VitalMoto

Κλοπή Daytona Dy

31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Supra 54mm Triumph ΤIGER (1050cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλησπέρα παιδιά εχθές τα ξημερώματα 18/12/14 κλάπηκε φιλου καλου το μηχανακι Daytona dy χρώματος κοκκινο ολο ανακατασκευή σε Honda Supra. Κλάπηκε γυρο στης 11:30 εως και 5:30 τα χαραματα στην Πετρουπολη, μεσα σε αυτές τις ωρες πρέπει να έγινε η βρομοδουλιά των κολοκλεφταράδων! Το μηχανακι εχει κοκκινο χρωμα ειναι ολο Supra μοτερ Supra εχει καποια έντονα χαρακτηριστικά οπως φιμε φλασακια μπρος πισω κ κοντερ, η πισω δεξια ουρα εχει ενα σπάσιμο στο τελος της, αντίστηχα η αριστερη χοντρες γδαρσιματιές, η μασκα εχει ενα αυτοκολητο με μαύρα λατινικά γραμματα, μαμα εξατμιση, σελα μπακλαβα με ραφες ασπρες πρως ασημί. Ειναι σπανιο ετσι οπως εχει φτιαχτεί και δεν πολυ κυκλοφορούν ιδια η παρομια στην περιοχή. Ειναι 50ρι στα χαρτια αρα και 50ρα πινακίδα. Το καπακι του βολαν ειναι μαυρο αντι για ασημι που ειναι το δεξι της καμπανας. Αριθμος κυκλοφοριας: ΑΒΗ 2707. Αν καποιος δει τιποτα ας στείλει ενα μήνυμα, ευχαριστώ πολυ!

Τροποποιήθηκε από τον VitalMoto

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha xt (600cc) AGV Corsa BMW RR (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

μονο κλειδωμενο τιμονι να υποθεσω?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα παίδες της προ άλλες πάνω στον δρόμο σκάει ενα Supra χρώματος μπλε, με την σέλα απο το μηχανακι, το ματι μου έκανε δυο "κινήσεις" πάνω κάτω.. Στο κάτω μέρος δεν ειχε κατι ίδιο (μοτερ, ψαλίδι, μπουκαλες,δισκοφρενο κτλ..) απο την άλλη στο πανω μερος εκατσε καρφι το ματι μου στην σέλα ίδιο πάχος ίδιο κόψιμο ίδιο ύφασμα ίδιες ραφές (μπακλαβας βλεπε φοτο πανω)! Απο την αλλη οδηγός ενας πιτσιρικός απο Άνω Λιόσα έμαθα. Το μηχανακι ειχε 100αρα πινακίδα υπουργείου και οχι 50ριου τροχαίας και ΑΡ. Κυκλοφορίας δυστειχώς δεν πρόλαβα να σημειώσω. Τι να κανω με τον φιλο μ που ειναι και ο ιδιοκτήτης του πάπιου? :shoot::aggressive:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SD990

Δημοσιεύτηκε

Η σελα δεν ειναι κ τοσο σπανια να ξερεις.Ειναι γνωστη και την βαζουν σε αρκετα παπια...Αν δεν σημειωσες πινακιδα δυσκολο να κανεις κατι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

όπως αναφέρει και ο απο πάνω δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι.

Μια σέλα είναι που είναι και εμπορικό σχέδιο.Ούτε να αποδείξεις κάτι μπορείς και χλωμό έως απίθανο να πεις πως είναι η δική σας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki vstrom (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Κατι αλλο χαρακτηριστικο δεν εχει ?Καποια πατεντα που ειχε κανει ο φιλος σου καποια μαλακιτσα ελατωμα.. κατι..Η σελα σιγα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγώ πιστεύω πως μπορω να αποδείξω με τον φιλο πως ειναι αυτη η σελα γιατι την ξερω εγω του την έφτιαξα σε ταπετσέρι!

Ξερω πως ειναι απο κατω απο την σελα και ξερω πως ηταν αυτη η σελα 1000%!! Μπορεί να υπαρχουν χιλιες δυο σελες ίδιου σχεδιου (μπακλαβας) αλλα η συγκεκριμένη αντε να εβλεπες αλλες 5 και παλι με αλλες ραφες π.χ μαυρες μπλε κοκκινες.. Οπως και να εχει επειδή την σελα την ξερω και επειδή έδωσα εγω την παραγγελία για τον σχεδιασμό στον ταπεστέρι, κοψήματα, ραφες, ύφασμα, ενύσχησει εσωτερικά της σελας κτλ.. ξερω πως ηταν αυτη στο μηχανακι που ειδα τον πιτσιρικό! Αν τον βρω με αστυνομία υπαρχουν σημάδια για να αποδείξω οτι ειναι απο του φιλου το μηχανακι οπως στην σελα απο κατω , στο μοτερ αν και απο οτι ειδα δεν ηταν του φιλου του μοτερ αλλα τεσπαα.. Εχω γενικα αποδείξεις. Αυτον πως θα μαγκώσω αν τον ξανα πετύχω γτ ανεβαίνω και Ανω Λιοσα. Μπορεί να μην ειναι μπλεγμενος στην κλοπή του παπιου ο πιτσιρικο αλλα ισως και να ειναι.. Εγω θελω να μαθω αν ειναι αυτος η αν εμπλέκεται στο ολο θεμα η τελος πάντων ΑΝ την πήρε απο καπου την σελα να βρω ποιος ηταν αυτος ο καποιος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Φίλε μου δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις τίποτα.

όπως λες άντε να δεις άλλες 5.Απόδειξε εσύ ότι αυτή είναι η δική σου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB400 SuperFour (399cc)

Δημοσιεύτηκε

μπορει να το κλεψανε και να το εχουν κανει ανταλλακτικα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
sprinter-c50 (125cc) CB1000R

Δημοσιεύτηκε

Το μηχανακι κατα 80% εχει γινει ήδη κομματια και πουλιέται ξεχωριστα.. Γενικα ας ψαξει ο φιλος σου σε αγγελίες και λοιπα κατι μπορει να βρει..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το μηχανακι κατα 80% εχει γινει ήδη κομματια και πουλιέται ξεχωριστα.. Γενικα ας ψαξει ο φιλος σου σε αγγελίες και λοιπα κατι μπορει να βρει..

Αυτο που λες φιλε VaG3 γίνεται απο την μερα της κλοπής του, απο τοτε μεχρι και τωρα δεν εχει εμφανιστεί καποιο κομματι απο το μηχανακι, εκτος της σελας οπου την πέτυχα σε "εμφανισιακά αλανακο" πιτσιρικο οπου η κατοικία του ειναι στα Ανω Λιοσα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

"εμφανισιακά αλανακο" πιτσιρικο οπου η κατοικία του ειναι στα Ανω Λιοσα.

Πιο ταμπέλα πεθαίνεις.

Και εντάξει,εμείς σε πιστεύουμε.

Αν όμως πας και τον πιάσεις τον τυπά και βγει πόρισμα πως δεν είναι δική σου;

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Citycom S (300icc) Utax Triumph Bonneville NC (950cc)

Δημοσιεύτηκε

Πιο ταμπέλα πεθαίνεις.

Και εντάξει,εμείς σε πιστεύουμε.

Αν όμως πας και τον πιάσεις τον τυπά και βγει πόρισμα πως δεν είναι δική σου;

Θα ξεκρεμασει την ταμπελα και θα αρχισει να τον βαραει :P

Βρες τον και κρατα πινακιδα και κανε καταγγελια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Επειδη τα εχω περασει και 'γω, βρες τροπο να δεις τον αριθμο πλαισιου. Ολα τα αλλα ειναι τριχες.

Και φωτογραφια σου να εχει πανω το μηχανακι, δε μπορεις να αποδειξεις τιποτα.

Αμα πας στην ασφαλεια θα στα πουν και οι ιδιοι. Χωρις απτες και ακραδαντες αποδειξεις, δεν ασχολουνται καν να βοηθησουν.

Αλλιως εαν εισαι σιγουρος ρισκαρε το, πηγαινε βρες τον και κανε μανουρα, φωναξε και αστυνομια και ισως καταφερεις κατι.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SD990

Δημοσιεύτηκε

Αριθμο πλαισιου? ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τι ετσι ειναι νομιζετε? Ειναι βλακας ο αλλος δηλαδη να παει να σηκωσει μηχανακι και απλα να βαλει αλλη πινακιδα.Αααα ρε κουνια που σας κουναγε....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Αριθμο πλαισιου? ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τι ετσι ειναι νομιζετε? Ειναι βλακας ο αλλος δηλαδη να παει να σηκωσει μηχανακι και απλα να βαλει αλλη πινακιδα.Αααα ρε κουνια που σας κουναγε....

Μη γινεσαι εριστικος..

Το αν ειναι βλακας ή οχι ειναι πολυ σχετικο. Και πιθηκος ανοιγει μηχανακι που εχει μονο κλειδωμενο τιμονι.

Εκτος αυτου δε θα ειναι η πρωτη φορα που γινονται τετοιες παραληψεις.

Αν εχει ξησει τα νουμερα παλι μπορεις να του κανεις ζημια φερνοντας αστυνομια.

Τωρα εαν εχει ατομο να του χτυπησει καινουργια απο πανω + αδεια που να γραφει τα συγκεκριμενα νουμερα, ειναι αλλη ιστορια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο λόγος γίνεται για την σέλα λέει το σε προηγούμενο ποστ...

Τροποποιήθηκε από τον Gen.Markus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Ναι και ειπαμε η σελα δεν ειναι αρκετη για να υπαρξει βοηθεια απο τις αρχες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.

Το μηχανακι βρέθηκε, πιάστηκε, επιστράφηκε στον φιλοο μετα απο 2 μηνες απο την μερα κλοπής του.

Το νουσας κατεβαίνουν απο τα γύφτικα κοζαρουν και τα αρπαζουν!!

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

τελικα πως τον πιασανε;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγώ πείρα την απόφαση μαζι με δικα μου ατομα ανέβηκα πάνω στα γυφτικα και το βουτιξα απο τον πιστιρικο..

Ούτε αστυνομια ουτεε τιποταα! Οπως και να ειχε απο την αστυνομια δεν θα πιανόταν ποτεε μας το είχαν πει ακομα και καταμουτρα δεν παμε γιατι αν παμε δεν γυρνάς απο εκει σώος.. Ετσι επιλέξει ηταν η απάντηση απο την αστυνομια και ετσι το πειρα στα χερια μου το θεμα, γιατι το μηχανακι το ειχα βαλει στόχο και θα το έπαιρνα απο τον πιτσιροκο και ετσι εγινεε μεχρι και οτι ειχε-είχαν βγαλει απο το παπι πήρα πισω [πλαστικα,σελες,μασπιέδες,καρμπ,κεφαλή] καιι αλλα ψιλολογιααα...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τελικά είχε βάλει τα πράγματα σας στο παπί του;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
sprinter-c50 (125cc) CB1000R

Δημοσιεύτηκε

Αυτονομο κράτος και ετσι τα γύφτικα.. Με τοσα ναρκωτικα και όπλα πως να μην ειναι..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι, οπου τα πειρα ολα πισω.. Στην ουσια ειχε το κλεμενο για μεσα στα γυφτικα ετσι οπως κλάπηκε χωρις χαρτια χωρις πινακιδα προφανώς για σουζες (αυτο δείχνει το φτερο πισω) και μαλακιεςς και το μπλε που ειδα εγω αυτον με την σελα απο το supra του φιλου που προφανώς και αυτο κλεμενο ειναι αλλα ταμπελα για εξω απο τα γυφτικαα αυταα...

Τροποποιήθηκε από τον VitalMoto

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Εγώ πείρα την απόφαση μαζι με δικα μου ατομα ανέβηκα πάνω στα γυφτικα και το βουτιξα απο τον πιστιρικο..

Ούτε αστυνομια ουτεε τιποταα! Οπως και να ειχε απο την αστυνομια δεν θα πιανόταν ποτεε μας το είχαν πει ακομα και καταμουτρα δεν παμε γιατι αν παμε δεν γυρνάς απο εκει σώος.. Ετσι επιλέξει ηταν η απάντηση απο την αστυνομια και ετσι το πειρα στα χερια μου το θεμα, γιατι το μηχανακι το ειχα βαλει στόχο και θα το έπαιρνα απο τον πιτσιροκο και ετσι εγινεε μεχρι και οτι ειχε-είχαν βγαλει απο το παπι πήρα πισω [πλαστικα,σελες,μασπιέδες,καρμπ,κεφαλή] καιι αλλα ψιλολογιααα...

Εισαι μαγκας φιλε ωραιος :worshippy:

Αντε με τα τσογλανια ολη την ωρα.

Εχουν παρει τοσο θαρρος που σε λιγο θα περιμενουν εξω απ' την αντιπροσωπια, θα το πληρωνεις εσυ και θα το παιρνουν αυτοι.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.