John247

ΚΤΕΟ τελος το φτηνο κτεο

66 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Innova (125cc) Ducati streetfighter (1098cc)

Δημοσιεύτηκε

κτεο λιπών σήμερα, 25 ευρό είναι για μότο + 23 ευρό το πρόστιμο επειδή είχα πέραση την ημερομηνία κατά πολύ. Κοίταξαν λάστιχά( θέλει ίσωμα μια ζάντα και με ενημέρωσαν ) φώτα φρένα αλυσίδα και γενική εικόνα. Από το προηγούμενο που είχα πάει περισσότερα είδαν. Γενικά δεν ελέγχουν κάτι που ένας αναβάτης που νοιάζεται για το μηχανάκι του και τον εαυτό του δεν ελέγχει. Επίλογος μας τα παίρνουν και με τον νόμο  

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki Neo Max 100

Δημοσιεύτηκε

Εγω φετος εκανα ελεγχο, απο 25 που εκανε εδωσα 10 με κουπονι απο την HOL. Το ελεγξανε κανονικα και εγραψε 2 σημειωσεις για αλυσιδα χαλαρη και για πισω φρενο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT1200Z (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Επειδή θα πρέπει να περάσω ΚΤΕΟ σύντομα,η ταρίφα πλέον είναι στα 25-30€ ή υπάρχει κάποια προσφορά κοντά στο δεκάευρο όπως πριν από 1-2 χρόνια;

Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ιδιωτικό ΚΤΕΟ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600s

Δημοσιεύτηκε

25ευρο και με την βούλα. Είτε 50άρι παπί, είτε ZZR 1400....

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-07 (689cc) Shoei NXR

Δημοσιεύτηκε

Το χειρότερο που κάνουνε είναι που περνάνε ανθρώπους που τα καυσαέρια τους είναι στις 20+ φορές πάνω από το επιτρεπτό.

Αυτό και εάν είναι αδιανόητο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 09 Tracer (847cc) HJC RPHA 10 Plus Aquilo Yamaha MT-09 Tracer (847cc)

Δημοσιεύτηκε

Ειδα διαφημιση σε τοπικο σταθμο (Ηρακλειο Κρητης) για μηχανη 15 ευρω.
Δυστυχως δεν συγκρατησα ποιο ηταν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Χαιρετώ το team και ξεθάβω. 

Μαζί με τα χελιδόνια και τους κούκους έφτασε και η ώρα του κτεο.

Για αυτοκίνητο 2000 κυβικών έδωσα 42€. Για μηχανή 600 κυβικά έδωσα 25. Επειδή κρατάω τις αποδείξεις πριν 2 χρόνια είχα δώσει 35 και 15 αντίστιχα. 

Άρα μιλάμε για καπέλο 20 ευρώ περίπου.

Ο έλεγχος πάντος ήταν καλός αφού βρήκαν το ένα μπροστινό λάστιχο ανομοιόμορφα φαγωμένο σε σχέση με το άλλο και επισήμαναν την ανάγκη για ευθυγράμμιση, πράγμα που έχω στο πρόγραμμα με την αλλαγή ελαστικών τον επόμενο μήνα. Επίσης έγραψε ότι τα φώτα διασταυρώσεως δεν φωτίζουν αρκετά...Εγώ αλλαγή όσο οδηγάω δεν έχω δει και πρώτη φορά γίνετε τέτοια παρατήρηση.

Η δε μοτοσυκλέτα δεν είχε καμία παρατήρηση.( οκ οι καθρέφτες που δεν έχει δεν μετράνε:winking:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Το 15άρι που έδωσες πρόπερσυ μάλλον ήταν κάποια προσφορά,τόχω ξανακούσει.

Για τα μηχανάκια 25 ήταν ανέκαθεν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Xmoto

Δημοσιεύτηκε

Πέρασα και 'γω ΚΤΕΟ την παρασκευή...
Από τιμές όσο το έψαξα δηλαδή παίζουν όλες στο 25άρι.
Πλέον τείνω να πιστεύω είναι τιμή plafon! Με εξαίρεση νομίζω ένα κάπου δίπλα σε μια έξοδο της Αττικής Ασπρόπυργο μεριά 5 ευρώ κάτω.

Σχόλιο του νεανία μάστορα άψογο! Αλλά ρε φίλε κάτι πρέπει να κάνεις με την σέλα... την παλεύεις είναι θεόσκληρη. Και 'γω μου λέει να δες τι έχω....
Είχε ένα Husqvarna ψιλόφτερο και αυτός πένα, σε χρώμα άσπρο....

Με έβαλε σε σκέψεις ο ατιμούλης!! :baby:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail Pegasos ADV

Δημοσιεύτηκε

οι τιμες ειναι φιξ απο το υπουργείο, μονο προσφορές σε δωράκια τύπου ενα σκουφάκι δώρο παίζουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Σήμερα πήγα με τη Hayabusa για ΚΤΕΟ. Έλεγχος εντός της προθεσμίας, κόστος ξανά 25 ευρώ. Κάποια παρατήρηση δεν είχα.

Στις άλλες πόλεις, Αθήνα, Θεσσαλονίκη ή επαρχιακές, υπάρχει κάποια προσφορά ή τις έχουν κόψει τελείως;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 21 λεπτά, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Σήμερα πήγα με τη Hayabusa για ΚΤΕΟ. Έλεγχος εντός της προθεσμίας, κόστος ξανά 25 ευρώ. Κάποια παρατήρηση δεν είχα.

Στις άλλες πόλεις, Αθήνα, Θεσσαλονίκη ή επαρχιακές, υπάρχει κάποια προσφορά ή τις έχουν κόψει τελείως;

Εδω επαρχια που ειμαι παντως (νομο Λακωνιας) ακουω στο ραδιοφωνο ενα διαφημιστικο σποτ απο ΙΚΤΕΟ και λεει για ελεγχο μοτοσυκλετας με 20€. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Στην Αττική βγήκε πέρσι η καταπληκτική-ανθρωπίστρια-ιδεαλίστρια-π.φ.α.-δημοσιοκρατισμοςγιαπαντα περιφερειάρχισα, και είπε, ότι αφού τα δημόσια ΚΤΕΟ έχουν Χ τιμή, δεν δικαιούνται τα ιδιωτικά ΚΤΕΟ να έχουν Χ/2 ή και ακόμα λιγότερο, και στο εξής ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να έχουν κι αυτά ίσα με τα δημόσια.

Με πιο απλά λόγια, 10 ευρώ είχε το πέρασμα, τώρα έχει 25, με το ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ, επάνω σε ΙΔΙΩΤΕΣ.

Ζήτω!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Σε δημόσιο ΚΤΕΟ θυμάμαι να περνάει ο πατέρας μου το αγροτικό του την δεκαετία του 90. 

Τελευταία φορά σε δημόσιο ΚΤΕΟ κάπου το 2004 ή 2005, θέλανε να μας κόψουν το αυτοκίνητο για τρύπες στο καπό. Οι οποίες τρύπες στο συγκεκριμένο μοντέλο(Subaru Impreza GT GC8) είναι εργοστασιακές. Από τότε πάντα πάμε σε ιδιωτικό. 

Τώρα που το σκέφτομαι δεν ξέρω τον τελευταίο καιρό κανέναν να πηγαίνει σε δημόσιο. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Μονιμη ''προσφορά'', απο το ενα και μοναδικο ΙΚΤΕΟ στα 30ε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki VSTROM+TRACER! (650850cc)

Δημοσιεύτηκε

Το δημοσιο κτεο στο χολαργο δε δεχεται μηχανες. Υπαρχει καποιο δημοσιο στην Αττικη που δεχεται?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα