Aggelosdelta v-biker

Η Ελλαδα με 125cc!

119 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki Vulcan classic Harley Davidson Road king (2000cccc)

Δημοσιεύτηκε

Λοιπόν.

Η απόψή μου για το θέμα είναι η εξής:

1) Ταξίδι όλη την Ελλάδα με 125 κυβικά γίνεται;

Σαφώς και γίνεται. Εδώ ο Κώστας ο Μητσάκης πήγε στο Νέο Δελχί (Ινδία) με Yamaha Crypton X 135 (δες ΕΔΩ).

2) Με το Yamaha YZF R 125;

Μπορεί να γίνει αλλά είναι εντελώς ακατάλληλο και full κουραστικό. Και σαφώς δεν αξίζει να το αγοράσεις, αν έχεις σκοπό να κάνεις το γύρο της Ελλάδας.

Αφού έχεις ήδη το Innova 125i, μπορείς να το τολμήσεις.

Γενικά μιλώντας πάντως, η καλύτερη επιλογή 125αριού για αυτό που σκέφτεσαι είναι ένα μοτοσυκλετάκι με άνετη σέλα και όρθια θέση οδήγησης, όπως π.χ. ένα Yamaha YBR 125 ή ένα Honda CBF 125 ή (ακόμα καλύτερα) ένα Varader-άκι 125.

3) Τί πρέπει να προσέξω αν είναι να κάνω ταξίδι με 125 κυβικά;

Ό,τι σε όλες τις άλλες μοτοσυκλέτες (συνετή οδήγηση, προβλέψιμες κινήσεις, προνοητικότητα για τη μαλακία του άλλου, σωστός εξοπλισμός, σωστή συντήρηση) συν τα εξής:

- Αποφυγή κίνησης σε αυτοκινητόδρομο. Αν είναι αναγκαίο, έχε υπόψιν σου ότι θα κινείσαι με μέση ταχύτητα 70 με 80 χλμ. ανά ώρα στη δεξιά λωρίδα και αν τύχει να έχεις πίσω σου ένα φορτηγό με περίπου ίδια ταχύτητα με εσένα δεν έχεις γκάζι να ανοίξεις και να φύγεις. Προτίμησε, σε τέτοιες περιπτώσεις να είσαι στη Λωρίδα Εκτακτης Ανάγκης (Λ.Ε.Α.), και έλεγχε με τον αριστερό καθρέφτη τί παίζει πίσω σου. Και το λέω αυτό, διότι έχω παρατηρήσει φορτηγά που συστηματικά πατάνε με τις δεξιές τους ρόδες στη Λ.Ε.Α. και μην είσαι σίγουρος ότι έχουν πάντα την προσοχή τους (βάλε και ότι μπορεί να τους στραβώνει ο ήλιος συν ότι εσύ έχεις μικρό όγκο κλπ.).

- Μικρός όγκος και βάρος αποσκευών. Δε φαντάζομαι να θέλει κάποιος να βάλει τριβάλιτσο σε 125άρι και να γυρίσει την Ελλάδα . Πάρε λίγα πράγματα μαζί και κάνε σωστό φόρτωμα. Το καλύτερο σημείο για να δέσεις ένα μικρό λουκάνικο ή σακίδιο είναι το πίσω μέρος της σέλας. Αν έχεις και σχάρα, μπορεί το σακίδιο να πατάει εν μέρει στη σέλα και εν μέρει στη σχάρα. Μην κάνεις το λάθος να έχεις όλο το φορτίο στη σχάρα και τη θέση του συνεπιβάτη ανεκμετάλλευτη.

- Υπολογισμός απόστασης σε σχέση με τους ανεφοριασμούς.

Αν κάνεις το ταξίδι με μηχανάκι που έχει μικρό ρεζερβουάρ (π.χ. παπί), έχε κατά νου το θέμα των ανεφοδιασμών, καθώς δεν ξέρεις σε πόσα χιλιόμετρα θα είναι το επόμενο βενζινάδικο αλλά ούτε και αν θα είναι σίγουρα ανοιχτό. Το καλύτερο θα είναι βάζεις πολύ συχνά βενζίνη (βέβαια είναι μπελάς, ιδίως αν είσαι με παπί και έχεις δεμένο σάκο πάνω στη σέλα - σχάρα) αλλά είναι η μόνη σίγουρη και ασφαλής λύση. Δοχειάκι με εξτρά βενζίνη είναι ίσως μια λύση ανάγκης αλλά έχει σοβαρά θέματα ασφάλειας και πρέπει να τα έχεις κατά νου.

Αυτά από εμένα. Καλά χιλιόμετρα.

Ευχαριστω για τις συμβουλες! Το θεμα ειναι οτι μου αρεσει σαν ιδεα.. Τα αλλα ολα τα γνωριζω μιας και ειμαι χρονια στους δρομους και πηγαινοερχομαι και στις εθνικες και γενικα.. Απλα με προκαλει αυτη η ταλαιπωρια!:P:P:P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki Bandit SA (650cc) HJC R-PHA10 Kawasaki Z1000SX (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Φίλε μου εδώ είσαι... Στα 125cc είναι μονόδρομος το συγκεκριμένο για αυτό που θες να κάνεις. Όπως γράφω και στο πρώτο ποστ, έκανα 200 χλμ και ήμουν όσο ξεκούραστος είμαι και με το bandit. Έχει ΣΕΛΑΡΑ για πολύωρη οδήγηση, ανεμοθώρακα κλπ κλπ.

Τα μόνα μειονεκτήματά του είναι η ψηλή τιμή αγοράς και η δύσκολη μεταπώληση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

αγόρι μου πέστο απλά να καταλάβουν και οι άλλοι που δε το πιάσαν....θέλεις περιπετειώδες ταξίδι, αυτό το κάνεις με ότι έχεις όπως είπε ο άλλος γιατί δε το κάνεις με το παπί, εννοώ γιατί να μπεις στην διαδικασία να αλλάξεις για το εγχείρημα?

απο την άλλη ότι και να έχεις στα 125 δε θα ανέβει η μέση ωριαία

h και το yzf125 να είχες που έγραψες στα 110km/h έχει περίπου 9000rpm οι κραδασμοί θα κάναν πάρτι θα σου ήταν πολύ ενοχλητικοί στο ταξίδι

το παπί ρολάρει πολύ όμορφα με 80km/ γυρνάς όλο τον κόσμο αμα αντέχεις, βάζεις και 2 δόντια πιο μικρό πισινό γρανάζι για να ρίξεις κιάλλο τις στροφές και να πάρεις λίγο περισσότερη άνεση και είσαι κούκλος

βαλίτσες που γράψατε μια χαρά μπορεί να σου κουβαλήσει ένα παπί 40kg επιπλέον χωρις να κομπιάζει στο γκαζάκι του, σημαίνει σαμάρια πλαινά, και στην σχάρα πίσω ένα λουκάνικο 40lt

πιο έτοιμος απο ποτέ!!

ανέβασε και ένα blog ως οδικό ημερολόγιο με φωτό υλικό

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

αγόρι μου πέστο απλά να καταλάβουν και οι άλλοι που δε το πιάσαν....θέλεις περιπετειώδες ταξίδι, αυτό το κάνεις με ότι έχεις όπως είπε ο άλλος γιατί δε το κάνεις με το παπί, εννοώ γιατί να μπεις στην διαδικασία να αλλάξεις για το εγχείρημα?

h και το yzf125 να είχες που έγραψες στα 110km/h έχει περίπου 9000rpm οι κραδασμοί θα κάναν πάρτι θα σου ήταν πολύ ενοχλητικοί στο ταξίδι

το παπί ρολάρει πολύ όμορφα με 80km/ γυρνάς όλο τον κόσμο αμα αντέχεις, βάζεις και 2 δόντια πιο μικρό πισινό γρανάζι για να ρίξεις κιάλλο τις στροφές και να πάρεις λίγο περισσότερη άνεση και είσαι κούκλος

βαλίτσες που γράψατε μια χαρά μπορεί να σου κουβαλήσει ένα παπί 40kg επιπλέον χωρις να κομπιάζει στο γκαζάκι του, σημαίνει σαμάρια πλαινά, και στην σχάρα πίσω ένα λουκάνικο 40lt

πιο έτοιμος απο ποτέ!!

Αδερφε λες να φτιαξω την σελα στο παπι και να φυγω; Ετσι για να γινει πιο rock'n'roll η φαση;;

Φίλε μου εδώ είσαι... Στα 125cc είναι μονόδρομος το συγκεκριμένο για αυτό που θες να κάνεις. Όπως γράφω και στο πρώτο ποστ, έκανα 200 χλμ και ήμουν όσο ξεκούραστος είμαι και με το bandit. Έχει ΣΕΛΑΡΑ για πολύωρη οδήγηση, ανεμοθώρακα κλπ κλπ.

Τα μόνα μειονεκτήματά του είναι η ψηλή τιμή αγοράς και η δύσκολη μεταπώληση.

Το γουσταρω τρελα το μηχανακι αυτο! Μην το δωσεις ποτε!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Vespa px200 Honda cbr600f4i

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Οτι το κανεις το κανεις και μια χαρα! Απλα δεν θα ειναι ολα ιδανικα οπως τα σκεφτεσαι.

Δεν εχω μεγαλη εμπειρια καθως το μονο ταξιδι που ειχα κανει ηταν το καλοκαιρι αθηνα-κερκυρα με διχρονη βεσπα. Κατσε να στα πω οπως μου ερχονται στο μυαλο:

Η ωρα περναει παααρα πολυ αργα στην εθνικη.Βαριεσαι που ζεις. Απο επαρχειακο ειναι πολυ ομρφα παντως, Στην εθνικη εγω σταματησα και εβαλα ακουστικα να ακουω μουσικη δεν αντεχα αλλο-δεν το εχω ξανακανει φαντασου αλλα πραγματικα δεν αντεχα-

Οι νταλικες δεν ξερω αν σε βλεπουν παντως εμενα με περναγαν σε αποσταση 5-10 εκατοστων δημιουργωντας μια καφε αποχρωση καταλαβαινεις...Δεν ειναι λογος να μην κανεις το ταξιδι απλα να το εχεις στο μυαλο σου οτι μπορει να συμβει.

Εκανα διαλειμμα καθε 45 λεπτα γιατι δεν αντεχε η μεση μου.Σε αλλο μηχανακι θα ειναι καλυτερα παντως.μαλλον...Ουσιαστικα σε καθε βενζιναδικο που εβρισκα μετα απο 100χλμ σταματαγα για ανεφοδιασμο και ξεκουραση.

Λαστιχα! Παλι καλα που η βεσπαρα ειχε ρεζερβα.Εχε φαστ μαζι σου χτυπα ξυλο αλλα ποτε δεν ξερεις...

Αν θες να κουβαλας πραγματα στειλτα με το κτελ καλυτερα :mB_kalo_e: Μονο οτι χωραει στην σελα πισω σου και να ειναι μανιτζεβελο γιατι θα χρειαστει να τα σηκωνεις καθε φορα που βαζεις μπετζινα,

Αυτα! ηταν η πιο ωραια εμπειρια που ειχα! να το κανεις! εμεπιρια ειναι. αν δεν σου αρεσει απλα δεν το ξανακανεις :crazy:

Τροποποιήθηκε από τον Aramis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Glx (105cc) KTM smc (660cc)

Δημοσιεύτηκε

ΓΑΜΩ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Και την λεω την μανα μου : "καλα Σεπτεμβριο βρηκες να με γεννησεις και δεν με γεννουσες Ιουνιο ?" τωρα 15 Σεπτεμβρη που θα πας? Να εδω διπλα σε κανα φραγμα στα 60 χιλ. και τελος γαμω την τρελα μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Bandit SA (650cc) HJC R-PHA10 Kawasaki Z1000SX (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Το γουσταρω τρελα το μηχανακι αυτο! Μην το δωσεις ποτε!

Δυστυχώς είναι ήδη σε αγγελία...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

δεν ειναι και ακατορθωτο το ταξιδι που θελεις να κανεις. τα παντα γινονται αρκει να εχεις ορεξη. αφου εχεις το ιννοβακι γιατι να αγορασεις κατι αλλο? (αν αγορασεις κατι προτεινω cbf 125). αφου λες πως αντεχεις με το bomber δε θα σε κουρασει το ιννοβα. μετρα αποστασεις για ανεφοδιασμο, τσεκαρε το παπι αν θελει σερβις, λαστια, αλυσιδα, φορτωσε το σωστα και κανε το ταξιδι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph tiger (955cc) agv dual evo Vespa gts 250 (250cc)

Δημοσιεύτηκε

1450283_10202143082913903_1364553648_n.jpg?oh=788de20062e43d59324f9661dba263d6&oe=557E6482

11066519_10205101677876928_5329414747189450223_n.jpg?oh=9eb38fbc4503892dc369db562081571c&oe=558836C0

Πήγα με τον αδερφό μου Αθήνα - Αγρίνιο - Αθήνα. Γράψαμε συνολικά 600 χιλιόμετρα. Αν το κανονίσεις φίλε μου με ενδιαφέρει και μένα, το ξανάκανα άνετα :punk:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Άγγελε πάρε το 250άρι μου, είναι και στο στυλ σου! :peep:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δυστυχώς είναι ήδη σε αγγελία...

Ποσο το δινεις; Θες το innova;

1450283_10202143082913903_1364553648_n.jpg?oh=788de20062e43d59324f9661dba263d6&oe=557E6482

11066519_10205101677876928_5329414747189450223_n.jpg?oh=9eb38fbc4503892dc369db562081571c&oe=558836C0

Πήγα με τον αδερφό μου Αθήνα - Αγρίνιο - Αθήνα. Γράψαμε συνολικά 600 χιλιόμετρα. Αν το κανονίσεις φίλε μου με ενδιαφέρει και μένα, το ξανάκανα άνετα :punk:

Μπραβο παιδες! Ποσα κυβικα ειστε; Καλη φαση και το scooter.. Πιο ανετο φανταζομαι..

Άγγελε πάρε το 250άρι μου, είναι και στο στυλ σου! :peep:

Το πουλας κι αυτο;;; Για τι πας τωρα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το πουλας κι αυτο;;; Για τι πας τωρα;

Για ταμείο ανεργίας. :unsure:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZF-R125 BMW S1000RR (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

πιο έτοιμος απο ποτέ!!

Ακομα και οταν το ειχα στα 125cc δεν ειχα ποτε προβλημα με κραδασμους, τουλαχιστον μεχρι τα 120χλμ την ωρα. Ποσο μαλλον τωρα. Τα μονα αρνητικα ειναι οτι δεν εχει χωρους/σχαρες κτλ (μονο αν βαλεις tankbag) και πολλους δεν τους βολεβει η θεση. Και υδροψυκτο ειναι και μεγαλο τεποζιτο εχει (11,5 λιτρα) και με 10 λιτρα βγαζει 400 χιλιομετρα με μικτη οδηγηση (και ναι μιλαω και για κυριως εκτως πολης!) Το μονο καλυτερο ειναι το Varadero 125 που ειπα και παραπανω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

YBR/CBF που γραφουν παραπανω ουτε για αστειο! Καταρχας ειναι αεροψυκτα και πολυ χαμηλοτερα σε επιδοσεις. Παιζει αρκετα μεγαλο ρολο για 125 να ειναι υδροψυκτο, τοτε ναι παει παντου!

Ελα ρε τυφωνα γνωσης πες μας γιατι τα αεροψυκτα δεν κανουν ουτε για αστειο? Ο βροχιδης ηταν μαλακας δηλαδη που πηρε αεροψυκτο.. ή μηπως δεν μπορουσε να βρει υγροψυκτα?

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ακομα και οταν το ειχα στα 125cc δεν ειχα ποτε προβλημα με κραδασμους, τουλαχιστον μεχρι τα 120χλμ την ωρα. Ποσο μαλλον τωρα. Τα μονα αρνητικα ειναι οτι δεν εχει χωρους/σχαρες κτλ (μονο αν βαλεις tankbag) και πολλους δεν τους βολεβει η θεση. Και υδροψυκτο ειναι και μεγαλο τεποζιτο εχει (11,5 λιτρα) και με 10 λιτρα βγαζει 400 χιλιομετρα με μικτη οδηγηση (και ναι μιλαω και για κυριως εκτως πολης!) Το μονο καλυτερο ειναι το Varadero 125 που ειπα και παραπανω.

Προτιμω το yzf.. Θα κρατουσα μεγαλυτερη φορα στο επαρχιακο και θα ηταν και πιο διασκεδαστικο..

Ελα ρε τυφωνα γνωσης πες μας γιατι τα αεροψυκτα δεν κανουν ουτε για αστειο? Ο βροχιδης ηταν μαλακας δηλαδη που πηρε αεροψυκτο.. ή μηπως δεν μπορουσε να βρει υγροψυκτα?

Η αληθεια ειναι οτι το μονο που μπορει να γινει σε ενα αεροψυκτο ειναι οταν ζεσταθει πολυ να μειωθει λιγο η αποδοση του.. Αυτο.. Δεν περνουν χαμπαρι..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μιλαω για ταξιδι, οχι για χρηση πολης ουτε 30 χλμ αποσταση.. για μεγαλο ταξιδι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Cbr 600 f4i Mt blade sv BMW hp4 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

ρε παιδια ακομα να τον κανετε εναν αποκλεισμο να ησυχασετε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μιλαω για ταξιδι, οχι για χρηση πολης ουτε 30 χλμ αποσταση.. για μεγαλο ταξιδι!

Μαλλον δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα..

Δηλαδη μια BMW R1150GS δεν μπορει να ταξιδεψει επειδη ειναι αεροψυκτη?

Μην παπαρολογεις, ισα ισα που τα αεροψυκτα οσο περπατανε δεν εχουν αναγκη τιποτα, επισης σε μεγααααααλα ταξιδια σε δυσκολα εδαφη και μερη τα προτιμουν διοτι εχουν ακομη λιγοτερα μηχανικα κινουμενα μερη, αρα λιγοτερα τρωτα σημεια.

Εισαι αδικος... Εχουμε να μαθουμε πολλα ακομα...

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YBR (125cc)

Δημοσιεύτηκε

Διαδρομη που εκανα τον Οκτωβρη του '14 με YBR125, σε τρεις μερες. Απο Αθηνα, μεσω Βιλίων, προς Αραχωβα - Γαλαξειδι - Αμφισσα - Δομοκο - Λιμνη Πλαστηρα - Πηλιο και επιστροφη στην Αθηνα. Συνολο χιλιομετρων 1200 και συνολικη καταναλωση 31 λιτρα. Το μεγαλυτερο μερος απο επαρχιακες οδους, αρκετη κουραση αλλα η εμπειρια της διαδρομης και η ευχαριστηση που σου προσφερει σε ανταμειβουν!

Αρέσει σε 8 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda PCX (125cc) AGV K3-SV Honda Africa Twin (1000cc)

http://www.talesfromthesaddle.com/

http://www.re-moto.c...dex.php?lang=el

Όχι ρε... τα 125άρια δεν πάνε έξω από την πόλη...

Να πω και τα αερόψυκτα;

Μακρυά!!!

Διαόλου κάλτσα!!!

Και αναφορά στο φόρουμ μας!!

Τροποποιήθηκε από τον giakam
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Διαδρομη που εκανα τον Οκτωβρη του '14 με YBR125, σε τρεις μερες. Απο Αθηνα, μεσω Βιλίων, προς Αραχωβα - Γαλαξειδι - Αμφισσα - Δομοκο - Λιμνη Πλαστηρα - Πηλιο και επιστροφη στην Αθηνα. Συνολο χιλιομετρων 1200 και συνολικη καταναλωση 31 λιτρα. Το μεγαλυτερο μερος απο επαρχιακες οδους, αρκετη κουραση αλλα η εμπειρια της διαδρομης και η ευχαριστηση που σου προσφερει σε ανταμειβουν!

ΜΠΡΑΒΟ φιλε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μαλλον δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα..

Δηλαδη μια BMW R1150GS δεν μπορει να ταξιδεψει επειδη ειναι αεροψυκτη?

Μην παπαρολογεις, ισα ισα που τα αεροψυκτα οσο περπατανε δεν εχουν αναγκη τιποτα, επισης σε μεγααααααλα ταξιδια σε δυσκολα εδαφη και μερη τα προτιμουν διοτι εχουν ακομη λιγοτερα μηχανικα κινουμενα μερη, αρα λιγοτερα τρωτα σημεια.

Μιλησα εγω για τετοια κυβικα? Για δες ενα 125 με και ενα χωρις ψυγειο ποσο συχνα θα πρεπει να κανουν στασεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μιλησα εγω για τετοια κυβικα? Για δες ενα 125 με και ενα χωρις ψυγειο ποσο συχνα θα πρεπει να κανουν στασεις.

Ειλικρινα δεν μπορω να σε καταλαβω... Σηκωνω τα χερια ψηλα, μη σου πω και τα ποδια, μιλαμε για ανιατη ασθενεια...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Glx (105cc) KTM smc (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε φιλε τι σχεση εχουν τα ψυγεια ΓΑΜΩ αφου το βγαζει ο κατασκευαστης θα δουλευει οσο θες (σε λογικα πλαισια παντα) τωρα εσυ αμα το πουτσ#@πειραξεις και ζεσταινει τα λαδια σε χρονο μηδεν τι σου φταιει ο αεραςκαι το νερο? Δλδ οι παπιες που κανουν ταξιδια πως δουλευουν?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail Pegasos ADV

Δημοσιεύτηκε

Χα το διαβάσαμε και αυτό ο βροχίδης πηγαινε με το αερόψυκτο εντός πόλης με 30χαω! χχαχαχαχα! δεν έκανε 70+ χιλιάδες χιλιόμετρα σε 14 χώρες με αερόψυκτο...οοοοχι βέβαια!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα