ksino1100

Εκλογές 2015: Να μοιραστούμε τις σκέψεις μας

2767 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki ZZR1400 Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Ας μοιραστούμε τις σκέψεις μας, τους προβληματισμούς μας.

Η ζωή μας δε μπορεί να είναι μόνο λάστιχα, λάδια και γυροσκοπικά.

Πόσο μάλλον με τους κερατάδες που καθορίζουν το μέλλον μας και το αύριο των παιδιών μας.

Ας προσπεράσουμε την τρομολαγνεία των τηλεοπτικών καναλιών και των ραδιοφωνικών σταθμών.

Όπως και των blogs και «δημοσιογραφικών» sites.

Σε λίγες μέρες έχουμε εκλογές.

Σε 9 μέρες μόλις!!!!!!

Πολύ κρίσιμες.

Πρέπει η Ευρώπη και η Βουλή μας, να ακούσει κάτι τόσο ηχηρό, τόσο δυναμικό, ώστε να φρενάρει αυτή η ξέφρενη πορεία προς την φτώχεια και την αβεβαιότητα.

Προσωπική μου βέβαιη επιλογή είναι η καταψήφιση της ΝΔ, Πασοκ και των υποκαταστημάτων τους (βλέπε Ποτάμι, Παπανδρέου) γιατί αυτοί οι δύο «δρόμοι» μας έφεραν εδώ και το πάρτυ εξακολουθούν να το συνεχίζουν εις βάρος μας.

Ο χορός εκατομμυρίων εξακολουθεί να υπάρχει, την ίδια στιγμή που ο κόσμος δίπλα μας ή στο σπίτι μας είναι στην πρίζα, είναι μονίμως πιεσμένος, με το κεφάλι κατεβασμένο, με χαμένο το χαμόγελο και τη δύναμη να αντιμετωπίσει το αύριο.

Παλιότερα κάναμε πλάνα ετών και εξαμήνων.

Στοχεύαμε κάπου, το παλεύαμε και με λιγότερο ή περισσότερο κόπο, πετυχαίναμε.

Σήμερα βάζουμε πλάνο...βδομάδας, χωρίς να είναι βέβαιο πως τα καταφέρνουμε.

Είμαστε σε μια μόνιμη διαδικασία μείωσης των εσόδων μας με ταυτόχρονη (δραματική) αύξηση των εξόδων.

Φορολογίες πάνω στις φορολογίες, αύξηση όλων των ειδών πρώτης ανάγκης σε καθημερινό επίπεδο, φθάσαμε στο σημείο να θεωρούμε πολυτέλεια την θέρμανση στο σπίτι μας.

Και εξακολουθούμε να τρομάζουμε από τα καραγκιοζιλίκια τους?

Στις προηγούμενες εκλογές (Δημοτικές) είχα ανεβάσει το συγκεκριμένο κείμενο:

Ηλίθιε!

Ναι, εσένα λέω...εσένα που πανηγυρίζεις...

Κι εσένα...ναι, εσένα που ωρύεσαι...

Είστε και οι δύο, Η-Λ-Ι-Θ-Ι-Ο-Ι !

Σκοτώνεστε μεταξύ σας, εσείς, που δεν έχετε τίποτα (μα, τίποτα) να σας χωρίζει

(πέραν του χρώματος μίας..."φανέλας"!),

αλλά, αντίθετα, έχετε τα πάντα (μα, τα πάντα) κοινά:

κοινά προβλήματα, κοινά συμφέροντα, κοινή ζωή...

Και αντί να αντιδράσετε σε αυτούς που σας "πίνουν το αίμα",

αντί να διεκδικήσετε αυτά που δικαιωματικά σας ανήκουν,

αντί να ξεμπερδεύετε με όσους σας εκμεταλλεύονται,

τι κάνετε; Τους κάνετε "εικόνισμα" και τους "προσκυνάτε"!

"Ζήτω ο πρόεδρος", "Έχουμε κι εμείς πρόεδρο με balls",

"Μαφιόζο εσείς; Μαφιόζο κι εμείς", "Θα σας δείξει ο Ιβάν",

"Θα σας διαλύσει ο Βαγγέλης" και..."Γκοοοοοοοοολ..."

Ηλίθιε...ο Ιβάν και ο Βαγγέλης (και οι συναφείς) είναι αυτοί που ευθύνονται για την κατάντια σου,

για την ανεργία σου, για το μισθό των 300 ευρώ, για την ανασφάλιστη εργασία, για τη υπέρογκη φορολογία (σου),

για τις ιδιωτικοποιήσεις (που εσύ πληρώνεις), για όλα (μα, όλα) τα μέτρα που σου έφερε η...τρόικα

(αλήθεια, η τρόικα τα έφερε; ο ΣΕΒ ζητούσε αυτά τα μέτρα επί δεκαετίες - η τρόικα τα έφερε; )

Κι εσύ, ηλίθιε, ξεσπάς επάνω στον...άλλο σου εαυτό:

σε εμένα, στο γείτονα, στο συνάδελφο, στον (πραγματικό) σύμμαχό σου.

Κι εσύ, ηλίθιε, σκύβεις τη μέση στον εκμεταλλευτή σου, αυτόν που σε έφερε στην κατάσταση που βρίσκεσαι.

Ηλίθιε...είσαι και δειλός:

στέκεσαι "σούζα" στο βιομήχανο/εφοπλιστή/τραπεζίτη (κλπ) και "δείχνεις τα μπράτσα σου"

(ξεσπώντας για τα χίλια-μύρια προβλήματά σου, αλλά και για τη δειλία σου να αντιδράσεις εκεί που πρέπει)

σε αυτόν που είναι...σαν κι εσένα: φτωχός, άνεργος, χρεωμένος, καταταλαιπωρημένος...

Μπράβο, ηλίθιε, η ομάδα να πάει καλά και...έχει ο Θεός!

Πράγματι, έχει ο Θεός. Ξέρεις τι έχει;

Έχει ακόμα χειρότερες μέρες για εσένα.

Και ξέρεις τι άλλο έχει;

Έχει ακόμα καλύτερες μέρες για τον πρόεδρό σου.

Αλλά, ξέρεις...σου έχω νέα: εσύ, δεν είσαι ο πρόεδρός σου!

Εσύ, είσαι...εγώ, ο φίλος σου, ο συνάδελφος, ο γείτονας...

Ο πρόεδρός σου είναι ο μεγαλοβιομήχανος, ο εφοπλιστής, ο μεγαλοκαναλάρχης, ο τραπεζίτης, ο μεγαλοεπιχειρηματίας...

Τι κοινό έχεις εσύ, με αυτόν; Τίποτα!

Α, συγνώμη...ξέχασα: έχετε την ίδια "φανέλα"...

Μόνο που αυτός σου την πουλά, για να τη ματώνεις εσύ!

Μένει απλώς (!) να το συνειδητοποιήσεις. Και να εμπλακείς στον ταξικό αγώνα.

Αλλά...τι λέω...έχει άλλον αγώνα, απόψε, σιγά μην ασχοληθούμε...ταξικά!

Εντάξει, ηλίθιε, σε αφήνω τώρα στην ψευδαίσθηση της ευφορίας σου: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛ...!!!

Υ.Γ. Και το "γκολ" γίνεται μπούμερανγκ, καμιά φορά. Στα μούτρα σου...

Ναι....

Θα ταίριαζε και στα αθλητικά.

Αλλά εν όψει εκλογών, καλύτερα να το διαβάσουμε προσαρμόζοντάς το σε κόμματα αντί για ομάδες....

Τα ίδια σκατά είναι άλλωστε....

...και προφανώς, στους ηλίθιους συγκαταλέγω και τον εαυτό μου.

Θα διανθίσω το κείμενό μου και με αυτό το βίντεο:

...όχι, μην εστιάζετε στο όνομα Τσίπρας.

Τα υπόλοιπα ακούστε, αυτά που πάρα πολλοί συνάνθρωποί μας βιώνουν κάθε μέρα, δίπλα μας.

Και η αξιοπρέπειά τους, δε τους αφήνει να μιλήσουν.

Υποφέρουν τον πόνο και την θλίψη μόνοι τους, δε το δείχνουν, ντρέπονται να το παραδεχθούν.

Ψηφίστε ό,τι θέλετε, αλλά σκεφτείτε φωναχτά, εδώ, να ακούσουμε κάθε σκέψη.

Ίσως είναι η τελευταία ευκαιρία να αποφύγουμε τον οικονομικό θάνατο, να σώσουμε την αξιοπρέπειά μας.

Η κατάσταση μπορεί πλέον να χαρακτηριστεί και εμπόλεμη, οπότε οφείλουμε να επαναστατήσουμε ενωμένοι και όχι διχασμένοι, σαν κόκκινοι vs πράσινοι.

Την σκέψη σας παρακαλώ!!!

Υ.Γ.: Όσοι έχετε λίγο χρόνο και διάθεση, σας παρακαλώ, αναρτήστε βιντεάκια με τις υποσχέσεις των ΝΔ-Πασοκ. Τις παλιότερες. Εκείνες που ο Σαμαράς ή Βενιζέλος ορκιζόταν πως το μνημόνιο ήταν κακό (επειδή ήταν αντιπολίτευση), που υποσχόταν πως «αποκλείω την μείωση συντάξεων και μισθών», «δε θα ξαναμπεί extra φορολόγηση». Μπας και ξυπνήσουμε.......Ας κάνουμε το παρόν θέμα, ξυπνητήρι ΠΡΙΝ τις εκλογές.....Μπας και τους πάρει ο διάολος και σωθούμε!!!

Αρέσει σε 13 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Peugeot 2 (2cc) Shoei XR-1100 Hadron KTM 1290 S-Duke GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν είμαι πολιτικοποιημένος, δεν ακολουθώ κανένα κόμμα, το θεωρώ το να είσαι οπαδός ενός κόμματος την χειρότερη ξεφτίλα έβερ...

Γιαυτό και δεν ντρέπομαι να πω την γνώμη μου μη με κρίνουν ή κατακρίνουν ότι είμαι τσιράκι οποιουδήποτε κόμματος...

Πασόκ και ΝΔ πρέπει να πάρουν πόδι... και οι οπαδοί τους μια Sidi μπότα στα οπίσθιά τους μη πω κάτι χειρότερο...

Προσωπικά θα ψηφίσω Συριζα, όχι επειδή είναι ο μεσσίας, ο γαμάτος... τα ίδια σκατά είναι και αυτός, αλλά στους τυφλούς, ο μονόφθαλμος βασιλεύει λένε... το μη χείρον, βέλτιστον...

Αν τα σκατώσει, δρόμο και συ...!! Επόμενος... μέχρι να βρεθεί κάποιος που θα κάνει επιτέλους κάτι καλό για αυτόν τον τόπο και δεν θα βγει στην εξουσία επειδή έχει τάξει να βρει δουλειά στην μισή ελλάδα...

Αν είναι δυνατόν, πασόκ ΝΔ να έχουν κατακλέψει την ελλάδα για 40 σχεδόν χρόνια... έχουν φέρει την ελλάδα στον πάτο... και να παίρνουν ακόμα ψήφους...

Έλεγε ένας γνωστός μου... έβγαζε ένα βιντεάκι του Τσίπρα, και έλεγε κοιτάτε ο ψεύτης ο έτσι ο αλλιως... δλδ οι άλλοι δεν είναι; Καλύτερα ΝΔ λέει παρά Τσίπρα που το μόνο που θέλει είναι να πάρει την εξουσία... ΡΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑ!!! ΕΠΕΙΔΗ Ο ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΣΟΥ ΣΕ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ... ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΙΠΕΣ ΑΚΟΜΑΑ;;;

Κόψτε την τηλεόραση... η προπαγάνδα πάει σύννεφο...

Και ξανά... δεν στέκομαι στον Τσίπρα... ή στην κάθε μαλακισμένη του κόμματος που βγαίνει και λέει αρλούμπες...

αν ήταν το ΚΚΕ 2ο κόμμα... ΚΚΕ θα ψήφιζα...

Να φύγουν ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΝΔ!!! Και η μόνη δυνατή λύση είναι ο συριζα...

Αρέσει σε 12 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail Pegasos ADV

Δημοσιεύτηκε

υπάρχει και το http://www.helpmevote.gr/ που απαντάς σε κάτι ερωτήσεις και σου βγάζει πόσο ταιριάζεις με κάθε κόμμα! Η φάση είναι ότι εμένα με έβγαλε 87% στην πρώτη θέση ότι ταιριάζω με Ανταρσία (χωρίς να έχω ασχοληθεί ποτέ με το να διαβάσω τις θέσεις τους!) ΠΑΣΟΚ - ΝΔ με έβγαλε -% δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο αλλά αρνητικό πρόσημο!

Προσωπικά δεν έχω καμιά ελπίδα όχι γιατί δεν πιστεύω στους πολιτικούς ΑΛΛΑ γιατί κυρίως είμαι πεπεισμένος με όσα διαβάζω ότι δεν μπορώ να έχω καμιά πίστη και ελπίδα στους συνανθρώπους μου που ζούμε στον ίδιο τόπο. πλέον με το ίντερνετ που μπορείς κάτω απο άρθρα και παντού γενικότερα να διαβάσεις του καθενός την άποψη με απελπίζει πόσοι πολλοί είναι όλοι αυτοί σε πανελλαδικό επίπεδο που έχουν για αξίες πράγματα όπως το φυλετικό μίσος, και τόσα άλλα που λές δεν γίνεται να ζώ με ανθρώπους πσεκασμένους, μπάοκ είσαι αδερφέ και φταίει ο άλλος απο το μπαγκλαντές ναούμε που έχω 3 πτύχια και με πήρε την δουλειά αδελφέ σε λέω ουκ και ναούμε.

Με αυτή την παιδεία λοιπόν δεν περιμένω πια τίποτα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

Τί σκέψεις να κάνουμε βρε συ Γιάννη?

"Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι"..... ΑΥΤΟ τα λέει όλα για όλους.

10429405_825828444130770_5895578137311786972_n.jpg?oh=65718643d5bf06572bb50ba4d1b402a8&oe=5531CED3

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki dL V-strom

Δημοσιεύτηκε

1781874_10205188634786096_4630767990981753984_n.jpg?oh=6484b487e838482c4862f8a83a0f6828&oe=552765CD
Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

%CE%A3%CE%95-%CE%A0%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%A0%CE%A4%CE%A9%CE%A3%CE%97-%CE%A7%CE%9F%CE%A5%CE%9D%CE%A4%CE%91%CE%A3-%CE%A3%CE%A0%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%95.jpg
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μέχρι τώρα, κάθε κυβέρνηση που πέρασε ήταν ακριβώς αυτό:

DE-Lottery-Money-MachineB.jpg

Οπότε δεν υπάρχει καμία ελπίδα ν'αλλάξει το οτιδήποτε, πόσο μάλλον δε όταν χρόνια τώρα μας κυβερνάνε απ'έξω. Εμείς απλά ψηφίζουμε ποιές μαριονέτες θέλουμε να βρίζουμε.

Κατά τ'άλλα, ο ένας στο γιαχνί κι ο άλλος στο πιλάφι είναι όλοι. Ιδεολογία και πολιτική θέση μηδέν, μεταπηδήσεις από κόμμα σε κόμμα για να μην χάσουμε τον παχυλό μισθό του βουλευτιλικίου κι άγιος ο θεός.

Απ'την άλλη, έχουμε και τον λαό που πάει σε ομιλίες Τσίπρα, Παπανδρέου, Βενιζέλου κτλ. και χειροκροτάει, σφυρίζει, φωνάζει, γκαρίζει και λατρεύει τον σωτήρα του. Ε αυτή η πετριά είναι τόσο βαθιά ριζωμένη που δεν φεύγει ούτε με τρίψιμο με πλουτώνιο.

Σε μια κατηφόρα είμαστε και δεν ψηφίζουμε για το ποιός θα μας βάλει στην ανηφόρα αλλά ποιός θα μας κατεβάσει πιο ομαλά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

άρα να μην ψηφίσουμε δλδ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW r1200gs

Δημοσιεύτηκε

για εμενα πολιττικοποιημενος δε σημαινει ειμαι το ταδε κομμα

σημαινει κοιταω να κανω τη δουλεια μου οσο καλυτερα μπορω...

το αλλο ειναι κομματοσκυλο...

συριζα ψηφισω για τσακιστουν να φυγουν αφτα τα βρομοσκυλα

που λυμαινονται τον τοπο 40 χρονια...

οχι δεν ειμαι καποιο κομμα ουτε πυστευω τοσο πολυ στον τσιπρα

απλα δεν εχω αλλη λυση πρεπει να δουμε κ κατι αλλο

για εμενα οσοι ψηφισουν ΝΔ ΠΑΣΟΚ Κ ΓΑΠ ειναι για λυπηση...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Τα σποτάκια στην TV σχεδόν με έχουν πείσει να το ρίξω ΣΥΡΙΖΑ για να τους τσαντίσω, σοβαρά, είναι τραγελαφικό αυτό που βιώνουμε. Τελικά θα ψάξω για κόμμα "αριστερής αντιπλίτευσης" που να μην έχει ήδη ταχθεί ανοικτά υπέρ του ΣΥΡΙΖΑ (εδώ γελάμε, όχι δεν ρίχνω ΚΚ).

Δεν έχω τίποτα άλλο να πω οπότε ας γεμίσω λίγο χώρο με την μπακαλοθεωρία μου.

Στο ίντερνετ παίζει δύο "κυμάτων" προπαγάνδα ενάντια του ΣΥΡΙΖΑ

α) Είναι το ίδιο με το ΠΑΣΟΚ, μια από τα ίδια τα ίδια παντελάκη μου δεν αλλάζει τίποτα

β) ΑΙ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΑΜΑΝ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΤΟΥ ΣΤΑΛΙΝ

Ωστόσο στην TV βλέπω κυρίως να παίζει το (β).

Η θεωρία μου είναι πως στο ίντερνετ που χρησιμοποιούν περισσότερο οι νεότερες ηλικίες προσπαθούν να χτυπήσουν και αριστερούς ή "αριστερούς" με την προσέγγιση (α), ενώ στην τηλεόραση την οποία έχουν ευαγγέλιο μεγαλύτερες ηλικίες βρίσκουν πιο πιασάρικο το (β).

Σε κάθε περίπτωση, όποιος και να βγει, εμείς θα τον φάμε και θα τον φάμε καλά. Οπότε αράξτε, χαλαρώστε τους μυς και δείτε τις εκλογές σαν μια ευκαιρία να πάρουμε και εμείς τόοοοοσο δα λίγο μέρος στο καρναβάλι που λέγεται πολιτική στην Ελλάδα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

άρα να μην ψηφίσουμε δλδ;

Μωρέ ψηφίζουμε με την ελπίδα ν'αλλάξει κάτι μετά από τόσο καιρό απ'τα ίδια που δεν βγάζουν πουθενά, αλλά αυτή η ελπίδα όσο πάει και πεθαίνει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μα βρε αντώνη, τι ελπίδα να αλλάξει κάτι αν τόσα χρόνια είναι πάνω οι ίδιοι και οι ίδιοι; Ποτέ ο ελληνικός λαός δεν έχει ψηφίσει κάτι διαφορετικό από πασόκ και ΝΔ... Τόσα χρόνια βλέπει τα σκατά, αλλά με ένα μαγικό ραβδάκι ξαφνικά όταν πάει στην κάλπη τα ξεχνάει...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εμένα όμως απο τα λεγόμενα πολλών, και ειδικά όταν λέτε και συμφωνώ ότι άλλο το να είσαι πολιτικοποιημένος και άλλο κομματικοποιημένος, με παραξενεύει όμως ότι θα ψηφίσετε Τσίπρα χωρίς όμως να συμφωνείται και πολιτικά μαζί του. απλά για να μήν είναι οι άλλοι στην εξουσία. Και αναρωτιέμαι πόσο γρήγορα θα χάσει την πολιτική του νομιμοποίηση ο Τσίπρας όταν μεγάλο μέρος του κόσμου θα τον ψηφίσει χωρίς να συμφωνεί και πολιτικά μαζί του?

γιατί αν το δούμε το πράγμα ρομαντικά και με όρους πραγματικής πολιτικής χρειάζεσαι πραγματική δύναμη και στήριξη απο τον κόσμο για να έχεις πλάτες.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εμένα όμως απο τα λεγόμενα πολλών, και ειδικά όταν λέτε και συμφωνώ ότι άλλο το να είσαι πολιτικοποιημένος και άλλο κομματικοποιημένος, με παραξενεύει όμως ότι θα ψηφίσετε Τσίπρα χωρίς όμως να συμφωνείται και πολιτικά μαζί του. απλά για να μήν είναι οι άλλοι στην εξουσία. Και αναρωτιέμαι πόσο γρήγορα θα χάσει την πολιτική του νομιμοποίηση ο Τσίπρας όταν μεγάλο μέρος του κόσμου θα τον ψηφίσει χωρίς να συμφωνεί και πολιτικά μαζί του?

γιατί αν το δούμε το πράγμα ρομαντικά και με όρους πραγματικής πολιτικής χρειάζεσαι πραγματική δύναμη και στήριξη απο τον κόσμο για να έχεις πλάτες.

Δλδ όσοι ψηφίζουν Πασόκ και ΝΔ... συμφωνούν με την πολιτική γραμμή του κόμματος;

Και να το πω και διαφορετικά... Εφαρμόζεται η πολιτική τους γραμμή;; Ανέκαθεν η πολιτική γραμμή των κομμάτων αυτών ήταν "Σας τάζω ότι θέλετε να ακούσετε για να πάρω ψήφους και μετά σας γράφω στα παπάρια μου"...

Σε ένα και μόνο συμφωνώ...Όχι ΜΝΗΜΟΝΙΟ... τα άλλα στην κατάσταση που είμαστε δεν με ενδιαφέρουν...

Άλλος λέει... δεν τον ψηφίζω γιατί γουστάρει μετανάστες... Όλα τα είχε η Μαριωρή... ο φερετζές της έλειπε...

Δεν ξέρω τίποτα... δεν ξέρω τι θα κάνει ο σύριζα αν κερδίσει τις εκλογές... δεν μπορώ όμως να τον καταδικάσω αν δεν δοκιμαστεί...

Άλλος λέει πάω στα σίγουρα... θα ψηφίσω ΝΔ... γιατί ο σύριζα δεν έχει κυβερνήσει ποτέ και δεν έχει εμπειρία... ε ψήφισε ΝΔ να σου κάνει την κωλοτρυπίδα πεντακοσάρικο πάλι...

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Οχι συνήθως όσοι ψηφίζουν ΝΔ -ΠΑΣΟΚ είναι γιατί ξέμειναν απο κάποτε εκεί, γιατί αυτό ψήφιζαν απο πάντα ή αυτό τους είπε ο μπαμπάς τους ή όλο το σόι είναι ΠΑΣΟΚ και τα λοιπά και τα λοιπά. Ο Σύριζα όμως σαν κόμμα της αριστεράς και ακριβώς επειδή δεν ήταν ποτέ κυβέρνηση έχει να επιδείξει εμπράκτως μια άσκηση πολιτικής θέσης - ιδεολογίας. με το πώς συμμετείχε στους αγώνες και στα διάφορα κινήματα (π.χ για τους μετανάστες ή τις εξορύξεις χρυσού ή τα πανεπιστήμια).

Και δεν λέω αυτή την στιγμή αν το έκανε καλά ή όχι αυτό ας το κρίνει ο καθένας με τα δικά του κριτήρια. Για μένα όμως η παρουσία του σε όλα αυτά κρίνεται ώς μια εφαρμογή πολιτικής ιδεολογίας και αντίστοιχα θα την λάβω υπόψιν μου και θα λάβω επίσης υπόψιν και το κατα πόσο θα συνεχίσει ώς κυβέρνηση στην πράξη κάποια πράγματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αυτό δεν μπορώ να κατανοήσω. Η όλη κατηφόρα υπό αυτές τις κυβερνήσεις τους άγγιξε όλους έως ένα βαθμό. Πόσο μαζοχιστής/ονειροπόλος/στραβός/οτιδήποτε μπορεί να'σαι για να πας να τους ξαναβγάλεις; Το σύνδρομο της Στοκχόλμης στο μεγαλείο του.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αυτό δεν μπορώ να κατανοήσω. Η όλη κατηφόρα υπό αυτές τις κυβερνήσεις τους άγγιξε όλους έως ένα βαθμό. Πόσο μαζοχιστής/ονειροπόλος/στραβός/οτιδήποτε μπορεί να'σαι για να πας να τους ξαναβγάλεις; Το σύνδρομο της Στοκχόλμης στο μεγαλείο του.

χέρι που σε ταϊζει δεν το δαγκώνεις...

μόνο που δεν έχουν καταλάβει ότι αυτό ισχύει στους σκύλους...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda TRANSALP (650cc) Arai Quantum Honda VFR 750R RC30 (750cc)

Δημοσιεύτηκε

για εμενα πολιττικοποιημενος δε σημαινει ειμαι το ταδε κομμα

σημαινει κοιταω να κανω τη δουλεια μου οσο καλυτερα μπορω...

το αλλο ειναι κομματοσκυλο...

συριζα ψηφισω για τσακιστουν να φυγουν αφτα τα βρομοσκυλα

που λυμαινονται τον τοπο 40 χρονια...

οχι δεν ειμαι καποιο κομμα ουτε πυστευω τοσο πολυ στον τσιπρα

απλα δεν εχω αλλη λυση πρεπει να δουμε κ κατι αλλο

για εμενα οσοι ψηφισουν ΝΔ ΠΑΣΟΚ Κ ΓΑΠ ειναι για λυπηση...

+1

για την ακριβεια δεν θα ψηφιζουμε ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΤΑΨΗΦΙΣΟΥΜΕ αυτους που ξερουμε ποσο μας εβλαψαν,

αν το κανουν κ οι επομενοι τοτε θα παθουν τα ιδια κ αυτοι...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

+1

για την ακριβεια δεν θα ψηφιζουμε ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΤΑΨΗΦΙΣΟΥΜΕ αυτους που ξερουμε ποσο μας εβλαψαν,

αν το κανουν κ οι επομενοι τοτε θα παθουν τα ιδια κ αυτοι...

Το κακό όμως είναι ότι η καταψήφιση ΔΕΝ είναι τιμωρία.

Τιμωρία για εθνική προδοσία χρειαζόταν (όπου πιστοποιείται) και είναι μόνο τέτοιου τύπου:

gkilotina.jpg

wrthwrthwrthwrthwrt.jpg

goydi.jpg

Να δω μετά πόσο θα καίγονται να κατεβαίνουν για αξιώματα όλα αυτά τα τσουτσέκια και ν' απλώνουν τα ξερά τους παντού......

Και μη μου πει κάποιος ότι δεν είναι εύκολο να ελεγχθεί κάποιος αν έδρασε προδοτικά.

Πανεύκολο είναι, αρκεί να έχεις τ' @ρχίδια ως κράτος και ως θεσμοί (δικαστές) να το ερευνήσεις / τεκμηριώσεις.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το κακό όμως είναι ότι η καταψήφιση ΔΕΝ είναι τιμωρία.

Τιμωρία για εθνική προδοσία χρειαζόταν (όπου πιστοποιείται) και είναι μόνο τέτοιου τύπου:

Και γω μαζί σου αλλά η θανατική ποινή δεν ισχύει στην Ελλάδα... ας το πάμε βήμα βήμα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

σωστα, ας γινει το πρωτο βημα για την απομακρυνση των προδοτων κ μετα μπορουμε ανετα να θυμηθουμε το αλησμονητο...

εξι..εξι..

...6 κ αν χρειαστει 106... του Στρατηγου Πλαστηρα...

(αφορα την εκτελεση των 6 -για την συμφορα του 1922- στην οποια προχωρησε ο εν λογω στρατιωτικος κ μπραβο του.

καποιοι λοιπον τοτες σε μια ομιλια του θελοντας να τον προπαγανδισουν φωναξαν ΕΞΙ..ΕΞΙ ...κ καλα οτι ειναι υπευθηνος για την εκτελεση τους.

αμμεσος κ σοβαρος οπως ηταν απαντησε με σταθερη φωνη...6 κ αν χρειαστει 106 για το καλο της πατριδας!!!)

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Σκεφτείτε λίγο τι γράφετε σας παρακαλώ, που θέλετε και θανατική ποινή.

Εύκολο να πεις εάν κάποιος έδρασε προδοτικά.... σοβαρά τώρα.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM

Δημοσιεύτηκε

%CE%9B%CE%91%CE%98%CE%A1%CE%9F%2B%CE%A7%CE%91%CE%A3%CE%91%CE%9D.jpg
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Και γω μαζί σου αλλά η θανατική ποινή δεν ισχύει στην Ελλάδα... ας το πάμε βήμα βήμα...

Καιρός να επανέλθει λοιπόν........και πολύ έχει αργήσει κατ' εμέ.

Ποιός θα την εφαρμόσει είναι το θέμα.....

Ιάσονα, δε μιλάμε να στηρίζονται σε υποθέσεις, φήμες και ενδείξεις.

ΑΝ θέλει ένα σύστημα, μπορεί κάλλιστα να αποδείξει δια της νομικής οδού το ποιόν και τις πράξεις του καθενός. Αρκεί να θέλει. Αρκεί να το αφήσουν. Και όχι με διαδικασίες κεκλεισμένων των θυρών όπου γίνονται τα χειρότερα κουκουλώματα.

Όπως ακριβώς γίνονται οι διαλευκάνσεις υποθέσεων ακόμα και των πιο στυγνών και κρυφών δολοφονιών, έτσι και ευκολότερα μπορούν να τεκμηριωθούν και αποτιμηθούν οι προδοτικές συμπεριφορές.

Εδώ οι μυστικές υπηρεσίες μπορούν πλέον και παρακολουθούν τους πάντες και τα πάντα, δεν μπορούν να βρουν τη διαδρομή του χρήματος και των συμφωνιών?.... αστεία πράγματα.....

Το αδίκημα της εσχάτης προδοσίας υπάρχει ακόμα. Απλά έχει αδρανοποιηθεί σκοπίμως για να μην τους πιάνει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ναι δεν εχεις κ αδικο...εκει βασιστηκαν αλλωστε οσοι σκεφτηκαν κ εφαρμοσαν τις εξεταστικες επιτροπες αντι των κανονικων δικαστηριων....

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα