John247

ΚΤΕΟ τελος το φτηνο κτεο

68 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Εσύ ρε φίλε λες να σηκώνουμε μηχανάκια παρατημένα, στα τυπικά θα κολλησεις? Είσαι το Ν1 αστέρι του φόρουμ αυτή τη στιγμή. Ο κόσμος δεν περιστρέφεται γύρω από το χωριό σου. Καλό μεσημέρι.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki GSR ABS BMW F800GS (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Δε σου τα ειπανε καλα θα καθομαι εγω να βγαζω την termignoni μου (που στην τελικη δεν εχω και τη μαμισια εξατμιση) και να βαζω το ταψι της πινακιδας πισω για να μη με κοβουν? Ειναι και 150 αδηλωτο, αν και δεν αλλαζει η τιμη και που το ειπα εγω στον υπαληλο ειναι απο 250 και πανω.

Παντως εγω για το μηχανακι το περασα με 20 ευρω απο 28 με καρτα ανεργιας, απο βδομαδα περναω και το DT το 200ρι με τα ιδια λεφτα.

Αν η termignoni σου δεν είναι street legal δεν θα έπρεπε να την φοράς καν. Όσο για την πινακίδα δεν το σχολιάζω καν... μάλλον τρολάρεις!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki z750

Δημοσιεύτηκε

Παιδια εγω το Φεβρουαριο που περασα κτεο εδωσα ενα 5ευρο το οποιο ηταν σε προσφορα απο 7 ή 10 ευρω δε θυμαμαι ακριβως. Απο αυτα που ακουω παραπανω επεσαν τα αυτια μου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZF-R125 BMW S1000RR (1000cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Αν η termignoni σου δεν είναι street legal δεν θα έπρεπε να την φοράς καν. Όσο για την πινακίδα δεν το σχολιάζω καν... μάλλον τρολάρεις!

Μαλλον δε ζεις Ελλαδα για να νομιζεις οτι τρολλαρω, δες και τα βιντεακια μου και ακου την εξατμιση και δες πως εχω τη μηχανη αν δε με πιστευεις... ολοι εδω μεσα κανετε σαν τους χορτοφαγους που κραζουν οποιον δεν ακολουθει τη διαιτα τους και νιωθουν θεοι ετσι. Pathetic. Εγω τουλαχιστον δεν κατακρινω τις επιλογες του καθενος. Η σωστη απαντηση ειναι "σεβομαι την αποψη/επιλογη σου, η δικια μου ειναι διαφορετικη" και τελος. Ανθρωπακια.

Και στην τελικη ο,τι γουσταρω θα φοραω πανω στις μοτοσυκλετες μου και οπως γουσταρω θα τις μεταχειριζομαι, αν θελεις να μου επιβαλεις το αντιθετο τοτε αγορασε τη μηχανη μου και φτιαχτην οπως θες εσυ.

Παιδια εγω το Φεβρουαριο που περασα κτεο εδωσα ενα 5ευρο το οποιο ηταν σε προσφορα απο 7 ή 10 ευρω δε θυμαμαι ακριβως. Απο αυτα που ακουω παραπανω επεσαν τα αυτια μου!

Νομιζω ειναι συγκεκριμενα κτεο που εχουν απο Χ μεχρι Ψ ωρα καποιες μερες οπου, κατοπιν ραντεβου, πληρωνεις πολυ λιγα (οπως ειπες απο 7 εως 10) για μηχανακι ανεξαρτητως κυβικων, ειτε ειναι Τ80 ειτε ειναι ZZR1400.

Εσύ ρε φίλε λες να σηκώνουμε μηχανάκια παρατημένα, στα τυπικά θα κολλησεις? Είσαι το Ν1 αστέρι του φόρουμ αυτή τη στιγμή. Ο κόσμος δεν περιστρέφεται γύρω από το χωριό σου. Καλό μεσημέρι.

Μην πιανεσαι απο πλακες, βρες κατι πιο βασιμο να παραθεσεις, οπως ενα παραδειγμα να προσπαθω να επιβαλω την αποψη μου σε καποιον. Ποτε δεν ειπα πως ο,τι κανω η λεω ειναι κανεις αλλος υποχρεωμενος να μιμηθει. Η μηπως δεν εχεις δικη σου κριση για να το καταλαβεις ας πουμε?

Τροποποιήθηκε από τον Konmacro

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Ον τοπικ, ας μεινουμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fazer S2 Shoei XR 1100 Yamaha R1

Δημοσιεύτηκε

Αναμενομενη η αυξηση...

εριξαν το δολωμα με 10 €δακια... και τωρα... κλααααατσ!!!! 25!!!!! :wallbash:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Ειχε γνωστοποιηθει απο την αρχη του χρονου, και βγηκε και ΦΕΚ.

Ενημερωθείτε, αρχικά.

Η ελλιπής πληροφόρηση, επιφερει λάθος συμπεράσματα...

''Το Υπουργείο από την πλευρά του υποστηρίζει ότι η απόφαση αυτή στοχεύει να μην επηρεάσει τις τιμές των ελέγχων, γι αυτό και δεν τις καθορίζει, αλλά θέλει να υπάρξει μία ενιαία τιμολογιακή πολιτική για όλα τα ΚΤΕΟ (Δημόσια και Ιδιωτικά) και να περιοριστούν οι αυθαιρεσίες. Μάλιστα, αυτή τη στιγμή λειτουργούν σε πανελλαδικό επίπεδο 25 Δημόσια ΚΤΕΟ και 174 Ιδιωτικά, ενώ στον προγραμματισμό των Περιφερειών είναι να επαναλειτουργήσουν και άλλα Δημόσια ΚΤΕΟ το προσεχές διάστημα, ώστε να υπάρχουν αρκετές επιλογές στους καταναλωτές.

Στο πλαίσιο της απόφασης αυτής, ο κ. Πολυχρονόπουλος των Ι.ΚΤΕΟ Auteco δήλωσε ότι τα περισσότερα Ιδιωτικά ΚΤΕΟ θεώρησαν ότι η κατάθεση ενός τέτοιου πιστοποιητικού από ορκωτούς λογιστές είναι μια χρονοβόρα διαδικασία, που επιπλέον επιβαρύνει με πρόσθετες δαπάνες τα ήδη μεγάλα έξοδα των εταιρειών. Γι αυτό λοιπόν τα περισσότερα Ιδιωτικά ΚΤΕΟ προτίμησαν να εναρμονίσουν τις τιμές τους σύμφωνα με τις ισχύουσες τιμές των Δημόσιων ΚΤΕΟ και να μην καταθέσουν στο Υπουργείο χαμηλότερες τιμές από των Δημοσίων.''

http://www.autotriti.gr/agora/data/news/Idioi-timokatalogoi-gia-Dhmosia--Idiwtika-KTEO_124039.asp

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Versys Kawasaki Ninja H2 (998cc)

Δημοσιεύτηκε

Βρήκα κουπόνι για να περάσω με 10 ευρώ σε ένα καινούργιο στην Θεσσαλονίκη, ψάξτε μπορεί και εσείς να βρείτε κάτι αντίστοιχο.

Που πέρασες με 10αρικάκι μάστορα? 25αρι ταρίφα βλέπω σε 2-3 που ρώτησα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Aντί να κράζουμε δημόσιο και ιδιώτες,μήπως να κοιτάξουμε και λίγο την πάρτι μας;

Πέρυσι όταν πήγα δεν είδα ένα σωστό μηχανάκι να περνάει.Για να μην πω για τα μηχανάκια που μόνο οι άδειες τους ήταν εκεί.Και χωρίς λάδι έτσι;με ένα 10αρικάκι έκανες παπάδες.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM Aprilia rsv4 factory (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Παιδιά όντος άνοιξαν και πάλι τα δημόσια ΚΤΕΟ και έβαλαν πλαφόν στα ιδιωτικά 25 ευρώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda FMX 650

Λυπάμαι που θα συνεχίσω το off topic στα μηνύματα με διακόπτη, αλλά με αυτά που διάβασα άρχισα να γελάω. Το γεγονός ότι μερικοί επικαλούνται μια διαστρεβλωμένη λογική "δε σου λέω τι να κάνεις, άρα μπορω να κάνω ότι μου καπνίσει" και το λένε και το πιστεύουν πραγματικά με ξεπερνάει. Ότι έχουν γεμίσει οι δρόμοι με "ατίθασα πνεύματα" που περιορίζουν τη δική μας ελευθερία κάνοντας ότι τους καπνίσει (λες και ο δρόμος ανήκει μόνο σ'αυτούς) δε το λέμε όμως, μη παρεξηγηθούν τα παιδιά γιατί είναι και ευαίσθητα. :lol: Όποιος θέλει να κάνει ότι θέλει, ας στρώσει ένα πιστάκι στο οικόπεδο του παππού του και ας βγάλει τα γούστα του εκεί αν είναι μάγκας. Όχι να κάνει όμως με ξένα κόλυβα μνημόσυνο στις πλάτες των υπολοίπων που δε χρωστάνε κάτι. Αυτές οι συμπεριφόρες δεν είναι ούτε μαγκιά, ούτε "προχώ", κοινωνική παθογένεια και θρασυδειλία είναι μόνο. Όποιος κάνει ότι κάνει, ας έχει το θάρρος να το υποστηρίξει και να πληρώσει το μάρμαρο, αντί να παραπονιέται για τυχόν "ραβασάκια" που του ήρθανε, και τουλάχιστον θα αναγνωρίσουμε ότι έχει το θάρρος της γνώμης.

Και αλλιώς να το πάμε πάλι δε στέκει. Οκ, όντως είναι επιλογή του καθενός πώς θα κυκλοφορήσει. Επειδή όμως δεν είναι επιλογή των υπολοίπων μας αν θα τον πετύχουμε τυχαία μπροστά μας και μας κόψει καμιά μέρα τις μέρες, είναι και επιλογή της νομοθεσίας να του κόψει τον κ...λο προληπτικά. Άρα, με τι μούτρα περιμένεις να σεβαστούν την επιλογή σου και εσύ δε σέβεσαι τη δική τους να επιβάλλουν τεχνικούς ελέγχους και πρόστιμα; Trolling στο trolling είναι αυτό που λέω και το ξέρω, αλλά με την ίδια λογική, deal with it, είναι επιλογή μου στην τελική. :lol:

Τροποποιήθηκε από τον BurningBeard
Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha (689cc) RX7 corsair

Δημοσιεύτηκε

δεν εφερε η κριση την καγκουρια,η καγκουρια εφερε την κριση...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Λυπάμαι που θα συνεχίσω το off topic στα μηνύματα με διακόπτη, αλλά με αυτά που διάβασα άρχισα να γελάω. Το γεγονός ότι μερικοί επικαλούνται μια διαστρεβλωμένη λογική "δε σου λέω τι να κάνεις, άρα μπορω να κάνω ότι μου καπνίσει" και το λένε και το πιστεύουν πραγματικά με ξεπερνάει. Ότι έχουν γεμίσει οι δρόμοι με "ατίθασα πνεύματα" που περιορίζουν τη δική μας ελευθερία κάνοντας ότι τους καπνίσει (λες και ο δρόμος ανήκει μόνο σ'αυτούς) δε το λέμε όμως, μη παρεξηγηθούν τα παιδιά γιατί είναι και ευαίσθητα. :lol: Όποιος θέλει να κάνει ότι θέλει, ας στρώσει ένα πιστάκι στο οικόπεδο του παππού του και ας βγάλει τα γούστα του εκεί αν είναι μάγκας. Όχι να κάνει όμως με ξένα κόλυβα μνημόσυνο στις πλάτες των υπολοίπων που δε χρωστάνε κάτι. Αυτές οι συμπεριφόρες δεν είναι ούτε μαγκιά, ούτε "προχώ", κοινωνική παθογένεια και θρασυδειλία είναι μόνο. Όποιος κάνει ότι κάνει, ας έχει το θάρρος να το υποστηρίξει και να πληρώσει το μάρμαρο, αντί να παραπονιέται για τυχόν "ραβασάκια" που του ήρθανε, και τουλάχιστον θα αναγνωρίσουμε ότι έχει το θάρρος της γνώμης.

Και αλλιώς να το πάμε πάλι δε στέκει. Οκ, όντως είναι επιλογή του καθενός πώς θα κυκλοφορήσει. Επειδή όμως δεν είναι επιλογή των υπολοίπων μας αν θα τον πετύχουμε τυχαία μπροστά μας και μας κόψει καμιά μέρα τις μέρες, είναι και επιλογή της νομοθεσίας να του κόψει τον κ...λο προληπτικά. Άρα, με τι μούτρα περιμένεις να σεβαστούν την επιλογή σου και εσύ δε σέβεσαι τη δική τους να επιβάλλουν τεχνικούς ελέγχους και πρόστιμα; Trolling στο trolling είναι αυτό που λέω και το ξέρω, αλλά με την ίδια λογική, deal with it, είναι επιλογή μου στην τελική. :lol:

Ανάθεμα κι αν κατάλαβα σε τι αναφέρεσαι. Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος, το κειμενό σου είναι τόσο ασαφές, που ανάλογα τα κέφια, δίνει και άλλη ερμηνεία. Δεν ονοματίζεις σαφώς με τρόπο που να μην επιδέχεται ερμηνείας, ούτε μία φορά, τις συγκεκριμένες ενέργειες-πράξεις-συμπεριφορές-φαινόμενα, να ξέρουμε για τι ακριβώς λες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

επεσε σκουπα πριν,εγραφε ενα τυπακι κανω οτι γουσταρω με το μηχανακι μου την εξατμα μου κλπ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki VERsatileSYStem Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

27 eur Άγιος Στέφανος την Παρασκευή που μας πέρασε (3/4/15)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εγω 8 στο μηχανακι 20 στο αμαξι εδινα στην auteco,να χαιρεστε τον αρχηγο σας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas kriss Yamaha xtx (125cc)

Δημοσιεύτηκε

δεν ξερω φιλε μου αν καταλαβα κατι λαθος αλλα η auteco 25 λεει στην ιστοσελιδα της για μοτο...

εκτος αν εννοεις οτι ΠΡΙΝ εδινες 8,οποτε παω πασο

εν προκειμενω,υπαρχει καποιο κτεο κατω απο 25 η να μην το ψαχνω αλλο??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR F4i '03 Κοτσιδα Primatrike

Σαββατο 4/4/15, 25 ευρω σε ιδιωτικο κτεο στην αθηνα (auteco)... Σαν πολλα δεν ειναι ρε γμτ???? Αμαν πια!!!

Τροποποιήθηκε από τον NinZas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

27 moto 55 auto ειναι τωρα

10ρικακι κ 20ρικακι ηταν πριν,αφου ξαναανοιξε το δημοσιο κτεο τους βαλαν τα πλαφον

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW G650 XCOUNTRY

Δημοσιεύτηκε

στις 10 του μήνα περνάω αλλά θέλω να πάω την επόμενη βδομάδα, δλδ 4 με 5 μέρες μετά

Έχω περιθώριο ή με πιάνει το πρόστιμο;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR F4i '03 Κοτσιδα Primatrike

Δημοσιεύτηκε

στις 10 του μήνα περνάω αλλά θέλω να πάω την επόμενη βδομάδα, δλδ 4 με 5 μέρες μετά

Έχω περιθώριο ή με πιάνει το πρόστιμο;

Νομιζω εχεις περιθωριο μεχρι και μια εβδομαδα μετα. Παρτους ενα τηλεφωνο για σιγουρια, μην εχουν αλλαξει τιποτα και πληρωνεις τσαμπα λεφτα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μετά το Πάσχα περνάω και εγώ.Κάτι μου λέω θα γελάσουμε και φέτος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZL 750 (750cc) Noloan N100 Blak Kawasaki ZL (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Νομιζω εχεις περιθωριο μεχρι και μια εβδομαδα μετα. Παρτους ενα τηλεφωνο για σιγουρια, μην εχουν αλλαξει τιποτα και πληρωνεις τσαμπα λεφτα.

Μπορεις και μια εβδομαδα μετα αρκει να κλεισεις ραντεβου. Αυριο θα παω να περασω ΚΤΕΟ στον Αγ. Νικολαο μετα την Βονιτσα προς Λευκαδα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZL 750 (750cc) Noloan N100 Blak Kawasaki ZL (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Χτες (Μ.Πεμπτη 09.04.15) πηγα στο ΚΤΕΟ. Κοιταξαν το ενα κοιταξαν το αλλο, εβγαλαν κ τις σχετικες φωτο.Τριάντα ευρω πληρωσα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF + KTM SD Το απόκτησα

Δημοσιεύτηκε

Σήμερα περάσαμε Κτεο με την κούκλα μου και μας πήραν 25 έουρα

Όσο για την καθυστέρηση είναι 7 ημέρες .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα