stel0

Συζητηση περι βίας και καταστολής των ΜΑΤ και Αστυνομίας.

126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM Superduke 1290

Δημοσιεύτηκε

Απο την πρωτη σελιδα του pdf στο πρωτο λινκ

image.jpg

Αυτος που τρωει ξυλο φοραει ειδικη μασκα προστασιας. Απο τι????? Αυτος ο ανθρωπος λοιπον, αγαπητε λεφλερ, πηγε να διαδηλωσει ειρινικα, ετσι?

1. Προς αποφυγη παρεξηγησεων, ηθελα να το διαβασω, αλλα ειναι 77 σελιδες και στη δουλεια ειναι κομματακι δυσκολο. :D Θα το κανω στο σπιτι και θα επανελθω, απλως η πρωτη εντυπωση ηταν οτι το ο τιτλος του αρθρου (κακομεταχειριση) δε συναδει με την εικονα. Δε διαβασα ουτε τα αλλα δυο.

2. Δεν αμφισβητω οτι η ΕΛ.ΑΣ. μπαζει και χρειαζεται δουλεια

3. Δεν αμφισβητω οτι υπαρχουν περιπτωσεις αφθαιρεσιας, βιας κλπ χωρις συνεπειες προς τους θυτες.

4. Η προσωπικη αποψη ειναι οτι τα ΜΑΤ ειναι για να δερνουν (δυστυχως ή ευτυχως) κι οτι, ΙΜΟ, πιο γονιμη θα ηταν η συζητηση γιατι διατασσεται αμεσα κι ευκολα η επεμβαση των απο το υπουργειο. Οπως επισης και γιατι καποιοι πανε σκοπιμα για να κανουν μια ειρινικη πορεια διαμαρτυριας μπουρδελο.

Το βίντεο φίλε μου "Χούντα στην πλατεία" δες το λίγο στην αρχή ίσως να αναθεωρήσεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki

Δημοσιεύτηκε

Το βίντεο φίλε μου "Χούντα στην πλατεία" δες το λίγο στην αρχή ίσως να αναθεωρήσεις.

Ναι τωρα περίμενε ... σε κανα 20λεπτο

Ρε μια χαρα φιλήσυχοι άνθρωποι ειναι μην πετάτε λάσπη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

ωχ, ωχ, ωωωωχ......

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Peugeot Scooter εργάτης (Γ.Τ.Π.cc) Nolan N84 Harley Davidson V-Rod (1247cc)

Δημοσιεύτηκε

Ναι τωρα περίμενε ... σε κανα 20λεπτο

Ρε μια χαρα φιλήσυχοι άνθρωποι ειναι μην πετάτε λάσπη

Πω πω, σαν χθες το θυμάμαι αυτό. Αυτό και τον Σ(φ)αλιαρέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

:tooth: :tooth: :tooth:

Τα επιφωνηματα, ηταν για το λινκ που θα καταλήξει στο τοπικ.....

Και θα μπουρλοτιασει τα πάντα... :sorry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Κι όμως: Κινδύνευσαν οι επιβάτες του τρόλεϊ και ο οδηγός του. Οι κουκουλοφόροι σταμάτησαν το όχημα στη μέση του δρόμου και υποχρέωσαν τους πάντες να εξέλθουν για να το πυρπολήσουν.

Κι αν κάποιος πείσμωνε και δεν έβγαινε, διότι δεν ήθελε να σκύψει το κεφάλι στις απειλές της κουκούλας;

Τι θα γινόταν; Θα τον έκαιγαν ζωντανό, συνθέτοντας σκηνικό εγχώριου τζιχαντισμού στο κέντρο της Αθήνας;

Κι όμως: Μολονότι οι ένοχοι βρίσκονταν στα 10-20 μέτρα από την Αστυνομία, φορώντας κουκούλες,

οι (ελάχιστες) διμοιρίες έδρασαν αμυντικά, παθητικά, σχεδόν αδιάφορα, με τη λογική "άντε να τελειώνουμε, να φύγουμε από εδώ".

Δεν έγινε καμία προσαγωγή, καμία σύλληψη.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM lc4 adventure

Δημοσιεύτηκε

Απο την πρωτη σελιδα του pdf στο πρωτο λινκ

image.jpg

Αυτος που τρωει ξυλο φοραει ειδικη μασκα προστασιας. Απο τι????? Αυτος ο ανθρωπος λοιπον, αγαπητε λεφλερ, πηγε να διαδηλωσει ειρινικα, ετσι?

1. Προς αποφυγη παρεξηγησεων, ηθελα να το διαβασω, αλλα ειναι 77 σελιδες και στη δουλεια ειναι κομματακι δυσκολο. :D Θα το κανω στο σπιτι και θα επανελθω, απλως η πρωτη εντυπωση ηταν οτι το ο τιτλος του αρθρου (κακομεταχειριση) δε συναδει με την εικονα. Δε διαβασα ουτε τα αλλα δυο.

2. Δεν αμφισβητω οτι η ΕΛ.ΑΣ. μπαζει και χρειαζεται δουλεια

3. Δεν αμφισβητω οτι υπαρχουν περιπτωσεις αφθαιρεσιας, βιας κλπ χωρις συνεπειες προς τους θυτες.

4. Η προσωπικη αποψη ειναι οτι τα ΜΑΤ ειναι για να δερνουν (δυστυχως ή ευτυχως) κι οτι, ΙΜΟ, πιο γονιμη θα ηταν η συζητηση γιατι διατασσεται αμεσα κι ευκολα η επεμβαση των απο το υπουργειο. Οπως επισης και γιατι καποιοι πανε σκοπιμα για να κανουν μια ειρινικη πορεια διαμαρτυριας μπουρδελο.

Οχι που θα κατεβαίνω στην πορεία με τα σώβρακα για να μην τις τρώω. Στις πορείες πέφτει ξύλο και χημικά. ΤΕΛΟΣ. Οποιος πιστευει κατι διαφορετικό του ευχομαι καλή τυχη αν κατέβει ποτέ,

απο τη στιγμή που πέφτει ξύλο και χημικά θα βάλω ότι μπορώ για να προστατευτώ. Δηλαδή εσύ που βάζεις κράνος στη μηχανη το κάνεις γιατι θές να πάς να πέσεις? Προληπτικά το βάζεις.

Και ειναι αρκετά εντυπωσιακό οτι επέλεξες να βάλεις αυτην την φώτο και όχι την αλλη με την κοπελίτσα απο το αλλο αρθρο που πόσταρε ο λεφλώρ. Και ειτε το καταλαβαίνεις ειτε οχι δημιουργείς εντυπωσεις με αυτόν τον τρόπο.

Και για να μην πέσει κάτω. Εγώ λεω σε οποιον κατεβαίνει σε πορείες τετοιου τύπου να φοράει οτι μπορεί για να προστατευτεί. Μασκες κρανη μακρυα ρουχα και οτι αλλο μπορεί. Τα χημικά εγκαυματα δεν παίζουν. οπως και τα ανοιγμένα κεφαλια και τα αναπνευστικά προβλήματα.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail Pegasos ADV

Δημοσιεύτηκε

είδατε φαντάζομαι ότι ένας ΜΑΤας σκότωσε την 7χρονη κόρη του?γιατί για τον βούλγαρο έγινε χαμος για τον ΜΑΤατζή απο χτές περιμένω να ανοίξει κάνα θέμα αλλά τίποτα! και είναι πολλά τα περιστατικά ψυχικής ασθένειας στην τάξη των ΜΑΤ. θυμάστε ο άλλος στην χαριλάου τρικούπη που αυτοκτόνησε και άλλα διάφορα τέτοια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Πραγματικά η λογική με την οποία σε θέμα "βία και καταστολή" ποστάρονται καμμένα τρόλει και μπάχαλα με ξεπερνάει.

Τι θέλετε να πείτε δηλαδή πως επειδή συμβαίνουν άσχημα πράγματα δικαιολογείται το οτιδήποτε?

Ή πως το ξύλο πρέπει να πέσει κάπου ρε αδερφέ. Ένα τρόλει = 200 γκλομπιές, ε κάποιος πρέπει να τις φάει για να βγει ο ισολογισμός στο τέλος?

Δηλώστε εθελοντικά να τις φάτε εσείς τότε ρε παιδιά, γίνετε η αλλαγή που θέλετε να δείτε στον κόσμο.

Edit: pit_hal, ναι περίμενε. ΜΑΤατζής και Έλληνας ήταν, σιγά μην θιχτεί κανένας από τους υπερασπιστές των απανταχού καταπιεσμένων ανήλικων.

οινοχόoς: θα τον έβγαζαν σηκωτό από το τρόλει και θα το έκαιγαν.

Τροποποιήθηκε από τον Le Flwr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

...διότι δεν ήθελε να σκύψει το κεφάλι στις απειλές της κουκούλας;

Ποιος, εσύ ας πούμε;

LoL

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Πραγματικά η λογική με την οποία σε θέμα "βία και καταστολή" ποστάρονται καμμένα τρόλει και μπάχαλα με ξεπερνάει.

Τι θέλετε να πείτε δηλαδή πως επειδή συμβαίνουν άσχημα πράγματα δικαιολογείται το οτιδήποτε?

Ή πως το ξύλο πρέπει να πέσει κάπου ρε αδερφέ. Ένα τρόλει = 200 γκλομπιές, ε κάποιος πρέπει να τις φάει για να βγει ο ισολογισμός στο τέλος?

Δηλώστε εθελοντικά να τις φάτε εσείς τότε ρε παιδιά, γίνετε η αλλαγή που θέλετε να δείτε στον κόσμο.

Edit: pit_hal, ναι περίμενε. ΜΑΤατζής και Έλληνας ήταν, σιγά μην θιχτεί κανένας από τους υπερασπιστές των απανταχού καταπιεσμένων ανήλικων.

οινοχόoς: θα τον έβγαζαν σηκωτό από το τρόλει και θα το έκαιγαν.

.σόρρυ που σε ένα θέμα για τη βία , αναρτάτε άρθρο με θέμα τη βία και τον τραμπουκισμό και απ τις δυο πλευρές, υποκειμενικά δεν είναι σωστό και δεν πρέπει να επαναληφθεί

ακόμη δεν δέχομαι γενικεύσεις του τύπου "πατέρας στραγγάλισε το παιδί του αρα ολοι οι πατεράδες είναι τέρατα "

..σόρρυ και πάλι αλλα αυτή η λογική προσβάλει τον ίδιο σου το πατέρα και αυτό οφείλω να το επισημάνω , πέρα απο το εντελώς ανούσιο τεκμήριο στο ίδιο το θέμα

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

πουνγ .

πάλι αδιάβαστο σε πιάνω , διάβασε και κανένα αρθρο και εν πάση περιπτώσει γράψε μια ολοκληρωμένη σου σκέψη ,και όχι δυο μόνο λέξεις , και αυτές εντελώς άσχετες

-----------------------------------------------

Θανάση ...

θα αρχίσουν τα μποφόρια ετοίμασε τα πυροσβεστικά :)

Τροποποιήθηκε από τον οινοχόος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

.σόρρυ που σε ένα θέμα για τη βία , αναρτάτε άρθρο με θέμα τη βία και τον τραμπουκισμό και απ τις δυο πλευρές, υποκειμενικά δεν είναι σωστό και δεν πρέπει να επαναληφθεί

Κοίτα εάν δεν μπορείς να καταλάβεις πως σε συζήτηση για την βία και την ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ (α) το να ποστάρεις εικόνες γενικής βίας ως "αντίβαρο" (β) είναι τελείως άκυρο, δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Χωρίς καμία διάθεση προσβολής, πραγματικά δεν πιστεύω πως μέχρι εκεί πάει ο νους σου, αλλά αυτό φαίνεται να ισχυρίζεσαι (γ).

(α) Η λέξη χρησιμοποιείται σχεδόν αποκλειστικά για να αναφερθεί στις αστυνομικές δυνάμεις. Επίσης το θέμα άρχισε με άξονα τις αστυνομικές δυνάμεις

(β) Που δεν είναι, καθώς ένα κακό δεν αντισταθμίζει ένα άλλο. Για να αποτελέσει ουσιαστικό επιχείρημα θα έπρεπε να δείξεις πως είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ λόγω της άλλης βίαιης συμπεριφοράς, και σε εκείνο το σημείο θα σου έδειχνα πως η βία της αστυνομίας 90% των φορών στρέφεται κατά αυτών που ΔΕΝ αποτελούν κίνδυνο, και ακόμα συχνότερα κατά ανθρώπων που ούτε να απειλήσουν ούτε να διαφύγουν από την αστυνομία μπορούν (βλέπε "πεσμένος κάτω να ξυλοφορτώνετα騨).

(γ) και πραγματικά μερικοί άνθρωποι δεν μπορούν να χωρέσουν πάνω από 2 στρατόπεδα στο μυαλό τους και λειτουργούν με το "η με τους μεν ή με τους δε, ότι κάνει κακό σε αυτόν που αντιμάχομαι είναι δίκαιο ότι του κάνει καλό είναι απεχθές".

Το "όλοι οι πατεράδες είναι τέρατα" δεν ξέρω από που το εφήυρες, αυτό που έλεγα είναι πως όταν ο κακός ανήκει σε ήδη απεχθή ομάδα (ναρκομανής, ξένος) οι ιππότες της δικαιοσύνης ακονίζουν τα μαχαίρια. Όποτε ο κακός είναι δικός μας το κάνουμε γαργάρα.

Edit: Επίσης η Διεθνής Αμνηστία είναι φαντάζομαι όργανο των μπάχαλων και δεν ξέρει τι λέει...

Τροποποιήθηκε από τον Le Flwr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki

Δημοσιεύτηκε

Ποιος, εσύ ας πούμε;

LoL

Εμπρός λαε μην σκύβεις το κεφάλι !!11!!!1

Γιατι μωρε να ασχοληθούμε με την δολοφονία? περισσότερο σημαντικό ηταν το πως θα πάνε να κατουρήσουν οι αστυνομικοί στην βουλή. Εγω στην TV αυτο κατάλαβα.

Άραγε οι "ουδέτεροι" του μυμπικε θα ζητήσουν θανατική ποινή που τοσο πολυ την ήθελαν για τον Βούλγαρο που σκότωσε και αυτος το παιδάκι του ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Κοίτα εάν δεν μπορείς να καταλάβεις πως σε συζήτηση για την βία και την ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ (α) το να ποστάρεις εικόνες γενικής βίας ως "αντίβαρο" (β) είναι τελείως άκυρο, δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Χωρίς καμία διάθεση προσβολής, πραγματικά δεν πιστεύω πως μέχρι εκεί πάει ο νους σου, αλλά αυτό φαίνεται να ισχυρίζεσαι (γ).

(α) Η λέξη χρησιμοποιείται σχεδόν αποκλειστικά για να αναφερθεί στις αστυνομικές δυνάμεις. Επίσης το θέμα άρχισε με άξονα τις αστυνομικές δυνάμεις

(β) Που δεν είναι, καθώς ένα κακό δεν αντισταθμίζει ένα άλλο. Για να αποτελέσει ουσιαστικό επιχείρημα θα έπρεπε να δείξεις πως είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ λόγω της άλλης βίαιης συμπεριφοράς, και σε εκείνο το σημείο θα σου έδειχνα πως η βία της αστυνομίας 90% των φορών στρέφεται κατά αυτών που ΔΕΝ αποτελούν κίνδυνο, και ακόμα συχνότερα κατά ανθρώπων που ούτε να απειλήσουν ούτε να διαφύγουν από την αστυνομία μπορούν (βλέπε "πεσμένος κάτω να ξυλοφορτώνετα騨).

(γ) και πραγματικά μερικοί άνθρωποι δεν μπορούν να χωρέσουν πάνω από 2 στρατόπεδα στο μυαλό τους και λειτουργούν με το "η με τους μεν ή με τους δε, ότι κάνει κακό σε αυτόν που αντιμάχομαι είναι δίκαιο ότι του κάνει καλό είναι απεχθές".

Το "όλοι οι πατεράδες είναι τέρατα" δεν ξέρω από που το εφήυρες, αυτό που έλεγα είναι πως όταν ο κακός ανήκει σε ήδη απεχθή ομάδα (ναρκομανής, ξένος) οι ιππότες της δικαιοσύνης ακονίζουν τα μαχαίρια. Όποτε ο κακός είναι δικός μας το κάνουμε γαργάρα.

Edit: Επίσης η Διεθνής Αμνηστία είναι φαντάζομαι όργανο των μπάχαλων και δεν ξέρει τι λέει...

φίλε μου όλα αυτά που λες είναι εντελώς υποκειμενικά , δεν έχω σκοπό να παίξω με τις λέξεις , είμαστε μεγάλοι και μπορούμε να καταλάβουμε το νόημα πίσω απ αυτές ή σε κάθε περίπτωση όσο "μας φτάνει"

σκοπός σε κάθε θέμα -και θα πρέπει να γίνει κατανοητό σε όλους μας - είναι να η απλή κατάθεση σκέψεων και όχι η αντιπαράθεση προσώπων (κάτι που δεν μπόρεσαν -ή και δεν ήθελαν - να καταλάβουν οι διαχειριστές του φόρουμ με συνέπεια το συχνό κλείδωμα σ αυτά .

σ αυτή τη λογική λοιπόν το μόνο που έχω να κάνω είναι να υπογραμμίσω τις αυθαίρετες σκέψεις

κατα αρχή το θέμα είναι "Συζήτηση περι βίας και καταστολής " και δεν είναι "Συζήτηση περι βίας και ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ" ούτε Συζήτηση περι ΒΙΑΣ και καταστολής"

οσο για τα υπόλοιπα απλά θα υπογραμμίσω και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του

(αν και πολύ φοβάμαι πως αυτό που ανέφερε ο φίλος σε προηγούμενη ανάρτηση περι λοβοτομής μάλλον ισχύει τελικά )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Εμπρός λαε μην σκύβεις το κεφάλι !!11!!!1

Γιατι μωρε να ασχοληθούμε με την δολοφονία? περισσότερο σημαντικό ηταν το πως θα πάνε να κατουρήσουν οι αστυνομικοί στην βουλή. Εγω στην TV αυτο κατάλαβα.

Άραγε οι "ουδέτεροι" του μυμπικε θα ζητήσουν θανατική ποινή που τοσο πολυ την ήθελαν για τον Βούλγαρο που σκότωσε και αυτος το παιδάκι του ?

...Α) πρώτον διότι δεν έχει καμία σχέση με το θέμα ,,άσχετο δλδ (άνοιξε άλλο θέμα )

Β) ποτέ δεν πείρα θέση ούτε για τον Βούλγαρο (όπως αφήνεις να εννοηθεί )

Γ) η αλήθειες προφανώς δεν αντέχονται . τα λόγια που βάζεις /βάζετε πως είπα δεν είναι δικά μου αλλά του Λουκά Βελιδάκι τον συντάκτη του άρθρου (αν έκανες το κόπο το διαβάσεις θα το ήξερες )

Δ) εξ ιδίων τα αλλότρια , μ αυτά που γράφεις αφήνεις να εννοηθεί πως η προσωπική σου κρίση είναι υποκειμενική , αφού θεωρείς πως έιναι διαφορετικό τέρας ένας Βούλγαρος απο έναν Έλληνα μόνο και μόνο γιατί είναι διαφορετικής εθνότητας , και δεν φτάνει μόνο αυτό , θεωρείς πως όλοι εχουν αυτή τη λογική σου ,, απλά είναι "απ την άλλη μεριά " ...

νομίζεις όμως

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM

Δημοσιεύτηκε

Προπαγανδα....

:tooth:

χαχαχαχαχαχχαχαχαχα :afro::grin::rotfl: προπαγαναδα λεη !!!

Μπραβο παιδια καλατα λετε

ελαμορε μη το πας μακρια ξεχνιετε η ΜΑΡΦΙΝ και την δολοφονια που κανανε που καψανε ζοντανους 3 ανρθοπους????????? εμενα παντος το παραμιθακι με τον αστηνομο στην Θεσσαλονικη δεν με πηθη καθολου ουτε καμια φωτογραφια απο αστηνομο ειδα, ουτε καμια φοτοργαφια απο το κοριτσακη και το υποτιθεμενο γεγονος εγηνε υπο αριστερη κυβερνιση και την στιγμη που η Ζωη Αναγνοστοπουλου τσαμπουκαλεβετε τα οργανα της αστηνομιας που ειναι απλοι εγαζομενοι οποτε ανοιξτε το μυαλο σας μπας και καταλαβετε οτι μας δουλεβουν ψιλο γαζη γιατι εχουμε παρη την κατρακηλα σας εθνος και αυτο δεν θα μας βγη σε καλο

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

φίλε μου όλα αυτά που λες είναι εντελώς υποκειμενικά , δεν έχω σκοπό να παίξω με τις λέξεις , είμαστε μεγάλοι και μπορούμε να καταλάβουμε το νόημα πίσω απ αυτές ή σε κάθε περίπτωση όσο "μας φτάνει"

σκοπός σε κάθε θέμα -και θα πρέπει να γίνει κατανοητό σε όλους μας - είναι να η απλή κατάθεση σκέψεων και όχι η αντιπαράθεση προσώπων (κάτι που δεν μπόρεσαν -ή και δεν ήθελαν - να καταλάβουν οι διαχειριστές του φόρουμ με συνέπεια το συχνό κλείδωμα σ αυτά .

σ αυτή τη λογική λοιπόν το μόνο που έχω να κάνω είναι να υπογραμμίσω τις αυθαίρετες σκέψεις

κατα αρχή το θέμα είναι "Συζήτηση περι βίας και καταστολής " και δεν είναι "Συζήτηση περι βίας και ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ" ούτε Συζήτηση περι ΒΙΑΣ και καταστολής"

οσο για τα υπόλοιπα απλά θα υπογραμμίσω και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του

(αν και πολύ φοβάμαι πως αυτό που ανέφερε ο φίλος σε προηγούμενη ανάρτηση περι λοβοτομής μάλλον ισχύει τελικά )

Μάλλον είμαι χαζός, και από 2 λινκς εγώ δεν βγάζω άκρη, και απ'ό,τι υποννοείς αυτό που υπέθεσα δεν ήταν αυτό που ήθελες να πεις. Άρα μήπως θα ήθελες να παραθέσεις τις σκέψεις σου λίγο πιο εκτεταμμένα? Τι ακριβώς ήθελες να μας εκθέσεις με το ποστ σου, για να το συζητήσουμε.

Ή απλά ποστάρουμε ό,τι έχει σχέση με βία άρα να βάλουμε και γήπεδα και ΜΜΑ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail Pegasos ADV

Δημοσιεύτηκε

πάντως ρεπορτάζ του βήματος αναφέρει ότι στην υπηρεσία που δούλευε ο δολοφόνος στα ΜΑΤ έχουν αυτοκτονήσει τα τελευταία χρόνια 3 άτομα! και ένας στην χαριλάου τρικούπη 4 ματάδες. ε δεν τις λές και λίγες αυτοκτονίες!

παίζει θέμα με τα ψυχολογικά στις μονάδες αυτές και φαίνεται και στο πώς τα βγάζουν στον κόσμο - στον δρόμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Μάλλον είμαι χαζός, και από 2 λινκς εγώ δεν βγάζω άκρη, και απ'ό,τι υποννοείς αυτό που υπέθεσα δεν ήταν αυτό που ήθελες να πεις. Άρα μήπως θα ήθελες να παραθέσεις τις σκέψεις σου λίγο πιο εκτεταμμένα? Τι ακριβώς ήθελες να μας εκθέσεις με το ποστ σου, για να το συζητήσουμε.

Ή απλά ποστάρουμε ό,τι έχει σχέση με βία άρα να βάλουμε και γήπεδα και ΜΜΑ?

...μην κουράζεσαι , δες το θέμα απ την αρχή και θα βγάλεις άκρη

προσωπικά δεν πρόκειται να προσπαθήσω να σου εξηγήσω τα αυτονόητα ούτε να σου αλλάξω τη σκέψη ,και ουτε βέβαια να χαλάσω το θέμα για κάτι που υποτίθεται δεν καταλαβαίνεις ,

οτι κατάλαβες κατάλαβες , ο καθένας βγάζει τα δικά του συμπεράσματα

κατα τη γνώμη μου οτι ανέβασα έχουν άμεση σχέση με το ίδιο το θέμα , συζήτηση περι βιας και καταστολής

ΥΓ αν θες να μιλήσεις μόνο για την καταστολή άνοιξε καινούργιο θέμα με αυτό το τίτλο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

OK καταλαβαίνω πως θεωρείς πως αφού συμβαίνει το μεν είναι λογικό να συμβαίνει το δε, διαφωνώ και είπα γιατί, τελειώσαμε πιστεύω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki

Δημοσιεύτηκε

...Α) πρώτον διότι δεν έχει καμία σχέση με το θέμα ,,άσχετο δλδ (άνοιξε άλλο θέμα )

Β) ποτέ δεν πείρα θέση ούτε για τον Βούλγαρο (όπως αφήνεις να εννοηθεί )

Γ) η αλήθειες προφανώς δεν αντέχονται . τα λόγια που βάζεις /βάζετε πως είπα δεν είναι δικά μου αλλά του Λουκά Βελιδάκι τον συντάκτη του άρθρου (αν έκανες το κόπο το διαβάσεις θα το ήξερες )

Δ) εξ ιδίων τα αλλότρια , μ αυτά που γράφεις αφήνεις να εννοηθεί πως η προσωπική σου κρίση είναι υποκειμενική , αφού θεωρείς πως έιναι διαφορετικό τέρας ένας Βούλγαρος απο έναν Έλληνα μόνο και μόνο γιατί είναι διαφορετικής εθνότητας , και δεν φτάνει μόνο αυτό , θεωρείς πως όλοι εχουν αυτή τη λογική σου ,, απλά είναι "απ την άλλη μεριά " ...

νομίζεις όμως

α) ναι δεν εχουν καμια σχεση απαντησα στον πιτ χαλ σρυ για την ενοχληση, εγω θεμα δεν θα ανοιξω

β) ΔΕΝ μηιλησα για εσενα σρυ αν ενοχληθηκες

γ) Δεν ειπα για εσενα

δ) Ναι ειναι υποκειμενικη η κριση μου ΔΕΝ το επαιξα ποτε ουδετερος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Απλή κατάθεση ή απλά και κατανοητά επιχειρήματα ?

Δε νομιζω οτι ποσταρουμε σε θεμα με ξεβρακωτες, όπου οντως ειναι απλη καταθεση + απόθεση.

Τα βιντεο που ποσταρες, ΔΕΝ εχουν οντως καμμία σχεση Οινοχόε και απλά προσπαθησες ανεπιτυχως να φλειμάρεις.

Οι συμμετεχοντες ομως δεν τσίμπησαν.... -_-

Το τοπικ, εχει προέλεθει απο διασπαση άλλου τοπικ, και εχει αμεση σχεση με αστυνομικη βία + καταστολή.

Το γραφω, διοτι ΙΣΩΣ να μην το γνωριζουν οσοι εχουν συμμετασχει.

Ως εκ τουτου, έπρεπε να μπει ενας τίτλος.

Αν ειναι λάθος ο τιτλος (που γραφτηκε απο Συντ/στη και ΟΧΙ απο τον ''δημιουργό'' που φαίνεται στο 1ο πόστ), τοτε μπορουμε και να τον αλλάξουμε.

Αν και δεν νομιζω οτι ΕΚΕΙ έγκειται ο προβληματισμός σου.

Προσπαθεις κατι να πεις, αλλά μάλλον δεν θες τελικά να το πείς ή δεν σου βγαινει σωστα στο γραπτό.

Βοήθα μας.

:_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Απλή κατάθεση ή απλά και κατανοητά επιχειρήματα ?

Δε νομιζω οτι ποσταρουμε σε θεμα με ξεβρακωτες, όπου οντως ειναι απλη καταθεση + απόθεση.

Τα βιντεο που ποσταρες, ΔΕΝ εχουν οντως καμμία σχεση Οινοχόε και απλά προσπαθησες ανεπιτυχως να φλειμάρεις.

Οι συμμετεχοντες ομως δεν τσίμπησαν.... -_-

Το τοπικ, εχει προέλεθει απο διασπαση άλλου τοπικ, και εχει αμεση σχεση με αστυνομικη βία + καταστολή.

Το γραφω, διοτι ΙΣΩΣ να μην το γνωριζουν οσοι εχουν συμμετασχει.

Ως εκ τουτου, έπρεπε να μπει ενας τίτλος.

Αν ειναι λάθος ο τιτλος (που γραφτηκε απο Συντ/στη και ΟΧΙ απο τον ''δημιουργό'' που φαίνεται στο 1ο πόστ), τοτε μπορουμε και να τον αλλάξουμε.

Αν και δεν νομιζω οτι ΕΚΕΙ έγκειται ο προβληματισμός σου.

Προσπαθεις κατι να πεις, αλλά μάλλον δεν θες τελικά να το πείς ή δεν σου βγαινει σωστα στο γραπτό.

Βοήθα μας.

:_hi:

το πως θα απαντήσει ένα μέλος είναι δικό του θέμα , απ τη στιγμή που δεν προσβάλει και δίνει τροφή για σκέψη και συζήτηση , θεωρώ πως αυτό είναι και το ζητούμενο

ΔΕΝ έχω ανεβάσει βίντεο , κάνεις λάθος !!! σίγουρα είχες κατι άλλο στο μυαλό σου όταν το έγραφες , παρα αυτά μου καταλογίζεις οτι προσπάθησα να παραπλανήσω τους συμμετέχοντες

να σε ενημερώσω λοιπόν πως αυτά που ανέβασα μιλάνε , το μεν πρώτο για την καταστροφή ενος τρόλει και για την στάση των ΜΑΤ (κάτι που κατα τη γνώμη μου έχει άμεση σχέση με τον τίτλο του θέματος . το δε δεύτερο μιλάει και έχει κάποιες φωτογραφίες με κατεστραμμένα αυτοκίνητα προιόν βίας δλδ

Δεν καταλαβαίνω το "ως εκ τούτου θα έπρεπε να μπεί ένας τίτλος " τι θα πει δλδ δεν είσαι σύμφωνος με τον τίτλο και αν ναι γιατί επιλέχτηκε , και τέλος για ποιό λόγο δεν αλλάχτηκε ,

Τι θα πει το "Το τοπικ, εχει προέλεθει απο διασπαση άλλου τοπικ, και εχει αμεση σχεση με αστυνομικη βία + καταστολή."

πουθενά δε γράφει στο τίτλο τη λέξη αστυνομία

λυπαμαι που σε στεναχόρισα ανεβάζοντας άρθρα που μιλάνε για τη βία σε ένα θέμα για τη βία

ελπίζω να βοήθησα

στη διάθεση σου για κάθε διευκρίνηση

Τροποποιήθηκε από τον οινοχόος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση