/viewtopic.php?f=17&t=3185#p38879

Θα σου έλεγα να περάσεις μια βόλτα και από το forumtriumph.gr αλλά έχει ψοφήσει πλέον , σταμάτησε να ασχολείται ο κόσμος και δεν έχει την κίνηση που είχε κάποτε...

Βάλε και καμιά φωτό ε;

'Eχω γραφτεί στο φόρουμ της triumph αλλά παίζει πάρα πολύ νέκρα να σου πω την αλήθεια αν και το μάτι μου πήρε διάφορα τεχνικά και θέματα πιο εξειδικευμένα πάνω στο μηχανάκι...ίσως ξανακάνω μία βόλτα προς τα κει αν μου ξαναχρειαστεί κάτι τέτοιο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple R (675cc) Shoei NXR

Δημοσιεύτηκε

Σε καταλαβαινω απολυτα Στεφανε γιατι ειμαι και γω νεος κατοχος Street Triple R εδω και 2 μηνες και 2000κμ και ειμαι καυ..μενος οσο και συ.Ευχαριστησου το οσο δε παει απλα!

Το μονο που εχω να πω απο πλευρας μου ειναι οτι το μηχανακι αγκομαχαει λιγο μες στη πολη στα χαμηλα,δεν φτιαχτηκε γιαυτο κατ'εμε.Οσο για την εθνικη και ταξιδι με ενα καλο μπουφαν και κρανος δε καταλαβαινεις τιποτα ουτε στα πολλα.Στροφες?οπως ειπες το στοιχειο του.

Καλοριζικο με απροβληματιστα και ασφαλη χιλιομετρα!

Υ.Γ Αν ενδιαφερεσαι για λαβη συνεπιβατη εχω της triumph στειλε ινμποξ

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Σε καταλαβαινω απολυτα Στεφανε γιατι ειμαι και γω νεος κατοχος Street Triple R εδω και 2 μηνες και 2000κμ και ειμαι καυ..μενος οσο και συ.Ευχαριστησου το οσο δε παει απλα!

Το μονο που εχω να πω απο πλευρας μου ειναι οτι το μηχανακι αγκομαχαει λιγο μες στη πολη στα χαμηλα,δεν φτιαχτηκε γιαυτο κατ'εμε.Οσο για την εθνικη και ταξιδι με ενα καλο μπουφαν και κρανος δε καταλαβαινεις τιποτα ουτε στα πολλα.Στροφες?οπως ειπες το στοιχειο του.

Καλοριζικο με απροβληματιστα και ασφαλη χιλιομετρα!

Υ.Γ Αν ενδιαφερεσαι για λαβη συνεπιβατη εχω της triumph στειλε ινμποξ

Πρέπει να χεις το καινούργιο triple εσύ το οποίο από ότι έχω διαβάσει έχει τελείως διαφορετική κλιμάκωση στις πρώτες ταχύτητες οπότε δεν γνωρίζω πως δουλεύει το μοτέρ εκεί !! Κατά τα άλλα όπως τα λες είναι και εννοείται οτί το μηχανάκι δεν φτιάχτηκε για την πόλη !! 

Για την χειρολαβή δεν με καίει προς το παρών δεν υπάρχει καθόλου δικάβαλο ταξίδι σε φετινά σχέδια αλλά αν μου φανεί οτί την χρειάζομαι θα επικοινωνήσω σε ευχαριστώ πολύ !!

Περισσότερο ήθελα να σχολιάσω το οτί για μηχανάκι που κάνει δέκα χιλιάρικα θεωρώ τέτοιες παραλήψεις σχεδόν απαράδεκτες...

Αν έχεις όντως το τριπλε δεύτερης γενιάς την στάθμη βενζίνης εκεί τουλάχιστον την προσέθεσαν η το μηχανάκι παραμένει με το τραγικό λαμπάκι ?? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street triple Arai Rebel

Δημοσιεύτηκε

Στάθμη βενζίνης έχει κανονικά.

Να το χαίρεσαι καλά χιλιόμετρα!

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

1 pic = 1000 words.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μόλις γυρίσαμε από βόλτα...πήγαμε μέχρι τον Πολύγηρο και πίσω ο καιρός ήταν περίεργος και δεν μπορούσαμε να προχωρήσουμε προς πιο μέσα στην χαλκιδική ! Από βδομάδα έχουμε λάδια κινητήρα λάδια στο πιρούνι και ότι άλλο προκύψει ίσως ρίξουμε και μία ματιά στις βαλβίδες και μετά πλύσιμο γυάλισμα γιατί σε λίγο δεν θα έχουμε καν φώτα από τα μυγάκια... 

12072708_1652331385009301_55616629656396

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πρέπει να χεις το καινούργιο triple εσύ το οποίο από ότι έχω διαβάσει έχει τελείως διαφορετική κλιμάκωση στις πρώτες ταχύτητες οπότε δεν γνωρίζω πως δουλεύει το μοτέρ εκεί !! Κατά τα άλλα όπως τα λες είναι και εννοείται οτί το μηχανάκι δεν φτιάχτηκε για την πόλη !! 

Για την χειρολαβή δεν με καίει προς το παρών δεν υπάρχει καθόλου δικάβαλο ταξίδι σε φετινά σχέδια αλλά αν μου φανεί οτί την χρειάζομαι θα επικοινωνήσω σε ευχαριστώ πολύ !!

Περισσότερο ήθελα να σχολιάσω το οτί για μηχανάκι που κάνει δέκα χιλιάρικα θεωρώ τέτοιες παραλήψεις σχεδόν απαράδεκτες...

Αν έχεις όντως το τριπλε δεύτερης γενιάς την στάθμη βενζίνης εκεί τουλάχιστον την προσέθεσαν η το μηχανάκι παραμένει με το τραγικό λαμπάκι ?? 

το πρωτης γενιας STR εχω του 09.Στο καινουριο βαλανε πιο μακρια τη 1η για να ναι καλυτερο στη πολη και δεικτη βενζινης με νταμακια οπως ειναι εμας τωρα η θερμοκρασια.λεπτομερειες ομως..το μηχανακι ειναι οπλο:kill:Τι να τον κανεις τον δεικτη βενζινης αν δε κατεβαινεις με χαμογελο καθε φορα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati S2R

Δημοσιεύτηκε

Καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Σήμερα παρέλαβα το μηχανάκι από το μάστορα

3L bel ray 10-50 συνθετικό 

λάδι στο πιρούνι 

καθαρισμός μπεκ 

τέντωμα αλυσίδας 

φίλτρο λαδιού 

φίλτρο βενζίνης

και φυσικά πλύσιμο γυάλισμα

150 ευρώ συνολικό κόστος

σε 7κ-8k χλμ πάμε για μεγάλο καθώς θα χουμε επισήμως πάνω από 40κ χλμ

αισθητή διαφορά σίγουρα κάναν τα λάδια στο πιρούνι καθώς ήταν η πρώτη φορά που αλλάζονται μετά από 6 χρόνια χρήσης

τώρα περιμένουμε το σκ να τα τεστάρουμε καλά καλά προς Χαλκιδικήή

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Στην πισω αναρτηση εκανες σερβις?στο μπροστινο εκανες μονο λαδια η και ελατηρια?

σκεφτομαι να τα κανω και γω ενα σερβις μιας και δεν εχουν αγγιχτει ποτε 6 χρονια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

έκανα μόνο μπροστά και μόνο λάδια ελατήρια θεωρώ ότι δεν χρειαζόντουσαν αλλαγή με τίποτα εκτός αν ήθελες να πας στο τομέα βελτίωση και όχι συντήρηση !!

Η πίσω ανάρτηση δεν πειράχθηκε να σου πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα καν...!! 

Από τα αποτελέσματα που είδα και μόνο με τα λάδια θα σού έλεγα κάντο με χίλια αισθητή διαφορά σκλήρυνε αρκετά το μπροστινό μου και δεν ήταν κάτι τόσο κοστοβόρο είναι μία δουλεία που κυμαίνεται στα 40 +- κάτι ευρώ !! Κάνε αν θες καμία ερώτηση και στον μάστορα σου τι παίζει με service πίσω ανάρτησης και πες μας μία γνώμη !! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

όχι ένα απλό σέρβις θέλω να κάνω μπρος πίσω για θέμα συντήρησης δεν με νοιάζει η σκληρότητα αφού είναι R και αυτό ρυθμίζεται.θα το πάω σε αναρτησά να μου το ρυθμίσει στα γούστα μου και τα κιλά μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Το μηχανακι μας παιρνει 3,300 λαδι.....τσεκαρε το.

Φιλτρο βενζινης που εχει και το αλλαξες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το μηχανακι μας παιρνει 3,300 λαδι.....τσεκαρε το.

Φιλτρο βενζινης που εχει και το αλλαξες?

υπάρχει φίλτρο μες στη τρόμπα βενζίνης κάτω απ το ντεπόζιτο αλλά δεν ενδείκνυται για αλλαγή απ'τη triumph νομίζω.στα speed αλλάζουν..Στέφανε έχει ενδιαφερον τι άλλαξες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

χαχαχαχχαχαχαχαχα ποοο εντάξει είμαι πολύ μαλάκ@ς....φίλτρο αέρα ήθελα να γράψω και δεν άλλαξε καθαρίστηκε...geo strat για λίγο με σκάλωσες λέω τι λέει ο τύπος πιο φίλτρο βενζίνης.... όσο για το λάδι έγραψα χόντρικα το 3L στην απόδειξη έγραφε 3, κάτι και δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία στο κάτι... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Λίγες μέρες πριν την 28η έμεινα από μπαταρία και επειδή είχα προγραμματισμένο να κατέβω στον Βόλο να δω τους δικούς μου είπα οτί θα πάω θα γυρίσω και θα αλλάξω μετά καθώς δεν είχε νόημα να αλλάξω μπαταρία δύο μέρες μετά να φύγω και 10 μέρες να μείνει ακίνητη η μηχανή !! Οπότε σήμερα πήγα όλο χαρά πήρα την μπαταρία την έβαλα όλο χαρά και εγώ και ο Hulk....χμμμμ...μέχρι που μετρήσαμε τα ρεύματα και η μπαταρία δεν φόρτιζε...!!

Καλά καταλάβατε οι κάτοχοι triple και μη...ο πολύ γνωστός μας φίλος ο ανορθωτής μας άφησε χρόνους !!

Σε αναμονή λοιπόν εύρεσης ανορθωτή και ελπίζω να βρεθεί κάτι στην Αθηνά γιατί αλλιώς το βλέπω να ξαναοδηγάω μετά από κανέναν μήνα :blowup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ΟΟΟΧΙΙΙΙ ρε φιλε..

την ειχε κανει την ανακληση ο προηγουμενος??

ειχε καποια συμπτωματα πριν τον καψει η ετσι μπαμ και κατω?

χεζομαι και μονο στην ιδεα μη μου τυχει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το μοντέλο δεν ήταν στην ανάκληση αλλά ο ανορθωτής έχει αλλαχτεί νομίζω ! Μπαμ και κάτω και πολύ σκληρά μάλιστα σταμάτησα να πάρω λεφτά από ατμ ανέβηκα και δεν άναβε !! Γενικά από τις πληροφορίες που έχω συλλέξει μέχρι στιγμής δεν είναι κάποιο ακραίο κόστος να τον αλλάξεις όπως είπα και πριν το μανίκι είναι να τον βρεις εμείς πήραμε τηλέφωνο στην triumph περίπου 11 το πρωί και δεν υπάρχουν νέα ακόμα και αν πάει με παραγγελία από έξω (μέσω triumph) χέσε ψηλά και αγνάντευε !! Εγώ ψάχνω ήδη ebay κλπ οι τιμές είναι εως υπερβολικά χαμηλές (35 ευρώ ΟΧΙ ΚΙΝΕΖΙΚΟΣ ) αλλά ένα θέμα είναι και η ποιότητα...(όχι ότι της triumph γ@μ@ει αλλά λέμε τώρα...) 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

καινουριος ποσο κανει μηπως ειδες?

εγω ειμαι στο ψαξιμο μηπως τον μετακινησω απο κει που ειναι γιατι ειναι πολυ ευαλωτος.μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι που να χουν κανει,μονο στα μπονεβιλ που τον κοτσαρουν μπροστα κατω απ το φαναρι.η λυση ειναι ή μετακινηση ή lowboy εξατμιση 3-1 και τελος:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα