stel0

Συζητηση περι βίας και καταστολής των ΜΑΤ και Αστυνομίας.

126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM Superduke 1290

Δημοσιεύτηκε

Ο αστυνομικός ποτέ δεν βαράει διαδηλωτή αν δεν αρχίσει εκείνοςπρώτος να βαράει τις βιτρίνες και να καίει αυτοκίνητα, κάδους κ.λ.π.

Nόμιζα ότι τα χα δει όλα εδώ μέσα αλλά γουστάρω εκπλήξεις. Ντάξει φίλε pipingtom83 το τ ε ρ μ α τ η σ ε ς. Ακόμη και ειδήσεις μόνο να βλέπεις η καφρίλα τους δεν κρύβεται για να γράψεις τέτοιο πράγμα.

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

Η Κα Κωνσταντοπούλου διαμαρτυρήθηκε γιατί ο αστυνομικός στον δρόμο και μακριά από την βουλή δεν επέτρεψε στους διαδηλωτές να πλησιάσουν και να μπούν στην περάσουν έξω από την Βουλή.

Ασχέτως του τι είπε η Κωνσταντοπούλου, οι διαδηλωτές δεν είχαν προορισμό την Βουλή, αλλά το Υπουργείο μεταρρύθμισης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Nόμιζα ότι τα χα δει όλα εδώ μέσα αλλά γουστάρω εκπλήξεις. Ντάξει φίλε pipingtom83 το τ ε ρ μ α τ η σ ε ς. Ακόμη και ειδήσεις μόνο να βλέπεις η καφρίλα τους δεν κρύβεται για να γράψεις τέτοιο πράγμα.

Δεν μπορω να πω οτι εχω παει σε απειρες διαδηλωσεις αλλα, στις ελαχιστες που εχω βρεθει, εχω κι εγω διαπιστωσει οτι ξυλο δεν πεφτει αν δεν αρχισουν οι μαλακιες πρωτα απο τους "γνωστους-αγνωστους" κουκουλοφορους. Κι επισης, οσες φορες με εχουν σταματησει/γραψει/ελεγξει/οτιδηποτε ποτε δεν εχει τυχει να συμπεριφερθουν ασχημα. Προσφατα δε που ανεβοκατεβαινα θεσσαλονικη, ετρεχα πολυ εκτος οριων με το ξιαμα, με σταματησαν με υφος "σε γ@μησ@με", τους εξηγησα οτι τρεχω γιατι υπαρχει συγγενικο προσωπο στο νοσοκομειο και χαροπαλευει, και με αφησαν να φυγω με τη συσταση "να προσεχεις".

Δε λεω οτι δεν υπαρχουν αναμεσα τους μαλακες (πχ ο κυπριος που "επεσε" πανω στη γλαστρα) που μολυνουν το σωμα, αλλα δε θεωρω οτι αυτοι οι λιγοι εκφραζουν (ή αντικατοπτριζουν, πιο σωστα) το συνολο.

Η προσωπικη εμπειρια μου ειναι οτι δε μου εχει τυχει ποτε κακη συμπεριφορα απο την αστυνομια.

Αρέσει σε 8 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fazer S2 ABS HJC RPHA 10+ Oria Yamaha MT-09 Tracer

Δημοσιεύτηκε

Περα απο την προσωπικη σου εμπειρια, γιατι και εμενα ιδια ειναι η προσωπικη μου εμπειρια, εχοντας δει τοσα βιντεο και τοσες φωτογραφιες με ξυλο, γκλομπιες, σπρει κτλ σε ανθρωπους που εκ των πραγματων ουτε καινε, ουτε προκαλουν, πχ γιαγιαδες, φωτογραφους κτλ, θα επρεπε κατα την γνωμη μου να καταληξεις στο αντικειμενικοτατο συμπερασμα οτι καποιοι κλαδοι της αστυνομιας ΠΑΣΧΟΥΝ απο προβληματικους ανθρωπους πχ ματ. Και μην το γυρισει παλι καποιος στην αμυνα-αυτοαμυνα γιατι τα ορια ειναι προφανη και ξεκαθαρα αλλο αν χανονται στην πορεια εσκεμμενα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

ΜΑΤ = Μοναδα Αποκαταστασης Ταξης

Απο ενα κλαδο της αστυνομιας στον οποιο εχει ανατεθει η αποκαταστη της ταξης, νομιζω οτι αυτοματως συνεπαγεται οτι αυτη (η ταξη) θα αποκατασταθει με τη βια κι οχι με ευχολογια κι ευγενεια. Αρα ναι, στα πλαισια των αρμοδιοτητων των ΜΑΤατζηδων ειναι να ριχνουνε ξυλο και συμφωνω, καλως ριχνουνε. Αυτο που θεωρω απαραδεκτο, και θα μου φαινοταν πιο λογικο να κουβεντιασουμε, τη συχνοτητα αλλα και τους λογους οπου διαταζεται η επεμβαση των ΜΑΤ. Πχ ειρινικη πορεια συνταξιουχων, ξυλο στα γεροντια. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Ειρινικη διαδηλωση φοιτητων, ξυλο. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Πορειες με εκτροπα (φωτιες/καταστροφες/καταληψη του ΕΜΠ στην Στουρναρα) αλλαξε τους τα φωτα στο ξυλο. Να μην ξαναπερπατησουν. (ασχετο, ως φοιτητης ημουν ζωγραφου, αλλα καθε 17Ν μιλαμε το κτιριο στο κεντρο ηθελε γενικη ανακατασκευη/ανακαινιση. δουλευαν συνεργεια 15 μερες για να το φερουν σε ρεγουλα με κλοπες σε υπολογιστες και λοιπο εξοπλισμο)

Απο κει και υστερα, το εγραψα και εξαρχης οτι δεν αμφισβητω οτι αρκετες φορες ξεφευγουν και προχωρουν σε ασκοπη/αδικη/αδικαιολογητη χρηση βιας αστυνομικα οργανα (μη συγκαταλεξεις τα ΜΑΤ, σου ειπα οτι """"δουλεια"""" τους ειναι να ριχνουν ξυλο) αλλα αυτα ειναι που αναδεικνυονται ΔΥΣΤΥΧΩΣ στα ΜΜΕ και δε σημαινει οτι αναλογα συμπεριφερεται το συνολο της αστυνομιας.

Α, και ναι, συμφωνω οτι τα ΜΑΤ δεν αποτελουνται απο ισορροπημενα ατομα.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Η δουλειά των ΜΑΤ είναι να ρίχνουν ξύλο όσο η δουλειά της αστυνομίας είναι να πυροβολεί κόσμο.

Είναι πράγματα που ΜΠΟΡΕΙ να χρειαστεί να κάνουνε αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι το βασικό job description τους.

Επίσης δεν με ενδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ τι γίνεται "στην πορεία". Αυτός που δέρνεις, γιατί το τρώει το ξύλο αυτό με ενδιαφέρει.

Τι πάει να πει, πως επειδή καίγεται ένας κάδος όποιον πιάσουμε να τον σαπίσουμε?

Επίσης δεδομένου πως το περισσότερο ξύλο πέφτει όταν ο άλλος είναι ακινητοποιημένος στο έδαφος και δεν αποτελεί απειλή, όλο το "μα χρειαζόταν" παραμύθι πάει περίπατο.

Δείξτε μου ένα βίντεο του τι θεωρείτε "δικαιολογημένο ξύλο" εάν μπορείτε παρακαλώ.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Peugeot Scooter εργάτης (Γ.Τ.Π.cc) Nolan N84 Harley Davidson V-Rod (1247cc)

Δημοσιεύτηκε

isovitis_ksylo_id28893551.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda VARADERO MK3 (1000cc) Αλλος

Δημοσιεύτηκε

μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά.....δυστυχέστατα.

Όταν διαδηλώνουν 2000 και πετάγονται 50 μέσα από τις 2000 και κάνουν σαματα η αστυνομία τους στοχοποιεί, μετά όμως όταν τα αίματα ανάψουν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα διότι πολύ απλά όταν ο αστυνομικός βαρέσει τον ''μπαχαλάκη'' πετάγεται ο ειρηνικός διαδηλωτής και του λεεί ''τι τον βαράς ρε?'' και τις τρώει κι αυτός κι έτσι το πράγμα ξεφεύγει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά.....δυστυχέστατα.

Όταν διαδηλώνουν 2000 και πετάγονται 50 μέσα από τις 2000 και κάνουν σαματα η αστυνομία τους στοχοποιεί, μετά όμως όταν τα αίματα ανάψουν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα διότι πολύ απλά όταν ο αστυνομικός βαρέσει τον ''μπαχαλάκη'' πετάγεται ο ειρηνικός διαδηλωτής και του λεεί ''τι τον βαράς ρε?'' και τις τρώει κι αυτός κι έτσι το πράγμα ξεφεύγει.

Από που να το πρωτο-πιάσουμε.

Α) Όχι δεν είναι αρχή εφαρμογής των νόμων αυτή, έλεος τι είμαστε κατοχικός στρατός να λέμε "εεε μαζί με τα ξερά". Τζίζους κράιστ μεσαίωνας.

Β) Όχι σόρυ δεν γίνεται ποτέ έτσι και εάν είχες κατέβει σε πορεία θα το ήξερες. Αυτό το σενάριο που περιγράφεις είναι παρεξήγηση σε τσιπουράδικο όχι ξύλο σε πορεία όπου φεύγουν πέτρες, δακρυγόνα, κρότου-λάμψης, φωτιές κλπ.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail Pegasos ADV

Δημοσιεύτηκε

Nόμιζα ότι η λοβοτομή έχει σταματήσει ώς μέθοδος θεραπείας...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda VARADERO MK3 (1000cc) Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Συγνώμη επειδή δεν μου είναι ξεκάθαρο, μιλάμε για Game of Thrones ή κάποιο άλλο fantasy?

Μάλλον μιλάμε για άλλες καθαρίστριες καθώς μόνο 12 έπαιρναν αυτόν τον εξωφρενικό μισθό ενώ 397 απολύθηκαν.

Επίσης μάλλον λέω μιλάμε για άλλες καθαρίστριες επειδή ξέρω γω, θα είχες δει ποιός το λέει αυτό, ανάμεσα σε άλλους η Ναυτεμπορική (http://www.naftempor...ou-protodikeiou) και ένα σωρό site αλλά όλα αναπαράγουν την απόφαση του Πρωτοδικείου Αθηνών.

Τι να σου πω, δεν ξέρω εάν είναι αξιόπιστο :/

Εδώ θα βρείς το μισθολόγιο ΟΛΩΝ των καθαριστριων του ΥΠΟΙΚ με φωτοτυπίες εγγραφων απο το ΥΠΟΙΚ.

http://www.antinews.gr/KOINONIA/apokalupsi-posa-lefta-pairnoun-oi-katharistries-tou-upourgeiou-oikonomikon/

Εδώ θα βρείς την απάντηση του δικηγόρου τους και την ανταπάντηση του δημοσιογράφου

http://www.antinews.gr/KOINONIA/o-dikigoros-ton-katharistrion-apanta-gia-tous-misthous/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Εδώ θα βρείς το μισθολόγιο ΟΛΩΝ των καθαριστριων του ΥΠΟΙΚ με φωτοτυπίες εγγραφων απο το ΥΠΟΙΚ.

http://www.antinews....ou-oikonomikon/

Εδώ θα βρείς την απάντηση του δικηγόρου τους και την ανταπάντηση του δημοσιογράφου

http://www.antinews....-tous-misthous/

Τα έχω δει, το μισθολόγιο συμφωνεί πως 12 άτομα έπαιρναν τα 2500 που λες, thanks.

Και μπερδεγουέι για να λέμε όλη την αλήθεια ναι πράγματι 531 παίρνουν για 4ωρο 800 ευρώ.

Βασικά διαβάστε το τελευταίο λινκ που έχει τον "διάλογο" το συνιστώ. Εμένα ο δημοσιογράφος δεν με κέρδισε. Το επιχείρημα του είναι πρακτικά "ναι φυσικά να διώχνουμε όσους έχουν αξιώσεις σε μεγαλύτερο μισθό λόγω προϋπηρεσίας και οι άλλοι να κόψουν το σβέρκο τους". Πολλοί μπορεί να συμφωνούν με αυτή την στάση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM

Δημοσιεύτηκε

Δεν μπορω να πω οτι εχω παει σε απειρες διαδηλωσεις αλλα, στις ελαχιστες που εχω βρεθει, εχω κι εγω διαπιστωσει οτι ξυλο δεν πεφτει αν δεν αρχισουν οι μαλακιες πρωτα απο τους "γνωστους-αγνωστους" κουκουλοφορους. Κι επισης, οσες φορες με εχουν σταματησει/γραψει/ελεγξει/οτιδηποτε ποτε δεν εχει τυχει να συμπεριφερθουν ασχημα. Προσφατα δε που ανεβοκατεβαινα θεσσαλονικη, ετρεχα πολυ εκτος οριων με το ξιαμα, με σταματησαν με υφος "σε γ@μησ@με", τους εξηγησα οτι τρεχω γιατι υπαρχει συγγενικο προσωπο στο νοσοκομειο και χαροπαλευει, και με αφησαν να φυγω με τη συσταση "να προσεχεις".

Δε λεω οτι δεν υπαρχουν αναμεσα τους μαλακες (πχ ο κυπριος που "επεσε" πανω στη γλαστρα) που μολυνουν το σωμα, αλλα δε θεωρω οτι αυτοι οι λιγοι εκφραζουν (ή αντικατοπτριζουν, πιο σωστα) το συνολο.

Η προσωπικη εμπειρια μου ειναι οτι δε μου εχει τυχει ποτε κακη συμπεριφορα απο την αστυνομια.

Πολυ σωτσα ταλες φιλε χαγιαμπουσα αν ενας στους χιλιους ειναι κακος αστυνομικως βρισκουν αφορμη η γνωστη να κανουνε μπαχαλα και να κενε την περουσια του κοζμακη.

Εγω στης ποριες που εχω παη δεν εγινε κανενα επισοδιο και τοτενες με τα Ιμια και τοτε με τον μακαριστο χριστοδουλο για της ταφτοτιτες και το θρισκεφμα και μιλαμε για λαοθαλασα, τελοσπαντον μερικη δεν θελουν να καταλαβουν και πανε στο συνταγμα να διαδιλοσουνε για να κανουν νομιμα τα ναρκοτικα και οτι αλλο για να τεμπελιαζουν,να μην πανε στρατο και το πος θα μακρινουν οι τζιβες τους.

Νασε παντα καλα !!!!!

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Μόνο το ''τζίβες'' πέτυχες στην ορθογραφία.

Κατι ειναι κι αυτό.... :yawn:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Συνεχίζω να προσκυνάω το καλύτερο parody account, KatemGR

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Simson S 50 B DKW 250

Δημοσιεύτηκε

τυχαινει να ματωνουν κιολας τα ξερα και τα χλωρα,τυχαινει να δολοφονουνται κιολας τα ξερα και τα χλωρα...

αχ αυτα τα επαναστατικα ενσημα,που ο καθε κακομοιρης περαστικος δηλωνει διαδηλωτης και πιστευει οτι κατεχει την μοναδικη αληθεια για τη καταστολη και την κινηματικη αντιβια,επειδη κατεβηκε σε μια πορεια,προσπαθωντας -επι ματαιω-να βγαλει γκομενα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NT 700 VA MV Agusta Turismo Veloce (798cc)

Δημοσιεύτηκε

Από εσωτερική πηγή (πιο εσωτερική δεν γίνεται)...

4+ ώρες ΒΑΣ ΒΑΣ Ο ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ και ΚΑΤΜΑΝ Ο ΕΡΑΣΤΗΣ μέσα στην κλούβα των ΜΑΤ (τα 2 τραγούδια ξανά και ξανά) για να τους γίνουν τα νεύρα τσατάλια και να βαράνε πιο πολύ όταν τους αμολήσουν... Ενδιάμεσα φωνές ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΣΑΚΙΣΟΥΜΕ κλπ... Δεν γίνεται πάντα, εξαρτάται από τον αξιωματικό....

Στα νέα ούγγανα πάνε σκόπιμα οι παλιοί την ώρα του μπάχαλου, τους δείχνουν έναν διαδηλωτή που διάλεξαν και λένε "Αυτός φωνάξε ότι η μάνα σου είναι *^(*^*(*&)(*$#@^ ρε μα...κα, έτσι θα τον αφήσεις ρε;;;; Ρίχτου ρε μα...κα, σκίστον τον άπλυτο!"... και μετά κάθονται και βλέπουν το νέο ούγγανο να ενσωματώνεται για τα καλά... Αν δεν πιάσει και δεν πέσει "στη μάχη" το νέο, τρώει τόσο δούλεμα μετά που στην επόμενη πορεία ρίχνει διπλό ξύλο...

Αυτά (κι άλλα πολλά) πριν τις μεγάλες δόξες του 2011 κι έπειτα... Γύρω στο 2008 μου τα περιέγραφαν (μετά ξέκοψα διακριτικά & με ελαφρά πηδηματάκια...)

Όλα με βασικό στόχο την τάξη και πάντα με σεβασμό στους νόμους, τον πολιτισμό και τη δημοκρατία... Καληνύχτα κι όνειρα γλυκά....

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R1200 GS MV Agusta Turismo Veloce (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν μπορω να πω οτι εχω παει σε απειρες διαδηλωσεις αλλα, στις ελαχιστες που εχω βρεθει, εχω κι εγω διαπιστωσει οτι ξυλο δεν πεφτει αν δεν αρχισουν οι μαλακιες πρωτα απο τους "γνωστους-αγνωστους" κουκουλοφορους.

Ούτε εγώ έχω πάει σε πολλές αλλά έχω δει πρώτα να πέφτουν δακρυγόνα, μετά να εμφανίζονται οι κολλητοί-γνωστοί κουκουλοφόροι και μετά να αρχίζει το ανελέητο ξύλο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 450 EXC-R (449cc) Fox V3 KTM SMC-R (690cc)

Δημοσιεύτηκε

Γουστάρω να βλέπω account με 5-10 πόστ που συμμετέχουν μόνο σε αμφιλεγόμενα off-topic θέματα.

Keep it up...

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Simson S 50 B DKW 250

Δημοσιεύτηκε

εγω γουσταρω να βλεπω οταν τα πραγματα ζοριζουν για τους ομογαλακτους της ταξης και της ασφαλειας,να ριχνουν τη μπαλα στην εξεδρα ψυχανεμιζομενοι διπλους λογαριασμους.

keep it down...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Να'χουμε να λέμε.

Απο την πρωτη σελιδα του pdf στο πρωτο λινκ

image.jpg

Αυτος που τρωει ξυλο φοραει ειδικη μασκα προστασιας. Απο τι????? Αυτος ο ανθρωπος λοιπον, αγαπητε λεφλερ, πηγε να διαδηλωσει ειρινικα, ετσι?

1. Προς αποφυγη παρεξηγησεων, ηθελα να το διαβασω, αλλα ειναι 77 σελιδες και στη δουλεια ειναι κομματακι δυσκολο. :D Θα το κανω στο σπιτι και θα επανελθω, απλως η πρωτη εντυπωση ηταν οτι το ο τιτλος του αρθρου (κακομεταχειριση) δε συναδει με την εικονα. Δε διαβασα ουτε τα αλλα δυο.

2. Δεν αμφισβητω οτι η ΕΛ.ΑΣ. μπαζει και χρειαζεται δουλεια

3. Δεν αμφισβητω οτι υπαρχουν περιπτωσεις αφθαιρεσιας, βιας κλπ χωρις συνεπειες προς τους θυτες.

4. Η προσωπικη αποψη ειναι οτι τα ΜΑΤ ειναι για να δερνουν (δυστυχως ή ευτυχως) κι οτι, ΙΜΟ, πιο γονιμη θα ηταν η συζητηση γιατι διατασσεται αμεσα κι ευκολα η επεμβαση των απο το υπουργειο. Οπως επισης και γιατι καποιοι πανε σκοπιμα για να κανουν μια ειρινικη πορεια διαμαρτυριας μπουρδελο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

................. Οπως επισης και γιατι καποιοι πανε σκοπιμα για να κανουν μια ειρινικη πορεια διαμαρτυριας μπουρδελο.

Μα γιατί το λες αυτό βρε Γιώργο? Τί σχέση έχει η Αστυνομία μας?

288260-%C3%97%C3%A1%C3%AD%C3%A9%C3%9C-%C3%81%C3%B3%C3%B6%C3%A1%C3%AB%C3%9F%C3%B4%C3%A5%C3%B2.jpg

a+%282%29.jpg

mat1_thumb%5B1%5D.jpg?imgmax=800

asfalites.jpg

%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%BF%E1%BF%A6%CE%BD-%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CE%AF%CE%B1.jpg

2011063003467_119683826.jpg

Έτσι, για να ξέρουμε τί βλέπουμε και τί μας σερβίρουν.......

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Απο την πρωτη σελιδα του pdf στο πρωτο λινκ

image.jpg

Αυτος που τρωει ξυλο φοραει ειδικη μασκα προστασιας. Απο τι????? Αυτος ο ανθρωπος λοιπον, αγαπητε λεφλερ, πηγε να διαδηλωσει ειρινικα, ετσι?

1. Προς αποφυγη παρεξηγησεων, ηθελα να το διαβασω, αλλα ειναι 77 σελιδες και στη δουλεια ειναι κομματακι δυσκολο. :D Θα το κανω στο σπιτι και θα επανελθω, απλως η πρωτη εντυπωση ηταν οτι το ο τιτλος του αρθρου (κακομεταχειριση) δε συναδει με την εικονα. Δε διαβασα ουτε τα αλλα δυο.

2. Δεν αμφισβητω οτι η ΕΛ.ΑΣ. μπαζει και χρειαζεται δουλεια

3. Δεν αμφισβητω οτι υπαρχουν περιπτωσεις αφθαιρεσιας, βιας κλπ χωρις συνεπειες προς τους θυτες.

4. Η προσωπικη αποψη ειναι οτι τα ΜΑΤ ειναι για να δερνουν (δυστυχως ή ευτυχως) κι οτι, ΙΜΟ, πιο γονιμη θα ηταν η συζητηση γιατι διατασσεται αμεσα κι ευκολα η επεμβαση των απο το υπουργειο. Οπως επισης και γιατι καποιοι πανε σκοπιμα για να κανουν μια ειρινικη πορεια διαμαρτυριας μπουρδελο.

Που να σου μάθω κολύμπι ενώ δεν έχεις δει νερό αδερφέ?

Από τα δακρυγόνα πήγε να προστατευτεί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Superduke 1290

Δημοσιεύτηκε

Ρε φίλε hayabushas όταν ήταν οι αγανακτισμένοι στο Σύνταγμα πόσες φορές είχε πέσει ξύλο χωρίς να φύγει ούτε ένα μπουκάλι και χωρίς να υπάρχουν καν "κουκουλοφόροι" ? Τις σκηνές που τις ξηλώσαν μια ωραία πρωία και πέφταν φάπες σε όσους ήταν μέσα το χεις ξεχάσει ?

Πριν το 2006 μπορεί και ήταν όπως τα λες την τελευταία δεκαετία όμως όχι :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα