kpapageo

Οι skier και snowboarder του φόρουμ

176 μηνύματα σε αυτό το θέμα

HJC R-Pha 10+ Ducati MTS Tricolore (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Κοιτάχτε εδώ κατάσταση στην Βασίλω :cry:

lastl.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Triumph Street Triple (675cc) Hjc Rpha 11

Δημοσιεύτηκε

Υποτίθεται ότι αυτές τις μέρες θα χιονίσει και βασίλω και νάουσα επιτέλους και πήλιο θα ξαναβάλει πράγμα !! Άντε να ρίξει τίποτα γιατί τρίτη τελειώνει η εξεταστική 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail (650cc) Caberg Ego

Δημοσιεύτηκε

Υποτίθεται ότι αυτές τις μέρες θα χιονίσει και βασίλω και νάουσα επιτέλους και πήλιο θα ξαναβάλει πράγμα !! Άντε να ρίξει τίποτα γιατί τρίτη τελειώνει η εξεταστική 

Είμαι Βόλο. εντός πόλης βρέχει. Πήλιο αύριο δίνει χιονόπτωση αλλά όχι τρελά πράγματα.

Δεν έπιασε πολύ βόρεια η κακοκαιρία. Παρνασσοκαλάβρυτα δίνει καλά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Meteo μέχρι αύριο το πρωί δίνει ζέστη (μέχρι 8 βαθμούς) για Βόλο !! Από όσο ξέρω το βουνό αν δεν πάει στον βόλο 5 άντε 6 βαθμούς δεν ρίχνει σχεδόν τίποτα πάνω !! Από αύριο μεσημέρι και μετά δίνει κρύα καλά για τα δεδομένα Βόλου/Πηλίου ωστε να ρίξει να τίποτα καλό οπότε αναμένουμε !! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ευτυχώς έριξε κάτι ψιλά αλλιώς μας έβλεπα έτσι :2funny:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έβαλε βασιλίτσα; Πηγάδια είδα μόνο ένα βίντεο που ανέβηκε στο fb και έριχνε καλούτσικα. Την συνέχεια δεν την ξέρω.

Το μεσημέρι η πρόγνωση για τετάρτη έδινε τριάντα ποντάκια (για βασιλίτσα). Τώρα τα πήρε πίσω και δίνει ούτε δέκα την πέμπτη και αργότερα βροχή. Είναι νωρίς ακόμη βέβαια. Τετάρτη ποντάρω σε χιονόπτωση. 

Btw, μετράω 14ΚΣ για St. Anton. :yahoo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Στην Βασιλίτσα έτσι όπως το είδα από τις κάμερες πρέπει να έβαλε 5-10 πόντους. Στα Πηγάδια καμιά 20άρα.

Εσένα τι σε νοιάζει, θα αναπληρώσεις τις χαμένες μέρες στην Αυστρία :tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Triumph Street Triple (765RScc)

Δημοσιεύτηκε

Το χκ στον βόλο δεν λέει καθόλου.Κακές πίστες,κακό προσωπικό.Προτιμήστε κάπου αλλού!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το χκ στον βόλο δεν λέει καθόλου.Κακές πίστες,κακό προσωπικό.Προτιμήστε κάπου αλλού!

Συμφωνώ για το προσωπικό (όπου προσωπικό βλέπε διοίκηση τόσο χιονοδρομικού όσο και ΕΟΣ Βόλου , νομαρχίες , άτομα που έχουν μαγαζιά για ενοικιάσεις/φαγητά κλπ κλπ κλπ ) αλλά οι πίστες δεν είναι καθόλου κακές ίσα ίσα και το βουνό σαν βουνό είναι πανέμορφο !! 

Έβαλε βασιλίτσα; Πηγάδια είδα μόνο ένα βίντεο που ανέβηκε στο fb και έριχνε καλούτσικα. Την συνέχεια δεν την ξέρω.

Το μεσημέρι η πρόγνωση για τετάρτη έδινε τριάντα ποντάκια (για βασιλίτσα). Τώρα τα πήρε πίσω και δίνει ούτε δέκα την πέμπτη και αργότερα βροχή. Είναι νωρίς ακόμη βέβαια. Τετάρτη ποντάρω σε χιονόπτωση. 

Btw, μετράω 14ΚΣ για St. Anton. :yahoo:

Γιαννάρα παλικάρι μου τη ζωή σου να κανα...(απλά  να χα το triple αντί για τον πήγασο γιατί τα χω βαρεθεί τα μονοκύλινδρα) :tongue:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Triumph Street Triple (765RScc)

Δημοσιεύτηκε

Συμφωνώ για το προσωπικό (όπου προσωπικό βλέπε διοίκηση τόσο χιονοδρομικού όσο και ΕΟΣ Βόλου , νομαρχίες , άτομα που έχουν μαγαζιά για ενοικιάσεις/φαγητά κλπ κλπ κλπ ) αλλά οι πίστες δεν είναι καθόλου κακές ίσα ίσα και το βουνό σαν βουνό είναι πανέμορφο !! 

Καμία σχέση με Παρνασσό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Προφανώς !! 17 Lift και 18 πίστες το ένα 6-7 lift και πέντε πίστες το άλλο...!! Έτσι συγκρίνονται δύο χιονοδρομικά ?? Γιατί αν είναι έτσι και νάουσα και πισοδέρι (που ειδικά τα πηγάδια είναι καταπληκτικά σε όλα τους....) για τα σκουπίδια cool !!

Μεγάλε το χιονοδρομικού του Πηλίου το γυρνάω από δέκα χρονών και αυτή τη στιγμή μου λείπουν 2 3 μήνες για τα 23 !! To xω ζήσει σε εποχές που ο ΕΟΣ Βόλου κατέβαζε αθλητές σε lang lauf , καταβάσεις και snowboard στην εθνική σε αγώνες στο εξωτερικό και σε φοιτητικές ολυμπιάδες και δεν ασχολιόταν κανένας ούτε από τον ΕΟΣ ούτε από το χιονοδρομικό και τις νομαρχίες να πατηθούν πίστες να προπονηθούμε και το χω ζήσει και σαν τουρίστας πια στα 20 μου και κάθε φορά που πηγαίνω λέω με τέτοια οργάνωση που έχετε πούστηδες χίλιες φορές να μην ανέβαινα καν από το να σας τρώω στη μάπα...αλλά κακά τα ψέματα τόσο το βουνό όσο και οι πίστες φοβερές είναι !!

Άντε να ρθει η τετάρτη μπας και βάλει τίποτα στα βόρεια γιατί έτσι όπως πάει ο καιρός θα κλείσουμε season με 1 τσούλημα όλο και όλο :thumbsdown:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παιδιά από τότε που ασχολούμαι με την χιονοδρομία νομίζω πως δεν έχω δει χειρότερη σεζόν. 

Btw, 

Ελάτε να κλάψουμε παρέα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν δεν έρθει τούμπα ολόκληρο το σύμπαν τελείωσε η φετινή χρονιά !! τα μισά χιονοδρομικά θα έχουν για όλη τη βδομάδα ελάχιστες θερμοκρασίες στους 5 βαθμούς...και μετά μπαίνει μάρτης...

Πολύ μούφα η σεζον !! Τίποτα δεν προλάβαμε :thumbsdown:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Τσεκάρετε τι κάνει ο τύπος !!!

Τροποποιήθηκε από τον xStefanosx

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν δεν έρθει τούμπα ολόκληρο το σύμπαν τελείωσε η φετινή χρονιά !! τα μισά χιονοδρομικά θα έχουν για όλη τη βδομάδα ελάχιστες θερμοκρασίες στους 5 βαθμούς...και μετά μπαίνει μάρτης...

Πολύ μούφα η σεζον !! Τίποτα δεν προλάβαμε :thumbsdown:

Από την ερχόμενη τρίτη και μετά, όποιος βρει χιόνι σε χιονοδρομικό να το βγάλει φωτογραφία για να΄χει να το θυμάται. Δεν θα μείνει τίποτα. Με την επόμενη κακοκαιρία ξεκινάμε πάλι απ΄το μηδέν.

Τσεκάρετε τι κάνει ο τύπος !!!

Το είδα ρε φίλε πριν από μερικές μέρες. Τρομερός!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα τραβολογιομαστε στο Καιμακ μου φαινεται μπας και σωσει τιποτα το υψομετρο γιατι στα υπολοιπα δεν βλεπω φως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα τραβολογιομαστε στο Καιμακ μου φαινεται μπας και σωσει τιποτα το υψομετρο γιατι στα υπολοιπα δεν βλεπω φως.

Πήγε φίλος καϊμάκ την προηγούμενη εβδομαδα. Καλά δεν το λες ότι είναι, αλλά καλύτερα απ΄τα υπόλοιπα χ/κ.

Μόλις γυρίσω από Αυστρία, αν συνεχίσουν να είναι το ίδιο απελπιστικά τα πράγματα, φώκιες και βουρ για Σμόλικα ή Όλυμπο. 

Προμηνύεται κακοκαιρία από 20/2 αλλά δεν θα΄χει μείνει τίποτα μέχρι τότε. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ασχολείσαι με ορειβατικό? Κάποια στιγμή αν έχω λεφτά θέλω να πάρω splitboard για να ξεκινήσω και εγώ. Μέχρι τότε με χιονορακέτες και το σανίδι στην πλάτη με ιμάντες στο σακίδιο παλεύεται λες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ασχολείσαι με ορειβατικό? Κάποια στιγμή αν έχω λεφτά θέλω να πάρω splitboard για να ξεκινήσω και εγώ. Μέχρι τότε με χιονορακέτες και το σανίδι στην πλάτη με ιμάντες στο σακίδιο παλεύεται λες?

Από πέρυσι, και φέτος που είμαι σχετικά κομπλέ από εξοπλισμό θα το πάρω στα σοβαρά. Όχι όμως ορειβατικό με σκοπό να κυνηγάω χρόνους ανάβασης. Ορειβατικό με σκοπό την ανάβαση και την backcountry κατάβαση. Πέρυσι βρήκα σε πολύ καλή τιμή freeride-ορειβατική δέστρα και χθες παρήγγειλα τις φώκιες μου απ΄τον κλαουδάτο. 

Οπότε θα το τραβήξω φέτος όσο πάει, και θα κυνηγήσω και τα event όπως αυτό που οργανώνει η explosivo τον απρίλιο στον Σμόλικα. Είχα στο πρόγραμμα να ανέβω και Όλυμπο με έναν φίλο αλλά απαιτούνται κραμπόν, πιολέ, εξοπλισμός χιονοστοιβάδας και κάποιες γνώσεις αναρρίχησης που δεν τις έχουμε. Το βουνό των θεών παίρνει παράταση.

Χιονορακέτες πήρε φίλος κολλητός που τσουλάμε μαζί αλλά δεν έχει τύχει να τις δοκιμάσει ακόμη. Είναι σίγουρα πιο φθηνή λύση απ΄το splitboard αλλά δεν ξέρω πόσο κουραστικό είναι. Αρχές μάρτη είπαμε να ανέβουμε καιμακ μέχρι πάνω το εκκλησάκι. Εγώ σκινάρισμα κι΄αυτός με χιονορακέτες και σανίδι στην πλάτη. Θα΄χεις νέα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ωραίος, ο Σμόλικας από Σαμαρίνα που είχα ανέβει το φθινόπωρο φαίνεται να έχει πολύυυυυ πεδίο για freeride. ABS έχεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τίποτα.. Τα μόνα που έχω είναι αλουμινοκουβέρτα, φτυάρι, σφυρίχτρα, καπνογόνο ημέρας,κιτ πρώτων βοηθειών και ένα κινητό (απ΄τα παλιά τα ασπρόμαυρα) με sim μέσα πάντα φορτισμένο. Μου λείπει σόντα και πομποδέκτης. Αυτά σε πρώτη φάση. Σακίδιο με abs δεν ξέρω πότε θα είμαι σε θέση να πάρω λόγω τιμής. 

Θεωρώ πως με τα παραπάνω, συν ένα avalung (που παίζει γύρω στο 100αρι) είσαι αρκετά ασφαλής. Απλά πρέπει να υπάρχει και παρέα με πομποδέκτη. Αλλιώς είναι άχρηστος. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Austria calling. Μερικές ώρες μείνανε.. :yahoo:

e120c9.jpg

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα εισηγηθώ το ban σου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZ (250cc) Airoh Aviator 2.1 Husqvarna sm 570r (576cc)

Δημοσιεύτηκε

Αρρωστο! Must watch το βιντεακι παιδες!

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Χάλια ήταν. Μην πάτε! 

20u1mwp.jpg

15s56wm.jpg

n1t75c.jpg